W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Śląsk chce autonomii  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
1 głos
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 3016
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:29, 25 Cze '08   Temat postu: Śląsk chce autonomii Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Marsz Autonomii

Głównym celem Ruchu Autonomii Śląska pozostaje odzyskanie, w zmodyfikowanej postaci, autonomii i rozciągnięcie jej na cały Górny Śląsk. W celu przypomnienia okoliczności ustanowienia autonomii ustawą konstytucyjną sejmu RP w dniu 15 lipca 1920 roku, organizowany jest przez nas w Katowicach coroczny marsz.

I Marsz Autonomii odbył sie 15 lipca 2007 roku. Około trzystu osób przemaszerowało z katowickiego rynku na Plac Sejmu Śląskiego, pod gmach dawnego regionalnego parlamentu. Marsz z założenia jest nie tylko przypomnieniem historii, ale także sympatyczną manifestacją śląskości, pozbawioną patosu i utrzymaną w piknikowej atmosferze. Organizatorzy starają się zadbać o dodatkowe atrakcje.

II Marsz Autonomii planowany jest na 12 lipca 2008 (sobota). Trasa przemarszu miałaby tym razem prowadzić z Placu Wolności pod budynek Sejmu Śląskiego. Przewidywany początek o godzinie 12.00.

Koordynatorem projektu jest Adrian Wowra z koła Wodzisław/Żory (kontakt: ras.wodzislaw@gmail.com).
http://www.raslaska.aremedia.net/content/section/1/15/



Przez to Kosowo w du**** im się poprzewracało. Komu to służy ? Działanie zupełnie bez sensu. Chyba że palce maczają w tym Niemcy.

Na co im to potrzebne ?
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:33, 25 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwisz się?
Mając taki rząd, parlament, prezydenta, media, policję, podatki, itp. każdy normalny człowiek dążył będzie do "autonomii" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:58, 25 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemcy w tym palców nie maczają. Jednakże chcą, żeby Górny Śląsk był niemiecką autonomią. Ja tego nie chce:P. Polska się na to nie zgodzi. Prawda jest taka, że Śląsk utrzymuje całą RP, a oni chcą autonomii, żeby to co wypracowali zostało u nich. Po za tym zawsze dostawali od Warszawy po dupie (przykład euro 2012, obozy koncentracyjne dla Ślązaków założone przez Piłsudskiego i tak można wymieniać. Ciągle są nowe ustawy, które uderzają w Śląsk, dlatego chcą się odciąć). Po za tym GOP to kilkumilionowa metropolia, więc...
A działania autonomiczne nie są po Kosowie tylko od wielu wielu lat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Filjan




Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:04, 25 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcieć to oni sobie mogą. I na "chceniu" się skończy. Na górnym śląsku mieszka więcej Polków niż Ślązaków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:41, 25 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślę, że zagrożenie oderwania Śląska od Polski jest realne. Niemcy uważają, że Śląsk należy do nich. Wiadomo, że Niemcy trzęsą Łunią, wiadomo że w razie czego to oni mieliby poparcie ONZ i NATO. Wystarczy, że Angela uzna, że rasa aryjska potrzebuje większej przestrzeni do życia i skończymy tak jak Serbia. No, chyba że od razu wchłonie się cały nasz kraj do europejskiego superpaństwa. Wtedy nie będzie już trzeba nic odłączać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WhiteRaven




Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 96
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:51, 25 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filjan czy Ty uważasz że Ślązak to nie Polak? Jeśli tak uważasz to powinieneś popierac autonomie bo po co Ci "niepolacy" w Polsce?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Filjan




Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:58, 25 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WhiteRaven napisał:
Filjan czy Ty uważasz że Ślązak to nie Polak? Jeśli tak uważasz to powinieneś popierac autonomie bo po co Ci "niepolacy" w Polsce?


Nie mogę "uważać". Ważne jak oni uważają kim są. Uważasz że Kurdowie są Turkami, a Tybetańczycy Chińczykami? Nie są, bo oni siebie nie uważają za Turków czy Chińczyków. A jeśli Ślązacy nie uważają się za Polaków to nimi nie muszą być.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WhiteRaven




Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 96
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:04, 25 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie odwracaj kota ogonem, wyraziłeś się jasno: "Na górnym śląsku mieszka więcej Polków niż Ślązaków. " I nie rób tego typu porównań bo maja niewiele wspólnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Filjan




Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:06, 25 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WhiteRaven napisał:
Nie odwracaj kota ogonem, wyraziłeś się jasno: "Na górnym śląsku mieszka więcej Polków niż Ślązaków. " I nie rób tego typu porównań bo maja niewiele wspólnego.


A czy odwracam?? Jeśli uważają się za Polaków to są Polakami, jeśli za Ślązaków to Ślązakami. Kapujesz??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WhiteRaven




Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 96
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:11, 25 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty chyba sam siebie nie rozumiesz. Podzieliłeś mieszkańców śląska na Polaków i Ślązaków teraz mówisz że Ślązak może byc Ślązakiem jeśli sie nim czuje, a może też byc Polakiem jeśli sie nim czuje. Pójdźmy dalej... Czy Polak może czuc się Ślązakiem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Filjan




Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:13, 25 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WhiteRaven napisał:
Ty chyba sam siebie nie rozumiesz. Podzieliłeś mieszkańców śląska na Polaków i Ślązaków teraz mówisz że Ślązak może byc Ślązakiem jeśli sie nim czuje, a może też byc Polakiem jeśli sie nim czuje. Pójdźmy dalej... Czy Polak może czuc się Ślązakiem?


A czemu by nie?? Jeśli miał rodziców Polaków, wychował się na śląsku, mówi gwarą śląską, ma kolegów którzy czują się Ślązakami to czemu nie?? Myślisz że wszyscy Polacy wychowywani w Niemczech nie mają prawa czuć się Niemcami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:20, 25 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie u ślązaków, a raczej górników podoba się najbardziej sposób manifestowania w Warszawie. Smile
Idą w ruch pały, gaz, i kamienie. Gliny mają pełne ręce roboty.
Ale z reguły coś zawsze wynegocjują. Smile

A co do autonomii, cóż fajna sprawa. To mógłby być etap przejściowy do zagarnięcia tego przez Niemców. Od razu nie ma szans.

Na tej samej zasadzie zagarnia się mienie państwowe, lub po prostu doi kasę z państwa, przez wójtów, burmistrzów, radnych, i tego typu towarzystwa.
Najpierw zakłada się jakiś zakład budżetowy, typu komunalka, lub coś innego. Zakupuje się w cholerę sprzętu, i innego dziadostwa. Oczywiście z państwowych pieniędzy.
Potem okazuje się, że zakład nie daje rady konkurencji, lub bankrutuje. I sprzęt za grosze trafia do osób, do których miał trafić.

Podobnie może być ze Śląskiem.
Najpierw zrobi się niby państwo w państwie. Niby autonomia, że to ślązacy chcą.
Później okaże się, że małe państewko nie daje sobie samo rady, ludzie niezadowoleni, itd.
I w efekcie pomocnym bratem będzie ten, kto miał być nim od razu.
Taki właśnie etap przejściowy jest często stosowany w polityce w celu "legalnego" wyciągnięcia państwowych pieniędzy, i może być zastosowany w celu "bezkompromisowego" oddania Niemcom tego co było ich.
Szkoda tylko że nam Ruscy nie oddadzą...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Manix




Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:22, 25 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarly sie pchly na niedzwiedziu w lesie ktorego skora juz dawo podzielona jest a on sam lezy juz upolowany u stop mysliwych.

Nastepna zaslona dymna zeby plebs mial o czym dyskutowac i zeby przez te wszystkie drzewa lasu nie zobaczyl.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WhiteRaven




Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 96
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:24, 25 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myśle że Ty nie masz pojecia o czym piszesz. Krótko i treściwie ujął to Bimi. Jest na śląsku grupa POLAKÓW ŚLĄZAKÓW którzy chcą byc bardziej Ślązakami dlatego że państwo i zarządzający nim są tacy a nie inni. Nie mieszaj w to rzadnej nacji i nie dorabiaj swoich ideologi mieszając w to kurdów czy Tybetańczyków. Ja jako POLAK I JEDNOCZEŚNIE ŚLĄZAK mówie Ci że ludzie którzy starają sie o autonomie chcą jej w wiekszosci tylko dlatego że nie podoba im się otaczająca rzeczywistośc. Zdarząją się oczywiscie jednostki "wyjątkowe", które czują się lepsi bo są bardziej ślascy niż polscy...
Śmieszy mnie fakt że najwiecej mają o tym do powiedzenia Ci którzy ślask znają z wiadomosci dotyczących strajków górników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:31, 25 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WhiteRaven napisał:
Śmieszy mnie fakt że najwiecej mają o tym do powiedzenia Ci którzy ślask znają z wiadomosci dotyczących strajków górników.

Najmniej.
Opisałem tylko powyżej mechanizm, który może zostać zastosowany, w przypadku przejęcia Śląska przez Niemców, który powszechnie stosuje się do zagrabiania państwowych pieniędzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Filjan




Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:33, 25 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WhiteRaven, niech cię to nie śmieszy.

Myślisz że nie znam śląskich realiów, mieszkam na Dolnym Śląsku, ale jestem często na górnym bo mam tam rodzinę. Sam bym mógł siebie uważać za Ślązaka. Znam człowieka który brał udział w jednej demonstracji o autonomię dla śląska. Ci ludzie czują się odrębnym narodem.

I dla twojej wiadomości, nie piszę o Tybecie dlatego by wmieszać w to ideologie tylko by zrobić dla ciebie proste porównanie bo bez tego byś nie zrozumiał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WhiteRaven




Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 96
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:40, 25 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie porównanie Ci nie wyszło, ale skoro znasz realia ślaska stąd że znasz człowieka, który brał udział.... Gratuluje. Ja kończe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nobody




Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:55, 26 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

POpaprańcy i Tusek obiecują decentralizację - to jest jakieś rozwiązanie.
Sprawa Śląska mi nie dziwna, Wielkopolska też zawsze żywiła wschodni ogon...

Składa się akurat tak, że miałem do czynienia z tworem, który nazywał się
"Kasami Chorych" i było tak, że ta śląska (Sośnierz) i Wielkopolska przędły
najlepiej - wschód, no cóż... (później SLD uznało, że to niekonstytucyjne, bo zapisano,
że każden Polak powinien mieć równy dostęp do służby zdrowia i znów mamy
sterowanie centralne - sic!)

I umówmy się, że nie jest to li tylko polski pomysł - ostatio Belgowie też mieli taki problem!

Dlaczego Śląsk ma utrzymywać resztę Polski? Ja się im zupełnie nie dziwię Cool
_________________
amicus Plato, sed magis amica veritas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:19, 26 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nobody napisał:
POpaprańcy i Tusek obiecują decentralizację - to jest jakieś rozwiązanie.
Sprawa Śląska mi nie dziwna, Wielkopolska też zawsze żywiła wschodni ogon...

Od "wschodniego ogona" to się odczepcie rzepy.
W latach 90-97 Białostocczyzna na handlu z ruskimi bogaciła się i rozwijała najlepiej w całym kraju. Gdyby nie AWS i jego chore pomysły to dzisiaj Podlaskie było by lepiej rozwinięte niż Śląsk, i czystsze, ba może by się i u nas żyło lepiej niż w Irlandii.
Ale debile z aws'u musieli przecież przepędzić te dzikie hordy ze wschodu. Q....a Cały region upadł w ciągu 2 miesięcy.
Wtedy sprzedawałem telefony komórkowe. Pamiętam że jak wcześniej goniłem 3-4 komórki dziennie, to po zamknięciu granic też 3-4 telefony szły, ale tygodniowo. I tak było w całym regionie.
ehh chyba ktoś uznał że Białostocczyzna zawsze musi być biedna.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nobody




Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:55, 26 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bez urazu jabba Twisted Evil
ale czy Ty mi czasem nie mówisz o szarej strefie?
bo jedno do drugiego ma się tak jak...

i żeby nie było, że dyskryminuję, ja tylko uważam, że
każdem gospodarz powienien dbać o swój kram, a nie
swgo sąsiada Cool
_________________
amicus Plato, sed magis amica veritas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:19, 26 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Śmieszy mnie fakt że najwiecej mają o tym do powiedzenia Ci którzy ślask znają z wiadomosci dotyczących strajków górników.

Dokładnie. Też jestem ze Śląska i mogę dać prosty przykład jak mało ludzie wiedzą o chociażby Katowicach. W telewizji zawsze jest pokazywana zabytkowa część Katowic. Stare kamienice, ciasne ulice itd. A 40% Katowic to.... lasy ;]. I odwrócę kota ogonem i mogę powiedzieć to samo... Ślązacy mało wiedzą o innych regionach. Dlatego powinni się wypowiadać ludzie mieszkający, bądź znający dobrze dany region. Chłop z mazur o mazurach itd. Najlepiej problemy regionu znają ich mieszkańcy. Pamiętam jak zamykali u nas huty i kopalnie, bo były "nierentowne", a ceny węgla wtedy szalały do góry. Potem sie dziwić, że pałki policjantów w Warszawie idą w ruch jak zamkną jedną kopalnię to (osiedla tutaj są budowane obok kopalni po to by pracownicy mieli jak najbliżej do pracy) całe osiedla obok kopalni były bezrobotne (i tak 10 tyś ludności bez pracy stłoczona w jednym miejscu). Nędza i przestępczość w ruch. Dlatego Katowice są teraz najbardziej niebezpiecznym miastem. Na niektórych osiedlach to się ludzie boją chodzić w biały dzień. Była taka głośna sprawa - na jednym z osiedli było tak niebezpiecznie, ze jak obcy na nie właził to kończyło się, albo ciężkim stanem w szpitalu, albo śmiercią - gość sobie szedł do dziewczyny. Dorwali go i go żywcem spalili... Ale to tak nawiasem o tutejszych problemach:).

Teraz oczywiście znowu chcą otwierać wszystkie kopalnie, bo chcą robić paliwo z węgla. Co rząd to ustawa i tak mieszają tutaj, że sie w pale nie mieści. Nie dość, że ciągli ze Śląska co się dało i nic tutaj nie zostawili to jeszcze non stop coś tu maglują... Warszawiacy po prostu Śląska nie lubią. Jak się jedzie z Warszawy na Śląsk to nigdzie nie ma znaku Katowice. Trzeba się kierować na Wrocław cały czas, żeby do Katowic dojechać. A takie Opole oczywiście jest:P. Euro też nie będzie tutaj choć jesteśmy jedynym regionem, który ma wszystko na Euro. Paranoja...
Głupota w rządzie po prostu przerażaSmile.
Dziwicie sie teraz, że chcą autonomii? Sami by rządzili i byśmy bardzo dobrze stali. Ludzie zamiast do Anglii to na Śląsk do pracy by jeździli.

Jabba faktycznie, czy Ty nie mówisz o szarej strefie? Po za tym wbrew pozorom jest tutaj czysto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:35, 26 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W szarej strefie to se możecie pietruszkę pod sklepem sprzedawać albo pokoje z ogłoszenia malować.
Jak człowiek w ciągu dwóch lat kupuje mieszkanie i samochód to tu już nie ma miejsca na szarą strefę. Bo na dzień dobry UKS was sczyści do zera. Szara strefa to detal. i to taki że na życie ledwo styknie.
Skąd wam w ogóle przyszła do główek szara strefa. A wiem handel ze wschodem to musi być mafia i szara strefa i haracze.

ps1
0 autonomii dla śląska. No chyba że wszyscy Polacy w ogólnopolskim referendum zadecydują inaczej.
ps2
A mi się wydaje że to RP dopłaca do śląska. A na pewno do emerytur górniczych.
ps3
Wy Ślązacy to raczej się sami okradacie. Ponoć 40% urobku z kopalń znika jeszcze na kopalniach.
ps4
Na śląsku to dopiero jest szara strefa. I to na taką skale że Blidowa wolała se w łeb strzelić niż porozmawiać o tym
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WhiteRaven




Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 96
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:47, 26 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ps1
0 autonomii dla śląska. No chyba że wszyscy Polacy w ogólnopolskim referendum zadecydują inaczej.

Tak bardzo lubisz ślązaków czy masz jakiś inny powód? W szkole też cała klasa musiała się zgodzic kiedy wychodziłeś do WC?
Cytat:
ps2
A mi się wydaje że to RP dopłaca do śląska. A na pewno do emerytur górniczych.

Dobrze powiedziane - wydaje.
Cytat:
ps3
Wy Ślązacy to raczej się sami okradacie. Ponoć 40% urobku z kopalń znika jeszcze na kopalniach.

Skąd te procenty Jabba? Przyjedź na ślask zaprowadze Cie na wagę przy KWK Marcel i pokaże w jaki sposób biedota kradnie węgiel to może przestaniesz bredzic jak mały Kazio.
Cytat:
ps4
Na śląsku to dopiero jest szara strefa. I to na taką skale że Blidowa wolała se w łeb strzelić niż porozmawiać o tym

To już nie jest szara strefa. Jeżeli B.Blida była winna to popełniła przestępstwo i raczej nie ma to nic wspólnego z szarą strefą.[/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:43, 26 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WhiteRaven napisał:

Cytat:
ps3
Wy Ślązacy to raczej się sami okradacie. Ponoć 40% urobku z kopalń znika jeszcze na kopalniach.

Skąd te procenty Jabba? Przyjedź na ślask zaprowadze Cie na wagę przy KWK Marcel i pokaże w jaki sposób biedota kradnie węgiel to może przestaniesz bredzic jak mały Kazio.


wpisz w googlach "mafia węglowa"
Poza tym od bredzenia to są raczej ślązacy.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:07, 26 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A mi się wydaje że to RP dopłaca do śląska. A na pewno do emerytur górniczych.


Śląsk produkuje (po zamknięciu tylu kopalni i hut) 14% PKB kraju. Sami zarabiają dalej na te emerytury. Nawet w przeliczeniu na mieszkańca jest to 1,5 x więcej niż w reszcie kraju.

Cytat:
Wy Ślązacy to raczej się sami okradacie. Ponoć 40% urobku z kopalń znika jeszcze na kopalniach.


Tak. Widziałem górników co za sobą wagony z węglem do domu ciągli O_o. Skąd Ty tą liczbę wziąłeś? Wiesz ile to 40% z dziennego urobku?

Cytat:
Na śląsku to dopiero jest szara strefa. I to na taką skale że Blidowa wolała se w łeb strzelić niż porozmawiać o tym


Tak, rzeczywiście. Większość z nich w biedaszybach, żeby przeżyć z miesiąca na miesiąc...

Co do mafii węglowej to myślisz, że korzystali na tym górnicy? Nie! Zapewne ktoś z rządu... A oni znowu w dupe dostali. Teraz górnik zarabia na dole ryzykując życie, harując w niesamowicie ciężkich warunkach 1200 zł do ręki.

JAbba jeśli twierdzisz, że nie pracowałeś w szarej strefie, a cały wschód na tym stracił to na pewno masz racjęSmile, bo tam mieszkasz. Również tak uważam. Ludzie przez wejście do Unii sporo stracili na handlu ze wschodem. Zwłaszcza mieszkańcy okolic przygranicznych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Śląsk chce autonomii
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile