W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Imagine If All Atheists Left America  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 973
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ripsonar




Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 245
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:54, 16 Maj '09   Temat postu: Imagine If All Atheists Left America Odpowiedz z cytatem

Witam, dzisiaj trafiłem na ciekawy wycinek pełniejszego filmu dokumentalnego traktujący o Religi i ateizmie w USA. Choć możliwe że odbiór filmu może być skrajnie różny, myślę że warto go mieć w swojej kolekcji. A więc czy ktoś wie gdzie mogę ten film znaleźć i czy jest całościowo przetłumaczony??

Tutaj wstawiam znaleziony i przetłumaczony kawałek tegoż filmu:

Gdyby wszyscy ateiści opuścili Amerykę (Napisy PL)


Mam nadzieję że jednak da sie tem dokument zdobyć...


P.S- Ostatnio mam coraz większe uczucie w pewnej rosnącej skali odnośnie ateizmu. Otóż zauważam coraz większy odsetek znajomych, ba nawet poznanych osób o negowanie wiary a nawet ogólnie Reliigi jako zło wykreowane w ramach lepszej kontroli społecznej. (czy to płyty prawdy robią taką robotę??Smile). A może człowiek dojrzewa ze swoimi przemyśleniami, rozważaniem i po prostu stwierdza że jest tutaj coś nie tak..... Druga spawa to ta, że ateizm staje się "ruchem" (kolejną religią??) która jest coraz mocniej atakowana przez rożne wyznania (nie tylko chrześcijaństwo). I osoby te stają się napiętnowane. To zaczyna mnie przerażać. Kiedyś ludzie słysząc- jestem ateistą- patrzyli z politowaniem na takiego delikwenta i stwierdzali z powagą- gdzieś chłopcze zbłądziłeś. Teraz natomiast odcinają się jak od trędowatego aby może nie zaraził swoja ideologią??, Mało tego stają się agresywni, nie rzadko spotkałem się nawet z oszczerstwami i agresywnością... Jest to dla mnie dziwne zjawisko, co świadczy albo o bezradności w powiększaniu się grona Ateistów w Polsce (jest to moje możliwie subiektywne stwierdzenie), albo Kościół wziął się do roboty bojąc się o swoje owieczki dojne i może dał instrukcje nawracania...- Np. poprzez kazania kłaść większy nacisk na "walkę" z ateistami. Skąd ta myśl- otóż mam znajomego który miesza na wsi (Pod Garwolinem- koło W-wy) i o dziwo spotkał się z takim kazaniem który wygłaszał sam proboszcz twierdząc (przytaczam z pamięci co znajomy mi powiedział- .."walka z nawróceniem ateistów jest najważniejszą czynnością w obecnej sytuacji, gdzie grono niedowiarków i ludzi mylnie obierają błędną drogę i zatracenie, trzeba więc ich nawrócić na jedyną i prawdziwą ścieżkę...." Zastrzegam że opowiedział mi to mój znajomy który sam był w szoku (sam dowiedział się to od swoich rodziców- on jest Ateistą- zaś rodzice jego nie- i zaczęło się nawracanie właśnie od niego- stąd dowiedział się co się dzieje w kościele....)

Co o tym myśleć nie wiem. Zauważam jednak wzmożoną aktywność po obu stronach tej dziwnej i cichej walki kto ma rację i kto kogo przekabaci na swoją stronę.... (z tendencją Chrześcijanie ateistów....)


Ave
_________________
Kanał na YouTube:
http://www.youtube.com/user/RipsonarNews

The Truth Is Out There. Find and enjoy it. It was only us
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:07, 16 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Gdyby wstał dziś prawą nogą to..."
gdybanie :/
Sam jestem bezwyznaniowcem , ale takie filmy niewiele wnoszą.
Moim skromnym zdaniem.
Nie wiem jak postrzega ten film wierzący prawdziwie człowiek.
To oceny nie wystawię.
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
reemi




Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 79
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:09, 17 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjęcie bojówkarzy z gnatami... w Iranie? Nie pokiełbasiło im się coś przypadkiem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Imagine If All Atheists Left America
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile