W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Pomoc w angielskim  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 3336
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Entrop




Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 276
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:59, 29 Maj '09   Temat postu: Pomoc w angielskim Odpowiedz z cytatem

Polowa z nas na forum radzi sobie z angielskim na tyle dobrze, ze moglaby sluzyc rada tym mniej wierzacym w siebie.

Z doswiadczenia wiem, ze motywacja jest najwazniejsza, ale sa tez inne istotne czynniki, ktore moga znaczaco wplynac na nasz romans z jezykami, bo przeciez na angielskim swiat sie nie konczy, a raczej tylko zaczyna.
Tylko, ze jak te motywacje wyczarowac? I jak juz sie pojawi to co robic, by nie splonela jak ow "slomiany zapal", ktorym czesto-gesto raczono nas 'wychowawczo'?

Od siebie bardzo polecam metode najmniej inwazyjna....wystarczy byc kregowcem, no..... naczelnym.
Jest skuteczna i przy tym calkiem 'ambiente'.
Majac przecietne zdolnosci jezykowe dzieki Assimil umacniam swoje falszywe ego rozmawiajac chocby .....z chinczykami mandarynem, co utrzymuje mnie w stanie permanentnego szoku, bo przecierz to niby czysta chinszczyzna!

http://www.nokaut.pl/ksiazki/jezyk-angielski-latwo-i-przyjemnie-4-cd.html

Warte jest znacznie wiecej!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:36, 30 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi, osobiście prawdziwego kopa w angielskim dał Callan.
Niby miałem podstawy, wszystko fajnie ale zawsze był ten strach przed odezwaniem sięSmile
Po 3 miesiącach Callana w Londynie (dwa razy w tygodniu po 2 godziny) zacząłem bez żadnego zażenowania mówić po angielsku, oczywiście w miarę moich umiejętności, ale pozbyłem się bariery. Później zacząłem kolejne szkoły i zauważyłem, że po Callanie nauka idzie znacznie lepiej. Może właśnie dlatego, że człowiek się przełamał.
Przynajmniej w moim przypadku Callan był tym przysłowiowym kopem, skokiem;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:17, 30 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie kluczową kwestią jest nauka słówek. Gramatyka to jest sprawa do opanowania dość szybko, ale słówka to jest jakieś 90% całej nauki.

I tu ważna staje się sprawa wyboru słów. Z uwagi na to, że słów jest kilkadziesiąt tysięcy stratą czasu jest uczenie się wszystkich słów, ponieważ część z nich prawie nigdy nie będzie użyta (lub niezwykle rzadko).
Do rozumienia języka codziennego potrzebujemy około 6000 najczęściej używanych słów. I właśnie tych warto się uczyć, aby nie tracić czasu na słowa rzadko używane.

Słowa te są dostępne tutaj:

http://www.insightin.com/esl/

Do nauki stosuję jeszcze program oparty na zasadzie działania Super Memo. Na Linuksie jest to Mnemosyne. Taki odpytywacz słówek - bardzo fajna sprawa.
Na podstawie listy najczęściej używanych słów tworzę własną bazę danych i z niej się uczę.



Dodaję też do niej związki frazeologiczne i inne sformułowania oraz idiomy - głównie na podstawie słownika Collinsa, który zawiera dużą ich ilość:


_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:49, 30 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

davidoski w linku co podałes siedzi horse troyan(ski) Laughing i atakuje
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:56, 30 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie kumam o co ci chodzi Sad
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:29, 30 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak sie wchodzi w tą stronke to wyskakuje kon trojański takie coś co niektórzy zwą pasożytem jak ci wlezie na twój komputer a niemasz odpowiedniej zapory czy programy antywirusowego Wink
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:46, 30 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, na Lin-ie nic nie wyskakuje. Cool
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Entrop




Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 276
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:37, 31 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak trening marines z kazdego zrobi zolnierza tak i Callan kazdego nauczy mowic, wystarczy chodzic na zajecia.
Majac bardzo krotki czas na opanowanie podstaw angielskiego pochodzilem tydzien (darmowo) na Oxford str i potwierdzam to co powiedzial goral: efekt byl widoczny u wszystkich!
(wycofalem sie jednak z tych zajec z powodow....niemerytorycznych, mowiac wymijajaco)

Ale wspomniany wczesniej Assimil mozna porownac do stopniowego podgrzewania wody w garze z zaba: troche to potrwa, ale jakze przyjemny jest ten moment gdy okazuje sie, ze to czym czestujesz swoich gosci to juz nie woda tylko ......rosol z zaby (wyszlo mi prawie doslownie, bo pierwszym jezykiem ta metoda byl francuski Very Happy )

Wiem, ze okazywanie mego entuzjazmu Assimilem to czysty buzzmarketing, ale firma ta, majac tak swietny produkt jest prawie niewidoczna w Polsce! Za to od liku badziewia jak Langenshit.

Po oswojeniu sie z mysla, ze oto i ja dolaczam do 'wielkiego babilonu', zaczalem kozystac z niewielkiego slownika Longmana

http://www.longman.pl/pl/katalog2009/?ca.....ook_id=602

Podobnie jak Assimil Longmanowi udalo sie 'wyczuc' jak to jest, kiedy sie tego wszystkiego jeszcze nie wie.
Nie latwa to sztuka, bo ksiazki te pisza ludzie doskonale wladajacy tymi jezykami i stad moj wielki szacunek dla ich empatycznych umiejetnosci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hoo




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 328
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:20, 02 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba najłatwiej używać www.translate.google.com , po co jakieś kombinowanie..., Ja przy pomocy tłumacza google porozumiewałem się nawet z Portugalczykami w pewnej grze 'via web online', jedynie nie mogłem przetłumaczyć pewnych sloganów i to też negatywnych , w tej sytuacji wchodziłem na irca portugalskiego i tam mi czasem ktoś pomógł, albo na skype i wyszukiwałem Portugalczyków ; )
_________________
Prawda jest jak tlen, otrzymasz zbyt wiele i się rozchorujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
larkow




Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:39, 14 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hoo napisał:
Chyba najłatwiej używać www.translate.google.com , po co jakieś kombinowanie..., Ja przy pomocy tłumacza google porozumiewałem się nawet z Portugalczykami w pewnej grze 'via web online', jedynie nie mogłem przetłumaczyć pewnych sloganów i to też negatywnych , w tej sytuacji wchodziłem na irca portugalskiego i tam mi czasem ktoś pomógł, albo na skype i wyszukiwałem Portugalczyków ; )

http://translateclient.com/

Ciekawy client do google translatora. Wystarczy zaznaczyć teskt i pojawia się okienko z tłumaczeniem. W podobny sposób moża skorzystać z wiki.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cez




Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 141
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:07, 14 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

larkow napisał:




Coś wspaniałego, dzięki, przyda się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:41, 14 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcę zaproponować mój własny translator.
Jeszcze nie dorównuje google.translatorowi, ale mam zamiar kiedyś kopnąć ich w dupę. Wink Co z tego że u nich pracuje sztab ludzi. Dam radę. Smile:
http://83.14.10.132/~trans/?link=translator

W przyszłości będzie tłumaczył zdania idealnie. Smile Na razie jest w fazie produkcji, więc nie tłumaczy idalnie. No i stoi na wolnym serwerze więc jest wolny.

A jeżeli ktoś chce się szybko nauczyć. To ja myślę, że jednak piosenki. Szukać tekstów znanych piosenek. Popularne piosenki zawierają najbardziej popularne i używane słówka. No i przyjemnie się uczyć.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Pomoc w angielskim
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile