W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Nadchodzący kryzys systemu bankowego i hiperinflacja dolara   
Podobne tematy
Spirala w dół już się chyba zaczyna kręcić2373
Upadek papierowego pieniądza wg. Geralda Celente39
Ucieknij inflacji, zabezpiecz się - złoto i srebro266
Pokaz wszystkie podobne tematy (26)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 31638
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:47, 08 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiedza Smile
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:50, 08 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JackBlood napisał:
Wiedza Smile

słusznie - tego ci nie odbiorą Smile
po cholerę inwestować w coś, co w każdej chwili byle rząd może ci odebrać Smile
słyszałem np. w czasie wielkiego kryzysu w usa w XX wieku, rząd skonfiskował amerykanom wszystkie złoto jakie mieli. niby demokracja, nawet nie było wojny, a tu proszę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Minor




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 22
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:09, 08 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

są metale szlachetne przy których platyna to taniocha. kupisz sobie za wszystkie oszczędności czegoś takiego i nie starczy na sztucznego zęba Very Happy trudno czegoś takiego ukryć nie będzie - chociażby w za przeproszeniem dupę se to wszczepisz Smile

a co do wiedzy - dobre jest tez to, że często nawet pieniędzy nie potrzeba do inwestowania, trochę czasu, trochę chęci...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:28, 08 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krótka historia dolara:

Aż do roku 1974 dolar amerykański był powiązany ze srebrem, złotem lub koszykiem stanowiącym kombinację tych metali.

Między rokiem 1792 a 1873 taki koszyk zawierał piętnaście części złota i jedną srebra. Z powodu takiego właśnie składu i spadku cen srebra w 1834 r. skład koszyka został zmieniony na 16:1, co było praktycznie pierwszą rewaluacją dolara w całej historii (o 6 proc.).

W 1900 r. wprowadzono powiązanie dolara wyłącznie ze złotem. Dolar był ściśle powiązany z określoną ilością złota. Zmiany tej ilości były jednoznaczne z rewaluacją lub dewaluacją amerykańskiej waluty.

W 1910 r. bankierzy spotkali się na wyspie "Jekyll" gdzie wspólnie utworzyli nową ustawę którą w wyniku spisku udało się uchwalić w 1913 roku powołującą do istnienia Federal Reserve System - prywatny kartel bankowy, który przejął ładzę nad tworzeniem dolara.
http://www.manageria.pl/manageria/1,85811,4943019.html
http://www.financialsense.com/transcriptions/2006/1018griffin.html

Podczas Wielkiego Kryzysu lat 20. prezydent Franklin D. Roosevelt zmienił wartość dolara, podwyższając cenę uncji z 20,67 do 35 dolarów, czyli wartość dolara spadła z 1,5 grama złota do 0,89 grama - dolar został tym dekretem zdewaluowany o 41 proc., żeby pomóc gospodarce amerykańskiej. Zrobił to jednak w ten sposób, że najpierw 5 kwietnia 1933 roku wydał dekret nr 6101, który nakazał obywatelom (pod groźbą grzywny 10000$ lub 10 lat więzienia lub obu na raz) oddać całe posiadane złoto za tradycyjną cenę 20 dol. 67 centów za uncję. Dopiero pod koniec tej akcji cenę złota podniesiono do 35 dolarów.
http://www.the-privateer.com/1933-gold-confiscation.html

Można powiedzieć, że od tego czasu wyrażona w złocie wartość dolara spada. Od czasu do czasu spada nawet skokowo.
W 1971 r. Ameryka ostatecznie zerwała z parytetem złota i dzisiaj odczuwamy tego konsekwencje - FED nie tylko przestał ujawniać statystyki M3, przestał nawet te dane zbierać. Nikt już nie wie ile tak na prawdę FED pompuje dolarów do systemu.

1 dolar ma w 2008 roku taką wartość jaką w 1913 roku miały 4 centy.



Najwięcej Dolarów mają Chiny, Japonia i Rosja. Im nie zależy na tym by dolar stracił wartość więc zachowują się bardzo ostrożnie wiedząc jednak że kiedy inni spanikują może być za późno by cokolwiek odzyskać.
Zasada jest taka. NIE PANIKUJ! A jak masz już zamiar panikować... PANIKUJ PIERWSZY! Smile
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
julass




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:43, 09 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

będzie gnójVery Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Greg




Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 112
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:13, 09 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JackBlood napisał:
Wiedza Smile

Bardzo słusznie, tego nigdy za wiele i tylko to tak naprawdę jest TWOJE Exclamation

Choć można też inwestować w relacje miedzyludzkie, w wąskim i szerokim pojęciu.
To cenna umiejętnośc, często kosztuje tylko (aż) trochę czasu, nigdy nie wiadomo kiedy i jak zaprocentuje, ale potrafi "obrodzić obficie" Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:03, 13 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na początku roku złoto było po około 850 dolarów za uncję. eksperci przewidywali że do końca 2008 cena przekroczy 1000... wygląda na to, że 1000 przekroczy po niecałych 3 miesiącach.

dobrze że posłuchałem jacka i kupiłem trochę kruszca Smile
dużo nie zarobiłem bo majętny nie jestem, ale przynajmniej mam satysfakcje - przez tyle lat dawałem zarabiać różnym żydowskim funduszom gówno z tego mając, teraz zrobiłem coś samemu i w końcu mi przyrosło Laughing
na bezrobociu się przyda, o ile rząd wpierw nie skonfiskuje Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:06, 13 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Titanic zaczyna się powoli chwiać
http://gielda.onet.pl/0,1709948,wiadomosci.html
http://gielda.onet.pl/0,1709897,wiadomosci.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:23, 16 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ron Paul na temat FED i dolara:


Ron Paul - The Truth about the Economy

_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:04, 27 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy wywiad z prof. Grzegorzem Kołodką w Tokfm.

http://ml.gazeta.pl/4/5105/090408KOLODKO.wma

Ps. Wie ktoś jak w miarę sprawnie zgrać to do mp3?
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Klakier




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:15, 27 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak nie macie kasy to spróbujcie tego Smile Działa Very Happy


Przeczytaj tę stronę do końca, a gwarantuję, że nie pożałujesz!!! Nie zmarnuj swojej szansy!!! Nie przejmuj się, że tekst jest trochę długi! Warto przeczytać!!! Wkład wynosi 5 zł po drugie potrzebujesz troszkę pracy, dosłownie 20 - 30 minut jednorazowo (np. dziś albo jutro!). Zarobisz jak każdy, kto bierze w tym udział ok. 15000 zł w okrągły miesiąc! (ja dokładnie zarobiłem 25435 zł w miesiąc, bo poświęciłem 3 godzinki, a nie 30 minut! Opłacało się.). Ten sposób wymyślił Roberto T. Kiyosaki - najbogatszy inwestor na świecie, który w dodatku nie ma pracy... I tak się rozeszło aż trafiło do mnie i do Ciebie! Opowiem jakie to łatwe i proste, ale jeśli nie masz teraz 5 minut żeby spokojnie o tym przeczytać, zapisz tą stronę i wróć kiedy będziesz mieć czas Smile Tak więc pomyśl czy warto się troszkę zaangażować zanim pochopnie "wyrzucisz" tyle forsy (co miesiąc 15000 zł lub więcej). To zależy od Ciebie. Gdy opowiedziałem o tym kolegom, wyśmiali mnie... A jednak wziąłem w tym planie udział.

Moi znajomi wyciągnęli się jak zobaczyli moje konto, a mówiłem od razu wejdźcie w to, wiadomo nawet znajomi czasami są nieufni. Hehe, teraz się z tego śmieją. Jak sobie przypomnę ich miny, jak opowiadali o tym gdy zajrzeli na konta. Zresztą mi też gęba opadła jak zobaczyłem konto! A moje konto wciąż rosło i dalej rośnie. Jak tak dalej pójdzie zostanę milionerem z jednego internetowego biznesu - czy jest to możliwe?! Nawet teraz jak to pisze, dziwi mnie ile osób musi ciężko pracować by utrzymać dom, swoje dzieci lub po prostu zbiera na kino lub komputer. Dziękuję teraz temu, kto wysłał mi tą wiadomość i przedstawił mi ten pomysł, dziękuję że nakłonił mnie do tego, aby zrobić jeden mały skok w bok od szarego życia i zainwestować pieniądze po to by włożone - pracowały dla mnie - a nie ja na te pieniądze. Nigdy nie zarobiłem mniej niż 14000 zł z każdej okazji. Teraz udowodnię Ci, iż jest to LEGALNY BIZNES!!! Nie potrzebujesz niczego sprzedawać! Nie potrzebujesz rozmawiać o tym z przyjaciółmi, rodziną lub z nikim innym (chyba, że chcesz). W dodatku, jeśli jesteś nieśmiały(a) to problem masz z głowy - bo nie musisz mieć bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Ktokolwiek, kto trzyma rękę na pulsie może osiągnąć sukces i wzbogacić się o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli wierzysz, że każdy ma swoje pięć minut to po prostu zrób krok po kroku tak jak jest to napisane poniżej! To Twoja szansa na zmianę Twojej przyszłości! To jest NAJTAŃSZA, NAJSZYBSZA I NAJPROSTSZA droga do zarobienia prawdziwych pieniędzy przez Internet w tak KRÓTKIM czasie. OK. to zaczynamy, bo się rozgadałem. Wszystko czego potrzebujesz to:
- Konto w banku (najlepiej z możliwością obsługi przez Internet, ale nie koniecznie),
- Około 20-30 minut twojego czasu jednorazowo!

KROK 1: Niezaprzeczalne prawo natury jest takie, że żeby zarobić musisz dać coś od siebie! Więc pierwsze, co musisz zrobić, to zainwestować TYLKO 5 ZŁ. Jak mówi Robert T. Kiyosaki- "jeśli nic nie zainwestujesz - nic większego nie zyskasz!". Im szybciej zainwestujesz, tym szybciej zaczniesz zarabiać z powiększającą się rzeszą ludzi! Tak więc, przelej 5 zł na PIERWSZE znajdujące się poniżej konto bankowe z notką mówiącą (tytułem): "Proszę, dodaj mnie do swojej listy mailowej." CHCĘ, ŻEBYS WIEDZIAŁ (A), ŻE JEST TO PO TO, ABY UTRZYMAĆ TEN PROGRAM LEGALNYM! To naprawdę proste!!! Gdy przelejesz 5zł na pierwsze konto z poniższej listy, to możesz już się szeroooko uśmiechnąć Smile. Nie wiem czy wiesz, ale już czerpiesz z tego programu wielkie korzyści. Nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Oto obecna lista:



1. Nr konta: 75 1160 2202 0000 0000 9898 1940
2. Nr konta: 10 1050 1520 1000 0022 7664 5161
3. Nr konta: 90 1140 2004 0000 3602 4399 4577
4. Nr konta: 35 1090 2675 0000 0001 0683 5038
5. Nr konta: 75 1160 2202 0000 0000 7504 3698



PAMIĘTAJ!!! Wpłać 5 zł na konto nr 1 i jako nazwę odbiorcy wpisz "xxx " ze względu ze nie znasz odbiorcy, a jeżeli dobrze przepiszesz numer konta, to pieniądze i tak dojdą!!!

KROK 2: Gdy już przelałeś 5 zł na konto znajdujące się na 1. miejscu listy (wraz z Tą dodatkową notką - TO BARDZO WAŻNE!!!), następną rzeczą, którą musisz zrobić, to zrobić kopię tej strony (tekstu na niej zawartego), później konto nr 1 skasuj, a na dole (na 5. miejscu) dopisz numer swojego konta, przesuwając konta nr 2, 3, 4, 5 do góry. NIE WPISUJ SWOJEGO NUMERU KONTA NA 1. POZYCJĘ, PONIEWAŻ SAM NA TYM STRACISZ (CZYTAJ DALEJ). NIE BĄDZ ZACHŁANNY!!! Robisz to wszystko po to, by wysłać ten cały tekst ponownie (korzystając z twojej książki mailowej albo reklamować na swojej stronie WWW - tak jak ja zrobiłem) do np. 40 osób (zapamiętaj, że 40 osób to dobra liczba do wzbogacenia się, ale możesz zareklamować to w darmowy sposób w Internecie, przez co więcej ludzi to zobaczy i możesz więcej zarobić!!! POTRZEBUJESZ DOWODÓW? Tutaj są przykładowe 4 osoby, oczywiście NIE są to wszystkie, które brały udział w tym programie i które zainwestowały nic innego jak 5 zł i 30 minut swojego czasu.

"Jaki wspaniały plan! Zrobiłem wszystko, co mi poradziliście z jakieś 3 tygodnie temu i co prawda nie udało mi się uzbierać 15 000 o których mówiliście, ale te 9 135zl też mnie powaliły, a jest jeszcze tydzień! "

Tomasz Watorek, Warszawa

"Cześć. Tu Justyna! No cóż, co mogę powiedzieć? DZIĘKUJĘ BARDZO BARDZOOO MOCNO wysłałam 40 maili tak jak mówiliście i w sumie zapomniałam o ocalej tej sprawie, bo tak naprawdę nie wierzyłam w to, a te 5 złotych to jeszcze nikogo nie uratowało. Ale jak zobaczyłam moje konto po kilku tygodniach to się załamałam! W tym dobrym znaczeniu! Było tam prawie 15000 złotych! I jak ja to teraz wydam tak szybko? Przecież za kolejnych 30 dni będę mieć tego więcej! Dziękuje jeszcze raz!"

Justyna Tojan, Strzelce Opolskie

"Byłem zaskoczony, kiedy zobaczyłem moje konto! Przez 3 tygodnie na moim koncie znalazło się 9 440zl. Na początku myślałem, że to jakiś błąd wkradł im się do kompów. Ale potem wypłaciłem pieniądze i kupiłem sobie super kompa! Nareszcie! Dzięki, dzięki, dzięki!"

Ryszard Bodler, Gdańsk


Kilka miesięcy temu każdy z tych ludzi robił dokładnie to samo, co Ty teraz w tej chwili, czytał to i się zastanawiał. A tutaj troszkę matematyki: Kiedy wyślesz swoje maile (lub rozpowszechnisz tą stronę w inny sposób, będziesz na 5 miejscu listy. To najlepsza pozycja po to by zarobić poważne pieniądze!
Żaden inny program nie daje tak wysokich i realnych pieniędzy z różnych powodów, które wytłumaczę poniżej. Jak długo będziesz wysyłać tą wiadomość do ludzi, którzy będą zainteresowani programem, możesz spodziewać się, że średnio odpowie na nie 25% ludzi. Ale bądzmy bardziej pesymistyczni i dajmy na to, że tylko 12,5%, dla utrudnienia. Gdy wyślesz 40 maili do różnych osób, możesz spodziewać się, że 5 z nich zrobi dokładnie to, co Ty (12,5% z 40=5). Ale tym razem twój numer konta przesunie się na 4 pozycję. Wtenczas już będzie o tym programie wiedziało 200 osób (5 x 40). Z tych 200 ludzi udzieli się 25 (12.5% z 200=25), więc dalsze 1 000 maili (25 x 40), podniosą Twój numer konta na 3 pozycje. Z tych 1 000 ludzi, możesz spodziewać się, ze udzieli się 125 osób (12.5% z 1000=125), więc dalsze 5000 maili (125 x 40) podniesie Twoje konto na 2 pozycje w liście. A z tych 5 000 ludzi, możesz spodziewać się 625 osób, które się udziela (12.5% z 5000=625), więc kolejne 25 000 osób (625x40) podniesie TWÓJ NUMER KONTA NA 1 POZYCJĘ!!! I teraz, z 25 000 ludzi, możesz spodziewać się, ze 3125 z nich odpowie (12.5% z 25000=3125). A w tym czasie to Ty będziesz na 1 miejscu!!! Więc dostaniesz: 15625 złotych!!! (3125 x 5zł). Więc, gdy Twój numer znajdzie się na 1 pozycji przez kolejne kilka dni, to będzie Twój czas na to, by zbierać pieniądze! Przez serie 30 dni, te pieniądze będą wysłane przez kilka tysięcy ludzi tak jak Ty to zrobiłeś!!!

Pozdrawiam i Zycze powodzenia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:27, 27 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piramidka - ci na górze doją, ci na dole są dojeni. Fajna zabawa jak jesteś na górze. Jak jesteś na dole nie wiedzieć dlaczego szybko się nudzi Smile
Na tej zasadzie powinniśmy szerzyć prawdę o 911. 1 informuje 10, tych 10 następnych 10 itd. Milion poinformowanych o WTC7 w mgnieniu oka.
Każdy sam bardzo szybko powinien się zorientować, że uczestnictwo w piramidzie finansowej się nie opłaca chyba, że ktoś ma "elastyczne sumienie" i na prawdę wielką rodzinę i dużo znajomych (których zaufanie chcecie nadszarpnąć za parę srebrników) Smile
PS. Na podobnej zasadzie od setek lat działa kościół - daj co łaska to cię ochrzcimy i nie pójdziesz do piekła.... a teraz spadaj i przyprowadź swoich bliskich Wink
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:28, 28 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JackBlood napisał:
Ciekawy wywiad z prof. Grzegorzem Kołodką w Tokfm.

http://ml.gazeta.pl/4/5105/090408KOLODKO.wma

Ps. Wie ktoś jak w miarę sprawnie zgrać to do mp3?



Hmm... okazuje się, że najciekawsze o tym jak Kołodko mówi o zbliżającym się kryzysie i o Amerykańskim imperializmie wycieli. Confused W sumie się cenzurze nie dziwię. Powiedział to samo co ja - że '29-ty to "pikuś" przy tym co może się stać teraz Smile
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sknerus




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 45
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:19, 02 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ładnie kto to taki mądry wkleił tą piramidkę tutaj.
A co do złota muszę was zmartwić troszeczkę bo tego nikt głośno nie mówi.
Od przyrostu wartości trzeba odjąć prowizję dla tego kto od was kupi taką próbkę i tutaj w zależności od typu czy ta sztabka jest w formie samorodka czy sztabki lokacyjnej prowizja jest różna ok 5-15% wartości także nie wiem czy już coś na złocie zarobiliście !!!!czy raczej straciliście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:30, 02 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sknerus napisał:
No ładnie kto to taki mądry wkleił tą piramidkę tutaj.
A co do złota muszę was zmartwić troszeczkę bo tego nikt głośno nie mówi.
Od przyrostu wartości trzeba odjąć prowizję dla tego kto od was kupi taką próbkę i tutaj w zależności od typu czy ta sztabka jest w formie samorodka czy sztabki lokacyjnej prowizja jest różna ok 5-15% wartości także nie wiem czy już coś na złocie zarobiliście !!!!czy raczej straciliście.


Prowizja i jest ale co z tego. Jak sprzedajesz innym to z reguły uwzględniając tę prowizję. Niestety rynek złota jest manipulowany przez banki centralne. Ale przyjdzie pora kiedy przyciśnięci do muru będą musieli sami odkupić pożyczone bankom bulionowym złoto, któr te natomiast sprzedały dumpingując ceny złota. Odkupić je jednak muszą!
Poza tym po tym jak bankructwo Bear Sternsa, powstrzymane paniczną niedzielną reakcją FEDu, o mały włos nie spowodowało kaskadowego procesu bankructw czego wynikiem byłby kolaps systemu finansowego posiadanie chociaż części pieniędzy w złocie jest silnie wskazane.

Groźba kolapsu cały czas jest. Od przepaści udało się uciec tymczasowo. Derywatywy o wartości 700 bilionów dolarów są cały czas w systemie. Wartość ta jest kilkanaście razy większa od rocznego światowego GDP.
Kredyt praktycznie niemożliwy do spłacenia. Tykająca bomba nuklearna! Nikt nie wie kiedy wybychnie. Jedno jest pewne wybuchnie. Wolałbym wtedy mieć nieco zabezpieczenia w postaci metali szlachtnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sknerus




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 45
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:08, 03 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko się zgadza tylko oni sami sobie nigdy takiego gola nie strzelą a czy musi upaść to zobaczymy.
Czy złoto pomoże przetrwać cofnięcie się rynku nie wiem i nie jestem pewien .Co z tego że będziesz je miał jak nie będą chcieli od ciebie kupić za tyle ile będziesz chciał to oddać - do tego to się wszytko sprowadza - nie ma podażowej wolności w handlu złotem a w dzisiejszych czasach banki nie tylko zabezpieczają się w złocie (nowoczesna bankowość większość pieniędzy ma od ludzi (giełda,lokaty - normalna działalność bankowa)nie bądź naiwny są jeszcze obligacje nieruchomości opcje waluty których upłynnienie powoduje wzrost stanu środków pieniężnych w bilansie i wszystko gra.
A co możliwe dysydenci w stanach poświęcą 3 duże banki i ich prezesów po prostu umożą te długi w cholerę tak jak się to stało z Subprime(spakowali niespłacalne długi w obligacje i rozsprzedali po całym świecie) czy jak w SOCIALE GENERALE 1 człowieka obwinili (UE)na 5 mld Euro no nie bądżmy frajerami mówienie ciemnym masom, że to nie mogło być zauważone jest jakąś paranoją.
Co do tego olbrzymiego długu to oni go albo umorzą i nikt im nic nie będzie mógł cokolwiek powiedzieć albo odsprzedają go w jakiejś zakręconej formie Chinom Indiom Brazyliom czy innym krają które połakomią się na dobre stopy zwrotu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:55, 22 Maj '08   Temat postu: Wizualizacja Odpowiedz z cytatem

Wizualizacja dochodów...Czym dysponują ci z "tego narożnego wieżowca"....i czy zdołają użyć swoich zabawek. A z Kołodką to bardzo ciekawa sprawa...bo tak mi się wydaję, że zmienił się na twarzy..jakby stał się spokojniejszy... Question

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:16, 30 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opublikowany wczoraj raport ONZ nawołuje do porzucenia dolara jako głównej waluty rezerwowej, argumentując iż nie jest on już dolnmy bezpiecznie utrzymywać swej wartości.

Cytat:
A new United Nations report released on Tuesday calls for abandoning the U.S. dollar as the main global reserve currency, saying it has been unable to safeguard value.

czytaj wiecej tutaj: http://www.reuters.com/article/idUSTRE65.....gle+Reader
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Szczery




Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 54
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:08, 30 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj po polsku (po onetowsku Wink )
http://waluty.onet.pl/zastepstwo-dla-dol.....news-detal
Cytat:
Dolar jest niepewną międzynarodową walutą i powinien być zastąpiony przez bardziej stabilny system – takie wnioski płyną z raportu opublikowanego właśnie przez Departament ONZ ds. Gospodarczo-Społecznych (United Nations Department of Economic and Social Affairs).

Śmierdzi NWO na kilometr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
animus




Dołączył: 08 Lip 2010
Posty: 7
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:37, 08 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ameryka to bankrut bardziej niż by się wszystkim wydawało, co dopiero jest szokujące. Potencjał prawdziwych kłopotów USA można zobaczyć analizując alternatywne (nierządowe i mniej cukierkowate) statystki np. tu : http://www.shadowstats.com.

Generalnie za kilka lat może się okazać, że rząd Amerykański jest bankrutem i zacznie się ogólnoświatowy chaos. Alternatywnie do tego, Chiny (o których nikt nie wie ile tak naprawdę mają pieniędzy) wyłożą pieniądze, by uratować aktualny globalny system rządowo-finansowy, aczkolwiek nie spodziewałbym się, że zrobią to charytatywnie. Jest też pewnie kilka innych opcji, których nie znamy - może być np. tak, że nastąpi odwrócenie światowego porządku polityczno-gospodarczego do góry nogami. Ale o tym przekonamy się za kilka lat - 5 do 8, jak obstawiam prywatnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JimmyB




Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:20, 08 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To na prawda2 można promować swoje piradmiy finansowe?:] Proponuję usuniecie numerów kont z postu wklejonego przez Klakiera
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karkołomny




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:47, 04 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy w świetle aktualnych wydarzeń w Polsce (podwyżka podatków, rosnące zadłużenie) nie było by rozsądne kupować TERAZ dolara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:11, 04 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cyzli checsz wymienic toaletowy papier makulaturowy na taki kolory i mieciutki.
Nie zmienia to, ze dalej masz papier toaletowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karkołomny




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:23, 11 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiedzmin napisał:
Cyzli checsz wymienic toaletowy papier makulaturowy na taki kolory i mieciutki.
Nie zmienia to, ze dalej masz papier toaletowy.


Być może, co nie zmienia faktu, że można było przyciąć ładny grosz na (być może chwilowym) umocnieniu dolca.
Cytat:
Silne umocnienie dolara
XTB
11.08.2010 18:26
Złoty kończy środowe notowania prawie dziewięciogroszowym osłabieniem do dolara, reagując na silne pogorszenia nastrojów na rynkach globalnych i skorelowane z tym znaczne umocnienie „zielonego” do walut europejskich.

Fala wyprzedaży akcji i innych ryzykownych aktywów, w tym także walut krajów zaliczanych do rynków wschodzących, jaka przetoczyła się w środę przez rynki finansowe, miała swe źródła we wczorajszym posiedzeniu FOMC. Ostrzeżenie, że tempo wzrostu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych będzie prawdopodobnie bardziej umiarkowane niż to wcześniej zakładano, jakie znalazło się w komunikacie po posiedzenie FOMC, wystraszyło inwestorów. Uznali oni, że nie można ignorować ryzyko drugiego uderzenia recesji.

W ten rynkowy pesymizm wpisał się też Bank Anglii, który w kwartalnym raporcie nt. inflacji, obniżył prognozy wzrostu gospodarczego Wielkiej Brytanii oraz wskazał na wysoce niepewne perspektywy dla wzrostu gospodarczego, jednocześnie pozostawiając sobie możliwość dalszego łagodzenia polityki monetarnej, jeżeli brytyjska gospodarka będzie się osłabiać.

Istotnego wpływu na notowania polskiej waluty nie miała natomiast publikacja przez Narodowy Bank Polski danych o bilansie płatniczym. W czerwcu saldo na rachunku obrotów bieżących było ujemne i wyniosło 1004 mln EUR. Rynek oczekiwał deficytu na poziomie 772 mln EUR.

O godzinie 18:00 kurs USD/PLN testował poziom 3,0986 zł, rosnąc o 8,7 gr w stosunku do poziomów w wtorku. Kurs EUR/PLN, po wzroście o 2,9 gr, testował poziom 3,9984 zł. Jutro obie pary w dalszym ciągu będą pozostawać pod wpływem nastrojów na rynkach globalnych. Już lekka poprawa nastrojów powinna przynieść osłabienie dolara.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A.


http://www.pb.pl/a/2010/08/11/Silne_umocnienie_dolara?readcomment=1#
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeFighter




Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 154
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:18, 12 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie dolar, a Polska gospodarka pierdoli na ryj. Wszystkie waluty miały dzisiaj wzrost.
_________________
WAR IS PEACE,
FREEDOM IS SLAVERY
IGNORANCE IS STRENGTH
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   » 
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Nadchodzący kryzys systemu bankowego i hiperinflacja dolara
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile