W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Intencja   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 2257
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hasesis




Dołączył: 15 Cze 2012
Posty: 79
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:36, 25 Sty '13   Temat postu: Intencja Odpowiedz z cytatem



Jeśli intencje są prawidłowe, to myśli i pragnienia nie muszą być sprawdzane. Jednak zazwyczaj zżeramy siebie dla naszych myśli i żałujemy, dlaczego pomyśleliśmy o tych rzeczach, dlaczego takie myśli i pragnienia nagle przyszły do nas w odniesieniu do siebie, i innych, a także obwiniamy siebie za przeszłość. One są zupełnie pustymi, bezużytecznymi drobiazgami. Jedyną przydatną rzeczą do zrobienia jest zmiana intencji: dla kogo mam zamiar czynić dobro - dla siebie czy może dla choć jednej osoby którą kocham i która mi ważna... przynajmniej dla tej jednej? zacząć od jednej a potem cały świat cat
_________________
POCZUJ co dla ciebie ważne.
ZDROWIEDUCHA.PL <- Polecam! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:23, 25 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno się nie zgodzić. Miejmy nadzieję choć jedna osoba więcej dzięki temu postowi to zrozumie. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:48, 25 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nono. z tym że nie wiem dlaczego, ale ja to jakoś nie wierzę w szczerość tych waszych intencji...
a ponadto doszły mnie skądinąd słuchy, że na dobrych intencjach to niejedno piekło już zbudowano Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:00, 25 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
nono. z tym że nie wiem dlaczego, ale ja to jakoś nie wierzę w szczerość tych waszych intencji...

słusznie, bo ich nie znasz.

Cytat:
a ponadto doszły mnie skądinąd słuchy, że na dobrych intencjach to niejedno piekło już zbudowano

Widać nie były dobre. Niemniej jednak to one były budulcem (przyczyną sprawczą) i to właśnie autorka wątku starała się przekazać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:24, 25 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
nono. z tym że nie wiem dlaczego, ale ja to jakoś nie wierzę w szczerość tych waszych intencji...
a ponadto doszły mnie skądinąd słuchy, że na dobrych intencjach to niejedno piekło już zbudowano Smile


Po co masz wierzyć szczerość cudzych intencji? Wystarczy, że sam je będziesz miał i kilka osób w okół ciebie, które tworzą twój mikroświatek. W skali globalnej można sobie popatrzeć na wojny, korupcję w rządach, sądownictwie, powszechne inwigilacje etc, ale w skali czysto ludzkiej jednostkowej jest to dość proste do zrealizowania ja myślę.



Chyba, że od razu popatrzymy na każdy tekścik jako rzekomą zaporę przed taranem biliardów petrodolców. Możemy tak skasować każdą myśl i najlepiej gdyby w ogóle nie powstawały, ponieważ zrodzenie ich i tak nic nie zmieni. Trochę bliskie predestynacji gdy tylko w miejsce boga wsadzimy bilon, więc jeśli zbudowano już piekło to widnieje przynajmniej wzorzec nie godny naśladowania. Czerpmy radość z niuansów póki nikt nam ONZ karabinów do dłoni nie wciska.

Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:26, 25 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Venom napisał:
Po co masz wierzyć szczerość cudzych intencji?

po to żeby im pomagać, zamiast z nimi walczyć.
szczerość - pomagam
nieszczerość - zwalczam
proste
wszystko jedno, intencje czy co innego.. dla mnie ważne tylko by było to szczere.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:28, 25 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli jeśli nie wierzysz jak już napisałeś w pierwszym poście to oznacza, że nie chcesz pomagać czy nie możesz? Wygoda czy przestroga? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:29, 25 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Venom napisał:
Czyli jeśli nie wierzysz jak już napisałeś w pierwszym poście to oznacza, że nie chcesz pomagać czy nie możesz?

tzn?
w czym nie chcę / nie mogę pomagać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:31, 25 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem ty napisałeś o jakiejś pomocy jeśli jest szczerość, więc jeśli nie wierzyć w szczerość intencji to nie ma pomocy? Jeśli nie jedno piekło powstało na nich to po cóż w ogóle pomagać Smile



PS. Pij pij spontan najlepszy Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:34, 25 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Venom napisał:
Nie wiem ty napisałeś o jakiejś pomocy jeśli jest szczerość, więc jeśli nie wierzyć w szczerość intencji to nie ma pomocy? Jeśli nie jedno piekło powstało na nich to po cóż w ogóle pomagać Smile

acha, już czaję.
w takim razie odpowiedź brzmi: nie chcę.
mogę, ale nie chcę. bo nie muszę.. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:37, 25 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nawet jednostkowo? Tej no nie pirdol, że nikomu nie ufasz Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:38, 25 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie powiedziałem, że nikomu nie ufam, a tylko że nie ufam intencjom tych do których to powiedziałem.
ale jeśli poczułeś się wywołany do tablicy, to mogę tylko przytoczyć kolejne przysłowie: uderz w stół... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:45, 25 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wywnioskowałem, gdy napisałeś że istnieje opcja pomocy dla ludzi, która i tak ona nie nadejdzie, bo jakieś tam piekło zbudowali. Poczułem się zdolny do napisania posta, a nie do jakiejś tablicy - w szkole nie jesteśmy, a zwłaszcza na lekcji religii o niebie i piekle. Sory, że zwątpiłem w twoją możliwość do ufania ludziom, ale taki z ciebie twardziel, że albo czarne albo białe Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


To jednak trochę tej szarości w sobie masz Cool, zatem nikt nie wymaga niemożliwego odnośnie intencji.


Czyli reasumując. Jeśli masz osoby którym ufasz to również wierzysz w ich szczere intencje czy mówisz im na wjeździe: ej sory nie wierzę ci, bo na tym już nie jedno piekło zbudowano? Smile Bo nie wiem na jak głęboko jest wymieszana ta szarość, a może nadal czarno białość, a kto wie maybe rzygasz tęczą i nikomu się nie pucujesz. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:53, 25 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Venom napisał:
Tak wywnioskowałem, gdy napisałeś że istnieje opcja pomocy...

technicznie rzecz biorąc, to tylko odpowiedziałem na twoje pytanie "po co mam wierzyć w szczerość cudzych intencji?"

a po co mam być w ogóle świadomy "cudzych intencji", jeśli nie po to żeby je albo wspierać, albo zwalczać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:58, 25 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, po co wspierać jak można palić? Prościej. I tak właśnie się piekiełko hajcuje. Laughing
Ja tam polubiłem ufać w szczere intencje bez technicznych tabelek plusów i minusów - żeby się odegrać zwalczając chociażby, po prostu kocham.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:25, 26 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

wszystko jedno, intencje czy co innego.. dla mnie ważne tylko by było to szczere.

Intencja zawsze jest szczera, taka jest jej definicja. Może być natomiast wypowiedziana lub nie, uświadomiona lub nie itd.
Intencja to nie myśl z jaką coś się robi. Dla ułatwienia zrozumienia tematu powiem, że większość intencji ludzkich jest nieuświadomiona, czyli sami nie wiedzą co ludźmi kieruje. Stąd tyle problemów ich i innych.
Jest też spora różnica między przyłączeniem się do czyjejś intencji a pomaganiem mu. Ponieważ pomaganie komuś jest decyzją wynikającą z jakiejś intencji, a ta na pewno jest inna niż intencja drugiego człowieka w której chciałeś mu pomagać.
Mówiąc inaczej, jeżeli podoba Ci się czyjaś intencja to możesz się do niej przyłączyć, czyli sprawić by była i twoją, postępować według niej. Ponieważ jesteś inny to inaczej będziesz to robił ale zgodnie z tą samą intencją. Możesz też wesprzeć energetycznie czyjąś intencję, czyli samemu zajmować się swoimi sprawami ale oddać część swojej energii na budowę skutków czyjejś intencji by ta osoba miała więcej sił w działaniach zgodnych z podobającą Ci się intencją.

Życzę Wam i sobie powodzenia w pracy nad własnymi intencjami!

P.S. To co pisze nie piszę bezpośrednio do Bimiego ale ogólnie nie traktujcie więc tego jak polemikę z Bimim. Bimi jedynie przyczynił się do tego bym to napisał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:07, 26 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co wy o tych intencjach.
Człowiek ma w życiu cele a nie intencje.

Intencja bardziej kojarzy mi się z kościołem i z takim ukrytym celem.
Zawsze gdy słyszę słowo "intencja", przypomina mi się jeden z odcinków "Kiepskich",
kiedy udają się oni na pielgrzymkę do Częstochowy,
każdy miał jakąś intencję.
Najlepszy był jeden dziadek, któremu sprawność seksualna trochę szwankowała i szedł na pielgrzymkę w "intencji potencji" (seksualnej)
No i ksiądz odprawia mszę "w intencji", za pieniądze. Smile
Jak chcesz, się pokazać przed bliskimi, żeby ksiądz wyczytał nazwisko twojego krewnego publicznie, trzeba mu posmarować forsą, to wtedy odprawi w "intencji zmarłego".
Tyle wiem o intencji. Smile
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:24, 26 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo odkryłeś, że intencja jest synonimem celu, a właściwie to nie jest, ponieważ w kościele mówią o intencji? Laughing Dobrze zrozumiałem? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:51, 26 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komzar napisał:
Intencja zawsze jest szczera, taka jest jej definicja.

Serio? A w którym słowniku? Bo sprawdziłem we wszystkich jakie mam i w żadnym definicja intencji nie brzmi "zawsze jest szczera" Smile

Intencja jest tak samo "zawsze szczera", jak i głupota.
Ale to bynajmniej nie znaczy, że jak ktoś jest głupi to nie potrafi kłamać jakoby był mądry Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Intencja
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile