W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Deception 2012 (Wielkie Kłamstwo 2012) - Filmy   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
31 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 52707
Strona:  «   1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 19, 20, 21   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Komu wierzysz w kwestii niedalekiego nadejścia ERY NWO? :
Permanentnie cenzurującym internet z kompromitujących ich materiałów Tsarionowi, Icke'owi i reszcie NWO NEW AGE AGENDA
23%
 23%  [ 13 ]
Cenzurowanym i nierzadko uśmiercanym z powodu zbyt wnikliwego poszukiwania Prawdy na temat NWO jak Chris White i David Cooper
76%
 76%  [ 42 ]
Wszystkich Głosów : 55

Autor Wiadomość
Erwin




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 480
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:02, 09 Sie '09   Temat postu: Re: Deception 2012 (Wielkie Kłamstwo 2012) - Filmy Odpowiedz z cytatem

KiaOra napisał:
Masz lukę i to sporą Erwinie, jeśli idzie o Twoją wiedzę dotyczącą rodziny Rotschildów, a w szczególności jej założyciela Meyera Amschela Rotschilda i tzw. ZAKONU ILLUMINATÓW!!!

Żeby bowiem rodzina Rotschildów mogła panować nad finansami papiestwa, to musiałaby być tworem samoistnym i niezależnym od Watykanu, a tak się przypadkiem rzecz jasna składa, no bo jakżeby mogło być inaczej, że TWÓRCAMI RODU ROTSCHILDÓW, a właściwie tzw. protoplasty tegoż rodu, czyli sławetnego Achela Meyera Rotschilda jest również rzecz jasna zupełnie przypadkowo....ZAKON JEZUITÓW!
Dalej piszesz, że tzw. ILLUMINACI trzęsą Watykanem i że wystarczy iż pan Rotschild lub rzeczeni Illuminaci tupną nóżką, a cały Watykan drży w posadach! Mój przyjacielu, powiedz mi od kiedy to dziecko, czyli tzw. illuminaci, którzy są również tworem sławetnego Societad de Jesu mogą trząść w jakikolwiek sposób swoim Stwórcą! Kto Ci takich bajek naopowiadał?

Co do powiedzmy sobie widzianej tu luki wiedzy o rothschildach.
Jesli o to chodzi, to takie swoje wywody opieram na takim fakcie, że Rothschildowie mają potężniejsze bogactwo niz watykan. Są więc w stanie dzięki sile posiadania pieniądza wykreować wszystko z watykanem co tylko sobie uroją w głowie. Nie opieram więc wiedzy na tym, że byliby mu jakoś podlegli organizacyjnie, czy rodowodowo jeśli pochodzą np od jezuitów. Co, nie mogą postapić w ostatecznych rozgrywkach w roli wyrodnego syna? Pieniądz np psuje człowieka. Albo po prostu nakierowani Lucyferem czy aniołami bożymi (wykonanie sławnego zamysłu boga włożonego w ich serca) mogą zrealizować cokolwiek. Maja właśnie to silne narzędzie ziemskie w postaci pieniądza. Każda sterowana i opłacona prowokacja, czy inne działanie może im się powieść. Stąd właśnie ta siła tej bestii. Jest to logiczny tok myśli. To jakaś przymiarka teoretyczna. Pożyjemy to zobaczymy co ostatecznie się stanie. Sadzę, że usztywnianie sobie poglądów może zaprowadzić w ślepy zaułek. Warto chyba być otwartym na różne wersje i badać to zagadnienie.

prawdziwy napisał:

Twierdzenie erwina że to bestia siedzi na nierządnicy ujeżdżając ją a nie odwrotnie jest sensowne jedynie w Biblii wg. Erwina.

Nierządnica ma tyle wspólnego z bestia, że robi z nią nierząd, tzn jest hipokrytyczna. Głosi niby nauki Jezusa z racji oficjalnego apostolstwa, a poufne rozmowy toczy z głowami bestii czyli rządami mocarstwowymi, czy królami ziemi. Nie zachowuje się tak poprawnie, aby być oddzielonym od tych królów i mieć prawowitego króla z racji apostolstwa, czyli Jezusa. Można i ten nierząd nazwać ujeżdżaniem albo urabianiem sobie bestii. Nie ma to wiec niekoniecznie znaczenia, że Bestia i tak nie panuje nad nierządnicą. Do pewnego stopnia bestia sobie pozwala na to ujeżdzanie skoro ten nierząd z nią prowadzi. Tak to właśnie bym widział kolego prawdziwy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:07, 10 Sie '09   Temat postu: Deception 2012 (Wielkie Kłamstwo 2012) - Filmy Odpowiedz z cytatem

Dla Erwina!

Tutaj masz dwa wykłady prof. Waltera Veighta o tym jak Nierządnica uprawia prostytucję z królami ziemi i jak oni nie mają nic do gadania w tym jak ona ich urabia i kontroluje, trzymając ich żelazną nie tyle ręką, co pięścią w stalowym uchwycie za gardło!
Obejrzyj je uważnie i przemyśl! Życzę Ci miłych rozważań!

Tajemnica Tajemnych Stowarzyszeń w 10 częściach

Tajne Agendy 1/11

Jutro wieczorem zaś odniosę się do kolejnych bezrozumnych bzdur bez składu i ladu, którymi uraczył nas znów Orion, choć już Prawdziwy wprawdzie w sposób znakomity odniósł się do orionowych banialuk, ale pozwolę sobie dodać do znakomitych skądinąd uwag Prawdziwego jeszcze kilka szczegółów, świadczących o TOTALNEJ IGNORANCJI TEGO CZŁOWIEKA, JEGO ZEROWEJ ZNAJOMOŚCI BIBLII I RÓWNIE STRASZLIWEJ EDUKACJI, JAKĄ ODEBRAŁ W SWYM ŻYCIU, gdyż czytając te jego koszmarki, tak sobie myślę, że dla niego nawet czytanie ze zrozumieniem rozkładu jazdy pociągów i autobusów jest rzeczą aż nazbyt skomplikowaną, by przez jej lekturę zdołał kiedykolwiek przebrnąć, a porwał się na wyjaśnianie Biblii i jej nauk, co akurat w jego przypadku jest jedynie marzeniem ,,ściętej'' głowy, czyli NOT REAL! Smutne to, ale niestety prawdziwe odnośnie przypadku Oriona!

Orion, tak swoją drogą! Mam do Ciebie prośbę i byłbym Ci naprawdę wdzięczny, zresztą chyba nie tylko ja, gdybyś posłał ten tekst, o którym tu napisałeś, że WYWOŁA ON U NICH JAK RÓWNIEŻ U WIELU CHRZEŚCIJAN...WSTRZĄS, PO TYM JAK GO PRZECZYTAJĄ, KTÓRY NAPISAŁEŚ, A KTÓRY ZDAJE SIĘ, ŻE NAZYWA SIĘ: CZASY KOŃCA, DO TYLU PASTORÓW, TYLU DENOMINACJI, ILU SIĘ TYLKO DA, I ZAMIEŚCIŁ POTEM TUTAJ NA TYM FORUM ICH OPINIE I WNIOSKI, O TYM JAK BARDZO WSTRZĄSNĄŁ NIMI TEN TWÓJ ARTYKUŁ???

ZGADZASZ SIĘ ORION? OBIECUJESZ? PLEASE BARDZO!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Erwin




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 480
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:32, 10 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion napisał:
Ktokolwiek twierdzi, że rozumie proroctwa i wie co i kiedy się wydarzy, taki człowiek jest kłamcą i zaprzecza Bogu, który wyraźnie mówi, że dnia i godziny się nie spodziewacie.

Artykuł wyjasnia w detalach dlaczego... http://www.zbawienie.com/czasy_konca2.htm

Bardzo trafne ujęcie tematu najbliższej przyszłości. Wg mnie jest to rewelacja.

Dodałbym do tego miłą lekturkę komiksowa, jak Jezuici rozwalają od środka wszystkie religie które cokolwiek chciałyby działać w sposób zblizony jak polecał Jezus. I używają do tego szkolonych agentów. Każda religia musi być obarczona błędem doktrynalnym w świetle takich faktów. W komiksie jest wydarzenie autentyczne.

http://brzeg.own.pl/alberto1.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:24, 11 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orion, tak swoją drogą! Mam do Ciebie prośbę i byłbym Ci naprawdę wdzięczny, zresztą chyba nie tylko ja, gdybyś posłał ten tekst, o którym tu napisałeś, że WYWOŁA ON U NICH JAK RÓWNIEŻ U WIELU CHRZEŚCIJAN...WSTRZĄS, PO TYM JAK GO PRZECZYTAJĄ, KTÓRY NAPISAŁEŚ, A KTÓRY ZDAJE SIĘ, ŻE NAZYWA SIĘ: CZASY KOŃCA, DO TYLU PASTORÓW, TYLU DENOMINACJI, ILU SIĘ TYLKO DA, I ZAMIEŚCIŁ POTEM TUTAJ NA TYM FORUM ICH OPINIE I WNIOSKI, O TYM JAK BARDZO WSTRZĄSNĄŁ NIMI TEN TWÓJ ARTYKUŁ???

KiaOra

Cokolwiek nie napiszesz, to jest jawnym dowodem na zupełny brak zrozumienia Słowa Bożego.

Nie rozumiesz ani słowa z przykazań miłości do drugich i z jakiejś niewiadomej przyczyny, (bo Biblia o tym nie mówi) twierdzisz, że Prawda jest wynikiem demokratycznego głosowania!

Mnie nie interesują opinie fałszywych pastorów!

A zwłaszcza teksty Veighta, który znając Prawdę oraz wiele szczegółów historycznych świadomie manipuluje tę wiedzę, aby narzucać milionom widzów fałszywe ostrzeżenia na temat niedzieli jako znaku Bestii.

Veight nie rozumie prostej rzeczy. To anioł wyjasni co jest znakiem Bestii. Nikt tego w obecnej chwili na 100% nie wie.

Najbliższe prawdy i najbardziej logiczne są planowane karty kredytowe czy też identyfikacyjne. W z wiązku z nimi zachodzi obawa, że otrzymanie takiej karty będzie zależało od przysięgi lub nawet oddania aktu uwielbienia posągowi Bestii, czymkolwiek ten posąg biblijny się okaże.

Detali jeszcze nie znamy i dlatego kazdy, kto snuje teorie a zwłaszcza je WYMUSZA, jest fałszywym prorokiem.

Nigdzie w Biblii nie pisze, aby ufac bez zastrzeżeń fałszywym prorokom i fałszywym nauczycielom.

Biblia także zapowiada proroczo, że nadejdzie masowe odstępstwo od prawdy.

Nie z posłuszeństwa pastorom czy księżom czy starszym będziemy zbawieni ale z posłuszeństwa wobec Słowa Bożego.

Wiemy doskonale, że wszystkie religie światowe są kontrolowane przez kontrolera całego świata, czyli Lucyfera.

Objawienie nie mówi o żadnym nowym proroku w czasach końca poza dwoma świadkami. Nie mówi także o żadnej religii.

Objawienie mówi o trzodzie Boga, wielkiej rzeszy która wyłoni się podczas wielkiego ucisku. Oznacza to prosty fakt, że ta trzoda nie będzie obecna PRZED wielkim uciskiem.

Trzoda ta zostanie wyprowadzona z wielkiego ucisku.


Cytat:
Objawienie 7: (9) Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach. (10) I wołali głosem donośnym, mówiąc: Zbawienie jest u Boga naszego, który siedzi na tronie, i u Baranka.



I dalej mamy wyjaśnienie odnośnie tej trzody.


Cytat:
(13) I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli? (14) I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.



Zaryzykuję twierdzenie, które może nieco wstrząsnąć, ale jak zwykle zachęcam nie do uwierzenia mnie, ale ale do sprawdzenia tego osobiście i przemyśleniu.

W wielkim ucisku powstanie niezmiernie wielka rzesza ludzi, którzy uwierzą Bogu, przekonani poselstwem trzech aniołów, przekonani wypełnieniem się niemal wszystkich proroctw odnośnie czasów końca (zniszczenie Babilonu Wielkiego) oraz działalności dwóch świadków Boga, którzy zostaną w supernaturalny sposób zabici ale po trzech dniach zmatrwychwstaną.


Jak mówi cytat:

Cytat:
Objawienie 11: (7) A gdy już złożą swoje świadectwo, zwierzę wychodzące z otchłani stoczy z nimi bój i zwycięży, i zabije ich. (Cool A ich trupy leżeć będą na ulicy wielkiego miasta, które w przenośni nazywa się Sodomą i Egiptem, gdzie też Pan ich został ukrzyżowany. (9) I patrzeć będą ludzie ze wszystkich ludów i plemion, i języków, i narodów na ich trupy przez trzy i pół dnia, i nie pozwolą złożyć ich trupów w grobie. (10) A mieszkańcy ziemi radować się będą nimi i weselić się, i podarunki sobie nawzajem posyłać, dlatego że ci dwaj prorocy udręczyli mieszkańców ziemi. (11) Lecz po upływie trzech i pół dnia wstąpił w nich duch żywota z Boga i stanęli na nogi swoje, i strach wielki padł na tych, którzy na nich patrzyli. (12) I usłyszeli głos donośny z nieba, mówiący do nich: Wstąpcie tutaj! I wstąpili do nieba w obłoku, nieprzyjaciele zaś ich patrzyli na nich.


Te wersety proroczo zapowiadają oglądanie przez cały glob ziemski najprawdopodobniej w Telewizji wydarzenia związane ze śmiercią i zmartwychwstaniem dwóch świadków.

Jedynie TV może pokazywać takie rzeczy całemu światu. Będzie to kolejny pokaz Bożej mocy dla całego świata!

Takie pokazy w czasie wielkiego ucisku spowodują, że wielu ludzi uwierzy w Boga Biblii. Nie zapominajmy, że ci dwaj świadkowie będą wykonywać pracę świadczenia o Bogu, która będzie wsparta mocą, jaką oni otrzymają od Boga!

Będą oni prorokowali przez 1260 dni czyli przez 3.5 roku! Czas, czasy i połowę czasu.


Cytat:
(6) Oni mają moc zamknąć niebiosa, aby nie padał deszcz za dni ich prorokowania; mają też moc nad wodami, by je zamieniać w krew i dotknąć ziemię wszelką plagą, ilekroć zechcą.


W tym świetle upada kazdy samozwańczy prorok jak Elizbeth ponieważ kazdy prorok Boga zawsze miał od Niego moc Bożą, aby potwierdzić swoje pełnomocnictwo.

Tak będzie z dwoma świadkami, którzy wydadzą olbrzymie świadectwo o Bogu które być może będzie transmitowane przez TV na cały świat.

I zgodnie z Bożym planem świadkowie ci będą demonstrować moc Boga jako dowód na Jego istnienie i moc.

Kiedy siły Lucyfera ich zamordują, po 3.5 dniach świadkowie ci zmartwywstaną, na wzór Jezusa udowadniając tym, że zmartwywstanie jest możliwe i że On był pierwszym, który zmartwywstał i cała Biblia jest rzeczywiście Słowem Bożym.

Podejrzewam, że masy ludzi, którzy nigdy nie brali na serio Biblii dopiero wtedy otworzą szeroko oczy, zwłaszcza, że Bóg zamieni ich serca!

Potem cały świat zobaczy Chrystusa przybywającego z Nowym Jeruzalem aby objąć władzę.

Jest także możliwe, że owo Jeruzalem będzie widoczne z daleka, z przestrzeni kosmicznej przez kilka tygodni czy miesięcy. Świat patrząc przez teleskopy będzie to widział a szatan z demonami będą zgromadzać siły wojskowe do walki przeciwko Chrystusowi.

Kiedy się przybliży, gołym okiem ujrzy Go każde ciało!

Niezwykłe wydarzenia nas oczekują i wierzę, że trzeba nieustannie analizować wersety biblijne aby dociekać Prawdy i aby być przygotowanym na te trudne czasy.

Nie widzę ryzyka w dociekaniu ponieważ Biblia sama zachęcia do tego.

.................................................................................................................
Wiadomość z ostatniej chwili...

Na tej witrynie, na której jest mnóstwo informacji na temat dążeń do NW). Forum to cieszy się sporą dozą zaufania.

Nagłówek z dnia 29 Lipca 2009 mówi, ze rozpoczął się koniec systemu finansowego USA.

Autorzy tego tematu przewidują całkowity upadek ekonomii USA na 12-15 Października 2009.

Podane są dwa filmy oraz wiele artykułów z poważnych czasopism ekonomicznych, jak m.in. Bloomberg.

Następnych 5 banków USA upadło. Razem upadło 69!

Z tego wynika, że recesja nadal zbiera obfite żniwo i będzie coraz gorzej. W pewnych stanach nie wypłacono pensji pracownikow i 30% bezrobotnych nie otrzyma zasiłków. To oznacza wczesniej czy później śmierć z głodu!

Najwiekszy kryzys jest w Anglii.

Ale.. to jeszcze nie oznacza, że jesteśmy w czasach końca! To dopiero... 'początek boleści".

Jeszcze nowsza wiadomość!!!

Żołnierze raportują treningi przeciwko cywilnym zamieszkom!

Otrzymali rozkazy na jakieś wydarzenia w przyszłym miesiącu!!!


Filmy po angielsku...



Drugi


Trzeci


Według moich informacji oraz teorii, jakie słyszałem czy czytałem, plan zbrodniczego rządu USA jest oczywisty. Za pomocą presjii ekonomicznej sprowokować strajki i zamieszki, wprowadzić stan wojenny oraz zmknąć w obozach koncentracyjnych przeciwników NWO.

Wprowadzić oddziały wojsk z zagranicy i odebrać Amerykanom broń.

Po to zrobiono cały ten kryzys. Celem jest odebranie broni na wypadek, gdyby Amerykanie wystapili przeciwko NWO oraz rządowi.
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Erwin




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 480
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:25, 11 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KiaOra:
No napewno ten gość co daje te spójne wykłady ma ogrom dobrej wiedzy historycznej. Ale funkcjonuje w zakresie dogmatu, że sabat miał być nienaruszony co do przesuniecia fazowego w czasie i to go gubi jako chrzescijanina, bo skupia się na drobnostkach jak faryzeusze, a nie na istotnych fundamentach jak życie wieczne w bożym królestwie. Przecież Jezus trywializował ten sabat. Wyśmiewał przesadne podchodzenie do niego dając masę logicznych przykładów uczniom. A na pamiatkę mieli mieć teraz jego wyznawcy wieczerzę pożegnalną, a nie sabat jako wyjście z Egiptu.
Ja natomiast wolę uważać, że ADS jak i wiele religi jest wypatrzonych, w świetle faktów jaką to dywersję robili i robią Jezuici w wszystkich religiach na świecie, które chciałyby badać prawdę. Choćby nawet cokolwiek zdrowego powstało, to za chwilę dostają sie agenci w zbory lub do naczalstwa i zaczynają mieszać, aby prawda nie wychodziła na wierzch. Robią to już nieustannie od czasu świętej inkwizycji.
Lucyfer bardzo skutecznie powstrzymuje wydostanie się prawdy na wierzch. Chcesz być chrześcijaninem aby badać i ustalać dogmaty, to należałoby chyba jedynie działać w podziemiu, aby ubecja jezuicka tego nie wykryła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pcl




Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 148
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:07, 13 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, że się włączam, ale to za długo trwa - tak bez odpowiedzi!
Erwin. Jest coś z czym się zgadzam!
Erwin napisał:
KiaOra:
No napewno ten gość co daje te spójne wykłady ma ogrom dobrej wiedzy historycznej.

To chyba to jedno zdanie i w sumie się nie zdziwiłem, że KiaOra nic więcej nie napisał

Cytat:
Ale funkcjonuje w zakresie dogmatu, że sabat miał być nienaruszony co do przesuniecia fazowego w czasie [...]

Możesz napisać tak poważnie, co to takiego ten twór "przesunięcie fazowe sabatu w czasie"? Chodzi o zmianę Sabatu na niedzielę?

Cytat:
[...]i to go gubi jako chrzescijanina, bo skupia się na drobnostkach jak faryzeusze, a nie na istotnych fundamentach jak życie wieczne w bożym królestwie.


Czy naprawdę uważasz, że jedyne przykazanie przy którym zostało napisane PAMIĘTAJ jest drobnostką?
Erwin, czy ty żyjesz w odosobnieniu i mama cię nigdy po zakupy nie wysłała i nie powiedziała: "Pamiętaj, żebyś kupił to i tamto"?
Trzeba było nie kupić i powiedzieć mamusi, że się skupia na faryzejskich drobnostkach, a zupa i tak będzie identyczna z oryginalną!

Cytat:
Przecież Jezus trywializował ten sabat. Wyśmiewał przesadne podchodzenie do niego dając masę logicznych przykładów uczniom.


Podaj może z 3 przykłady z masy logicznych, danych uczniom przez Jezusa!
Tak, żebyśmy wiedzieli o czym debatujemy.
Podam jeden na początek:

Mateusz 24:20 Módlcie się tylko, aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat.

Może być Erwin? Sam powiedz - konkretnie dotyczy Sabatu!

Cytat:
A na pamiatkę mieli mieć teraz jego wyznawcy wieczerzę pożegnalną, a nie sabat jako wyjście z Egiptu.

??? A co ma piernik do wiatraka i skąd u ciebie przekonanie, że Sabat jest pamiątką wyjścia z EGIPTU?

Cytat:
Ja natomiast wolę uważać, że ADS jak i wiele religi jest wypatrzonych, w świetle faktów jaką to dywersję robili i robią Jezuici w wszystkich religiach na świecie, które chciałyby badać prawdę. Choćby nawet cokolwiek zdrowego powstało, to za chwilę dostają sie agenci w zbory lub do naczalstwa i zaczynają mieszać, aby prawda nie wychodziła na wierzch. Robią to już nieustannie od czasu świętej inkwizycji.


Tym się Erwin różnimy, że ja "uważam bo", a ty "wolisz uważać"! I to cała odpowiedź na temat twojej percepcji chrześcijaństwa!

Cytat:
Lucyfer bardzo skutecznie powstrzymuje wydostanie się prawdy na wierzch. Chcesz być chrześcijaninem aby badać i ustalać dogmaty, to należałoby chyba jedynie działać w podziemiu, aby ubecja jezuicka tego nie wykryła.


Co to za szczurza propaganda? Boisz się czegoś? Śmierci, ludzi?

Łukasz 11:33 - Nikt nie zapala świecy i nie stawia jej w ukryciu ani pod korcem, ale na świeczniku, ażeby ci, którzy wchodzą, widzieli światło.

10:37 - Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien.
10:38 - I kto nie bierze krzyża swego, a idzie za mną, nie jest mnie godzien.
10:39 - Kto stara się zachować życie swoje, straci je, a kto straci życie swoje dla mnie, znajdzie je.

Generalnie po przeczytaniu tego, co napisałeś, zaznałem czasowego przesunięcia fazowego prawego półmóżdża w miejsce lewego półdupka. Powyższe napisałem używając wyłącznie tego półdupka, który jak już wiesz chwilowo mi się przesunął. Smile
Erwin! Nie krzywdź ludzi!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kozak




Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 204
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:05, 13 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę mnie nie było, pisałem mój najnowszy artykuł viewtopic.php?p=108846#108846
nie rozdwoję się przecież a mam tylko 1 post na dobę.


orion wtrącając się bez zrozumienia w sposób żałosny i godny politowania w inny mój temat napisał:
Widać wyraźnie, że mała gromadka Adwentystów przeniosła się z jednego tematu, uciekając gdzie pieprz rośnie w drugi!
Wiedzy pokazuje się nam bardzo wiele. Co niepokoi, to prawda wymieszana z kłamstwem w celu rekrutacji do kościoła ADS.
Proszę sobie sprawdzić kilka linków.
Temat, z którego przeniesiono się w ten temat -


Widać, że musisz śledzić ruch na wszystkich moich tematach. Ktoś Ci to nakazuje?
To dobrze, że podałeś link do tego mojego tematu. Jego przyszłym czytelnikom polecam lekturę jego całości.
Ogrom dowodów na autokompromitację oriona oraz jego specyficznego „wkładu w rozwój zrozumienia Biblii”, będzie dla wszystkich tym bardziej widoczny.

Dla leniwych: wystarczy jedynie poczytać jak dalece osoba obawiająca się, że interlokutorzy
Cytat:
mieszają prawdę z kłamstwem
traktuje tę Prawdę, by zrozumieć, że z orionem poważnie jest coś nie tak.

Coś bardzo złego zaczyna w niego wstępować i nie puszcza mniej więcej odtąd (11 stron tego tematu wcześniej): viewtopic.php?p=102338&highlight=#102338

Osądźcie sami, kto ma rację w tym sporze.


Podczas mojej nieobecności myślałem, że KiaOra będzie z Tobą polemizował, wszak obiecywał...
Widać i on uznał, że skoro na żadne nasze argumenty nie reagujesz ani nawet ich nie czytasz, to po co mamy tłumaczyć Ci rzeczy oczywiste dla wszystkich poza Tobą?

Dla pełniejszego ukazania grozy sytuacji do linku do tego tematu, dodam jeszcze jeden z innej, wcześniejszej naszej rozmowy:

viewtopic.php?t=6658

żeby wszyscy mogli się przekonać czym jest asekuranckie uciekanie przez - o dziwo - oriona
Cytat:
gdzie pieprz rośnie

tam, gdzie nikt nie będzie męczył go koniecznością odpowiedzi na pytania z jakiej otchłani wypływają jego bzdurne poglądy, bez jakiegokolwiek ich potwierdzenia.
Na jakiej podstawie już po raz kolejny bez żadnego dowodu kłamiesz, że jakoby „mieszamy Prawdę z kłamstwami”? W jaki sposób niby? Pozwalając im wybrać, które Przykazania lubią najbardziej, czy może wszystkie?

Czy raczej twierdząc: czcicie Boga czy oriona? Wybierzcie mądrze, ale bądźcie albo zimni albo gorący. Letnimi orionami nie ważcie się być!

Nie odpowiedziałeś też na inne pytania ignorując owoce twoich kosmicznych fantazji, więc zadam je jeszcze raz.

Pytania 4ro punktowe, które kiedyś już Ci zadałem a ty nie uświadomiwszy sobie jeszcze pod ich wpływem absurdalności swoich tez sprawiłeś, że teraz musimy przerabiać to raz jeszcze:

Jak rozumiesz własny dogmat nieobowiązywania jakiegokolwiek przykazania na podstawie wiarygodnych niesprzecznych z innymi cytatów ?

Jak uzasadniasz obecność "gliny" w Biblii jako symbolu syjonizmu ? (irytująca bzdura, ale przynajmniej spróbuj)

Jak rozumiesz znamię bestii, jej posąg, czy też jej obraz w kontekście twojej interpretacji znamienia ?

Co dla ciebie oznacza 42 miesiące trwania syjonizmu czy Izraela w kontekście 3,5 proroczych lat w Biblii albo 1260 lat trwania pierwszej bestii ?


Na te pytania nawet nie starasz się odpowiedzieć, bo nie wiesz w co oficer prowadzący zaraz będzie kazał Ci wierzyć i będziesz musiał to napisać.

Pewnie coś równie durnego... Odgadujemy co? Zwycięzca, który trafnie przepowie co orionowi każą jutro napisać, wygra nagrodę. Pozna nazwę australijskiego odłamu masonerii do której orion należy.

Orion – nie zawiedź nas, jesteśmy tu by poznać Prawdę również o Tobie.

Zachowujesz się tak jak Polskie wykształciuchy: gdyby nie dowieźli przypadkiem Wyborczej do kiosku biedacy nie wiedzieliby co mają dziś myśleć i jak dziś w politycznie poprawnym chórze szczekać a jak jutro, w ramach komuszej „mądrości etapu”.

Ty nie chcesz polemizować z jakimkolwiek fragmentem naszych poglądów, lecz instrumentalnie traktujesz cudze tematy (bo Twoich jakoś nikt nie chce czytać) do siania własnej propagandy nienawiści do chrześcijan bez denominacji nazywanych przez ciebie „adwentystami”.

Jak zatem wyraźnie widać jeszcze nie dorosłeś do normalnej polemiki w oparciu o uznawanie argumentów drugiej strony.

Zanim nie będziesz gotowy ich uznać – trzymaj się z dala od moich tematów. Kiedyś widać niepotrzebnie bardzo wysoko oceniłem Twoje tematy i mimowolnie napompowałem Ci ego. To było jednak bardzo dawno temu. Obaj bardzo zmieniliśmy się od tego czasu. Mentalnie niewiele nas łączy a bardzo chciałbym, żebyś zrozumiał wreszcie choćby podstawy chrześcijaństwa.


Musisz czuć się bardzo samotny, że odwołujesz się do tak tandetnych zagrań jak to z postem w innym temacie, bo koniecznie chcesz by ludzie Cię czytali a nie masz im nic sensownego do powiedzenia, gdy natomiast zwracają Ci uwagę na „niemerytoryczność” twierdzisz że są „lucyferycznymi adwentystami”.


Jak inaczej rozumieć takie zachowanie, jak nie jako defetyzm?

Poza tym twoje żałosne płody są całkowicie bezwartościowe.


orion napisał:
Proszę sobie sprawdzić ton wypowiedzi, presję oraz przeegzaminować, czy wciska się na siłę propagandę w celach rekrutacji, czy też szuka się Prawdy.


Orionie, chwali Ci się, że starasz się samodzielnie dotrzeć do Prawdy, ale poziom głupot jest już czasami ponad normę. Staraj się myśleć co piszesz i czy ma to w sumie choćby cień sensu.
Dajesz nam tutaj link do swojego artykułu złożonego w całości z przeinaczeń Słowa Bożego (abstrahując już od twojego stosunku do Sabatu) idiotycznego na dodatek nawet w kwestiach drobiazgowych!


Ty nie stoisz w miejscu, ty się cofasz w rozwoju!

Nic dziwnego, że skoro takich podstaw nie rozumiesz, to jak możesz zrozumieć całość Prawa Bożego. Teraz dopiero widzę tę kwestię bardzo wyraźnie.

Oto dlaczego:


orion w swoim żałosnym pełnym przeinaczeń treści Słowa Bożego kuriozalnym atrykuliku napisał:
Na dowód jego mocy będziemy widzieli cudowne przykłady Jego mocy, której nikt z Lucyferem włącznie nie jest w stanie nam zaprezentować. Na rozkaz Boga zaćmi się Słonce, Księżyc a nawet gwiazdy. Każdy mieszkaniec Ziemi będzie mógł to widzieć na własne oczy. Żadna technika człowieka czy szatana nie jest w stanie czegoś takiego dokonać. Nikt nie posiada takiej mocy aby ingerować w ciała niebieskie poza samym Bogiem, Stwórcą Wszechświata!


Nie będziemy mogli zobaczyć tego na własne oczy bo to chrześcijanie widzieli już w XVIII i XIX wieku!

Zacytujmy fragment Ewangelii Marka, gdy Chrystus wspomina o końcu dni ucisku, które jak wiemy przypadają na okres 1260 proroczych dni czyli lat (rok za dzień) 538 - 1798 o których wspomina anioł w rozmowie z Danielem "Rzekł więc do mnie: "Aż do dwóch tysięcy trzystu wieczorów i poranków; a święte miejsce zostanie doprowadzone do właściwego stanu". Daniela 8:14

Miller słusznie obliczył 2300 lat. 457 p.n.e do 1844 n.e. = 2300 profetycznych lat
Jednym z kluczowych tekstów Millera była nowa interpretacja biblijnej Księgi Daniela, zwłaszcza wersetów Daniela 8: 14, ("14 On zaś powiedział do niego: Jeszcze przez dwa tysiące trzysta wieczorów i poranków, następnie świątynia odzyska swoje prawa" ) gdzie jest mowa o 2300 dniach, które mają przynieść oczyszczenie świątyni. Miller wierzył, że każdy z tych 2300 dni oznaczał rok i że odliczanie rozpoczęło się w 457 roku p.n.e. Tak więc konkludował, że Powrót Jezusa nastąpi między 21 marca 1843 roku, a 21 marca 1844 roku.

„ A od tego czasu, którego odjęta będzie ofiara ustawiczna, a postawiona będzie obrzydliwość spustoszenia, będzie dni tysiąc, dwieście i dziewięćdziesiąt. Błogosławiony, kto doczeka a dojdzie do tysiąca trzech set trzydziestu i pięciu dni. Ale ty idź do miejsca twego, a odpoczniesz, i zostaniesz w losie twoim aż do skończenia dni.”
Daniela 12: 11 – 13

1335 – 1290 = 45 lat które brakują od 1798 – 1843/4 r. (nb. w Epanados ten okres Chrystus nazywa Filadelfia - „miłość braterska”, gdyż datuje się nań wzrost grup misyjnych krzewiących wśród braci na świecie Słowo Boże , Ewangelię po czasie klerykalnego ucisku zwiastującej rychły koniec. I faktycznie – przed nimi i nami jedynie Laodycea – „Sprawiedliwość dla ludu”.
„I wtedy nadejdzie koniec”

Odnośnie tych nieszczęsnych zaćmień:
Apokalipsa 6: 12-13 „ I ujrzałem: gdy otworzył pieczęć szóstą, stało się wielkie trzęsienie ziemi i słońce stało się czarne jak włosienny wór, a cały księżyc stał się jak krew. 13 I gwiazdy spadły z nieba na ziemię
Marka 13: 24-25: „ W owe dni, po tym ucisku, słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. 25 Gwiazdy będą padać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte.
19 maja 1780 r. http://pastor12.bloog.pl/?ticaid=683fe
12 na 13 listopada 1833 roku http://archiwum.wiz.pl/1998/98113000.asp
Te wydarzenia istotnie miały miejsce krótko po ukończeniu 1260 lat po ucisku „wielkich ciemności duchowych” przypadających na okres władania papiestwa od 538 r. do 1798 r. co do drobiazgu przepowiedzianych jedynie w Biblii

Od 1 godz. 7 min. 43 sek. tego filmu Total Onslaught - 208B - Seven Seals (zwłaszcza 1godz : 12 min)
http://video.google.com/videoplay?docid=-14462869974745117


Miller wpisuje się w 7 (Boska Liczba) etapów na które składa się okres przywrócenia wiary Chrystusowej
(Apokalipsa 12: 17 „17 I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa.) i odrestaurowanie Prawdy o warunkach Zbawienia.

1. 1370 r. autorytet Biblii sola sciptura – tylko Pismo ! – John Wycliffe
2. 1400 r. Posłuszeństwo jedynie Bogu (nie Papieżowi) – Hus
3. 1517 r. Zbawienie przez Łaskę – Luter
4. 1555 r. Wolność sumienia – Kalwin
5. 1650 r. Chrzest przez ZANURZENIE – Williams
6. 1705 r. Miłosierdzie Ducha oraz osiąganie Zbawienia poprzez wiarę, a nie poprzez rytuały.– Wesley
7. 1844 r. ADWENT (Ponowne Przyjście) – William Miller


Źródło powyższych treści: mój post którego celowo „nie zauważyłeś” z 05 Lipca '09 viewtopic.php?p=103050&highlight=#103050


w tym samym temacie parę stron wcześniej z naszej – tak to nazwijmy – rozmowy, bo ty nie chcesz rozmawiać. Twoim celem jest za wszelką cenę – nawet śmieszności – propagowanie z godnym podziwu samozaparciem swoich majaczeń i bredni!

Jesteś jakimś groteskowym żartem tego forum i nie mówię tu o Twoich poglądach z którymi nie można polemizować nie dlatego że nie da się ich podważyć, wręcz przeciwnie - dlatego, że są po prostu bardzo głupie i niedorzeczne a ty dodatkowo wiedząc o tym nie śmiesz polemizować z naszymi ujawnianymi faktami na ich temat, by się dodatkowo nie pogrążać. Tak jak Hiob.


Chciałbym poznać tego, kto ci to zlecił (lub kto ci to pisze), bo nie wierzę, że to są Twoje treści. Naprawdę tak nisko upadłeś?


orion napisał:
Większość religii uważa, że jest to rozkaz czy też przykazanie głoszenia Ewangelii. Wielu uważa, że każdy chrześcijanin powinien ową Ewangelię głosić. Sprawdźmy kontekst tej wypowiedzi. Dlaczego Ja-szua mówiąc te słowa do swoich apostołów nie powiedział wprost, "będziecie głosić Ewangelię" tylko "będzie głoszona ta ewangelia"?

Pierwsze zdanie Marek zaczyna kierując je do apostołów - "Ale wy sami" ale drugie zdanie mówi nam w formie bezosobowej, nieco inaczej niż napisał Mateusz ale sens jest identyczny -"musi być zwiastowana".
Przez kogo? Ani słowa o uczniach i apostołach!


Tak, będzie głoszona przez misjonarzy, którzy będą posiadać już pełną wiedzę vide 7 części odrestaurowania świadectwa Chrystusa od Husa do Millera powyżej (odnośnie świadectwa Chrystusa Objawienie 12: 17 „17 I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa.”) Tak po 1844 r. już je mieli i niedługo potem, wśród prawdziwego zalewu masońskich niedzielnych organizacji parareligijnych udających chrześcijaństwo, bazujących na Biblii zmienionej przez Westcotta i Horta, powstaje malutki ruch Adwentystów Dnia Siódmego. Tak dla Chrześcijaństwa zaczynają się czasy współczesne, do czasu wkręcenia im trójcy i olania kalendarza solarno-lunarnego przez "nowe kierownictwo" skłócone z Ellen White i zmieniające znacznie kilka z jej dzieł po jej śmierci. Sam zobacz http://ellenwhite.dekalog.pl/za/artykuly/wielkiboj.htm
http://ellenwhite.dekalog.pl/za/artykuly/oszkicach.htm

"I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec".

Koniec czasu (po 2300 lat proroczych)

Apokalipsa rozpoczęła się jednak inaczej, niż się spodziewali.

"I niektórzy z wnikliwych zostaną doprowadzeni do potknięcia, aby z ich powodu dokonywano uszlachetniania oraz by oczyszczano i wybielano, aż do czasu końca; gdyż jest to jeszcze na czas wyznaczony.” Daniela 11:35

Wielu wiernych odeszło wówczas z ruchu, a okres ten nazwano „wielkim rozczarowaniem". Miller stopniowo wycofywał się z przewodniczenia ruchowi, zmarł w 1849 roku. Jego zwolennicy nazywali się adwentystami; na zewnątrz grupa była często nazywana millerytami.
Wtedy jednak istotnie - jak zapewne wiesz - rozpoczęła się Apokalipsa. Nie miała ona jednak charakteru, jakim Kościół Katolicki straszył gmin w Średniowieczu. W Biblii wiele kwestii ukazanych jest symbolicznie (w samej Apokalipsie Bestia to system polityczny)

orion napisał:
Księga Apokalipsy podaje nam pierwszy element czasów bliskich końca. Szósty rozdział mówi nam, że zacznie się to wszystko od zdjęcia siedmiu symbolicznych pieczęci, które pieczętują los ziemi i jej mieszkańców. Niezwykle ciekawa informacja, która daje nam obraz kto sprawuje faktyczną kontrolę nad światem.


Durne i sprzeczne z Biblią do wyrzygania!
Orion obejrzyj dla własnego dobra i zdrowia nerwowego twoich biednych zwiedzionych czytelników wykład o Epanados - Seven Churches to taki opis 7miu zborów i następny Seven Seals o pieczęciach, które puszczają w trakcie przechodzenia z jednej epoki – kościoła i charakteru prześladowania do następnej i plag im towarzyszących. Do tego dochodzą jeźdźcy Apokalipsy, którzy wchodzą na scenę świata przy okazji otwarcia kolejnych pieczęci i jak to ma się do klarownych faktów z historii chrześcijaństwa, uznanych nawet przez ateistów.

Żyjesz w czasach Apokalipsy a nie pieczęci które skończyły się wraz z końcem czasów (1844 r.).


Rozdzialy 2, 7 i 8 Ksiegi Daniela, to paralelne fragmenty; kazdy dotyczy tego samego okresu historii, ale kazdy kladzie nacisk na inne szczególy. W Ksiedze Objawienia zastosowano te sama metode, a do tego celu uzyto siódemek. Mamy siedem zborów, siedem pieczeci, siedem trab, itd. Wszystkie te paralelne fragmenty odnosza sie do tego samego okresu czasu, ale kazdy koncentruje sie na innych wydarzeniach.
Dlatego musimy zwracac uwage na kontekst w jakim umieszczono kazdy z siedmiu zborów (Obj. 1-3), aby prawidlowo zrozumiec, co Chrystus mówi do kosciola w Laodycei, tj. do ostatniego w tej serii. Musimy zadac pytanie: „Co Chrystus pragnie przekazac w Swoim poselstwie do tych siedmiu zborów? Czy jest cos, co laczy je wszystkie razem?” Gdy dobrze przyjrzymy sie poselstwom do kazdego z siedmiu zborów, zauwazymy, ze tak wlasnie jest.

orion napisał:
Pomimo przekazania władzy szatanowi nie posiada on nieograniczonej władzy - ma on poważne ograniczenia które będą wkrótce z niego zdjęte.
Po zdjęciu pierwszej pieczęci ukazał się pierwszy jeździec Apokalipsy, prowadzący wojnę zwycięzca. Apokalipsa mówi o nim jako o zwycięzcy. Jest to zgodne z jednym z rogów wizji Daniela, któremu dano władzę i wielce mu się powodziło. Rozdział 8 Daniela mówi nam o proroczym widzenia barana i kozła. Anioł wyjaśnia to proroctwo.(23) gdy zbrodniarze dopełnią swej miary, powstanie król zuchwały i podstępny.


Co ma piernik do wiatraka? Zwycięski jeździec ze strzałami to Chrystus triumfujący nad grzechem i szatanem na początku Chrześcijaństwa pierwszych wieków! A „król zuchwały i podstępny” o którym pisze Daniel to pewnie Neron, co?

A tego kozła to skąd tam wziąłeś ? Przecież już o tym mówiłem w poprzednim poście, ale ty przecież nie czytasz „naszych bredni”...

Do tego dochodzi schizofrenia:

orion napisał:
Ów plan zostanie ujawniony dopiero przez samego Boga, lub Jego sług przez niego upoważnionych w taki sposób, że nikt nie będzie miał co do tego żadnych wątpliwości.

Cytat:
Najwyraźniej Ewangelia nie miała być głoszona w czasach końca przez Jego uczni! [??]


To „najwyraźniej Ewangelia” miała być głoszona przez „Jego sługi przez niego upoważnione” czy uczniów („uczni”) czy „nie miała być głoszona w czasach końca”, bo to wiesz dość ważne czy możemy głosić Ci Prawdę, czy nam nie pozwolisz...

Biedni czytelnicy głupot napisanych przez oficera prowadzącego a zapodanych przez „oriona”, mam dla was werset z Biblii :
„Odrzuciwszy więc wszelkie zło, wszelki podstęp i udawanie, zazdrość i jakiekolwiek złe mowy, jak niedawno narodzone niemowlęta pragnijcie duchowego, niesfałszowanego mleka, abyście dzięki niemu wzrastali ku Zbawieniu - jeżeli tylko zasmakowaliście, że słodki jest Pan” 1 Piotra 2: 1-3

oraz drugi, podobny powyższemu
„Jezus im rzekł: «Czyż nie dlatego jesteście w błędzie, że nie rozumiecie Pisma ani mocy Bożej?” Marka 12:24

Anioł mówi wyraźnie do wszystkich, bo do wszystkich kieruje słowa opamiętania o wyjściu z Babilonu, nawet do gnostyckiego oriona, któremu anioł ma objawić rzekomą „niedorzeczność” przestrzegania Przykazań, w tym najważniejszego, wskazującego na dawcę Praw i źródło lojalności ze względu na kogo tych Praw przestrzegamy, co ostatecznie skłania do tezy, że Szabat jest gwoździem do trumny Lucyfera, któremu nie udało się zrobić z nas satanistów podległych jego królestwu, a nawet jeśli czcimy Przykazania, które łaskawie pozwala nam czcić to ku jego irytacji nie poprzez Watykan z jego sfałszowanym, „niedzielnym Sabatem”, lecz poprzez i ze względu na Boga oraz dodatkowo – bezczelnie – CAŁOŚĆ PRAWA (z kalendarzem zanegowanym przez Papieża, który zmienił czasy i Prawo) wynikający z treści CAŁOŚCI PISMA ŚWIĘTEGO, nie raz już nieudolnie i cynicznie „poprawianego” przez okultystów jak Westcott i Hort.

Choćby i orion był innego zdania, nie możemy zmieniać lub negować Słowa Bożego w jakimkolwiek punkcie. Bluźniercy podpisują wyrok sami na siebie. Bóg rozliczy ich ze stosunku do Słowa i bliźniego. Rozliczy także nas z naszych być może naiwnych i daremnych prób ratowania zwiedzionych w ramach miłości wobec bliźniego.


To musi nie podobać się Lucyferowi. Dlaczego nie podoba się orionowi pozostawię bez komentarza.

Nie stać go na „święty anarchizm” lecz na „jad nienawiści” wmawiany dodatkowo tym, którzy logicznie i merytorycznie potrafią udowodnić zarówno swoje tezy wynikające w Pisma, jak i niedorzeczność tez negujących Boskie nakazy w jakimkolwiek aspekcie.

Nie potrzebują przy tym dziesiątej poprawki swych artykułów na swej stronie, i nie dlatego, że jej nie mają.

Prawda orionie jest bardzo prosta, wręcz banalna. A chodzi tu o zwodnicze przeinaczenia Twoje i tobie podobnych.

Popatrz, że nie tylko ja alergicznie reaguję na twoje przeinaczenia Pisma.

pcl zirytowany wpierdzielaniem się oriona w cudze tematy napisał:
orion!
Ty naprawdę jesteś ignorantem plującym Bogu w twarz. To, że twierdzisz, że go znasz wcale tak nie znaczy.
Zaprzeczasz faktom jak jezuicki agent i zaczynam podejrzewać, że od tej machiny pobierasz za to kasę, bo aż takim ślepcem nie można być z natury, ale tylko z własnego wyboru.

Nie widzisz albo celowo to pomijasz, że Prawdziwy nie rekrutuje, a przybliża wiele spraw związanych z adwentystami i dodatkowo stwierdza, że czegoś im brakuje.
Dziwna to „rekrutacja”, ale ty jak zawsze jesteś na bakier z logiką, bo pracujesz dla innej organizacji!

Ty i żałosne ofiary poglądów, że Zakon nie obowiązuje jesteście śmieszni, bo nigdy w Biblii takie stwierdzenie nie pada! Jesteśmy POD ŁASKĄ - osądem łaski, a nie zakonu, ale to nie znaczy to samo.
Jesteście z wyboru ignorantami w tym temacie i jestem o tym całkowicie przekonany!
Dlatego w pełni zgadzam się ze zrozumieniem adwentystów w tym temacie.

Prawdziwy!
Świetna publikacja! Tak właśnie jest!


Bo orion pomija wszystko co nie wspiera jego oskarżeń nas jako "zwodniczych sabatystów". Jeśli fakty przeczą jego teorii to tym gorzej dla faktów.
Taka jest jego jezuicka dialektyka, odkryta na długo przed G. W. F. Heglem (jezuickim pionkiem jak wszyscy komuniści) bo w XVI nie w XIX wieku.
Nie chcąc być gołosłownym, przyjrzyjmy się co założyciel zakonu jezuitów Ignacy Loyola radzi w swych "Ćwiczeniach duchownych": „Do zachowania prawdziwej postawy, jaką powinniśmy przyjąć w Kościele wojującym należy przestrzegać następujących reguł” (…) „By we wszystkim utrafiać w sedno, powinniśmy być zawsze gotowi wierzyć, iż białe, które widzę, jest czarne, jeżeli tak wypowie się Kościół hierarchiczny

Jakże trafne to ujęcie w świetle późniejszej idolatrii partii komunistycznych, do których drogę przetarł heglowsko-marksistowski socjalizm dziewiętnastego wieku. Lecz wówczas dwójmyślenie należało jeszcze do przyszłości. Powróciło w wielkim stylu na tym forum i to za sprawą oriona.

Warto by się zainteresować gdzie jeszcze orion zatruwa – on wtrąca się w nasze tematy (prowokuje, bo liczy na to, że mu je wytłumaczymy bo ich nie rozumie) więc i my moglibyśmy poinformować naiwnych czytelników dajmy na to http://www.filozofia.fora.pl z kim tam mają do czynienia, albo lepiej od razu na to forum: http://biblia.webd.pl/forum/profile.php?.....5fe3a194f2
I tutaj http://www.filozofia.fora.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=383

Zobaczcie tylko sami linki powyżej, rykniecie ze śmiechu jakie totalne idiotyzmy chociażby o „dwóch świadkach” tam wypisuje, a ci biedacy jeszcze się łudzą i z nim polemizują.
Skrócimy im męki?

Tak... Informacja o tym niebezpiecznym osobniku jako niszczycielu for i cudzych tematów może być im wszystkim bardzo przydatna, nigdy nie wiadomo, ilu taki może zwieść. Materiału dowodowego wszyscy mamy full.
I nie zawahamy się go użyć.
Kilka mailów do adminów tych obu forów i orion mógłby już nigdzie nie zagrzać miejsca, musimy chronić owieczki przed zwiedzeniem...

A tu się orion nie produkujesz? http://www.paranormalne.eu/
http://www.w-krainie-elfow.pl

Trzeba by sprawdzić... Jak myślisz orion, już sprawdziłem?


orion napisał:
Ktokolwiek twierdzi, że rozumie proroctwa i wie co i kiedy się wydarzy, taki człowiek jest kłamcą i zaprzecza Bogu, który wyraźnie mówi, że dnia i godziny się nie spodziewacie.

A kto twierdzi, że zna datę i godzinę !?
Mówi jedynie, że "a gdy zobaczycie to wszystko podnieście swe głowy gdyż wybawienie jest bliskie". Świadomie mylisz nas z Twoimi kolegami od 2012. A propos : do dzisiaj nie wkleiłeś informacji ode mnie o tsarionach i maxwellach na swojej stronie na co od dawna nalegałem. Masz zakaz dekonspiracji tych potworów ciągnących w przepaść miliony wyznawców new age?

Świadomie i rozmyślnie przeinaczasz a kłamstwami starasz się rozbić jeśli nie forum, to choćby ten temat. Napiszę do Bimiego, nie mam zamiaru pozwolić żeby zwykły troll psuł mi moje wysiłki za które nie spodziewam się niczego poza uwagą.

Gdy polityk mówi „kłamię”, jest to proste i jasne. Gdy mówi „nie nie mówię nieprawdy” jest to to samo z punktu widzenia logiki i semiotyki, lecz nieco inaczej, a ma na celu ukryć jego interes i ochronić swe tezy przed kompromitacją ze strony nawet największych ignorantów.

To tylko przykład pewnego erystycznego „wybiegu” w mikroskali.

W makroskali, to szum informacyjny we wszystkich kanałach telewizji, której oglądanie odradzam każdemu. Zwłaszcza programów dez – informacyjnych a o Putinie i Brownie w szczególności.
To tylko lokalne przepychanki masonów mające w mętnej wodzie ukryć prawdziwie grube ryby. Poszukiwacze mierzą znacznie wyżej, niż telewizyjne debaty i newsy.

orion napisał:
Nie z posłuszeństwa pastorom czy księżom czy starszym będziemy Zbawieni ale z posłuszeństwa wobec Słowa Bożego.


Właśnie posłuszeństwo wobec Słowa sprawiło, że nawróciłem się.

orion napisał:
Cytat:
Objawienie 7: (9) Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach. (10) I wołali głosem donośnym, mówiąc: Zbawienie jest u Boga naszego, który siedzi na tronie, i u Baranka.


I dalej mamy wyjaśnienie odnośnie tej trzody.


To już nie chcesz być jednym ze 144 tys opisanych w tym samym rozdziale Objawienia tyle że troszkę wcześniej?

orion napisał:
W wielkim ucisku powstanie niezmiernie wielka rzesza ludzi, którzy uwierzą Bogu, przekonani poselstwem trzech aniołów, przekonani wypełnieniem się niemal wszystkich proroctw odnośnie czasów końca (zniszczenie Babilonu Wielkiego) oraz działalności dwóch świadków Boga, którzy zostaną w supernaturalny sposób zabici ale po trzech dniach zmatrwychwstaną.


Już o tym pisałem – ty jak wczesny Miller nie masz zielonego pojęcia ani o symbolice, ani jak wygląda chronologia wydarzeń ani prawdziwy wymiar eschatologii Księgi Objawienia streszczającej dzieje chrześcijaństwa. Odnoszę wrażenie, że wiedzę o Apokalipsie czerpiesz chyba ze średniowiecznych podań.

Kościół katolicki tak jak ty też używał (i nadal to robi Twoimi rękami) metody futurystycznej, która stworzona została aby bronić przeciwko interpretacji historycznej takie „bydło” jak my, zamiast pozwolić legalnie stosować tą opartą na faktach wynikających z historii Chrześcijaństwa.

Łatwo więc zrozumieć, dlaczego kosciół rzymskokatolicki używa metody preterystycznej albo futurystycznej. Czyni to po to, aby sie bronic przeciwko interpretacji historycznej. Ale zadziwiajace jest, ze koscioly protestanckie stopniowo przyjmuja metody futurystyczna i preterystyczna. Wiekszosc protestantów dzisiaj jest preterystami lub futurystami w interpretacji ksiag Daniela i Objawienia. Dlatego wielu protestantów interpretuje siedemdziesiat tygodni z 9tego rozdzialu Daniela, uzywajac teorii przerwy w metodzie futurystycznej. Mówia oni, ze pierwsze 69 tygodni wypelnily sie w dniach Daniela, a siedemdziesiaty tydzien wypelni sie w czasie konca. Powstaje tym samym dluga przerwa czasowa pomiedzy 69 tygodniem, a ostatnim, siedemdziesiatym. Ci, którzy ucza o „tajemniczym porwaniu” i ci, którzy sa dyspensacjonalistami (dyspensacjonalisci twierdza, ze sa dwa powtórne przyjscia Jezusa), przyjmuja teorie przerwy w metodzie futurystycznej.

Dwaj świadkowie już byli. Wielokrotnie już o tym wspominałem.
Prawdziwa interpretacja tego Biblijnego cytatu o świadkach od 7 minuty : 44 sekundy tutaj :
http://video.google.com/videoplay?docid=-4033132682801179928


Orion nie skorzystał i nie obejrzał wykładów Total Onslaught, które mu kiedyś poleciłem, stąd faktycznie, pretensje za własne błędy może mieć już tylko do siebie…
Niech następnym razem najpierw zasięgnie rady prawdziwych egzegetów, czyli osób, które do proroctw biblijnych podchodzą daleko poważniej, niż on (rada na przyszłość: orion czytaj cały cytowany ustęp i analizuj w odniesieniu do całości jego treści. Symbole w Biblii są BARDZO WAŻNE i znajdują się rozproszone po wszystkich księgach, kongenialnie łącząc się ze sobą w całość). A pomagają w tym choćby przypisy do każdego wersu pomieszczone w środkowej tabeli biblijnej strony.

orion napisał:
Te wersety proroczo zapowiadają oglądanie przez cały glob ziemski najprawdopodobniej w Telewizji wydarzenia związane ze śmiercią i zmartwychwstaniem dwóch świadków.


I znowu powtarzasz te swoje wcześniejsze bzdury o „11 września” w Biblii, tyle, że w najnowszej swojej wersji Biblii wg. oriona sytuujesz to wydarzenie w przyszłości.

orion napisał:
W tym świetle upada kazdy samozwańczy prorok jak Elizbeth ponieważ kazdy prorok Boga zawsze miał od Niego moc Bożą, aby potwierdzić swoje pełnomocnictwo.
Tak będzie z dwoma świadkami, którzy wydadzą olbrzymie świadectwo o Bogu które być może będzie transmitowane przez TV na cały świat.


A „Fałszywy Prorok” z Objawienia to dla Ciebie też człowiek, czy Janowe określenie protestanckiego państwa USA prostytuującego Prawdę Biblijną?

orion napisał:
Takie pokazy w czasie wielkiego ucisku spowodują, że wielu ludzi uwierzy w Boga Biblii. Nie zapominajmy, że ci dwaj świadkowie będą wykonywać pracę świadczenia o Bogu, która będzie wsparta mocą, jaką oni otrzymają od Boga!

Potem cały świat zobaczy Chrystusa przybywającego z Nowym Jeruzalem aby objąć władzę.


Z czym? Nowe Jeruzalem ma zejść po 1000 lat w niebie, 1000 lat po końcu świata!!
Powiedz oficerowi politycznemu, żeby się dokształcił ideologicznie i zmienił swojego TW, bo kompromituje i siebie i Ciebie. Niech zmienią takiego hardkora jak ty bo nawet laik tematu zaraz kapnie się jak jest robiony w konia.

Czy australijska masoneria może być aż tak zdesperowana?


orion napisał:
Detali jeszcze nie znamy i dlatego kazdy, kto snuje teorie a zwłaszcza je WYMUSZA, jest fałszywym prorokiem.

orion napisał:
Skoro Słowo Boże jest jasne w tych sprawach, w jakim świetle wyglądają ci, którzy w imieniu Boga rozkazują nam, abyśmy im wierzyli oraz stosowali się do ich poleceń?Owi fałszywi apostołowie i prorocy wymagają wiary w ich pychę przedstawiania siebie jako namaszczonego proroka Bożego. Tymczasem ich uczynki i prosty fakt nie sprawdzania się owych proroctw świadczy wyraźnie o tym, że są oni niczym innym jak... fałszywymi prorokami.

orion napisał:
Są chrześcijanie, którzy podają nam myśli do przemyślenia, podają fakty czy możliwy sposób zrozumienia pewnych proroctw (Chris White!) i zachęcają do dalszych studiów i poszukiwań - takich właśnie warto czytać, słuchać i dalej studiować Biblię.

Nie zapominaj, kto Ci dał Chrisa White’a tak jak Veitha, którzy do niczego nie zmuszają. Ty zgodnie ze swą wolą przeoczasz fakt, że nie najeżdżasz na White’a jak długo nie interpretuje Sabatu, jak jezuici dręczący tylko – niech będzie – „sabatystów”.

Gdyby Veith nie wspomniał o sabacie, bądź go odwołał, on też nagle nie „narzucałby Ci” swoich poglądów.

Taka jest Twoja komusza dialektyka i "przywiązanie do Prawdy Biblijnej".


Twój nowy kolega poniżej jest tak samo obeznany z Biblią jak ty, właściwie to nie wiem czy to nie drugi orion. Dlaczego fanami twoich bzdur są głównie ludzie o biblijnej wiedzy Erwina?

erwin napisał:
Przecież Jezus trywializował ten sabat. Wyśmiewał przesadne podchodzenie do niego dając masę logicznych przykładów uczniom. A na pamiatkę mieli mieć teraz jego wyznawcy wieczerzę pożegnalną, a nie sabat jako wyjście z Egiptu.


A o Twoim artykule i jego wartości poznawczej raczył stwierdzić:

Cytat:
Bardzo trafne ujęcie tematu najbliższej przyszłości. Wg mnie jest to rewelacja.


Nic dziwnego, że Twoje głupstwa, które kiedyś będziesz musiał odszczekać przed Bogiem podobają się jedynie ateistom i Ś J – bo dla jednych jest prawo świeckie w „raju na ziemi” NWO, dla drugich ekumena i jej zafałszowane Słowo Papieża i takież prawa. Takie są fakty.

Niestety nie możemy tego zmienić, więc przyłączamy się do Boga i jego Prawa wbrew światu milionów orionów. Modlę się orionie obyśmy obaj w Dniu Sądu od dawna byli po właściwej stronie.
Ja jednak nie widzę luk w myśleniu o którym wspomniałem przy okazji wypunktowania cech charakteryzujących różnice między kościołem Prawdy a zwodniczym. Ty natomiast poza nudnymi do wyrzygania obelgami o naszej rzekomej "nienawiści" i powtarzania swoich głupstw z jednoczesnym „niezauważaniem” argumentów w puch rozwalających twe brednie nie potrafisz obalić cytowanych przez nas Prawd Biblijnych.

Jak mało rozsądna kobieta prowokujesz bredniami, by potem skarżyć się na "zniewagi". Ty po prostu lubisz czuć się pokrzywdzony i wręcz fanatycznie dążysz do tego za wszelką cenę.

Nawet cenę utraty jakiegokolwiek szacunku z naszej strony.

Wysil się na argumenty i odpowiedz proszę na nasze (chociaż moje) pytania, to Ci uwierzymy, ale jeśli nadal zamierzasz nas raczyć takimi gniotami jak ten Twój (czy na pewno Twój ?) artykulik, to naprawdę, szkoda na Ciebie naszego czasu i słów.

I ty chcesz kogokolwiek nawrócić, czy raczej zniechęcić?

Mówię to nie przez złośliwość, lecz troskę, robisz tu niedźwiedzią przysługę a nie wiem, czy przypadkiem nie jesteś wilkiem w owczej skórze.

Cytat:
Autorytetem jest Słowo Boże i jak je rozumiemy z tego naszego zrozumienia będziemy rozliczani.


I jedynie to jest Prawdą.
My jesteśmy pełni obaw o swoje i Twoje Zbawienie wciąż poszukując i odnajdując na swej drodze Sabat, kalendarz i inne Przykazania a także zaostrzenie niektórych z nich przez Chrystusa.


Ty jesteś butny i samozadowolony ze swych niebiblijnych bredni zupełnie jak ŚJ w sposób niebiblijny któryś już raz na podstawie wyssanych z palca głupstw opowiadając o końcu świata ( by przyciągnąć pragnących Zbawienia w czasie końca, bo ten świat nie ma już przed sobą wiele czasu – i z takim podejściem Świadkowie mają coś zrozumieć z konstrukcji Apokalipsy) tak ty również orionie zatruwasz chłonne umysły wykładając totalne brednie, jak Prawdę "objawioną niektórym przez anioła".

Do tego bełkot o "zmuszaniu" :

Nie chcesz stosować Boskiego Kalendarza? Nie stosuj! Kto Ci każe? Stosuj kalendarz Majów jeśli chcesz i czekaj na węża! Twój wybór.
Nie chcesz czcić Sabatu? Nie czcij! Ktoś Cię zmusza? Czy do czegokolwiek poza dyskusją a nie absurdalnym monologiem mitomana w cudzych tematach ktoś Ci coś zarzuca, czy narzuca?!

Rób co chcesz, bylebyś wybrał mądrze i o to się módl, bo to co robisz jest próżne i głupie : zatem ostrzegamy Cię jedynie przed skutkami własnych fantazji. To trujące zarówno dla Ciebie, jak i dla czytelników Twych artykułów.

Sam widzisz, że niewiele z Biblii rozumiesz. Gorszysz bliźnich tymi bzdurami orion, nawróć się wreszcie, zanim nie będzie za późno.


A my? Co nam zatem pozostaje? Jedynie to co Lutrowi – „Tu stoimy inaczej nie możemy, niech nam Bóg dopomoże. Amen”


Prawdziwy napisał:
Odpowiedzi na pytanie na jakiej podstawie uważasz, że manipulujemy Twoimi wypowiedziami też się nie doczekamy. To tradycja, której złamanie przez Ciebie wymagałoby odrzucenia zakłamania, więc i tym razem argumentów "nie zauważysz". Zrobią to niedoszli czytelnicy Twojej strony poprzez nasze wypowiedzi. To wystarczy, będziemy usatysfakcjonowani.


Czekałem na kontrargumenty i odpowiedzi na pytania całe 3 dni i po raz kolejny miałem rację...

orion napisał:
KiaOra Cokolwiek nie napiszesz, to jest jawnym dowodem na zupełny brak zrozumienia Słowa Bożego.
Nie rozumiesz ani słowa z przykazań miłości do drugich i z jakiejś niewiadomej przyczyny, (bo Biblia o tym nie mówi)


Aprioryzm badawczy dla ubogich duchem. „Nie bo nie” - jak małe dziecko.

A co ty orion możesz o tym wiedzieć, skoro ignorujesz każdy Biblijny argument jaki wytoczą przeciw Twoim bzdurom osoby stokroć bardziej rozgarnięte od Ciebie?!

Oglądałeś chociaż te wykłady czy też "nie będę oglądał, bo nie"? Prawdziwy truthseeker z Ciebie, nie ma co...

A zagłębiałeś się (o weryfikacji faktów przez nas podawanych już nie wspomnę) chociaż w jego posty? A w moje?

„Próżno Ci wierzgać przeciwko ościeniowi” i prawie wszyscy którzy się tutaj do Ciebie dotychczas przyznawali, patrzą teraz w milczeniu na Twój spektakularny upadek.

Coraz cieniej przędziesz i musiałbyś ich wszystkich mierzyć swoją miarką żeby przypuszczać, że ktoś tu jeszcze byłby skłonny wziąć Cię na poważnie.


Spróbujcie z kolegami raczej na racjonalista.pl, tam powinniście znaleźć osobników na waszym poziomie. I nikt nie będzie nawet śmiał z Wami polemizować.

orion napisał:
Jak na razie, pomimo cenzury witryna i blog jeszcze istnieją. Jak długo to potrwa? Nie wiadomo.
W Daniela may wyraźnie ostrzeżenie, że Prawda będzie przez pewien czas 'powalona na ziemię'.


Megalomania na najwyższym poziomie. Nikt Cię nie zamknie dopóki się nie nawrócisz. Wtedy dopiero będziesz niebezpieczny.


orion napisał:
Trzeba wykorzystywać czas w celu nabierania wiedzy, ponieważ w każdej chwili władze zamkna wszelkie witryny ujawniające Prawdę.


Prawda, trzeba, więc dlaczego tego nie robisz...?

Na początek coś z o wiele wyższej półki niż twoja mikroskopijna stroniczka
Linki poniżej wyjaśniające sprawę symboliki w Apokalipsie zostaną pominięte jedynie przez oriona, dlatego tylko on w dalszym ciągu kompromitował się będzie swymi głupotami.


Trochę o Laodycei
http://www.filadelfia.own.pl/index.php?id=159


http://to-nie-prawda1.blog.onet.pl/zastanowienie-nad-laodycea,2,ID207663386,n

P.S.
pcl napisał:
Przepraszam, że się włączam, ale to za długo trwa - tak bez odpowiedzi!


Wtrącaj się ile chcesz, jesteś tu zawsze mile widziany.
_________________
Zajrzyj:
http://ruch-adwentu.dekalog.pl/

Jak zdrowo się odżywiać nie krzywdząc zwierząt ani siebie:
http://klinikaemmanuela.dekalog.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:21, 14 Sie '09   Temat postu: Deception 2012 (Wielkie Kłamstwo 2012) - Filmy Odpowiedz z cytatem

Czas/Czasy Końca według Słowa Bożego, a nie CHORYCH wymysłów jakichś nieuków i niereformowalnych durni!

Jeśli chodzi o moment rozpoczęcia się czasów ostatecznych, Pismo daje nam jasną odpowiedź. Czytamy, że:

„Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków; ostatnio, u kresu tych dni przemówił do nas przez Syna…” (Hebr 1,1-2).

Paweł odwołując się do historii Izraela stwierdza, iż:

„to wszystko na tamtych przyszło dla przykładu i jest napisane ku przestrodze dla nas, którzy znaleźliśmy się u kresu wieków” (1Kor 10,11).

Piotr z kolei, zwracając się do współczesnych sobie chrześcijan pisze, że:

„przybliżył się koniec wszystkiego” (1P 4,7)

Apostoł Jan mówiąc o ostatecznym czasie kiedy nastąpi, napisał następujące słowa:

,,Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu Antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina''. 1 Jana 2;18 BW


A ten sam werset w tłumaczeniu Biblii Gdańskiej:

Dzieci, jest ostateczny czas. I tak jak usłyszeliście - antychrystus przychodzi, więc i teraz powstało wielu przeciwników Chrystusa; stąd wiemy, że jest ostateczny czas.


Na podstawie wszystkich powyższych odniesień biblijnych możemy powiedzieć, że określenie „czasy ostateczne” obejmuje cały okres pomiędzy pierwszym i drugim przyjściem Jezusa Chrystusa. Nie ma już więc potrzeby ustalania terminu ich rozpoczęcia. Natomiast istotna wydaje się być próba choćby ogólnej charakterystyki tych czasów. Aby tego dokonać spójrzmy na nie w dwojaki sposób.

Czasy ostateczne rozpoczęły się wraz z przyjściem Chrystusa i wylaniem Jego Ducha. Zakończą się one, kiedy Jezus przyjdzie po raz drugi. Moment ten zbliża się coraz bardziej. Aż do tego czasu, Zły wykonuje swoje dzieło poprzez ducha antychrysta, a Bóg poprzez Ducha Chrystusowego. Od tego, za którym z nich pójdziemy, będzie zależał nasz ostateczny los.

To tyle odnośnie BREDZENIA, pewnego ograniczonego na umyśle i pojmowaniu najprostszych rzeczy, dotyczących CZAS/CZASÓW OSTATECZNYCH, tj. czym one są, kiedy się rozpoczęły, okresu ich jego/ ich trwania oraz kiedy się zakończy/zakończą!

Czym jest pojęcie Świątyni Bożej według Słowa Bożego?

CZY BÓG JHWH BĘDZIE MIAŁ JESZCZE ŚWIĄTYNIĘ W JEROZOLIMIE?
http://www.templum.own.pl/control.php?&a.....rystianizm

Świątynia ciała
http://motek-tim.bloog.pl/id,3666987,tit.....caid=688a9

Wiemy z I Kor 3:16-18, że jesteśmy Świątynią Bożą:

"Czy nie wiecie, że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was?
Jeśli ktoś niszczy świątynię Bożą, tego zniszczy Bóg, albowiem świątynia Boża jest święta, a wy nią jesteście."


Skoro jesteśmy świątynią, a ona jest święta, musimy żyć w świętości. "Świętymi bądźcie, bo ja jestem Święty". Co to oznacza? Zawsze musimy mieć białą szatę..
Dom nasz, czyli świątynia Boża musi być święta, jeśli zamierzamy stoczyć walkę zwycięsko..


http://www.docelu.jezus.pl/jpp/jpp23.htm

ŚWIĄTYNIA BOŻA (cz. 2)

Wstęp: Wolą Bożą było, aby Jego starotestamentowy lud (naród Izraelski) służył Mu w świątyni na górze Moria. Podczas swej ziemskiej misji Zbawiciel zdecydowanie przyznał się do świątyni, która była w Jerozolimie, mówiąc: "...my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Żydów." (Jan 4,22 NP).

Również i w Nowym Testamencie istnieje świątynia, szczególny budynek, gdzie należy wysławiać Boga, pamiętając na słowa Jezusa Chrystusa, iż "prawdziwi chwalcy chwalić będą Boga w duchu i prawdzie" (Jan 4,21.23.24).



I. UROCZYSTA PROROCZA ZAPOWIEDŹ

1. Świątynia nowotestamentowa zbudowana została przez samego Pana (Hbr 8,1.2);

Uwaga: Czy znajdujemy w Biblii opis, kiedy, z czego i jak wybudował Pan świątynię nowotestamentową? Jeśli Bóg poświęcił tak wiele uwagi budowie, wyposażeniu i funkcjonowaniu ziemskiej świątyni, która była zaledwie cieniem rzeczywistości, to czyż można mniemać, że Biblia milczy na tak ważny temat, jak budowa, wygląd i znaczenie świątyni nowotestamentowej? Bóg wiele na ten temat objawił. Zwróćmy uwagę na proroctwa.

2. Starotestamentowe proroctwo o zbudowaniu świątyni (Zach 6,12.13).

a. "Mąż - Latorośl", to Jezus Chrystus (Iz 11,1; 53,2; Jer 23,5.6);

b. "Wyrośnięcie z miejsca", to:
1) oznaczenie czasu, kiedy miał wystąpić Pan Jezus;
2) Jego miejsca w genealogii królewskiego rodu Dawida;
3) geograficznego punktu;


ad. 1) czas wystąpienia wg Dan 9,24-27 Jezus miał wystąpić po "69 tygodniach" (tj. 483 lat) od dekretu króla perskiego, zezwalającego na odbudowę Jerozolimy. Dekret taki został wydany w r. 457 p.n.e. przez króla Artarkserksesa. "69 tygodni" sięga więc ok. 26 roku po Chrystusie. Wówczas Jezus rozpoczął publiczną działalność mając ok. 30 lat (Łk 3,23; por. Gal 4,4);

ad. 2) urodzić się miał z rodu Isajego - ojca Dawida (Iz 11,1; Jer 23,5; por. Mt 1,1.6.16);

ad 3) Judzkie miasteczko Betlejem zostało wskazane jako miejsce Jego urodzenia (Mich 5,1);

c. Jezus Chrystus przyszedłszy na świat zgodnie z proroctwem "wystawił Panu świątynię". Został On Panem i Kapłanem tego Przybytku (Zach 6,12.13).

3. Zgodnie z proroctwem Jeremiasza (23,5.6), Jezus - "Latorośl" równocześnie z wybudowaniem świątyni miał "wybawić Judę", a Izrael miał wówczas poznać wielką Bożą Laskę , opisaną słowami: "Pan, Sprawiedliwość nasza";

a. te prorocze słowa dotyczyły czasu ziemskiego posłannictwa Syna Bożego, który na krzyżu stał się Wybawicielem i Sprawiedliwością naszą (Rz 8,3; 1 Kor 1,30; por. Rz 3,21-26).



II. JEZUS CHRYSTUS JEST BUDOWNICZYM ŚWIĄTYNI NOWEGO TESTAMENTU

1. Pismo Święte objawia nam, że Bóg jest świątynią dla Swego ludu (Obj 21,22). (Podobnie było za czasów niewoli babilońskiej - por. Ezech 11,16).

2. Pismo Święte wyjaśnia, że Pan Jezus zjawił się (przyszedł na świat) poprzez świątynię (Hbr 9,11);

a. "Większy i doskonalszy, nie z tego stworzonego świata pochodzący przybytek" (Hbr 9,11), to nasz Pan, Jezus Chrystus;

1) wypełniając starotestamentową symbolikę świątynną, Jezus stał się doskonałą Ofiarą i Kapłanem (Hbr 10,1-18);
2) oświadczył, iż jest większy niż świątynia (Mt 12,6);
3) odwrócił uwagę od ziemskiej świątyni i zwrócił ją na Świątynię Ciała Swego (Jan 2,19-22);
4) Świątynia ta przyszła z innego świata - z Nieba (1 Jana 4,9.10).


3. "Świątynia Ciała Jezusa Chrystusa" (Jan 2,21), to pojęcie szerokie. Odnosi się najpierw do Jezusa Chrystusa, a następnie obejmuje wszystkich wierzących; wszystkie dzieci Boże (Ef 5,23.30; Rz 12,4.5; 1 Kor 12,12.27).

4. "Świątynia Ciała Jezusa Chrystusa" przedstawiona jest też w formie budynku, którego fundamentem jest nasz Zbawiciel (1 Kor 3,11; Ef 2,19-22; 1 Ptr 2,3-5).

UWAGA: Taką właśnie, żywą, Duchową Świątynię zbudował Pan Jezus Chrystus (Hbr 8,2). [b]Nie jest to materialny budynek w Niebie czy na Ziemi, lecz wspaniała duchowa rzeczywistość ludu Bożego, trwającego w łączności ze swym Bogiem i Zbawicielem (Ef 2,19-22);[/b]

a. ten sam cel - by być mieszkaniem Boga - miała również ziemska świątynia (2 Mjż 25,8).

UWAGA: Tekst listu do Hebrajczyków (9,11) mówi o Jezusie Chrystusie, jako doskonałej Świątyni. Z kolei wiersz 12 tego rozdziału stwierdza, iż Jezus - Świątynia - "wszedł raz do świątyni, znalazłszy wieczne odkupienie". Słowa te określają podstawową prawdę chrześcijańską: przedstawiają Jezusa (Świątynię) przychodzącego do ludu Bożego (świątyni) z darem wiecznego odkupienia i zbawienia. Dokonał tego raz jedyny poprzez ofiarowanie samego siebie (Hbr 10,11-18).

Tak więc Świątynią Bożą według tego co JASNO i WYRAŹNIE NA TEN TEMAT OŚWIADCZA SŁOWO BOŻE JEST JEZUS CHRYSTUS oraz Jego lud, a nie jakaś WYIMAGINOWANA TRZECIA ŚWIĄTYNIA Z CHORYCH ROJEŃ RÓŻNYCH PSEUDO ,,ZNAWCÓW'' BIBLII!!! Wybudowanie bowiem trzeciej Świątyni świadczyłoby, bynajmniej nie o tym, jak chcą to widzieć różni pomyleńcy i przekonują do tych bzdur podobnych sobie nieuków, że jest to ŚWIĄTYNIA BOGA, gdyż SAMO JEJ WYBUDOWANIE BYŁOBY AUTOMATYCZNIE ATAKIEM NA ŚWIĄTYNIE W NIEBIE I JEJ ARCYKAPŁANA, KTÓRY TERAZ W NAJŚWIĘTSZYM NIEBIAŃSKIEGO PRZYBYTKU WSTAWIA SIĘ ZA NAMI, A KTÓRYM TO ARCYKAPŁANEM WEDŁUG PORZĄDKU MELCHISEDEKA JEST NIE KTO INNY PRZECIEŻ JAK TYLKO SAM PAN JEZUS CHRYSTUS!!!

Tak więc wypisywanie czystych idiotyzmów i nazywanie takie ,,świątyni'' gdyby ją i nawet pokuszono się wybudować, bynajmniej nie byłaby to ŻADNA ŚWIĄTYNIA BOGA, LECZ WYŁĄCZNIE ŚWIĄTYNIA LUCYFERA! Sam zamiar jej odbudowy, który wyległ się w umysłach najprzeróżniejszych pomyleńców oraz wszystkich tych, którzy tą chorą ideę promują i przedstawiają, nazywając to to ,,Bożą świątynią'', świadczy tylko o tym, że NIE MAJĄ NA TEN TEMAT NAJBLEDZSZEGO NAWET POJĘCIA, CZYM JEST W ISTOCIE ŚWIĄTYNIA BOŻA!!! Tym samym fakt ten, aż nadto dobitnie w tym samym momencie obnaża tych wszystkich osobników kim są w rzeczywistości i z jakiego źródła natchnienia czerpią!
Jedno jest pewne! NIE SĄ ONI ŻADNYMI CHRZEŚCIJANAMI ZA JAKICH SIĘ PODAJĄ I ZA KTÓRYCH PRAGNĄ UCHODZIĆ, ale gorliwymi apostołami anioła ciemności! Przykre to, ale takie niestety są suche fakty w postaci w końcu ich własnych twierdzeń, którymi sążniście nas tu raczą sami!
OSTRY OBŁĘD TO ICH GŁÓWNA, NAJCIĘŻSZA I NIEULECZALNA ZARAZEM CHOROBA!

Tak dokładnie według JASNEGO ŚWIADECTWA SŁOWA BOŻEGO PRZEDSTAWIA SIĘ SPRAWA TEGO, CZYM JEST ŚWIĄTYNIA BOŻA! Prawdziwy i CHWAŁA MU ZA TO, JAK ZRESZTĄ ZA CAŁĄ TU BOŻĄ PRACĘ, JAKĄ TU WYKONUJE, OPISAŁ W JEDNYM ZE SWOICH WCZEŚNIEJSZYCH POSTÓW, JESZCZE INNE ASPEKTY TEGO CZYM JEST I JAK NALEŻY ROZUMIEĆ PROBLEM ŚWIĄTYNI BOŻEJ WEDŁUG CZYSTEGO ŚWIADECTWA NA TEN TEMAT BIBLII! Wszystko zaś inne twierdzenia i spekulacje na ten temat, wykluczające w tej kwestii Słowo Boże lub przedstawiające własne imaginacje oraz konfabulacje w tej kwestii za pomocą dosłownie wychlastanych niczym tępym nożem tekstów biblijnych, ktÓre nic wspólnego nie mają z pełnym kontekstem całego Słowa w odniesieniu do tego tematu, to ZWYKŁY ŚMIETNIK, nie wart najmniejszej uwagi, z czyjejkolwiek strony!

CZY PAN JEZUS UMARŁ DRUGĄ ŚMIERCIĄ? - Znaczenie śmierci Jezusa.

Uważne studium Biblii na ten temat stwierdza to bezsprzecznie i bezdyskusyjnie! Głupawe śmiechy oraz nieuctwo, pomieszane z totalną i zarazem bezprzykładną ignorancją w tej, jak i zresztą, każdą inną kwestią i tematem, związanymi ze Słowem Bożym, które tu poruszamy, stanowi jedynie przyczynek do głębokiego współczucia takim osobnikom, by zastanowili się nie tylko nad brakami, a właściwie to wręcz CZARNYMI DZIURAMI, które stanowią ich swoiste luki, w ich edukacji, logice i zastanowieniu się przynajmniej częściowym przed daniem odpowiedzi choć w śladowym li tylko stopniu tego, co nazywa się merytorycznością, zamiast pisania czegokolwiek co slina na język przyniesie, byle tylko napisać!

http://209.85.129.132/search?q=cache:con.....=firefox-a

και ηρεν εις αγγελος ισχυρος λιθον ως μυλον μεγαν και εβαλεν εις την θαλασσαν λεγων ουτως ορμηματι βληθησεται βαβυλων η μεγαλη πολις και ου μη ευρεθη ετι

I podniósł jeden Anioł mocny kamień jakoby młyński wielki, i wrzucił go w morze, mówiąc: Takim pędem wrzucony będzie Babilon, miasto ono wielkie, i już więcej nie będzie znaleziony. Obj.18;21

Zatem pojawiły się głosy, grzmoty i błyskawice oraz stało się wielkie trzęsienie, jakiego nie było od kiedy ludzie są na ziemi; tak wielkie trzęsienie, tak wielkie. Obj.16;18

Spadł też z nieba na ludzi wielki grad, ważący mniej więcej talent *; więc ludzie bluźnili Bogu z powodu uderzenia gradu, bo jego cios jest bardzo wielki. Obj. 16;21

Do niedawna do grudnia 1957 roku ludzie się śmiali, kpili sobie, że ci czytający Biblię, to są naiwni ludzie. Tacy prostaczkowie, nieuczeni, taki grad cetnarowy to jest niemożliwe. A spadł już większy, bo kamienne głazy tego kilkuminutowego gradu , które spadły na bezludnych obszarach Alaski w 1957roku, ważyły od 15 do... 165 kilogramów!
Raport jaki wystosował do Białego Domu i Pentagonu dyrektor ówczesnego największego obserwatorium astronomicznego na świecie w Mount Palomar w Kalifornii, puentował sprawę w jednym krótkim zdaniu:

W NIEDŁUGIM CZASIE GROZI NAM INWAZJA Z KOSMOSU, A BĘDZIE NIĄ...PLAGA GRADU!

„Czy dotarłeś aż do składów śniegu albo widziałeś składy gradu, który przechowuję na czas ucisku, na dzień walki i bitwy?”. 38;22-23

A tutaj film dokumentalny, który swego czasu nadała telewizyjna dwójka na ten właśnie temat!

Ogień z nieba
http://www.viddler.com/explore/ciekawewyklady/videos/13/

Porównajcie sobie ten film z tym kazaniem:

Siódma Plaga Apokalipsy
http://www.czasdecyzji.pl/downloads.php?cat_id=3&download_id=24

Erydan napisał w odpowiedzi na orionowe głupoty:

Cytat:
orion napisał:
Ktokolwiek twierdzi, że rozumie proroctwa i wie co i kiedy się wydarzy, taki człowiek jest kłamcą i zaprzecza Bogu, który wyraźnie mówi, że dnia i godziny się nie spodziewacie.

Artykuł wyjasnia w detalach dlaczego... http://www.zbawienie.com/czasy_konca2.htm

Bardzo trafne ujęcie tematu najbliższej przyszłości. Wg mnie jest to rewelacja.

Dodałbym do tego miłą lekturkę komiksowa, jak Jezuici rozwalają od środka wszystkie religie które cokolwiek chciałyby działać w sposób zblizony jak polecał Jezus. I używają do tego szkolonych agentów. Każda religia musi być obarczona błędem doktrynalnym w świetle takich faktów. W komiksie jest wydarzenie autentyczne.


Bardzo celna i trafna uwaga Erwin, odnośnie tej kwestii!

Już dziewięć lat temu Tygodnik Polityka nr.48 z 27.X.1999r. Artykuł pt. "Rozejm Bogów" str.24 zamieścił w tym artykule następujące słowa, jak będzie brzmiało GŁÓWNE OSKARŻENIE TYCH WSZYSTKICH, KTÓRZY BĘDĄ W TYM NOWYM PORZĄDKU RZECZY UPIERAĆ SIĘ PRZY BOŻEJ PRAWDZIE, JAKO JEDYNEJ DRODZE I ZASADACH, NA KTÓRYCH WINNO OPARTE BYĆ ŻYCIE I POSTĘPOWANIE KAŻDEGO CZŁOWIEKA, NIE CHCĄC PRZY TYM USTĄPIĆ NAWET Z JEDNEJ CHOCIAŻBY ZASADY I PRZYKAZANIA, NA KTÓRYCH OPIERAĆ BĘDĄ OSTATKI LUDU BOŻEGO SWĄ WIARĘ I CAŁE SWE ŻYCIE!

"To dążenie do wyłączności-maskowane zwykle hasłem obrony tożsamości - raczej nie daje się pogodzić z dążeniem do pokoju religijnego, a w konsekwencji godzi też w pokój powszechny"

Jak widać zachowanie swojej tożsamości i wierności Bogu we wszystkim nazwane zostanie dążeniem do WYŁĄCZNOŚCI NA PRAWDĘ, KTÓREJ NIE MOŻNA BĘDZIE POGODZIĆ Z POKOJEM ZARÓWNO RELIGIJNYMI ŚWIATOWYM, KTÓRY W KONSEKWENCJI BĘDZIE WEDŁUG AUTORÓW TYCH SŁÓW I WSZYSTKICH POZOSTAŁYCH OSKARŻEŃ Z TEGO WYNIKAJĄCYCH, JAKO FAKT NIE DO POGODZENIA Z ISTNIEJĄCĄ RZECZYWISTOŚCIĄ, W KTÓRĄ TACY LUDZIE WEDLE MNIEMANIA TYCH PIERWSZYCH, BĘDĄ GODZIĆ, A TYM SAMYM TRZEBA BĘDZIE WYJĄĆ ICH NAWET SPOD OCHRONY PRAWA, TAK ,ŻE KAŻDY BĘDZIE MÓGŁ ICH ZABIĆ, BEZ ŻADNYCH KONSEKWENCJI Z TEGO FAKTU WYNIKAJĄCYCH!

Gary Kah tak o tym napisał:

"Ci którzy będą posłuszni Bogu i odmówią uczestniczenia w dziele Szatana, będą ścigani jak zwierzęta. Wielu nie ujdzie śmierci. "

Chrześcijanie, którzy odmówią uczestnictwa w tym systemie, uważani będą za przeszkody na drodze do światowego pokoju. Nazwie się ich opornymi rozrabiaczami i zwolennikami wojen. Niedobitki wiernych, którzy opowiedzą się po stronie Boga znajdą dla siebie ostrzeżenie w Ap.13 i 14 rozdziale.

Niczego więcej do tych słów dodawać od siebie chyba nie muszę! Orion, jak czytam Twoje teksty, to zawierają one pod naszym adresem całą masę właśnie takich oskarżeń! Przypadek? Nie wierzę! Swoją drogą gratuluję Ci, jakiego to pana sobie wybrałeś, by być jego wiernym sługą!

Wszystkie cytaty pochodziły z mojego artykułu, który napisałem w 2000 roku, a który nazywa się:

Ekumenizm - droga na manowce

http://www.eliasz.dekalog.pl/goscie/oldman/ekumenia.htm

I na koniec. Mój drogi Prawdziwy, pytasz mnie, dlaczego ostatnimi czasy, coraz rzadziej odpowiadam na teksty niejakiego Oriona vel Thewatchtowera, vel Jana Fakowskiego od angielskiego FUCK! To właśnie GŁÓWNY źródłosłów, który jako PIERWSZY przybrał sobie nasz Orion w swojej ,,chlubnej, chrześcijańskiej'' działalności w głoszeniu ,,ewangelii'' nasz Orion! Myślę, że ten źródłosłów jego pierwszej ksywki, AŻ NADTO TŁUMACZY JEGO RZECZYWISTE NASTAWIENIE ZARÓWNO DO SAMEGO BOGA i JEGO SŁOWA ORAZ JEGO PRZYKAZAŃ! Stąd też i jego, tj. Oriona taka, nieskrywana zresztą WŚCIEKŁOŚĆ, ilekroć przypominać mu o Bożym Prawie!
Dlatego też Prawdziwy, doszedłem do wniosku, że polemika z tego rodzaju szumowiną, która tego nawet nie kryje iż nią jest, to zwyczajna strata czasu, który można poświęcić na bardziej pożyteczne zajęcia!
Poza tym, pamiętasz to stare, mądre przysłowie?

NIE DYSKUTUJ Z DURNIEM, BO NAJPIERW SPROWADZI CIĘ DO SWOJEGO POZIOMU, A POTEM.... WYKORZYSTA TO PRZECIWKO TOBIE!

Powiem Ci jedno mój drogi Prawdziwy, z mojej strony na taki ZASZCZYT, to on najpierw musiałby zasłużyć! A w najbliższej i dalszej przyszłości zresztą również, nic na to nie wskazuje, by coś podobnego z mojej strony miało go spotkać!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:15, 14 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, na zaszczyt odpowiedzi trzeba zasłużyć - iscie chrzescijanskie podejscie, z jakimz to milosierdziem mamy tutaj do czynienia. Jakiez to zrozumienie brata w wierze/niewierze jest tu pokazane. Za prawde powiadam Wam, godnie czynicie. Piszecie do siebie niczym listownie Bikont do Makłowicza na łamach Wprost, powołujecie sie, przytaczacie, kazecie i upominacie. Bedziecie pierwsi u bram piekieł. Nara, i nich zawsze gra gitara

Żal.PL przez duże Ż.
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:22, 15 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawdę to nie wiem, czy mam się cieszyć, że zwykle mam rację, kiedy tylko opieram się na Słowie Bozym czy też płakać.

Powyższe posty Prawdziwego i KiaOry są dobitnym dowodem na to, co pisuję czasami o fałszywych religiach, prorokach a zwłaszcza o wilkach w owczych skórach.

"Po owocach ich poznacie!" kilkakrotnie powtórzył Chrystus.

Dwa najważniejsze przykazania, miłuj Boga i Bliźniego to coś, czego obaj jakoś nie potrafią zrozumieć.

Ich zdaniem celebracja sabatu pokryje wszystkie inne braki i zmaże wszystkie grzechy.

Ich posty to klasyczny pokaz, co sie stanie z każdym, kto stanie się członkiem koscioła Adwentystów.

Spróbuj nie zgodzić się z czymkolwiek, co Adwentyści głoszą i uczą, a zostaniesz potraktowany oraz wyszydzony oraz obrzucony wyzwiskami dokładnie tak samo, takim samym językiem, jaki nam obaj "apostołowie" na tym forum jasno o dobitnie ukazali.

Dlatego własnie Ja-szua ostrzega nas tak wyraźnie i tak dobitnie przed tego typu wilkami w owczej skórze.



Odnośnie świątyni... nigdy nie negowałem, że chrześcijanie są symboliczną świątynią. Tymczasem proroctwa mówią o rzeczywistej świątyni Bożej, albo raczej o fałszywej 'ohydzie czyniacej spustoszenie na miejscu świętym'.

Albowiem lucyferianisci planują odbudowę świątyni Salomona w Jeruzalem i z tej prostej przyczyny toczy się tam nieustanna wojna od roku 1948.

http://www.templeinstitute.org/



W jaki sposób proroctwa się wypełnią, czas pokaże. Niemniej trzeba byś ostrożnym i jak Łukasz pisze cytując Ja-szua...

Łukasza 21:8 On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:28, 15 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion napisał:
(...)
Dwa najważniejsze przykazania, miłuj Boga i Bliźniego to coś, czego obaj jakoś nie potrafią zrozumieć.


Już pisałem tutaj - http://prawda2.info/viewtopic.php?p=107496#107496 - o tym, że powyższe dwa "przykazania" są kołkami, na których powieszono cały zakon.

Podobnie i dziś całe prawo "cywilne" można by i skrócić do tego: miłuj bliźniego jak siebie samego oraz czyń dobrze (jakkolwiek to rozumieć). Na tych dwóch dzisiejszych "przykazaniach" opiera się dzisiejsze prawo. Czy zatem kodeks karny lub kodeks cywilny (postępowania cywilnego) mogę wyrzucić do kosza, bo się przedawnił? Ależ skąd!

Tak samo i z prawem Bożym. Jest ono wieczne. A że Jezus podał skrót tego prawa, nie oznacza to tego, że tym samym unieważnił całą resztę.


orion napisał:
Ich zdaniem celebracja sabatu pokryje wszystkie inne braki i zmaże wszystkie grzechy. (...)


Bez przesady. Czytuję posty Prawdziwego oraz KiaOry, ale czegoś takiego, co Ty, orion, sugerujesz, tam nie znalazłem. Jak ktoś może mówić i głosić, że święcenie dnia sobotniego "pokryje wszystkie inne braki i zmaże wszystkie grzechy"?


orion napisał:
Spróbuj nie zgodzić się z czymkolwiek, co Adwentyści głoszą i uczą, a zostaniesz potraktowany oraz wyszydzony oraz obrzucony wyzwiskami dokładnie tak samo, takim samym językiem, jaki nam obaj "apostołowie" na tym forum jasno o dobitnie ukazali.
(...)


Osobiście uważam, że Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, z całym szacunkiem, jaki mam do tej instytucji, nie głosi wszystkiego. Prosty przykład: święta biblijne. K ADS zatrzymał się na sabacie, ale pomija kwestię nowiów oraz innych świąt biblijnych, które są wciąż aktualne. K ADS przy całej swojej gorliwości, jaką posiada do ukazania ważności święcenia sabatu w oparciu o księgę Genesis - zwłaszcza jej początkowe rozdziały - nie analizuje z podobną gorliwością kwestii świąt biblijnych, a nadal korzysta z rzymskiego, słonecznego kalendarza, pomijając Wiernego Świadka na niebie:

Ps. 89:38 (Biblia warszawska)
Jak księżyc, ustanowiony na wieki, Wierny świadek na niebie. Sela.



W tym miejscu zamieściłem opracowany swój kalendarz świąt biblijnych w oparciu o rok 2009/2010:

http://nietylkokontrowersje.com/blog/2009/06/11/kalendarz-biblijny-na-rok-2009/

Możecie sami zobaczyć o jakich świętach pisze Biblia i kiedy one wypadają w całym roku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Erydan




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 117
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:17, 15 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KiaOra napisał:

Cytat:
Erydan napisał w odpowiedzi na orionowe głupoty:


Bardzo Cię proszę KiaOra o to, abyś nie przypisywał mi słów których nigdy nie wypowiedziałem. Ewidentna pomyłka z Twojej strony... zwracaj większą uwagę na nicki.

PS Jak tylko znajdę chwilę to odniosę się do kilku kwestii, które tu poruszyłeś.

Pozdrawiam

Erydan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:03, 15 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
,,Kobieta nie może zostać prawdziwym kapłanem" - podkreślił kard. Józef Glemp podczas mszy św. w uroczystość Wniebowzięcia NMP na Jasnej Górze. Zaznaczył jednocześnie, że kobiety nie mogą rezygnować z godności bycia matką kapłanów.


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1.....lanem.html


Laughing

Kobieta była pierwszą która głosiła Ewangelię!
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kozak




Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 204
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:03, 15 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion napisał:
W wielkim ucisku powstanie niezmiernie wielka rzesza ludzi, którzy uwierzą Bogu, przekonani poselstwem trzech aniołów, przekonani wypełnieniem się niemal wszystkich proroctw odnośnie czasów końca (zniszczenie Babilonu Wielkiego) oraz działalności dwóch świadków Boga, którzy zostaną w supernaturalny sposób zabici ale po trzech dniach zmatrwychwstaną.


„Niezmiernie wielka rzesza ludzi” wg oriona i jego katolickiej metody futurystycznej a nie Biblijnej ma się rzekomo dopiero się pojawić, głupotę czego klarownie wyłożyłem wcześniej, teraz wobec przytłaczającej odporności na wiedzę oriona tradycyjnie czas na weryfikację Biblijną postawionej przeze mnie tezy.

"(9) Potemem widział, a oto lud wielki, którego nie mógł nikt zliczyć, z każdego narodu i pokolenia, i ludzi, i języków, którzy stali przed stolicą i przed oblicznością Baranka, obleczeni w szaty białe, a palmy były w rękach ich. (10) I wołali głosem wielkim, mówiąc: Zbawienie należy Bogu naszemu, siedzącemu na stolicy i Barankowi".

Cytując jednak ten fragment z posta oriona:

orion napisał:
Objawienie 7: (9) Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu (??? - przyp. mój) i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach. (10) I wołali głosem donośnym, mówiąc: Zbawienie jest u Boga naszego, który siedzi na tronie, i u Baranka.


Odkrywamy po raz n-ty, że metodę futurystyczną oprócz oriona wspierają również nasi ulubieńcy, panowie Wescott i Hort poprzez ich zmiany w Biblii.

Co różni te dwa cytaty? Pierwszy pochodzi z Biblii Gdańskiej a drugi - Twój - orionie?

Czy mowa tu o Twojej, jezuickiej opisanej w tych filmach i zawartych w niej ordynarnych zmianach i przeinaczeniach ?

Walka o Biblię
http://www.viddler.com/explore/ciekawewyklady/videos/11/

Zmieniając Słowo
http://www.viddler.com/explore/ciekawewyklady/videos/12/


Ależ oczywiście, że tak! Nawet Biblia Świadków Jehowy posiada "POKOLENIA", bo ten numer jest za gruby nawet na masonerię. Tu trzeba hardkorów jak nasz ulubiony zakon (order).

Orion, czy ty kiedyś słyszałeś o Zmartwychwstaniu?!?

"Moje drugie owce" o których mówi Chrystus:

(a) 144 tys. „pierwszych owiec” z każdego rodu Izraela i

(b) drugich pochodzących „z każdego narodu i pokolenia, i ludzi, i języków, którzy stali przed stolicą i przed oblicznością Baranka, obleczeni w szaty białe, a palmy były w rękach ich. (10) I wołali głosem wielkim, mówiąc: Zbawienie należy Bogu naszemu, siedzącemu na stolicy i Barankowi. ”

Czy po raz setny zaczynasz rozumieć ile są warte Twoje wynurzenia oparte na doktrynie ŚJ i jezuickiej wersji Biblii?

orion napisał:
Sposób ich działań jest niczym innym jak pracą typowo propagandową, której celem jest rekrutacja to Kościoła Adwentystów oraz założenie na wasze karki jarzma sabatu.

Piszę o sabacie, ponieważ sabat jest celem intensywnej indoktrynacji Adwentystów. Dlatego panowie ci uciekają z jednego tematu w drugi, ponieważ w poprzednim już nikt ich nie chciał czytać i nikt nie chciał z nimi dyskutować


Agencie orion : jarzmo nałożyli ci dopiero twoi Panowie a nie Bóg i nikt nigdy nie uciekał od odpowiedzialności za słowo. Przecież powyżej i nie tylko w tym poście wyraźnie ujawniłem, że nie masz pojęcia o Biblii albo udajesz, że nie masz.

HA, HA, HA, HA To nas „nikt już nie chce czytać i z nami dyskutować”?

Jeżeli to był żart, to ja się zaśmiałem.

Biorę wszystkich czytających na świadków – orion straciłeś w tej chwili resztki naszej sympatii i swojego poczucia rzeczywistości.

I to jest skutek Twojej nieodpowiedzialności za słowo.

orion napisał:
Gdyby panowie KiaOra i Prawdziwy obok swoich tasiemcowych postów podali linki do tych materiałów i powiedzieli uczciwie tak:
Niestety nie wszyscy z nami się zgadzają, więc prosimy o przeanalizowanie odmiennego punktu widzenia oraz przedyskutowanie z nami różnicy poglądów.
Dopiero w takim przypadku można mówić o ich uczciwości oraz chęci odnalezienia Prawdy.


Nie lubię tego, ale zacytuję sam siebie odnośnie Twojej strony i treści na niej zamieszczonych. Z 4tej strony tego tematu ordynarny kłamco i fałszerzu :

Prawdziwy napisał:
Czy w swoim ewentualnym artykule o Sabatystach dasz link do naszej dyskusji nt. sabatu (w moim temacie NWO już rządzi - nieznane źródło Prawdy albo tutaj) tak, by czytelnicy mogli sami wyciągnąć z niej wnioski jak to zrobiłeś z dyskusją o geocentryzmie, czy przedrukujesz ją w całości na swej stronie ? To byłoby uczciwe.

Ale zapewne dbając o jednostronność ukazywania twych wynurzeń bez słusznego napiętnowania ich, jak w rozmowie pod koniec mojego postu (który sam w sobie stanowi jedno wielkie oskarżenie twych głupot, że o postach Kiaory już nie wspominę):

Cytat:
Orion się obraził i wbrew namowom, po moim niedawnym ujawnieniu jego fobii w ostatnim poście wystawił temu tematowi najniższą ocenę tylko po to, by nikt na płycie głównej nie zobaczył spektakularnego upadku jego, nazwijmy to, oryginalnej myśli..…

Duże dziecko będzie teraz znowu tupało nóżką….
Tak jak wcześniej Fallenangel: niektóre argumenty są dla nich po prostu nie do odparcia, więc posuwają się do oplucia, tylko dlatego, że prawda ich boli !

OTO ARGUMENT SIŁY !!!
KTO MA USZY NIECH SŁUCHA, KTO MA OCZY NIECHAJ PATRZY CO ORION WYPRAWIA NA FORUM!!!

Parafrazując cytowanego już św. Pawła:
Obawiam się o Ciebie: czy nie trudziłem się na próżno.


Zacytujesz obalony wieki temu cytat z Kolosan http://rekabit.pl/eliasz/szady/kol2.htm
i na tym się skończy

(twoja uczciwość badacza Biblii)...


A to z kolei z 3ciej, myślisz, że zapomniałem co sam napisałem?

Prawdziwy napisał:
Kocham Cię jako mojego brata w wierze, ale czy ty sobie zdajesz sprawę jak dalece zaślepiony jesteś ?! Orion opamiętaj się wreszcie i dopóki nie zmienisz zdania na temat obowiązywania Sabatu zwłaszcza w kontekście znamienia Bestii, nie życzę sobie twoich bzdur w moich tematach. Polemizuj z rozmówcami, ale w oparciu o BIBLIĘ a nie twoją MITOMANIĘ INTERPRETACYJNĄ !!! Życzę sobie natomiast linka w mailu do mnie prowadzącego do artykułu na Twojej stronie, który uznawałby PRAWDĘ BIBLIJNĄ w związku ze zgromadzonym przeze mnie i Kiaorę materiałem dowodowym na temat obowiązywania Sabatu.
Może też być wklejenie artykułu tutaj i ekspiacja jak bardzo się dotąd myliłeś.


I co nam dałeś do tej pory? Stek bzdur podanych JEDNOSTRONNIE, zwanych
Cytat:
Kilka moich postów, które wyselekcjonowałem w celu łatwiejszej nawigacji. Skopiowałem je na jednej stronie

Swojej stronie, na której miałeś ukazać wszechstronne ujęcie tematu Sabatu i innych OBOWIĄZUJĄCYCH PRZYKAZAŃ BEZ KTÓRYCH ZBAWIENIE DLA KOGOKOLWIEK JEST NIEMOŻLIWE.

Zwłaszcza kłamcy oriona.

List do Hebrajczyków 6: 5 - 9 „Niemożliwe jest bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego i stali się uczestnikami Ducha Świętego, 5 zakosztowali również wspaniałości słowa Bożego i mocy przyszłego wieku, 6 a jednak odpadli - odnowić ku nawróceniu. Krzyżują bowiem w sobie Syna Bożego i wystawiają Go na pośmiewisko. 7 Ziemia zaś, która pije deszcz często na nią spadający i rodzi użyteczne rośliny dla tych, którzy ją uprawiają, otrzymuje błogosławieństwo od Boga. 8 A ta, która rodzi ciernie i osty, jest nieużyteczna i bliska przekleństwa, a kresem jej spalenie 9 Ale chociaż tak mówimy, to jednak po was, najmilsi, spodziewamy się czegoś lepszego i bliskiego zbawienia”

I dalej

10: 26 - 27 „Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy, 27 ale jedynie jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma trawić przeciwników”.

37 „Jeszcze bowiem za krótką, za bardzo krótką chwilę przyjdzie Ten, który ma nadejść, i nie spóźni się. 38 A mój sprawiedliwy z wiary żyć będzie, jeśli się cofnie, nie upodoba sobie dusza moja w nim. 39 My zaś nie należymy do odstępców, którzy idą na zatracenie, ale do wiernych, którzy zbawiają swą duszę”.

12: 12 - 21 „Dlatego wyprostujcie opadłe ręce i osłabłe kolana! 13 Proste czyńcie ślady nogami, aby kto chromy nie zbłądził, ale był raczej uzdrowiony. 14 Starajcie się o pokój ze wszystkimi i o uświęcenie, bez którego nikt nie zobaczy Pana. 15 Baczcie, aby nikt nie pozbawił się łaski Bożej, aby jakiś korzeń gorzki, który rośnie w górę, nie spowodował zamieszania, a przez to nie skalali się inni, 16 i aby się nie znalazł jakiś rozpustnik i bezbożnik, jak Ezaw, który za jedną potrawę sprzedał swoje pierworodztwo. 17 A wiecie, że później, gdy chciał otrzymać błogosławieństwo, został odrzucony, nie znalazł bowiem miejsca na nawrócenie, choć go szukał ze łzami. 18 Nie przystąpiliście bowiem do dotykalnego i płonącego ognia, do mgły, do ciemności i burzy 19 ani też do grzmiących trąb i do takiego dźwięku słów, iż wszyscy, którzy go słyszeli, prosili, aby do nich nie mówił 20 Nie mogli bowiem znieść tego rozkazu: Jeśliby nawet tylko zwierzę dotknęło się góry, winno być ukamienowane. 21 A tak straszne było to zjawisko, iż Mojżesz powiedział: Przerażony jestem i drżę”.

My dajemy czytelnikom wybór, ty czytelników swojej strony wciągasz w przepaść ze względu na utrzymywanie ich w ignorancji odnośnie WSZYSTKICH NAKAZÓW BOGA WOBEC WIERNYCH.

Przykro mi, ale nie sądzę, by Bóg mógł zapomnieć Ci tę zniewagę.

I ty nam będziesz cytował wobec nas to, co my już dawno potwierdziliśmy wobec Ciebie? W kontekście rzekomej
Cytat:
uczciwości oraz chęci odnalezienia Prawdy
przez Ciebie?
I to ma być argument wobec nas? Kłamstwo jakim żyjesz wobec Prawdy Biblijnej czyni Cię ordynarnym, zakłamanym obłudnikiem.

"Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą". Mateusza 23:13

Objawienie 22: 15 " Na zewnątrz są psy i uprawiający spirytyzm, i rozpustnicy, i mordercy, i bałwochwalcy, i każdy, kto lubuje się i trwa w kłamstwie."

Takich czeka śmierć druga... A skoro przy tym jesteśmy: Orion, co oznacza świeczka w twoim „oknie” ? Pytanie nie narusza Twojej ignorancji wobec naszych pytań dotyczących tematu, więc śmiało możesz odpowiedzieć...

orion napisał:
Ich zdaniem celebracja sabatu pokryje wszystkie inne braki i zmaże wszystkie grzechy. (...)


Wobec tysięcznego przeinaczenia i kłamstwa na nasz temat mającego zakryć rażące błędy doktrynalne i naukowe oriona powtórzmy zatem jeszcze raz to co o miłości bliźniego i fałszerstwie orionów tego świata mówi Pismo a ja już któryś raz do znudzenia powtarzam:

Prawdziwy ileś już razy napisał:

Jak poznać fałszywy kościół?

1. Stosunek do Dekalogu. Pomijają jedno – pomijają WSZYSTKIE (List Jakuba 2:10)
2. Stosunek do Prawdy i miłości bliźniego - w obu wypadkach implikuje poświęcenie, chodzi nie tylko o konieczność czczenia Soboty. Bluzgi i brednie pod adresem chrześcijan, że to "nienawistnicy" nader klarownie ukazują nam linię demarkacyjną pomiędzy chrześcijanami a lucyferycznymi odstępcami.
3. Stosunek do nie anulowanego kalendarza solarno – lunarnego
http://nietylkokontrowersje.com/blog/2009/06/11/kalendarz-biblijny-na-rok-2009/

do pobrania stąd: http://nietylkokontrowersje.com/files/kalendarz2009.pdf


OTO DLACZEGO:
Skoro antychryst zmienił Czasy i Prawo (kalendarz i dekalog) (Daniela 7,25 ) to oczywistym jest, że nie tylko Dekalogu należy przestrzegać (20 rozdział Księgi Wyjścia w Starym Testamencie) lecz również kalendarz dany przez Boga zastąpiony przez Gregoriański papieża Grzegorza. Znajdują się w nim daty wszystkich świąt obowiązujących chrześcijanina spodziewającego się Drugiego Przyjścia Zbawiciela.

A propos : kiedy Kościół Katolicki wypowiedział się na temat Apokalipsy? Czy w ogóle bierze pod uwagę taką ewentualność czy nadal wierzy, że jeszcze trochę wysiłku ekonomicznego i politycznego a znajdziemy się w Raju na Ziemi?

O Antychryście i rychłym końcu świata oprócz Apokalipsy i Księgi Daniela traktują min. te rozdziały : II LIST do Tymoteusza 2 rozdział oraz 24 rozdział Ewangelii Mateusza.

Dlaczego zatem Adwentyści Dnia Siódmego mieli by być najbliżej Prawdy?
2 Piotra 3:8 „Ale ta jedna rzecz niech wam nie będzie tajna, najmilsi! iż jeden dzień u Pana jest jako tysiąc lat, a tysiąc lat, jako jeden dzień.” Biblia Gdańska

Wierzący Żydzi uznający Nowy Testament twierdzą, że kończy się 6te tysiąclecie i wejdą razem z chrześcijanami do Niebiańskiego Sabatu 1000letniego odpocznienia, by razem z Nową Jerozolimą zstąpić na ziemię po jego upływie i królować z Chrystusem po wieki wieków. [WSZYSTKO MA POKRYCIE W BIBLII - SPRAWDŹCIE SAMI CHOCIAŻBY APOKALIPSĘ CZY LISTY PAWŁA]

Większość Adwentystów lekceważy jednak Przykazania odnoszące się do Świąt, bez których Zbawienie jest niemożliwe.


Pierwsze z brzegu radosne Święto Namiotów upamiętniające mieszkanie w szałasach i namiotach podczas wyjścia z Egiptu i wędrówki do Kanaanu, w planie symbolicznym ukazuje nam naszą wędrówkę w drodze do Zbawienia.
Objawienie 7 : 15 „Dlatego są przed stolicą Bożą i służą mu we dnie i w nocy w kościele jego, a ten, który siedzi na stolicy, jako namiotem zasłoni ich. (16) Nie będą więcej łaknąć i nie będą więcej pragnąć, i nie uderzy na nich słońce, ani żadne gorąco (17) Albowiem Baranek, który jest w pośrodku stolicy, będzie ich pasł i poprowadzi ich do żywych źródeł wód, i otrze Bóg wszelką łzę z oczów ich.” Biblia Gdańska

Świąt i odniesień do Drugiego Adwentu jest całe mnóstwo, kto czuje się na siłach niech je wszystkie opisze ku napomnieniu ignorantów.

Bardzo ciekawe strony rozwijające te arcyważne kwestie:

http://ruch-adwentu.dekalog.pl/

http://templum.own.pl/


Orion, zwracam się do Ciebie po raz ostatni, opamiętaj się. Sam wiesz, że dotykamy tu spraw najważniejszych na świecie a ty zamiast traktować tę polemikę (raczej mój monolog ) jako prywatną wojenkę jezuickiego agenta z "adwentystami" starasz się jak Kościół Katolicki zniechęcić ludzi do Pisma Świętego.

To stara sztuczka stosowana przez komunistów: "skoro tyle lat zakłamywano historię, to w najnowszą już też nie wierzę", tak mówiono w latach 90-tych po ujawnieniu prawdy o Katyniu, jako efekt całkowitego zniechęcenia większości zwykłych ludzi do jakiejkolwiek prawdy.

Poczytaj tylko co mówią nawróceni w tym temacie na 7mej stronie:

ckmmln napisał:
Musze ci przyznac Prawdziwy, ze mimo iz wczesniej podchodzilem do ciebie sceptycznie [delikatnie mówiąc - przyp. mój] oraz do tematu bibli jako takiej i ogolnie do wiary [acz musze przyznac ze przez instytucje KK ktora mnie od niej odrzucala daleko] , a bylem zafascynowanu ickiem i jemu podobnymi to teraz po dokladnym przeanalizowaniu na trzeźwo bez żadnych uprzedzeń przez dlugie tygodnie tych twoich wywodów oraz szukajac w innych alternatywnych zrodlach jak tez samemu czytajac min apokalipse musze przyznac ci , że to co piszesz jest tak logiczne i spójne, chronologiczne i konsekwentne, majace poparcie w mocnych dowodach, ze w gruncie rzeczy NIE DA SIE TEGO PODWAŻYĆ i az jestem przerazony ze to wszytsko dzieje sie tu i teraz. Na naszych oczach rozgrywa sie ów wielki bój acz wiekszość z nas ludzi tego nieststy nie dostrzega

Swietna robote robisz i nie irytuj sie tym co inni pisza zlego na ciebie tylko wiedz ze BARDZO duzo ludzi czyta te twoje „wypociny” i zaczynaja rowniez dostrzegac to wszytsko!!


Chociaż kiedyś:
ckmmln napisał:
oj biedny czlowieku , jesli juz piszesz o czyims zaslepieniu to popatrz na swoje, jestes tak przesiakniety zloscią na wszystkich ktorzy inaczej interpretują biblie i mają inne zdaniie niz niz ty ze az sie ona z twoich tekstów wylewa. LIczy sie tylko nasza prawda, reszta błądzi w ciemnosciach


Robisz z nimi to samo co Kościół Katolicki, tyle że za kulisami, jak Świadkowie Jehowy, najbardziej zniechęcająca sekta opluwająca Prawdę Biblijną.

Jak myślisz, jeżeli w ogóle myślisz: skąd ckmmln wziął kiedyś te brednie o "zaślepionym w nienawiści interpretatorze Biblii"?

Nawróć się sam albo nie przeszkadzaj w nawracaniu jezuicki agencie. I możesz nazywać mnie jak chcesz a także KiaOrę, Adgolka, pcla, amrosa a nawet ckmmlna.

Nas już nie interesujesz bo jako rozmówca jesteś beznadziejny. Powiedz oficerowi prowadzącemu żeby Cię zmienił na innego, bo tracisz resztki wiarygodności a Twoja tutejsza działalność stwarza jedynie pretekst zarówno do demaskacji waszej (mało rozgarniętej zresztą) agentury a na dodatek (co groźniejsze jeszcze) dalszych i ostatecznych ujawnień Prawdy nt. Słowa Bożego z naszej strony, czym jedynie odciągamy od was naiwnych i zwiedzionych. W raporcie możesz mnie zacytować i wysłać nawet samemu czarnemu Papieżowi.


*******************************

A TERAZ NARESZCIE ZAJMIJMY SIĘ POWAŻNYMI SPRAWAMI:

Pomimo moich starań i głosu na TAK za podaniem autora „GLOBALIZM a księga IZAJASZA rozdział 10”( podania.php?i=2347 ) nie udało mu się niestety przejść weryfikacji pozytywnie.

Bimi jak widać nie podziela naszych (raczej Biblijnych ) Apokaliptycznych poglądów i woli w pojedynkę lub razem z większością forumowiczów targnąć się na NWO.

Nie podzielając jego poglądów na temat rzekomej nieprzydatności Księgi Daniela i Objawienia uznałem, że wspaniałe pięcioplikowe kompendium wiedzy o czasach końca jakie nam ów niezarejestrowany użytkownik zwany „Duch Proroctwa” chcąc zapewne tę wiedzę tu rozpowszechnić w podanie wkleił, domaga się rozpowszechnienia, a jako że jest już po głosowaniu tajemnicy państwowej nie ujawniłem.
Gdyby ktokolwiek posiadał jeszcze jakieś, jakie uważa za wartościowe i godne polecenia, niech czyni tak samo jak on. Jest duża szansa, że jeśli nie oni sami po rejestracji, to chociaż my postaramy się je tu rozpropagować.

Wystarczy tylko nacisnąć poniższy link
http://www.przeklej.pl/plik/duch-proroctwa-rar-0002f09ni1ql2j6


nacisnąć duch proroctwa .rar i przeczytać wspaniałe analizy fachowców co do najbliższej przyszłości oparte jedynie na analizie obu wspomnianych apokaliptycznych biblijnych ksiąg.

Polecam je głównie orionowi i jemu podobnym. Niech czytając te materiały z Biblią w ręku przekonają się ile tracą słuchając własnych osobistych demonów, czy czytając „Strażnicę”, zamiast jedynie Pisma Świętego i analizy faktów historycznych na podstawie których rzetelnie zostały spisane.

Ostatnio stwierdziłem tu, że myślę nad opisaniem paraleli pomiędzy plagami egipskimi a apokaliptycznymi i zachęcałem Was do pomocy. Jako że silnych w temacie nie było a temat BARDZO NA CZASIE, na odpowiedź - i to od Boga! – nie musiałem długo czekać. 3 pliki o apokalipsie jako część tego kompendium, to właśnie analiza TEJ PARALELI. Dalibyście wiarę? KolegaTomeq napisał kiedyś do mnie również o podobnym przeżyciu osoby, która w troszeczkę innej sprawie ostatnio do niego napisała. Od adgolka też otrzymałem kiedyś podobnego maila.

Zachęcam jednocześnie wszystkich czytających do wklejania linka z materiałami w maile do znajomych, bądź w ostateczności wrzucić plik zbiorowy w jakim jest spakowany w załącznik do maila.

Dostałem mailem od Adgolka linki do ciekawych wykładów o apokaliptycznej - i nie tylko - treści Biblii w mp3, w sam raz dla osób niewidomych pragnących ją poznać a także – jak orion i spółka - duchowo ślepych, którym nawet dobry wzrok nie pomoże.

dr Alfred Palla - Proroctwa Apokalipsy
http://www.poznan.adwentysci.org/nagrania/index.php?path=proroctwa+apokalipsy/

Piotr Gradzikiewicz - Apokalipsa a współczesność
http://www.poznan.adwentysci.org/nagrani.....lczesnosc/

Wladysław Polok – Objawienie
http://www.poznan.adwentysci.org/nagrania/index.php?path=objawienie/


Wykłady o zdrowiu


dr n. med. Kireki Omanwa - Raj szyjki macicy
http://www.poznan.adwentysci.org/nagrania/index.php?path=rak+szyjki+macicy/

Sang-Lee Siegnij po zdrowie
http://www.poznan.adwentysci.org/nagrania/index.php?path=siegnij+po+zdrowie/

CAŁOŚĆ wykładów
http://www.poznan.adwentysci.org/nagrania



Serdecznie życzę wszystkim, by wynieśli z tych materiałów wiele pożytecznych nauk, tak nam dziś wszystkim potrzebnych. Amen.
_________________
Zajrzyj:
http://ruch-adwentu.dekalog.pl/

Jak zdrowo się odżywiać nie krzywdząc zwierząt ani siebie:
http://klinikaemmanuela.dekalog.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:25, 16 Sie '09   Temat postu: Deception 2012 (Wielkie Kłamstwo 2012) - Filmy Odpowiedz z cytatem

Orion napisał:
Cytat:
Odnośnie świątyni... nigdy nie negowałem, że chrześcijanie są symboliczną świątynią. Tymczasem proroctwa mówią o rzeczywistej świątyni Bożej, albo raczej o fałszywej 'ohydzie czyniacej spustoszenie na miejscu świętym'.

Albowiem lucyferianisci planują odbudowę świątyni Salomona w Jeruzalem i z tej prostej przyczyny toczy się tam nieustanna wojna od roku 1948.


Nigdy nie negowałeś? A to co czynisz tylko w tym jednym fragmencie, który podkreśliłem, to jak to nazwiesz?
Zdecyduj się też w końcu, czy ta trzecia w cudzysłowiu świątynia, którą roi się odbudowanie talmudycznym, to w końcu RZECZYWISTA, tak jak DOKŁADNIE STWIERDZASZ W TYM SAMYM POWYŻSZYM NAPISANYM PRZEZ SIEBIE SAMEGO ZDANIU ŚWIĄTYNIA BOŻA CZY TYLKO FAŁSZYWA?

Biblia wyraźnie bowiem stwierdza i mówi o tym ten słynny 2 Tesal. rozdział 2, że tą ŚWIĄTYNIĄ BOŻĄ W KTÓREJ ZASIĄDZIE NIEGODZIWIEC, SYN ZATRACENIA, KTÓRY WYNOSI SIĘ PONAD WSZYSTKO JEST LUD BOŻY I NIC PONAD TO! Dokładnie wypełniło się to proroctwo w osobie biskupa Rzymu, który to pierwotny, na początku prawowierny zbór odstąpił od prawdy, a jego kolejni biskupi tylko dokładali kolejne cegiełki by wypełnić to właśnie proroctwo, które spisał apostoł Paweł i wynieśli się PONAD WSZYSTKO Co się zowie bogiem lub jest przedmiotem bożej czci, zasiedli również w ŚWIĄTYNI BOŻEJ, którą jest lud Boży i zbeszcześcili ją do cna! By na samym końcu samych siebie POSTAWIĆ NA MIEJSCU BOGA I BY TO IM ODDAWANO BOSKĄ CZEŚĆ, CO I MA MIEJSCE ZAMIAST PRAWDZIWEMU BOGU!

Poza tym Orion, kto jeśli właśnie nie TY SAM OSOBIŚCIE NAZWAŁEŚ I NAZYWASZ NIEREALNE ROJENIA TALMUDYCZNYCH O ODBUDOWIE ŚWIĄTYNI W JEROZOLIMIE NIE BYNAJMNIEJ FAŁSZYWĄ, ALE RZECZYWISTĄ ŚWIĄTYNIĄ BOŻĄ???!!!
Pozwól, że odświeżę Ci pamięć z jednego z Twoich własnych postów, które tutaj zamieściłeś dokładnie na ten temat nazywając próby odbudowy tej kpiny z Boga, BOŻĄ ŚWIĄTYNIĄ!!!

Cytat:
Pierwsza niezwykle mocna wskazówka. Odstępstwo od czystej prawdy ma skalę światową. Wygląda na to, że odstępstwo jest wyraźnie, ale... nie objawił się jeszcze człowiek bezprawia.

(4) przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.

Mamy kilka szczegółów dotyczących człowieka bezprawia.

I to jest główny problem dla wielu.

Nie mamy jeszcze świątyni Boga na ziemi.

Świątynia Boga była zbudowana dwokrotnie oraz była dwukrotnie zburzona. W tej chwili na miejscu świątyni Boga jest meczet na Skale.

Świątyni nie ma. Nie mozna nazwać Watykanu świątynią Boga ponieważ Watykan czy bazylika sw. Piotra ma się tak do świątyni Bożej jak pałac do chlewa.

Bóg zawsze poświęcał osobiście swoją świątynie i takiej teraz nie ma, ale są plany jej odbudowy, plany bardzo zaawansowane.



W pierwszym przypadku stwierdzasz, że: NIE MAMY JESZCZE ŚWIĄTYNIO BOGA NA ZIEMI!

No cóż Orion! W przeciwieństwie do ciebie i głupot, które wypisujesz na ten temat Biblia stwierdza coś DOKŁADNIE PRZECIWNEGO, ŻE ŚWIĄTYNIA TAK ISTNIEJE I JEST NIĄ LUD BOŻY, POŚRÓD KTÓREGO BÓG JEST NADAL OBECNY!

Rzeczywistą, tj. FIZYCZNĄ ŚWIĄTYNIĄ BOŻĄ W KTÓREJ JEZUS SŁUŻY JAKO NASZ ARCYKAPŁAN WEDŁUG PORZĄDKU MELCHIZEDEKA JEST ŚWIĄTYNIA W NIEBIE, DO KTÓREJ SŁOWO BOŻE KIERUJE KAŻDEGO WIERZĄCEGO, ABY TO DO TEJ, A NIE ŻADNEJ INNEJ UDAWAŁ SIĘ KAŻDEGO DNIA!
Mówi o tym AŻ NADTO JASNO I WYRAŹNIE CAŁY LIST DO HEBRAJCZYKÓW I KSIĘGA OBJAWIENIA! Tak więc i tutaj to co TWIERDZISZ W POWYŻSZYCH SŁOWACH TY, CAŁKOWICIE ROZMIJA SIĘ Z TYM, CO MÓWI NA TEN TEMAT, CZYLI ISTNIENIA W OBECNYM CZASIE JAK NAJBARDZIEJ REALNEJ ŚWIĄTYNI BOŻEJ, KTÓREJ NIE MUSI ODBUDOWYWAĆ ŻADEN CZŁOWIEK, Z TEGO PROSTEGO POWODU, ŻE WCZEŚNIEJ OD NIEGO, ZBUDOWAŁ JĄ SAM BÓG! SŁOWO BOŻE WYRAŹNIE O TYM MÓWI I TRZEBA MIEĆ KLAPY NA OCZACH ABY TEGO NIE WIDZIEĆ!

Orion napisał:

Cytat:
Świątynia Boga była zbudowana dwokrotnie oraz była dwukrotnie zburzona.


Orion, gdybyś Ty w ogóle znał Słowo Boże to wiedziałbyś, że istniały już TRZY ŚWIĄTYNIE NA ZIEMI W CZASACH STAROTESTAMENTALNYCH, a że nie znasz tegoż Pisma, to wychodzą ci potem z tego tego rodzaju ignoranckie kwiatki, jak te, które sam o sobie ujawniasz i obnażasz w każdym swoim poście, dosłownie na każdy temat!

Pozwól Orion, że odnośnie ilości Świątyń, czy były ich DWIE, czy RACZEJ TRZY, czego ty i tobie podobni ignoranci już nawet nie potraficie dostrzec, nawet, gdy dosłownie pokaże się to wam palcem, odświeżę Ci pamięć również i w tej kwestii!

Pierwszą Świątynią był Namiot Świadectwa, który wędrował z Izraelitami przez 40 lat po pustyni i nad którym obecna była Szekina, czyli obecny był SAM BÓG W SWOJEJ CHWALE, w czasie całej wędrówki ludu Bożego przez wszystkie ich lata pielgrzymowania do Kanaanu!!! Mówi o tym i o tej PIERWSZEJ ŚWIĄTYNI, KTÓRĄ BYŁ NAMIOT ŚWIADECTWA cały PIĘCIOKSIĄG MOJŻESZA!

Drugą Świątynią była Świątynia, którą wybudował Salomon i którą poświęciła sama obecność również Chwały Bożej czyli SZEKINA!

Trzecią zaś była Świątynia, którą izraelici zaczęli odbudowywać zgodnie z nakazem Pańskim po powrocie z niewoli Babilońskiej, i którą dokończył w końcu Idumejczyk Herod!
Tej ostatniej trzeciej świątyni nie okryła przy jej poświęceniu już obecność Bożej Chwały czyli Szekina, tak jak miało to miejsce w przypadku dwóch pierwszych świątyń!
Choć później, pod sam koniec okresu swego istnienia, dostąpiła tego zaszczytu, w obecności w niej samego Jezusa Chrystusa!


Odbudowa tzw. ,,Świątyni'' w Jerozolimie byłaby jedynie atakiem na prawdziwą Bożą Świątynię, która jest w niebie! Byłaby atakiem na ofiarę Chrystusa i bluźnierstwem sięgającym dosłownie nieba!
Tak więc nazywanie czegoś takiego rzeczywistą Świątynią Bożą, jak czyni to Orion i jemu podobni świadczy również o tym, że Orion oprócz tego, że jest zwyczajnym ignorantem, to jest bluźniercą i wspólnikiem tych przestępców, których próby przemienienia ich w tej sprawie zamiarów w czyn i wmawianie komuś, że to będzie TA PRAWDZIWA ŚWIĄTYNIA BOŻA, jest nie tylko oszustwem, ale dziełem zwodziciela, nie znającym miary w swojej bezczelności i namawiającym jeszcze innych do wspólnoty w tym przestępstwie i zbrodni!

Tak więc wywody Oriona i jemu podobnych na ten temat, czyli tego czym jest w ogóle ŚWIĄTYNIA BOŻA, ILOŚCI ŚWIĄTYŃ, KTÓRE ISTNIAŁY W OKRESIE STAREGO TESTAMENTU ORAZ CZYM OBECNIE JEST ŚWIĄTYNIA BOŻA I GDZIE OBECNIE ZNAJDUJE SIĘ REALNA, TO JEST PRAWDZIWA ŚWIĄTYNIA BOŻA, wypociny na ten temat tego rodzaju ,,znawców'' tematu jak Orion i jemu podobni tchną jedynie totalną ignorancją, obnażając dosłownie ich zerową znajomość tego, jak i wszystkich innych tematów, za znawców, których pragną uchodzić, gdy w rzeczywistości wyłazi z nich tylko raz za razem kosmiczna ignorancja i zero wiedzy jaką w tej mierze posiadają!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Erwin




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 480
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:04, 16 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pcl napisał:
Cytat:
Ale funkcjonuje w zakresie dogmatu, że sabat miał być nienaruszony co do przesuniecia fazowego w czasie [...]

Możesz napisać tak poważnie, co to takiego ten twór "przesunięcie fazowe sabatu w czasie"? Chodzi o zmianę Sabatu na niedzielę?

Jeśli pojmuje się nieustanną zmianę dni 7-miu dni tygodnia jako cykl w czasie, to przesunięcie fazowe dla tego cyklu oznacza przestawienie tego cyklu. Zmiana z sabatu (soboty) na niedzielę to przesunięcie fazowe o 1/7 cyklu. Zmiana świętowania sabatu przez KRK, to jest właśnie przesunięcie fazowe tego cyklu, który ciągnie się już od czasu żywienia manną na pustyni.
pcl napisał:
Cytat:
Przecież Jezus trywializował ten sabat. Wyśmiewał przesadne podchodzenie do niego dając masę logicznych przykładów uczniom.


Podaj może z 3 przykłady z masy logicznych, danych uczniom przez Jezusa!
Tak, żebyśmy wiedzieli o czym debatujemy.

Podaję. Są dość popularnie znane:
Mat12:1-8 O zrywaniu kłosów w sabat. (Czyli wykonanie pracy młócenia zboża w rękach i to w zakazanym od pracy dniu)
Łuk6:6-11 O wykonaniu usługi lekarskiej w postaci uzdrowienia sparaliżowanej ręki w dniu, gdy nie wolno było pracować, tylko jedynie świetować modląc się do Boga i go wychwalając.
Mat12:9-14 To co powyżej z medyczną pracą + przykład z wyciąganiem owieczki z dołu do którego pechowo wpadła akurat w sabat i miałaby wg prawa sabatu zdechnąć tam, bo wyciąganie jej stamtąd byłoby pracą niemożliwą ustawowo do wykonania w sabat.
pcl napisał:
Cytat:
A na pamiatkę mieli mieć teraz jego wyznawcy wieczerzę pożegnalną, a nie sabat jako wyjście z Egiptu.

??? A co ma piernik do wiatraka i skąd u ciebie przekonanie, że Sabat jest pamiątką wyjścia z EGIPTU?

Pamiatka o żywieniu manną na pustyni (piernik)jest ściśle związana z wyjściem z Egiptu(wiatrak), które też odbyło się akurat w sobotę. Są to więc zsynchronizowane świeta.
Jest więc zależność jednego z drugim.
pcl napisał:
Cytat:
Lucyfer bardzo skutecznie powstrzymuje wydostanie się prawdy na wierzch. Chcesz być chrześcijaninem aby badać i ustalać dogmaty, to należałoby chyba jedynie działać w podziemiu, aby ubecja jezuicka tego nie wykryła.


Co to za szczurza propaganda? Boisz się czegoś? Śmierci, ludzi?

Łukasz 11:33 - Nikt nie zapala świecy i nie stawia jej w ukryciu ani pod korcem, ale na świeczniku, ażeby ci, którzy wchodzą, widzieli światło.

Chodzi tu o roztropność zarazem i zalecaną u chrześcijan ostrożność jak u węża. Są przecież jak owce wstawione w stado wilków. Minimum ostrożnosci jest więc wskazane i wymagane. Inaczej gdybyśmy się dobrowolnie pchali pod ustawiony miecz to nie cenilibyśmy wartości życia. A życie jest dużo warte. To jest jeden z głównych watków w biblii, która pokazuje jego pełną wartość jako życie wieczne.

pcl napisał:
Generalnie po przeczytaniu tego, co napisałeś, zaznałem czasowego przesunięcia fazowego prawego półmóżdża w miejsce lewego półdupka. Powyższe napisałem używając wyłącznie tego półdupka, który jak już wiesz chwilowo mi się przesunął. Smile
Erwin! Nie krzywdź ludzi!
Nic mi nie wiadomo o twoich przesunięciach biomasy. To jest twój problem medyczny i niezwiazany z założonym wątkiem. Najprawdopodobniej ortodoksja ADS-u uniemożliwiła ci zdobywanie innej wiedzy poza biblijną. Musiałeś wiec mieć mało czasu na świeckie kształcenie się w takich dziedzinach wiedzy, aby móc potem rozumieć pewne sprawy określane innym nazewnictwem.
Jesteś kolejnym przykładem jak szatan zaślepia umysły ludzi, uniemożliwiając szersze spojrzenie na sprawy, poprzez ryglowanie ludzi w pokrzywionych interpretacjach biblii i odciaganiem ich od zdobywania pożytecznej wiedzy, przez nadawanie ortodoksji chrześcijańskiej swoim zainfekowanym religiom babilońskim.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:41, 16 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu jak zwykle bicie piany i personalne pyskówki. Gdzie tu miejsce na prawdziwe owoce wiary?

Ps. Strzeżcie się trójczaków!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pcl




Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 148
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:09, 16 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Erwin napisał:
pcl napisał:
Cytat:
Ale funkcjonuje w zakresie dogmatu, że sabat miał być nienaruszony co do przesuniecia fazowego w czasie [...]

Możesz napisać tak poważnie, co to takiego ten twór "przesunięcie fazowe sabatu w czasie"? Chodzi o zmianę Sabatu na niedzielę?

Jeśli pojmuje się nieustanną zmianę dni 7-miu dni tygodnia jako cykl w czasie, to przesunięcie fazowe dla tego cyklu oznacza przestawienie tego cyklu. Zmiana z sabatu (soboty) na niedzielę to przesunięcie fazowe o 1/7 cyklu. Zmiana świętowania sabatu przez KRK, to jest właśnie przesunięcie fazowe tego cyklu, który ciągnie się już od czasu żywienia manną na pustyni.


No to sobie Erwin uświadom, że nie było żadnego przesunięcia w żadnym cyklu. O fazowym przesunięciu cyklu w czymkolwiek, można mówić, gdy ma on miejsce!
Jeżeli natomiast Sobota nadal jest sobotą, a niedziela niedzielą, to jest to twój "słowotwór" który ma się nijak do zaistniałego faktu. Nic takiego nie zaistniało, ale wielu by być może chciało.
Sabat ciągle jest sabatem i jego świętość jest - nienaruszalna!
Taki słowotwór ma jeden cel - rozmydlić.
"Ja wolę" - piętnować niż rozmydlać!

Cytat:

pcl napisał:
Cytat:
Przecież Jezus trywializował ten sabat. Wyśmiewał przesadne podchodzenie do niego dając masę logicznych przykładów uczniom.

Cytat:

Podaj może z 3 przykłady z masy logicznych, danych uczniom przez Jezusa!
Tak, żebyśmy wiedzieli o czym debatujemy.

Podaję. Są dość popularnie znane:
Mat12:1-8 O zrywaniu kłosów w sabat. (Czyli wykonanie pracy młócenia zboża w rękach i to w zakazanym od pracy dniu)
Łuk6:6-11 O wykonaniu usługi lekarskiej w postaci uzdrowienia sparaliżowanej ręki w dniu, gdy nie wolno było pracować, tylko jedynie świetować modląc się do Boga i go wychwalając.
Mat12:9-14 To co powyżej z medyczną pracą + przykład z wyciąganiem owieczki z dołu do którego pechowo wpadła akurat w sabat i miałaby wg prawa sabatu zdechnąć tam, bo wyciąganie jej stamtąd byłoby pracą niemożliwą ustawowo do wykonania w sabat.


No to twraz wyjaśnij, gdzie tu mamy do czynienia z "trywializacją SABATU" jako święta, bo nie mogę nadal pojąć twojego sposobu sugestywnego rozumowania! Bardzo proszę byś mi to wykazał!

Cytat:
pcl napisał:
Cytat:
A na pamiatkę mieli mieć teraz jego wyznawcy wieczerzę pożegnalną, a nie sabat jako wyjście z Egiptu.

??? A co ma piernik do wiatraka i skąd u ciebie przekonanie, że Sabat jest pamiątką wyjścia z EGIPTU?

Pamiatka o żywieniu manną na pustyni (piernik)jest ściśle związana z wyjściem z Egiptu(wiatrak), które też odbyło się akurat w sobotę. Są to więc zsynchronizowane świeta.
Jest więc zależność jednego z drugim.


Pamiątka o żywieniu manną?
Żywienie manną w sobotę się nie odbywało, a Sobota nie jest pamiątką "nieżywienia" Smile
Sugerujesz dwa synchroniczne święta zakładając jeszcze dodatkowo, że wyjście z Egiptu miało miejsce w Sabat?
Skąd to czerpiesz?

Cytat:
Nic mi nie wiadomo o twoich przesunięciach biomasy. To jest twój problem medyczny i niezwiazany z założonym wątkiem. Najprawdopodobniej ortodoksja ADS-u uniemożliwiła ci zdobywanie innej wiedzy poza biblijną. Musiałeś wiec mieć mało czasu na świeckie kształcenie się w takich dziedzinach wiedzy, aby móc potem rozumieć pewne sprawy określane innym nazewnictwem.
Jesteś kolejnym przykładem jak szatan zaślepia umysły ludzi, uniemożliwiając szersze spojrzenie na sprawy, poprzez ryglowanie ludzi w pokrzywionych interpretacjach biblii i odciaganiem ich od zdobywania pożytecznej wiedzy, przez nadawanie ortodoksji chrześcijańskiej swoim zainfekowanym religiom babilońskim.


Biomasy Smile To się ubawiłem! Smile
Ortodoksja ADS nie miała wpływu na mój tok kształcenia Smile
Co sugerujesz i do czego zmierzasz? Chcesz powiedzieć, że należę do ADS?
Muszę cię Erwin rozczarować! Ale poważnie o tym myślałem i kto wie.

Bardzo dobrze rozumiem sprawy związane z "innym nazewnictwem", ale w polemice na forum nie staram się lśnić frazeologią, której celem w gruncie rzeczy jest zgubienie istoty tego, co meritum powinno pozostać tj. nienaruszalna świętość SABATU!

Właśnie w tym problem, że być może jestem nieco "chytrzejszy" od ciebie i już wielokrotnie spotkałem się z taką "dyskretną" zmianą wydźwięku dekalogu, przez licznie wypluwane terminy, określenia, wyrażenia, wysłowienia, których celem jest dopieszczenie ego owego interlokutora, walczącego podświadomie o jakąś formę auto-usprawiedliwienia.
Dlatego też "fazowe przesunięcie Sabatu" wsadź sobie w ciemne miejsce, bo podobną bajeczkę o "przesunięciu" li tylko wielokrotnie słyszałem!

Słowo "przesunięcie" w kwestii Sabatu sugeruje coś, co nie miało miejsca w rzeczywistości.
Jedyne, co miało miejsce, to zmiana dekalogu przez katolickich liderów i takich określeń powinniśmy używać.
Nic się nie przesunęło ERWIN. Oszustwo i kłamstwo jest być może przez ciebie zupełnie nieświadomie powielane. Nie wiem!
Jednak wiem, że "przesunięcie fazowe" w przypadku Sabatu kojarzy mi się z pijanym klechą dłubiącym dłutem w kamiennych tablicach!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Erwin




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 480
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:17, 16 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pcl napisał:
[No to twraz wyjaśnij, gdzie tu mamy do czynienia z "trywializacją SABATU" jako święta, bo nie mogę nadal pojąć twojego sposobu sugestywnego rozumowania! Bardzo proszę byś mi to wykazał!

Sam sobie dalej to wyjaśniaj. Ja już ci to zrobilem. Jak nie rozumiesz nadal, to musisz uzupełnić świeckie wykształcenie. Bez jego posiadania będzie ci zawsze trudno rozumieć teksty pisane na innym poziomie rozeznawczym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pcl




Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 148
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:51, 16 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Erwin napisał:
pcl napisał:
[No to twraz wyjaśnij, gdzie tu mamy do czynienia z "trywializacją SABATU" jako święta, bo nie mogę nadal pojąć twojego sposobu sugestywnego rozumowania! Bardzo proszę byś mi to wykazał!

Sam sobie dalej to wyjaśniaj. Ja już ci to zrobilem. Jak nie rozumiesz nadal, to musisz uzupełnić świeckie wykształcenie. Bez jego posiadania będzie ci zawsze trudno rozumieć teksty pisane na innym poziomie rozeznawczym.


Co i gdzie wykazałeś? Gdzie masz tę swoją TRYWIALIZACJĘ?
Rozumiesz, co znaczy trywializować? Zajrzyj do słownika!

To twoje przykłady TRYWIALIZUJĄCE SABAT

Cytat:
Mat12:1-8 O zrywaniu kłosów w sabat. (Czyli wykonanie pracy młócenia zboża w rękach i to w zakazanym od pracy dniu)


12:1 - W tym czasie szedł Jezus w sabat wśród zbóż, a uczniowie jego byli głodni i poczęli rwać kłosy i jeść.
12:2 - A gdy to ujrzeli faryzeusze, rzekli do niego: Oto uczniowie twoi czynią, czego nie wolno czynić w sabat.
12:3 - A On rzekł im: Czyż nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy był głodny, on i ci, którzy z nim byli?
12:4 - Jak wszedł do Domu Bożego i jadł chleby pokładne, których nie wolno było jeść jemu ani tym, którzy z nim byli, tylko samym kapłanom?
12:5 - Albo czy nie czytaliście w zakonie, że w sabat kapłani w świątyni naruszają sabat, a są bez winy?
12:6 - Ale mówię wam, że tutaj jest coś większego niż świątynia.
12:7 - I gdybyście byli zrozumieli, co to jest: Miłosierdzia chcę, a nie ofiary, nie potępialibyście niewinnych.
12:8 - Albowiem Syn Człowieczy jest Panem sabatu.

Erwin! Gdzie tu jest strywializowany Sabat? Chyba w twojej głowie!

Cytat:
Łuk6:6-11 O wykonaniu usługi lekarskiej w postaci uzdrowienia sparaliżowanej ręki w dniu, gdy nie wolno było pracować, tylko jedynie świetować modląc się do Boga i go wychwalając.


Usługi lekarskiej Smile Zaczynam myśleć, że wdałem się w dyskusję z kukiełką, z awatara, którego sobie dobrałeś Smile

Łuk 6:9 - I rzekł do nich Jezus: Zapytuję was, czy wolno w sabat dobrze czynić, czy źle czynić? Życie ocalić czy zatracić?


Cytat:
Mat12:9-14 To co powyżej z medyczną pracą + przykład z wyciąganiem owieczki z dołu do którego pechowo wpadła akurat w sabat i miałaby wg prawa sabatu zdechnąć tam, bo wyciąganie jej stamtąd byłoby pracą niemożliwą ustawowo do wykonania w sabat.


12:11 - A On im rzekł: Któż z was, mając jedną owcę, gdyby mu ta w sabat do dołu wpadła, to czy jej nie pochwyci i nie wyciągnie?
12:12 - O ileż więcej wart jest człowiek, niż owca! A zatem wolno w sabat dobrze czynić.


No grubo przekręcasz! No właśnie Chrystus powiedział, że owce wyciągniecie, a człowiekowi każecie zdychać!!!
Ale czego się nie robi, żeby uzasadnić swoją logikę i słuszne, bo "własne wykształcenie". (zgłoś się do dziekanatu w sprawie reklamacji)

A zatem wolno w sabat dobrze czynić. To chyba wszystko wyjaśnia!

Co to ma wspólnego z trywializowaniem przykazania dekalogu?

Jeżeli ktokolwiek sabat trywializuje, to wyłącznie TY!

Tak swoją drogą, masz jakiś kompleksik na punkcie swojego wykształcenia? Smile
No sam zobacz! Przecież ty z pewnością wiesz lepiej od jakiegoś niewykształconego cieśli!
Pamiętaj, że ty jesteś królem tej kwestii!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:09, 18 Sie '09   Temat postu: Deception 2012 (Wielkie Kłamstwo 2012) - Filmy Odpowiedz z cytatem

Hej Prawdziwy mam pytanie. Co byś powiedział gdybym ci powiedział że wczoraj przyszło do mnie trzech świątobliwych egoistów. Pierwszy był Sanjasinem, (tj. człowiekiem, który się wyrzekł świata); drugi orientalistą, a zarazem wyznawcą wszechludzkiego braterstwa; trzeci pracował z całym przekonaniem nad urzeczywistnieniem wspaniałej utopii. Każdy z nich był całkowicie oddany swej pracy i patrzył z góry na działalność i postawę życiową innych ludzi, każdy też czerpał natchnienie i siły z własnych przekonań. Wszyscy trzej byli namiętnie przywiązani do swych poglądów, a w każdym na swój sposób zaznaczała się dziwna bezwzględność.
Mówili mi - zwłaszcza ów utopista, - iż gotowi są wyrzec się wszystkiego dla swych przekonań, nawet siebie i przyjaciół poświecić. Byli na pozór łagodni i skromni - najbardziej ten od braterstwa - a jednak była w nich jakaś twardość, nieczułość serca i owa szczególna nietolerancja, właściwa ludziom którzy się czują czymś lepszym od innych. Uważali się za wybranych, którzy są powołani do wskazywania drogi innym bowiem sami posiedli wiedzę i są pewni swej słuszności.
Sanjasin w toku poważnej rozmowy, stwierdził że przygotowuje się do następnego żywota. Obecny - mówił - może mu dać niewiele, albowiem potrafił już przeniknąć na wskroś wszystkie światowe ułudy i oswobodzić się od doczesnych spraw. Przyznawał iż ma pewne wady, oraz trudności w koncentracji, ale - dodał - w następnym wcieleniu musi dorosnąć do ideału, który już dziś widzi przed sobą. Całe jego zainteresowanie i energia skupiały się w przekonaniu iż ma się stać kimś wybitnym w następnym swym życiu. Rozmawialiśmy dość długo a on wciąż podkreślał z naciskiem doniosłość jutra, przyszłości. Przeszłość - mówił - istnieje tylko w związku z przyszłością, a teraźniejszość jest jeno przejściem w przyszłość; "dziś" może być ciekawe tylko przez wzgląd na jutro. Gdyby to jutro nie istniało, po cóż byśmy mieli podejmować jakiekolwiek wysiłki? Można by równie dobrze wegetować, lub jak cielę trwać w miłym spokoju.
Całe życie było dlań nieustannym przesuwaniem się przeszłości w przyszłość poprzez chwilową teraźniejszość; powinniśmy więc używać jej - mówił, - aby się stać w przyszłości człowiekiem wybitnym - silnym, rozumnym, współczującym. Zarówno teraźniejszość, jak przeszłość przemijają, ale w jutrze dojrzewa owoc. Podkreślał wciąż iż dziś jest jeno szczeblem i nie należy o nie zbytnio się troszczyć, ani mu nadawać wielkiego znaczenia, trzeba natomiast widzieć jasno ideał jutra przed sobą i wytrwale ku niemu dążyć, a osiągnie cię cel. Teraźniejszość niecierpliwiła go i męczyła niewymownie.
Wyznawca braterstwa był bardziej wykształcony, używał też bardziej poetycznego języka; umiał świetnie operować słowami, mówił łagodnie, miękko i przekonywująco. On również stworzył idealny obraz siebie w przyszłości. Musi stać się nie byle kim. Idea ta wypełniała jego serce, toteż już zawczasu starał się gromadzić swoich przyszłych uczniów. Śmierć - mówił - jest piękna, gdyż zbliża nas do tej boskiej wizji nas samych w przyszłości; a myśl o niej czyni nam życie w tym brzydkim i smutnym świecie znacznie łatwiejszym.
Pragnął gorąco przetwarzać i upiększać świat i pracował szczerze dla urzeczywistnienia braterstwa ludzi. Uważał iż ambicja wraz z nieodłącznym od niej okrucieństwem i amoralnością jest nieodzowna na tym świecie gdzie wszak należy niejednego dokonać; twierdził również, iż chcąc prowadzić różne organizacyjne prace, trzeba - niestety - mieć dość twardą rękę. Praca nasza jest ważna, - mówił - gdyż ma pomagać ludzkości, więc każdy kto się jej przeciwstawia musi być odsunięty - oczywiście łagodnie. Organizacja stworzona dla wykonywania tej pracy ma najwyższą wartość, toteż nie możemy dopuścić aby jej utrudniano. "Inni mają swoje drogi i metody - dodał, - ale w istocie nasza jest najważniejsza, a każdy kto nam w tej pracy przeszkadza, nie jest jednym z nas."
Utopista był dziwnym połączeniem idealisty i człowieka na wskroś praktycznego. Ewangelią jego nie było dawne, lecz nowe; w to nowe wierzył bez zastrzeżeń. Twierdził, iż wie co przyszłość niesie, albowiem ta nowa ewangelia dokładnie ja, przepowiedziała. Planem jego było najpierw szerzyć zamęt, a potem organizować i przeprowadzać swoje. Teraźniejszość - mówił - jest zgniła, trzeba ją zburzyć doszczętnie i dopiero po zniszczeniu jej coś nowego zbudować. Trzeba poświęcić teraźniejszość dla jutra; człowiek przyszłości jest ważny, los człowieka dzisiejszego ma małe znaczenie. "Wiemy dobrze, jak stworzyć tego człowieka przyszłości" - mówił - "możemy z łatwością ukształtować jego umysł i urobić serce, ale aby dokonać czegoś dobrego, musimy wpierw zdobyć władzę; gotowi jesteśmy poświęcić siebie i innych, aby stworzyć nowy porządek na świecie; zniszczymy każdego, kto nam stanie na drodze, bowiem jakość środków nie ma żadnego znaczenia; cel uświęca wszystkie środki".
"Dla osiągnięcia ostatecznego celu tj. pokoju, można używać każdej formy gwałtu i przymusu; dla zapewnienia swobody jednostce w przyszłości, ucisk i tyrania są dziś nieuniknione. Gdy pochwycimy władzę w swe ręce," - stwierdzał - "będziemy używali wszelkiego rodzaju przymusu, byle za wszelką cenę zbudować nowy porządek na świecie; by zorganizować bezklasowe społeczeństwo, nie mające żadnych kapłanów. Nie odstąpimy nigdy od naszej podstawowej tezy, zjednoczyliśmy się z nią całkowicie, ale będziemy zmieniać strategię i taktykę w zależności od zmieniających się warunków. Planujemy, organizujemy i działamy w jednym celu: by zniszczyć człowieka dzisiejszego, a stworzyć człowieka jutra".

[Tak sobie potem pomyślałem ze Pierwszy z nich reprezentował okres nieustających wojen, gdzieś od samego początku tak do końca średniowiecza (które trwało tak naprawdę aż do początków ery przemysłowej 1850-1900, drugi z nich apogeum, i ciagłość tegoż co było do tejże pory - w postaci działalności Stalina i Hitlera (wiecie że NKWD szkoliło swego czasu SS i gestapo?!)
Ostatnia ze światobliwosci może w istocie dopiero nadchodzi ??? Jak myślisz...
P.S. a propos - masz coś na przeciwko krishnamurtiego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kozak




Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 204
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:54, 18 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako, że orion najwidoczniej dostaje piany na ustach widząc bądź słysząc Veitha, przeniósł się na inne forum.

Bardziej prawdopodobne jest jednak, że przepłoszyła biedaka po prostu waga naszych argumentów, która zmiażdżyła go doszczętnie a nawet jemu znudziło się powtarzanie tych samych banałów, którymi nas raczył okazując gest iście wielkopański.

Ale dość na tym. Nabierze oddechu w zaciekłej walce z pokemonami i innymi ateistami, to wróci, skądś musi czerpać natchnienie do opluwania "lucyferycznych czcicieli wszystkich obowiązujących Boskich Przykazań".

Niech pamięta jednak, że jak długo propaguje trujące treści na swojej stronie, tak długo powiększa masę zgorszonych i zwiedzionych odnośnie Sabatu, którego jak i innych obowiązujących świąt nie zamierza przestrzegać i innych zwiedzionych od Prawdy odwodzić.

Czy nie dziwne jak niektórzy natychmiast łapią konieczność podporządkowania się PRAWU BOŻEMU a innym łopatą przez wiele miesięcy nie wytłumaczysz, bo kazuistyka samousprawiedliwienia jest u nich tak silna? A może inna siła wchodzi tu w grę?

A może orion od początku nie wiedział, czego naprawdę chce się dowiedzieć, oczywiście poza potwierdzeniem od nas swego "geniuszu poszukiwacza Prawdy", a jako, że przy nas momentalnie wymiękł i dalsza "rozmowa" prowadzona była na zasadzie, my argumenty, on oszczerstwa wobec nas bez cienia nawet najżałośniejszej próby potwierdzenia ich w faktach, uznał, że tu za wysokie progi i powodów do samozadowolenia z własnej ignorancji i wątpliwej sławy niestety musi szukać gdzie indziej.

Dotychczas tak miałem tylko w temacie kobiet, ale ja przynajmniej rozróżniam pierwiastek racjonalny od irracjonalnego. 6 tysięcy lat racjonalnego faceta rozmyślającego czego kobieta naprawdę chce zakłada, że ona wie czego chce. Tu tkwi błąd metodologiczny stąd stosunki i układy międzypłciowe wyglądają tak dziś, jak od zarania.


My przynajmniej mamy czyste sumienie - zrobiliśmy dla niego wsystko, co mogliśmy. Dalej niech wybiera sam, jest już w końcu dużym chłopcem.

*******************

chemicloo dzięki mojemu poparciu udało mu się zarejestrować, napisał do mnie w podaniu i poście powyżej cytując kogoś, kogo pisma znam, jednak fascynacje Krishnamurtim mam dawno za sobą, sam nie wiem, czy obecnie jestem od tamtych czasów dalej czasowo czy mentalnie.

Zacytowany fragment, gdyby jednak kogoś miał zainteresować, pochodzi z „Uwag o życiu i ludziach” wspomnianego niedoszłego Maitrei, którego szykowało nam „nieteistyczne Towarzystwo teozoficzne”, stąd http://www.samadi.republika.pl/rart41.htm

chemicloo owe refleksje podsumował:
Cytat:
Tak sobie potem pomyślałem ze Pierwszy z nich reprezentował okres nieustających wojen, gdzieś od samego początku tak do końca średniowiecza (które trwało tak naprawdę aż do początków ery przemysłowej 1850-1900, drugi z nich apogeum, i ciągłość tegoż co było do tejże pory - w postaci działalności Stalina i Hitlera (wiecie że NKWD szkoliło swego czasu SS i gestapo?!)
Ostatnia ze światobliwosci może w istocie dopiero nadchodzi ??? Jak myślisz ...


Skoro tak, to rozbierzmy to na kawałki i zobaczmy naukowo o co w tym chodzi (Divide et conquer):

Cytat:
Pierwszy był Sanjasinem, (tj. człowiekiem, który się wyrzekł świata); drugi orientalistą, a zarazem wyznawcą wszechludzkiego braterstwa; trzeci pracował z całym przekonaniem nad urzeczywistnieniem wspaniałej utopii. Każdy z nich był całkowicie oddany swej pracy i patrzył z góry na działalność i postawę życiową innych ludzi, każdy też czerpał natchnienie i siły z własnych przekonań. Wszyscy trzej byli namiętnie przywiązani do swych poglądów, a w każdym na swój sposób zaznaczała się dziwna bezwzględność.


Wiesz: pierwszy był raczej średniowiecznym ascetą, który myślał jedynie o swoim zbawieniu zapominając o innych (ten z jednym talentem odrzucony przez Zbawiciela przy końcu czasów Ewangelia Mateusza 25: 14-30)
Drugi to XVIII-wieczny humanista, XIX-wieczny marksista – socjalista czy inny ideologiczny dewiant jako paptuczik na usługach potworów kręcących światem. Typu „tak się historii koło kręci, że najpierw są inteligenci, co mają szczytne ideały i przeobrazić chcą świat cały. Miłością płonąc do abstraktów, najbardziej nienawidzą faktów, fakty teoriom bowiem przeczą, to jest karygodną rzeczą. By mogła zapanować równość, trzeba wpierw wszystkich wdeptać w gówno. By człowiek był człowieka bratem, trzeba go wpierw przećwiczyć batem”.

Cytat:
A trzeci?


Komuch i to najbardziej świadomy, po platońsku-stalinowsku narzucający wszystkim swoje przekonania.
Wczoraj oglądałem wspaniałe 3 wykłady Olafa Schroera (PO POLSKU), które możemy oglądać dzięki KiaOrze i Tomeq’owi

1-Kryzys-Finansowy
http://www.viddler.com/explore/ciekawewyklady/videos/1/

2-Kryzys-Finansowy
http://www.viddler.com/explore/ciekawewyklady/videos/2/

3-Kryzys-Finansowy
http://www.viddler.com/explore/ciekawewyklady/videos/3/


Gorąco polecam je każdemu, kto chce uniknąć nadchodzącego wielkimi krokami ogólnoświatowego kryzysu na miarę apokaliptycznego kataklizmu.

Zawarty jest tam ciekawy opis w jaki sposób bez liczenia się ze zdaniem ludności świata wprowadzi się ostatecznie Nowy Porządek.

Wprowadzi go właśnie „ten trzeci”, którego charakterystykę jak i sposób dojścia do władzy Schroer trafnie ukazał na wcześniejszych przykładach z historii.

Utopijne „Ordo ab Chao” (masoński Porządek z chaosu) towarzyszyło dojściu do władzy wszystkich dyktatorów XX wieku.

Obecnie występują WSZYSTKIE symptomy wyłaniania się bliźniaczej sytuacji, jak niegdyś skutkującej nadejściem kolejnego (tym razem już ostatniego) dyktatora.

Zdziwicie się, kogo tym razem a końcu czasów Schroer przewidział na Ostatniego Tyrana.

Obejrzyjcie je koniecznie i przekażcie dalej linki powyżej wklejając je w maile do znajomych, rodziny.

Pospieszcie się, czas jest naprawdę bardzo bliski a wy nie znacie nawet podstaw współczenej Prawdziwej ekonomii i genezy kryzysu, nie tylko finansowego.



*********************************

Zajrzałem na chwilę w miejsce dobrowolnego zesłania oriona i co widzę?
Hekatonpsychos w reakcji na bezprzykładną złośliwość oriona w swym poście http://www.filozofia.fora.pl/varia,10/czy-istnieje-szatan,471-45.html#8469 napisał

Cytat:
Pierwsza sprawa - nie szanujesz swoich rozmówców. Nie odnosisz się do ich wypowiedzi, tylko "płyniesz". Nie mam się do czego odnieść, bo nie rozmawiasz ze mną. Gdybyś najpierw zadawał pytania, a potem odnosił się do odpowiedzi, nie byłoby Twojej ostatniej notki. Dlaczego? Ponieważ na pytanie chociażby o to, czy wierzę w jakiś: intelektualny model społeczeństwa, odpowiedziałbym zgodnie ze swoim przekonaniem, że nie wierzę. W tym momencie, cały Twój wywód bierze w łeb. Naucz się, proszę, reguł dyskusji, gdyż narażasz się w ten sposób na jak najbardziej uzasadnione niezrozumienie i kpiny. Nikt nie będzie szanował kogoś, kto nie ma szacunku dla rozmówcy. I nie piszę tutaj o złośliwościach czy przytykach, od których sam nie stronię, ale o poważnym traktowaniu wypowiedzi rozmówców.


Czym z miejsca zaskarbił sobie moją sympatię. Jeszcze jeden, który się na nim poznał.

Orion jest pośmiewiskiem kolejnego forum, a to znalezisko to efekt tylko pierwszego lepszego wejścia na stronę (linki już wyżej podawałem) nowego forum na które orion uciekł przed nami

orion napisał:
gdzie pieprz rośnie


Nieładnie orionie, nie zostawia się zwiedzionych kolegów - „lucyferycznych adwentystów” w potrzebie duchowej, my po prostu łakniemy twoich bzdur jak kania dżdżu i umyśliliśmy gromadnie, że zalogujemy się na tych dwóch forach i ukażemy wszystkim naiwnym Hekatonpsychosom tych for z kim naprawdę mają do czynienia.

Co ty na to?

Jeśli nie odpowiesz – zrobimy to. Możesz być pewien.


A co orion odpowiedział – bo nawet odpowiedział na tym etapie jeszcze udaje, że szanuje inne niż jego poglądy – Hekatonpsychosowi?

Cytuję
orion napisał:
Dokładnie, ponieważ nie znalazłem niczego w twoim poscie wartego dalszego komentarza.


Koniec cytatu ( źródło: http://www.filozofia.fora.pl/varia,10/czy-istnieje-szatan,471-45.html#8519 )

I obawiam się, że i koniec rozmowy z orionem także na tamtym forum. I to tak od razu nawet bez naszej interwencji?

Odnośnie tej nieszczęsnej niezrozumiałej przez orionka Świątyni
http://www.chrystus.com.pl/lekcje/tem_e09.htm

*****************************

Dostałem od Adgolka link do programu E-Biblia zawierający wspaniały przekład Biblii Gdańskiej oraz książki Ellen White

http://www.przeklej.pl/plik/e-biblia-complet-zip-00032a0cj3bq2j6

Nie wiem, czy zauważyliście, ale w zbiorze kazań z poprzedniego mojego posta znajduje się również jeden ciekawy wykład o Ellen White jako Prorokini.
Wystarczy tylko nacisnąć ten link http://www.poznan.adwentysci.org/nagrania
Potem w ujawnionym oknie nacisnąć kazania i w tamtym odszukać kazanie z 16-02-2008: Ellen White i jej dar proroctwa potem na pliku po lewej stronie od tytułu nacisnąć prawym przyciskiem myszki i w okienku nacisnąć "zapisz element docelowy jako" (lub save as) i zapisać. Wykłady są przecież darmowe.

A tu ciekawe książki:
Multimedialna Biblia dla dzieci w mp3
Audiobook-Biblia dla dzieci.rar (zawiera 20 historii biblijnych. Opowiadanym przez lektora, historiom towarzyszy wspaniała muzyka wprowadzająca Dziecko w świat Pisma Świętego. )

http://chomikuj.pl/TWAIN/Audiobook/BIBLI.....dzieci.rar

Fragmencik próbny http://patrz.pl/filmy/biblia-dla-dzieci-audiobook
A tu oficjalnie
http://e-ksiazka24.pl/ksiazki_audio/biblia_dla_dzieci_-_audiobook_p9066.xml

Multimedialna wersja (Mp3) Ellen White “Droga_do_Chrystusa”
http://rapidshare.com/files/219447708/Droga_do_Chrystusa.rar

Ellen White „Nauki z Góry Błogosławienia”
http://www.nadzieja.pl/pub/doc_ksiazki/normalne/nauki_z_gory_blogoslawienia.doc

Clifford Goldstein „Dzień, w którym zginie zło”
http://www.nadzieja.pl/pub/adobe/pdf_ksiazki/dzien_zlo.pdf
wersja dźwiękowa
http://www.nadzieja.pl/archiwum/index.html#dzien

Morris Venden „Aby poznać Boga”
http://www.nadzieja.pl/pub/doc_ksiazki/spakowane/aby_poznac_Boga.rar
wersja dźwiękowa
http://www.nadzieja.pl/archiwum/index.html#aby

Ellen G. White pt. „Historia zbawienia”
http://www.nadzieja.pl/ksiazki/historia/01_upadek_lucyfera.html

H.M.S. Richads "Co mówił Jezus"
http://www.poznan.adwentysci.org/ap/html/studium/co_mowil_jezus.html


Zbiór książek
http://www.nadzieja.pl/tematy/index.html#patriarcha



Ciekawy program do optymalizacji komputera do zassania
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&a.....+3.3.4.666
(polecam też przeczytać komentarze poniżej)

albo tu

http://www.przeklej.pl/plik/advanced-sys.....039c4vr8nq


Fascynująca książka o roli jezuitów w budowaniu NWO
"Behold a Pale Horse" zamordowanego Williama Coopera
http://www.spirituallysmart.com/BeholdAPaleHorseCooper1991.pdf

Kilka cytatów z niej
viewpost.php?p=46202

W wersji czytanej przez autora:
http://www.youtube.com/watch?v=6jfnQDgNX2E&feature=channel_page

Druga edycja "Vatican Assassins" Phelps'a (proponuje użyć "zapisz element docelowy"):
http://www.focusnz.com/tractsforfree/VaticanAssassins.pdf

Edmond Paris „The Secret History Of The Jesuits" 1975
Historia zakonu, jego udział w I i II wojnie światowej i wiele więcej
http://www.spirituallysmart.com/Paris-The_Secret_History_of_Jesuits_1975.pdf

"Jesuit Conspiracy, The Secret Plan Of The Order" 1848
Stary dokument o Jezuitach
W prawym górnym rogu jest link do downloadu
http://books.google.com/books?id=5SgEAAA.....conspiracy

"Genocide In Croatia 1941-1945"
Bardzo ważny dokument opisujący bestialstwo faszystowskich Ustachi pod kierownictwem Ante Pavelicia w stosunku do Serbów podczas drugiej wojny światowej (750.000 ofiar Serbskich prawosławnych i 60.000 ofiar żydowskich) + rola Jezuitów i Watykanu w całym "przedsięwzięciu". UWAGA: ZAWIERA BESTIALSKIE I BRUTALNE ZDJĘCIA
http://www.spirituallysmart.com/genocide_in_croatia.pdf

Więcej e-booków


viewtopic.php?t=3405
viewtopic.php?t=2298&highlight=eric+jon+phelps


Ciekawy film zawierający opis początków formowania się świata w którym żyjemy obecnie.
Paralela pomiędzy Babilonem współczesnym a antycznym, starożytne i obecne przejawy oddawania kultu płodności przez władców świata jako sposób czczenia ich bożka, dającemu im wszechwładzę. Przedstawiona jest również geneza przekształcenia powiązań Templariuszy, Różokrzyżowców i Jezuitów z masonerią.



PO POLSKU o tych zagadnieniach mówi także prof. Veith w prawie 2 godzinnym wykładzie Wino Babilonu

http://www.viddler.com/explore/ciekawewyklady/videos/6/

Poniżej zaś filmik przedstawiający schemat władzy na świecie z niewielkim opisem poszczególnych klocków




A tu o kłamcach fałszerzach i zwodnikach, o których prawdziwych celach wie niewielu, choć ich nazwiska i to w pozytywnych konotacjach występują niestety w wielu postach użytkowników tego forum



To filmy z konta tego kolesia
http://www.youtube.com/user/dieforwhatubelive


A tutaj fragment z dzieła Ellen White „Wydarzenia czasów końca” (w całości w e-Biblii powyżej tylko nacisnąć i zainstalować)

[10]Pokazano mi wielu, którzy podają się za szczególnie pouczonych przez Boga i próbują prowadzić innych, a kierując się mylnie pojętym poczuciem obowiązku podejmują dzieło, którego Bóg nigdy im nie powierzył. Wynikiem tego jest zamieszanie. Niech każdy szuka Boga jak najgorliwiej, sam dla siebie, aby osobiście mógł zrozumieć Jego wolę. (2SM 72; 1893)

Czy Ellen White widziała Oriona? Zwłaszcza, że zaraz po tym fragmencie następuje przykład takich zachowań z XIX wieku: kuriozalny passus pewnego człowieka spoza ADS i jego zbłaźnienie się przed Ellen White i innymi członkami zboru opowiadaniem niebiblijnych pseudoapokaliptycznych bredni.

Tymczasem Apokalipsa musi zostać rzetelnie wytłumaczona każdemu, gdyż wielu będzie zaskoczonych Tego Dnia i nie tylko dlatego, że jak napisał mi nasz kolega Tomeq, osoby znające Prawdę nie zamierzają udostępniać jej nieodpłatnie, gdyż jakoby na tym stracą - jeśli będzie chciał to sam napisze nam o tym czego się ostatnio od takich ludzi dowiedział:

Zresztą, „Nie po to jest światło by pod korcem stało” a prof. Veith swoje wykłady w sieci umieszcza nieodpłatnie. Tak jak Tomeq, który na dodatek specjalnie dla Was wkleja je z polskim tłumaczeniem.


W piątek rano, tuż przed przebudzeniem się, miałam widzenie. Przed moimi oczami przesunęła się scena, która wywarła na mnie niezwykle silne wrażenie. Z okien pokoju dostrzegłam straszliwy pożar. Na dachy domów spadały wielkie kule ogniste. a wzniecony przez nie pożar rozszerzał się we wszystkich kierunkach. Nie można było opanować ognia. Wszystko płonęło, a wiele miejsc było całkowicie zniszczonych. Nie sposób było opisać panicznego strachu, jaki ogarnął ludzi. (Ew 17; 1906)
[25]Widziałam, jak ogromna kula ognista spadła między piękną zabudowę i zniszczyła ją w mgnieniu oka. Usłyszałam kogoś mówiącego: „Wiedzieliśmy, że sądy Boże mają przyjść na ziemię, ale nie przypuszczaliśmy, że przyjdą tak szybko”. Inni rozpaczliwie wołali: „Wiedzieliście! Dlaczego więc nie powiedzieliście nam? My nic nie wiedzieliśmy o tym”.

Szatan interpretuje wydarzenia na swój sposób, a ludzie sądzą, zgodnie z jego życzeniem, że nieszczęścia napełniające ziemię są wynikiem łamania niedzieli. Dążąc do złagodzenia gniewu Bożego wpływowi ludzie dążyć będą do wprowadzenia praw wymuszających zachowywanie niedzieli.

_________________
Zajrzyj:
http://ruch-adwentu.dekalog.pl/

Jak zdrowo się odżywiać nie krzywdząc zwierząt ani siebie:
http://klinikaemmanuela.dekalog.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:53, 19 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezwykły film jednego z niezwykłych pastorów, Paula Washera. Film, który przekonał mnie głęboko, że wszystko, co widziałęm i słyszałem od innych religii, to iluzja, fałsz, kłamstwa i zniekształcenia Prawdy biblijnej.



Film jest niestety po angielsku i byłoby wspaniale, gdyby ktoś przetłumaczył go na polski. Może zdobędę się na jeszcze wiećej czasu i przetłumaczę ten godzinny film, ponieważ jest to szokujący wykład, kazanie, które wnikliwie oparte na Słowie Bozym ukazuje nam, jakimi powinniśmy być, jezeli wierzymy w Chrystusa i jesteśmy Jego nasladowcami.

Film ten ukazuje nam oblicza wielu religiantów, pastorów, księży czy starszych, których celem jest budowa kościoła. Zapominają oni o jednym.

Budowniczym Koscioła jest Bóg.

Wiele kościołów zbudowano w USA! I statystyki wskazują, że moralny poziom chrześcijan w USA niczym się nie rózni od ludzi, którzy w ogóle w Boga nie wierzą.

Niemniej pastorzy im wmawiają, że wystarczy uwierzyć że Ja-szua powstał z martwych i zmówić jedną modlitwę i uzyska się zbawienie.

Można wiele mówić i pisać i chrześcijaństwie i Bogu, ale jedno nie ulega wątpliwości. Chrześcijaninem jest ten, kto naśladuje Chrystusa oraz wydaje owoce Ducha.

Czy teksty KiaOry czy Prawdziwego sa tekstami naśladującymi Chrystusa oraz ekspresja Ducha Bożego?

Odpowiedżcie sobie sami.

Wielu wierzy, że USA jest synonimem wolności oraz modelem nowoczesnego chrześcijaństwa.

Jest całkowicie odwrotnie.

USA to najohydniejszy przykład państwa chrześcijańskiego, z którego wypływa szeroką rzeką największy brud, wyuzdanie i zbrodnia na niemal cały glob. W niedługim czasie poniesie on za bezbożny styl życia należną karę. Lucyferiańscy przywódcy zgotowali niefrasobliwym Amerykanom brzydką niespodziankę.

W najbliższych miesiącach zobaczymy, w jaki sposób spełni się ich słynny napis na banknocie dolarowym -

IN GOD WE TRUST

Zobaczymy na własne oczy, jakiego boga władcy USA mają na myśli.

911 to była zaledwie mała przygrywka do głównego koncertu.

Potem nastapi upadek Babilonu WIelkiego a w końcu całego zakłamanego świata.

Jedyną Prawdą dla nas jest jedynie Słowo Boże.

Znalazłem ciekawą stronkę ukazującą ADS historię oraz powiązania ze Świadkami Jehowy oraz Mormonami. Ellen White podobno nie napisałe książki - Wielka Kontrowersja. To podobno także plagiat.

http://www.spirituallysmart.com/SDA%20Church.html

Na grobie Ellen White jest... szatański obelisk Baala!



Boża prorokini z obeliskiem Baala? Obelisk na wzór... Watykanu?
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:09, 19 Sie '09   Temat postu: Deception 2012 (Wielkie Kłamstwo 2012) - Filmy Odpowiedz z cytatem

Prawdziwy, ode mnie oklaski za sporą wiedzę na temat pism niedoszłego majtrei. Chociaż, swoją drogą, skąd wiesz żeniedoszly ?, co?. Równie co krishnamurti szybko chwytasz w lot wszystko, nawet orła, którego czasem wywijasz (np. lubisz dodawać makaroniarskie atrybuty do słów - piszesz nieteistycznego (ho,ho,hoo) Tow. Teo. A dlaczego nie napiszesz po prostu "bezbożnego towarzystwa teozoficznego"?), tak szybko że jesteś kategorycznie w stanie określić kto był a kto nie jest mesjaszem, chrystusem, antychrystem, prorokiem??
A wracając do maitrei, którym był właśnie krishnamurti, ale ludzie tego nie zauważyli, bo żądali cudów, kolejne wcielenie mesjasza nie może być przecież azjatą; no i nie może się odcinać od tradycji i kultury jakiejkolwiek religii, zamiast skłaniać ciemnych ludzi do uświadomienia własnych czynów i myśli. Nie dawał żadnych znaków, nie... taki ktoś nie może być jezusem.

Cieszy mnie natomiast że fascynacje niedoszłym maitreją (kto wie kto wie) masz już dawno za sobą. (a propos, ile masz lat Prawdziwy? pytam ciekawości, wszak to nie bez znaczenia).
On sam też odcinał się nogami i rękami nie tylko od tow. teo. ale każdej rzeczywistej i urojonej sekty, i w ogóle od wszystkiego co znane, bo znane leży w obrębie ludzkiej pamięci, a ta jest zwodnicza. W ogóle od tego co rzeczywiste sie odcinal. i od prawdy sie odcinal - mowil nie wierzcie mi ja wam prawdy nie powiem. (tak ,to z pewnoscia nie byl maitreja)
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:19, 19 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orion : to normalka, tyle tylko że wcześni Izraelici, już po napisaniu Ks. Wyjscia, wierzyli i to w Baala, i to w El'a, Aszere, Jahwe i inne gady Wink Samo przymierze miało sens tylko kiedy istniał wśród Izraelitów politeizm. itd itd...cdn
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 19, 20, 21   » 
Strona 14 z 21

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Deception 2012 (Wielkie Kłamstwo 2012) - Filmy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile