W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Fałszowanie sond internetowych ma miejsce! I są dowody!  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 929
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Baccalus




Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:33, 23 Lip '07   Temat postu: Fałszowanie sond internetowych ma miejsce! I są dowody! Odpowiedz z cytatem

http://tech.wp.pl/kat,1009793,title,Chin.....188989.900
wp.pl napisał:
Narastającym problemem w Chinach jest coraz większe uzależnienie wielu młodych ludzi od online'owych gier komputerowych. Wielu z nich spędza całego godziny przed ekranem monitora, opuszczając szkołę, niszcząc zdrowie i relacje społeczne. Dlatego też władze ChRL wprowadziły nowe przepisy - na firmy oferujące gry online nałożono obowiązek stosowania oprogramowania, które będzie pytało użytkownika o numer dowodu osobistego.
Czy podobne ograniczenia w grach powinny zostać wprowadzone w Polsce?

A więc tak. Zaciekawiłem się i wszedłem. Oddałem głos na "Tak". Potem jednak. Wróciło do mnie, że jeżeli młodzież będzie potrzebowała dowodów do gier, to wzrośnie nieświadome uzależnienie od systemu! Po pierwszym oddaniu głosu proporcje były następujące:
Tak-53%
Nie-44%
Nie mam zdania-3%
Łączna liczba głosów: 2758
Nacisnąłem "Wróć" i chciałem sprawdzić, czy głos można oddać wielokrotnie. Wybrałem "Nie" i kliknąłem "Głosuj"
Robiłem to kilkakrotnie, aby sprawdzić, czy procenty się zmienią.

I co się okazało?!
Wprawdzie ilość oddawanych głosów zmieniała się, to procenty pozostawały bez zmian! Co niezwykłe ilość oddanych głosów raz rosła, raz malała, jednak średnia zmian była dodatnia.(czyli np. -3, +10, +2, -4, +5 itd) Tuż przed kończeniem pisania tego postu zagłosowałem jeszcze kilka razy. Procenty bez zmian, a liczba oddanych głosów wzrosła do 3000.
Albo to przekręt, czyli projektowanie sondaży, albo ludzie rzeczywiście głosowali proporcjonalnie identycznie. Sprawdzę wyniki co pewien czas i dam znać. Jeżeli się okaże, że procenty nie uległy zmianie, to wp.pl mnie popamięta! Zapraszam do akcji.

13:40
Tak 54%
Nie 43%
Nie mam zdania 3%
Łączna liczba głosów: 3137
13:41
Tak 54%
Nie 43%
Nie mam zdania 3%
Łączna liczba głosów: 3132

15:18
Tak 54%
Nie 43%
Nie mam zdania 3%
Łączna liczba głosów: 3679
15.23
Tak 54%
Nie 43%
Nie mam zdania 3%
Łączna liczba głosów: 3713

Dzień kolejny 09:24
Tak 54%
Nie 43%
Nie mam zdania 3%
Łączna liczba głosów: 4230

Nie ma głupich. Mamy twarde niczym granit dowody, że wp.pl kłamie na całej linii. Jeśli posuwa się nawet do projektowania tak nieistotnego sondażu. A może to tylko "szczyt góry lodowej"? Może to ma prowadzić do jakiegoś innego celu?

W każdym bądź razie treść tego postu roześlę wszystkim kogo znam w formie łańcuszka. Napiszę w maksymalnej liczbie tematów na wp.pl.
_________________
Admin ograniczył mi liczbę postów do 4, bo krytykowałem policjanta kopiącego człowieka podczas Marszu Niepodległości. Teraz 1/dobę(nie powiedział dlaczego).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:35, 24 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jest to twardy dowód, ale faktycznie coś z tym liczydłem im nawala. Smile

Może to byc jednak efekt uboczny działania jakiegoś sprytnego mechanizmu zapobiegającemu podwójnemu głosowaniu.
Kazdy głos jest liczony od razu (zwiększając licznik o 1), ale co jakis czas (powiedzmy 30 sekund) włączą się funkcja eliminacji głosów podwójnych która usuwa część ostatnio oddanych głosów - wtedy liczba się zmniejsza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:20, 24 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani na WP ani na ONECIE nie da się głosować ileś tam razy z tego samego komputera - sondy mają mechanizmy rejestrujące bodajże numer IP, to że sobie cofasz i klikasz jeszcze raz jest już tylko pustym klikaniem bo liczba głosów pozotsaje bez zmian.

Natomiast ciekawe są proporcje: w chwili obecnej w dalszym ciągu
54 do 43 do 3 %



twoje zestawienie wyników byłoby bardziej wiarygodne gdybyś robił print screeny co jakiś czas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Baccalus




Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:29, 11 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby mieć pewność przeprowadziłem kolejne rozpoznania.

06:47
Czy uważasz, że informacje, które ma zamiar ujawnić Lepper będą "porażające"?
Tak 19%
Nie 77%
Nie mam zdania 4%
Łączna liczba głosów: 10082

16:10
Tak 19%
Nie 77%
Nie mam zdania 4%
Łączna liczba głosów: 11075

21:26
Tak 19%
Nie 77%
Nie mam zdania 4%
Łączna liczba głosów: 11076

------------------------------------------------------------------------------
16:10
Czy zamierzasz głosować w najbliższych wyborach parlamentarnych?
Tak 74%
Nie 22%
Nie wiem 4%
Łączna liczba głosów: 12529

21:26
Tak 74%
Nie 22%
Nie wiem 4%
Łączna liczba głosów: 18887
_________________
Admin ograniczył mi liczbę postów do 4, bo krytykowałem policjanta kopiącego człowieka podczas Marszu Niepodległości. Teraz 1/dobę(nie powiedział dlaczego).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:49, 11 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baccalus, ty rób screenshoty strony najlepiej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Fałszowanie sond internetowych ma miejsce! I są dowody!
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile