W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Gazeta Wyborcza przekroczyła granicę śmiechu  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 4089
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:31, 29 Maj '10   Temat postu: Gazeta Wyborcza przekroczyła granicę śmiechu Odpowiedz z cytatem

Gazeta Wyborcza a za nią wszystkie serwisy internetowe donoszą w swych nagłówkach o szokujących wieściach:

Cytat:
Głodowe emerytury
29 maja 2010

Jeśli ministrowie finansów i pracy przeforsują obniżkę składek do OFE, nasze emerytury za kilka lat będą głodowe - alarmuje "Gazeta Wyborcza".


Gazeta dotarła do raportu Deloitte, z którego wynika, że obniżenie wysokości składki do Otwartych Funduszy Emerytalnych z 7,3 do 3 proc. naszych pensji, może poskutkować nawet trzykrotnym obniżeniem, otrzymywanych w przyszłości, świadczeń.

Beneficjentem przesunięcia środków stałby się ZUS.

Zapytani ekonomiści potwierdzają, że ministrom nie chodzi o dobro emerytów, tylko o ratowanie finansów publicznych.


Więcej w "Gazecie Wyborczej".

http://biznes.onet.pl/glodowe-emerytury,18543,3233572,1,prasa-detal

http://emerytury.wp.pl/kat,7531,title,Gl.....caid=1a40b

http://biznes.interia.pl/news/emerytury-w-polsce-beda-glodowe,1485696

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-czekaja-nas-glodowe-emerytury,nId,280657

cóż za zmasowana akcja!

ten artykuł nadaje się do wyróżnienia na Propagandowy Skecz Dziesięciolecia

Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:42, 29 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar, w momencie gdy wydawałoby się, że GW sięga dna, to... dno się obrywa. Najlepsze dopiero przed nami:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:01, 29 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaraz, zaraz


Cytat:
Beneficjentem przesunięcia środków stałby się ZUS.



Czyż to nie jest przypadkiem jeden huj?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:45, 29 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie rozumiem.
to wolicie żeby podatek z waszej wypłaty szedł do czarnej dziury ZUS'u niż na wasze prywatne konto OFE gdzie wyraźnie widać ile macie i z którego nawet jak umrzecie przed czasem wasze rodzina odziedziczy środki...?
dlaczego?

to chyba logiczne że jak obniżą składkę ponad dwukrotnie to kapitał zgromadzony w waszym funduszu w momencie przejścia na emeryturę spadnie proporcjonalnie?
i co, myślicie że ZUS wam wtedy bardziej pomoże? Laughing

przecież to oczywiste że (nie obniżając, ale) przenosząc składkę z OFE do ZUS rząd próbuje wam zajebać forsę.
forsę która normalnie wpłynęła by na wasze indywidualne i dziedziczone konto. a wpłynie do budżetu państwa - by łatać czarną dziurę budżetową.
wyborcza dobrze gada.

choć mi to akurat zwisa, bo już od ponad 3 lat ani jeden procent mojej składki nie idzie do zusu, za to całość do funduszu.
inna sprawa że zanim dożyję emerytury to te wszystkie fundusze emerytalne najpewniej i tak pierdolną na ryj, razem z całą ekonomią.
co nie zmienia faktu że ZUS pierdolnął na ryj dawno temu, a teraz to już tylko wsysa pieniądze pracowników niczym czarna dziura; im więcej wessie z tym większą siłą ciągnie dalej. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Loko




Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:57, 29 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy kilka procent bezrobotnych więcej a jeszcze w tym roku zobaczymy ostateczny pad ZUSu

Dziś cała kwota wpłacana na nasze niby emerytury są przeznaczane na wypłatę obecnych. Oczywiście szansą na utrzymanie ZUS-u i tych darmozjadów było by natychmiastowe posiadanie przez każdą młodą rodzinę takich 5-7 dzieci którzy zdobywają pracę w kraju i płacą zus Smile
_________________
Limit postów na żądanie - 1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
softsoul1802




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 214
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:47, 29 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Loko napisał:
Wystarczy kilka procent bezrobotnych więcej a jeszcze w tym roku zobaczymy ostateczny pad ZUSu

Dziś cała kwota wpłacana na nasze niby emerytury są przeznaczane na wypłatę obecnych. Oczywiście szansą na utrzymanie ZUS-u i tych darmozjadów było by natychmiastowe posiadanie przez każdą młodą rodzinę takich 5-7 dzieci którzy zdobywają pracę w kraju i płacą zus Smile


Nie twierdzę, że wszyscy ludzie są skorzy do pracy ale pomyśl tak czasem, że są rejony polski a w nich mniejsze miejscowości np. w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie bezrobocie sięga 38%, praca jest na wagę złota a "darmozjadami" są ludzie, którzy pracować chcą, ale nie mają gdzie. Może nie wszyscy garną się do pracy ale jest też sporo ludzi, którzy na pracę czekają, zwłaszcza w dotkniętych szczególną biedą rejonach Polski - nie bez przyczyny a to nie te "darmozjady" są przyczyną upadku ZUS-u, jeśli na tyle się orientujesz. Wszędzie zdarzają się lenie, ale generalizować nie należy.
_________________
Staraj się nie dyskutować z debilem, gdyż najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sqrski




Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 60
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:37, 29 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

softsoul1802 napisał:

Nie twierdzę, że wszyscy ludzie są skorzy do pracy ale pomyśl tak czasem, że są rejony polski a w nich mniejsze miejscowości np. w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie bezrobocie sięga 38%, praca jest na wagę złota a "darmozjadami" są ludzie, którzy pracować chcą, ale nie mają gdzie. Może nie wszyscy garną się do pracy ale jest też sporo ludzi, którzy na pracę czekają, zwłaszcza w dotkniętych szczególną biedą rejonach Polski - nie bez przyczyny a to nie te "darmozjady" są przyczyną upadku ZUS-u, jeśli na tyle się orientujesz. Wszędzie zdarzają się lenie, ale generalizować nie należy.


Jakieś konkretne miejscowości i konkretne przypadki 38% bezrobocia które całe rwie się do pracy podasz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
softsoul1802




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 214
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:48, 29 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqrski napisał:
Jakieś konkretne miejscowości i konkretne przypadki 38% bezrobocia które całe rwie się do pracy podasz?



Mogę zaproponować oglądnięcie reportażu. W tym mieście nie zmieniło się nic poza wyglądem od 20 lat. Tak na przykład. I nie jest to jedyna miejscowość, w której mieszkanie, jak to ludzie określają, jest karą.

http://www.tvp.pl/filmoteka/film-dokumen.....kumentalny



P.S. I nie napisałam nigdzie, że całe społeczeństwa dotknięte bezrobociem rwą się do pracy, ale po prostu nie należy generalizować, gdyż w wielu przypadkach ludzie nie mają zbyt wielu możliwości.

P.S.2 Sorry ale dopiero spostrzegłam, że reportaż jest już niedostępny w każdym razie jakkolwiek o niektórych problemach ludzi mieszkających tam, można też poczytać tu: http://forum.wm.pl/viewtopic.php?f=2&t=12582

Ludzie są różni i są też lenie śmierdzące ale są też miejscowości, w których poza kilkoma biurami i sklepami nie ma nic więcej, a ludzi jest sporo więcej niż miejsc pracy. Niestety.
_________________
Staraj się nie dyskutować z debilem, gdyż najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:51, 30 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jakieś konkretne miejscowości i konkretne przypadki 38% bezrobocia które całe rwie się do pracy podasz?


Chorzów, 40% konkretnie, ale nieoficjalnie.

Dobrze prawisz softsoul.

Swoją drogą to OFE są jeszcze większą czarną dziurą niż ZUS. Przynajmniej w ZUSie miało się zagwarantowane jakieś minimum, a tu po 15 latach pracy emerytura wynosi 23 zł Laughing
Co jak co, ale ZUS zawsze wypłacał emerytury na bieżąco z wpływami, więc nie rozumiem dlaczego obecny ZUS tym krytykujecie, skoro taki był zawsze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Faraon




Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:16, 30 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jakieś masowe straszenie emerytów ale ilu ich jest w internecie? Studentów tym nie przestraszą bo większość jest za zniesieniem przymusu emerytalnego.

Cytat:
Mój kolega Robert Gwiazdowski raczył napisać na swym blogu list otwarty do mnie (http://www.blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=573). Twierdzi, że szacowałem, że średnia emerytura z OFE w 2009 roku wyniesie 70-80 złotych, okazało się jednak, że pierwsze emerytki otrzymały wypłaty z II filara w wysokości 23 zł 65 groszy…

Drogi Robercie,

Przyłapany na tym fatalnym przeszacowaniu, w dodatku przez swoich najbliższych towarzyszy w beznadziejnej (a może jednak nie tak bardzo beznadziejnej?) walce o zdrowy rozsądek, pragnę złożyć samokrytykę i wyjaśnienie. Otóż fakt, że prognozowana przeze mnie wysokość wypłat emerytur z OFE dla pierwszej grupy beneficjentów, nieszczęśników, w wysokości kilkudziesięciu złotych (podane przez Roberta liczby to miała być górna granica) tak dramatycznie rozminęła się z rzeczywistością, jest karygodny. Na usprawiedliwienie mogę tylko podać, że w 2004r w czasie dużej debaty nt. OFE (Roberta i Andrzeja biorę na świadków, bo też byli uczestnikami), w Domu Polonii przy Krakowskim Przedmieściu, jeden z naszych czołowych interlokutorów - znany współtwórca rzeczonego “systemu emerytalnego”, stwierdził (podaję w pewnym, acz uczciwym uproszczeniu), że w obliczeniach podstawowych zdarzeń ekonomicznych nie możemy posługiwać się prostą arytmetyką, bo rzeczywistość makroekonomiczna jest bardziej skomplikowana. Laughing Ta wypowiedź, osoby, było nie było, z najwyższym cenzusem akademickim, tak dalece zmąciła mój tok myślowy, że zamiast dodawać i odejmować, mnożyć i dzielić zacząłem budować równania różniczkowe drugiego i wyższych rzędów, a dla równowagi całkować czasami nawet podwójnie i wyszło jak wyszło. Pełen skruchy………

PS

Robercie, pozwól że dyskretnie zwrócę Ci uwagę, iż wielkość “pomyłki” ujęta w procentach, ma jednak znacznie niższą wartość niż podane przez Ciebie 300%.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:49, 30 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak się składa że w ostatnich latach OFE mają rentowność 40 % ZUSU

jak ostatnio dostałem wykaz środków na moim OFE to mnie krew zalała bo te pajace w ciągu 7 lat zarobiły ZERO złotych - stan środków jest nominalnie taki sam a po odjęciu inflacji i oprocentowania w dowolnym banku to sam bym zarobił z 3 razy więcej

OFE to taki sam syf jak ZUS - na dodatek dziedziczona jest tylko skłądka w OFE a po osiągnięciu wieku emerytalnego OFE wpłaca składki Z POWROTEM do zusu i w tym momencie jak umrzesz to już środków nie dostaniesz na swoje konto (a dokładniej jak się umrze po 3 latach od wypłacania środków z OFE!!)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:24, 30 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ZUS ma rentowność? Laughing

w ostatnich latach wszystkie fundusze, na całym świecie straciły - polskie OFE nie są żadnym wyjątkiem.
co nie zmienia faktu, że cały cywilizowany świat żyje z emerytur z takich funduszy i emerytom wiedzie się tam o niebo lepiej niz w polsce.
a składka emerytalna którą płacili sie do takiego funduszu nie jest tam większa niż polacy oddają co miesiąc ZUSowi. w moim przypadku jest wręcz mniejsza - w holandii składka emerytalna nie jest (jak w polsce) podatkiem od wysokości wypłaty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sqrski




Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 60
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:10, 30 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:


Chorzów, 40% konkretnie, ale nieoficjalnie.



O ile dobrze znam swoje województwo, to nie ma tutaj takiej miejscowości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sqrski




Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 60
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:18, 30 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

softsoul1802 napisał:


Mogę zaproponować oglądnięcie reportażu. W tym mieście nie zmieniło się nic poza wyglądem od 20 lat. Tak na przykład. I nie jest to jedyna miejscowość, w której mieszkanie, jak to ludzie określają, jest karą.

http://www.tvp.pl/filmoteka/film-dokumen.....kumentalny



P.S. I nie napisałam nigdzie, że całe społeczeństwa dotknięte bezrobociem rwą się do pracy, ale po prostu nie należy generalizować, gdyż w wielu przypadkach ludzie nie mają zbyt wielu możliwości.

P.S.2 Sorry ale dopiero spostrzegłam, że reportaż jest już niedostępny w każdym razie jakkolwiek o niektórych problemach ludzi mieszkających tam, można też poczytać tu: http://forum.wm.pl/viewtopic.php?f=2&t=12582



Cóż, stolica województwa szuwarowo bagiennego, nazywana przez mieszkańców stolicą marazmu, także przez ostatnie 20 lat znacznie się nie zmieniła.
Co do pracy, możliwości jej podjęcia i ogólnie poziomu bezrobocia - we wsi w której mam działkę bezrobocie znacznie przekracza 38%. Niestety trudno jest znaleźć kogoś do pracy przy łopacie. Problemem są starzy rodzice którzy mają renty. Więc na codzienną nalewkę jest.
Zupełnie inną kwestią jest mentalność ludzi w miejscowościach popgr-owskich. Im się zwyczajnie należy.

Z forum wm nie skorzystam. Ani tam poziomu, ani sensu. Pytałem się o te konkretne miejscowości, bo sam mieszkam w tym województwie. I znam je dość dobrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:46, 30 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bynajmniej nie cały świat Smile

po drugie wydaje mi się że obywatel sam powinien ustalać czy chce 100% środków odprowadzać do zusu czy też woli np. 100% środków odprowadzać do OFE, albo całość składek odkładać na osobistym koncie emerytalnym

najlepszy jest wariant kanadyjski - każdy odprowadza do "ZUS" minimalną stawkę zapewniającą minimalny poziom świadczeń - co zrobimy z resztą pieniędzy zależy wyłącznie od nas, możemy wpłacić do ofe, w fundusze inwestycyjne, na zwykłe konto oszczędnościowe, tudzież przewidując genetycznie rychły zgon przepuścić wszystko na wino i dziwki Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:48, 30 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
po drugie wydaje mi się że obywatel sam powinien ustalać czy chce 100% środków odprowadzać do zusu czy też woli np. 100% środków odprowadzać do OFE, albo całość składek odkładać na osobistym koncie emerytalnym

hehe. ciekawe tylko który obywatel wybrał by odprowadzenie swojej składki (choćby tylko 1%) do zusu?
bo mam wrażenie, że chyba tylko ty, voltar Smile

nie bardzo rozumiem jaką ty widzisz różnice między OFE a "osobistym kontem emerytalnym"?

Voltar napisał:
najlepszy jest wariant kanadyjski - każdy odprowadza do "ZUS" minimalną stawkę zapewniającą minimalny poziom świadczeń - co zrobimy z resztą pieniędzy zależy wyłącznie od nas, możemy wpłacić do ofe, w fundusze inwestycyjne, na zwykłe konto oszczędnościowe, tudzież przewidując genetycznie rychły zgon przepuścić wszystko na wino i dziwki Very Happy

a czymże niby jest teraz składka emerytalna w polsce jeśli nie czymś zapewniającym "minimalny poziom świadczeń"?
tak że możesz już śmiało założyć że mamy system kanadyjski Laughing
niestety system kanadysjki praktykowany w polsce pożera nadspodziewanie dużą część pensji.
bo nasz zus, w odróżnieniu do kanadyjskiego to czarna dziura.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sqrski




Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 60
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:08, 30 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:


nie bardzo rozumiem jaką ty widzisz różnice między OFE a "osobistym kontem emerytalnym"?


Pewnie taką, że na to co dzieje się z pieniędzmi w OFE żaden z nas nie ma wpływu. A osobiste konto emerytalne brzmi bardziej osobiście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sqrski




Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 60
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:10, 30 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

a czymże niby jest teraz składka emerytalna w polsce jeśli nie czymś zapewniającym "minimalny poziom świadczeń"?
tak że możesz już śmiało założyć że mamy system kanadyjski Laughing
niestety system kanadysjki praktykowany w polsce pożera nadspodziewanie dużą część pensji.
bo nasz zus, w odróżnieniu do kanadyjskiego to czarna dziura.


No z tym się nie zgodzę. Nasz system emerytalny nie zapewnia absolutnie niczego ludziom którzy przejdą na emeryturę za kilkanaście lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:00, 30 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqrski napisał:
Pewnie taką, że na to co dzieje się z pieniędzmi w OFE żaden z nas nie ma wpływu. A osobiste konto emerytalne brzmi bardziej osobiście.

Nie wiem własnie dlaczego w polskich funduszach nie można sobie ustalić profilu; czy bardziej chce się inwestować w akcje, czy w obligacje.
Przypuszczam że to nasz cudowny parlament zafixował wszystkim OFE profil inwestycyjny - żeby inwestowały to co "trzeba". Smile

Osobiście nie widzę przeszkód by parlament umożliwił Polakom ustalanie profilu inwestycji na swoim koncie OFE.
Z drugiej strony jak ma tam trafiać tylko 3% to nie ma to już większego sensu - bo tak czy owak będą to totalne grosze, niewarte nawet zachodu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:33, 30 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
nie bardzo rozumiem jaką ty widzisz różnice między OFE a "osobistym kontem emerytalnym"?


jeśli nie wiesz czym się różni OFE od indywidualnych kont emerytalnych to o czym my tutaj w ogóle dyskutujemy? zyski lub straty z OFE zależą od aktualnej sytuacji na giełdach, IKE to specjalna lokata bankowa zwolniona z podatku belki (w odróżnieniu od OFE co roku następuje przyrost wartości środków)

Bimi napisał:
a czymże niby jest teraz składka emerytalna w polsce jeśli nie czymś zapewniającym "minimalny poziom świadczeń"?


w wariancie kanadyjskim wszyscy płacą równą składkę, w polsce wysokość składki emerytalnej jest naliczana procentowo od pensji brutto

a jeśli chodzi o czarną dziurę ZUS to musze cię zmartwić - koszty administracyjne OFE są obecnie KILKUKROTNIE WYŻSZE od tych generowanych przez ZUS

koszty administracyjne ZUS - 2,78 % obracanego kapitału
koszty OFE - od 5 do 10 %, do niedawna za samo przyjecie środków na własne konta pobierali sobie opłatę manipulacyjną 7 % przelewanych środków

wyobraź sobie bank, którego prowizja za wpłatę twojej pensji na ich konto wynosi 7 % !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:44, 30 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
Bimi napisał:
nie bardzo rozumiem jaką ty widzisz różnice między OFE a "osobistym kontem emerytalnym"?


jeśli nie wiesz czym się różni OFE od indywidualnych kont emerytalnych to o czym my tutaj w ogóle dyskutujemy? zyski lub straty z OFE zależą od aktualnej sytuacji na giełdach, IKE to specjalna lokata bankowa zwolniona z podatku belki (w odróżnieniu od OFE co roku następuje przyrost wartości środków)

"specjalna lokata bankowa"? zechcesz to proszę rozwinąć..?
chcesz powiedzieć żę w takim IKE oprocentowanie jest z góry ustalone, zawsze dodatnie?
jeśli tak to musi być niewielkie - raczej żadna inwestycja, bardziej świnka-skarbonka.
a jak nie daj boże będzie inflacja to wręcz niezła strata.

Bimi napisał:
koszty OFE - od 5 do 10 %, do niedawna za samo przyjecie środków na własne konta pobierali sobie opłatę manipulacyjną 7 % przelewanych środków
wyobraź sobie bank, którego prowizja za wpłatę twojej pensji na ich konto wynosi 7 % !

10%? to coś ty sobie za OFE wybrał? Smile ja płaciłem tylko 4, i żadnych 7% nie kojarzę.
no wiesz - wstydził byś się voltar; tyle masz różnych OFE do wyboru, niby taki z ciebie kumaty ekonom, a wybrałeś sobie akurat taki, który ma największe prowizje Smile

taaa - koszty administracyjne ZUS to 2,78 %, acha. szkoda tylko że pozostałe 97,22% idzie na emeryturę mojej babci, zamiast moją... Smile
co (gdybym mieszkał w polsce), zważywszy na to że ja nie mam wnuków, napawałoby mnie to pewną obawą Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:03, 30 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
chcesz powiedzieć żę w takim IKE oprocentowanie jest z góry ustalone, zawsze dodatnie?


a widziałeś kiedyś konta oszczędnościowe z ujemnym oprocentowaniem? Very Happy

Bimi napisał:
10%? to coś ty sobie za OFE wybrał? Smile ja płaciłem tylko 4, i żadnych 7% nie kojarzę.
no wiesz - wstydził byś się voltar; tyle masz różnych OFE do wyboru, niby taki z ciebie kumaty ekonom, a wybrałeś sobie akurat taki, który ma największe prowizje Smile


napisałem że średnie koszty wynoszą między 5 a 10 %, nie napisałem, że moje OFE pobiera 10 % Razz

przez ostatnie kilkanaście lat niemal wszystkie OFE pobierały maksymalną prowizję - nie dlatego że samo OFE jest złe, tylko dlatego że przepłaceni politycy zapisali takie stawki w ustawie o OFE...

napisz może jak wygląda system emerytalny w Holandii i ile odprowadzasz do holenderskiego ZUSU, z chęcią o tym poczytam bo na sieci trudno znaleźć informacje z pierwszej ręki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:31, 30 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
Bimi napisał:
chcesz powiedzieć żę w takim IKE oprocentowanie jest z góry ustalone, zawsze dodatnie?


a widziałeś kiedyś konta oszczędnościowe z ujemnym oprocentowaniem? Very Happy

Nie widziałem.
Ale nie widziałem też nikogo kto by odkładał w banku na emeryturę Very Happy

Cytat:
napisałem że średnie koszty wynoszą między 5 a 10 %, nie napisałem, że moje OFE pobiera 10 % Razz

przez ostatnie kilkanaście lat niemal wszystkie OFE pobierały maksymalną prowizję - nie dlatego że samo OFE jest złe, tylko dlatego że przepłaceni politycy zapisali takie stawki w ustawie o OFE...

skoro są różne prowizje, w zależności od funduszu, to najwyraźniej nie politycy je ustalają.
każdy fundusz sam sobie ustala jaka prowizja zagwarantuje mu zwrot kosztów zarządzania twoimi pieniądzmi + dochód.
gdyby ludzie wybierali tylko te z najniższa prowizją a funduszom dalej się to opłacało to niewątpliwie inne też obniżyły by prowizję.
a jeśli po tylu latach dalej jest 10% to albo ludzie nie umieją liczyć na tyle by nie mieć tego w dupie, albo koszty zarządzania sa na tyle wysokie, że potrzeba im 10% z tego gówna które im wpłacasz aby im się opłacało brać twoje pieniądze... albo powstał kartel OFE i narzucają taką prowizję jaką chcą Smile ale w takim razie musiałem być w tym kartelu jeśli płaciłem 2,5 raza mniej Laughing

Cytat:
napisz może jak wygląda system emerytalny w Holandii i ile odprowadzasz do holenderskiego ZUSU, z chęcią o tym poczytam bo na sieci trudno znaleźć informacje z pierwszej ręki

nie znam żadnego holenderskiego systemu emerytalnego. wydaje mi się ze te fundusze sa kompletnie prywatne. z tego co widze kazda firma ma jakas umowe z funduszem emerytalnym i wplaca swoim pracownikom do niego forse co miesiac. nie wiem do konca od czego to zalezy - jakos sto coś euro na miesiac, zaleznie od wieku czy jakoś tak. szczerze mówiąc gówno mnie to obchodzi.
masz w funduszu swoje konto emerytalne o konkretnej wartości i w każdej chwili możesz przenieść zawartość do innego funduszu.
i możesz sobie zmienić profil - podając np w procentach ile chcesz inwestować w akcje, a ile w obligacje; takie pierdu pierdu - wszystko to jest jeden wielki przekręt Smile

Wracając. Fundusz to tak jak konto w banku - wpłaca się, jest na nim kwota, i nic poza tym. No ale jak wiadomo, nie takie nic już inwestowano. Smile
W każdym razie jest to niby jakoś "inwestowane" i średnio przybywa około 5%. licząc w euro - takie są współczesne normy Smile
I prostą arytmetyką można sobie wyliczyć ile będziemy mieć tam w wieku 65 lat jeśli bedzie przybywać 5% rocznie a my będziemy wpłacac po 100 euro co miesiąc.
uwierz mi - sporo.
właściwie na tej samej zasadzie działają polskie OFE tylko nie można sobie wybrać "profilu". no i składka jest żałośnie mała. ale też można na bieżąco monitorować stan swojego konta i w każdej chwili przenieść kapitał do innego OFE, jesli ktoś tylko zapragnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:24, 31 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego nie powie się wprost, że te wszystkie fundusze itp są tylko po to, aby czerwone szelki miały jeszcze więcej kapitału do zabawy, a to co zostanie idzie na emerytury dla dziadków. Zus jest po to, aby dynastie urzędnicze miały zajęcie typu wypełnianie hektarów papierów, a to co zostaje idzie na świadczenia.

Czemu wszyscy wierzą, że w ten sposób odkładają sobie na przyszłość, skoro do tego czasu część zeżre inflacja, część urzędnik, część polityk, część makler, częsć szef wszystkich szefów, a na końcu bedziesz musiał do tego jeszcze dopłacić ze swoich podatków. No przecież Marek Kondrat nie może się mylićWink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chemik87




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 133
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:46, 27 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bojkot Wybiórczej w Białymstoku




"Jak zapewne wiecie lewacka Gazeta Wyborcza zwana wybiórczą, bądź gówno prawdą ma sraczkę na punkcie "rasizmu i faszyzmu'. Niestety w ich mniemaniu takim faszyzmem jest powiedzenie, że muzułmańscy emigranci doją krowę zwaną Polską - właśnie w tym tonie wypowiedział się ostatnio adwokat Skolimowski, który przez białostocką wybiórcza został określony rasistą.

Białystok jest w ogóle odrębnym przypadkiem. Incydenty rasistowskie skierowane w Czeczenów, którzy w sporej części są właśnie takimi imigrantami dojącymi krowę i robiącymi syf na osiedlach są przez gówno prawdę regularnie nagłaśniane. Zorganizowała ona nawet akcję "wykopmy rasizm z Białegostoku", oczywiście manipulując już w samej nazwie - kto nie z nami ten przeciwko nam=ten rasista. Poza tym akcja uderza w dobry wizerunek Białegostoku przez co podupada wiele gałęzi poczynając od turystyki, przechodząc przez szkolnictwo, a kończąc na handlu. Ludzie przez wybiórczą boją się tu przyjeżdżać. W kontrze do tego białostoccy Wszechpolacy zorganizowali akcję "Wyborcza? W Białymstoku dziękujemy."




Białystok, 26 czerwca 2013 r.



"Oświadczenie



Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec działań ,,Gazety Wyborczej’’, jakie ten dziennik podejmuje wobec Białegostoku oraz jego mieszkańców w ostatnim czasie. Nie zgadzamy się na prowadzenie codziennej, negatywnej akcji wymierzonej w nasze miasto. Działania ,,Gazety Wyborczej’’, które oficjalnie miały na celu eliminację ,,postaw rasistowskich’’ w mieście, w naszej opinii przybrały zły obrót.



Białystok, przede wszystkim dzięki nieustannym tekstom środowiska ,,Gazety Wyborczej’’, zaczyna być znany w Polsce i Europie jako domniemane siedlisko ,,rasizmu, faszyzmu i ksenofobii’’. Opinia ,,niebezpiecznego i rasistowskiego’’ miejsca, która zostaje dorobiona naszemu miastu, jest według nas mocno przesadzona, a jednocześnie uderza w dobre imię białostoczan. Odbiorcy przekazów medialnych emitowanych przez opisywany dziennik otrzymują prosty przekaz: Białystok, to nie Pałac Branickich, Jagiellonia Białystok, patriotyczne wartości oraz rozwijająca się stolica regionu, a centrum najgorszych postaw, miejsce, w którym ludzie powinni obawiać się o własne życie. Jakie ma to przełożenie na rzeczywistość?



Uważamy, iż takie działania przyczyniają się do:



Obniżenia prestiżu miasta oraz godzenia w dobre imię lokalnej społeczności.
Wywołania niechęci i strachu wśród turystów, którzy chcieliby odwiedzić nasz region.
Odstraszania potencjalnych uczniów i studentów, którzy w trwającym okresie rekrutacyjnym będą podejmować decyzję o wyborze miasta swojej edukacji.
Odpychania pracodawców czy sponsorów od klubu BKS Jagiellonia Białystok. Nikt bowiem nie chce, aby jego marka kojarzyła się wyłącznie z ,,rasizmem i ksenofobią’’.
Stworzenia stereotypu, w którym białostoczanie będą kojarzeni w sposób jednoznacznie negatywny.



Pragniemy wyraźnie podkreślić, iż rozumiemy zawodowe prawo dziennikarzy zdjecie2,,Gazety Wyborczej’’ do opisywania zaistniałych zdarzeń, których również nie popieramy. Nie zgadzamy się jednak na wyraźnie zwiększone, w porównaniu z innymi mediami działania, które w sposób ewidentny szkalują dobre imię mieszkańców stolicy Podlasia. Naszym zdaniem białostoczan nie cechują postawy opisywane w tym dzienniku.



Ponadto nie zgadzamy się na okazyjne urządzanie polowań na osoby, które nie zgadzają się na politykę bezgranicznego mieszania kultur i cywilizacji w Europie. Przykład tekstu ,,Jak nie rasiści, to adwokat’’ nt. białostockiego adwokata, który choć wyraźnie zaznaczył, iż nie popiera przemocy, jednocześnie sprzeciwiając się multikulturalizmowi na styl zachodni, w naszej opinii najlepiej o tym świadczy.



W ankiecie przeprowadzanej w 2013 roku na ulicach miasta przez jeden z białostockich portali, większość pytanych stwierdziła, iż czuje się w Białymstoku bezpiecznie. My również przyłączamy się do tego głosu i pragniemy postawić tamę działaniom, które według nas dla miasta tylko szkodzą. Dlatego też, rozpoczynamy w naszym mieście kampanię bojkotu ,,Gazety Wyborczej’’. Poprzez szeroką akcję informacyjną, będziemy namawiać mieszkańców Białegostoku, aby nie kupowali niniejszego dziennika i w ten sposób wyrazili swój sprzeciw wobec szkód, jakie w naszej opinii dziennikarze ,,Gazety Wyborczej’’ wyrządzają naszemu miastu. Będziemy apelować również do instytucji publicznych w Białymstoku, aby zrezygnowali z prenumeraty dziennika i zamieszczania w nim płatnych ogłoszeń. Nie wspierajmy środowiska, które kreuje negatywny wizerunek naszego miasta.



Wyborcza? W Białymstoku dziękujemy.





Adam Andruszkiewicz

Koordynator Kampanii ,,Wyborcza? W Białymstoku dziękujemy’’. Prezes Podlaskiego Okręgu Młodzieży Wszechpolskiej. Wiceprezes Zarządu Głównego MW.

fb.com/bojkotgw - oficjalny profil kampanii. "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Gazeta Wyborcza przekroczyła granicę śmiechu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile