W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Licencja na palenie?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Odsłon: 1669
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:43, 16 Lut '08   Temat postu: Licencja na palenie? Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/1693852,69,item.html
Cytat:
Większość palaczy porzuciłaby nałóg, gdyby utrudniono im zakup papierosów, nakładając na nich wymóg uzyskania specjalnej licencji - uważa doradca rządu brytyjskiego, szef wpływowej organizacji Health England.
Profesor Julian Le Grand powiedział w radiu BBC5 Live, że palaczy odstraszyłyby uciążliwości związane z uzyskaniem i odnawianiem licencji, za którą musieliby co roku płacić 10 funtów.

Licencją palacze musieliby każdorazowo legitymować się przy zakupie papierosów. Jej uzyskanie łączyłoby się z wypełnieniem formularza, dostarczeniem zdjęcia, wniesieniem opłaty i wizytą w urzędzie.

Co to k... ma być? Totalitaryzm pełną gębą. Tylko czekać, aż pojawią się licencje na picie alkoholu, lub uprawianie seksu. Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:09, 16 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe, licencja na zabijanie, jak to u angoli Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:09, 16 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To sie nazywa wirus socializmus...
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:28, 16 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, gnosis, masz rację. Wszystkiemu winien socjalizm. Przecież każdy w miarę rozgarnięty człowiek wie, że twórcą socjalizmu był sam Lucyfer, a w jego szerzeniu pomagali Reptilianie. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Matej




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 13
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:34, 16 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co za parasol to wymyślił Mad Mnie i myślę że nie tylko mnie zmusiłoby to do kupowania fajek od wschodnich sąsiadów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:50, 16 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
Tak, gnosis, masz rację. Wszystkiemu winien socjalizm. Przecież każdy w miarę rozgarnięty człowiek wie, że twórcą socjalizmu był sam Lucyfer, a w jego szerzeniu pomagali Reptilianie. Laughing


Dobrze sie czujesz?
Twórcami socializmu byli debile i tyle.

oj
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:54, 16 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, no nie wiem. Szatan jest przebiegły. I Reptilianie także. Więc mogli tylko rżnąć głupa dla niepoznaki. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:04, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem za tym aby utrudnic kupno fajek i alkoholu i ta licencja to dobry sposob! jestem ZA! moze mniej bedzie walic petami i alkoholem i rzygami! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:09, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty tak na serio? Czy jaja sobie robisz? Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:15, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na serio... niech nie palą i niech koncerny tytoniowe zbankrutują to po 1 a po 2 to odbiera wolnosc czlowiekowi!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:33, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I Ty chcesz przywrócenia wolności człowiekowi poprzez... zniewolenie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:40, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak zrobic aby człowiek sam rzucił ten nałóg? moze jakby podniesc ceny o 300% wiele osob by rzuciło palenie bo nie byłoby ich stac na fajki albo by popadło w długi albo by zeszli na sciezke przestępst... nie wiem jak uwolnic ludzi od nałogów to dobre pytanie i nie wiem czy gdy zupelnie NIC nie bedzie sie robic to czy ludzie stana sie lepsi i rzucą palenie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:44, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie staną się lepsi, gdy władza weźmie ich za mordę i zakaże palić fajki? Jeżeli człowiek jest wolny, to może robić co chce - byle by to nie ograniczało wolności innych ludzi. Jeżeli chce sobie zaszkodzić pijąc, paląc, czy żrąc chipsy, to nikt mu nie powinien tego zabraniać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:45, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też uważam, że jak ktoś chce to niech sobie pali, pije jagodziankę a nawet je haluny - byleby nie ograniczał tym wolności innych do np. oddychania niezadymionym powietrzem w autobusie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3489
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:14, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezdrowa zywnoscia tez nas zniewalaja i jakos licencji na nia nikt nie wprowadza. Cala masa osob, ktore nie pala powaznie choruje !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Greg




Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 112
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:43, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście z jednej strony strasznie nie lubię palenia (dla mnie to smród), pije tylko piwo i wino i to rzadko.

Jestem za podniesiem akcyzy na produkt tytoniowe i przeznaczeniem nadwyżki na śłużbę zdrowia...

Ale jestem przeciwnikiem ograniczania dostępu do używek, nawet narkotyków, jak ktoś chce to może sobie nawet kwas solny do żyły wtłaczać - JEGO KWAS i JEGO ŻYŁA i cała reszta organizmu...

BTW
Wkurzam mnie naogonka na tzw narkotyki.
Wódzia jest dobra, a już trafka to beee i szatan Evil or Very Mad
A czym to się różni Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:43, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyspa, może zakażmy też używania samochdoów? Wiesz, wypadki, pijani kierowcy, hałas, spaliny, CO2, itp...

Albo może choć na próbę zakażmy jazdy w niedziele? Przez tych niedzielnych kierowców człowiek się nawet boi przejść przez ulicę. Fajki to przy tym pikus.

Jaką partię reprezentujesz? Chętnie na nią zagłosuję, dla własnego bezpieczeństwa.Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mijak




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 505
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:44, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papierosy, chipsy... OK, ale jak ktoś pali, to szkodzi nie tylko sobie, ale też wszystkim w otoczeniu.

Ale i tak nie zabraniałbym palenia. Ale byłoby dozwolone tylko w specjalnych miejscach (dla palących), albo gdzieś, gdzie nie ma ludzi.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko nielogiczne i mało prawdopodobne.
GG 7434411
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
C0LD F34R




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:40, 18 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Papierosy, chipsy... OK, ale jak ktoś pali, to szkodzi nie tylko sobie, ale też wszystkim w otoczeniu.


Wiesz, ja np. nie mam samochodu, a te wszystkie dupki co jeżdżą furami trują mnie i szkodzą nie tylko sobie ale też wszystkim w otoczeniu.

Suspenser napisał:
Ja też uważam, że jak ktoś chce to niech sobie pali, pije jagodziankę a nawet je haluny - byleby nie ograniczał tym wolności innych do np. oddychania niezadymionym powietrzem w autobusie.


Jechałeś kiedyś pełnym autobusem w upalny, letni dzionek? Powietrze tak gęste, że z dymem czy bez, żadna różnica Smile

A tak na poważnie. Tego typu kwestie jak np. palenie w autobusie nie powinny być regulowane prawem. To są rzeczy, które podpadają pod kulturę osobistą, wychowanie, stosunki społeczne itd., a nawet empatię. Przysłowie "Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe" oddaje cały sens... Niektóre restrykcyjne prawa nie są ustalane tylko dlatego, że nie ma sposobu na ich egzekwowanie. Bo jak np. zakazać ludziom śmierdzenia w autobusie, a później tego prawa przestrzegać i karać nieposłuszeństwo? Już każdy powinien sam zadbać o to, żeby nie emanować fetorkiem, a jeśli już się komuś zdarzy to za korektę odpowiada automechanizm społeczny... Po prostu ktoś powie do takiego gościa: "Ale od Ciebie jebie" lub coś w tym stylu. Podobnie jest z paleniem i innymi używkami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:52, 19 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chcialem cos tu napisac, ale widze , że juz wyłozyliście Wyspie co trzeba. Smile

moze tylko dodam, ze chetnie widzialbym wolne palenie , alkoholizowanie i trucie siebie w dowolny sposob, z jednoczesna prywatyzacja ubezpieczen zdrowotnych od razu zmniejszylaby sie liczba palacych jak okazaloby sie ze musza placic wielokrotnie wyzsze stawki - zadna tam licencja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dryp




Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 103
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:52, 19 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam nie wiem co myśleć o takiej licencji. Pozytywem było by zapewne ograniczenie palenia, ale z drugiej strony biurokratyczne metody nadzoru i kontrolowania nie są rozwiązaniem. Jedyną metodą byłoby podniesienie stanu świadomości ludzi.
Ale myślę sobie, że gdybym palił to kompletnie zwisałoby mi GMO, aspartam, benzoesany, wszystkie E i inne syfy, a także codex alimentarius. Przecież papierosy to takie gówno że wszelkie wcześniej wymienione trucizny to przy tym pikuś. Wystarczy spojrzeć na statystyki śmiertelności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
C0LD F34R




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:48, 19 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No co Ty? Dałeś się przekonać tym wszystkim "naukowym" badaniom. Mówisz, że papierosy to największy syf... no nie wiem, może. A nawet jeśli tak, to na paczce masz napisane co to za syf.

O jakich statystykach mówisz? Przecież ludzie, którzy nie palą też umierają na raka płuc, krtani i czego tylko sobie zapragniesz. Powiedziane jest, że papierosy "znacznie podwyższają ryzyko", a nie, że gwarantują, że zdechniesz w męczarniach. Wiesz ilu jest ludzi, którzy jarając po 3 paczki dziennie dożyli sędziwego wieku i umarli śmiercią naturalną?

Co do licencji... pomysł chory. I nie mówię tu o papierosach bo pomimo tego, że palę, nie jestem ignorantem i mam świadomość tego skutków. Chodzi o to, że zacznie się od papierosów, a później hulaj dusza... Może następna będzie licencja na oddychanie albo na żywienie się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
neira




Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 190
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:14, 19 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dryp napisał:

Ale myślę sobie, że gdybym palił to kompletnie zwisałoby mi GMO, aspartam, benzoesany, wszystkie E i inne syfy, a także codex alimentarius. Przecież papierosy to takie gówno że wszelkie wcześniej wymienione trucizny to przy tym pikuś. .



ja pale i wcale nie zwisaja mi inne syfy, ktore wymieniles. i to nie dlatego, ze nas truja, bo tego nie unikniemy, a ja wychodze z zalozenia, ze skoro i tak umieramy z dnia na dzien, to nie ma sensu unikac przyjemnosci, zeby zyc 3 lata wiecej. ale dlatego, ze robia mnie w durnia. z papierosami wiem co i jak, bo wszedzie masz do czynienia z ostrzezeniami i przez to masz wybor. chcesz palic to twoje ryzyko. a z gmo, aspartamem i reszta g**** sprawa nie jest tak oczywista dla ludzi. i to mnie najbardziej denerwuje. gdyby swiadomosc spoleczna byla na takim samym poziomie jak w przypadku papierosow, to nie mialabym z tym problemu. kazdy by wiedzial co je i co pije i jakie moga byc przypuszczalne konsekwencje.

a co do pomyslu licencji to moim zdaniem glupi pomysl. ludzie i tak beda palili. zamiast tego powinni znizyc jak najbardziej wszelkie akcycy i podatki, zeby przestepcy nie zarabiali, a zyski moga isc na sluzbe zdrowia czy cokolwiek innego, to juz nie wazne.
_________________
www.varia.pinger.pl

Prawda jest dziwniejsza od fikcji, a to dlatego, że fikcja musi być prawdopodobna. Prawda - nie.
— Mark Twain
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:46, 19 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dobrze sie czujesz?
Twórcami socializmu byli debile i tyle.


Gnosis zapraszam do dyskusji "Jaki jest problem z socjalizmem?"

Co do papierochów, to sam sobie czasem podpalam. Jest to nawet przyjemne choć wolę prawdziwe papierosy, a nie ten syf co sprzedają, gdzie na drugi dzień mam w ustach niesmak. Dla mnie tytoń może być, byle nie był "tytoniem" sorzedawanym przez korporacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Licencja na palenie?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile