W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Program SONDA  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
21 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 7702
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jak oceniasz program
Bardzo dobrze
78%
 78%  [ 25 ]
Dobrze
12%
 12%  [ 4 ]
Przeciętny
6%
 6%  [ 2 ]
Słabiutki
3%
 3%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 32

Autor Wiadomość
kondrix




Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 205
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:06, 22 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za linki.
Genialny program. Potrafili skomplikowane rzeczy prosto wyjaśnić. Chyba dlatego że oni je rozumieli.

Rapidshare ma te zaletę wg mnie, że materiał nie zniknie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
EL BISKUP




Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:59, 22 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A pamietacie "KINO OKO". Tematy często zbierzne z tych na forum. O UFO, nasca, potworach, legendach....spoko było mimo nieciekawej aparycji prowadzacego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:24, 26 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkopuje temat, ktory nie powinien lezec w odmentach internetu. Przed zalozeniem nowego tematu zalecam kazdemu uzyc opcji Szukaj.
Cytat:
Hitem wiosennej ramówki Programu 2 Telewizji Polskiej będzie wielki powrót popularnonaukowego programu "Sonda". Do pracy nad programem powołano w TVP redakcję naukową.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1.....a-sie.html
Slyszalem o tym w Trojce badz Jedynce ale teraz nie umiem doszukac sie artykulu.
W moim odczuciu malo prawdopodobne aby nowa wersja SONDY mogla w jakimkolwiek stopniu przyrownac sie do poziomu Z. Kaminskiego i A. Kurka. Obawiam sie wrecz, ze jesli dojdzie do realizacji programu to bedzie to perfidne wciskanie new age'owych skrzywionych polprawd ozdobionych poprawnie politycznie komentarzami. Chcialbym sie mylic..

Co Wy na to?
_________________
www.youtube.com/channel/UCI3vDM6Hf57cufFRgHA76-w/videos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:09, 26 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej się nie pomylisz.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:43, 26 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypomina mi się znajomy, dzisiaj astronom, mówił że rodzicie grozili mu zakazem oglądania SONDY za brojenie, była to dla niego najwyższa sankcja karna
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:25, 26 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wkurwiony napisał:

W moim odczuciu malo prawdopodobne aby nowa wersja SONDY mogla w jakimkolwiek stopniu przyrownac sie do poziomu Z. Kaminskiego i A. Kurka. Obawiam sie wrecz, ze jesli dojdzie do realizacji programu to bedzie to perfidne wciskanie new age'owych skrzywionych polprawd ozdobionych poprawnie politycznie komentarzami. Chcialbym sie mylic.


Trudno ocenić przed obejrzeniem pierwszych odcinków, bo właśnie przeczytałem, że będą puszczać 2 odcinki pod rząd.
Raczej New Age nie będą promować, bo prowadzący pracuje w dziale naukowym "Gościa Niedzielnego" Laughing
Patrzę na biografię tego Rożka i jakieś tam popularnonaukowe książki ma na koncie i tytuł "Popularyzator Nauki".
Tutaj jest jego strona oficjalna - http://naukatolubie.pl/.
Zobaczymy, więc jak to będzie się prezentowało, bo nie każdy ma dar prowadzenia programów TV, co mieli akurat prowadzący "Sondę", a ów Rożek jak na razie to pisał, a prowadzenie programu popularnonaukowego w TV to zupełnie inna para kaloszy.
Natomiast już zauważam przynajmniej JEDEN ale za to ogromny PLUS. Sonda2 zastąpi w ramówce program LISA, a naprawdę trzeba się mocno starać, by przebić miałki poziom mułu bagiennego prezentowany w programie Lisa.
Drugi plus jest taki, że na głównych stacjach "Publicznej" do tej pory praktycznie nie istniały programy popularyzatorskie w kontekście nauki a już na pewno nie występowały w normalnych dla człowieka porach dnia.
Jak to się, więc mówi - pierwsze koty za płoty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:20, 27 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nazywam się Tomasz Rożek. Z wykształcenia jestem fizykiem a z zawodu dziennikarzem naukowym. Jestem szefem działu „nauka i gospodarka” w tygodniku Gość Niedzielny. W przeszłości współpracowałem z Wiedzą i Życiem, magazynem National Geographic, Gazetą Wyborczą, Rzeczpospolitą. Do dzisiaj współpracuję z magazynem Focus.

Moze ktos mial stycznosc z jego artykulami?
Cytat:
Oprócz pisania prowadzę pop-naukowego vbloga Nauka. To lubię

'pop-naukowy' kanal YT: https://www.youtube.com/naukatolubie
Tego 'pop' chyba obawiam sie najbardziej. Na YT sporo jest takich 'naukowych' kanalow, gdzie omawiane sa 'powazne tematy', ktore juz dzieci w podstawowce/gimnazjum maja w programie.
Cytat:
współpracuję z kanałami telewizyjnymi TVN24 i TVN. W programie Dzień Dobry TVN prowadzę cykl popularno-naukowy Nauka jest wszędzie.

Moze ktos widzial?

Oczywiscie oceniac przed rozpoczeciem emisji nie mozna. Duzy plus za zdjecie Lisa, ten facet to porazka. Miejmy nadzieje, ze nowa Sonda nie bedzie kolorowym, wesolym programem z glupio-madrymi tresciami, ktore z nauka wspolnego wiele nie maja. Chociaz biorac pod uwage srednie rozgarniecie przecietnego widza [Lis to ujal dosadnie] to nie ma sie spodziewac niewiadomo czego.
Staram sie ale moge byc malo obiektywny poniewaz nie znosze nowych wersji tego co stare i dobre: muzyka, filmy itd Wink
_________________
www.youtube.com/channel/UCI3vDM6Hf57cufFRgHA76-w/videos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:30, 27 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorzucę się do tematu.
tez w latach 80 siątych oglądałem program "Sonda" - każdy odcinek.
Kamiński i Kurek nic nie mają wspólnego z żadnym planowanym morderstwem przez władze:)
Rozbili się w wypadku samochodowym, jechali za szybko, kierowca stracił panowanie nad pojazdem.
Kamiński z Kurkiem byli bardzo wygodni dla władzy, zajmowali społeczeństwo czymś zgoła innym niż polityka. I robili to bardzo skutecznie, poprzez specyficzne prowadzenie programu, który przyciągał bardzo dużą publiczność.
Nawet kiedy Wprowadzono SW to Kurek z Kamińskim nie mieli żadnych problemów z dostępem do laboratoriów, czy zwykłym transportem. Gdzieś czytałem wspomnienia osoby która prowadziła w późniejszych odcinkach obsługę komputerową, że milicja zatrzymując maluch Kamińskiego, brała autografy:)
Sam program "Sonda" oparty był na bazie brytyjskiego "Horizon 2000".
generalnie to powiem wam, że BBC robi i jeszcze robi fantastyczne programy naukowe (jak by wywalić politykę z BBC to była by najlepszą TV na świecie), nie maja sobie chyba równych w świecie.
Praktycznie na każdy temat od astronomii ("Sky in the Night" - jest najdłuższym stałym programem w Europie - od 1957 roku co miesiąc, nieprzerwanie - tu link: http://www.bbc.co.uk/programmes/b006mk7h )
Poprzez medycynę do najnowszych technologii.
Jak ktoś ma chęć i ma dostęp do BBC w necie (nie wiem, czy BBC2, 3 i 4 są dostępne poza granicami UK) to bardzo polecam.

Strona wspomnianego Horizon 2000 http://www.bbc.co.uk/programmes/b006mgxf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:02, 27 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:

Jak ktoś ma chęć i ma dostęp do BBC w necie (nie wiem, czy BBC2, 3 i 4 są dostępne poza granicami UK) to bardzo polecam.



Jak nie jest, to można sobie zainstalować angielski VPN. Darmowym jest ExpatShield, ale sprzedaje mnóstwo gównianych reklam. Jednak brytyjskich VPNów jest sporo. Moim ulubionym programem z BBC jest Click. Wszystkie nowości technologiczne. Nawet o torrentach mówili jak powstało. Oczywiście ocenili to jak to main stream, ale mówili.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:10, 27 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
goral_ napisał:

Jak ktoś ma chęć i ma dostęp do BBC w necie (nie wiem, czy BBC2, 3 i 4 są dostępne poza granicami UK) to bardzo polecam.



Jak nie jest, to można sobie zainstalować angielski VPN. Darmowym jest ExpatShield, ale sprzedaje mnóstwo gównianych reklam. Jednak brytyjskich VPNów jest sporo. Moim ulubionym programem z BBC jest Click. Wszystkie nowości technologiczne. Nawet o torrentach mówili jak powstało. Oczywiście ocenili to jak to main stream, ale mówili.


"Click" - wychodzi co niedzielę i jest na BBC News;)
Na kanale który się nazywa "Five" czyli Chanel 5. Jest taki program The Gadget Show Gdzie prezentują różne najnowsze gadżety, taki Click w praktyce. Niektóre zwariowane inne całkiem przydatne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:25, 27 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
FortyNiner napisał:
goral_ napisał:

Jak ktoś ma chęć i ma dostęp do BBC w necie (nie wiem, czy BBC2, 3 i 4 są dostępne poza granicami UK) to bardzo polecam.



Jak nie jest, to można sobie zainstalować angielski VPN. Darmowym jest ExpatShield, ale sprzedaje mnóstwo gównianych reklam. Jednak brytyjskich VPNów jest sporo. Moim ulubionym programem z BBC jest Click. Wszystkie nowości technologiczne. Nawet o torrentach mówili jak powstało. Oczywiście ocenili to jak to main stream, ale mówili.


"Click" - wychodzi co niedzielę i jest na BBC News;)
Na kanale który się nazywa "Five" czyli Chanel 5. Jest taki program The Gadget Show Gdzie prezentują różne najnowsze gadżety, taki Click w praktyce. Niektóre zwariowane inne całkiem przydatne.


Nic specjalnego. Oglądałem kiedyś i dupy nie urywa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:50, 27 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
FortyNiner napisał:
goral_ napisał:

Jak ktoś ma chęć i ma dostęp do BBC w necie (nie wiem, czy BBC2, 3 i 4 są dostępne poza granicami UK) to bardzo polecam.



Jak nie jest, to można sobie zainstalować angielski VPN. Darmowym jest ExpatShield, ale sprzedaje mnóstwo gównianych reklam. Jednak brytyjskich VPNów jest sporo. Moim ulubionym programem z BBC jest Click. Wszystkie nowości technologiczne. Nawet o torrentach mówili jak powstało. Oczywiście ocenili to jak to main stream, ale mówili.


"Click" - wychodzi co niedzielę i jest na BBC News;)


Nie w niedzielę, tylko w sobotę,. Jest też dostępny na BBC World News dostępnym legalnie na satelicie. Ale też jest na BBC iPlayerze. To ich taki Video on Demand. Horizon 2000 też tam jest. Mają też taki program, którym można sobie ściągnąć program i oglądać do miesiąca później. Tj. BBC iPlayer Downloads. Na uwagę też zasługuje Panorama. To pokazuje afery u nich i na świecie. Czasami naciągane, ale czasami ciekawe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 19:26, 28 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłem za małym gnojem, żeby oglądać SONDĘ ze zrozumieniem.
Pamiętam jak przez mgłę ostatni rok emisji oraz nieco lepiej powtórki z '90, bo ojciec namiętnie oglądał i odpowiadał na moje "głupkowate" pytania.
Za to jestem "dzieckiem" tego programu Very Happy
Andrzej "tak przedwojennie zginął" Zaucha i jego piosenka otwierająca, która do dziś siedzi w "bani"
"Matplaneta zróżniczkuje,
przecałkuje,
pierwiastkuje" Cool :

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:53, 15 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsze odcinki już dostępne i to nawet legalnie:

http://www.tvp.pl/wiedza/nauka-i-technika/sonda-2/odcinki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 22:48, 15 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój ulubiony progam z dzieciństwa,szkoda że wykasowano wtedy wiele odcinków tego programu ze względu na ceny taśmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:49, 15 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eeee dupy nie urywa a nawet drugi odcinek zaczną być już nudny.
Program utrzymany w formie "Poradnika babci Aliny" z Gościa Niedzielnego lub "Przyjaciółki" ani nic nie nauczy, ani nic nie wyjaśni, ot pokażą fajne obrazki i tyle.
Jedyny plus to muzyka z czołówki:)
Reszta znudzi za dwa kolejne odcinki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:51, 16 Mar '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co fakt to fakt. Ale rewelacji to ja się nie spodziewałem od początku. Już PRLowa edycja Sondy budziła moje zastrzeżenia czasami, ale wtedy miałem niewiele lat. Z dystansu spoglądałem na to jak program na miarę PRL. Ale wtedy też był kawałek program Spectrum, który był dużo ciekawszy. Ponadto prowadzi to przedstawiciel "Gościa Niedzielnego"... Szkoda, że nie np. ojciec wysokiego Ry(d)zyka... Sam nie wiem czy obejrzę następny odcinek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1854
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:47, 10 Sty '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy dokument o tworzeniu i dziwnym końcu programu.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Program SONDA
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile