W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Sprawa kamery i start lądownika z księżyca  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 4524
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
spaceship




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:58, 28 Mar '09   Temat postu: Sprawa kamery i start lądownika z księżyca Odpowiedz z cytatem

oglądam właśnie film o lotach na księżyc. The explorers. I usłyszałem tam wiadomość, która mnie zaciekawiła... gdzieś na forum była mowa o kamerze która została na księżycu i filmowała ostatni start lądownika z księżcy na ziemie... dokładnie zapamietałem i teraz pisze, że kamera ta działała jeszcze 27 godzin. czyli można było ją obrócić jak to mówił Bimi w stronę ziemi... tylko ciekawe czy było to możliwe od strony technicznej i czy było widać Ziemię z tamtego rejonu. Ale swoją drogą.... moim zdaniem, w filmie tym sporo zdjęć jest wizualizacją tego co się działo. A nie było małego napisu że jest to odtworzenie zdarzeń... jakby specjalnie mieszają filmy autetyczne z lotu i odtworzeniem przez aktorów zdarzeń. To było nie obiektywne... przynajmniej dla mnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:42, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co prawda kamera ta po wystartowaniu pojazdu, kamerowała pewien fragment księżyca zwracając uwagę na pustą podstawę LM'a, a nie na Ziemię.
Miała taką możliwość, bo jak widzimy przy starcie podążała ku górze za pojazdem.

W całym zasobie filmów z księżyca nigdy nie zdarzyło się, aby kamera wykonała pełny obrót, czyli pokazała więcej niż 180st horyzontu.
O ile się nie mylę, to nigdy również jakakolwiek z kamer nie pokazała Ziemi z Księżyca.

Ziemia podczas startu musiała być widoczna,
nie wierzę, że zaryzykowano start bez utrzymania łączności radiowej z Ziemią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ardai




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 26
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:48, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
W całym zasobie filmów z księżyca nigdy nie zdarzyło się, aby kamera wykonała pełny obrót, czyli pokazała więcej niż 180st horyzontu.
O ile się nie mylę, to nigdy również jakakolwiek z kamer nie pokazała Ziemi z Księżyca.
Sugeruję zapoznać się z materiałami źródłowymi, zanim zacznie się o nich wypowiadać. Taka dobra praktyka.
Ziemia
360, no 355 stopni obrotu kamery, ale 360 widoku (studio oczywiście sprytnie ukryte za LMem)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:10, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:

O ile się nie mylę, to nigdy również jakakolwiek z kamer nie pokazała Ziemi z Księżyca.

Ziemia podczas startu musiała być widoczna,
nie wierzę, że zaryzykowano start bez utrzymania łączności radiowej z Ziemią.


Obejż choćby początek klipu "Apollo 17 - Last men on the moon."

http://video.google.pl/videosearch?q=Apo.....1&oq=#

Skoro wszystkie wyprawy Apollo lądowały na widocznej z Ziemi stronie Księżyca, to zrozumiałe jest, że była ona stale widoczna z powierzchni. Cykliczna utrata łączności dotyczyła statku CSM, krążącego po orbicie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:38, 08 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez widzialem ten film. Wlasnie zaciekawilo mnie skad maja tak dobre i nieznane filmy, a to rzeczywiscie mogly byc ujecia inscenizowane. Przyznasz, ze bardzo dobrze niektore wykonali. Napewno szlo ja obrocic, bo to byla ponoc kamera na laziku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:38, 08 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam dosyc dobra pamiec, ale pamietam tylko relacje z jednego lotu na Ksiezyc. Nigdy nie bylo mowy o ponownych wyprawach na Ksiezyc. W Polsce do roku 1981 nic na ten temat nie mowiono i nie pisano. Byl tylko pokazywany jeden lot na Ksiezyc w 1969 roku i tylko na ten temat pisaly gazety. Telewizje ogladalam przeciez systematycznie i gazety czytalam codziennie. Bylam w tym czasie juz dorosla, bo w 1969 roku zrobilam mature.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:22, 08 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Goska"

Pamięć bywa zawodna. Trudno pamiętać nagłówki gazet z 1970-72, lecz w PRL na temat lotów
na Księżyc pisano dużo i często w prasie



oraz w licznych wydawnictwach popularno-naukowych i monografiach książkowych. W TVP było wiele cyklicznych programów o tej tematyce oraz (już nie tak obszerne i mniej nagłośnione jak pierwsza wyprawa Apollo 11) transmisje z kolejnych wypraw Apollo. Transmisji z pobytu na Księżycu załogi Apollo 12 nikt nie oglądał, bo wysiadła kamera Tv, natomiast pozostałe wyprawy Apollo aż do pamiętnego ostatniego lotu Apollo 17 były omawiane i ilustrowane w specjalnych programach tematycznych. Przypomnę również wizytę w Polsce astronautów D. Scotta i A. Wordena - uczestników wyprawy Apollo 15. O tym również nie pisano?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Co to jest prawda




Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 34
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:22, 09 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jest Pan pewien, że były to liczne wydawnictwa popularno-naukowe i monografie książkowe ? Wprawdzie ustaliliśmy już , że stażem astronautycznym przerasta Pan wszystkich uczestników Forum ale w mojej bibliotece nie mam ani jednej monografii wydanej w PRL poświęconej programowi Apollo.
Prosiłbym więc o podanie przynajmniej 10 tytułów wydanych w latach 1968-1978 , które szczegółowo opisywałyby przebieg programu Apollo .

A przy okazji proszę również o podanie źródłowej fotografii , która została wykorzystana w Przewodniku Encyklopedycznym " Kopernik,Astronomia,Astronautyka" wydanym przez PWN w 1973 roku. Fotografia znajduje się na Tablicy VII u dołu po lewej , która jest kolorową wkładką pomiędzy stronami 32 a 33 .
_________________
" Quid est veritas ? "-pytanie zadane przez procuratora Judei Poncjusza Piłata niejakiemu Jeshua Ha-Nocri wciąż pozostaje bez odpowiedzi...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:17, 09 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W czasach kawalerskich zgromadziłem sporą biblioteczkę pozycji książkowych i czasopism o tematyce astronautycznej, lecz do dziś niewiele z tego zostało. Najbardziej cenionym i czytanym autorem z czasów przed i po programie Apollo był Dr. Andrzej Marks, znany popularyzator tematyki lotów kosmicznych i Księżyca. Wydał on cała serię książek z tym związanych, z których pamiętam tytuły: "CEL KSIĘŻYC", "PODBÓJ KSIĘŻYCA TRWA", "DROGA DO KSIĘŻYCA", "kSIEŻYC", "KOSMONAUTYKA-ilustrowana Encyklopedia". Te pozycje oczywiście nie traktowały wyłącznie o programie Apollo, natomiast jako cenne monografie tematyczne omawiały aktualny stan badań Księżyca w oparciu o amerykańskie i radzieckie programy kosmiczne. Oprócz tego rodzaju opracowań książkowych, było sporo materiału informacyjnego o programie Apollo w prasie codziennej oraz zaawansowane opracowania w specjalistycznych czasopismach popularnych, takich jak: kwartalnik "ASTRONAUTYKA", miesięczniki - "URANIA", "PROBLEMY", "HORYZONTY TECHNIKI", "MŁODY TECHNIK", tygodnik "SKRZYDLATA POLSKA", itp.

Nie posiadam monografii pt. "Kopernik-Astronomia-Astronautyka", więc nie mogę odpowiedzieć, skąd pochodzi rzeczone zdjęcie. Łatwiej by mi było się odnieść, gdyby dało się je zeskanować i tu wkleić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moonwalk




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:16, 09 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak tam drodzy hoaxerzy
NIE JEST WAM GLUPIO? Shocked
ze sie po raz kolejny daliscie przylapac na nieuctwie i klamstwach?



Cytat:
nigdy nie zdarzyło się, aby kamera

nigdy również jakakolwiek z kamer nie pokazała

do roku 1981 nic na ten temat nie mowiono i nie pisano



W calym zasobie hoaxerskich "porazajacych dowodow"
ten o nieistanieniu czegos... istaniejacego nalezy do wyjatkjowo bezczelnych.
To juz nie jest kwestia przyglupow nieumiejacych zrozumiec zagadnien fizycznych,
tylko kwestia chamskich klamstw, ktore kieruja w strone malo zaznajomionych w temacie osob, ktore uslysza "nie ma" i potem powtarzaja bezmyslnie
"nie ma, oszustwo, nie ma, niema, hoax, nie ma, nie ma, studio, hare, hare, rama rama, hare krisha, hare rama, nie ma, nie ma"



No to teraz czekamy, kiedy jakis hoaxer wyskoczy,
ze wydawnictwa z PRL to wydrukowali amerykanie w roku 2000 i maja wsteczna date
ze mu jakosc na YT nie pasuje i Ziemia na filmach to pewnie globus zawieszony na lince.
Ale na pomysl zeby kupic orginalne DVD to juz zaden nie wpadnie.
_________________
"Nigdy nie pozwoliłem szkole stanąć na drodze mojej edukacji".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Malinoski




Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 86
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:34, 12 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybaczenia proszę za mały offtopik, ale jednakoż wiążący się z hoaxowym problemem.

http://www.youtube.com/watch?v=4w9EksAo5hY&feature=related
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:03, 16 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moonwalk nie wiem do czego pijesz. Chcesz powiedziec, ze masz film z 360 obrotem? Moze masz go od Kacpra hehe? Ja osobiscie takowego nie widzialem, ale bardzo chetnie zobacze. Poki co mam prawo sadzic, ze brak tego filmu moze (odnotuj slowo moze) oznaczac oszustwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:30, 16 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.hq.nasa.gov/alsj/a17/a17v.1184124.mov

chcesz coś jeszcze głupiego powiedzieć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:34, 16 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W koncu. Zrehabilitowales sie za poprzednia wpadke. Material bardzo ciekawy i to w HDTV Wink Jak tak dobrze Ci idzie, to rozwiaz zagadke omawianego tu filmu. 27 godzin gdzies sie zapodzialo w archiwach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Sprawa kamery i start lądownika z księżyca
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile