W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ukryty przekaz  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 3391
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:24, 16 Sie '07   Temat postu: Ukryty przekaz Odpowiedz z cytatem

Temat jest dość obszerny i pewnie znany,może jednak nie dla wszystkich.
Zajmujemy się spektakularnymi ''atakami terrorystycznymi'' tymczasem zgoła niewidzialna walka toczy się na wielu poziomach naszej egzystencji,dzieje się to jednocześnie i jest trudne do wychwycenia.Raczej nie chciało mi się nigdy tego sprawdzać,kiedyś tam słyszałem że coś takiego jest i wątpiłem.Zmieniłem zdanie.Znalazłem stronę z rozmaitymi ciekawymi plikami a raczej z fragmentami plików muzycznych i nie tylko. Strona nie jest w języku angielskim ale każdy się zorientuje o co chodzi. Odsłuchajcie sobie np:dział,
Elenco "MP3" di tutti i messaggi subliminali audio.
Albo zerknijcie na :Elenco dei messaggi subliminali visivi a noi noti.
Link
http://www.ccsg.it/Antonio.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alien




Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 48
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:13, 16 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje!!!

Świetny przykład zakazanej reklamy podprogowej! (i nie tylko...)

Gratulacje!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:22, 16 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wytłumaczcie mi proszę tę sprawę "bodźców podprogowych", które to pojęcie samo w sobie jest wewnętrznie sprzeczne. Zaznaczam, że nie neguję istnienia różnych zjawisk z kręgu PSI, ale akurat ta sprawa nie jest wymieniana w tym kontekście, a przez to tym bardziej niepojęta.

Logicznie biorąc, bodziec podprogowy oznacza, że znajduje się on poza progiem postrzegania, w związku z czym zachodzi pytanie, jakimi zmysłami jest on odbierany? Jeżeli np. przyjmuje się, że graniczną, czasową wartością percepcji wzrokowej jest 0,1 s, to jeżeli pojawi się impuls wzrokowy trwający 0,05 s, to nie ma on prawa być odebrany, chyba, że przesuniemy tę granicę percepcji, ale wtedy nie mówmy o bodźcu podprogowym. Oczywiście, możemy mówić o tzw. "trzecim oku", ale tutaj wchodzimy jednoznacznie w sferę parapsychologii. Natomiast ci, którzy mówią o bodźcach podprogowych, nie wierzą w żadne zjawiska pozazmysłowe i są chyba przekonani, że operują pojęciem naukowym, podczas gdy jest to tylko pseudonaukowe słowo-wytrych, podobnie jak instynkt, który ma rzekomo wyjaśniać pewne zjawiska PSI w odniesieniu do zwierząt.

Podobnie jest z muzyką - jeżeli jest w niej zawarty jakiś przekaz czytelny przy odtwarzaniu "od tyłu", to nie mogę sobie jakoś wyobrazić, aby mózg człowieka był w stanie zapisać utwór odtwarzany normalnie, "do przodu" i świadomie odtworzyć go od tyłu - chyba, że dzieje sie to w sferze podświadomości, ale znowu wkraczamy na grząski grunt, niemożliwy do zweryfikowania na drodze obecnej wiedzy naukowej. Pojawia sie też watpliwość co do sposobu tworzenia takich utworów. Dzisiaj, przy technice komputerowej nie jest to zapewne trudne, ale tego rodzaju informacje o ukrytych przekazach w utworach muzycznych odtwarzanych "od tyłu" pojawiały się już w odniesieniu do zespołów rockowych lat 60. Jak wtedy mogli to zrealizować? Czy to wychodziło tak samo z siebie, przypadkowo? Temat zapewne wart poważnej dyskusji.

Chciałbym jednak usłyszeć na gruncie naukowym odpowiedź na pytanie: przez jakie zmysły dokonuje się percepcja tzw. bodźców podprogowych, czyli takich, które z fizjologicznego punktu widzenia nie mają prawa zostać zarejestrowane przez zmysły ludzkie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:45, 16 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bodziec podprogowy odbierany jest przez mózg bez udziału świadomości...

oprócz nich są jeszcze bardziej otwarte techniki manipulacji związane z odpowiednim konstruowaniem wypowiedzi, wystarczy spojrzeć na wp.pl gdzie mamy juz otwartą propagandę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:29, 16 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli co - telepatia? Rozumiem, że nadajnikiem w tym przypadku może być drugi człowiek, również zwierzę, ale żeby skomponować utwór muzyczny, który dopiero odtwarzany "od tyłu" będzie emiterem treści na tej zasadzie, jak telepatia - na to trzeba by najpierw poznać dobrze mechanizm telepatii. Może jednak wiedza na ten temat istnieje, a tylko jej szczątki wyszły poza kręgi ośrodków wojskowych. Chodzi o emisję na tzw. częstotliwościach fal teta. Cały projekt i instalacja HAARP na Alasce prawdopodobnie służy celom zupełnie innym, niż oficjalnie deklarowane badanie zórz polarnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agentsmith




Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 533
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:53, 16 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tam zaraz telepatia. ty zaraz wszędzie widzisz UFO Cool
bez udziału świadomości = z udziałem podświadomości
_________________
"I may not agree with what you say, but I'll defend to the death your right to say it"...Voltaire
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:33, 16 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedną z takich metod jest np. puszczenie materiału w wiadomościach o partii Z, dajmy na to SLD, a zaraz potem o złapaniu złodziei, mózg te dane podświadomie kompresuje do "SLD=złodzieje" Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:31, 16 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agencie - a ty znowu stosujesz jak zwykle swoją metodę "wmawiania dziecka w brzuch" - czy ja mówiłem o jakimś UFO? Zastanów się raczej nas sensem swojej wypowiedzi - czy można naśmiewać się z telepatii, podpierając się pojęciem podświadomości, należącym do tej samej kategorii zagadnień parapsychologicznych? Ale nie śledzę na bieżąco dokonań naukowych, więc może nauka już doszła do tego, co to jest podświadomość i już ją oglądnęła "szkiełkiem i okiem", zważyła i zmierzyła?

Do Voltara: przykład, który podajesz, to tylko zwykła socjotechnika, nie mająca nic wspólnego z tzw. bodźcami podprogowymi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agentsmith




Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 533
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:17, 16 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale nie śledzę na bieżąco dokonań naukowych, więc może nauka już doszła do tego, co to jest podświadomość i już ją oglądnęła "szkiełkiem i okiem", zważyła i zmierzyła?

Owszem, co do tego, że nie śledzisz dokonań nauki zdołałeś mnie już całkowicie przekonać Wink
A teraz idź i powiedz jakiemuś psychologowi, że podświadomośc to pojęcie parapsychologiczne. Zacznij od Freuda.
Jesteś wyjątkowy, Easy, naprawdę...
Tyle w tobie podświadomych resentymentów... Cool
_________________
"I may not agree with what you say, but I'll defend to the death your right to say it"...Voltaire
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:07, 17 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

telepatii, podpierając się pojęciem podświadomości, należącym do tej samej kategorii zagadnień parapsychologicznych?

Eaaassyyy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:05, 17 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bodźce podprogowe - pewnie istnieją i można to udowodnic przy pomocy róznych doświadczeń.

nie wyobrażam sobie jednak żeby bodźcami podprogowymi media mogły prać ludziom mózgi, jak niektórzy zdają sie tu sugerować.
do takich celów, odkąd ludzkośc istnieje, używa się zwykłych kłamst oraz manipulacji informacją.
bodźce podprogowe to jedynie ciekawostka biologiczna. coś jak efekt placebo. raczej niegroźna dla człowieka, który zdaje sobie sprawę z jej istnienia.

nie wiem jakim cudem bodziec podprogowy miałby byc bardziej sugestywny od bodźca nadprogowego. myslę, że jest zupełnie na odwrót.
można oczywiście przekazywać przy ich pomocy proste informacje, jednak nie wyobrażam sobie użycia ich do np. wmówienia ludziom że bush jest ponadprzeciętnie inteligentny. prościej jest to zrobić z uzyciem pełnometrażonego filmu opowiadającego o filantropijnej biografi prezydenta usa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:38, 17 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przykład psychomanipulacji, zdjęcie w temacie:
http://wiadomosci.onet.pl/1590531,11,item.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:59, 17 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mały tusk na tle wielkiej głowy? hmm... przekaz podprogowy?

jakby tak do tego podchodzić to równie dobrze można znaleźc "ukryty przekaz" w kazdym poście na tym forum. a na pewno w niektórych.

mysle że brainwash nie to miał na myśli. chodziło mu raczje o techniczne (a nie socjologiczno-psychologiczne) ukrywanie przekazu wewnątrz innego przekazu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:26, 17 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robiłem doświadczenie na kolegach.Oczywiście zapytałem ich o zgodę po zakończaniu eksperymentu.Nie do wiary(źródło).Skorzystałem z urywka gdzie jest film z przekazem podprogowym.Jak jeden,wszyscy widzieli kota który był wkomponowany w materiał filmowy.Bimi ma racje ,wszędzie można załadować materiał podprogowy.Technicznie jest to trudne do wykrycia ,jeżeli komuś zależy aby to nie wyszło na jaw to pewnie ma określone powody.Nie ukrywa się czegoś co jest w porządku.Sprawa reklam z elementami erotycznymi i tu mam większe obawy co do skutków jak Bimi.
Sprawa wydzielania hormonów,wzrost agresji itd... To takie proste i skuteczne zarazem.Obiegowa opinia ,z którą zresztą zapoznałem się w necie głosi że:przekaz podprogowy jest raczej mitem i że jest mało skuteczny.
Jednak jest stosowany w polityce ,handlu oraz inżynierii społecznej ?
Na tym forum nie trzeba tłumaczyć takiego zachowania. Kuglarzom od techniki społecznej,tym bardziej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:05, 18 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wywołajcie sobie w wyszukiwarce hasło "podświadomość" i zobaczycie, kto się tą tematyką dzisiaj rzeczywiście zajmuje. Pomijając nieliczne odwołania definicyjne do Freuda i jego następców, dominują strony parapsychologiczne, czego ja nie potępiam, ale jedynie odnotowuję jako argument w dyskusji. Jest też dużo tematyki z pogranicza, nie mającej również charakteru naukowego, a raczej cwaniacko-biznesowy (jak zdobyć pieniądze korzystając z potęgi podświadomości itp.). Jakoś nie znalazłem tam żadnego uniwersytetu ani opracowań naukowych,

Stąd też, jeszcze raz chciałbym usłyszeć metodologiczne, jak najbardziej na gruncie naukowym wyjaśnienie tej podprogowości - o jakim progu mówimy? Progu dla świadomości, który jednocześnie nie jest progiem dla podświadomości? To czym w takim razie jest podświadomość i jakimi receptorami dysponuje - bo zapewne nie tymi samymi, co świadomość? Czy tu nie zaczynamy wkraczać na grunt parapsychologii? Narzuca się tutaj skojarzenie ze znanym fenomenem parapsychologicznym widzenia za pomocą rąk. Dopóki nie usłyszę rzeczywiście naukowego wyjaśnienia kwestii podświadomości, używanie tego terminu przez ludzi występujących z pozycji naukowych będę uważał za naukowy bełkot.

A tak a propos - jeżeli pozostajemy w kręgu nauki, to jako nie pozostający na bieżąco w tej dziedzinie, chciałbym wiedzieć, czy nauka zajęła się jak najbardziej realnymi przypadkami samospaleń ludzi oraz fenomenami stygmatyków? Ale te fakty z naukowego punktu widzenia, zdaje się, nie mają prawa istnieć, więc niestety - tym gorzej dla nich. Podobnie jak w odniesieniu do kręgów zbożowych, które oczywiście wywołują faciowie z deskami. Dobrze, że nie krasnoludki, które szczają do mleka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:15, 18 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co się orientuje to jest niemożliwe aby wszystkie informacje które docierają do nas z otoczenia ,robiły to jednocześnie.Mózg porządkuje je w takiej kolejności aby w danym momencie przetwarzane był te najbardziej potrzebne.Co wcale nie oznacza,że ich nie magazynuje.

Przykładowo idziesz z dziewczyna pod rękę ,jesteście na wycieczce i spacerujecie po chodniku wzdłuż jezdni mijając znaki drogowe od czasu do czasu rozglądasz się.Gdybym po wycieczce zapytał cię :co przedstawiały znaki drogowe ?Pewnie wymienił byś może jeden góra dwa.Następnie kolega prosi cię żebyś z nim podskoczył do miasta w którym byłeś na wycieczce,bo chce kupić część do samochodu.Od wycieczki minęło kilka miesięcy.Kupiliście cześć do samochodu i jedziecie,kolega jest zadowolony bo cześć kupił za połowę ceny.Naturalnie opowiadacie o tym wydarzeniu.Odwracasz głowę i nim zdążyłeś pomyśleć noga sama zaczyna gwałtownie naciskać na pedał hamulca.Po chwili uzmysłowiłeś sobie że jechałeś główną ulicą i że drogi z pierwszeństwem zrobiła się podporządkowana a przed tobą jest znak STOP.Jechałeś pierwszy raz tą drogą,więc co się stało ?Noga myślała za ciebie ?Otóż nie,to mózg podjął decyzje gdzie umieścić informacje w twoim drzewie decyzyjnym.Przecież nie będzie ci zawracał ''głowy'' znakami drogowymi kiedy idziesz z dziewczyna pod rękę a zwłaszcza kiedy przechodzicie przez to nieszczęsne skrzyżowanie do kawiarni.

Mózg wiedział że jeździsz samochodem i że kiedyś może Ci się to przydać.Ten przykład to pokojowa odmiana.Gorzej jest kiedy informacje których być nie powinno celowo są tam umieszczane.
Gdzie mechanizmy wykorzystywane typowo do przetrwania w niekorzystnych warunkach są aktywowane w momencie najmniej potrzebnym.A takie mechanizmy są np:podczas długiego wygłodzenia czy braku możliwości uzupełnienia płynów ustrojowych ,strachu oraz pobudzenia seksualnego.Co będzie jak non stop będę cię bombardował przekazem typu:dolar,magnum 44,naga kobieta?Następnie:policjant ,ósmy pasażer nostromo , młotek ślusarski, a na końcu piękna projekcja z wysp bahama.

Pewnie nic się nie stanie ale w momencie odurzenia może być krucho,gdzie twoje być albo nie być jest uzależnione od podstawowych dyrektyw przetrwania.Odpowiesz :ja jestem abstynentem i nie zażywam narkotyków.W porządku,ale lubisz przykładowo bardzo sławny napój z dużą ilością kofeiny.I tu Cię mam.Teraz pomyśl co by było gdyby to wszystko połączyć z przekazem podprogowym ,politykami którzy wykorzystują takie metody oraz ze smakoszami napojów o dużej zawartości kofeiny?Efekt nie będzie taki jak byś był odurzony,ale wystarczający aby zatrzeć granice między stanem trzeźwego wyboru.A że wybory dla większości są w pewnym sensie wykonaniem obowiązku obywatelskiego więc priorytet jest mniejszy od tego gdy przykładowo zdawałeś maturę.

Sumując ,twój mozg przechwytuje wiele informacji których w danym momencie nie będzie używał,co nie znaczy nigdy nie będzie używał.One zostaną uaktywnione w odpowiednim momencie.To że nie widziałeś znaku albo nie pamiętasz co było jego treścią nie oznacza że go nie było.Natomiast to co chcesz poruszać a co dotycz parapsychologi i temu podobnych to moim zdaniem inna historia .
Mózg tak jak człowieka można oszukać i oni o tym wiedzą !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:20, 18 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przesadziłem troszeczkę ? Wybaczcie ale byłem zmęczony po pracy .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ocochodzi




Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 369
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:09, 19 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<offtop>

Jestescie po prostu prze...ni, czytam tak czasem wyrywkowo rozne tematy, posty i chyba najnormalniejsza osoba tutaj jest XTC. Zastanawia mnie jedno, czy jak idziecie chodnikiem to zagladacie w kazda studzienke kanalizacyjna, ciemna brame, wlazicie na kazde drzewo by znalezc tajemny spisek? A ubytki na wadze, pryszcze i wypadanie wlosow sa zawsze ingerencja obcych? Kilku z was mozna by z pewnoscia leczyc z powodu fobii, lekow a takze urojen Wink
Gdyby dostepne byly zwykle znaki adres tej strony powinien byc nastepujacy: www."prawda".jaja.pl Smile

Zastanawiam sie kto jest bardziej stukniety, ludzie ktorym TV wypralo mozg, czy ludzie ktorym interent wypral mozg, moze ktos rozwiaze moj spor...

... belkot co poniektorych ( bo czesc osob zapewne wie co pisze) mozna porownac do wypowiedzi tego osobnika - ogladac do konca Smile

pozdrawiam goraco i szczerze radze przemyslec to Cool

</offtop>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:14, 19 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za słowa krytyki.Najlepszy jest dystans do wszystkiego co do nas trafia.Może być tak że ,niektóre(urywki tekstów) teksty przybierasz sobie bardziej do głowy niż ich autor.Wyluzuj Smile Pisze,o niektórych tekstach,bo inne są naprawdę ważne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:26, 19 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chce robić z forum ''biblioteki uniwersalnej''
Miałem tego nie wklejać ale jak widać,muszę w celu naświetlenia sprawy.

Cytat:
Badania nad przekazem podprogowym

Popularne pojęcie o przekazie podprogowym jest takie, że przedostaje się on do niebacznego umysłu w sposób niekontrolowany i nieprzetwarzany. Jednakże eksperymenty przeprowadzane przez neurobiologów pokazują, że mózg świadomie przetwarza informacje podprogowe oraz że owo przetwarzanie przekazów podprogowych jest wyczuwane.

W dzienniku "Neuron" z 9 listopada 2006 roku, wydawanego przez Cell Press, Kimhiro Nakamura i jego koledzy opisali eksperymenty z ochotnikami wykazującymi przetwarzanie informacji podprogowych.

Ich odkrycia rzucają również światło na mechanizm nerwowy odpowiedzialny za przetwarzanie słowa drukowanego na formę mówioną. To "leksykalno-foniczne" połączenie jest istotne przy uczeniu się przez czytanie i jest zakłócane w przypadku niektórych zaburzeń czytania.

W eksperymentach badacze pokazywali ochotnikom słowa bądź wymawiali sylaby i prosili ich o zapisanie tych słów bądź ich wymówienie. Zadanie leksykalne miało pokazać, czy słowo, które widzieli, istniało lub nie.

Jednakże, bez wcześniejszego zapoznania z tematami, przedstawiano im najpierw w przekazie podprogowym słowo, które pasowało lub nie do słowa docelowego. Takie podprogowe słowa były "maskowane" nieczytelną czcionką, co generowało prezentację podprogową. W pierwszych eksperymentach badacze przedstawiali ochotnikom w przekazie podprogowym słowa identyczne z docelowymi, co miało skutek "informujący", ponieważ badani szybciej udzielali odpowiedzi przy zadaniach leksykalnych lub zadaniach na wymowę.

Badacze następnie zastosowali nieszkodliwe magnetyczne pulsacyjne pobudzanie transskroniowe (TMS) dwóch kluczowych regionów mózgu, pokazując wcześniej podstawowe słowo. Obydwa regiony były identyfikowane jako wspomagające lub przerabiające dostrzeżone wizualnie słowa na formę foniczną lub przetwarzanie usłyszanych słów na postać pisaną lub słuchową.

Nakamura i jego koledzy odkryli, że TMS odnosiło się do jednego obszaru mózgu bądź też wybiórczo zakłócało pracę innego, skutecznie przeszkadzając w wykonywaniu zadania leksykalnego lub zadania na wymowę. Badacze wywnioskowali istnienie świadomej instrukcji wykonania zadania, ponieważ przy obu zadaniach różne sieci neuronów generowały stosowne odpowiedzi.

Podsumowując, badacze stwierdzili, że "dostarczyli bezpośrednich dowodów na to, że nawet przetwarzanie bodźców podprogowych zachodzi pod wpływem świadomych instrukcji wykonywania zadań". Dodali, że "rezultaty ponadto sugerują, iż taka strategiczna kontrola moduluje indukcyjne nerwowe pobudzenie, wywołane przez nieświadomie zauważone w zbiorze słowa, na inny tor nerwowy w celu wygenerowania zamierzonej behawioralnej odpowiedzi".

W zapowiedzi artykułu w "Neuron" Stanislas Deahenne i Lionel Naccache zauważyli, że "być może najważniejsze implikacje eksperymentu Nakamury i jego kolegów dotyczą naszego pojęcia automatyczności. Wiele teorii zakłada, że nieświadome procesy poznawcze są zautomatyzowane i niezależne od uwagi. Ostatnio jednak raporty z doświadczeń używających ukrytych informacji pokazują, że przekaz podprogowy jest objęty kilkoma wpływami. Pokazując, że powtarzanie może zostać zakłócone przez zastosowanie TMS w różnych miejscach, obecne wyniki silnie popierają ten punkt widzenia".

Deahenne i Naccache, podsumowując, stwierdzili, iż wyniki badań "popierają pomysł, że cały łańcuch przetwarzania zdefiniowany przez zadanie, przygotowane świadomie, może się odnosić do nieświadomie dostrzeganych bodźców. W ten sposób 'podprogowy' nie znaczy to samo co 'automatyczny' lub 'niezależny od zadań'. Nasze oczekiwania mają wpływ na przetwarzanie przez nas bodźców podprogowych".

Heidi Hartman, EurekAlert.com, 8 listopad 2006
Tłumaczenie: Ivellios, Paranormalium.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ocochodzi




Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 369
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:11, 19 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to o wypraniu mozgu nie bierz do siebie, akurat masz taki nick, pisalem ogolnie Smile
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Uy5F1O7WaRU
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ghostface




Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 273
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:33, 07 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koreańska firma Xtive opracowała podprogowy bodziec w postaci niesłyszalnej sekwencji dźwiękowej, która zmusza graczy do zrobienia sobie przerwy. I choć może być to przełom w leczeniu uzależnień od gier komputerowych w wielu krajach przekazy podprogowe są prawnie zakazane.
http://www.fakty.co.pl/story.php?title=P.....ie_od_gier
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:36, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Podprogowa indoktrynacja dzieci w polskich szkołach?
Uwaga, rodzice! Tuż po świętach ujawniony został wielki spisek autorów podręcznika i redakcji pewnej gazety...
Cały artykuł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:35, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No zastanawiajace, ale zapewne wiekszosc takich manipulacji ma miejsce w naszym codziennym zyciu, lecz my tego nie dostrzegamy =|
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:04, 30 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kluczowa jest świadomość.

Dla słuchaczy radia maryja, tekst : "wściekłe ataki platformy" buduje i sukcesywnie wzmacnia konstrukt "wściekłej i agresywnej platformy"; ludzi bardziej świadomych wkręca "zdobycie na unii 50 - 60 mld z emisji co2", które de facto jest 10% zniżką w haraczu (zapłacimy 450 - 540, zamiast 500 - 600).

Ogólnie jest tak jak mówi Easy i Bimi - że bodziec musi być fizycznie odebrany ( w tym sensie progowy), ale i tak jak mówi Voltar, że wszystko co odebrane jest kompresowane i siła takiego "mema" jest wprost proporcjonalna do intensywności doznań i ilości powtórzeń.
Czyli jeśli "bezmyślnie" przejdziemy sto razy obok bilboardu/fotografii gościa w aureoli, to jak go poznamy za kilka lat - od razu wyda nam się święty.Wink


To właśnie sekret manipulowania owcami: wielokrotne pokazywanie zawalonego WTC i zdjęcia Ibn Ladena, miało więcej znaczenia przy propagowaniu teorii oficjalnej, niż raport NIST.
Swoją drogą gdyby jakiś zdolny grafik zrobił zdjęcia uśmiechniętych Busza i B.liar'a nad zgliszczami wtc - to mogło by bardziej pomóc niż 4.5 GB materiałów merytorycznych.

...niestety
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ukryty przekaz
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile