W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Grubsi nie głupsi  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 4421
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:03, 27 Paź '09   Temat postu: Grubsi nie głupsi Odpowiedz z cytatem

http://www.planete.pl/dokument-grubsi-nie-glupsi_30704

Super Size Me" było ciekawym dokumentem, ale to kompletna bujda" - twierdzi amerykański komik Tom Naughton. W odpowiedzi na głośny film Morgana Spurlocka postanowił przeprowadzić własny eksperyment, aby udowodnić zgoła inną tezę: można odżywiać się fast foodem i zachować sprawność fizyczną, a nawet schudnąć.

Pięć lat temu Morgan Spurlock zrealizował dokument o skutkach codziennego stołowania się w barach McDonalds. Miesięczną dietę opartą na hamburgerach i coca-coli przypłacił nadwagą i problemami ze zdrowiem, ale jego film "Super Size Me" zyskał ogromną popularność i nominację do Oscara.

Wśród fanów dzieła Spurlocka zabrakło Toma Naughtona, komika, który niegdyś zajmował się pisaniem książek poświęconych zdrowemu życiu. "Przecież każdy, kto spożywa codziennie pięćset tysięcy kalorii utyje i podupadnie na zdrowiu, nie ważne co je" - przekonywał Naughton, uznając "Super Size Me" za manipulację. Postanowił zrealizować zbliżony eksperyment - przez trzydzieści dni odżywiał się tłustymi i słodkimi produktami, nie żałując sobie steków, hamburgerów, frytek, smażonego kurczaka i napojów gazowanych. Swój stan psychofizyczny konsultował z lekarzem. Wynik niecodziennego doświadczenia zadziwić może wielu (tak jak zaszokował osobistego internistę Naughtona), ponieważ twórca filmu zdołał zachować wzorcową formę, łamiąc wszystkie utarte reguły właściwego żywienia.

Parodiując "Super Size Me" i testując na własnym ciele wpływ tłustego jadła, Naughton postawił wiele kontrowersyjnych tez. Komik przekonany jest, że rozmiary epidemii otyłości w Ameryce są wyolbrzymione, ludzie z nadwagą przeciętnie żyją dłużej niż szczupli, niski cholesterol jest szkodliwy dla zdrowia (powoduje zawały i rozwój nowotworów), dieta niskotłuszczowa prowadzi do depresji, a nawet cukrzycy, nasycone tłuszcze są mniej szkodliwe dla serca niż przetworzone oleje roślinne itd. Szukając potwierdzenia tych niecodziennych poglądów, reżyser rozmawiał ze specjalistami: lekarzami, ekspertami żywienia i naukowcami. Przede wszystkim jednak folgował własnemu apetytowi, przekonany, iż kluczem do uniknięcia otyłości i zachowania pełnej sprawności jest rozsądek w prowadzeniu diety.

"Grubsi nie głupsi" to zapis osobliwego eksperymentu Toma Naughtona, a zarazem dowcipna i bardzo kontrowersyjna polemika z obowiązującymi powszechnie poglądami na zdrowe odżywianie.


Film rewelacja.

6.11, pt, godz. 20.50

WIELKA PROŚBA CZY KTOS MÓGŁBY NAGRAĆ TEN FILM I GDZIEŚ WRZUCIĆ?
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:52, 27 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety program Planette już nie jest nadawany w telewzji kablowej UPC. Ciekawe czemu Neutral? Umowa wygasła?
Tak, więc dołączam sie do prośby o nagranie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shinobi




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 449
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:14, 27 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znalazlem go na torrentach http://thepiratebay.org/torrent/4832098/Fat_Head_(2009)
ale przydaloby sie tlumaczenie. pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:50, 27 Paź '09   Temat postu: Re: Grubsi nie głupsi Odpowiedz z cytatem

gnosis napisał:
Naughton, uznając "Super Size Me" za manipulację.

Postanowił zrealizować zbliżony eksperyment - przez trzydzieści dni odżywiał się tłustymi i słodkimi produktami, nie żałując sobie steków, hamburgerów, frytek, smażonego kurczaka i napojów gazowanych. Swój stan psychofizyczny konsultował z lekarzem. Wynik niecodziennego doświadczenia zadziwić może wielu (tak jak zaszokował osobistego internistę Naughtona), ponieważ twórca filmu zdołał zachować wzorcową formę, łamiąc wszystkie utarte reguły właściwego żywienia.



Sprawdźcie może najpierw sponsorów tego filmu bo może się okazać, że to następna manipulacja.
Miesiąc to zbyt krótko by ocenić reakcję twojego organizmu na zmiany diety.. Na swój stan zdrowia pracuje się latami.

Nie oglądałem "Super Size Me" i nie zamierzam tego oglądać. Żeby dobrać sobie odpowiedni sposób odżywiania są inne lepsze źródła z informacjami. Nawet traktując to jako rozrywkę to taki film pozostawia w podświadomości jakieś ślady i pewnie takie są założenia producenta.

..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shinobi




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 449
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:08, 29 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obejzalem i powiem tak... kazdemu komu zalezy na zdrowiu nie powinno zabraknac czasu na obejzenie tego filmu, jak nie przez internet to na tv planete (6.11, pt, godz. 20.50), bardzo prosilbym stacjonujacych tu tłumaczy o nadanie wyższego priorytetu temu filmowi.

Pare słów o filmie:
Film dokladnie i zrozumiale objasnia mechanizm tycia, ktory warto poznać.
Sam eksperyment jest jakby drugoplanowy, ale potwierdza wnioski wysuniete przez autora.
Osobiscie popieram wszystko co zostalalo tam powiedziane, kiedys stosowalem sie do tego "instyktownie", a teraz dostalem zastrzyk wiedzy i argumentów, ktore to popierają i które warto poznać.
Podobna diete stosowalem od zawsze i nie jestem gruby ani spowolniony, nie mam depresji i nie chodze głodny, wiec mysle ze jestem żywym przykladem na to ze taka dieta jest skuteczna Smile
(i geny nie maja tu nic do gadania co film jakby posrednio tez udowadnia)


Odnosnie do samej diety to szybkie podsumowanie:

Mozna jesc wszystko, najlepiej to na co sie ma ochote bo organizm podpowiada czego mu potrzeba, ale z umiarem!!!

spozywac najlepiej (podaje w proporcjach!):

duzo tluszczów zwierzecych, miesa i jajek.
ograniczyc cukier, tluszcze roslinne i syntetyczne oraz pieczywo.
niezaszkodzą warzywa i owoce ale zaleca sie jesc mniej ziemniakow i zbóż.

w filmie wyjasnili dlaczego tak a nie inaczej, wiec prosze najpierw go obejzec a potem zapraszam do dyskusji Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:20, 01 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shinobi napisał:

Pare słów o filmie:
Film dokladnie i zrozumiale objasnia mechanizm tycia, ktory warto poznać.


Wklejam tutaj zdjęcie dla twojej przestrogi, aby film nie był dla ciebie wytłumaczeniem złych przyzwyczajeń smakowych. Czytaj i jesze raz czytaj bo widać, że twoja wiedza na temat odżywiania jest skromna.

A tak z ciekawości zapytam wszystkich ile ta kobieta może mieć lat?
Odpowiedz podam jutro wieczorem.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shinobi




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 449
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:53, 04 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na moje to ma 15 lat.
ale odpowiedzi nie widze.

nie wiem tylko co to ma do tematu i co to ma do filmu,
chcialem z kims podyskutowac o tym co zostalo ewentualnie tam blednie pokazane, a moze przeklamane, ale chetnych cos nie widze Sad dla mnie to nowa biblia zywienia Smile.
widze rownież ze zainteresowanie filmem nikłe, a szkoda bo warto go zobaczyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:38, 04 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shinobi napisał:
na moje to ma 15 lat.
ale odpowiedzi nie widze.

nie wiem tylko co to ma do tematu i co to ma do filmu,


Dokładnie to ma 13 lat. Na drugim planie ta osoba oddalająca się to jej matka.
Dziewczynka przed chwilą robiła sobie zdjęcie aparatem fotograficznym trzymając go ręką nad głową i właśnie ogląda co wyszło. Czy zmieściła się w kadrze tego nie wiem.

Jak napisałem jest to przestroga . Jak film tak i zdjęcie pochodzą z tego samego systemu, a na zdjęciu widać ofiary tegoż. Propaganda tam jest do tego stopnia nachalna , że przeciętny człowiek bez szerokiej wiedzy nie jest wstanie się przed nią obronić. To samo robi się u nas, a do jakiego stopnia zdołają nas zmanipulować to zależy od nas samych. Dlatego zachęcam do pogłębiania swojej wiedzy, ale na pewno źródeł trzeba gdzie indziej szukać.

Przypomniał mi się obrazek z Warszawy. Marszałkowska Czerwiec 2009. Stoi plantator ze świeżymi truskawkami po 4zł , a wszyscy go omijają z daleka. Za rogiem MacDonald, a tu rój ludzi kupuje te bezwartościowe produkty i w pośpiechu łyka.
Człowiek potrzebuje do życia witamin i mikroelementów, a nie wypełniaczy żołądka.

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
filipoza




Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:07, 15 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shinobi napisał:
...zainteresowanie filmem nikłe, a szkoda bo warto go zobaczyć...

Obejrzałem film przed chwilą przez przypadek. SZOK!
Biję się w piersi, że nie zwróciłem na niego uwagi wcześniej.
Po 20 min. żałowałem, że nie nagrywam filmu. Teraz jestem zrozpaczony bo nie mogę znaleźć filmu w powtórkach PLANETE.
AAAAAAAAAAA!!!!!
Ten film jest genialny!

Powiem szczerze, że zniechęcał mnie tytuł - uważałem film za mało interesujący.
Teraz żałuję. Może ktoś to nagrał...?
_________________
Pozdrawiam, Filipoza
--------------------------------------------------
"Wśród ślepców i jednooki zaniewidzi." - Stanisław Jerzy Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
filipoza




Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:26, 15 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hurra!!!
Powtórka 23.11.2009 w poniedziałek o 17:55

Słowo komentarza:
Film pokazuje kolejny szwindel na Amerykanach podobny do GMO (to mi przyszło do głowy).
Najbardziej podoba mi się mina lekarza Tom'a gdy po 28 dniach diety w McDonnald's robi mu badania porównawcze. Bezcenne...

Jak powiedziałem o tym mojej żonie oczywiście mnie wyśmiała.
Mam nadzieję, że uda mi się "zmusić" ją do obejrzenia filmu Very Happy
_________________
Pozdrawiam, Filipoza
--------------------------------------------------
"Wśród ślepców i jednooki zaniewidzi." - Stanisław Jerzy Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
re-ligio




Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:32, 18 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filipoza nagrasz film? albo ktoś kto ma taką możliwość?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
filipoza




Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:35, 18 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

re-ligio napisał:
filipoza nagrasz film?

Mam taką możliwość i zamierzam nagrać. Tylko gorzej z formą elektroniczną. Najszybciej to wyślę Tobie płytkę DVD z filmem. Używam dość starego sprzętu PC niepozwalającego na obróbkę video. Confused
Chyba, że ktoś z czarnym pasem w edycji video podpowie mi jakiś sposób aby na pentiumIII 1200MHz 756MB ram - w miarę szybko stworzyć plik flv (?).
_________________
Pozdrawiam, Filipoza
--------------------------------------------------
"Wśród ślepców i jednooki zaniewidzi." - Stanisław Jerzy Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:47, 18 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stary gdybyś chciał to robić na 486 25MHz to mógłby być problem, to co masz to całkiem dobry sprzęt, spokojnie poradzi, no o ile ma grafikę minimum 8MB pamięci.

Cytat:
Chyba, że ktoś z czarnym pasem w edycji video podpowie mi jakiś sposób aby na pentiumIII 1200MHz 756MB ram - w miarę szybko stworzyć plik flv (?).

zaczynasz od AVI lub MPG w Virtualdub gdzie spokojnie potniesz/posklejasz filmik.
i wrzucasz Any Video Converter 2.7.9
i masz flv

No chyba że tworzysz w ful HD
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
filipoza




Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:37, 18 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ya napisał:
zaczynasz od AVI lub MPG w Virtualdub gdzie spokojnie potniesz/posklejasz filmik.
i wrzucasz Any Video Converter 2.7.9
i masz flv...

Tzn. zrzucam z DVD do avi za pomocą virtualdub? Confused
I czekam 3 dni? Very Happy
_________________
Pozdrawiam, Filipoza
--------------------------------------------------
"Wśród ślepców i jednooki zaniewidzi." - Stanisław Jerzy Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:54, 18 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jeśli chcesz zgrać z DVD to nie najpierw musisz zrobić RIPa z DVD na AVI lub MPG
http://www.dobreprogramy.pl/AutoGK,Program,Windows,12557.html
Ja kiedyś robiłem ripy na Duronie 700 i 128 MB ram, trwało to ok 6-7 godzin, na twoim wyrobisz się w 4-5, może szybciej
używałem wtedy wolnego flaskmpeg http://www.flaskmpeg.net/
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shinobi




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 449
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:11, 19 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeciez wrzucilem to w 3 poscie w tym wątku. film jest dostepny w necie.

http://thepiratebay.org/torrent/4832098/Fat_Head_(2009)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
re-ligio




Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:27, 19 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shinobi napisał:
przeciez wrzucilem to w 3 poscie w tym wątku. film jest dostepny w necie.

http://thepiratebay.org/torrent/4832098/Fat_Head_(2009)


Tak podałeś tylko,że do tego może nie być napisów w języku polskim a na Planete będzie tłumaczony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hoo




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 328
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:13, 29 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz się właśnie zaczął ten dokument na Planete dokładnie od 17:05. A mam takie pytanie czy to nie jest przypadkiem jakaś propaganda od strony McDonaldu? Bo cały czas tam porównują , że gość je same hamburgery i chudnie ..LOL
_________________
Prawda jest jak tlen, otrzymasz zbyt wiele i się rozchorujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:15, 29 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hoo napisał:
czy to nie jest przypadkiem jakaś propaganda od strony McDonaldu? Bo cały czas tam porównują , że gość je same hamburgery i chudnie ..LOL


Niech je przez dziesięć lat to zobaczymy co z niego zostanie. Zmiana diety na miesiąc jeszcze nikomu znacząco nie zaszkodziła. Organizm ma swoje rezerwy i potrafi z nich korzystać w kryzysowej chwili. Gorzej jak te rezerwy się wyczerpią.

Może na końcu dowiesz się kto sponsorował ten film.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hoo




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 328
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:07, 29 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostrożny napisał:

Niech je przez dziesięć lat to zobaczymy co z niego zostanie. Zmiana diety na miesiąc jeszcze nikomu znacząco nie zaszkodziła. Organizm ma swoje rezerwy i potrafi z nich korzystać w kryzysowej chwili. Gorzej jak te rezerwy się wyczerpią.


Ten film to też była taka kontra do wcześniej nakręconej produkcji 'Super Size Me', gdzie gość chciał udowodnić, że poprzez jedzenie hamburgerów przez miesiąc przytyje dość sporo, przytył, ale to było kłamstwo, nie chciał także telefonicznie podać swojej diety czym się odżywiał..

ostrożny napisał:
[
Może na końcu dowiesz się kto sponsorował ten film.


Pooglądaj film , bo nie ma co komentować bez zobaczenia dokumentu,

'No, this production wasn't funded or approved by McDonald's' i reszta to jakieś

Mary Enig, Ph.D., Sally Fallon, Weston A Price Foundation
Welness Research Foundation
University of Chicago
Reason Magazine
The International Network of Cholesterol Sceptics

i strona filmu http://www.fathead-movie.com/


Moim zdaniem bardzo dobry dokument, każdy powinien go obejrzeć.


Ja mam ten film cały nagrany na dysk(no oprócz pierwszych 5 minut), całość 97 minut(lektor PL), mam go podzielonego na 4 części(razem 1,6gb w mpeg2).
_________________
Prawda jest jak tlen, otrzymasz zbyt wiele i się rozchorujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:37, 29 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hoo napisał:


Pooglądaj film , bo nie ma co komentować bez zobaczenia dokumentu,


Moim zdaniem bardzo dobry dokument, każdy powinien go obejrzeć.


Nigdy nie oglądam takich filmów. Nawet gdyby była to najlepsza rozrywka to pozostawi w podświadomości swoje ślady. Są lepsze źródła dokształcenia się w tym temacie. Nazywanie tego dokumentem jest grubą przesadą. Zyski wzrosną i to jest najważniejsze przesłanie tego filmu.

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Grubsi nie głupsi
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile