W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ameryka - policyjny kraj  
Podobne tematy
Wolność po amerykańsku54
Dyktatura Korporacji Zamiast Demokracji w USA4
USA to nie państwo, lecz korporacja?3bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
14 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 8312
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:41, 31 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to przecież oczywiste, że każdy telefon komórkowy na abonament, a i niektóre na kartę, połączony jest z konkretną osobą.
a że samochód połączony jest z konkretną osobą - to chyba każdy wie.
jeśli myślicie, że psiarnia nie ma ciągłego dostępu do tych dwóch baz, to jesteście bardziej naiwni niż dziecko.

natomiast czy jest top legalne?
a kogo to kurwa obchodzi?
co niby i komu zrobicie, jeśli jest nielegalne?
nikt za to nie beknie, więc i nikt nie musi się obawiać, że łamie w tej kwestii prawo.
nawet jak pójdziecie z tym do sądu, czy trybunału konstytucyjnego, to miesiąc po ogłoszeniu wyroku na waszą korzyść, sejmu uchwali w trybie pilnym ustawę która ową bazę zalegalizuje.

w tym kraju, jak i zresztą w większości innych, to ubecja kontroluje ustawy - nie na odwrót.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
noMercy




Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 16
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:47, 02 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

freshman napisał:
Też jestem ciekawy, za co ten mandat i jak to wyglądało - przechodził ktoś, poczuł gaz, więc zaczął wąchać auta? I zamiast zapukać do domu, pod którym samochód stał, zadzwonił od razu do dyżurnego? No i czym jest ta 'baza'.


Kilka słów wyjaśnienia:
dom=8 piętrowa wielka płyta
mandat=chyba za to że stan techniczny samochodu jest niezbyt dobry, bo powoduje zagrożenie wybuchu w ruchu (i nie tylko). ale napisałam przecież, że były negocjacje Wink może jestem wyjątkowo ładna, a może wyjątkowo zdolnym negocjatorem Wink obyło się bez kwitka.
Polska prasa=prasa pisząca w języku polskim.

i właśnie ta ostatnia najbardziej mnie załamuje! od dawna obserwuje załamanie tego czegoś co nazwałam "polska prasą". Nie chodzi o to, że poziom znajomości języka polskiego bywa słaby, talent pisarsko-redaktorski na poziomie miernym, ale sam dobór tematów, umiejętność wyciągania najprostszych wniosków itd. w ogóle nie istnieją. Nawet jakby człowiek się uparł (co jakiś czas się upieram) i przejrzał codzienną prasę w poszukiwaniu czegoś opiniotwórczego (no dobra gazety polskiej nie czytam-a może oni by się zainteresowali? o nich nie pomyślałam) jestem zawiedziona. Choć może reporterzy nie mają czasu pisać bo trzymają kredens?

Odpowiadając Bimiemu: to nigdy nie rejestrowany pre paid. samochód jest zarejestrowany - no ale tego akurat nie da się uniknąć. Wiadomo, że można zarejestrować na babcie, ale nie chciałabym, żeby w razie czego (jest to już jednak starownika) mój samochód za parę złotych stał się powodem do niesnasek w całej rodzinie (wiadomo ładnie to my na zdjęciach wychodzimy a jak można na kimś 50 złotych zarobić to bez skrupułów).
Bimi wiesz, masz absolutną rację z tym, że Trybunał wyjaśniłby mi tą sprawę, może nawet jakiś Rzecznik Ochrony Danych w randze ministra, tylko jakim kosztem? że zaraz by się tym zainteresowała jakaś agencja ds. byleczego wyciągania czy inne chu!stw@.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:39, 02 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może po prostu jesteś podejrzewana o terroryzm i dlatego Twój numer jest w BAZIE Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:10, 02 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

noMercy napisał:
Bimi wiesz, masz absolutną rację z tym, że Trybunał wyjaśniłby mi tą sprawę, może nawet jakiś Rzecznik Ochrony Danych w randze ministra, tylko jakim kosztem? że zaraz by się tym zainteresowała jakaś agencja ds. byleczego wyciągania czy inne chu!stw@.

Jeśli chcesz tylko "wyjaśnić sprawę" to wyślij do policji prośbę o udostępnienie informacji publicznej, dotyczącej tego w jakiej "bazie" znaleźli twój numer tel. oraz jak ten numer pre-paid w ogóle do owej bazy trafił.

Ewentualnie wyślij to od razu do MSWiA - będzie szybciej i można to zrobić przez neta: http://bip.msw.gov.pl/bip/skargi-i-wnios.....wWewn.html

Muszą odpowiedzieć. Jak nie odpowiedzą, to możesz ich pozwać za nieudzielenie informacji publicznej. Ale wątpię żeby aż do tego doszło, bo nawet mi zawsze odpisują, choć czasem tylko na odpierdol.

Możesz poszukać w Google wzorów listu, ale zasadniczo jest to coś takiego:
Cytat:
Na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198) zwracam się z prośbą o ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:52, 02 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podłączam się pod to, bo jestem bardzo ciekawy, jakiej odpowiedzi naszej koleżance udzielą. Więc noMercy nie masz wyjścia, ciśnij ich bezlitośnie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
noMercy




Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 16
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:54, 04 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,
Bimi napisałam pismo mniej więcej o treści, którą proponujesz. Ale minęły prawie 2 miechy i cisza-ciszyna. Wysłane poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru do komendy wojewódzkiej. Zastanawia mnie tylko jedno - czy ktoś nie wpadł na pomysł, żeby mnie teraz dopiero "prześwietlić".
Co do pozywania to nie jestem prawnikiem, nie stać mnie na pozywanie Państwa i płacenie prawnikowi przez 3 lata by się na koniec dowiedzieć, że jest jakaś ustawa czy coś. Chyba, że ktoś z obecnych ma wiedzę na temat jakiejś organizacji non profit zajmującej się takimi sprawami jak ochrona danych czy patrzenie policji "na ręce".
Myślę jeszcze o jednej rzeczy - jakiś czas temu leżałam w szpitalu i wiem, ze NFZ ma bazę o pacjentach i do tej bazy podawałam swój nr telefonu i telefon kontaktowy do bliskiej osoby na wypadek W. Jeśli gliny mają do niej dostęp to sprawa jest rozwiązana. Tyle, że dalej moralnie wątpliwym jest korzystanie z tego bez wiedzy malućkich zainteresowanych.
A tu jeszcze coś na dowód tego, że naprawdę mają nas i nasze prawa w D.u.p.i.e
http://natemat.pl/31789,inteligentny-mon.....to-pozwala

Cytat:
W Bytomiu policja nic nie wie
O inteligentnym systemie monitoringu pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza". Jak wyjaśnia dziennik, kamery zamontowano "w celach naukowych", a cały projekt koordynuje i nadzoruje Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych we współpracy z firmą 3S i naukowcami z USA. Miasto nie widzi w tym nic złego. Choć mieszkańców o zdanie nikt nie pytał.
(...)
Niestety, kamery – zwykłe czy działające z "inteligentnym systemem" – nie wpływają znacząco na nasze bezpieczeństwo. Co prawda, Komenda Stołeczna Policji w 2011 ogłaszała, że na terenach objętych monitoringiem przestępczość spadła o 50-60%, ale badania naukowców to podważają. Paweł Waszkiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego sprawdził, na przykładzie dzielnicy Wola, czy faktycznie jest tak, jak mówi policja. Z jego badań wynika, że przestępczość spadła wszędzie – również na terenach bez kamer.
(...)
– Nie ma regulacji kto, gdzie, kiedy i jak kontrolować monitoring, kto może go obsługiwać, do kogo to należy. W Polsce ustala się to lokalnie, w niektórych miastach odpowiada za to Straż Miejska, w innych samorządy – opowiada Głowacka. Jak zaznacza, można walczyć z monitoringami na podstawie przepisów o ochronie danych osobowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:54, 04 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może rzeczywiście spróbuj z tym zapytaniem przez neta do MSWiA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
noMercy




Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 16
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:43, 16 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

freshman

Może rzeczywiście spróbuj z tym zapytaniem przez neta do MSWiA.


Przepraszam, ale na razie nie zamierzam się wychylać tym bardziej, że zaczynam popadać w paranoję, albo naprawdę zupełnie przez przypadek ciągle spotykam tę samą astrę z porysowanym zderzakiem Smile a wydawało mi się, że mieszkam w dużym mieście (>200 tys.).

za to coś innego mi się spodobało.
http://natemat.pl/105763,szokujaca-kampa.....e-je-robic
Cytat:

Nagle, wszyscy zebrani na sali otrzymują tajemniczego sms-a...

opinie na temat tego, że to reklama VW są śmieszne. ileż można sprzedać VW po takiej kampanii? nawet jeśli ludziom się spodoba i opiszą to na wszystkich tweeterach świata to niewiele to zmieni. Ale spójrzcie na to jaka rewelacyjna technologia. na pewno mała i poręczna. już za 2 lata używana w każdym hipermarkecie. w połączeniu z płatnością przez tel. komórkowy - zwraca się już po chwili Smile takim oto smsem "promocja na dziś ....".
A może jednak mam schizofrenie paranoidalną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:55, 17 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś czarna wołga, teraz astra z porysowanym zderzakiem Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ameryka - policyjny kraj
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile