W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Dziwne zachowania na forach  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
29 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 23128
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 23:39, 29 Lip '11   Temat postu: Re: Dziwne zachowania na forach Odpowiedz z cytatem

Jermaj napisał:


Jak rozpoznawać agentów?
Przede wszystkim są zawsze ze sobą zgodni i solidarni względem siebie!


Takich trzech, jak WAS dwoch, to nie ma ani jednego Smile


ps
dalo sie zauwazyc, ze ElComendante, przez swoja pasywnosc zaczal sie zastanawiac nad tym i owamtym, ale z WAMI jest wesolo Wink
http://www.youtube.com/watch?v=1_XsuuQNT9E
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caramba




Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 541
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:12, 30 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomoc naukowa dla poszukiwaczy szpionów Laughing http://www.kolorowankimalowanki.pl/kolor....._3658.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ciekawskaN.




Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 46
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:17, 01 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

multipro napisał:
Temat już się wystarczająco rozwinął aby porównać sobie zachowania użytkowników na prawda2 i w podanych niżej tematach.

Temat ten założony w dziale „na luzie” zaczyna się na poważnie dopiero od strony 10`tej
http://forumzn.katalogi.pl/Czy_na_FZN_si.....7-s10.html

Włączam się od strony 13`tej http://forumzn.katalogi.pl/Czy_na_FZN_si.....7-s13.html

Tutaj bliźniaczy temat na Insomnia
http://www.insomnia.pl/Czy_na_insomnii_s.....10681.html

W temacie widać dokładnie takie same zachowania jak tutaj. Mianowicie mimo konsekwentnego ukazywania metod, ciągle trwa bój o wciąganie w personalne przepychanki. W ogóle cały zestaw technik szkodzenia tematowi powtarza się co do joty. Wystarczy porównać zachowania, stwierdzić powtarzalność i wyciągnąć wnioski.

Wystarczy zaobserwować działania po tym poście, dzięki czemu łatwo wykazać, że nie merytoryczni oponenci jak ognia unikają weryfikacji lub odniesienia się do zawartego w nim argumentu.

Dadzą się natomiast zauważyć tożsame metody jak we wskazanych linkach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:37, 01 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale wy pierdolicie. Smile
naprawdę myślicie, że po tylu stronach lania wody na temat chuj wie czego ktokolwiek bierze was jeszcze na poważnie?

ciekawskaN, stefani, multipro, jermaj - kto tam jeszcze...?
pewnie kilku innych eunuchów się znajdzie.

wy macie merytorycznych oponentów?
kto niby jest merytorycznym oponentem waszego pierdolenia?
nie widzę tu żadnych oponentów - co najwyżej bandę debili polemizujących z własną głupotą.
ale nie krępujcie się - w sumie to całkiem zabawne. czymże było by to moje forum gdyby nie takie perełki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
multipro




Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 275
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:11, 02 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.
.
Mój drogi Bimi, właśnie się dowiedziałem, że Ty działałeś w wymienionych miejscach np. na Forum Zjawisk Niewyjaśnonych, nieprawdaż?

Zatem dlaczego milczysz? Dlaczego nie zadajesz kłamu wskazaniom na działania zorganizowane, skoro znasz te miejsca?

Mało tego, powinieneś wykorzystać okazję do podkreślenia, że na Tobie także ćwiczono wymienione w temacie metody. A tymczasem cisza w tej kwestii. Ciekawe dlaczego? Czyżby niewygodną Ci była teza o "archipelagu forów" z tą samą ekipą zarówno po stronie "za" jak i "przeciw"? Lepiej siedzieć cicho bo ktoś się zorientuje?

Żeby nie być gołosłownym
http://forumzn.katalogi.pl/CA%C5%81A_PRAWDA_O_W.T.C.-t2422-s30.html
_________________
viewtopic.php?p=178889#178889
Ograniczenie do 1 postu dziennie, blokada
na zakładanie tematów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:05, 02 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojoj, wynalazłeś jakiś moje starte posty, przeczytałeś i nawet myślisz, że ćwiczono tam na mnie jakieś "metody"... Jakież to słodkie Smile

multipro, może zamiast napierdalać non-stop jak katarynka takie dziwne bzdury, opowiedz nam o czymś czego można dotknąć?
Choćby o swoich poglądach politycznych; zamierzasz głosować w najbliższych wyborach? Nie musisz mówić na kogo - masz prawo się wstydzić. Albo czy uważasz, że Polska powinna polityka zagraniczna powinna iść bardziej w stronę USA, UE czy Rosji? A może Izraela?
Śmiało - opowiedz coś o swoich poglądach. To samo stefani i reszta tej twojej bandy.
Człowiek który was czyta skłonny jest odnieść wrażenie, że wy nie macie żadnych poglądów. T natomiast, w świetle tego z jakim zapałem pisujecie na tym jakże politycznym forum, zakrawa co najmniej na dziwne zachowania na forach... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jermaj




Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 99
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:07, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pasuje jak ulał do tego tematu. Faktyczne działania "na żywo":
http://www.insomnia.pl/Nie_g%C5%82osujmy_bez_JOW_do_Sejmu%2E-t661185.html

Technika zasypywania tematu spamem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Patin




Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:39, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Im więcej człowiek rozumie i dostrzega tym bardziej oddala się od tzw. większości.
Od niedawna zaczynam odnosić wrażenie (może mylne), że czas na swojego rodzaju rozumowe przebudzenie się kończy. Kto miał to zrobić to zrobił, może jeszcze się komuś uda wejść na ścieżkę "pukania aż otworzą" bo ludzie zaczynają już pewne sprawy poruszać nawet na ulicach. Poza tym wyczuwam w tej bezwolnej większości lęk, potrzebę znalezienia zabezpieczenia, kogoś kto powie jak żyć.
Ale są też tacy co nie tyle, że nie potrafią znaleźć wytłumaczenia ale w ogóle nie zauważają żadnego problemu zajęci nieustannym polerowaniem swojego otoczenia i dowartościowywania własnego ja. Dzieci Babilonu.

Także wg mnie czas na rozumienie pewnych rzeczy się kończy. Jeżeli wydarzenia ostatnich lat a szczególnie w Polsce nie dały do myślenia to tym sposobem nie da się nic więcej zrobić. Kolejna okazja przyjdzie kiedy nadejdą umowne cierpienia czyli konsekwencje, które zapewne są nieuchronne.
Ludzie nie widzą, że są w sidłach obłędu zwanym demokracją, religią, karierą, konsumpcją itp.
Nie ma sensu im tego na siłę udowadniać poza tym nie ma też sensu uważać samych siebie za wyjątkowych lub lepszych. Czas pokaże kto dokonał właściwego wyboru.

W każdym razie ja z pewnymi ludźmi na forach lokalnych już nie widzę sensu rozmowy. Teksty typu, że winny jest Jaro bądź innych Donko już nie są śmieszne. Są chorobliwie żenujące aż do granic obłędu.

Na jednym z for napisałem, że ludzie powinni poddać się płynącej rzece pieniędzy w postaci inwestorów w każdej postaci nawet gdyby chcieli zamienić otoczenie w śmietnisko i nikt nie zrozumiał, że to było celowe przerysowanie i kpina.
Pośród tej garstki co pozostała i łyka medialną papkę jest naprawdę beznadziejnie i bardzo źle.
Rozmawiać z nimi na wiadome tematy to tak jakby rozmawiać z chorymi psychicznie o sposobie ich wyleczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ciekawskaN.




Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 46
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:01, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patin, niestety masz rację. O zrozumienie farsy jak jest w rzeczywistości odgrywana będzie coraz trudniej. Powód prosty, zwyczajnie pracują na obniżenie możliwości w tym względzie, już od dziecka nabijając głowę wiadomościami nie sprzyjającymi, nawet w połączeniu chroniącymi ich działania przed ogarnięciem ich rozumem przez „wychowanków”.

Odnoszę jednak wrażenie że Twój post pasowałby raczej do tematu o wyborach.


Jermaj napisał:
Pasuje jak ulał do tego tematu. Faktyczne działania "na żywo":
http://www.insomnia.pl/Nie_g%C5%82osujmy_bez_JOW_do_Sejmu%2E-t661185.html

Technika zasypywania tematu spamem.


I klasyczne działanie w parach, takie sztuczne psychologiczne wsparcie działań. Jednak tutaj bardziej finezyjne, bo chodzi o uzasadnienie spamowania. Zwykle jest to zdecydowana kontra i natychmiast jej wsparcie. Przy tym milczenie innych użytkowników świadczy raczej o stałej dbałości o "czystość" forum od zbędnego elementu, mogącego niechcący wyrażać inne zdanie niż administracja w różnej postaci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
papabempa




Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 152
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:07, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To było i mądre i słuszne.Wróg twój to nie góra ale ten ohydny dół.
Z nim nic nie da się zrobić,a gdybyś zrobił dla niego wszystko czego pragnie,to na koniec chciałby jeszcze widzieć
jak marnie za niego giniesz.

A wszystko co w tym i innych tematach jest na fredroman.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8568
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:30, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jermaj napisał:

Technika zasypywania tematu spamem.


Ignorancja to siła - afryki nie odkryłeś .

Jeśli nie reprezentujesz jakiejś siły , za którą stoją media, kasa, armia ludzi itp., to możesz pogadać sobie na forum takim jak to w wąskim gronie , i po takich pogaduszkach , położyć się spać z przeświadczeniem , że nie jesteś sam , a jest was kilku.

W pewnym momencie , musisz wyciągnąć wnioski . Dochodzisz do wniosku , żeby coś zmienić , musisz komuś coś narzucić . Musisz drugiego zmusić , chociażby do myślenia .

Nie ma sensu , tracić czas na internetowe nawracanie , na różnych forach, gdzie cię cenzurują, bądź spamem zasypują .
Lepiej zainwestować w baner np z hasłem :
Nie głosujmy aż powstaną Jednomandatowe Okręgi Wyborcze do Sejmu
Na dole baneru link do swojej strony , gdzie będziesz cenzorował trolli .


Niektórzy ludzie myślą , że jak ktoś ogranicza im wypowiadanie się, to ogranicza ich wolność . Ale jak można ograniczyć kogoś, komu wydaje się że myśli Wink


Nie reprezentujesz jakiejkolwiek siły , nie jesteś w stanie obronić nawet swojej wolności
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
multipro




Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 275
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:15, 16 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stefani napisał:
Kroni napisał:
Potraktowanie tematu gdzie indziej ma znaczenie dla jego istoty.

To bardzo ważny temat, bo jego ewentualna popularność może realnie zaszkodzić władzy. Tak się złożyło, że autor wątku: Nie głosujmy bez JOW do Sejmu właśnie dostał bana na konkurencyjnym forum pod bzdurnym pretekstem. A tymczasem stado trolli harcuje tam zupełnie bezkarnie.


Tutaj odpowiem, bo faktycznie zaśmiecamy temat o JOW.

Faktycznie zablokowano mi konto, co było wynikiem długotrwałego procesu realizowanego przez moderatorów Ziemon i Daera. Zwyczajnie z dzikim uporem zarzucali mi kłamstwa od początku mojego pisania na Insomnii. To znaczy tuż po zablokowaniu konta na forumzn. Czyli planowe działanie. Zupełnie nie przeszkadzało im, że tylko oni interpretują moje wypowiedzi jako kłamstwa (czytasz Bimi?). Nie polemizowałem z nimi bo to także jest ich metoda na odciąganie od tematu. Zwyczajnie ktoś niewygodny stawiany jest w sytuacji gdzie zamiast pisać o tym co go interesuje, ma wyjaśniać że nie kłamie. To sprytne posunięcie bo dla postronnego obserwatora, nie zaznajomionego z sytuacją, zwykle winny jest ten co się tłumaczy.

Skądinąd ciekawym zarzutem było moje rzekome wypowiedzi o kłamstwie Daera. Nigdy coś podobnego nie miało miejsca. Musiały wystarczyć interpretacje moderatora.

Tak im jak i naszemu „drogiemu” adminowi (wróć!) Adminowi nigdy nie zarzucałem kłamstwa. Manipulacje i owszem, kiedy się ich dopatrywałem, natomiast nigdy nie padło słowo „kłamiesz”. Cholera, to już prawie wazelina Very Happy

Bimi napisałem „Adminowi” z dużej litety, zwiększysz mi limit? Very Happy

Stefani, rzeczywiście główną przyczyną blokady było założenie tematu „Nie głosujmy bez JOW do Sejmu”, tutaj należy zwrócić uwagę, że tak wrogo nastawiony Daer jest w tym temacie szczególnie grzeczny. Po prostu zależy mu abym nie zorientował się, że o to właśnie chodzi. Całkiem sprytnie. Jednak to nie tylko ten temat. Myślę że podanie przyczyny „samobójstwa” Leppera ponieważ, podobnie jak ks. Popiełuszko był potencjalnym trybunem ludowym. Kimś kto miał posłuch u dużej liczby wyborców. Przypominam też że Olewnik także się wybił a od układu nie był daleko – następne podobieństwo do Leppera. Myśl ta wykrystalizowała się na podstawie ciągu moich przemyśleń które w tym temacie zawarłem, zarówno tutaj jak
i na Insomnii.

Wszyscy trzej nabrali znaczenia i zostali zablokowani zanim mogli z niego skorzystać w sposób niekontrolowany przez władzę. Właściwie to lista jest dłuższa.
_________________
viewtopic.php?p=178889#178889
Ograniczenie do 1 postu dziennie, blokada
na zakładanie tematów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:46, 16 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

multipro napisał:
Bimi napisałem „Adminowi” z dużej litety, zwiększysz mi limit? Very Happy

Nie zwiększam limitów za nieznajomość ortografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:20, 24 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reklama za free

od 7 minuty o prawda2.info he he krótka wzmianka
Cool
wg. Bożego fanatyka, który uważa się chyba za rycerza razem ze swoją stronką.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
multipro




Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 275
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:22, 24 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.
.
Foxmail vel Orion vel Fword vel Fakowski .......Goska, Mkultura i inne nicki, sprytnie pomija główną metodę kontroli internetu, a całość sprowadza do walki z religią. A kto kontroluje religię? Ten kto ją stworzył i używa. Religia sama o tym mówi – wszelka władza od Boga pochodzi. Zatem wskazuje na swego doczesnego mocodawcę skoro bezkrytycznie uznaje
władzę świecą i tak naucza masy wiernych.

Zasadą kontroli inernetu jest....... Właściwie nie od razu. Najpierw trzeba ogarnąć cel jaki stawia sobie władza. Jest to monopol na kontrolę informacji docierającej, mającej wpływ na masy. To jest jedyny cel.

Wyobraźmy sobie teraz przedsiębiorstwo władzy jako jedną firmę w której są dwa dzialy „produkujące” informację dla mas. Jeden dział to cała sfera koncesjonowana: prasa, radio, tv itp. Zaś drugi dział to sfera nie koncesjonowana czyli internet.

Pamiętajmy jednak że to jeden budynek z dwoma działami, i z tego budynku wychodzi produkt w postaci informacji wpływającej na masy. Jak kontrlolować sferę koncesjonowaną to wiadoma sprawa – płacę, wymagam, zatrudniam – kontroluję tworzenie informacji.

Natomiast jest kłopot z tą drugą nie koncesjonowaną sferą. Bo można tam tworzyć informację władzy ale dostęp mają także ci niekontrolowani.

Co zatem zrobić, aby z całej dwu działowej firmy, wypływała tylko ta pewna koncesjonowana informacja?

Jedyną ale także skuteczną metodą jest tu tylko psucie informacji, psucie całej sfery nie koncesjonowanej. W takim przypadku produkt docierający do mas, taki którego ludzie nie odrzucą (dotyczy ogromnej większości) to tylko ten nie zepsuty, nie zwulgaryzowany, nie oczerniany przez kontrolujących np. fora i inne portale.

Słowem nie mogąc wygrać z konkurencją, planowo psują jej produkt. Psują bo mają pełną nad nim kontrolę techniczną, tam w centralach, administracjach. Tam gdzie rozpoznać ich można tylko po zachowaniach.
_________________
viewtopic.php?p=178889#178889
Ograniczenie do 1 postu dziennie, blokada
na zakładanie tematów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:12, 24 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Multipro, ja z radością będę czytał Wasze nie zepsute informacje. I o ile to będzie spójne i poparte dowodami, to się zgodzę. Pierdoły jakoby ktos celowo psuł Waszą robotę, polemizując z Wami, to strzal w stopę. Robisz to! To jak ksiundz, który nie potrafi logicznie wytłumaczyć wiary i dochodzi do wniosku, ze nalezy ZAKAZAĆ dyskusji, zakazać interpretowania, podwazania prawd w które on wierzy, tak i Ty, nie chcesz by ktoś podwazał to w co wierzysz. A jak ktoś to robi, to się denerwujesz i rusza cała masa inwektyw, niepotrzebnych z resztą. Nazywanie ludzi agentami to nic jak przejaw Waszego, z jednej strony zaangażowania, z drugiej strony słabości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
papabempa




Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 152
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:02, 24 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze kilka dni temu na topie był temat " ruszcie dupy..."Po moim wpisie zniknął.A była w nim krytyka trzymanego
w odwodzie feflota w muszce i propozycja na prawdziwą demokrację,czyli wybory polegające na losowaniu spośród ogółu,
wszystkich instytucji obecnie "wybieranych".Załóżmy,że to państwo wkrótce zbankrutuje.Wtedy wypuszcza się feflota
z jego obłędem -po co coco podatki,płacić na zuś itd.Zostawić na lodzie wszystkich emerytów,rrencistów itp.
On ze swoją bandą się wyżywi.Oczywiście i tak na zasadzie pasożyda.
Druga kwestia,losowanie stanowisk politycznych odsunęło by ich całą pasożydniczą zgraję od koryt
i doprowadziło do powstania społeczeństwa w pełnym tego słowa znaczeniu.Tu macie tę kontrolę.

Polecam Miasto Zakazane na fredroman.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stefani




Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 315
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:16, 02 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patin napisał:
W każdym razie ja z pewnymi ludźmi na forach lokalnych już nie widzę sensu rozmowy. Teksty typu, że winny jest Jaro bądź innych Donko już nie są śmieszne. Są chorobliwie żenujące aż do granic obłędu.
Wychodzi na to, że udało im się Ciebie zniechęcić. Czyli kogoś kto umie myśleć. System nie boi się prymitywów co umieją tylko krzyczeć, boi się wyłącznie tych, którzy umieją myśleć. A najbardziej tych, których wszelkie działania poprzedzone są myśleniem, bo takich nie da się zrzeszyć w kontrolowanych przedsięwzięciach, czy organizacjach, żeby "ukierunkować" nadmiar ich energii.


ciekawskaN. napisał:
I klasyczne działanie w parach, takie sztuczne psychologiczne wsparcie działań. Jednak tutaj bardziej finezyjne, bo chodzi o uzasadnienie spamowania. Zwykle jest to zdecydowana kontra i natychmiast jej wsparcie. Przy tym milczenie innych użytkowników świadczy raczej o stałej dbałości o "czystość" forum od zbędnego elementu, mogącego niechcący wyrażać inne zdanie niż administracja w różnej postaci.
Z biegiem czasu na zasadzie samej obserwacji zwykli użytkownicy dochodzą do wniosku, że jakiekolwiek podważanie metod działania administracji jest z góry skazane na niepowodzenie, a osobnicy zdolni do wychwycenia i opisania różnych nieetycznych zagrań funkcyjnych są metodycznie "utrącani" całą gamą środków żywcem wziętych z notatnika internetowego ubeka. Stąd ta cisza ze strony starych wyjadaczy, którzy nagle nie dowidzą i oczywiście nie komentują poglądów lub zachowań zasługujących na napiętnowanie mimo, że w innych tematach znakomicie wychwytują różne subtelności. Podobna cisza zalega również w działach "skarg i zażaleń", bo z góry wiadomo, że dochodzenie jakichkolwiek racji tam, gdzie oskarżony jest również sędzią w swojej sprawie nie ma najmniejszego sensu. Sprytnie zaprojektowany system. Wystarczy tylko z odpowiedniego klucza dobrać funkcyjnych, a można dowolnie sterować przepływem informacji w pożądanym kierunku. Efekt końcowy taki sam jak w innych mediach.


multipro napisał:
Jedyną ale także skuteczną metodą jest tu tylko psucie informacji, psucie całej sfery nie koncesjonowanej. W takim przypadku produkt docierający do mas, taki którego ludzie nie odrzucą (dotyczy ogromnej większości) to tylko ten nie zepsuty, nie zwulgaryzowany, nie oczerniany przez kontrolujących np. fora i inne portale.

Słowem nie mogąc wygrać z konkurencją, planowo psują jej produkt. Psują bo mają pełną nad nim kontrolę techniczną, tam w centralach, administracjach. Tam gdzie rozpoznać ich można tylko po zachowaniach.
Działa zasada kontrastu - fora pełne sprzecznych, głupich lub wymieszanych w różnych proporcjach z kłamstwem informacji, nienawiści, wulgarności, chamstwa, prymitywów, oszołomów, sekciarzy, partyjnych bojówkarzy itd. a po drugiej stronie ładnie uczesany dziennikarz w tv z przekonaniem, gładko recytujący co mu każą. Wielu się na to nabiera podobnie jak na miłą aparycję, odpowiedni ton głosu i gesty oszusta, który zna dobrze proste mechanizmy psychologiczne na "uwiarygodnienie" i uśpienie czujności drugiej strony. Mechanizmy sterowania mediami nie są skomplikowane tylko po prostu nieznane dla większości. Podobnie jak z reklamą, mało kto uświadamia sobie jej oddziaływanie na umysły ludzi, a praktycznie wszyscy się z nią stykają jako "ofiary".


.

_________________
Cenzura, Dezinformacja, Agentura na forach
viewtopic.php?t=7581&start=0&postdays=0
_________________
Cenzura, Dezinformacja, Agentura na forach
viewtopic.php?t=7581&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1411
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:36, 03 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo stefani ,doskonały i oddający prawdę komentarz . Smile

Gdyby to było prawdziwe forum o prawdzie .... ehhh .... ale niech i funkcyjni mają szansę pomyśleć ,że ślepo posłuszne społeczeństwo może się obudzić i powiedzieć - koniec manipulacji ...
Kiedyś w zamierzchłych czasach PRL-u ludzie zjednoczeni wychodzili na uliczne spacery ,wykrzykując _ telewizja kłamie ! Smile

dzisiaj .....??? ehhh...
_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:40, 03 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dzisiaj .....??? ehhh...

A ty wychodzisz? Cool Nie rób wywodu tylko udziel jednosłownej odpowiedzi.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Patin




Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:18, 04 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stefani napisał:
patin napisał:
W każdym razie ja z pewnymi ludźmi na forach lokalnych już nie widzę sensu rozmowy. Teksty typu, że winny jest Jaro bądź innych Donko już nie są śmieszne. Są chorobliwie żenujące aż do granic obłędu.
Wychodzi na to, że udało im się Ciebie zniechęcić. Czyli kogoś kto umie myśleć. System nie boi się prymitywów co umieją tylko krzyczeć, boi się wyłącznie tych, którzy umieją myśleć. A najbardziej tych, których wszelkie działania poprzedzone są myśleniem, bo takich nie da się zrzeszyć w kontrolowanych przedsięwzięciach, czy organizacjach, żeby "ukierunkować" nadmiar ich energii.


Czytając wypowiedzi na tym forum od jakichś prawie 2 lat zastanawiała mnie zawsze jedna rzecz. Dlaczego Wy w domyśle ludzie, którzy naprawdę chcieliby coś zmienić nie podejmiecie wspólnej internetowej inicjatywy. Przecież mając do dyspozycji internet i lokalne fora, które wiem to z osobistego doświadczenia o ile prowadzone są na nich ciekawe rozmowy są czytane przez rzesze ludzi a żywię nadzieję, że po umieszczeniu odpowiednich treści mogłyby być tematem z 1-szej 5-tki realnego życia w danym powiecie...
...dlaczego nie podejmujecie inicjatywy "uderzenia" ze swoim przekazem właśnie na te fora?
Takie działanie stanowiłoby podobną siłę jaką mają obecnie media. Choć może nie siłę ale na pewno skutek. Dlaczego tak uważam? Bo wiem, że ludzie dostosowują się do opinii większości. Konformizm nie pozwala iść pod prąd.Tzn. elastyczna i bezmyślna większość dostosowuje się do myślącej ale zawsze posiadającej autorytet mniejszości dlatego, że sama nie myśłi bo uważa że nia ma na to czasu patrząc 4-5 godzin dziennie w telewizor. Laughing
Tę większość zawsze można łatwo zidentyfikować np. kiedy leci coś typu mam talent czy jakiś inny nowy "big brother" zresztą każdy z nas taki był więc dobrze o tym wie.

Czyżbyście na zdawali sobie sprawy, że zakładając odpowiednie nicki, dzieląc kraj na regiony grupa kilku osób może realnie zmienić światopogląd znacznej części Polaków?

A nawet jeżeli na tym by Wam nie zależało to pewnym jest że nazajutrz po takiej akcji do drzwi Bimiego zapukaliby smutni panowie o 6 rano w sprawie realnego zagrożenie dla systemu.

Więc Stefani to nie chodzi o zniechęcenie. Po prostu nie mogę liczyć ciągle i ciągle i ponosić coraz to większych kosztów z nadzieją, że mechanik na przykładzie mojego auta w końcu się czegoś nauczy. Może i tak tylko co z tego auta zostanie? Poza tym każde działanie ma swoje konsekwencje i ja wiem, że światopoglądu nie można zmieniać w pojedynkę a planowaną i szerzej zakrojoną akcją jak np. ta solidarności w 1980r.
Schematy i sposoby umniejszania rozumu (samodzielnie myślącym) na lokalnych forach poznałem aż za dobrze. Karze mi to myśleć, że albo są tam płatni agenci albo bezpłatni idioci czyli ludzie tak zwarci z systemem i tak strachliwi o jego istnienie, że nie dopuszczają do siebie myśli, że ktokolwiek mógłby żyć inaczej. Żyć wolno.
Więc nie jestem zniechęcony ale zrozumiałem, że pojedyncza akcja może przynieść ograniczone efekty. By efekt zwiększyć trzeba byłoby najzwyczajniej zwielokrotnić działanie - wtedy to ma sens a i gwarancja zamierzonego skutku jest większa bo jak wiemy "posłuszne bydełko" szybko dostosowuje się do panującej opinii czyli do przodowników stadka. A przodownikami są zawsze najodważniejsi pod warunkiem, że prowadzą stadko w dobrą stronę a nie w kierunku przepaści. Wtedy mogliby wyjść tylko na idiotów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stefani




Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 315
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:02, 04 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patin, moje posty (patrz linki zamieszczone wcześniej) są dostępne na kilku innych forach o podobnej tematyce. Uważam, że warto poruszać pewne zagadnienia bez względu na "opór materii", bo to może pomóc osobom, które są dopiero na początku drogi jaką np. Ty już masz za sobą. To co teraz jest dla Ciebie takie oczywiste chyba nie od początku takie było. Gdyby nikt nie chciał dzielić się wiedzą i doświadczeniem nawet w skromnym zakresie, to ci, którzy dopiero zaczynają się interesować daną tematyką nie mieliby zbyt wielu szans, bo od razu wpadają w tryby maszyny kontroli sieci, co jak wiadomo powoduje u wielu zniechęcenie już na wstępie. Dlatego warto pisać nawet tutaj, dociekliwi zawsze znajdą przydatne informacje, choćby przez google. Aby dotrzeć do większości trzeba mieć do dyspozycji to co ma władza, czyli większość mediów.

Fora, czy serwisy mogłyby być konkurencją dla głównych mediów, ale o tym decyduje ekonomia - chcesz kierować przekazem informacji musisz być właścicielem wielu takich miejsc w sieci. To wymaga czasu, pieniędzy i zaangażowania wielu osób. Właśnie dlatego ludzie, którzy nie mogą poświęcić się temu celowi w odpowiednio dużym zakresie nie są w stanie w żaden sposób konkurować z tymi, którzy mają czas i pieniądze na zawodową działalność tego rodzaju. Największe środki na kontrolę Internetu ma oczywiście państwo (służby) i to z naszych podatków. Przewaga instytucji państwowych prowadzących zorganizowane działania w sieci na dużą skalę nad pojedynczymi osobami lub niewielkimi grupami jest po prostu miażdżąca. Moim zdaniem przeróżne ABW mają sukcesy jedynie na polu kontroli środków przekazu informacji. Dlatego schemat zarządzania przepływem informacji w sieci jest powtarzalny w wielu miejscach, nawet w tych, które ogłaszają się jako całkowicie niezależne i niekomercyjne.



PS. Limit 1 posta nie pozwala mi na szybką odpowiedź.

.

_________________
Cenzura, Dezinformacja, Agentura na forach
viewtopic.php?t=7581&start=0
_________________
Cenzura, Dezinformacja, Agentura na forach
viewtopic.php?t=7581&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Patin




Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:12, 04 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W porządku, nie ma pośpiechu - nie pali się.
Czas jest rzeczą względną Very Happy

Doskonale Cię rozumiem i popieram z tym, że nie zgadzam się z Tobą w 2 kwestiach.

stefani napisał:
Aby dotrzeć do większości trzeba mieć do dyspozycji to co ma władza, czyli większość mediów.

Wg mnie nie trzeba. To tylko kwestia przekazu.
Wystarczy zebrać grupkę osób, ułożyć JEDEN czytelny przekaz i POWIELIĆ go na forach w wystarczająco dużej ilości INFORMUJĄC O TYM by wszyscy mieli świadomość, że w momencie czytanie czyta to również mówiąc potocznie "cała Polska".
Czy ktoś wypróbował już jak zadziała takie uderzenie? Wątpię.
Nawet dla zabawy gra byłaby warta świeczki.

stefani napisał:
Fora, czy serwisy mogłyby być konkurencją dla głównych mediów, ale o tym decyduje ekonomia - chcesz kierować przekazem informacji musisz być właścicielem wielu takich miejsc w sieci.

Nie musisz. Póki co fora jednak są wolne i treści o ile nie są sprzeczne z regulaminem nie są usuwane. A treść można umiejętnie dopasować.


stefani napisał:
To wymaga czasu, pieniędzy i zaangażowania wielu osób.

Tak?
Ile czasu?
Ilu osób?
I ile pieniędzy?

Bo wg mnie osób max kilkunastu a może kilku obrotnych, żadnych pieniędzy a tylko godziny czasu dziennie na wklejenie treści powiedzmy przez osobą na 10-15 for czy tam region (województwo).
Bez problemu mogę wymienić osoby mające po kilka tysięcy postów czasem wychodzi po 10 dziennie.

stefani napisał:
Właśnie dlatego ludzie, którzy nie mogą poświęcić się temu celowi w odpowiednio dużym zakresie nie są w stanie w żaden sposób konkurować z tymi, którzy mają czas i pieniądze na zawodową działalność tego rodzaju.

Tak? A Egipt? A Londyn?
To wyłącznie kwestia stworzenia atmosfery. Albo wyniknie ona z niemożności zniesienia ucisku albo ze świadomości. Jak uświadomić już pisałem.

Oczywiście teoretyzuję bo jako osoba w pewien sposób doświadczona nie popieram robienia niczego na siłę ale wypuszczenie samej informacji już dużo by dało.
Wiesz czego się wystraszyli komuniści w 1980r?
Wystraszyli się tego, że naród po 35 latach walk i robienia go w konia załapał, że nieprawości systemu może zwalczyć tylko w jeden sposób. JEDNOŚCIĄ.
Dlatego po porozumieniach sierpniowych wprowadzono stan wojenny i rozbito solidarność by zyskać na czasie na planową rozbiórkę a raczej przebudowę systemu na inny pod tymi samymi hasłami.
Przejrzyj obietnice sierpnia 80. Do dziś nie jest prawnie zagwarantowana i spełniana chyba żadna a nie ma wśród nich żadnej na tematy polityczne. Wszystkie dotyczą prawa pracy, walki o nie i godziwego wynagrodzenia.
Zatrudnij się w tesco czy innej firmie prywatnej i wyjdź z wnioskiem o założenie związku zawodowego zobaczysz co się z tobą stanie nazajutrz. W tym zakresie nie zmieniło się nic rzekłbym, że dla wielu jest nawet gorzej.
pzdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stefani




Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 315
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:35, 01 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patin napisał:
Póki co fora jednak są wolne i treści o ile nie są sprzeczne z regulaminem nie są usuwane.

Napiszę coś z perspektywy własnych kilkuletnich obserwacji i doświadczeń. Nie istnieją żadne wolne fora czy media - wszytskie mają swoich właścicieli, którzy ustalają i egzekwują zasady. Kasowanie treści wg. "widzimisię" funkcyjnych jest powszechne, często regulaminy są tak sformułowane, aby różni moderatorzy mogli dowolnie ingerować w to co jest zamieszczane przez użytkowników. Cenzura to nie tylko blokada treści w postaci kasowania, ale też blokada osób. Stąd mamy banowanie niewygodnych, limity postów, niemożność zakładania nowych tematów itd. Pomijam sytuacje kiedy jest to niezbędne i służy do utrzymania porządku. W jednym z tematów na tym forum admin sam przyznał, że nie życzy sobie pewnych treści i dlatego zmniejsza limity postów osobom, które nie chcą tego przyjąć do wiadomości. Nie udało mi się znaleźć żadnego spokojnego miejsca w sieci, które trafiałoby do większego grona odbiorców i nie było "skażone" praktykami opisanymi w temacie z mojego podpisu (sygnaturki).

Patin napisał:
Wystarczy zebrać grupkę osób, ułożyć JEDEN czytelny przekaz i POWIELIĆ go na forach w wystarczająco dużej ilości INFORMUJĄC O TYM by wszyscy mieli świadomość, że w momencie czytanie czyta to również mówiąc potocznie "cała Polska".


Cała Polska przede wszystkim ogłada tv, słucha radia, czyta gazety lub szuka informacji w sieci. W takiej kolejności. To główne maintreamowe media kształtują sposób postrzegania świata u odbiorców. To co serwują jest spójne, bo przedstawiają praktycznie te same informacje, do tego w podobny sposób. Z kolei fora pełne są chaosu, z którego trzeba samodzielnie oddzielać ziarno od plew. To już wymaga pewnego rodzaju aktywności i poświęcenia większej ilości czasu na uzyskiwanie informacji tą drogą. Szukanie wartościowych treści w sieci można porównać do szukania przysłowiowej igły w stogu siana.

Działalność na większą skalę poprzez aktywne, grupowe propagowanie określonych treści na forach ewidentnie wspierających system lub wręcz przez niego sterowanych mija się z celem. Tylko właściciel może dowolnie kształtować formę przepływu informacji przez swoje medium, władza zawsze jest odgórna, a nie oddolna. Z kolei małe niszowe fora nie są w stanie trafić do większej liczby odbiorców, to chyba zrozumiałe. To tak jakby sklepik prowadzony przez pana Józia chciał konkurować z siecią hipermarketów w swoim mieście. Podobnie sprawa wygląda na rynku mediów.

Można oczywiście stworzyć "sieć medialną" w sieci w postaci własnych serwisów, for, ale to wymaga kosztów (utrzymanie, reklama itd) i poświęcenia czasu na administrację i rozwój takich projektów. Konkurencją będzie prowadzenie całej sieci takich miejsc w sieci podobnie jak to robią firmy lub instytucje (służby). Tylko to wymaga sporego kapitału i czasu wielu ludzi.
_________________
Cenzura, Dezinformacja, Agentura na forach
viewtopic.php?t=7581&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Patin




Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:32, 01 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem Cię Stefani doskonale ale wybacz teraz to pojechałaś po bandzie.
Wymagasz wolności jak pieszy wędrowiec, który chciał by pójść wszędzie ale brak mu tej wolności bo z jednej strony po drodze są lasy z innej rzeki i jeziora a z trzeciej łąka o chaszczach wysokich na 2 metry w dodatku pełna żmij i tylko jedna wąska ścieżka gdzieś ta sobie biegnie.

Dla mnie zakres wolności wypowiedzi na forum wystarczy.
Napisałem w 3 miesiące 120 postów i jakoś nie zauważyłem by ktokolwiek (może oprócz jednej nierozumiejącej osoby) w jakikolwiek sposób utrudniał mi moje pisanie. Nawet Bimi za którego stylem pisania nie przepadam mi nie przeszkadza. Nawet bitcoina od niego dostałem. Na jednym z lokalnych for piszę od 3 lat i napisałęm ponad 3 tysiące postów i również piszę je dalej pomimo, że mnie obrażano, ujawniano różne szczegóły, zdjęcia, posądzano o odejście od zmysłów, wyzwiska co tylko chcesz. Jakoś ja na forum zostałem a inni uciekli.
Także nie patrz na to co wokoło ale na to co przed Tobą. Cel pomaga zwalczać przeszkody.

Co do możliwości internetu i lokalnych for też się nie do końca zgadzam.
Fora mają tysięczną przeglądalność a opinie tam umieszczane o ile są prawdziwe i logicznie uargumentowane przenikają do świata realnego nawet między pokoleniami. Poczta pantoflowa działa lepiej niż jakakolwiek reklama i każdy to wie. I nie trzeba do tego żądnych specjalnych kosztów. Prosty tekst raz dziennie skopiowany powiedzmy na 10 forach to góra 15 minut roboty. Wystarczy dobrze zasiać ziarno a ci co zechcą trafią tam gdzie powinni i prawdę odnajdą. Reszta jest nieistotna bo jest ślepa. Tacy są niebezpieczni bo sami nie kontroluję własnych poczynań.

Poza tym zauważ, że rewolucja informatyczna biegnie niezwykle szybko. Ja już przeglądam net w smartfonie a młodzi zapewne robią to od lat 3 albo i dłużej. Internet jest wszechobecny a tv się starzeje. Czas gra na korzyść wolnego internetu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   » 
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Dziwne zachowania na forach
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile