W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Milość  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
16 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 5534
Strona:  «   1, 2, 3 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:03, 19 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pisze o wlasnych przezyciach i doswiadczeniach. Cytatami podpieram sie z tego powodu, ze ktos juz wczesniej doskonale wyrazil to, co chcialem powiedziec (uwazam to za b. trafne) i zeby pokazac innym, co mi w tym pomoglo i co (wg mnie) moze i im pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:41, 19 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
Ja pisze o wlasnych przezyciach i doswiadczeniach. Cytatami podpieram sie z tego powodu, ze ktos juz wczesniej doskonale wyrazil to, co chcialem powiedziec (uwazam to za b. trafne) i żeby pokazac innym, co mi w tym pomoglo i co (wg mnie) może i im pomoc.

Stan, o ktorym pisze, jest wlasnie podobny do smierci. Dlatego jest go tak trudno osiagnac, bo przedtem trzeba umrzec dla wszystkiego co ziemskie




ok, to wytłumacz mi jak twój umysł umarł dla wszystkiego co ziemskie, na konkretnych przykładach ze swojego życia ( na tyle na ile możesz to napisać na publicznym forum bez ujmy dla intymności i osobistych zwierzeń, ale aby było wiarygodne).
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:13, 19 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na poczatek Ci powiem, ze absolutnie nie zalezy mi na tym, by ktokolwiek mi uwierzyl.
A jak on to umarl dla wszystkiego co ziemskie jest troche trodno wytlumaczyc. Trzeba sie wyrzec wszystkiego, ale to absolutnie wszystkiego. I to wlasnie nie jest latwe. Im wiecej masz, tym jest Ci trodniej. Na konketnych przykladach? Trzeba porzocic swoj caly majatek - musisz stwierdzic, ze jest Ci niepotrzebny, zostawic go. Trzeba porzucic wszystkich przyjaciol, znajomych - musisz stwierdzic, ze sa Ci niepotrzebni, zostawic ich. Trzeba porzucic swoja rodzine, zone, dzieci, ojca, matke - musisz stwierdzic, ze sa Ci niepotrzeni - zostawic ich. Musisz porzucic swoje cialo, swoj umysl - zostawic to. Po prostu wszystko co masz, co dokonales, co przezyles, co chcesz przezyc, co myslisz, ze ma jakakolwiek wartosc - absolutnie wszystko. Musisz sie puscic. Wszystkiego, co Cie trzyma przy zyciu. To tak, jakby stwierdzic dobrowolnie, ze nic Cie juz nie trzyma przy zyciu, ze nie masz po co zyc. Trodno to wytlumaczyc, bo nie ma to nic wspolnego z myslami samobojczymi, ale to cos jakby zyczenie smierci. Trzeba najpierw przestac sie bac smierci, bo inaczej sie nie puscisz. Idziesz gdzies i nie wiesz, czy wrocisz i trzeba to zrobic dobrowolnie. I teraz, cale to porzucenie tego wszystkiego dzieje sie w jednej chwili. Nie mozna sie do tego przygotowac, lub cale Twoje zycie jest przygotowaniem. To sie poprostu stalo. Tak jak dostajesz zawalu serca, niewiadomo skad.
Ludzie, ktorzy przezyli smierc kliniczna, byli w bardzo podobnym stanie (przynajmniej przez chwile).

Edit: Napisalem juz, ze opisuje swoje wlasne przezycia. A o tej smierci klinicznej wspomnialem dlatego, ze ktos tu na forum opisywal swoje przezycia i w pewnym momencie bylo to bardzo podobne, a poza tym, to poprostu wiem Smile Wiem teraz duzo rzeczy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:29, 19 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ludzie, ktorzy przezyli smierc kliniczna, byli w bardzo podobnym stanie (przynajmniej przez chwile).


to nie jest to samo ale można się zapędzic w impas jeśli będziemy tu porównywania stosować że cos jest do czegoś podobne. po za tym do końca nie wiem czy opisujesz tu siebie czy opisujesz doznania wrażenia po przeczytaniu książki autorstwa znanych i mniej znanych...; może postaw jasno kogo dotyczą te wynurzenia...ciebie czy to interpretacja kogoś???
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szengfu




Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 45
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:13, 19 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

astrit napisał:
ciekawe czy to wszystko piszecie z własnych przeżyć czy tylko cytujecie wybrane treści z różnych książek o wzniosłej tematyce???których sami nie przerobiliście moze Wink

Witam
Ja nic nie cytuje wiec to co pisze wyplywa ze mnie jest efektem dzialania umyslu,ktory jak twierdzi one1 nie ma racji bytu.Nie wiem gdzie byl umysl przed smiercia i gdzie bedzie po smierci,nie interesuje mnie to za bardzo,moge wierzyc mniemac,lub miec jakas intuicje ale nie jestem w stanie powiedziec prawdy,moge uwierzyc w cos zeby zrozumiec to jest tez jedna z metod.Dalej-Kartezjusz ze swoim odkryciem"Mysle wiec jestem" utozsamil mysl z istnieniem,i wlasne dlatego pan z Indii moze sobie pisac takie tam rozne tezy,natomiast JA uwazam ze jest to proces ewolucyjny mysli i dlatego teraz mozemy np uzywac komputera a Indie sa ok 300lat za nami(przynajmniej byly teraz przy tym tempie globalizacji to nie wiem).Jasne ze fajnie jest nie myslec za duzo,tez lubie zapalic jointa i nie myslec...Ale tak jestesmy uksztaltowani przez kulture i historie,sorry Vinetou...Wracajac do Kartezjusza to owszem konsekwenje "Mysle wiec jestem"sa ogromne i dlatego nasz sposob myslenia mysli sie np od hindusow,Oni najprosciej mowiac maja wiecej spokoju bo nie mysla tyle,czy bylo to dobre i pozyteczne odkrycie historia osadzi.Kosciol Katolicki twierdzi ze z tym stwierdzeniem szatan umocnil swoja pozycje w swiecie.Wraz z Kartezjuszem mozna powiedziec rzeczywistosc obiektywna istniejaca poza przedmiotem poznania zaczyna znikac.Czlowiek staje sie punktem wyjscia jego myslenia wartosciuje i stwierdza co jest prawdziwe.Dla Hindusa nie ma juz tego problemu dla niego prawda istnieje obiektywnie nie musi jej osadzac dlatego wlasnie powtarzam jeszcze raz Hindusi sobie pisza rozne bajki na temat milosci i prawdy.Czujemy wielki glod mistycyzmu sposcizna duchowa ktora zastajemy w dzisiejszym komercyjnym nastawionym na "MIEC"swiecie i nieudolnosc kosciola katolickiego prowadzi do takich sytuacji.Przykro mi jesli rujnuje komus swiat,ale to moj subiektywny swiat,a twoj subiektywny swiat jest inny wiec cieszmy sie nimi,i tez zasluga Kartezjusza-wiec raduj sie wszelkie stworzenie
_________________
PEACE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:22, 19 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
Napisalem juz, ze opisuje swoje wlasne przezycia. A o tej smierci klinicznej wspomnialem dlatego, ze ktos tu na forum opisywal swoje przezycia i w pewnym momencie bylo to bardzo podobne, a poza tym, to poprostu wiem Smile Wiem teraz duzo rzeczy Smile


Trzeba sie wyrzec wszystkiego, ale to absolutnie wszystkiego. I to wlasnie nie jest latwe. Im wiecej masz, tym jest Ci trodniej. Na konketnych przykladach? Trzeba porzocic swoj caly majatek - musisz stwierdzic, ze jest Ci niepotrzebny, zostawic go. Trzeba porzucic wszystkich przyjaciol, znajomych - musisz stwierdzic, ze sa Ci niepotrzebni, zostawic ich. Trzeba porzucic swoja rodzine, zone, dzieci, ojca, matke - musisz stwierdzic, ze sa Ci niepotrzeni - zostawic ich. Musisz porzucic swoje cialo, swoj umysl - zostawic to. Po prostu wszystko co masz, co dokonales, co przezyles, co chcesz przezyc, co myslisz, ze ma jakakolwiek wartosc - absolutnie wszystko. Musisz sie puscic. Wszystkiego, co Cie trzyma przy zyciu.


ja wiem tyle że gdyby to wszystko stało się co opisałeś to nie miałbyś co tu robić czyli totalna zawieszka w nirvanie, awatar w 100%, unosisz się i znikasz, transformacja w kosmos itp. powiem więcej stałbyś się wcieleniem buddy ( przynajmniej dla tych co w niego wierzą Wink )
czy wiesz że nawet najwięksi św mędrcy współcześni w Indiach nie mają takich doznań pomimo iż nie posiadają rzeczy/ osób które ty wymieniłeś wcale albo niewiele, ich poznanie ciągle ewoluuje bo nic nie jest stałe.
nawet shiva musi chylić czoła shakti, więc skąd masz taką constans receptę.
jeśli chodzi o porzucanie to wręcz odwrotnie...im więcej dajesz tym więcej do ciebie przychodzi dzięki czemu rozkwitasz w to co można nazwać miłością albo spełnieniem się.
skoro teoretycznie wg twojej wypowiedzi jest to możliwe to jaki sens byłoby się urodzić komuś tu na tej planecie w takich a nie innych warunkach...czy tylko po to żeby wszystko porzucać??? a może to jest trochę taki narcyzm pomieszany z egoizmem? albo oderwanie się od rzeczywistości bo nagle stała sie mało interesująca?
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:02, 19 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Totalna zawieszka Smile , masz racje - juz mi minella. Nie masz tego caly czas. Ale jak mi przypomnisz...uuu Smile Cos za cos. Ja sie obecnie rozkoszuje ziemskimi doznaniami. Nie zdajesz sobie sprawy jak zajebiste rzeczy wlasnie robisz. Nie masz pojecia jak cudowne jest powietrze, ktorym odychasz, jak niesamowicie wspaniale sie siedzi na krzesle, na ktorym wlasnie siedzisz. Bladego pojecia nie masz, o cudach wokol siebie. Nie wiesz, jak wspaniali ludzie Cie otaczaja. Cale zycie mowisz proza, nawet nie zdajac sobie z tego sprawy. Napisanie posta na forum, mogloby w pewnej sytuacji wydac Ci sie szczytem marzen, zauwaz to. Jestem tu, bo tego chce.
Wlasnie to jest problemem wielu ludzi, ze mysla, ze tego to nie jest godzien nawet swiety guru z Indii, a co dopiera ja, nedzny grzesznik. A juz najgorzej jak sasiad, ten pijak i matol bez szkoly ma cos, czego nie mam ja. On nie moze miec milosci, nie zasluguje na nia. Ty tez masz, tylko zauwaz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:41, 26 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak masz kase i jestes madry to po co masz sie zenic ? przeciez przecietny facet potrzebuje kobiete do łozka pod pretekstem milosci poniewaz prawie kazda kobieta wierzy w milosc majac to zakodowane genetycznie i poniewaz prawie kazda kobieta podswiadomie boi sie samotnosci , a tak w ogole gdyby jakis psychopata powiedzmy jigsaw 3mal ofiare twoja ukochana zone z lancuchem przypietym do szyji i mialaby zostac brutalnie zabita czy zaszteletowana gdybys dostal wybor wyrwanie obcegami powiedzmy 4 szostek ( najbardziej bolace zeby ) na sile czy wyrwanie z zoladka ( doslownie ) na zywca kluczu do pokoju w ktorym znajduje sie twoja ukochana ktora i tak nie wiesz czy nie zostanie zamordowana bo to przeciez gra TO MYSLE ZE MADRY FACET powinien sobie daj jej umrzec bo przeciez tego kwiatu pol swiatu a ona ginac przeciez nie rzuci na jego klatwy Laughing a nie madry zrobi to co kaze gracz i wcale nie ma gwarancji ze nie zginie bo wyrywajac te zeby moze stracic przytomnosc a szukanie w zaladku na chama klucza moze doprowadzic do wiadomo czego...takze przestancie z ta miloscia bo dokladnie wiemy po co facetowi laska i lasce facet + finanse i obawa przed samotnoscia Wink ale mysle ze wiekszosc ludzi zombie dobrze sie 3ma ze soba we dwojke bo przeciez maja znajomych zombie wiec moga sie oszukiwac x miesiecy i zabawa trwa w najlepsze i w sumie polecam wam rowniez taka rozrywke bo to przeciez gowniane zycie Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:35, 26 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No kasa to wyznacznik pozycji samca w stadzie. Jesli ma jej dużo to i niespecjalny wygląd okazuje się dla kobiet zaletą hehe. Prawdziwa miłości (a w zasadzie jej iluzja) jest wtedy, gdy kobieta wybiera faceta, który osiągnął dość dobry (serialowy, katolcki) stan równowagi między finansami i wyglądem. Jak już znajdzie swojego klanowego Ryśka z 10 letnim samochodem może żyć o czystym sumieniu, że wpisała się w model rodziny zbudowanej na miłości.

Test:
Ubierzcie się w jakiś stary, podarty drelich. Nie myjcie się tydzień i z ujebanymi paznokciami pójdzcie do baru z 6 zł w kieszeni wyrywać laski. Bądźcie charyzmatyczni, pewni siebie, pełni zrozumienia i żartobliwi. Jak już znajdziecie tą jedyną, dla której liczy się wnętrze to nie zapomnijcie się upewnić czy nie ma przypadkiem żółtych papierów.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:14, 27 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podrywanie kobiet to najprostsza rzecz - prostsza od zmiany biegow i przelaczania kanalow w tv , wystarczy dobry ubior czyste wlosy a juz na samym spotkaniu najwazniejsza rzecz odgrywa MIMIKA albowiem kobiety nie interesuja slowa tylko MOWA TWOJEGO CIALA ( wiem brzmi jak pseudonaukowe kursy o podrywaniu ) ale uwierzcie mi bylem juz na tylu randkach ze moglbym ksionszke napisac , ogolnie kobiety sa madrzejsze od facetow co do tego nie ma watpliwosci ( ale licza to skalą zupelnej przecietnosci facetow pod wzgledem inte.emocjonalnej ) natomiast faceci sa napewno inteligentniejsi od kobiet , w dzisiejszych czasach ( tak jak mowila mi siostra ) kobietom juz praktycznie wszystko jedno oby byl szarmancki spokojny opanowany i w miare atrakcyjny , kobiety nie nawidza marazmu samotnosci bezczynnosci a takie oszukiwanie sie ze milosc istnieje ( choc one w podswiadomosci wiedza ze facetom chodzi tylko o ciupcianie ) jest im na reke bo same to lubia Very Happy wienc ta dyskusja nie ma sęsu chcialem tylko napisac pare slow do poczontkujonych amantow z polski Laughing a wiec pamietajcie dobre dzianko i najwazniejsze MOWA CIALA CZYLI MIMIKA , int.werbalna spada na dalszy plan. nie dziekujcie .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:38, 29 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"a wiec pamietajcie dobre dzianko i najwazniejsze MOWA CIALA CZYLI MIMIKA , int.werbalna spada na dalszy plan. nie dziekujcie ."
Skoro powiedziales troche to dodaj i reszte.
W ekskluzywnym lokalu udajemuy sie do toalety pod byle pretekstem i wkladamy sobie lewej do kieszni spodni sporego ogorka.
Po powrocie do stolika prosimy dame do tanca a na parkiecie przyciskamy ja delikatnie ale stanowczo do ukrytego warzywa.
Tancerka zaskoczona nasza akcja przesuwa soje cialo w przeciwna strone aby uciec od dwuznacznego nacisku..
A tam my juz na nia czekamy...SmileSmileSmile
Tym ,ktozy nosza okulary przypominam aby nie zostawiali ich w domu idac na randke.
W czasie testow przeprowadzanych pod tym wlasnie kate:"w okularach czy bez' nasi specjalisci zaobserwowali taka sytuacje:
Pani:Marian..Zdejmij okulary bo mi ponczochy poszarpiesz..
..Marian..Zaloz okulary bo lawke lizesz..."
Jak z tego wynika krotkowzroczni tez maja szanse.

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:04, 29 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy Ulicki-Rek napisał:
"
W ekskluzywnym lokalu udajemuy sie do toalety pod byle pretekstem i wkladamy sobie lewej do kieszni spodni sporego ogorka.

Jerzy

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ależ pierdolicie
ogólnie człowiek potrzebuje tego samego bez względu na płeć.
Rozczula mnie na ulicy widok staruszków idących pod rękę, czy wtedy ważny jest jeszcze ogórek? Nasze pokolenie jak będzie stare to może już nie zobaczyć takiego obrazku na ulicy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:29, 29 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mala napisał:

Rozczula mnie na ulicy widok staruszków idących pod rękę, czy wtedy ważny jest jeszcze ogórek?

Wtedy, to już jest małosolny... Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:57, 30 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"ogólnie człowiek potrzebuje tego samego bez względu na płeć. " Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Swiete slowa:)

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:39, 30 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mala napisał:


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ależ pierdolicie
ogólnie człowiek potrzebuje tego samego bez względu na płeć.
Rozczula mnie na ulicy widok staruszków idących pod rękę, czy wtedy ważny jest jeszcze ogórek? Nasze pokolenie jak będzie stare to może już nie zobaczyć takiego obrazku na ulicy...


Cytat:
Ludzie o lepszych genach (mniejszym ryzyku chorób) i symetrycznych twarzach są postrzegani przez większość jako atrakcyjni. Są oni też samolubni i niechętni do pomocy innym - donosi "The Guardian".
Badania pokazały, że osoby lepiej wyposażone przez ewolucję są tego świadomi. Częściej wybierając walkę i konkurowanie, niż współpracę.
Faktycznie nastawieni na swoje potrzeby, tylko pozornie stanowią "dobrą partię". Zwyczajnie nie potrzebują partnera, mogąc polegać na swoim wyglądzie i dobrym zdrowiu - tłumaczą hiszpańscy naukowcy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:17, 01 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jeszcze tylko hiszpanskich naukowcow nam brakowalo !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Milość
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile