W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Logo dla WP za 22 tyś. złotych  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1464
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yussuf




Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 113
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:56, 14 Sie '09   Temat postu: Logo dla WP za 22 tyś. złotych Odpowiedz z cytatem

Była strona prezydenta za "3 stówy", teraz wojsko płaci 11tyś. złotych za każdą literkę w swoim logo...

za: tvn24.pl

Cytat:
W dziale promocji polskiej armii coś się zmienia? Nie tak dawno odnotowaliśmy bezprecedensowy występ F16 w telewizyjnej reklamie wody mineralnej. Teraz wojsko poszło dalej i stworzyło pierwszy własny znak promocyjny. Proste biało-czerwone logo składa się z liter WP z wpisanym w "P" orłem w koronie oraz z małego napisu "Wojsko Polskie".
- Potrzebujemy go tak samo jak każda firma dobra firma XXI wieku. Chcemy, aby żołnierze z różnych jednostek mogli się z nim identyfikować - tłumaczy "Dziennikowi" pomysł z logiem dla armii Michał Łazowski z departamentu wychowania i promocji obronności MON.

Logo przyjazne, łagodne dla oka

Autorem nowego znaku jest Andrzej Pągowski - artysta, który zaprojektował dla MON znaną z billboardów serię plakatów "Zawód - żołnierz".

- Chciałem stworzyć łagodne i przyjazne dla oka logo, które nie kojarzyłoby się z militarnymi zadaniami armii - mówił "Dziennikowi" plastyk. - To ma być znak firmy, w której warto pracować: dynamiczny, ale nie agresywny - dodaje Pągowski.

Tysiące za znaczek

Projekt nowego znaku Wojska Polskiego kosztował Ministerstwo Obrony Narodowej 22 tys. zł.

Logo ma być też mocno promowane. Pojawi się na plakatach w całym kraju, poza tym ma ozdabiać wojskowe gadżety, a w przyszłości - jeśli znajdą się na to pieniądze - może znaleźć się na koszulkach i dresach, w których ćwiczą żołnierze.

Oficjalnie znak zostanie zaprezentowany w sobotę podczas uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego w Warszawie.

jr//kdj/k


A tutaj efekt pracy artysty: http://m.onet.pl/_m/01f800a8f5e5cf1577e24bfec7047c99,14,1.jpg
_________________
Homo liber sum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
5k18a




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:59, 14 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponoć wojsko nie ma kasy, ale jak widać to szasta na prawo i lewo. Ciekawe co na to NIK
_________________
Z Korwina wyrosłem jak z Teletubisiów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:25, 14 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można to nazwać korupcją bądź marnowaniem publicznych pieniędzy . Dlaczego marnowaniem , logika jest prosta , nie moje więc nie szukamy oszczędności . . Ja bym zabrał roczną premie osobie bądź osobom odpowiedzialnym za zamówienie loga . Tylko pieniądze - ich utrata - przemawiają do ludzi .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
5k18a




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:30, 14 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiające jest to, skąd wzięła się taka suma? Ja zlecając wykonanie logo firmy płaciłem kilka lat temu coś koło 600zł. Jakie racjonalne koszty stoją za taką ceną?
_________________
Z Korwina wyrosłem jak z Teletubisiów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yussuf




Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 113
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:05, 14 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5k18a napisał:
Jakie racjonalne koszty stoją za taką ceną?


Tu chyba raczej po raz kolejny potwierdza się pogląd, że cenę usługi dopasowuje się do zlecającego. Mała firma zapłaciłaby ca. 1000zł, WP - 22tyś. zł, a KrK zapewne 0zł Wink
_________________
Homo liber sum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:05, 14 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5k18a napisał:
Zastanawiające jest to, skąd wzięła się taka suma? Ja zlecając wykonanie logo firmy płaciłem kilka lat temu coś koło 600zł. Jakie racjonalne koszty stoją za taką ceną?


Jak skąd , płacimy wam 22 koła - za cos co warte jest góra 2 tysiące - a wy na oddajecie połowe , która to połowa trafia do naszej kieszeni . wszyscy sa zadowoleni , oprócz " Kowalskiego "
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibi123




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 207
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:43, 14 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe Aż się chce powiedzieć "Mam koneksje tu, mam koneksje tam i na was wszystkich sram" Very Happy
"autorem zwycięskiej pracy jest znany artysta plastyk Andrzej Pągowski, który wcześniej zaprojektował dla MON serię plakatów promocyjnych "Zawód - żołnierz". " I już wszytko jasne Very Happy

Edit: Ja akurat o tym w dzienniku przeczytałem Very Happy ale już poprawie żeby nie było ;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yussuf




Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 113
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:49, 14 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zibi123 napisał:
za Dziennikiem.pl "autorem zwycięskiej pracy jest znany artysta plastyk Andrzej Pągowski, który wcześniej zaprojektował dla MON serię plakatów promocyjnych "Zawód - żołnierz". " I już wszytko jasne Very Happy


w artykule z tvn24.pl jest napisane dokładnie to samo Wink
_________________
Homo liber sum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
C0LD F34R




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:22, 14 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako grafik mogę powiedzieć, że logo całkiem całkiem. W porównaniu do logo np. niesławnego WSI (przetarg chyba był robiony w przedszkolu Bad Grin ) to WP ma arcydzieło.



Chciałbym tyle zarabiać za projekt jednego logotypu (choć nie wiadomo spośród ilu propozycji wybierano). Z ceną jest tak jak mówi Yussuf: mała firma -> mała cena, mega firma -> mega cena. Tym bym się nie bulwersował, zwłaszcza, że logo nie wygląda źle. Co to jest 22 tysie dla wojska? Tyle co pierdnięcie... Co innego jeśli się płaci grubą mamonę za coś np. takiego:



ZION? Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
theonly




Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:40, 14 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak szczerze to nie widzę nic wyjątkowego w tym logo WP za ułamek tej kwoty mogli zatrudnić porządnego grafika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:23, 14 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artyści się cenią a żyć z czegoś trzeba.
W tym miesiącu ma zlecenia a w następnym nie ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:36, 14 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- To w kwestii logo mistrzostw (było na forum).

Ten grafik który robił logo dla WP, chyba położył na zdjęciu jakieś papierowe wyklejanki i sfotografował. Porażka straszna. Niech się do mnie wojsko zwróci, to zrobię im za połowę tej ceny logo którego nie będzie wstyd pokazać ludziom. Laughing Laughing Laughing
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
avk




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:10, 14 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5k18a napisał:
Zastanawiające jest to, skąd wzięła się taka suma? Ja zlecając wykonanie logo firmy płaciłem kilka lat temu coś koło 600zł. Jakie racjonalne koszty stoją za taką ceną?


Bo taka jest średnia rynkowa za prace tego priorytetu? Słusznie potwierdza się to reguła co do wielkości firmy bowiem projektując ID dla organizacji typu armia, kreując jej wizerunek mamy prawo żądać takiej a nawet większej sumy bowiem wpływamy na wizerunek instytucji, która będzie czerpała z tego niewymierne korzyści przez lata. Czym innym jest projektowanie logo dla małej czy rodzinnej firmy a wielkiego koncernu czy organizacji rządowej. Tak naprawdę płacimy za wizerunek, który zaprocentuje a nie ilość kresek czy liter więc bez sensu są wyliczenia typu "11 tysięcy za znaczek".

Nie cena jest skandaliczna a wykonawca "artysta". Ten człowiek to prawdziwy dinozaur, który artystycznie zatrzymał się w poprzednim wieku. Logo zalatuje socrealizmem, jest nieciekawe, bezpłciowe a do tego w żaden sposób nie jest związane z wizerunkiem naszego narodu ani nawet Wojska Polskiego. Dla przykładu zamieszczam logo innych formacji militarnych z całego świata:

logo wojsk Niemieckich:
http://www.gossler-elektro.de/download/31_bundeswehr_logo.jpg

logo wojsk Amerykańskich:
http://www.cs.amedd.army.mil/dms/dms/UsArmyLogo.jpg
http://www.nwcaonline.com/Logos/EGA.Marines.FP.V.jpg

logo wojsk Norwerskich:
http://www.divensis.no/gfx/folio/utvalgt_splash.jpg

logo wojsk Szwecji:
http://rlv.zcache.com/swedish_army_mug-p168209250511251390qzje_400.jpg

Wszystkie w mniejszym lub większym stopniu prezentują element charakterystyczny dla danej formacji czy kraju, są kompromisem nowoczesności z tradycją. Dlaczego więc my po raz kolejny dostajemy potworka, który nadaje się co najwyżej na logo aeroklubu latającego rozklekotanymi awionetkami? Problemem nie są jednak ludzie, którzy projektują takie potworki a osoby które to zatwierdzają jednocześnie pozwalając aby takie "coś" stawało się nieodłącznym elementem wizerunku naszego kraju.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
theonly




Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:14, 14 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No oni(@loga wojsk powyżej) to mają logo robione przez jakiegoś PRO Very Happy U nas pewnie 11k dostał synalek generała Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
C0LD F34R




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:37, 15 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

avk napisał:
Logo zalatuje socrealizmem, jest nieciekawe, bezpłciowe a do tego w żaden sposób nie jest związane z wizerunkiem naszego narodu ani nawet Wojska Polskiego.


Słuszna uwaga. Otwierając jednak to logo po raz pierwszy, spodziewałem się czegoś znacznie gorszego... dlatego nadal uważam, że nie jest złe graficznie. Ale w kontekście porównań do logotypów innych armii faktycznie wygląda to słabiutko i nie bardzo kojarzy się w ogóle z armią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yussuf




Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 113
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:00, 16 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kombatantom nie podoba się nowy znak promocyjny Wojska Polskiego. - Porównywanie Wojska Polskiego do Coca-Coli, czy nawet do pięknej akcji charytatywnej, jest dla nas wysoce niestosowne - tłumaczą.

Nowe, biało-czerwone logo składa się z liter WP z wpisanym w "P" orłem w koronie oraz z małego napisu "Wojsko Polskie". Z tej innwoacyjności polskiej armii nie są zadowoleni ombatanci zrzeszeni w Porozumieniu Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych (POKiN), której siedziba znajduje się w Krakowie.

Tylko barwy i godło państwowe

- Jedynym, uświęconym wielowiekową tradycją znakiem naszej armii są barwy i godło państwowe, widniejące na jej sztandarach i na żołnierskich mundurach. Za te symbole narodowych 'imponderabiliów' przelewało krew i ginęło za ojczyznę wiele pokoleń Polaków" - podkreślił w niedzielę rzecznik organizacji Jerzy Bukowski.

Kombatantów szczególnie oburzyła wypowiedź jednego z urzędników z Departamentu Promocji MON, który miał powiedzieć, że znak firmowy polskiej armii powinien być powszechnie rozpoznawalny, "tak jak Coca-Cola czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy". - Porównywanie Wojska Polskiego do Coca-Coli, czy nawet do pięknej akcji charytatywnej, jest dla nas wysoce niestosowne - uważa Bukowski.

Członkowie POKiN wysłali pocztą internetową pismo do szefa MON Bogdana Klicha, w którym apelują o zakazanie dalszych prac nad tym projektem.


za: tvn24.pl
_________________
Homo liber sum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:57, 16 Sie '09   Temat postu: Re: Logo dla WP za 22 tyś. złotych Odpowiedz z cytatem

Yussuf napisał:
Była strona prezydenta za "3 stówy", teraz wojsko płaci 11tyś. złotych za każdą literkę w swoim logo...

za: tvn24.pl

Cytat:
W dziale promocji polskiej armii coś się zmienia? Nie tak dawno odnotowaliśmy bezprecedensowy występ F16 w telewizyjnej reklamie wody mineralnej. T

jr//kdj/k


A tutaj efekt pracy artysty: http://m.onet.pl/_m/01f800a8f5e5cf1577e24bfec7047c99,14,1.jpg





Ja się pytam:
Jak ma się ma koszt logo do kosztu F16?

Użyteczność obu można uznać za porównywalną!



.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Logo dla WP za 22 tyś. złotych
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile