W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Geotermia z Torunia  
Podobne tematy
Rydzyk sie dowiercił1
Welki sukces o.Tede Rydzyka35
27mln na ogrzewanie uczelni15bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1980
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:46, 07 Lis '08   Temat postu: Geotermia z Torunia Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pełnym sukcesem zakończył się pierwszy etap badań geotermalnych prowadzonych w Toruniu na zlecenie Fundacji "Lux Veritatis" - z otworu na głębokości ponad dwóch kilometrów trysnęła pierwsza gorąca woda o temperaturze ponad 60 st. C. Ale źródła geotermalne, które będą eksploatowane gospodarczo, są zlokalizowane 500 metrów niżej. Wyniki przeprowadzonych wczoraj badań dowodzą, że toruńska inwestycja jest strzałem w "10", bo zapewni duże dostawy gorącej wody, którą będzie można np. ogrzewać budynki.
źródło

Osobiście ucieszyła mnie ta wiadomość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:11, 08 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie tez
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:15, 08 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już chyba 3 wątek na ten temat. Będzie jeszcze więcej ? Czy to apatia - ten cholerny brak chęci "ruszenia dupskiem", by odnaleźć temat podobny, czy też satysFUCKcja z miernego "prawa autorskiego" do wątku ? To może wkurzać, nie ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:30, 08 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeszukałem 50 tematów. Przepraszam jak przegapiłem. Może masz na myśli, wątki dotyczące samego przedsięwzięcia ? Mnie raczej zainteresowały dzisiejsze wiadomość, dowiercili się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:33, 08 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie powinienem dziś pisać. Wkurzyłem się na brata i zdaje się, że dyfuzuję złość, miast ją kierunkować. Niedobrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:41, 08 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto rozmowa prof. Kozłowskiego z redaktorem radia Maryja na temat tej inwestycji.
(filmiki z serii Geotermia)
http://www.youtube.com/results?search_query=geotermia&search_type=

Nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale Polska do 2010 roku musi mieć 7,5% energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł energii, jeśli nie, to zapłaci karę. (a do 2020 -15%)

Tu jest procent zaawansowania inwestycji w Polsce:
http://www.wielkieodliczanie.pl/zrodla_odnawialne.htm

Wielkie Odliczanie
, bo jeśli Polska nie spełni tego wymogu to będzie płacić 1 mld EURO kary rocznie. (Na karę się znajdą pieniądze, a na inwestycje w geotermię która najszybciej spełni te wymogi to niestety nie ma pieniędzy (kilkudziesięciu milionów EURO) ) I jeszcze ośmiesza się publicznie działania na korzyść Polski.

Zobaczcie ile MW pozyskuje się z elektrowni wiatrowych (i jak wielkie lobby za tym stoi w prawym dolnym rogu ekranu na ponizszej stronie) :
http://psew.pl/energetyka_wiatrowa.htm

Tymczasem z jednego odwiertu geotermalnego można uzyskać 200-300MW przy użyciu najnowocześniejszych technologii XXI (lepszych niz atom).
_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sajam




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 42
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:45, 08 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wysłannik napisał:
Tymczasem z jednego odwiertu geotermalnego można uzyskać 200-300MW przy użyciu najnowocześniejszych technologii XXI (lepszych niz atom).

Dokładnie. To najpotężniejsze i najbardziej opłacalne źródła czystej energii. Gdyby nie ten cały kapitalizm ludzkość była by przesycona darmową energią, co najważniejsze czystą.

A tak... Unia jeszcze pozbiera pieniądze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:20, 08 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na geologii szczegółowo rozmawiamy o mapach tyczących omawianego tematu.
Wszystko jest w porządku ale... Taką wiedzę posiadał Stalinogród. Przeważnie wywiązuje się rozmowa. Teraz nikt z teodolitami biegał nie będzie i nie będzie biegał żeby robić odwierty badawcze. Aby osiągnąć maksymalny efekt, cały kraj musi być przeczesany satelitami, skrawek po skrawku. Co możniejsi panowie w tym kraju, mają opracowania które zostały zrobione na zamówienie. Nadają się również te z czasów "zimnej wojny" tak zwane opracowania szpiegowskie, które posiadali Rosjanie. Przekazane zresztą rozpadającym się służbom SB. Teraz w tych miejsca naszego kraju, nagle, wyrosły parki narodowe. Zachód zdaje sobie sprawę z posiadanych przez Polskę zasobów naturalnych. Gdyby mogli, zabetonowali by całą powierzchnie kraju żelbetem o grubości 3m. Chyba że, zgodzilibyśmy się, nieodpłatnie, udostępnić nasze zasoby. Byłoby cacy i super. Nie mówię że teren polski jest jak, zaginiona Atlantyda. Jednak jest tu spory kawałek tortu do skonsumowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:38, 08 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brainwash napisał:
Przeszukałem 50 tematów. Przepraszam jak przegapiłem. Może masz na myśli, wątki dotyczące samego przedsięwzięcia ? Mnie raczej zainteresowały dzisiejsze wiadomość, dowiercili się.

to ciekawe których? Smile

twój temat ma id 4465, a poprzednie dwa 4453 i 4448... następnym razem przejrzyj 50, albo choć 15, ostatnich tematów - wtedy najłatwiej znajdziesz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:07, 08 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeglądałem na szybkiego, jest faktycznie o ojcu Tede. Zaczęło mnie konfundować. Przepraszam .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Delfin




Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:33, 15 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolnemedia o toruńskim sukcesie ojca Rydzyka


Ojciec Rydzyk stawia na geotermię
Opublikowano: 15.07.2009 | Kategoria: Wiadomości z kraju

Związany między innymi z rozgłośnią Radio Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk, planuje kolejną inwestycję związaną z pozyskiwaniem energii geotermalnej.


W niedzielę przedstawiono plany dotyczące wykonania drugiego odwiertu, którego zadaniem będzie wtłaczanie wody pod ziemię.

Podjęta rok temu decyzja o pierwszym odwiercie okazała się “jednym z największych sukcesów”. Wydajność źródeł geotermalnych w ciągu godziny to 500 m sześciennych wody o temperaturze kilkudziesięciu stopni, co odpowiada energii z kilkuset wiatraków.

Podobno koszty realizacji projektu odwiertów i pozyskiwania energii to kilkadziesiąt milionów złotych. Dla porównania inwestycja z wiatrakami to kilka miliardów złotych.

Opracowano dla Wolnych Mediów
Na podstawie: Niezależna.pl

http://wolnemedia.net/?p=16129

Widzimy, że Polską rządzą niepolacy.
Jak Wielkim MATOŁEM trzeba być aby będąc Polakiem w polskim rządzie lekceważyć polskie źródła energii, które są pod naszymi stopami!!!
Skandalem jest w POLSCE przyjmowanie do analizy kosztownych projektów na budowę elektrowni atomowych!!!
Elektrownie atomowe niech budują ci, którzy nie potrafią myśleć samodzielnie !!!
Polska w większości swoich terenów jest na gorącej wodzie...
Wypadałoby teraz taki obszar sprzedać - nie???
"bracia w wierze" pewnie już niuchają ... i nie tylko oni.
Tylko u nas się jakoś o tym nie mówi, a jeśli już mówi to w sposób lekceważący i ośmieszający...
hm Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
porfirij




Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 507
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:47, 15 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i co z tego? rydz ma skopana opinie (słusznie zresztą, wystarczy sie przejechać do piernikowego miasta i pogadać z ludźmi którzy próbowali z tym pejsaczem robić interesy) i żaden uczciwy człowiek w biznes z nim nie wejdzie. prywatne firmy sa za biedne a liczenie na pomoc tzw państwa polskiego to liczenie na cud tuska i dobre chęci kaczyńskiego. swoją droga prezydent zalewski tez ma to w dupie... wiele dobrych rzeczy można zrobic w tym kraju niestety to juz nie jest nasz kraj Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Geotermia z Torunia
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile