W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Najpierw trzeba zdjąć flagę  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 5438
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8682
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 13:52, 21 Wrz '12   Temat postu: Najpierw trzeba zdjąć flagę Odpowiedz z cytatem

By zrobić kolejny krok. Długa jest droga separatystów . I kiedy opuszcza się wrogi sztandar i wciąga się swój , czuć nadchodzący powiew zmian . Zmian na lepsze Wink

Cytat:
Nowy rząd Quebecu, utworzony przez separatystyczną Partię Quebecką (PQ), zaczął pracę od zdjęcia kanadyjskiej flagi w budynku parlamentu i powrotu do hasła suwerenności prowincji.

Premier zaprzysiężonego w środę rządu frankofońskiej prowincji Pauline Marois powiedziała, że stoi na czele separatystycznego gabinetu. "Jesteśmy przekonani, że przyszłość Quebecu to przyszłość suwerennego kraju. Pozostanie prowincją Kanady jest dla Quebecu ryzykiem nie do przyjęcia" - podkreśliła.

Jak skomentował dziennik "National Post", działania quebeckich niepodległościowców graniczą jednak z farsą. "Podczas próby odseparowania partii od wszelkich widocznych związków z monarchią, ministrowie zostali zaprzysiężeni przez przedstawiciela monarchii brytyjskiej w prowincji (lieutenant-governor of Quebec) podczas ceremonii za zamkniętymi drzwiami, jeszcze przed oficjalną uroczystością publiczną w parlamencie" - zauważa gazeta.

Kanadyjskie media z uwagą obserwowały wydarzenia w quebeckim parlamencie już od poniedziałku, czyli od dnia zaprzysiężenia 54 parlamentarzystów będących członkami PQ w liczącym 125 członków Zgromadzeniu Narodowym prowincji Quebec. Partia Quebecka postanowiła zdjąć na czas uroczystości kanadyjską flagę. Tzw. pequiści, mimo całej niechęci do Kanady, przysięgać jednak musieli na wierność królowej Elżbiecie II, będącej formalnie głową państwa.

Wśród planów nowego rządu jest m.in. likwidacja podwyżek czesnego na uczelniach, czyli powodu wielomiesięcznych starć studentów z poprzednim rządem, wprowadzenie nowych zasad finansowania partii, karta laickości, problemy korupcji, kwestie opieki zdrowotnej i nowe prawo dotyczące języka francuskiego, będącego jednym z dwóch oficjalnych języków Kanady.
http://www.dziennik.com/wiadomosci/artyk.....jska-flage

Jest to połowiczne zwycięstwo , gdyż przysięgę musieli składać na wierność królowej Elżbiecie II . Ale to szczegół, wliczone poświęcenie , dla sprawy, dla której nie ma odwrotu . Tej rzeki nic nie zawróci . Teraz czas na Szkocję , Katalonię , Walonie itd .
Przyszłość należy do państw miast zrzeszonych w luźne federacje .
Śmierć uniom .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 18:41, 21 Wrz '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkocję? Cały dorobek Szkotów to inwestycje Anglików. Szkocja tak samo posiada rope i gaz, jak my posiadamy gaz łupkowy. Niby posiadamy, ale wydobywać go będzie chevron. Tak samo oni posiadają surowiec, ktory wydobywa BP, British Petroleum, nie SP - Scottish Petroleum. Jestem zauroczony historią Szkocji, byłem tam nie raz i lubię ich akcent oraz lubię Gaelic, ale korona jest zbyt poważną instytucją, no i szczerze wątpie w możliwości Szkotów do podjęcia samodzielnego rządzenia, lepsza jest dla nich symbioza z koroną niż otwarta wojna w której nie mają szans. Zauważ co robią Brytyjczycy w UE, mają wyjebane na wszystkich. Sądzisz, że Szkocja pozostałaby w EU?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
porfirij




Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 507
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 19:34, 21 Wrz '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

francuzi nigdy nie lubili anglików, w sumie nie ma się czemu dziwić bo angole to większe ścierwa niż żydowscy banksterzy. ciekawe, europa się "jednoczy" a tu takie numery Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8682
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 15:26, 23 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Cytat:
Ruchy separatystyczne w Europie przybierają na sile i do Szkocji, czy Katalonii dołączyła jeszcze włoska Wenecja. Na obszarze tej jednostki administracyjnej Włoch przeprowadzono głosowanie, które może otworzyć drogę do secesji tego regionu. Głównym motorem sprawczym do przeprowadzenia takiego plebiscytu jest ucisk fiskalny ze strony państwa włoskiego, które poprzez wysokie podatki wysysa pieniądze z Wenecji.

Głosowanie odbywało się na trzy sposoby: w wyznaczonych miejscach, przez telefon i przez Internet, a trwało od 16 do 21 marca. Wzięło w nim udział ponad 2 miliony osób, co stanowi 73% ludności uprawnionej do głosowania. Oczywiście nia miało ono jeszcze żadnej mocy sprawczej, a było dokonane w celu sprawdzenia nastrójów społeczeństwa.



Zadawano proste pytanie: "Czy jesteś za tym aby Wenecja stała się niezależną i suwerenną republiką?". Wygląda na to, że Wenecjanie chcą powrotu republiki, ponieważ aż 89% poparło utworzenie niepodległego państwa. To poważne ostrzeżenie dla Rzymu. Nie jest wykluczone, że teraz projekt referendum secesyjnego nabierze rozpędu.



Trudno się dziwić, że pojawiły się takie pomysły, bo skala wyzysku jest tam rzeczywiście ogromna. Cały region płaci rocznie 73 miliardy euro podatków, a wraca do nich 21 miliardów. Miejscowi działacze twierdzą, że Republika Wenecka jest w stanie utrzymać się jedynie z samej turystyki.



Warto przypomnieć, że Republika Wenecka była najdłużej funkcjonującym organizmem politycznym o ustroju republikańskim w dziejach świata. Republika trwałą nieprzerwanie przez 1071 lat, od 726 roku do 1797. Miasto powstało jeszcze wcześniej, bo w 452 roku i funkcjonowało w podobny sposób jak greckie państwa miasta, heliopolis.



była to przez długi czas jedna z największych potęg handlowych świata. W granicach Włoch Wenecja znalazła się dopiero w XIX wieku. Ostatni przypadek Krymu dowodzi, że granice państwowe to nic stałego, dlatego Włochy mogą utracić Wenecję i odrodzi się Serenissima Repubblica di Venezia.
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/mieszk.....niem-wloch

Applause

o tym kiedyś pisałem : Fikcyjne ogłoszenie secesji Flandrii
Cytat:
13 grudnia 2006 belgijska francuskojęzyczna stacja telewizyjna La Une (jeden z kanałów telewizyjnych RTBF) nadała program Tout ça (ne nous rendra pas la Belgique), w którym przekazywała „na żywo” informację o rzekomej secesji Flandrii, co oznaczałoby de facto rozpad Belgii.

Stacja w porze wysokiej oglądalności o 20:21 przerwała program, nadając specjalne wydanie dziennika telewizyjnego, w którym poinformowała o jednostronnym ogłoszeniu niepodległości przez parlament Flandrii. Dziennikarze twierdzili również, że belgijska para królewska opuściła pałac i uciekła do Demokratycznej Republiki Konga. Wydarzenie komentowali m.in. znani belgijscy politycy (część wiedziała o mistyfikacji). Od samego początku w trakcie programu pojawiały się pewne elementy sugerujące, że nie należy go traktować poważnie (np. nawiązania do twórczości belgijskich surrealistów). Ponadto informacji tych nie potwierdzała żadna z telewizji flamandzkojęzycznych.

Emisja programu wywołała duże poruszenie we francuskojęzycznej części Belgii. Przeciążona strona internetowa stacji została zablokowana, a kilkadziesiąt tysięcy widzów próbowało dodzwonić się na podawany przez stację specjalny numer telefonu. Dzwoniący mogli usłyszeć nagraną wiadomość, że podawane informacje nie są prawdziwe oraz wyjaśnienie, że celem tej emisji miało być pobudzenie Belgów do dyskusji nad narastającymi różnicami między południową a północną częścią kraju.

Pół godziny po rozpoczęciu emisji programu minister ds. mediów Fadila Laanan nakazała dodanie na ekranie telewizyjnym paska informującego, że w programie podawane są fikcyjne wiadomości.

Telewizyjna mistyfikacja była przygotowywana przez dziennikarzy RTBF dwa lata. Nadano jej kryptonim BBB, czyli Bye-bye Belgium („Żegnaj Belgio”).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Fikcyjne_og%C5%82oszenie_secesji_Flandrii


Szkocja
Cytat:


W Szkocji 18 września odbędzie się referendum w sprawie niezależności od Wielkiej Brytanii. London opowiada się kategorycznie przeciw temu, grozi Edynburgowi różnymi sankcjami. Premier Cameron rzeczywiście ma powód do obaw. Jeśli Szkoci zagłosują za niepodległością, 5 mln poddanych Jej Królewskiej Mości i brytyjska baza podwodnych okrętów atomowych niedaleko Glasgow znajdą się na terytorium obcego państwa.

Europa znajduje się u progu całego ciągu referendów w sprawie samookreślenia terytoriów, wchodzących obecnie w skład kluczowych krajów unijnych, takich jak Wielka Brytania, Hiszpania i Włochy. Nie ma wokół tego specjalnego szumu. UE i USA nie wprowadzają sankcji i nie grożą Rzymowi, Londynowi i Madrytowi jak w przypadku z Rosją, która poparła wyrażenie woli większości mieszkańców Krymu i podpisała umowę w sprawie wejścia półwyspu w skład państwa rosyjskiego.

Oddzielenie się Szkocji od Zjednoczonego Królestwa jest mało prawdopodobne. Właśnie dlatego wokół referendów prawie nie ma dyskusji – uważa pełniący obowiązki dyrektora Instytutu Europy Aleksiej Gromyko:

„Nie ma tam ustawy, zakazującej przeprowadzania referendów przez jeden z regionów. Jeśli większość zagłosuje za oddzieleniem się, Londyn nie będzie mógł się temu przeciwstawić w ramach prawa. Wszyscy jednak wiedzą, że szkoccy nacjonaliści na tym referendum poniosą porażkę, popiera ich około 35% ludności. W Szkocji oczywiście istnieją separatystyczne nastroje, lecz nadal pozostaje ona w składzie Wielkiej Brytanii”.

Tym nie mniej rząd Szkocji przyjął zdecydowaną postawę. Opublikował on „Białą Księgę”, w której został szczegółowo opisany plan wystąpienia ze składu Wielkiej Brytanii. Jeszcze w ubiegłym roku szkocki premier Alex Salmond oznajmił, że suwerenność pozwoli na realizację ogromnego potencjału obecnej autonomii. Gwarancją rozkwitu są złoża ropy naftowej na Morzu Północnym, które według zwolenników niepodległości pod względem geograficznym należą do Szkocji. A poza tym, turyści. Dzięki tym zasobom jej władze mogą zwiększyć zasiłki socjalne. Niezależny kraj stworzy własny system podatkowy i armię. W przypadku wcielenia tych planów w życie w UE pojawi się niebezpieczny precedens, który w perspektywie może doprowadzić do klęski najambitniejszego projektu drugiej połowy XX wieku.

Nawet biorąc pod uwagę stosunkowo słabe nastroje separatystyczne, wynik referendum nie jest przesądzony. Socjologia czasami się myli. Szkoci jeszcze mają czas, aby przypomnieć sobie o walce o suwerenność, mającą długą historię. Jeszcze w XIV wieku po podejmowanych wielokrotnie przez Anglię próbach przyłączenia Szkocji doszło do Bitwy pod Bannockburn, po której Londyn uznał niepodległość sąsiada. Następnie w Szkocji pojawiły się jej własne organy władzy i parlament pod egidą króla Jakuba VI. Jednak cztery stulecia później na mocy Aktu Unii powstał jednolity parlament i centralny rząd, a szkocki reprezentacyjny organ został zniesiony. Od tamtego momentu rozpoczęła się historia Szkocji jako części Zjednoczonego Królestwa, a także kronika jej „zimnej wojny” o niepodległość.

Oto opinia hiszpańskiego profesora, politologa Manela Parry:

Każde państwo członkowskie UE ma prawo do samodzielnego podejmowania decyzji w kwestii gotowości uznania niepodległości swojej części. Zasada ta zapisana jest w Traktacie o Unii Europejskiej. Szkocja jest takim właśnie przypadkiem. Biorąc pod uwagę to, że Londyn nie zakazał przeprowadzenia referendum, prawdopodobieństwo uzyskania przez nią niepodległości istnieje. Inna sprawa, że Szkocja straci członkostwo w UE przysługujące jej jako części Wielkiej Brytanii. Nie jest przesądzone, że zostanie przyjęta z powrotem. Najprawdopodobniej nie.

Politolog Igor Kowalow zwrócił uwagę na ważny szczegół, który wyjaśnia powszechny spokój:

Referendum w Szkocji jest rezultatem porozumienia jej separatystycznej części z brytyjskim rządem. Uznał on legalistyczność referendum. Jeśli zaś Szkocja oddzieli się i stanie niepodległym państwem, zetknie się z poważnymi problemami. Inni członkowie UE, również mający problemy z separatyzmem (takie państwa jak Hiszpania) nie ucieszą się z tego. W tej sytuacji możliwe są działania, których celem będzie niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się tej tendencji na inne kraje kontynentu.

Pasjans jeszcze nie został ułożony. Oczywiście Londyn niepokoją tendencje odśrodkowe, stwarzające zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego kraju. Angielskie racjonalne przekonanie, że Szkocja pozostanie w Zjednoczonym Królestwie, nie daje powodu do paniki. Niedługo świat zobaczy, na ile dobrą intuicję ma polityczny establishment w brytyjskiej stolicy.
http://polish.ruvr.ru/2014_03_19/Czy-Edy.....lica-2264/


Republika Lakocka

Cytat:
Republika Lakocka, ang. Republic of Lakotah, lak.Lakotah Oyate, proponowane państwo w granicach USA, na terenie stanów: Dakota Północna, Dakota Południowa, Nebraska, Wyoming oraz Montana. 19 grudnia 2007 indiański aktywista Russell Means i nieliczni inni aktywiści z plemienia Lakotów ogłosili, że jednostronnie zrywają wszystkie traktaty zawarte ponad 150 lat temu z rządem USA. Według lidera separatystów Russella Meansa nie jest to secesja, lecz wznowienie niepodległości.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Republika_Lakocka Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
viki




Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 753
Post zebrał 40000 sat

PostWysłany: 19:14, 27 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hiszpania odmówiła uznania suwerenności Katalonii

Trybunał Konstytucyjny Hiszpanii uznał, że decyzja Parlamentu Wspólnoty Autonomicznej Katalonii o uznaniu „suwerennego podmiotu prawnego i politycznego” stoi w sprzeczności z ustawą zasadniczą kraju i statutem samego regionu.

Jednocześnie trybunał ogłosił, że prawo obywateli Katalonii do posiadania parlamentu do decydowania o własnym losie nie jest niezgodne z konstytucją. Uznano to za pośrednią akceptację dla ewentualnej inicjatywy referendalnej.

Premier Katalonii, Artur Mas oświadczył, że referendum secesyjne jest planowane na 9 listopada. Jednocześnie polityk zaznaczył, że secesja z Hiszpanią nie oznacza izolacji reprezentowanego przez niego regionu, ponieważ mają oni zamiar funkcjonować, jako odrębny podmiot w Unii Europejskiej i chcą być częścią strefy euro.

Katalonia to kraina geograficzna rozciągająca się aż do terytorium Francji. To dlatego całkiem realne wydaje się to, że któregoś dnia FC Barcelona może wystąpić w Ligue 1 zamiast w Primera Division. Dużą autonomię region ma od 1978 roku. W Katalonii powstaje jedna piąta PKB Hiszpanii.

http://zmianynaziemi.pl/wideo/hiszpania-.....litycznego

IN-DEPENDENCIA



Niezależność Katalonii z perspektywy wolnościowej.

Jak niepodległą Katalonię wyobrażają sobie tutejsi wolnościowcy?
W jakim żyją dziś regionie, a w jakim kraju mogą obudzić się za kilka miesięcy?
Co tak naprawdę zmieni ogłoszenie niepodległości?

Rozmawiam o tym z reprezentantami katalońskich środowisk wolnościowych. /Tomasz Agencki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8682
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 12:51, 19 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Było blisko . Tak blisko , że Anglicy musieli zademonstrować siłę . Ale walka nie zakończyła się jeszcze .
Cytat:
Przeciwnicy niepodległości wygrali czwartkowe referendum ws. wystąpienia Szkocji z W. Brytanii z wynikiem ponad 55 proc. – świadczą dane ogłoszone w piątek. Rezultaty referendum stały się jednoznaczne około godz. 7 rano w piątek (czasu polskiego), gdy ogłoszono, że w okręgu wyborczym Fife zwyciężyli z dużą przewagą przeciwnicy niepodległości. Krótko wcześniej podano wyniki z dużych miast. Glasgow opowiedziało się za niepodległością, ale Edynburg i Aberdeen – za pozostaniem Szkocji w Zjednoczonym Królestwie. Oficjalne wyniki podano dotąd z 31 na 32 okręgi wyborcze. Według tych rezultatów 55,4 proc. Szkotów opowiedziało się przeciw niepodległości, a 44,6 za niepodległością, przy frekwencji 84,5 proc. – podaje „Guardian”.

Referendum poprzedzone było tygodniami kampanii przeciwników niepodległości Szkocji w brytyjskich mediach. W środę 17 września, na dzień przed referendum, w Szkocji odbyły się ćwiczenia o kryptonimie „Tartan Eagle 14″, podczas których brytyjscy wojskowi ćwiczyli z Amerykanami z US Marines. Na pytania o koincydencję obu wydarzeń organizatorzy ćwiczeń odpowiadają, że „były one zaplanowane wcześniej”.

Na podst. PAP, Washington Post
http://xportal.pl/?p=16597
Różnica jest - w sumie - niewielka . I gdyby tak zwolennicy niepodległości mieli więcej pieniędzy na kampanię i mogliby wykorzystać do tego celu im przychylne media , to kto wie Smile
Ale też możemy zauważyć , że United Kingdom się sypie . I po tym referendum już nie jest tak bardzo zjednoczone .
Tylko wewnętrzny i głęboki kryzys w Londynie może przynieść Szkotom niepodległość .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
viki




Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 753
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 13:03, 23 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spain May Involve Police in Case of Catalonia Leader’s Disobedience

22.10.2015

Spain’s Minister of Justice Rafael Catala said acting chairman of the Catalonian government, Artur Mas, will be treated "the same way as any other citizen who tries to the break rules and, of course, coercive measures that function in a law-based state will be taken."

If the acting chairman of the Catalonian government, Artur Mas, fails to abide by any legal decisions against the autonomous community's independence, he could be dismissed from office and law enforcement forces may be involved, Spain’s Minister of Justice Rafael Catala said Thursday.

Last week, Mas appeared before Catalonia’s high court on accusations of civil disobedience and abuse of power by organizing the unofficial Catalonia secession vote on November 9, 2014, in which 80 percent of participants supported seceding from Spain. Madrid holds that Catalan secession is unconstitutional.

Mas will be treated "the same way as any other citizen who tries to the break rules and, of course, coercive measures that function in a law-based state will be taken," Catala said in an interview with the Antena 3 television channel. According to the minister, such measures may involve law enforcement.

Despite the fact that both houses of Spain’s parliament will be disbanded as their powers expire with the parliamentary elections due on December 20, the country "will not have a legal vacuum, which anyone can use for a declaration of independence," the minister said.

If such a declaration takes place, it will be followed by an appeal to the Constitutional Court, according to Catala.

Catalonia has long sought independence from Spain, accusing Madrid of constraining its economic and cultural autonomy.

In September, the pro-independence Junts pel Si (Together for Yes) coalition and their allies from the radical left-wing Popular Unity Candidacy (CUP) party secured 72 seats in the 135-member Catalan parliament in regional elections.

According to Mas, the parties received a clear mandate to establish an independent state of Catalonia.

http://sputniknews.com/europe/20151022/1.....a-mas.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8682
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 12:24, 31 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To o czym @viki pisze powyżej odświeżone info.



Cytat:
27 października w Parlamencie Katalonii uzgodniono ostatecznie tekst projektu rezolucji w sprawie niepodległości tego kraju. Otwierają go słowa: Kataloński parlament uroczyście ogłasza początek procesu tworzenia niezależnego państwa katalońskiego, które będzie republiką. Dokument zapowiada półtoraroczny okres przygotowań do odłączenia się od Hiszpanii.

Katalońscy niepodległościowcy zamierzają przegłosować rezolucję 9 listopada - w pierwszą rocznicę referendum, w którym Katalończycy opowiedzieli się utworzeniem niepodległego państwa. Nie nastręczy to problemów, ponieważ w wyborach do Parlamentu Katalonii, które odbyły się 27 września, absolutną większość mandatów zdobyły dwie listy wyborcze o orientacji niepodległościowej: Kandydatura Jedności Ludowej oraz koalicja Razem dla "Tak".

W związku z wydarzeniami w Katalonii hiszpański premier Mariano Rajoy wygłosił w telewizji specjalne orędzie. Chcę uspokoić wszystkich Hiszpanów - rozpoczął utrzymane w nerwowym tonie wystąpienie. Projekt rezolucji nazwał aktem prowokacji ze strony tych, którzy chcą obejść prawo, ponieważ wiedzą, że nie stoi po ich stronie. Zagroził też, że będzie bronić jedności Hiszpanii wszelkimi środkami i że wszyscy jej obywatele podlegają prawu i sądom.

http://xportal.pl/?p=23350

Jebany wprowadzi stan wojenny i wyprowadzi na ulice miast Katalonii wojsko . Nic co piękne i prawdziwe nie rodzi się bez bólu i krwi Wink Tak jak życie się rodzi, z wydzielin ciał naszych w bólu matki , krzyku dziecka . A jednak jest to coś niesamowicie pięknego niepowtarzalnego , nowe życie .





Są tylko dwie drogi . Albo Wielkie Korporacyjne Unijne Molochy , gdzie władza jest daleko od ludzi , gdzie mamy taki kwiatki jak ten obecny dziś problem migracji . Albo Państwa Miasta działające w dobrowolnych Federacjach w zależności od sytuacji i potrzeby.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
viki




Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 753
Post zebrał 40000 sat

PostWysłany: 14:00, 10 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Katalonii rozpoczęto procedurę niepodległościową

Parlament Katalonii zdecydował w poniedziałek, po uzyskaniu zgody Trybunału Konstytucyjnego Katalonii, że region rozpocznie osiemnastomiesięczną procedurę budowy własnej państwowości. Hiszpański premier Mariano Rajoy zapowiedział już zaskarżenie uchwały do Trybunału Konstytucyjnego.

Za wybiciem się na niepodległość głosowało 72 posłów z katalońskich partii regionalistycznych, natomiast 63 reprezentujących partie ogólnokrajowe sprzeciwiło się przyjęciu dziewięciopunktowego programu, który ma na celu stworzenie niepodległej republiki Katalonii. Uchwałę w tej sprawie poparł również prezydent regionu Artur Mas z prawicowej Konwergencji i Unii.

Decyzję katalońskiego parlamentu skrytykował natomiast hiszpański premier Mariano Rajoy. Zapowiedział on skierowanie uchwały do Trybunału Konstytucyjnego, choć zawiera ona zapis, aby nie brać jego orzeczenia pod uwagę. Lider centroprawicy ma też spotkać się z szefem opozycyjnych socjalistów, żeby wypracować wspólne stanowisko w sprawie separatystów.

Na podstawie: TheLocal.es
Źródło: Autonom.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8682
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 08:41, 12 Lis '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To raczej jest taki "żart" w temacie Smile

Cytat:
W Kalifornii ruszyła kampania na rzecz referendum w sprawie wyjścia stanu z USA. Na portalach społecznościowych pojawiły się hasztagi #Calexit i #Caleaveforni. Uruchomiono też witrynę yescalifornia.org, propagującą referendum i informującą o tej inicjatywie.

i Mieszkańcy Kalifornii chcą referendum w sprawie oddzielenia się stanu od USA w drodze inicjatywy obywatelskiej: jeśli petycję w tej sprawie podpisze określona liczba uprawnionych do głosowania, kwestia organizacji plebiscytu zostanie poddana pod głosowanie. Według autorów inicjatywy referendum może się odbyć na wiosnę 2019 roku, jeśli zostanie zebrana wymagana liczba podpisów. Zwolennicy niepodległości stanu podkreślają, że zajmuje on szóste miejsce pod względem PKB na świecie, wyprzedzając m.in. Francję. — Kalifornia ma bardziej rozwiniętą gospodarkę niż Francja, a ludności więcej niż Polska. Pod względem różnych wskaźników Kalifornia może się porównywać i konkurować z państwami, a nie tylko z innymi 49 stanami – czytamy na stronie yescalifornia.org

Autorzy inicjatywy objaśniają potrzebę oddzielenia się od USA tym, że rząd wydaje pieniądze podatników na obronę i konflikty zbrojne, które nie przynoszą rezultatów. — Kalifornijczyków posyła się na wojny, które często tylko umacniają terroryzm, a nie zmniejszają zagrożenie – twierdzą zwolennicy niepodległości. Obiecują, że zapewnią mieszkańcom bezpłatny dostęp do opieki zdrowotnej, bo w przypadku oddzielenia się podatki nie będą szły na pomoc mniej rozwiniętym amerykańskim stanom i na obronę. Inicjatywa oddzielenia się Kalifornii nabrała rozpędu po wybraniu na prezydenta Donalda Trumpa. 8 listopada 61% mieszkańców tego stanu oddało swój głos na Hillary Clinton. Republikanina poparło 33% wyborców. W Twitterze kampanii opublikowano sondaż na temat tego, czy Kalifornijczycy są gotowi na taki krok. W głosowaniu wzięło udział prawie 16 tysięcy osób. 76% odpowiedziało twierdząco.

Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201611114224170-usa-kalifornia-referendum/

Żart wpisujący się w histerię związaną z wyborem Trumpa na prezydenta USA .
No ale chodzi o kasę . Kalifornia niby bryluje bogactwem , ale jeszcze kilka lat temu była na skraju bankructwa . Texas ma tradycje , mieli przecież swojego prezydenta Sama Houstona .
Albo taka Karolina Południowa ta to ma tradycje raz zagroziła wystąpieniem :
Cytat:
W 1832 konwencja Karoliny Południowej „anulowała” taryfy celne wprowadzone przez administrację Andrew Jacksona oświadczając, że jeśli Waszyngton będzie próbował wprowadzić taryfy siłą to wówczas stan ogłosi secesję. Kongres uchwalił „Force Bill” (2 marca 1833) upoważniający prezydenta do zaprowadzenia porządku przy użyciu siły zbrojnej. Pozbawiona poparcia ze strony innych stanów Karolina Południowa postanowiła „powrócić” do Unii, legislatura stanowa „anulowała” krwawe prawo („Bloody Bill”), jak nazwano w Karolinie postanowienia Kongresu o egzekwowaniu prawa siłą[12]. 1 maja 1833 prezydent Jackson napisał cła były tylko pretekstem, lecz wystąpienie z Unii i Konfederacja Południa są prawdziwym celem, następnym razem będzie to sprawa Murzynów albo niewolnictwa[13].

Jackson przepowiedział przyszłość .
Za drugim razem Karolina Płd. jako pierwsza wystąpiła z Unii jeszcze w grudniu 1860 roku i wszyscy wiedzą jak to się skończyło .
Mimo iż - nie powiem na 100% , bo opieram się na opiniach innych a nie na samym dokumencie - Konstytucja dopuszcza możliwość secesji dokonaną przez obywateli . Tylko że w XIX wieku Stany Zjednoczone Ameryki znaczyło tyle co dziś byśmy powiedzieli Państwa zjednoczone Ameryki .
Nie ma takiej opcji by Kalifornia wyszła z Unii . Historia nam to mówi jasno u wyraźnie .
Hollywood musi być amerykańskie Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 40000 sat

PostWysłany: 10:24, 12 Lis '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widać wszystko zgodnie z planem. Zamiast dużych silnych państw, słabe, zadłużone regiony.
Absurd UE i ZSRR miał doprowadzić do tego, żeby ludzie sami rozebrali swoje państwa.
Po drugiej stronie stoi scentralizowany kapitał gdzie jeden człowiek w sekundę może podjąć decyzje
o uruchomieniu środków finansowych, medialnych czy militarnych wielokrotnie przewyższających budżety pojedynczych państw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3535
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 13:50, 14 Lis '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polska

POLACY PO BITWIE POD GRUNWALDEM ,SĄ NARODEM PRZEKLĘTYM PRZEZ KOŚCIÓŁ ! ! !
Ojciec święty polak Jan Paweł II ,klątwy nie zdjął ! ! !




Witam !

Dziekuje za list i za informacje. Tak, kosciol robi z kazdym panstwem co chce. Bitwa z Krzyzakami byla tez bitwa z Polakami, ktorzy handlowali bronia. Tak jest do dzisiaj. Wiele rodzin polskich jest przeciwko Polsce i Polakom. Prymityw [ktorego juz jest bardzo malo], nie zdaje sobie sprawy z tego, ze bez Polski Polak nie wyzyje. Kazdy Polak bez Polski nie wyzyje, gdzie by nie byl ! Polacy, to narod znienawidzony i przeklety.

Nie ma kraju, ktory ma przyjaciol. W historii napadnieto juz na kazdy kraj. Na Ziemi jest sporo narodow ekspansywnych, ktore tylko napadaniem i zagarnianiem sie trudnia. Zawiodla swiatowa edukacja i rownowaga militarna. Dzisiaj na caly swiat potrzasa szabelka Korea Polnocna !!!!

Polski nie mozna jak do tej pory zajac ostatecznie. Niemcy i inni dzisiaj chca Polske zwyciezyc. Malo juz zostalo Polakow, ale tak naprawde to wystarczy dzisiaj jeden Polak zeby polozyc caly swiat. Taka juz dzisiaj mamy bron. Niestety, podobna bron maja tez inne narody i jest ich duzo. Dzisiejsza polska technika zwyciezy, bo musi byc obslugiwana przez Polakow. Nie ma Polski i Polakow, to nie bedzie zycia na Ziemi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8682
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 20:19, 20 Wrz '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Masowe zatrzymania katalońskich polityków. Rozlew krwi wydaje się nieunikniony


W Katalonii wzrasta napięcie w obliczu nadchodzącego referendum w sprawie uzyskania przez ten region niepodległości. Hiszpania rozpoczęła szereg działań mających na celu udaremnienie zaplanowanego na 1 października głosowania. Straż Obywatelska zatrzymuje jego organizatorów oraz członków katalońskiego rządu.

W ostatnich dniach, Hiszpania zagroziła aresztowaniem burmistrzów autonomicznego regionu, którzy mają zamiar wspierać "nielegalne" referendum. Straż Obywatelska, formacja paramilitarna podległa Ministerstwu Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwu Obrony przechwyciła w sumie ponad 1,5 miliona plakatów wyborczych, ale nie zdołała przejąć kart do głosowania. Z kolei dziś odbyły się naloty na budynki rządowe w Katalonii i aresztowano przynajmniej 13 osób. Wśród zatrzymanych jest między innymi sekretarz wiceprezydenta Katalonii Josep Maria Jové oraz doradca w Departamencie Gospodarki i Finansów Josep Lluis Salvado Tenesa, a także Juan Manuel Gomez, który odpowiada za przebieg głosowania elektronicznego oraz Marcedes Martinez Martos i Pau Furriol Fornells - organizatorzy nadchodzącego referendum niepodległościowego.

Masowe aresztowania spotkały się jednak ze zdecydowaną reakcją mieszkańców, którzy zorganizowali się, aby zaprotestować przeciwko działaniom rządu w Madrycie. Tłumy ludzi próbowały zablokować samochody należące do Straży Obywatelskiej, z pomocą których wywożono zatrzymanych polityków. Zwolennicy referendum zablokowali również niektóre budynki rządowe, aby nie dopuścić do kolejnych nalotów i starli się z policją.



Carles Puigdemont, obecny szef rządu autonomicznego Katalonii ogłosił dziś, że władza regionalna została zawieszona przez Madryt, który swoimi działaniami doprowadził do stanu wyjątkowego. Sytuacja w regionie pogarsza się z dnia na dzień. Im bliżej referendum niepodległościowego, tym większe ryzyko, że dojdzie do rozlewu krwi. Hiszpania ostrzegała, że nie dopuści do głosowania i w tym celu może sięgnąć nawet po najbardziej radykalne środki.
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/masowe.....eunikniony




A to wrzucone do sieci pół godziny temu


Więcej na tym kanale :
https://www.youtube.com/channel/UCPo0g32vdypYi8X_oOQlPBQ
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8682
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 09:48, 01 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kanale który podałem we wcześniejszym poście , filmiki wrzucane na bieżąco :
Otwarcie lokali wyborczych


Zamykanie lokali wyborczych




Na żywo



_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8682
Post zebrał 10000 sat

PostWysłany: 08:40, 02 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to teraz , ogłoszą niepodległość , ale prawdziwie niepodlegli będą wtedy kiedy kasa która szła do Madrytu pozostanie w Barcelonie .

Cytat:
Kataloński rząd poinformował w nocy z niedzieli na poniedziałek, że 90% głosujących w referendum opowiedziało się za niepodległością tego regionu, a tylko 8% było przeciwnych. Pozostałe głosy były nieważne.
W niedzielnym referendum wzięło udział ok. 2,26 mln osób, czyli około 42,3% uprawnionych do głosowania.


Jak poinformował rzecznik rządu Katalonii Jordi Turull, nie przeliczono kart do głosowania, które zostały skonfiskowane przez hiszpańską policję podczas interwencji w lokalach wyborczych.

Turull powiedział też, że podczas starć z policją zostały ranne co najmniej 844 osoby. Obrażenia odniosło też 33 policjantów.

Zgodnie z przyjętym we wrześniu przez kataloński rząd Aktem Przejściowym, w ciągu 48 godzin od ogłoszenia wyników referendum Katalonia ma samodzielnie ogłosić niepodległość.
https://pl.sputniknews.com/swiat/2017100.....eferendum/

Jak wczoraj do południa w tle zerkałem na to co jest na żywo , to nie widziałem hord ubranych na czarno lewaków tak skorych do rozwałki z policją . To w końcu nie szczyt G 20 . Ale cel szczytny Wink , a Katalonia ma tradycje oporu przeciwko faszystom , więc gdzie te czarne brygady Wink . Soros nie zapłacił .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8682
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 07:36, 03 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy wywiad .
Cytat:
Czy referendum w Katalonii grozi absolutną dominacją Berlina na kontynencie?


Rozmowa korespondenta radia Sputnik Leonida Sigana z historykiem i publicystą profesorem Adamem Wielomskim.

— Znamy przebieg i wyniki referendum w sprawie niepodległości Katalonii. Pańskie spojrzenie na to wydarzenie?
— Po pierwsze nie znamy wyników. Nie znamy wyników z bardzo prostego powodu. Nie są to wybory organizowane z niezależnymi obserwatorami. Zorganizowała je wyłącznie jedna strona. Jedna strona liczyła wyniki, a druga strona zarekwirowała część urn wyborczych. W związku z tym mowa o wynikach może być w bardzo dużym cudzysłowie. To pierwsza uwaga. Druga uwaga dotyczy tego, że nie jest to referendum w klasycznym rozumieniu tego słowa, ponieważ referendum odbywa się na podstawie obowiązującego prawa. Tutaj, jak wiemy, ten przypadek nie zachodzi. Z tego powodu mowa jest tu nie tyle o referendum, lecz o jakimś „parareferendum", wskazującym raczej na nastroje opinii publicznej w Katalonii.


Podsumowując, sprawa jest dosyć trudna i skomplikowana historycznie, dlatego że separatyzm kataloński datuje się od wieku XIX. Początkowo miał charakter konserwatywny. Był odnogą hiszpańskiego tradycjonalizmu, tzw. karlizmu. Na przełomie XIX/XX wieku przeistoczył się w ruch anarchistyczny w katalońskich wsiach i silnie lewicujący, żeby nie powiedzieć, sympatyzujący z komunistami w katalońskich miastach. Nie jest to zjawisko, które powstało w tej chwili. Jest to swego rodzaju mechanizm samonakręcający się, dlatego że ruch ten zawsze miał charakter głęboko radykalny, separatystyczny. Hiszpania próbowała w dwóch okresach w XX wieku wobec separatyzmu katalońskiego zastosować dwie metody. W okresie rządów generała Franco nie było żadnej możliwości, żeby Katalończycy cieszyli się nie tylko autonomią, ale i swoimi prawami językowymi. Po upadku dyktatury Franco już demokratyczna Hiszpania podjęła decyzję o silnej decentralizacji państwa. Jak widzimy, nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów, ponieważ Katalonia po dziś, na co wskazuje to ostatnie referendum, nie wykazuje chęci, aby pozostać częścią państwa hiszpańskiego. W mojej ocenie teraz są dwie możliwości rozwoju sytuacji. Będzie albo rozwiązanie siłowe, albo niepodległość dla Katalonii. Innej wersji tu nie widzę.
— Ponad 800 osób zostało rannych podczas zamieszek, które wybuchły w związku z referendum. Czy zachowanie władz można uznać za usprawiedliwione?


— Władze Hiszpanii stały na gruncie istniejącego porządku konstytucyjno-prawnego, w związku z tym jest to, uważam, jak najbardziej działanie usprawiedliwione, ponieważ władze Katalonii nie miały konstytucyjnego prawa ogłoszenia takiego referendum. Podobnie nie mają prawa ogłoszenia niepodległości, co deklarują, że w ciągu dwóch dni zrobią. Myślę, że jeśliby, dajmy na to w Polsce, w którymś z województw pojawił się ruch separatystyczny, żądający oddzielenia tego województwa od całej Rzeczypospolitej Polskiej, to polskie władze musiałyby podobnie zareagować, i trudno mieć do nich jakiekolwiek zastrzeżenia. Oczywiście można dyskutować o podjęciu takich kroków, a nie innych, czy to były kroki zbyt drastyczne, czy za mało drastyczne?
— Czy wydarzenia w Katalonii mają wyłącznie lokalny wydźwięk? Czy też to referendum może wyzwać efekt separatystycznego domina w Europie?


— Jest to rzeczywiście element precedensowy. Hiszpania zdawała sobie sprawę z tego. Nie wiem, jak jest w tej chwili, ale Hiszpania przez długie lata nie uznawała niepodległości Kosowa właśnie z tego powodu, bojąc się niebezpiecznego precedensu. Podobne ruchy referendalno-separatystyczne obserwujemy również w samej w Hiszpanii. Mam na myśli Kraj Basków, albo w Wielkiej Brytanii nacjonalizm szkocki czy walijski. Czy też w Polsce w postaci tzw. nacjonalizmu śląskiego. Ruch Autonomii Śląska wydał odezwę, z dużą sympatią pisząc w niej o tym, co się dzieje w Katalonii i o dążeniach katalońskich do niepodległości. Taki efekt domina jest bardzo niebezpieczny. Jak się na to spojrzy, zwraca na siebie uwagę jeden aspekt tych separatyzmów. Otóż separatyzmy obejmują różne kraje Unii Europejskiej poza Niemcami. W prasie niemieckiej wszystkie ruchy separatystyczne w innych krajach Europy są opisywane z dużą sympatią. Politycy niemieccy również odnoszą się do tych ruchów z dużą sympatią. W związku z czym nie wykluczam, że cieszą się autentyczną nieformalną sympatią Berlina, który jest zainteresowany rozdrobnieniem pozostałych państw członkowskich Unii na drobne podmioty polityczne, co spowoduje, że pozycja polityczna Berlina w stosunku do tej rozdrobnionej sceny politycznej Europy stałaby się jeszcze silniejsza. Dlatego jest to szczególnie groźne nie tylko z punktów widzenia tych państw zagrożonych separatyzmami, ale również z punktu widzenia konstrukcji europejskiej. W pewnym momencie może, bowiem, się okazać, że spośród silnych państw członkowskich w EU są jedynie dwa, które nie mają w sobie silnych separatyzmów. Byłyby to Niemcy i Francja. Tymczasem Włochy by się podzieliły na dwa państwa, czyli Północ i Południe, Hiszpania na bardzo bogatą Katalonię i biedniejszą resztę, Wielka Brytania, zdecydowany wróg dominacji niemieckiej w Europie, mogłaby się podzielić na kilka państewek. Z punktu widzenia geopolityki europejskiej jest to bardzo niebezpieczne zjawisko, mogące zakończyć się absolutną dominacją Berlina na kontynencie.
Język Brukseli oznacza, że akceptuje podjęte przez rząd hiszpański środki siłowe dla rozwiązania konfliktu. Gdyby nie akceptowała tego zjawiska, to rozpoczęłyby się tam protesty obrońców praw człowieka.
https://pl.sputniknews.com/opinie/201710.....a-sputnik/

Z jednej strony człowiek popiera te narody które mają tradycje są uwarunkowane historycznie , społecznie , do samostanowienia . Z drugiej strony separatyzm w Europie działa na korzyść "większych" państw .

Weźmy np taką autonomię Śląska . Przez setki lat Śląsk był Słowiański , a potem Polski i gdzieś w okresie Rozbicia Dzielnicowego utraciliśmy go na setki lat . Co było konieczne by Śląsk w pełni wrócił na łono Polski , masowe wysiedlenia ludności niemieckiej . Ale Ślązacy którzy Niemcami nie byli , a z Polską mieli do czynienia setki lat wcześniej musieli się dostosować i poniekąd możliwe jest zrozumienie Ślązaków do swojej Autonomii . Z tym że po 1945 roku nastąpiła nowa fala kolonistów ze wschodu którzy weszli w próżnie po Niemcach . Więc kto chce tej autonomii .
Może oni wcale nie chcą autonomii tylko chcą się oderwać by się przyłączyć do Niemiec bo myślą że będą bogatsi . Strasznie się mylą w swojej ocenie jeśli myślą że jak przyłączą się do Śląska to będą mieli lepiej . Słowianin zawsze był podczłowiekiem dla Sasów Wink ( przynajmniej ich elit ) , co jest widoczne na przestrzeni wieków . Więc jakby się tak Śląsk do Niemiec przyłączył , to Ślązacy mieliby szczęście jakby Berlin potraktował ich jak emigrantów z Afryki . Czarnuchy do roboty Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8682
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 14:22, 13 Sty '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Texasie rozważają secesje .

Cytat:
Ustawodawcy z Teksasu rozważają secesję życia za demokratycznego marksizmu - kilka stanów zainteresowanych ruchem
https://www.sott.net/article/447153-Texa.....n-movement

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 21:10, 13 Sty '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teksas bez USA gówno znaczy. Teksas stoi na ropie której importerem jest reszta USA, jeśli nawet Teksas jakimś cudem dokona secesji, na co nie pozwoli Sąd Najwyższy, NSA i US Army, to Waszyngton zakręci kurki, zacznie importować ropę z Kanady i Norwegii a Teksas uschnie w mniej niż dekadę, a po dwóch dekadach to będą żreć trawę i gruz.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1166
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 21:53, 13 Sty '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

muahahha.. — i te jego przepowiednie z dupy :

...pleć pleciugo , byle dłuugo Surprised
_________________
Kobiety mniej gwałcą bo są słabsze fizycznie.
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Najpierw trzeba zdjąć flagę
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile