W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Nowe cele UE  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2150
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:33, 05 Maj '09   Temat postu: Nowe cele UE Odpowiedz z cytatem

Nie będę tutaj wypisywać wszystkich celów UE jakie są, ale chcę tylko zaznaczyć parę celów (wg mnie dla nas bardzo ważnych) jakie są w planach (niektóre brzmią śmiesznie patrząc na dzisiejszą sytuację, ale chce zwrócić w szczególności uwagę na jeden):

Cele strategiczne, kierunki działań i projekty rozwoju UE:
(...)
Cel III: "Rozwój kapitału ludzkiego"
(...)
2. Zwiększenie zdolności przystosowawczych pracowników i przedsiębiorstw oraz zwiększenie elastyczności rynków pracy. Między innymi likwidacja 8h dnia pracy, na taki jaki przedsiębiorca uzna za słuszny do rozwoju przedsiębiorstwa (czyli 12h dzień pracy bedzie całkowicie dozwolony jeśli przedsiębiorca uzna to za korzystne dla swojego przedsiębiorstwa oczywiście razem z wciągnięciem godzin pod Twoją wypłatę tj. minimalna krajowa będzie taka sama dla tych pracujących 12 h).
Oznacza, że cofamy się do XIX wieku Wink.
3. Zwiększenie inwestycji w kapitał ludzki poprzez lepszą edukacje i podnoszenie kwalifikacji/umiejętności.
Z tym tutaj nie ma wątpliwości o co chodzi, bo z takim kierunkiem mamy już do czynienia, tzn. będzie więcej studentów, mniej wartościowcyh przedmiotów, a społeczność będzie uczona do wykonywania zawodu, a nie myślenia.
(...)
5. Wspieranie utrzymania dobrego stanu zdrowia siły roboczej.
No tutaj nie ma o czym mówić - medikamenty zamiast zdrowa żywność (najprawdopodobniej oczywiście, ale wszyscy znamy UE, która na pewno nie zgodzi się na naturalne metody leczenia o ile ich nie zakaże)

No to by było wszystko na co chciałem zwrócić uwagę, w szczególności ten 8h dzień pracy.

P.S. Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości jeśli się mówi, że UE to nie socjalizm?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:43, 05 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardziej przejmowałbym się hasłem "Rozwój kapitału ludzkiego" niż 8 godzinami dnia pracy.
nie jestem żadnym kapitałem, wypraszam sobie. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:45, 05 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"kapitał ludzki" to juz normalne podejście i przedmiot na studiach ekonomicznych. Żebyś wiedział czego się tam studenci uczą... Nie muszę chyba komentować. Najfajniejsze jest, że możesz zdobyć doktorat z tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:48, 05 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wiem niestety
mimo wszystko nie moge sie przyzwyczaic.
a mi wygarniają że mówię czasem o ludziach bydło Smile
bydło to przecież o wiele lepiej niz kapitał ludzki.
bo bydło sie pasie, a kapitałem się zarządza. ja tam bym wolał sie paść
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:57, 05 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazywanie człowieka "jednostką" także jest nagminne :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:03, 05 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co za roznica, czy pasiesz sie na lace, czy jestes "kapitalem" zarzadzanym przez wyszkolonego CEO? tak czy siak dostaniesz batem przez krzyz, bo bez wzgledu jak nazwiesz paskudnego pastucha, "ktos" "czuwa" nad twoim "dobrem" (a anonimowe komisje UE juz wiedza wszystko najlepiej)

ale tak na powaznie, to tez mam dosc tej calej unii i jej celow
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:20, 05 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale jednostką roboczą - siłą roboczą to już w ogóle przegięcie. Traktowanie ludzi jako roboty do pracy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:20, 05 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widać jednak jestem tradycjonalistą Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nemesis




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 4
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:18, 06 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, sam jestem na studiach ekonomicznych i jestem przerażony tym CZEGO i JAK oni tam uczą. Całe ciało pedagogiczne ma się za niewiadomo kogo, nagminnie naśmiewają się z kierunków stricte humanistycznych. Te studia są prawdziwą wylęgarnią ograniczonych umysłowo, zaprojektowanych na potrzeby systemu nadzorców "kapitału ludzkiego". Ludzie tam są dosłownie trenowani na mistrzów jak najefektywniejszego i najbardziej ekonomicznego wykorzystania "wszystkich innych" przedstawicieli gatunku, rozumianych nie tylko jako czynnik wytwórczy przedsiębiorstw, ale także jako dojne krowy dające życiodajne mleczko-kasę. Te studia wspierają kochany System i dbają o to, żeby trzymał się twardo i prosperował w najlepsze. Szkoda gadać. Dodam że wynoszę się stamtąd jak najszybciej, bo żyć 5 lat w tym kołchozie i brać udziału w wyścigu szczurów nie zamierzam:P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:40, 06 Maj '09   Temat postu: Re: Nowe cele UE Odpowiedz z cytatem

JA napisał:

5. Wspieranie utrzymania dobrego stanu zdrowia siły roboczej.


Mnie zaniepokoił ten punkt.

Nie mówi się tutaj o człowieku tylko o sile roboczej. A co z rencistami i emerytami? Już nie mogą liczyć na opiekę zdrowotną ?

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:15, 06 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dokładnie, sam jestem na studiach ekonomicznych i jestem przerażony tym CZEGO i JAK oni tam uczą. Całe ciało pedagogiczne ma się za niewiadomo kogo, nagminnie naśmiewają się z kierunków stricte humanistycznych. Te studia są prawdziwą wylęgarnią ograniczonych umysłowo, zaprojektowanych na potrzeby systemu nadzorców "kapitału ludzkiego". Ludzie tam są dosłownie trenowani na mistrzów jak najefektywniejszego i najbardziej ekonomicznego wykorzystania "wszystkich innych" przedstawicieli gatunku, rozumianych nie tylko jako czynnik wytwórczy przedsiębiorstw, ale także jako dojne krowy dające życiodajne mleczko-kasę. Te studia wspierają kochany System i dbają o to, żeby trzymał się twardo i prosperował w najlepsze. Szkoda gadać. Dodam że wynoszę się stamtąd jak najszybciej, bo żyć 5 lat w tym kołchozie i brać udziału w wyścigu szczurów nie zamierzam:P


haha. BDB post. To prawda to co piszesz.

Cytat:
Nie mówi się tutaj o człowieku tylko o sile roboczej. A co z rencistami i emerytami? Już nie mogą liczyć na opiekę zdrowotną ?


Oni też. Dostaną przeciez od korporacji tabletki, strzykawki itp. :rotfl:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ina_majo




Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 221
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:13, 07 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moge prosic o zrodlo tych celow UE?

Co do 8 h dnia pracy, to jest to zupelny bezsens i fikcja. Czy ktos w Polsce zna osobe samozatrudniajaca sie, przedsiebiorce, menadzera czy sprzedawce z Biedronki, ktorego obowiazywalby ten 8h czas prac? Poza tym odejscie od 8 h czasu nie oznacza wzrostu czasu pracy automatycznie. Wiele osob korzysta z elastycznego czasu pracy wlasnie pracujac mniejsza liczbe godzin. W ogole hasla minimalnej pracy, minimalnej liczby godzin itp to socjalistyczne wymysly. Wymrzemy z tymi idiotyzmami jak dinozaury jak tak dalej bedzie. Pokonaja nas Arabowie, ktorzy maja w nosie normy pracy i Azja, ktora juz sie z nami nie liczy, a nasze prawa do 8 godzinnego czasu pracy traktuje z przymruzeniem oka. Czy nam sie to podoba czy nie.

Termin kapital ludzki to ekonomiczna nowomowa tak jak wartosc dodaana u Marksa. Ten sam poziom logiki. Potrzebowali terminu, zeby dowartosciowac pracownikow, to im wmawiaja, ze sa kapitalem (skarbem) ludzkosci.

Co do uzywania terminu jednostka, to ekonomisci zaczerpneli go zdaje sie od prawnikow (jednostka gospodarujaca) i socjologow - jednostka spoleczna w spoleczenstwie i psychologii (niezalezny??? czlowiek). Wiele osob uzywa tego slowa jako dokladne tlumaczenie individual z angielskiego. Tam razdko ekonomisci pisza human, human being o czlowieku tylko raczej individual to, individual tamto. Powszechnie w teorii ekonomii uzywa sie tego pojecia. Brzmi okropnie to fakt, ale chyba nie jest to termin, ktorego ekonomisci polscy sie pozbeda.

O ile kapital ludzki przejdzie do historii jako belkot (podobnie jak reingineering, benchmarking itp podobne bredniez ostatnich kilkudziesieciu lat), to jednostka raczej sie zadomowi w terminologii. Smile Mnie za to bawia wyrazenia zarzadzanie finansami Smile Zarzadzac mozna tylko ludzmi, a specjalisci plota o zarzadzaniu pieniedzmi, zarzadzaniu czasem, zarzadzaniu reklama.... w sumie wychodzi na to, ze mozna zarzadzac noga od stolu i bejsbolem. Sad

Bimi dlaczego nie chcesz byc kapitalem? I do tego ludzkim?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:37, 07 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wymrzemy z tymi idiotyzmami jak dinozaury jak tak dalej bedzie. Pokonaja nas Arabowie, ktorzy maja w nosie normy pracy i Azja, ktora juz sie z nami nie liczy, a nasze prawa do 8 godzinnego czasu pracy traktuje z przymruzeniem oka. Czy nam sie to podoba czy nie.


Shocked Shocked W takim razie życzę życia w Chinach albo Arabii... aha i oni nie tyle co mają w nosie co nie mogą podskakiwać, bo by się to dla nich źle skończył...chcesz tego w Europie ? Popierasz totalitaryzm w imię kapitalizmu ? Aha i jeszcze jedno tak nadajesz na Marksa a sama wyskakujesz z teorią jakiejś walki narodów (nie klas ale narodów).. "Arabowie nas pokonają" co to ma być? Rozumiem że to typowo kapitalistyczne myślenie gdzie drugi człowiek, jako inny konkurencyjny kapitał jest wrogiem... nie chwytam mądrowania ekonomistów spod znaku UPR wybacz! Wolę stawiać na 1 miejscu człowieka a nie kapitał. Najlepsze jest to że większość wyznawców UPR to zagorzali katolicy, kiedyś na stronie kapitalistycznej zobaczyłem wielki obraz Chrystusa Shocked, ciekawe czy wiedzą co on mówił na temat oddawania ostatniego grosza, oraz postawy do drugiego człowiek, ogólnie chyba nie znają nauki postaci która wklejają sobie na stronę. To się nazywa Hipokryzja Smile

8 godzinny dzień pracy to podstawa by człowiek nie był niewolnikiem, każdy pracownik powinien bronić kodeksu pracy, jeżeli jesteś przedsiębiorcom, czy mądrującą ekonomistą (bo na to wychodzi) to po prostu nie odzywaj się w temacie.

Cytat:
Tam razdko ekonomisci pisza human, human being o czlowieku tylko raczej individual to, individual tamto. Powszechnie w teorii ekonomii uzywa sie tego pojecia. Brzmi okropnie to fakt, ale chyba nie jest to termin, ktorego ekonomisci polscy sie pozbeda.


W takim razie świadczy to o nich jak najgorzej ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ina_majo




Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 221
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:31, 07 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:

Shocked Shocked W takim razie życzę życia w Chinach albo Arabii... aha i oni nie tyle co mają w nosie co nie mogą podskakiwać, bo by się to dla nich źle skończył...chcesz tego w Europie ? Popierasz totalitaryzm w imię kapitalizmu ? Aha i jeszcze jedno tak nadajesz na Marksa a sama wyskakujesz z teorią jakiejś walki narodów (nie klas ale narodów).. "Arabowie nas pokonają" co to ma być? Rozumiem że to typowo kapitalistyczne myślenie gdzie drugi człowiek, jako inny konkurencyjny kapitał jest wrogiem... nie chwytam mądrowania ekonomistów spod znaku UPR wybacz! Wolę stawiać na 1 miejscu człowieka a nie kapitał. Najlepsze jest to że większość wyznawców UPR to zagorzali katolicy, kiedyś na stronie kapitalistycznej zobaczyłem wielki obraz Chrystusa Shocked, ciekawe czy wiedzą co on mówił na temat oddawania ostatniego grosza, oraz postawy do drugiego człowiek, ogólnie chyba nie znają nauki postaci która wklejają sobie na stronę. To się nazywa Hipokryzja Smile

8 godzinny dzień pracy to podstawa by człowiek nie był niewolnikiem, każdy pracownik powinien bronić kodeksu pracy, jeżeli jesteś przedsiębiorcom, czy mądrującą ekonomistą (bo na to wychodzi) to po prostu nie odzywaj się w temacie.


O! Historyk rozdaje latki. Argumentow brakuje? Jakie to ma znaczenie czy jstem przedsiebiorca, ekonomistka, lekarzem, pracownikiem czy rentierem? Nie mam prawa sie wypowiadac? Cha, cha, cha.... Kilka milionow ludzi ma sie zamknac i dawac prace, bo kilka innych milionow chce pracowac. To niech sobie stworza miejsca pracy jak im sie nie podoba.

Nie jestem zwolennikiem UPR. Podzielam czesc pogladow i prosze mi nie przypinac latek partyjnych. Nie jestesmy na wiecu.

Gdzie jest pogarda w mojej wypowiedzi? Czy to sie komus podoba czy nie, o pozycji krajow i sile ekonomicznej, a wiec dobrobycie ludzi decyzduje zdolnosc do wytwarzania produktow, ktore mozna korzystnie wymienic. Do tego trzeba pracy takiej jaka jest konieczna. Zaden zapis z kodeksu tego nie zmieni, a dobrobytu nie buduje sie na kodeksach. Jaki dobrobyt ma Europa widac wlasnie po ekonomii i zadluzeniu krajow europejskich. Nasze wnuki beda placic za dobrobyt wspolczesnych. To juz nie jest zycie na kredyt, to niewolnictwo dla przyszlych pokolen. Moge jedynie pogratulowac dobrego samopoczucia. A co do rzekomego zamordyzmu w Azji, to radze dobrze rozejrzec sie wokol, bo Europa od dawna nie jest ostoja wolnosci slowa, badan i czlowieka.

A o co chodzi z ta uwaga do walki narodow??? Mysle, ze Europejsczycy mogliby sie duzo nauczyc od Arabow, Hindusow i Azjatow z dalszej czesci kontynentu. Kolega nie lubi obcych? Jak koledze historykowi brakuje argumentow, to niech kolega pouczy sie i pocwiczy. Inwektywy pod adresem rozmowcy swiadcza jak najgorzej o poziomie czlowieka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:34, 07 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
O! Historyk rozdaje latki. Argumentow brakuje? Jakie to ma znaczenie czy jstem przedsiebiorca, ekonomistka, lekarzem, pracownikiem czy rentierem? Nie mam prawa sie wypowiadac? Cha, cha, cha.... Kilka milionow ludzi ma sie zamknac i dawac prace, bo kilka innych milionow chce pracowac. To niech sobie stworza miejsca pracy jak im sie nie podoba.

Nie jestem zwolennikiem UPR. Podzielam czesc pogladow i prosze mi nie przypinac latek partyjnych. Nie jestesmy na wiecu.


Argumentów zabrakło tobie, to ty pisałaś że w starożytności panował kapitalistyczny ustrój, jednocześnie wykluczając z niego niewolnictwo Laughing. Wiesz napisz jakaś prace historyczną na temat gospodarki w starożytności, podkreślając że to kapitalizm, oraz że kapitalizm wyklucza niewolnictwo jednocześnie... staniesz się sławna.

Tak każdy człowiek powinien rodzić się równy, widzisz ty słabo znasz historię społeczną, nie zdajesz sobie sprawy w jakich warunkach żyli ludzie jeszcze 100 lat temu. Taki argument "idźcie sobie założyć miejsca pracy" hmm ok idź to powiedz matce która wychowuje dajmy na to 10ciorgo dzieci, albo prostemu rolnikowi, albo robotnikowi, albo dziecku w Afryce...tylko uważaj bo z takim bufoniastym argumentem możesz szybciej uciekać niż Ci się to wydaje. Wiesz ja sobie radzę w życiu, zawsze miałem szczęście, tylko w przeciwieństwie do większości ludzi którym się udało staram się pozostać człowiekiem i chciałbym by szanse równe miało zarówno moje dziecko jak i dziecko górnika, a tego nie będzie jeżeli górnik będzie siedział w pracy 12 godzin !

Cytat:

A co do rzekomego zamordyzmu w Azji, to radze dobrze rozejrzec sie wokol, bo Europa od dawna nie jest ostoja wolnosci slowa, badan i czlowieka.

A o co chodzi z ta uwaga do walki narodow??? Mysle, ze Europejsczycy mogliby sie duzo nauczyc od Arabow, Hindusow i Azjatow z dalszej czesci kontynentu. Kolega nie lubi obcych? Jak koledze historykowi brakuje argumentow, to niech kolega pouczy sie i pocwiczy. Inwektywy pod adresem rozmowcy swiadcza jak najgorzej o poziomie czlowieka.


Skąd wniosek że nie lubię innych narodów Shocked dla mnie jest tak samo potwierdzony źródłowo jak kapitalizm nie posiadający niewolników, jednocześnie obecny w starożytności Laughing Kwadratura koła !

Odwracasz kota ogonem, ja nic złego na inne narody nie napisałem, to ty napisałaś że oni nas wyprzedzą ! Gdzie dałem inwektywy ? Shocked Wysnuwasz mi tutaj jakąś teorię wyprzedzania się narodów, potem odwracasz kota ogonem i jeszcze mówisz o jakiś inwektywach...
Skrytykowałem kapitalistów i to że dają sobie na stronach obrazki religijne, a ty to od razu pod siebie podpinasz...

Ty chyba widzisz to co chcesz widzieć a nie to co pisze.

A 8 godzinny dzień pracy utrzymamy, albo będziecie mieli stoczniowców, górników, i wszystkie związki zawodowe na karku... garstka bufonów już za wiele ograniczeń zaczęła wprowadzać Very Happy.




-------------------------------------------------------

Może o to mędrkowanie Ci chodzi... czytaj swoje teksty, choćby o historii strasznie mędrkujesz i udajesz znawczynie ... np. z tym że rzymianie byli właścicielami niewolników którzy byli ich kapitałem. No wiesz dla nas byli oni ludźmi. Ale w sumie sama nie widzisz tego, że piszesz iż kapitalizm zaprzecza niewolnictwu, następnie piszesz że niewolnicy to kapitał Shocked, po czym stwierdzasz że nie o to ci chodziło..itp. . To nie jest żaden inwektyw to są twoje słowa i twoje mądrości ! Z moim ulubiony średniowieczem też pojechałaś po krawędz. Jakie książki na temat gospodarki pańszczyźnianej czytałaś ? Interesuje mnie nazwisko autora i tytuł.

Właściwie to co napisałaś o wyższości systemu pańszczyźnianego...to nie wymaga komentarza, to przesadziło o tym że straciłaś u mnie punkty. Zaczęłaś gadać a-historycznie, i w stylu tych oszołomów prawicowych co kochają średniowiecze jednocześnie nie znając jego realiów. Wybacz

Podpięłaś mnie pod socjalizm Laughing, to Cie zszokuje i powiem Ci że takiego socjalizmu jak w Chinach czy PRL to ja nie popieram, zresztą nazwa ustroju nie ma dla mnie znaczenia, liczy się postawienie człowieka wyżej od pieniądza. I będę wspierał prostych ludzi w walce z bufonami ograniczającymi ich prawa zawsze i wszędzie, zresztą olbrzymia część polskiej inteligencji humanistycznej zrobi to samo Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:11, 07 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A moge prosic o zrodlo tych celow UE?


No pewnie ^^ . Są to ramy programu Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej, a nad koncepcją zlikwidowania przymusu 8h dnia pracy panowie i panie z UE się jeszcze "zastanawiają". Ciekawe kiedy będą głosować.

Cytat:
Co do 8 h dnia pracy, to jest to zupelny bezsens i fikcja. Czy ktos w Polsce zna osobe samozatrudniajaca sie, przedsiebiorce, menadzera czy sprzedawce z Biedronki, ktorego obowiazywalby ten 8h czas prac?


Tak, jest coś takiego jak nadgodziny, które są płacone podwójnie. 8h pracy to jest podstawa, a likwidacja tego prawa spowoduje, że za nadgodziny nikt Ci nie zapłaci, bo będzie to w ramach Twojej miesięcznej pracy, za którą dostaniesz minimum krajowe.

Cytat:
Poza tym odejscie od 8 h czasu nie oznacza wzrostu czasu pracy automatycznie.


Automatycznie nie, ale po kilku latach będzie to już powszechne. Odsyłam do zasad wolnej konkurencji Smile .

Cytat:
To juz nie jest zycie na kredyt, to niewolnictwo dla przyszlych pokolen.


Tak. Niewolnictwo serwowane przez banki. Jak sama napisałaś bank=kapitalizm.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ina_majo




Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 221
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:56, 08 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak, strony ministerstwa pracy mnie nie interesuja, interesuje mnie jedynie odnoscnik do materialow zrodlowych. Prosze nie robic zamieszania w oparciu, co jeden urzedas wyczytal w dyrektywach UE (ktore z definicji sa beznacziejne), ale lubie rozmawiac o zapisach, a nie o interpretacjach.

Nigdy w zyciu nie napisalam, ze banki to kapitalizm. Prosze nie klamac drogi JA. Banki to firmy takie jak wszystkie inne. Jedni dysponuja zeimia, inni praca, jeszcze inni kapitalem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ina_majo




Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 221
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:00, 08 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Teodoryk"]
Cytat:


Argumentów zabrakło tobie, to ty pisałaś że w starożytności panował kapitalistyczny ustrój, jednocześnie wykluczając z niego niewolnictwo Laughing. Wiesz napisz jakaś prace historyczną na temat gospodarki w starożytności, podkreślając że to kapitalizm, oraz że kapitalizm wyklucza niewolnictwo jednocześnie... staniesz się sławna.



Drogi Misiu, napisz wreszcie jaki ustroj panowal w starozytnosci i przestan plesc o niewolnictwie. CZEAKAM na dwoch watkach na odpowiez i NIE widze odpowiedzi. To to niewolnictwo jest ustrojem gospodarczym czy nie? Kto oprocz Marska glosil te bzdury? Pytam grzecznie. Moze odciecie od ideologii marksistowskiej zmusi Cie do myslenia. Zycze powodzenia.

Ponawiam ptanie: jaki ustroj GOSODARCZY panowal w starozytnosci?
Czy pytanie jest niejasne czy zbyt trudne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:01, 08 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ina_majo napisał:
Bimi dlaczego nie chcesz byc kapitalem? I do tego ludzkim?

juz wyjaśniłem - bo kapitał ludzki to gorzej niż bydło.
rząd istnieje dla ludzi, składa się z ludzi, powinien podchodzić do ludzi od strony ich potrzeb, a nie od strony ekonomii w której ludzie sa jeno walutą tworzącą "kapitał". przy takim podejściu nie ma się co dziwić że jest taki syf jaki jest
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ina_majo




Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 221
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:05, 08 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
ina_majo napisał:
Bimi dlaczego nie chcesz byc kapitalem? I do tego ludzkim?

juz wyjaśniłem - bo kapitał ludzki to gorzej niż bydło.
rząd istnieje dla ludzi, składa się z ludzi, powinien podchodzić do ludzi od strony ich potrzeb, a nie od strony ekonomii w której ludzie sa jeno walutą tworzącą "kapitał". przy takim podejściu nie ma się co dziwić że jest taki syf jaki jest


????
Mysl, czlowieku mysl.
Ekonomia nie ma nic wspolnego z kapitalem ludzkim. Usiluje sie dowiedziec, co za ..ORLY'' pisza o tym kapitale i nie moge sie doczekac.
Jak napisze, ze jestes KAPITALEM JASZCZUREK i wydam ksiazke, to poczujesz sie jaszczurka?
Wyluzuj. Kapital ludzki to bzdet!
P.S.Mam wrazenie, ze jak poprawiam posty, to liczy mi to za kazdym razem jako ,,wyslana wiadomosc''. Tym spozobem mam o polowe mniej szans, ale moze czegos nie lapie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:12, 08 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam potrzebe byc astronauta, chocby przez chwile na ziemie popatrzec i sie zadumac
teraz bimi kto moze mi to umozliwic wczesniej panstwo i jego instytucje czy nie panstwo znaczy sie ryzykanci i swiry
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:24, 08 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ina_majo napisał:
Ekonomia nie ma nic wspolnego z kapitalem ludzkim.

ekonomia w twoim rozumieniu nie ma.
ale niestety zarządzanie kapitałem ludzkim to też swego rodzaju ekonomia - czy ci się to podoba czy nie.
takie np. zarządzanie "kapitałem drobiu", czyli systemem międzynarodowych farm drobiu to też w gruncie rzeczy ekonomia. ekonomia plus zarządzanie.

możesz sobie myśleć, że nikt toba nie zarządza niczym kapitałem, że to tylko teoria spiskowa, ale w rzeczywistości jesteś kapitałem swojego rządu, czy firmy w której pracujesz. przekonasz się o tym gdy któregoś dnia stracisz pracę z powodu zmian w strukturze kapitału - wszystkim będzie przykto z twoim szefem który cię zwalnia włącznie, ale niestety - ten kapitał zostanie przerzucony na innego konia. dla korporacji jesteś kapitałem, nie człowiekiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ina_majo




Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 221
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:49, 09 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
ina_majo napisał:
Ekonomia nie ma nic wspolnego z kapitalem ludzkim.

ekonomia w twoim rozumieniu nie ma.
ale niestety zarządzanie kapitałem ludzkim to też swego rodzaju ekonomia - czy ci się to podoba czy nie.
takie np. zarządzanie "kapitałem drobiu", czyli systemem międzynarodowych farm drobiu to też w gruncie rzeczy ekonomia. ekonomia plus zarządzanie.

możesz sobie myśleć, że nikt toba nie zarządza niczym kapitałem, że to tylko teoria spiskowa, ale w rzeczywistości jesteś kapitałem swojego rządu, czy firmy w której pracujesz. przekonasz się o tym gdy któregoś dnia stracisz pracę z powodu zmian w strukturze kapitału - wszystkim będzie przykto z twoim szefem który cię zwalnia włącznie, ale niestety - ten kapitał zostanie przerzucony na innego konia. dla korporacji jesteś kapitałem, nie człowiekiem.


Jak sobie chcesz byc kapitalem ludzkim to badz. Smile
Nie w moim rozumieniu tylko w ekonomii. Ty jestes dla ekonomiii czynnikiem produkcji dostarczajacym prace (Say, Smith). Jak bedziesz mial widly, to bedziesz polaczeniem pracy i kapitalu. Mozg sie nie liczy za widly.

Nie mozna mna zarzadzac jak kapitalem, bo czlowiek ma inne wlasciwosci.

Probuje powiedziec, ze hasla marketing (tak marketing, benchmarking, zarzadzanie kapitalem ludzkim i inne bzdety to tak jak szczepionki w medycynie) sa bzdetem. Za 20 lat nic z nich nie zostanie. NIC. Smile A ze teraz ludzie placa za to pieniadze i studiuja? Ich problem. Nauki o szczepionkach tez studiuja. Sad

Bimi, nie pisz zarzadzanie drobiu. Smile Zarzadzac mozna jedynie kims kto wypelnia polecenia. Drob wypelnia polecenia jedynie na filmie o kurczakach (kreskowkach).

Bimi, nie moze Cie obrazac cos, czego nie ma. Nie ma czegos takiego jak kapital ludzki. Jest kapital - srodki, pieniadze, majatek i jest praca - czlowiek.

Jeszcze jedna rzecz mnie interesuje. Jak jakis czlowiek pisze bzdety z marsksistowskiej bzdetnej nauki, to wszyscy milkna, akceptuja i przechodza obok. Jak ktos pisze, te marksistowskie bzdety sa nic nie warte, to wszyscy bronia tych bzdetow. O co w tym chodzi?

Czy czytanie bzdetow w lewacko-bolszewickiej GW skutecznie paralizuje ludziom mozgi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:28, 09 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

człowiek stanowi najlepszą inwestycję, bo inwestowanie w człowieka, czyli w rozwój kadr przynosi najlepsze rezultaty

wystarczy wymienić nieefektywny zespół by osiagać to co wcześniej było nie do osiągnięcia...

jak się ktoś na czymś nie zna to niech lepiej o tym nie dyskutuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:12, 09 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
człowiek stanowi najlepszą inwestycję, bo inwestowanie w człowieka, czyli w rozwój kadr przynosi najlepsze rezultaty

wystarczy wymienić nieefektywny zespół by osiagać to co wcześniej było nie do osiągnięcia...

jak się ktoś na czymś nie zna to niech lepiej o tym nie dyskutuje


znaczy sie ty bedziesz '"wymienial" ten zespol czy inny "autorytet"

offtop nie offtop, zachowanie panstwa a zachowanie obywateli, POLSKICH obywateli
http://www.tvp.pl/publicystyka/tematyka-.....e-29042009
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Nowe cele UE
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile