W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Rosja odtajni dokumenty  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1014
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:22, 25 Sie '09   Temat postu: Rosja odtajni dokumenty Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/2030988,12,item.html

Cytat:

PAP, KLe/11:55
Rosyjski wywiad ujawni tajemnice polskiej polityki zagranicznej

Rosyjska Służba Wywiadu Zagranicznego (SWR) ma zamiar przedstawić przed 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej odtajnione dokumenty, które weszły do zbioru pod roboczym tytułem "Sekrety polskiej polityki zagranicznej. 1935-45" - poinformował szef biura prasowego SWR Siergiej Iwanow.

Według niego w książce będzie poruszony szereg aktualnych i obecnie kwestii, jak np. to, "czy można było rozwiązać problem bezpieczeństwa zbiorowego przed wtargnięciem Wehrmachtu do Polski i dlaczego tak się nie stało lub co przeszkodziło przywódcom politycznym tamtych czasów podjąć niezbędne działania w celu sformowania koalicji antyhitlerowskiej".

Iwanow podkreślił, że nie są to czcze pytania, zwłaszcza, jak powiedział, "wobec prób rewizji historii drugiej wojny światowej i jej wyników, narzucenia pokoleniom XXI wieku tendencyjnych interpretacji tej historii".

Zbiór dokumentów z archiwum SWR Rosji zawiera analityczne przeglądy polityki wewnętrznej i zagranicznej Polski, zapisy rozmów wysłanników, doniesienia attaches wojskowych, wybór telegramów informacyjnych polskich misji dyplomatycznych i inne materiały - pisze agencja ITAR-TASS.

Zdaniem przedstawiciela rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego, materiały te będą - jak się wyraził Iwanow - "pożyteczne dla odpowiedzialnego traktowania wydarzeń związanych z początkiem drugiej wojny światowej".

Dokumenty mają zostać przedstawione 31 sierpnia. Udział w tym przedsięwzięciu ma wziąć autor zbioru generał Lew Sockow.


Ciekawe czy pierwszego września podręczniki historii tych wszystkich biednych dzieci będą nadal aktualne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3497
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:39, 25 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://konflikty.wp.pl/kat,1020231,titl ... omosc.html

Artykul dotyczacy pretensji Rosji, nie precyzuje, za co Rosja jest obrazona. Ten artykul komunikuje tylko, ze taki fakt ma miejsce i nic poza tym. Dla mnie ten artykul jest nie do przyjecia, bo robi ze mnie durnia. Jaka tajemnice chce ukryc ten artykul ?
Faktem jest, ze w latach 80-tych gruchnela wiesc po Polsce, ze 17-tego wrzesnia 1939 roku wkroczyli do Polski Rosjanie. Do czasow wypadkow sierpniowych nigdy nikt sie na ten temat nawet nie zajaknal. Moi rodzice i dziadowie oraz moje otoczenie tez na ten temat nic nie wiedzieli, ze 17-go wrzesnia 1939 roku weszli do polski Rosjanie. Wszyscy wiedzielismy, ze Rosjanie wyzwolili Polske spod okupacji niemieckiej. Takie wyzwolenie Lodzi nastapilo 19-go stycznia 1945 roku i wtedy w Lodzi wszyscy pierwszy raz zobaczyli Rosjan.
Logicznie myslac, to jezeli Rosja wkroczylaby do Polski 17-go wrzesnia 1939 roku, to pozniej armia radziecka musialaby isc razem z Niemcami na Rosje !!!
Rosja przystapila do wojny 22-go czerwca 1941 roku po napasci Niemiec na Rosje, mimo wczesniejszych zapewnien potwierdzonych Paktem Ribbentrop - Molotow, ze tego nie zrobia.
Miedzy Rosja a Polska byly wolne kraje, ktore oddzielaly Rosje od Polski, co jest tez zaznaczone w tym artykule.
Rosja sie broni przed falszowaniem historii i ja jej wierze, ze ma podstawy, ktorych nam sie nie ujawnia !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:41, 25 Sie '09   Temat postu: Re: Rosja odtajni dokumenty Odpowiedz z cytatem

Cytat:


Ciekawe czy pierwszego września podręczniki historii tych wszystkich biednych dzieci będą nadal aktualne.


Pojawia sie podstawowe pytanie Wink dzieci rosyjskich, polskich czy niemieckich Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:34, 25 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego jeszcze nie ujawnili? Bo jeszcze nie podrobili?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anyuser




Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 39
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:37, 25 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goska napisał:
http://konflikty.wp.pl/kat,1020231,titl ... omosc.html
Miedzy Rosja a Polska byly wolne kraje, ktore oddzielaly Rosje od Polski, co jest tez zaznaczone w tym artykule.


Bardzo, ale to niezmiernie bardzo ciekawi mnie o jakich krajach mowa. O ile mi wiadomo Czechy nie oddzielały nigdy polski od rosji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barbarossa




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:46, 25 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goska, nie masz calkowicie pojecia na ten temat a sie wypowiadasz. 17 wrzesnia 1939 Rosjanie naturalnie wkroczyli do Polski. Jednak wedlug uzgodnien paktu z Niemcami zajeli tylko tereny, ktore mieli zajac. Miedzy innymi duza czesc terazniejszej Ukrainy, Bialorusi i Litwy, ktore to terytoria nalezaly wowczas do Polski. Wymienie tez miasta takie jak Lwow, Wilno. Nie doszli do Lodzi bo Lodz przypadla w udziale Niemcom.
_________________
Per aspera ad astra.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
YELONKY




Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 61
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:23, 25 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goska napisał:
http://konflikty.wp.pl/kat,1020231,titl ... omosc.html

Artykul dotyczacy pretensji Rosji, nie precyzuje, za co Rosja jest obrazona. Ten artykul komunikuje tylko, ze taki fakt ma miejsce i nic poza tym. Dla mnie ten artykul jest nie do przyjecia, bo robi ze mnie durnia. Jaka tajemnice chce ukryc ten artykul ?
Faktem jest, ze w latach 80-tych gruchnela wiesc po Polsce, ze 17-tego wrzesnia 1939 roku wkroczyli do Polski Rosjanie. Do czasow wypadkow sierpniowych nigdy nikt sie na ten temat nawet nie zajaknal. Moi rodzice i dziadowie oraz moje otoczenie tez na ten temat nic nie wiedzieli, ze 17-go wrzesnia 1939 roku weszli do polski Rosjanie. Wszyscy wiedzielismy, ze Rosjanie wyzwolili Polske spod okupacji niemieckiej. Takie wyzwolenie Lodzi nastapilo 19-go stycznia 1945 roku i wtedy w Lodzi wszyscy pierwszy raz zobaczyli Rosjan.
Logicznie myslac, to jezeli Rosja wkroczylaby do Polski 17-go wrzesnia 1939 roku, to pozniej armia radziecka musialaby isc razem z Niemcami na Rosje !!!
Rosja przystapila do wojny 22-go czerwca 1941 roku po napasci Niemiec na Rosje, mimo wczesniejszych zapewnien potwierdzonych Paktem Ribbentrop - Molotow, ze tego nie zrobia.
Miedzy Rosja a Polska byly wolne kraje, ktore oddzielaly Rosje od Polski, co jest tez zaznaczone w tym artykule.
Rosja sie broni przed falszowaniem historii i ja jej wierze, ze ma podstawy, ktorych nam sie nie ujawnia !




A o wojnie zimowej to nie słyszałaś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kowal




Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 188
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:42, 25 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto czytuje Michalkiewicz (szczerze polecam jego felietony) ten z pewnością nie jest zaskoczony.
Otóż według Niego, następuje precyzyjnie sterowane przez lobby żydowskie zdejmowanie odpowiedzialności za IIWŚ z Niemiec.
Nie mówi się już więc, że to Niemcy napadły na Polskę a "faszyści", nie obchodzi się dnia zwycięstwa, a na skromne uroczystości zaprasza się przedstwicieli dawnych antagonistów.
Obarczanie winą za straszności wojny przelewa się za to na Polaków. Chyba nikt nie wierzy w "pomyłki" najważniejszych europejskich publicystów, gdy mówią o "polskich obozach zagłady".
Czytałem również gdzieś, że dowiedziono, że gdyby w 1939 Polska oddała Gdańsk- żadnej wojny by nie było.
Jeśli twierdzenie to jest prawdziwe, oraz to o nowym porozumieniu rosyjsko -niemieckim, to założę się, że ujawniona "prawda" obciążać będzie Polskę, bez potępienia Niemców.
Nie mogę się doczekać tych rewelacji.
_________________
Moja chata z kraja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3497
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:02, 26 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W artykule sa wymienione takie panstwa jak : Ukraina, Gruzja, Lotwa, Litwa i Estonia. Tylko czesc Bialorusi nalezala do Polski przed IIWS. Czesc Ukrainy nalezala do Austrii - Galicja, a Litwa nalezala do ZSRR.
W dalszym ciagu bede stala na stanowisku, ze Rosja nie wkroczyla do Polski 17-go wrzesnia 1939 roku. To jest klamstwo zbudowane przeciwko Rosji po sierpniu 1980.
Zgodnie z Traktatem Techeranskim z 1943 roku Rosja dostala zadanie wypedzenia Niemcow za Odre w czym pomagali jej Anglicy i Amerykanie. Zgodnie z tym traktatem musiala przekroczyc granice Polski i caly oswobodzony przez siebie teren dostala w Jalcie w 1945 roku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monty




Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 120
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:22, 26 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W dalszym ciagu bede stala na stanowisku, ze Rosja nie wkroczyla do Polski 17-go wrzesnia 1939 roku


Madrze Gosiu

A teraz powiedz to mojemu dziadkowi, i innym czlonkom mojej rodziny, ktorych rosjanie pod koniec wrzesnia wygnali z ziem litewskich gdzie mial dom.. Aha zapomnialem, paru nie przezylo przesiedlenia..
Dalej stoisz na swoim stanowisku? Bylas tam we wrzesniu 39? Bo ja znam wielu ludzi ktorzy to pamietaja (jestem ze wschodniej Polski, tam mozesz znalesc sporo przesiedlencow) A z tego co dziadek mowil ruscy byli gorsi od niemcow, grabili doslownie wszystko, gwalcili wszystkie baby co nie uciekly na czas i zabijali bez powodu..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibi123




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 207
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:11, 26 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi nie pozostaje nic jak potwierdzić słowa Monty-ego, sam słyszałem te historie jak to ruscy "nie wkroczyli" 17 hehe

A co do fałszowania historii to mnie ciekawi jak usprawiedliwią działania w Afryce i we Francji, tak przypadkiem Hitler zebrał tam wojsko i miał gotowe plany ataku ??a sam pakt Ribbentrop - Mołotow to właściwe dowód na to że wojna była nieunikniona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Rosja odtajni dokumenty
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile