W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Korea Północna przeprowadziła próbę atomową  
Podobne tematy
Korea Północna - dokument 114
Korea Północna2
Korea Północna testuje super-EMP5
Pokaz wszystkie podobne tematy (9)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
22 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 13275
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:47, 01 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wierz sobie w co chcesz. Na głowe już Ci poszło. Śmiertelność w Korei, chyba tylko w Phenianie, bo żaden agent nie postawił stopy w obozie.

Można się dowiedzieć jedynie od uciekinierów co i jak.

Co wiecej nikt nie chce obalenia reżimu Kim Jong Ila, Korea Południowa nawet mu płaci, żeby trzymał się od nich z daleka, założe się że USA też mu płacą.

Napisałem, że Korea to gówno którego lepiej nie dotykać wcześniej. Kraj ma broń chemiczną, biologiczną, a teraz atomową, a po za tym milionową armię, która wierzy w to wszystko.

Napisałem, że Kim, jak również jego ojcie to geniusz, bo w całym swym szaleństwie trzyma w szachu wszystkich.

A Ty goral wierz sobie w co chcesz, paranoików widzących wszędzie spisek USA dość wszędzie aż mi się rzygać chce , zastanawiam się gdzie podziali się ludzie co jeszcze widzą prawdę w całym tym burdelu (oczywiście mówie o świece nie o forum, żeby nie było Very Happy )
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Entrop




Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 276
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:58, 01 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zulu
To czy Seul placi polnocy to domysly, bo zdaje sie to byc rodzaj informacji o znaczeniu strategicznym, wiec nie sadze, ze podali to do publicznej wiadomosci.
Ale racje masz mowiac, ze to geniusze:
od energetycznej, tu socjospolecznej strony patrzac, to chlopakom udalo sie stworzyc niebywale stabilny uklad.
Bo co mogloby im teraz zagrozic? Opozycja? Czy z zewnatrz jak sam mowisz, komus chce sie ruszyc to....?
A stabilne uklady ciezko rozbic.
To taki baby NWO....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:02, 02 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zulugula napisał:


A Ty goral wierz sobie w co chcesz, paranoików widzących wszędzie spisek USA dość wszędzie aż mi się rzygać chce , zastanawiam się gdzie podziali się ludzie co jeszcze widzą prawdę w całym tym burdelu (oczywiście mówie o świece nie o forum, żeby nie było Very Happy )


Zapodałem ci dane z bazy CIA byś nie mówił, że są niewiarygodne, teraz podważasz dane CIA bo? Bo co w zasadzie?
Bo media inaczej mówią? Bo w TV pokazują filmik o uciekinierze który opowiada o jakimś obozie... No na jakiej podstawie twierdzisz, że dane CIA są zaniżone? Moim zdaniem wg. polityki USA to raczej są zawyżone...
Jasne, jestem "paranoikiem" widzącym wszędzie spisek USA...
W Korei Południowej wcale nie ma wojsk okupacyjnych USA, w Japonii też amerykanie to wyłącznie turyści, w Iraku walczą araby z arabami, w Afganistanie jedynie policja szuka bin ladena, w Afryce i Ameryce południowej plus Ameryka środkowa, USA rozdają dzieciom cukierki.
W Niemczech po 64 latach nie ma wojsk okupacyjnych USA a jedynie liczne ambasady...
Jasne ja jestem paranoikiem... To Korea Północna prowadzi wojnę od 55 lat z całym światem...
Korea Północna jest suwerennym państwem, państwo to nie napadło na żadne inne w swojej historii. A o zapędy imperialistyczne Korę oskarża państwo które w każdym zakątku globu ma swoje wojsko. Zrozum, ty opierasz swoją wiedzę na podstawie propagandy main streamowej. Jak w TV a zwłaszcza w TVN powiedzą, że Koreańczycy z północy jedzą trawę i zdychają milionami z głodu, to będziesz się upierać do bólu, że tak jest. Ale jak dam ci pod nos amerykańskie dane agencji wywiadowczej które mówią zgoła co innego - to już kłamstwa... Inaczej - ty byś chciał by tak było jak podają media. Twój świat właśnie runą.
Zawalił się świat w który wierzyłeś. Świat z pięknego kolorowego ekranu TV. Wszędzie teraz widzisz paranoików... co więc wg. ciebie jest teraz wiarygodne?
CIA i ich agencji, media i historie opisywane na zasadzie "popatrz w okno a samo przyjdzie" czy dane Północno Koreańskie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:38, 02 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Twój świat właśnie runą.
Zawalił się świat w który wierzyłeś. Świat z pięknego kolorowego ekranu TV. Wszędzie teraz widzisz paranoików... co więc wg. ciebie jest teraz wiarygodne?
CIA i ich agencji, media i historie opisywane na zasadzie "popatrz w okno a samo przyjdzie" czy dane Północno Koreańskie?


To jakaś forma sugestii czy co?

Cytat:
Zawalił się świat w który wierzyłeś. Świat z pięknego kolorowego ekranu TV. Wszędzie teraz widzisz paranoików... co więc wg. ciebie jest teraz wiarygodne?
CIA i ich agencji, media i historie opisywane na zasadzie "popatrz w okno a samo przyjdzie" czy dane Północno Koreańskie?


O i następna formułka. Trenujesz na mnie hipnoze czy co?

Goral jakieś banialuki wypisujesz. Jajco mnie obchodzi USA.

Cytat:
To Korea Północna prowadzi wojnę od 55 lat z całym światem...


Wg. Korei to cały świat chcę ich zniszczyć. To taki idealny Orwellowski ustrój. Cały czas mają śmiertelnego wroga - USA, propaganda trwa 24h na dobe.

Ty chyba nie rozumiesz, że ja nie obieram stron. USA mnie grzeje i Korea też, dlatego potrafie stwierdzić, że jak i jedno tak i drugie jest złe.

Nie będę siedział i wychwalał jaka to Korea Północna wspaniała, bo się postawiła USA.
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:16, 16 Cze '09   Temat postu: Korea Północna przeprowadziła próbę atomową Odpowiedz z cytatem

Gróźb ciąg dalszy...

http://wiadomosci.onet.pl/1990453,12,item.html

Cytat:

Interfax, PAP/ŁC/10:06
Korea Płn. zagroziła wyprzedzającym uderzeniem

Korea Północna gotowa jest na wyprzedzające uderzenie przeciwko Stanom Zjednoczonym. Będzie to odpowiedź na najmniejszą prowokację ze strony Amerykanów – oświadczył minister zbrojeń Korei Północnej, występując na manifestacji przeciwko rezolucji ONZ zorganizowanej w Phenianie.
Według ministra, którego słowa cytuje agencja Interfax, Korea Pólnocna, już teraz znajduje się w stanie wojny amerykańskim imperializmem.

Rząd Japonii zadecydował dziś o zaostrzeniu sankcji wobec Korei Północnej w związku z majowym testem atomowym, przeprowadzonym przez Phenian a także doniesieniami o przygotowaniach do kolejnych prób rakietowych.

Jak podaje japońska agencja Kyodo, nowe sankcje oznaczają całkowity zakaz eksportu towarów z Japonii do Korei Północnej oraz nowe ograniczenia w ruchu osobowym. Japonia wcześniej już wprowadziła zakaz importu z KRLD.

Decyzje Tokio - zaaprobowane po piątkowej rezolucji RB ONZ wprowadzającej dodatkowe sankcje międzynarodowe wobec Phenianu, oznaczają całkowite zamrożenie dwustronnej wymiany handlowej.


A wiecie jakie mam wrażenie?
Że ta cała afera skończy się tak że generałowie z Północy mocno przywiązani do swoich fotelików po cichu wykończą Kima i umieszczą na tronie kogoś bardziej zrównoważonego.
Paradoksalnie to właśnie pomogło by im utrzymać status quo przy okazji nie tracąc jakże cennego dla azjatów honoru.Wszyscy wygraliby na takim posunięciu,USA z Koreą Płd i Japonią bo mieliby bardziej stabilnych umysłowo oponentów,Chiny bo skończyłaby się konieczność nadzoru i brania odpowiedzalności za tą komunistyczną pchłę którą chińczycy sami pomogli wyhodować w latach 50-tych,a i generałowie z Północy mogliby dalej grać w swoje gierki.

Bo dzisiejszy komunikat to nawet jak na Kima przegięcie pałencji,nie sądzicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NWOPL




Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:13, 16 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
USA muszą być gotowe na "najgorszy scenariusz"


Jeśli Korea Północna będzie kontynuować prace nad bronią rakietową, jej pociski balistyczne mogą zagrozić kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych - oświadczył wiceminister obrony USA William Lynn.
W hierarchii służbowej Pentagonu zajmuje on drugie miejsce, po szefie resortu Robercie Gatesie.

Lynn zgodził się z opinią republikańskiego senatora i niedawnego kandydata na prezydenta Johna McCaina, iż w odniesieniu do Phenianu Waszyngton powinien się przygotować na "najgorszy scenariusz".

Występujący na forum komisji sił zbrojnych Senatu przedstawiciele Pentagonu powiedzieli, że Korea Północna rozwija swą technikę rakietową we współpracy z innymi państwami, w tym z Iranem i potencjalnie Syrią.

Prezydent USA Barack Obama ostrzegł natomiast, że program nuklearny i rakietowy Korei Północnej stanowią poważne zagrożenie dla regionu i dla całego świata. Zaapelował o wzmożone wysiłki na rzecz rozszerzenia sankcji wobec Phenianu.

Obama wystąpił na konferencji prasowej w Białym Domu po spotkaniu z prezydentem Korei Południowej Li Miung Bakiem.

Zapowiedział, że północnokoreańskie groźby pod adresem innych krajów i rozwijanie technologii nuklearnej świadczą, że państwo to nie może być uznawane jako potęga jądrowa i szanowane.

- Nie osiąga się prestiżu i bezpieczeństwa grożąc sąsiadom i gwałcąc prawo międzynarodowe - podkreślił amerykański prezydent.

Obama zapewnił swego południowokoreańskiego gościa, że Seul może liczyć na wsparcie o ochronę USA w związku ze wzrastającym zagrożeniem ze strony Korei Północnej i Waszyngton obejmie ten region swym parasolem nuklearnym.

Południowokoreański prezydent zapowiedział, że Korea Północna powinna, biorąc pod uwagę ścisłe związki Korei Południowej z USA, "dwa razy się zastanowić, zanim podejmie działania, których będzie żałować".

Korea Północna zagroziła w sobotę, że podejmie działania wojskowe, jeśli Stany Zjednoczone i ich sojusznicy będą próbowali ją izolować. Oświadczyła również, że nigdy nie porzuci swoich programów nuklearnych z uwagi na obronę przed - jak to określono - wrogą polityką USA i zagrożeniem nuklearnym wobec Północy.

Groźby Korei Północnej są reakcją na uchwaloną w piątek rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ zaostrzającą sankcje wobec tego kraju za dokonanie próby nuklearnej pod koniec maja.

Sankcje przewidują zakaz eksportu wszelkiej broni z Korei Płn. i importu większości rodzajów broni do tego kraju. Kraje członkowskie ONZ mają kontrolować ładunek przesyłany z Korei Płn. i w odwrotnym kierunku drogą lądową, powietrzną i morską w celu przechwycenia np. materiałów nuklearnych albo części rakiet; rezolucja zobowiązuje te kraje do przejęcia statku, jeśli padnie podejrzenie że przewożą objęty sankcjami ładunek.


http://wiadomosci.onet.pl/1991041,12,usa.....,item.html

Przywolanie przez przedstawicieli Pentagonu, ze Iran i Syria wspolpracuja z Korea, przypomnialo mi pewien obrek z "Operacji BlackJack"

http://prawda2.info/viewtopic.php?t=7866


_________________
THE REVOLUTION IS NOW
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:59, 17 Cze '09   Temat postu: Korea Północna przeprowadziła próbę atomową Odpowiedz z cytatem

Tym razem zamiast dołujących z lekka doniesień medialnych na temat wzajemnej nienawiści obu narodów Korei i ilości głowic jakimi dysponuje jaśnie oświecony Kim,postanowiłem zaproponować coś o dokładnie przeciwnym ładunku emocjonalnym co może być światełkiem w tunelu dla przyszłości obu narodów.Innym powodem niniejszego posta jest moje wieloletnie uwielbienie dla animacji wszelakiej,ale to już nieistotna dygresja.

Historia o której mam zamiar opowiedzieć zaczyna się ponad 3 lata temu,kiedy podczas okresu chwilowej odwilży pomiędzy Południem i Północą dwa prawdopodobnie najlepsze studia animacji w regionie-jedno z Phenianu a drugie z Seulu-postanowily stworzyć serię krótkich filmów-teledysków promujacych w naprawdę nienachalny i pozbawiony propagandy sposób ideę zjednoczenia i zakończenia waśni przeciwko narodami.Do zakończenia okresu względnie spokojnych relacji międzypaństwowych powstały 3 części,po czym ze względu na pogarszające się stosunki projekt postanowiono zawiesić.

W proteście przeciwko decyzjom władz animatorzy z obydwu krajów stworzyli dwie dalsze części kończące opowieść,jednak o wiele dramatyczniejsze w wymowie,ku radości widzów całego świata oraz ludzi dla których słowa takie jak pokój i tolerancja nie są do końca obce.
Zresztą każdy łatwo zauważy przeskok klimatyczny pomiędzy trzema pierwszymi odcinkami nadzorowanymi przez "establishment" a tymi dwoma tworzonymi bez narodowego nadzoru.

Dobra,co tu bedę przynudzał,oto cała seria.Tak gwoli wyjaśnienia,część piata i ostatnia( w dodatku jedyna z angielskimi podpisami)jest hołdem dla "Imagine" Johna Lennona.
A poza tym-co tu duzo kryć-okazja na zapoznanie się z rockiem wprost z półwyspu jest chyba okazją samą w sobie żeby poświęcic te dwadzieścia kilka minut,nah? Smile









Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NWOPL




Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:10, 18 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
PAP, JG/09:06
Media podały datę ataku rakietowego na USA

Korea Północna na początku lipca może wystrzelić rakietę dalekiego zasięgu w kierunku Hawajów - podał japoński dziennik "Yomiuri Shimbun".
Według gazety, powołującej się na koła wywiadu, pocisk Tepodong-2 miałby zostać wystrzelony z północnokoreańskiego poligonu Dongczang-ni na północno-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Koreańskiego. Wywiad ocenia, że próba może mieć miejsce pomiędzy 4 a 8 lipca.

Zarówno japoński jak i południowokoreański resort obrony nie chciały komentować takiej informacji. Jednakże wywiady obu państw już kilka tygodni temu odnotowywały przygotowania Phenianu do kolejnej próby rakietowej.

Rakieta miałaby przelecieć nad wyspami japońskimi, nie docierając jednak do głównych wysp archpelagu Hawajów.

Phenian przeprowadził ostatnią próbę rakietową 25 maja, tuż po drugim teście jądrowym.


Lipiec zapowiada sie ciekawie i niebezpiecznie, 4 Lipca zapowiadane sa w dzien niepodleglosci manifestacje antyNWO w USA, Korea moze wystrzeli w ten dzien wieksze fajerwerki a za 2-3 tygodnie FEMA przeprowadza cwiczenia wprowadzania stanu wojennego i kofiskaty broni o ile to bedea cwiczenia.
_________________
THE REVOLUTION IS NOW
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:23, 18 Cze '09   Temat postu: Korea Północna przeprowadziła próbę atomową Odpowiedz z cytatem

Przecież sam tytuł tego artykułu,czyli

Cytat:
Media podały datę ataku rakietowego na USA


to jedna wielka medialna prowokacja mająca na celu wystraszenie ludzi.
Niby skąd pressmani mają wiedzieć w jakim kierunku nastąpi test,czy w ogóle nastąpi i czy będzie jakimkolwiek zagrożeniem dla USA?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Schlesier




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 116
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:02, 18 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakieś pierdy. Mam wrażenie, że dziennikarze bardzo by chcieli żeby była ta wojna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Loko




Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:31, 18 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

USA śledzą okręt Korei Płn.

Północnokoreański okręt, na którym mogą znajdować się rakiety balistyczne lub materiał nuklearny jest śledzony przez amerykańską marynarkę wojenną– informuje telewizja Fox News.
- Okręt Kang Nam wypłynął z północnokoreańskiego portu w środę, może on przewozić materiały nuklearne, lub elementy rakiet balistycznych. Amerykańskiej marynarka wojenna śledzi statek od momentu wypłynięcia z portu – cytuje swojego informatora z Pentagonu telewizja Fox News.

Władze Korei Północnej już wcześniej zapewniały, że wbrew sankcjom ONZ, nie dopuści do kontroli swoich okrętów na wodach międzynarodowych.



Czy na 22 czerwca uda im się ulokować ładunki? Heheh żartuje to by było za głupie.
_________________
Limit postów na żądanie - 1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grappler




Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 27
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:01, 19 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wg. Korei to cały świat chcę ich zniszczyć. To taki idealny Orwellowski ustrój. Cały czas mają śmiertelnego wroga - USA, propaganda trwa 24h na dobe.

Ty chyba nie rozumiesz, że ja nie obieram stron. USA mnie grzeje i Korea też, dlatego potrafie stwierdzić, że jak i jedno tak i drugie jest złe.

Nie będę siedział i wychwalał jaka to Korea Północna wspaniała, bo się postawiła USA.


Dokładnie tak. Niektórzy winią wielkiego szatana USA za całe zło na ziemi zapominając, że wokół jest sporo gorszych popaprańców. Korea Północna to reżim totalitarny. Jeżeli ktoś kwestionuje wszystkie programy jakie o niej nakręcono tylko dlatego, że pokazano je w telewizji to w ten sposób można zakwestionować większość dostępnych faktów na jakikolwiek temat. W końcu tv kłamie. Jak daleko musi się posunąć reżim byście powiedzieli dość? W końcu Korea Płn. jest takim małym lokalnym NWO, przeszkadza wam, że Usa czy UE odbierają nam trochę swobody ale nie przeszkadza wam, że za próbę wydostania się z Korei Płn. kula w głowę na granicy?Czy nad Seulem lub Tokyo musi się pojawić atomowy grzyb żeby niektórzy to pojeli. Każda wojna jest zła ale czekanie aż sprawy same się naprawią historia już przerabiała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:05, 19 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co mnie zaskoczylo w dzisiejszych wiadomosciach w jedynce?

...dokladnej wypowiedzi nie przytocze - ale brzmialo to tak:
{bla, bla, Korea Pn planuje atak rakietowy 4 lipca na Hawaje, O ILE WIERZYC INFORMACJOM JAPONSKIEGO I AMERYKANSKIEGO WYWIADU}

dla mnie to duzy krok w kierunku obiektywizmu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:33, 19 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grappler napisał:
Cytat:
Wg. Korei to cały świat chcę ich zniszczyć. To taki idealny Orwellowski ustrój. Cały czas mają śmiertelnego wroga - USA, propaganda trwa 24h na dobe.

Ty chyba nie rozumiesz, że ja nie obieram stron. USA mnie grzeje i Korea też, dlatego potrafie stwierdzić, że jak i jedno tak i drugie jest złe.

Nie będę siedział i wychwalał jaka to Korea Północna wspaniała, bo się postawiła USA.


Dokładnie tak. Niektórzy winią wielkiego szatana USA za całe zło na ziemi zapominając, że wokół jest sporo gorszych popaprańców. Korea Północna to reżim totalitarny. Jeżeli ktoś kwestionuje wszystkie programy jakie o niej nakręcono tylko dlatego, że pokazano je w telewizji to w ten sposób można zakwestionować większość dostępnych faktów na jakikolwiek temat. W końcu tv kłamie. Jak daleko musi się posunąć reżim byście powiedzieli dość? W końcu Korea Płn. jest takim małym lokalnym NWO, przeszkadza wam, że Usa czy UE odbierają nam trochę swobody ale nie przeszkadza wam, że za próbę wydostania się z Korei Płn. kula w głowę na granicy?Czy nad Seulem lub Tokyo musi się pojawić atomowy grzyb żeby niektórzy to pojeli. Każda wojna jest zła ale czekanie aż sprawy same się naprawią historia już przerabiała.


A podasz mi przykład kiedy to Kora kogoś zaatakowała?
A nie przyszło do główki, że oni się bronią?
Mają się podporządkować USA bo co? Bo inaczej są totalitarnym państwem?
Przemyśl trochę. od ponad 50 lat w Korei Południowej stacjonują okupacyjne wojska USA. Większość ziemi przeszła z powrotem w ręce Japońskie, czyli poprzedniego okupanta... czego oczekujesz, że Kora Północna by pokazać jaka jest demokratyczna odda się USA i Japończykom?
Korea zapowiedziała zdecydowany odwet w postaci wysłania rakiet w kierunku Japonii oraz ofensywę lądową w Korei Południowej w przypadku naruszenia nietykalności ich statków.
Czy jak by Korea zagroziła USA czy Polsce, że chce przeszukać jej statki to było by ok?
Kora nie widzi zagrożenia dla siebie w całym świecie, bo jak sam piszesz, w przypadku zatrzymania i naruszenia nietykalności statków zaatakują Japonię i USA (chodzi o bazy w Korei Południowej) a o całym świecie to naciągają media, no chyba, że cały świat to USA to się zgodzę.
Poza tym podaj mi jakieś przykłady strzelania w łeb jak ktoś przekracza granice z Korea Północną... Z Meksyku do USA się zgodzę, tam strzelają bez ostrzeżenia, USA strzela tez na punktach kontrolnych w Iraku i Afganistanie jak się ktoś nie zatrzyma... to prawda ale w Korei?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NWOPL




Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:43, 19 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
USS John McCain spróbuje zatrzymać statek Korei Płn.



Amerykański niszczyciel USS John McCain, ma w najbliższym czasie zatrzymać północnokoreański okręt Kang Nam, na którym może się znajdować ładunek nuklearny – podaje Fox News.
Zajęcie Kang Nam ma odbyć się w momencie, jak tylko ten oddali się od chińskiego wybrzeża.

Kang Nam wypłynął z Korei Północnej w środę i jak podają amerykańskie służby wywiadowcze, zmierza on w kierunku Singapuru.
REKLAMA


Okręt, który od momentu wypłynięcia z portu w Korei Północnej był śledzony przez wywiad USA i marynarkę wojenną, na swoim pokładzie może mieć uzbrojenie, części rakiet i materiał jądrowy - podaje Fox News.

Gdyby rzeczywiście Koreańczycy transportowali broń byłoby to złamanie rezolucji 1874 Rady Bezpieczeństwa ONZ, która weszła w życie w ostatni piątek.

Władze Korei Północnej już wcześniej zapewniały, że wbrew sankcjom ONZ, nie dopuszczą do kontroli swoich okrętów na wodach międzynarodowych.


http://wiadomosci.onet.pl/1993537,12,uss.....,item.html
_________________
THE REVOLUTION IS NOW
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Turecki




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 257
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:24, 19 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:


Amerykański niszczyciel USS John McCain, ma w najbliższym czasie zatrzymać północnokoreański okręt Kang Nam, na którym może się znajdować ładunek nuklearny – podaje Fox News.
Zajęcie Kang Nam ma odbyć się w momencie, jak tylko ten oddali się od chińskiego wybrzeża.


Ja piernicze, jeśli wiadomość podana powyżej przez NWOPL jest prawdą to sprawy mogą się zacząć się troszkę komplikować oby nie doszło czasem "odpukać" do czegoś złego a mianowicie kolejnego konfliktu zbrojnego na świecie.
_________________
Nie interesuje mnie magia, ufo i wszelkie kwestie wiary...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:53, 20 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic na razie się nie dzieje.
Polskojęzyczne media znów robią sensacje z gówna. A wy podskakujecie zamiast zweryfikować.
Wg. "Guardian" Ten amerykański niszczyciel nie użyje siły by przeszukać statek, gdyż (jak napisano w gazecie) Korea Północna zagroziła, że siłowe wejście na statek Koreański oznacza wypowiedzenie wojny i atak cała siłą na amerykańskie posterunki na Południu Korei.
Oznacza to, że amerykańskie jednostki będą śledzić koreańskie statki i wzywać do przeszukania ale nie użyją do tego celu siły. Ma być to psychologiczny nacisk.
Ja naprawdę nie wiem, po cholerę w Polskich mediach mówi się półprawdy?
Bo polskojęzyczne media by chciały by doszło do konfrontacji czy jak, a może jak napiszą, że USA nie użyje siły by przeszukać statki to ludzie pomyślą, że USA to mięczaki i UN wystraszył się małej Korei Północnej?
Tak czy owak, uczta się języków ludziska, bo polskojęzyczne newsy to dno!
A jak cośkolwiek już umiecie po zagranicznemu to samemu poszukać newsa zdała od polski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:29, 20 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PS.
Z tego co widzę to USA działa jak prawdziwy terrorysta!
Jeśli jednostka Koreańska odmówi wpłynięcia do najbliższego portu celem przeszukania, amerykański statek ma śledzić ta jednostkę i w porcie w którym się zatrzyma, rząd tego kraju ma pod groźba sankcji aresztować i udostępnić do przeszukania statek!
ONZ zdecydowanie zabroniła zatrzymania i przeszukania statku na morzu.
To się nazywa demokracją w stylu USA...
Bandytyzm pierwszej klasy! I jeszcze mówią, że to w imieniu społeczności międzynarodowej...czyli kogo? Bo ja nie widzę przyzwolenia na terroryzm.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:31, 20 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem US celowo drażni Koree - bo to jest potrzebne do siania propagandy i przeprowadzenia drugiego 9/11 w postaci kolejnego Pearl Harbour z wykorystaniem bombki atomowej. Po co USA miałoby atakować Koreę? dla ropy? terytorium/przyczółka w Azji - no na pewno nie. Czy Korea stanowi zgrożenie dla świata dla USA? - nie - jak każdy inny kraj - dopoki się go nie zaatakuje.

Najprawopodobniej USA piecze 2 pieczenie - po pierwsze - kolejny krok do ograniczania wolności obywatelskich i wprowadzania kontroli nad spoleczenstwem we wlasnych granicach. Po drugie utrzymanie sojuszników zewnetrznych pod hasłem scigania kolejnego wroga/terrorysty i tym samym utrzymanie wlasnej hegemonii na swiecie (ktora slabnie)

trochę offtopowo: jak przejrzycie w kontekscie powyższego mape swiatowych sojuszy militarnych - to latwo zauwazyc ze na swiecie BRAK jest jednego naturalnego sojuszu - sojuszu krajow islamskich - cos w rodzaju 'kalifatu'
obecnie kraje islamskie afrykanskie sa zrzeszone w sojuszu afrykanskim. Gdyby jednak istnial drugi sojusz obejmujacy Pn. Afryke , Bliski wschod i Polwysep Arabski to mysle ze zadne fochy Amerykancow - takie jak w Iraku nie mialyby miejsca. Co wiecej Izrael siedzialby cicho - bo przy najblizszej mozliwej okazji do Kanaanu weszli by Arabowie i "zaorali". Mysle ze cokolwiek nie dzieje sie ma swiecie ma jakies powiazania ze swiadoma destabilizacja sytuacji na bliskim wschodzie i niedopuszczenie do powstania takiego sojuszu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grappler




Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 27
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:57, 21 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
grappler napisał:
Cytat:
Wg. Korei to cały świat chcę ich zniszczyć. To taki idealny Orwellowski ustrój. Cały czas mają śmiertelnego wroga - USA, propaganda trwa 24h na dobe.

Ty chyba nie rozumiesz, że ja nie obieram stron. USA mnie grzeje i Korea też, dlatego potrafie stwierdzić, że jak i jedno tak i drugie jest złe.

Nie będę siedział i wychwalał jaka to Korea Północna wspaniała, bo się postawiła USA.


Dokładnie tak. Niektórzy winią wielkiego szatana USA za całe zło na ziemi zapominając, że wokół jest sporo gorszych popaprańców. Korea Północna to reżim totalitarny. Jeżeli ktoś kwestionuje wszystkie programy jakie o niej nakręcono tylko dlatego, że pokazano je w telewizji to w ten sposób można zakwestionować większość dostępnych faktów na jakikolwiek temat. W końcu tv kłamie. Jak daleko musi się posunąć reżim byście powiedzieli dość? W końcu Korea Płn. jest takim małym lokalnym NWO, przeszkadza wam, że Usa czy UE odbierają nam trochę swobody ale nie przeszkadza wam, że za próbę wydostania się z Korei Płn. kula w głowę na granicy?Czy nad Seulem lub Tokyo musi się pojawić atomowy grzyb żeby niektórzy to pojeli. Każda wojna jest zła ale czekanie aż sprawy same się naprawią historia już przerabiała.


A podasz mi przykład kiedy to Kora kogoś zaatakowała?
A nie przyszło do główki, że oni się bronią?
Mają się podporządkować USA bo co? Bo inaczej są totalitarnym państwem?
Przemyśl trochę. od ponad 50 lat w Korei Południowej stacjonują okupacyjne wojska USA. Większość ziemi przeszła z powrotem w ręce Japońskie, czyli poprzedniego okupanta... czego oczekujesz, że Kora Północna by pokazać jaka jest demokratyczna odda się USA i Japończykom?
Korea zapowiedziała zdecydowany odwet w postaci wysłania rakiet w kierunku Japonii oraz ofensywę lądową w Korei Południowej w przypadku naruszenia nietykalności ich statków.
Czy jak by Korea zagroziła USA czy Polsce, że chce przeszukać jej statki to było by ok?
Kora nie widzi zagrożenia dla siebie w całym świecie, bo jak sam piszesz, w przypadku zatrzymania i naruszenia nietykalności statków zaatakują Japonię i USA (chodzi o bazy w Korei Południowej) a o całym świecie to naciągają media, no chyba, że cały świat to USA to się zgodzę.
Poza tym podaj mi jakieś przykłady strzelania w łeb jak ktoś przekracza granice z Korea Północną... Z Meksyku do USA się zgodzę, tam strzelają bez ostrzeżenia, USA strzela tez na punktach kontrolnych w Iraku i Afganistanie jak się ktoś nie zatrzyma... to prawda ale w Korei?


Tak podam Ci przykład kiedy to Korea Płn. kogoś zaatakowała.
25 czerwca 1950 roku wojska Korei Północnej (liczące 415 000 żołnierzy wspartych 150 czołgami i 150 samolotami różnego typu[13]) wkroczyły na terytorium Korei Południowej[14], przekraczając 38 równoleżnik i zdobywając wkrótce Seul. Armia południowokoreańska licząca 150 000 ludzi, 40 czołgów i 14 samolotów[15] – nie miała szans samodzielnie oprzeć się inwazji. W odpowiedzi na agresję Rada Bezpieczeństwa ONZ uchwaliła 27 czerwca wysłanie do Korei sił międzynarodowych.
Podam Ci także linka żebyś mógł sobie trochę doczytać.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_korea%C5%84ska
Totalitaryzm to nie jest podporządkowywanie się USA.
Totalitaryzm (dawniej też: totalizm) – charakterystyczny dla XX-wiecznych reżimów dyktatorskich system rządu dążący do całkowitej władzy nad społeczeństwem za pomocą monopolu informacyjnego i propagandy, ideologii państwowej, terroru tajnych służb, akcji monopolowych i masowej monopartii.Totalitarny system rządów istnieje do chwili obecnej w Korei Północnej.
Jeżeli nie słyszałeś, że w Korei Płn. strzela się komuś w głowę to proponuję trochę doczytać. Na granicy Meksyku może i strzelają ale Ci ludzie próbują się dostać do USA, w Korei Płn. strzelają gdy próbujesz opuścić ten słodki kraj. Widzisz tę drobną różnice?
Zrozum, że jest to system zamknięty i kontrolowany. Tam nie ma partii demokratycznej, opozycji, poza tym to oni ciągle grożą regionowi a nie odwrotnie. Nawet Chiny się od nich odcinają i nie blokują sankcji w Radzie Bezpieczeństwa. Skoro Korea Płd. jest okupowana prze USA, ciekawe gdzie byś wolał żyć na okupowanym przez USA południu czy 'wolnej' i niezależnej północy.I daruj sobie teksty 'nie przyszło do główki' lub 'nie przemyślałeś' bo jak bym nie przemyślał to bym się nie wypowiedział.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:03, 23 Cze '09   Temat postu: Korea Północna przeprowadziła próbę atomową Odpowiedz z cytatem

Północnokoreański statek śledzony przez marynarkę wojenną USA prawdopodobnie wiezie dostawy broni do Myanmaru a nie ładunki nuklearne jak wcześniej sądzono.

Nie ma to zbytniego znaczenia dla rozwoju sytuacji ponieważ ONZ właśnie nałożyła embargo na wszelkie dostawy militarne dla tego kraju.

http://news.yahoo.com/s/ap/20090623/ap_on_re_as/as_koreas_nuclear

Cytat:

Official: N. Korea ship carries weapons to Myanmar

By HYUNG-JIN KIM, Associated Press Writer Hyung-jin Kim, Associated Press Writer – 35 mins ago

SEOUL, South Korea – A North Korean-flagged ship under close watch in Asian waters is believed to be heading toward Myanmar carrying small arms cargo banned under a new U.N. resolution, a South Korean intelligence official said.

Still, analysts say a high seas interception — something North Korea has said it would consider an act of war — is unlikely.

The Kang Nam, accused of engaging in illicit trade in the past, is the first vessel monitored under the new U.N. sanctions designed to punish the North for its defiant nuclear test last month. The U.S. military began tracking the ship after it left a North Korean port last week on suspicion it was carrying illicit weapons.

The South Korean broadcaster YTN said Tuesday that the ship was traveling in waters 200 nautical miles (230 miles) southeast of Shanghai at a speed of about 10 knots, or 10 nautical miles, (11.5 miles) per hour. YTN did not say where the information came from.

U.S. and Japanese military officials said they could not provide details about the whereabouts of the Kang Nam or a U.S. destroyer shadowing the vessel.

A South Korean intelligence official said Monday that his agency believes the North Korean ship is carrying small weapons and is sailing toward the Myanmar city of Yangon.

The official, who spoke on condition of anonymity citing the sensitive nature of the information, said he could provide no further details.

Myanmar's military government, which faces an arms embargo from the U.S. and the European Union, reportedly has bought weapons from North Korea in the past.

The Irrawaddy, an online magazine operated by independent exiled journalists from Myanmar, reported Monday that the North Korean ship would dock at the Thilawa port, some 20 miles (30 kilometers) south of Yangon, in the next few days.

The magazine cited an unidentified port official as saying that North Korean ships have docked there in the past. The magazine's in-depth coverage of Myanmar has been generally reliable in the past.

YTN reported Sunday that the ship was streaming toward Myanmar but said the vessel appeared to be carrying missiles and related parts. The report cited an unidentified intelligence source in South Korea.

Kim Jin-moo, an analyst at Seoul's state-run Korea Institute for Defense Analyses, said the North is believed to have sold guns, artillery and other small weapons to Myanmar but not missiles, which it has been accused of exporting to Iran and Syria.

The U.N. sanctions, which toughen an earlier arms embargo against North Korea, ban the country from exporting all weapons and weapons-related material, meaning any weapons shipment to Myanmar would violate the resolution.

The Security Council resolution calls on all 192 U.N. member states to inspect North Korean vessels on the high seas "if they have information that provides reasonable grounds to believe that the cargo" contains banned weapons or material to make them. But that requires approval from the North.

If the North refuses to give approval, it must direct the vessel "to an appropriate and convenient port for the required inspection by the local authorities."

North Korea, however, is unlikely to allow any inspection of its cargo, making an interception unlikely, said Hong Hyun-ik, an analyst at the Sejong Institute think tank outside Seoul.

A senior U.S. military official told The Associated Press last week that a Navy ship, the USS John S. McCain, is relatively close to the North Korean vessel but had no orders to intercept it. The official spoke on condition of anonymity because of the sensitivity of the issue.

Any chance for an armed skirmish between the two ships is low, analysts say, though the North Korean crew may be armed with rifles.

"It's still a cargo ship. A cargo ship can't confront a warship," said Baek Seung-joo of the Korea Institute for Defense Analyses.

Tension on the Korean peninsula has been running high since the North's May 25 nuclear test.

President Barack Obama assured Americans in an interview broadcast Monday that the U.S. is prepared for any move North Korea might make amid media reports that Pyongyang is planning a long-range missile test in early July.

Still, ever defiant, North Korea declared itself a "proud nuclear power" and warned Monday that it would strike if provoked.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pepe




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 239
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:16, 25 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korea Północna grozi wojną atomową
Cytat:
Korea Północna po raz kolejny oskarżyła Stany Zjednoczone o zamiar przeprowadzenia ataku na nią i zapowiedziała, iż w razie prowokacji odpowie "huraganowym ogniem odwetu atomowego".
Komentarz takiej treści, zamieszczony w północnokoreańskiej gazecie "Rodong Sinmun", stanowi odpowiedź na deklarację USA, potwierdzającą zobowiązania Waszyngtonu w kwestii obrony Korei Południowej. Deklarację taką złożył prezydent Barack Obama w czasie spotkania w ubiegłym tygodniu z południowokoreańskim prezydentem Li Miung Bakiem.

Według "Rodong Sinmun", "parasol atomowy USA" nad Koreą Południową w praktyce stanowi zapowiedź potencjalnego ataku jądrowego na Koreę Płn. i tym samym "potwierdza konieczność posiadania nuklearnych środków odstraszania" przez Phenian.
Sprowadza się także do "prowokowania katastrofalnej sytuacji: konieczności objęcia huraganowym ogniem odwetu atomowego całego terytorium Korei Południowej" - pisze gazeta, określając południowokoreańskiego prezydenta mianem "pieska Amerykanów".

http://wiadomosci.onet.pl/1996481,12,item.html[/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Turecki




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 257
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:30, 28 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

USA przekażą rakiety Korei Południowej

Cytat:

Korea Południowa jeszcze w tym miesiącu otrzyma nowe amerykańskie rakiety - informują seulskie media.
Według południowokoreańskiej agencji Yonhap, Stany Zjednoczone dostarczą Korei Południowej 40 pocisków rakietowych ziemia-powietrze o zasięgu 160 kilometrów. Rakiety wejdą w skład południowokoreańskiego systemu wczesnego ostrzegania Aegis.

Pozyskanie nowych środków bojowych przez Koreę Południową stanowi reakcję na rosnące zagrożenie ze strony Korei Północnej, ponownie zapowiadającej przeprowadzenie testów rakietowych. Phenian w ostatnich dniach ostrzegł zagraniczne okręty, by do 8 lipca nie zbliżały się do akwenu u wschodnich wybrzeży Półwyspu Koreańskiego. Zdaniem analityków zapowiada to nowy test rakietowy. Wywiad południowokoreański zapowiadał, że w ramach północnokoreańskiego "pokazu siły" wystrzelona zostanie rakieta w kierunku Hawajów.



http://wiadomosci.onet.pl/1998373,12,item.html
_________________
Nie interesuje mnie magia, ufo i wszelkie kwestie wiary...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:54, 29 Cze '09   Temat postu: Korea Północna przeprowadziła próbę atomową Odpowiedz z cytatem

My tu mamy kryzys i zaciskanie pasa,a u Kima...

http://www.tvn24.pl/0,1607316,0,1,korea-polnocna-rozkwitla,wiadomosc.html

Cytat:

10:45, 29.06.2009 /BBC
Korea Północna rozkwitła
GOSPODARCZY SUKCES REŻIMU KIM DZONG ILA

Rok 2008 okazał się okresem gospodarczego sukcesu północnokoreańskiego reżimu. Jak oszacowali sąsiedzi z południa, produkt Krajowy Brutto Korei Północnej wzrósł w 2008 roku o 3,7 procent. Eksperci jednak od razu uprzedzają, że stało się tak gównie dzięki dobrej pogodzie, sprzyjającej uprawom.

Właśnie rolnictwo miało być gałęzią, która napędzała północnokoreańska gospodarkę. Jeszcze rok wcześniej PKB tego kraju spadł o 2,3 proc., zaś w 2006 - o 1,1 proc.

Centralny bank Korei Południowej, który oszacował te dane, podaje, że zeszłoroczny wzrost PKB Korei północnej jest zasługą "czasowych" czynników. To zwłaszcza pogoda, sprzyjająca produkcji rolnej. Dzięki temu była ona aż o 11 procent wyższa niż przed rokiem. Wzrost wydobycia węgla, rud żelaza i innych minerałów wyniósł 2,3 proc.

Produkt Krajowy Brutto za 2008 rok w przeliczeniu na jednego Koreańczyka z Północy oszacowano na równowartość niespełna 870 dolarów, podczas gdy w 2007 roku było to nieco ponad 832 dolary. Dla porównania - suma PKB na głowę Koreańczyka z Południa jest ponad 18-krotnie wyższa.

Była też pomoc z zagranicy

Ponadto Korea Północna otrzymała milion ton paliw ropopochodnych jako pomoc w wyniku porozumienia z 2007 roku, w którym zgodziła się na zawieszenie części swego programu nuklearnego.

Obecnie rozmowy o nuklearnym rozbrojeniu zostały ponownie zawieszone, a w rezultacie Rada Bezpieczeństwa ONZ wprowadziła sankcje gospodarcze wobec Phenianu - co według analityków musi wpłynąć na sytuację gospodarczą tego kraju.


Korea Północna nie publikuje oficjalnych danych o sytuacji ekonomicznej kraju.

//sk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:23, 30 Cze '09   Temat postu: Re: Korea Północna przeprowadziła próbę atomową Odpowiedz z cytatem

Pisałem o tym nie raz. Głód o jakim piszą w Polsce miał miejsce 15 lat temu podczas suszy, jak widać wiele mediów zatrzymało się 15 lat temu.

Prrivan napisał:
My tu mamy kryzys i zaciskanie pasa,a u Kima...

http://www.tvn24.pl/0,1607316,0,1,korea-polnocna-rozkwitla,wiadomosc.html

Cytat:

10:45, 29.06.2009 /BBC
Korea Północna rozkwitła
GOSPODARCZY SUKCES REŻIMU KIM DZONG ILA

Rok 2008 okazał się (...)
Produkt Krajowy Brutto za 2008 rok w przeliczeniu na jednego Koreańczyka z Północy oszacowano na równowartość niespełna 870 dolarów, podczas gdy w 2007 roku było to nieco ponad 832 dolary. Dla porównania - suma PKB na głowę Koreańczyka z Południa jest ponad 18-krotnie wyższa.
//sk


I to mnie zastanawia, bo jest tu mały błąd w liczeniu. Jak miewam zamierzony!
Niby PKB Koreańczyka z północy to 870 dolarów a tego z południa 15660 USD ale ten Koreańczyk na północy ma darmowa służbę zdrowia w tym leki, szkolnictwo, mieszkanie kosztuje grosze, energia dla gospodarstw domowych jest nieomal darmowa. Ceny biletów kolejowych (najbardziej rozpowszechniona forma transportu) są śmieszne przy czym uczniowie, studenci, emeryci jeżdżą za darmo.
Jak doliczyć te wszystkie "dodatki" nie ujęte w suchym PKB to się okaże, że PKB Koreańczyka z Północy wynosi 20000 USD:))
Poza tym czym jest mierzenie PKB w USD? A jeśli dolar spadnie do euro to ile spadnie PKB Korei? Nic nie spadanie bo nie możeSmile więc co to za wyznacznik to PKB w USD? Dolar drożeje w Polsce czy można mówić, że w przeliczeniu na złotówki PKB Korei Północnej zwiększyło się w kilka miesięcy o prawie 20%?
Dlatego śmieszą mnie doniesienia oparte o PKB. Pokażcie jak żyje się w Korei Północnej a jak na Południu biorąc pod uwagę wszelkie aspekty życia, od szkolnictwa po pracę, wypoczynek. A nie PKB bo Koreańczyk z Południa nie pozwoli sobie na operacje oka bo za drogo, a na północy ta operacja jest dokonana za darmo. Kto ma więc wyższe PKB?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   » 
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Korea Północna przeprowadziła próbę atomową
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile