W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Bank będzie jak Wielki Brat   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1541
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Waldek




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 1253
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:12, 11 Cze '09   Temat postu: Bank będzie jak Wielki Brat Odpowiedz z cytatem

Cytat:
KREDYTOBIORCA NA TALERZU
Bank będzie jak Wielki Brat

Ile zarabia, ile płaci za zakupy kartą i gdzie je robi - to wszystko już niedługo o kredytobiorcy będzie wiedział bank, informuje TVN CNBC Biznes. Biuro Informacji Kredytowej rozpocznie w wakacje testy nowego systemu, który będzie monitorował sytuację klienta przez cały okres spłacania kredytu. A od października wszystkie dane o kliencie, czy ten tego chce, czy nie, trafią do banku.

Nowy produkt, który BIK zaproponuje bankom już w październiku, nosi roboczą nazwę "Fabryka Danych". Zbierane będą informacje miedzy innymi o zmianie adresu klienta, zmianie pracy czy nowych kredytach. Powód jego wprowadzenia to przede wszystkim wyjście naprzeciw wyzwaniom ery kryzysu, gdy coraz szybciej rośnie rzesza nieradzących sobie ze spłatą zobowiązań.
- Jak pokazują wydarzenia w świecie z ostatnich miesięcy, informacja o poszczególnych klientach, o całych segmentach rynku, ma kapitalne znaczenie dla bezpiecznego oferowania produktów bankowych - mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

Żadnych tajemnic w imię wspólnego dobra

- Pamiętajmy, że te kredyty pochodzą z depozytów innych klientów, a bank ma przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo tych depozytów, czyli dbać o to, czy kredyty są spłacane, czy nie
Michał Macierzyński, analityk bankier.pl
Ze specjalnych wyciągów bank dowie się bez problemu, gdzie i za ile jego klient kupuje paliwo, artykuły spożywcze, czy sprzęt elektroniczny. Dowie się też, czy i jak wysoki płaci czynsz oraz że np. spłaca dodatkowy kredyt na samochód. Od razu zorientuje się, ile kosztuje go obsługa kart kredytowych oraz - przede wszystkim - jak wysoka jest jego pensja i czy wciąż wypłaca ją ten sam pracodawca.

Mimo ostrej ingerencji w prywatność kredytobiorcy, pomysł cieszy się aprobatą ekspertów.
- Pamiętajmy, że te kredyty pochodzą z depozytów innych klientów, a bank ma przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo tych depozytów, czyli dbać o to, czy kredyty są spłacane, czy nie - tłumaczy Michał Macierzyński, analityk bankier.pl.

- Banki mogą przetwarzać informacje, które są im potrzebne do uwiarygodnienia zdolności kredytowej klienta. I takie informacje mogą posiadać również Biura Informacji Kredytowej - dodaje Michał Serzycki, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Nowe narzędzie podoba się również nadzorowi bankowemu. - Będziemy popierać wszystkie działania banków, które zmierzają do lepszego określenia zdolności kredytowej i ograniczenia ryzyka zarówno swojego, jak i kredytobiorcy - mówi Andrzej Stopczyński, szef nadzoru bankowego. Zastrzega jednak, że przy jego używaniu nie może zostać naruszona tajemnica bankowa oraz dobra osobiste klientów. - Jeśli tak się nie stanie - nie będziemy mogli sprzeciwić się finansowej inwigilacji - wyjaśnia.

Biuro Informacji Kredytowej zaznacza, że klient będzie mógł sprawdzić, jaki bank, kiedy i jaką informacje z ich bazy pobrał.

mkg/mlas
Artykuł TVN24.pl:
http://www.tvn24.pl/0,1604464,0,1,bank-bedzie-jak-wielki-brat,wiadomosc.html

_________________
Waldek1984.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
coyote




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 259
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:34, 11 Cze '09   Temat postu: Re: Bank będzie jak Wielki Brat Odpowiedz z cytatem

Waldek napisał:
Cytat:

Biuro Informacji Kredytowej zaznacza, że klient będzie mógł sprawdzić, jaki bank, kiedy i jaką informacje z ich bazy pobrał.


Ogień trzeba zwalczać ogniem - jakby każdy klient banku poprosił o taka informacje BIK to mieli by sporo zajęcia Smile ale znając te szuje to pewnie zażądają jakiejś kasy za taka weryfikację...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ina_majo




Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 221
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:38, 11 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi tego posta odwalil, ale temat watku byl podobny, wiec pozwole sobie go tu wkleic.
,,Robisz przelewy międzynarodowe? USA dowię się o Tobie wszystko
Treść podania: Witam.

Nie znalazłem odpowiedniego tematu, a to podforum jest chyba odpowiednie.

otrzymałem przed paroma dniami taki komunikat z mojego banku (ING). podejrzewam, że dotyczy on jednak wszystkich

Cytat:
Zgodnie z zaleceniem Związku Banków Polskich i Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych przekazujemy Państwu niniejszy komunikat.
Informujemy, że w związku z dokonywaniem międzynarodowych transferów pieniężnych za pośrednictwem Stowarzyszenia na Rzecz Międzynarodowej Telekomunikacji Finansowej (SWIFT), dostęp do danych osobowych może mieć administracja rządowa Stanów Zjednoczonych. Władze amerykańskie zobowiązały się do wykorzystywania danych osobowych pozyskiwanych ze SWIFT, wyłącznie w celu walki z terroryzmem, z poszanowaniem gwarancji przewidzianych przez europejski system ochrony danych osobowych wyrażony w Dyrektywie 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 24 października 1995r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych i swobodnego przepływu danych.


i tak oto dyma się obywateli w najlepsze. sprzeciwu oczywiście nie można wyrazić, a za przelanie 200 euro choćby za rezerwację hotelu na wakacje władze amerykańskie mogą zgodnie z obowiązującym prawem sięgnąć po moje dane.

brak słów.

Pozdrawiam i witam wszystkich na forum.''

podania.php?i=1981

A ja sie zegnam do jutra. Limit mi sie wyczerpal. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Raynold




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:44, 11 Cze '09   Temat postu: Re: Bank będzie jak Wielki Brat Odpowiedz z cytatem

Waldek napisał:
Cytat:
KREDYTOBIORCA NA TALERZU


- Pamiętajmy, że te kredyty pochodzą z depozytów innych klientów, a bank ma przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo tych depozytów, czyli dbać o to, czy kredyty są spłacane, czy nie - tłumaczy Michał Macierzyński, analityk bankier.pl.



Ci złodzieje cudzych pieniędzy którzy okradają ludzi w majestacie prawa uważają chyba że wszyscy są takimi idiotami że kupią podobne bzdety Laughing

Macierzyński tylko chyba przez przypadek nie dodał że kredyty pochodzą z depozytów innych klientów tylko w 1/10 bo resztę bank robi przy pomocy kilku kliknięć na komputerze Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cymeon




Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 11
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:04, 14 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

az chce sie zwymiotowac. No i nie ma bata na tych skurwieli. Chyba najlepsza bronia jest edukacja. I swiadomosc obywatelska. A to ze zyje w Stanach, jeszcze dobitniej mi przeszkadza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yussuf




Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 113
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:06, 19 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Amerykańska prokuratura zajęła się przypadkami ponad 150 osób, które miały konta w szwajcarskim banku UBS. Postawiono im zarzut ukrywania dochodów i unikania płacenia podatków. Amerykanie dane o podatnikach otrzymali od samego banku.
To już kolejna odsłona sporu Waszyngtonu z szwajcarskim bankiem.

Od kilku miesięcy amerykański Departament Sprawiedliwości nalegał, by UBS przekazał mu nazwiska 50 tys. amerykańskich klientów, podejrzewanych o unikanie płacenia podatków. Bank zasłaniał się jednak tajemnicą bankową, usankcjonowaną szwajcarskim prawem.

W lutym musiał jednak zapłacić Waszyngtonowi 780 mln dol. odszkodowania z tego tytułu i przekazać część nazwisk podejrzanych klientów.

Amerykańskie władze stwierdziły że to wciąż za mało i rozpoczęło kolejną kampanię, by wydobyć od UBS nazwiska swoich nieuczciwych obywateli.

Po przekazaniu listy kolejnych 150 nazwisk, eksperci oceniają, że już tylko kwestią czasu jest definitywny koniec tajnych kont w UBS.

bgr/sk/k


za: tvn24.pl; BBC News
_________________
Homo liber sum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
randomuser




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 80
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:40, 19 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co w tym takiego dziwnego, odkąd są karty płatnicze to można śledzić każdego człowieka który z nich korzysta. Banki nie raz już się przypadkiem wygadały skąd mają statystyki przeważających produktów czy usług itp. Dopóki mamy jeszcze papierową gotówkę to nie jest źle, jeśli coś kupujecie co nie powinno innych interesować to gotówką, a jeśli nic szczególnego to można kartą, niech sobie patrzą co kupuję albo gdzie chodzę na zakupy. Mam to gdzieś, już gorsze jest to, że z urzędów czy innych firm wypływają pełne dane osobowe bo urzędnicy wynoszą na pendrive'ach i sprzedają.

Odnośnie przelewów międzynardowych to akurat jestem przciwny ale zbytnio się tym nie przejmuję, jeśli popatrzycie jak działają systemy bankowe i do kogo te banki należą to takie prawo nie jest im potrzebne, nasze dane i tak mają w kieszeni i wątpię aby kiedyś ktoś to skontrolował bo dojść do tego tak łatwo nie jest.

A co do tajnych kont to jestem za tym aby upierdolić. Jak płacimy podatki to wszyscy.
_________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu." S. J. Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nanook




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:33, 19 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tajnymi kontami to zadne tam upierdalanie. To haczyk na niepokornych. Wiadomo, ze tajnych kont nie ma przecietny Kowalski, tylko ma je przecietny milioner. Czasami milionerzy bywaja niepokorni, wiec podporzadkowuje sie ich fortune (pierwszy milion zawsze kradziony, jak mowi przyslowie) decyzji urzednika.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
theonly




Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:40, 19 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe jak długo uda mi się bronić przed bankami. Na razie nie mam konta w banku i mam nadzieje że długo tak pozostanie. Chwilowo dla nich nie istnieje i postaram się nigdy nie zaistnieć Very Happy A wy macie konta w bankach , cokolwiek wspólnego z jakimś bankiem ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:05, 19 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najwieksze dziadostwo, to obowiazek posiadania konta przez przedsiebiorce i zalatwianie platnosci przez bank. Podjerzewam, ze niedlugo ten obowiazek przejdzie na reszte obywateli.

Co do SWIFT, to Szwajcarzy buduja swoj system. Ponoc sa tylko dwa wezly SWIFT w Holandii i chyba w UK badz USA. Kazdy przelew, nie tylko miedzynarodowy przechodzi przez nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:18, 05 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

EU i USA chcą jak najszybciej podpisać umowę gwarantującą dalszą inwigilację transakcji SWIFT. Nowopowstający węzeł w Holandii po uruchomieniu omijałby USA i tym samym, zablokował dostęp agentów CIA do transakcji wewnątrzeuropejskich. Handelsblatt wspomina, ze rozmowy są prowadzone bez udziału parlamentu europejskiego (czyli jedynego jako tako demokratycznego organu w unii). Obie strony zobowiązują się wykorzystywać te dane jedynie do walki z terroryzmem.
Bruksela liczy na pozytywne zakonczenie rozmów już 23 października. (Spieszy się bo w grudniu rusza węzeł w NL)


Źródła:
http://www.heise.de/newsticker/meldung/E.....10058.html
http://www.handelsblatt.com/politik/inte.....en;2464705

moje zastrzeżenia.
w artykule nic nie znalazłem na temat super węzła w zurichu. jaka jest jego rola? dlaczego o nim nic nie wspominają.
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1994
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:03, 06 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Ciekawe jak długo uda mi się bronić przed bankami. Na razie nie mam konta w banku i mam nadzieje że długo tak pozostanie. Chwilowo dla nich nie istnieje i postaram się nigdy nie zaistnieć Very Happy A wy macie konta w bankach , cokolwiek wspólnego z jakimś bankiem ?"

Też jestem zwolennikiem szeleszczącej gotówy Very Happy Póki co radzę sobie całkiem nieźle bez plastikowych wybawców. Nikomu nic nie wiszę, nikt nie wisi mi - nie ma ściemniania, że przelew poszedł itp itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
johnympl




Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:29, 27 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w uk , to normalka. tu nikogo nie dziwi telefon od customer service i pani ci wprost mowi ze masz rate do zaplacenia i czy moze predzej pobrac , jak odmawiasz to nawet spytac a na co ci te pieniadze na koncie bo masz tyle i tyle. a jak sie spoznisz to cie spyta co to byly za zakupy w np pc world? w UK banki to 1wsza instancja władzy. zmiana warunków w trakcie umowy to normalka a jak sie nie podoba to masz 7 dni na spłate i jestes wolny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:05, 04 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przedwczoraj lecial program o Peterze Voglu vel Piotr Filipczynski. Znany jak domniemany kasjer lewicy. Pracowal w Cutts Banku. Dziennikarze sprawdzili jak mozna w Szwajcarii zdeponowac kase. Nie bede zanudzal cala rozmowa, powiem tylko, ze mozna tam zdeponowac dowolna ilosc kasy i nikt o tym nie wie i nikt o nic nie pyta.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:12, 04 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie do końca tak jest jak piszesz, po tym jak wydali swoich klientów Amerykanom, Brytyjczykom i Niemcom już bym im nie ufał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeFighter




Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 154
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:35, 09 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mikrochipy RFID w banknotach euro i dolarowych
Aktualizacja: 2009-09-24 12:34 pm

Szpiegowskie mikrochipy znajdują się obecnie w prawie każdym banknocie euro i dolarze drukowanym po 2005 roku. Małe mikroukłady do europejskiej waluty dostarcza grupa Hitachi. Po co?

W 2005 roku w dzienniku EETimes pojawił się artykuł o planach Europejskiego Banku Centralnego dotyczących wprowadzenia do banknotów euro mikrochipów RFID, które miały zostać upowszechnione już w 2005 roku. Obecnie jest to technologia stosowana powszechnie, co ciekawe – bez wiedzy użytkowników.

Mikrochip Hitachi o wdzięcznej nazwie “Mu-chip” jest tak mały, że może być wbudowany w papier. Dzięki zastosowaniu najnowszej generacji technologii półprzewodnikowych, Mu-chip zapewnia mikro-wielkości obszar pamięci, który może unikalnie identyfikować, śledzić i uwierzytelniać obiekty o dowolnej wielkości. Mu-chip wymaga zewnętrznej anteny i jest tagiem pasywnym, nie wymagającym zasilania, dzięki czemu ma bardzo długą żywotność. Mu-chip posiada 128 bitów pamięci ROM, umożliwiającej przechowywanie 1038 unikalnych numerów identyfikacyjnych (ID) i pracuje na częstotliwości 2.45 Ghz.

Chip stosowany w banknotach euro jest natomiast bardzo specyficzny. Ma o wiele pojemniejszą pamięć… oraz umożliwia szersze spektrum kontroli niż mogłoby się wydawać – w tym najprawdopodobniej aktywną możliwość komunikacji z czytnikami (wyższe nominały). Mamy więc morze możliwości.

Odczyt i zapis danych odbywać się może z odległości nawet kilku metrów… (oficjalnie do ok. 40 cm), zaś implementacja nowych technologii dowodów biometrycznych da możliwość pełnej, choć także nieoficjalnej, kontroli posiadanych przez “obiekt” banknotów. Co ciekawe, zęby ostrzą już instytucje skarbowe, którym łatwiej kontrolować będzie szarą strefę…

Zapłaciłeś za towar po “dogadaniu” się z kontrahentem? Super. Ale “my” już wiemy, u kogo najpierw było to 1000 euro… prosimy o wyjaśnienie faktu znalezienia się tej sumy u wykonawcy… – nieprawdaż, że miło?Smile Nie wkraczajmy już w sferę prostytucji bo zrobi się jeszcze cieplej…Smile

Niestety, dokładne informacje dotyczące parametrów chipów używanych w środkach płatniczych są strzeżone tajemnicą tak samo jak unikalne zabezpieczenia.

Erik B. z serwisu eurobilltracker.com, którego strona umożliwia śledzenie drogi banknotów Euro po numerach serii tłumaczy nam, że nowa technologia umożliwi bezproblemowe śledzenie ruchu jednostki bez jej wiedzy i to po całym świecie. Nie ulega więc wątpliwości, że oczy Wielkiego Brata to coś więcej niż opowiadania domorosłych fanów teorii spiskowych.

Mikrochip jest tak mały, że potocznie zdarza się go nazywać “pudrem RFID”. Grubość jego wynosi 60 mikronów co sprawia, że idealnie kamufluje się z papierowym banknotem. Rozszerzeniem mikrochipa jest antena, która umożliwia dwukierunkową komunikację. Po umieszczeniu w mikrofalówce, mikrochip wskutek wzbudzenia elektronów eksploduje.

Zaletą stosowania tak nowoczesnych technologii jest prawie pełne zabezpieczenie przed fałszerstwem. Jak czytamy na stronie Die Bank-u, tylko taka technologia pozwala na niemal stuprocentową pewność. Stosowane dotychczas mikroszkiełka czy znakowanie chemikaliami było dla “ekspertów” czarnego rynku całkowicie do przeskoczenia.

Niestety, fakt znakowania radiowego banknotów jest dziś ukrywany. Należy to po części rozumieć, zwłaszcza w dobie powszechnej mody na fałszerstwa. Dlaczego jednak technologia, która w znacznym stopniu wkracza w naszą prywatność, została użyta bez naszej wiedzy?

Do sprawy powrócimy albowiem wymaga ona fachowej analizy.

Źródło
http://www.bibula.com/?p=14232


Czy to prawda co piszą w tym artykule? Myślałem że taka technologia jest jeszcze zbyt droga aby wprowadzić ją na masową skale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Opaq




Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:41, 09 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak jest z faktycznie z chipami, wiem tylko, że widać posunięcia, mające na celu kontrowanie przepływu pieniądza.

Najpierw każdy przedsiębiorca musi mieć konto w banku, bo inaczej nie otworzy firmy, zwykła kontrola.

Wcześniej do zgłaszanie przepływu większych kwot, były zobowiązane głównie banki, obecnie ma to robić każde przedsiębiorstwo np:
kantory, komisy, antykwariaty, domy aukcyjne, firmy prowadzące sprzedaż kamieni szlachetnych, notariuszy, pośredników w obrocie nieruchomościami, SKOK-i, biura prowadzące księgi rachunkowe, stowarzyszenia, fundacje.'
Więc już nie tylko banki, ale każdy przedsiębiorca.

Ciekawe, co?

http://www.pb.pl/a/2009/11/03/Uwaga_prze.....dcomment=1

Teraz ustalony został próg 15 tys. euro, ale na przykład za dwa lata, można go obniżyć, za następne dwa znów obniżyć i za 10 lat, masz rejestrację praktycznie wszystkich papierowych pieniędzy krążących w kraju. Prawda, że proste? Czy do tego są potrzebne chipy?

Z tego co pamiętam, jest to wdrożenie dyrektywy UE . ( nie chce mi się szukać ).

Wszystko idzie w stronę kontroli obywatela/przedsiębiorcy pełną gębą, zablokowania mu każdej ścieżki dla przepływu "luźnego pieniądza". Kontrola, kontrola, kontrola.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:10, 10 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

General Kiszczak pewnie sobie pluje w brode, ze nie mial takich zabawek w PRL.

Z ta mikrofalowka niezly pomysl. Silne pole magnetyczne tez powinno zadzialac.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kociu99




Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:32, 16 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UE wpuści Amerykanów do naszych banków

Czy Amerykanie dokonają "inwazji" na nasze banki? /AFPSobota, 14 listopada (06:24)

Wspólnota Europejska chce zapewnić Stanom Zjednoczonym niemal nieograniczony dostęp do informacji na temat płatności bankowych.

Wynika to z projektu umowy powstałego pod przewodnictwem szwedzkiej prezydencji w Unii, a do którego dotarli dziennikarze gazety "Financial Times Deutschland" (FTD). Według informacji gazety, Szwedzi opracowali projekt porozumienia razem z unijnym komisarzem ds. sprawiedliwości, Jacquesem Barrotem. Umowa przewiduje, że amerykańskie służby zaangażowane w tzw. walkę z terroryzmem będą mogły w przyszłości legalnie sprawdzać i analizować dane na temat europejskich przelewów wewnętrznych i zagranicznych. Ponadto Amerykanom zagwarantowano prawo do przekazywania tych danych innym krajom.

Wniosek o tego typu działanie musiałby być odpowiednio uzasadniony i dotyczyć możliwie wąskiego przedziału informacji. Jeśli jednak złożony na drodze pomocy prawnej nie byłby sformułowany dostatecznie precyzyjnie, przekazane musiałyby zostać wszystkie istotne dane, takie jak nazwisko, adres oraz numery konta i dokumentu tożsamości. Śledczy mieliby dostęp nie tylko do danych obsługującej przelewy międzynarodowe organizacji SWIFT, ale także do informacji gromadzonych przez krajowych usługodawców w dziedzinie przelewów bankowych. Tę ostatnia wiadomość podawała już wcześniej także niemiecka telewizja WDR.

Według FTD, projekt ma zostać zatwierdzony 30 listopada przez ministrów odpowiadających za obszary, których dotyczy umowa - na dzień przed wejściem w życie Traktatu Lizbońskiego, dzięki któremu Parlament Europejski po raz pierwszy uzyska prawo głosu w kwestiach wymiaru sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. Taki tryb uchwalania porozumienia nie spodobał się deputowanemu do PE z ramienia Zielonych, Janowi Philippowi Albrechtowi. Wątpliwości w tej sprawie wyrazili także ambasadorzy Austrii, Finlandii, Francji i Niemiec.

Policja założy podsłuchy w komputerach
Czy polscy funkcjonariusze otrzymają uprawnienia do zdalnego przeglądania dysków twardych? Takie zapisy zawiera projekt nowej ustawy o policji. Cybernetyczny podsłuch podlegałby takim samym regulacjom prawnym, co tradycyjne metody inwigilacji. więcej »
Ulokowana w Belgii sieć SWIFT steruje przelewami dziewięciu tysięcy banków z ponad 200 krajów. Dotyczy to także przelewów realizowanych wewnątrz UE oraz zleceń ekspresowych wewnątrz państw członkowskich. Jesienią 2007 roku kierownictwo SWIFT zapowiedziało przeniesienie centrum operacyjnego do Szwajcarii do końca 2009 roku. Po przenosinach wszystkie przetwarzane informacje między instytucjami europejskimi pozostawałyby na terenie Europy. Wskutek tego amerykańska administracja utraciłaby dostęp do danych przechowywanych na serwerach lustrzanych wciąż działających na terenie USA i tego właśnie chcą uniknąć obydwie strony, zawierając odpowiednie porozumienie przejściowe, odnośnie którego prowadzone są obecnie negocjacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Bank będzie jak Wielki Brat
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile