W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
wykupowanie gruntow majac mieszkanie wlasnosciowe  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Śmietnik Odsłon: 3784
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Guru7




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 195
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:08, 28 Maj '09   Temat postu: wykupowanie gruntow majac mieszkanie wlasnosciowe Odpowiedz z cytatem

witam
Mam pytanie do ludzi znających się w tym temacie. Mianowicie, mam mieszkanie własnościowe w bloku, z tym, że do własności nie należa grunty. Zastanawiam się czy w obecnych "dziwnych" czasach warto wykupić te grunty, koszt to 1200 zł. Z tego co wiem to nie przyjdzie wtedy żaden bogacz i nie wykupi gruntów w razie kryzysu społdzielni bo ja albo ktos inny bedzie mial ten kawałeczek działki. Pewnie istnieje jeszcze inne zaleznosci, mam nadzieje, ze ktos je zna.
Podejrzewam, że nie tylko ja na forum jestem w takiej sytuacji, w ogole to śmieszne te prawo, niby te mieszkania sa własnościowe ale nie do końca jeśli nie mamy tych gruntów. Sam nie wiem co o tym sadzic bo ludzie bardzo roznie mowia. Mam nadzieje, że wspólnie ustalimy co się opłaca ludziom w takiej sytuacji.

prosze o nie kasowanie tematu bo mysle, ze wiele osob jest w takiej sytuacji i nawet nie zdaja sobie sprawy z tego, dlatego mysle, ze warto by nad sie zastanowic
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pumpkinhead




Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 112
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:17, 28 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie jestem za bardzo w temacie od strony prawnej ale u mnie w bloku przy wykupowaniu mieszkania kazdy otrzymal kawaleczek (doslownie) 'terenu' wokol bloku. jak dobrze sie postaram to moge sobie kipa rzucic do siebie przez okno, a co Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ina_majo




Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 221
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:53, 28 Maj '09   Temat postu: Re: wykupowanie gruntow majac mieszkanie wlasnosciowe Odpowiedz z cytatem

Guru7 napisał:
witam
Mam pytanie do ludzi znających się w tym temacie. Mianowicie, mam mieszkanie własnościowe w bloku, z tym, że do własności nie należa grunty. Zastanawiam się czy w obecnych "dziwnych" czasach warto wykupić te grunty, koszt to 1200 zł. Z tego co wiem to nie przyjdzie wtedy żaden bogacz i nie wykupi gruntów w razie kryzysu społdzielni bo ja albo ktos inny bedzie mial ten kawałeczek działki. Pewnie istnieje jeszcze inne zaleznosci, mam nadzieje, ze ktos je zna.
Podejrzewam, że nie tylko ja na forum jestem w takiej sytuacji, w ogole to śmieszne te prawo, niby te mieszkania sa własnościowe ale nie do końca jeśli nie mamy tych gruntów. Sam nie wiem co o tym sadzic bo ludzie bardzo roznie mowia. Mam nadzieje, że wspólnie ustalimy co się opłaca ludziom w takiej sytuacji.

prosze o nie kasowanie tematu bo mysle, ze wiele osob jest w takiej sytuacji i nawet nie zdaja sobie sprawy z tego, dlatego mysle, ze warto by nad sie zastanowic


Tu sa dwie sprawy. Własnosciowe prawo do lokalu sp. i wlasnosc lokalu. zawsze wlasnosc jest prawem mocniejszym, chociaz spoldzielnie twierdza co innego (nikt nie lubi byc pozbawiany wlasnosci, wiec spoldzielnie tez). W tej chili jestes wlascicielem prawa do parkietu czyli powierzchni, a wlasicicelem murow i gruntu jest spoldzielnia.
Bezwglednie nalezy wykupisc grunt i to najlepiej na PELNA wlasnosc. B.czesto grunty spoldzielcze sa gruntami w uzytkowaniu wieczystym, wiec lepiej jest wykupic je od gminy na wlasnosc.
Trzeba zlozyc wniosek o wydzielenie lokalu, wykupic ziemie pod budynkiem i dopiero podpisac umowe o przeniesienie wlasnosci. Przeszlam meke ze spoldzielnia pare lat temu, wiec moge sluzyc pomoca, jesli bede potrafila dos doradzic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Śmietnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


wykupowanie gruntow majac mieszkanie wlasnosciowe
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile