W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Strzeż się bałwochwalstwa - mówi katolik   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
13 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 7283
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:32, 30 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rebelianka napisał:
jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, że instytucja KK jest elementem tej samej układanki - WAKE UP!
obarczymy winą żydów - przechwyci nas kościół, zrzucimy odpowiedzialnośc na banki czy system monetarny - przykleją nam etykietę komunistów. czy te cwaniaki na górze naprawdę myślą, że ludzie są aż tak głupi?? i że wiecznie dadzą się ładować w durne ciasne szufladki?
Ja również raz jestem kapitalistą - raz socjalistą, raz z prawicy - raz z lewicy Smile Byłem już oczywiście antysemitą, faszystą i komunistą, a teraz o proszę - pogańskim żydem Very Happy
wegiel na raty napisał:
FreeG napisał:
Fakt, Kościół nie lubi konkurencji, ale śmieszy ta hipokryzja.

Ale ale! poczekajmy chwilę, a znajdzie się grono obrońców czci i godności Kościoła, bo na forum ich nie brak Very Happy


nasza święta katolicka wiara od wieków jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan
(1 Kor 1:23)
i po komentarzach widać kto poganin a kto Żyd
Wink
Tak właśnie działają stereotypy, dlatego na początku każdej dyskusji z obcą mi osobą zaznaczam, że nie zdoła mnie nigdzie przyporządkować. Jestem indywidualistą.



Z dzisiejszego numeru "FiM" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jozo2009




Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 149
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:53, 30 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciemność widzę, ciemność!

Kościół ostatnio bije wszelkie rekordy, ale z takimi głupotami to się jeszcze nie spotkałem. Wszystko co może zaszkodzić dogmatom jest złe i grzeszne. Ale ja w medycynie niekonwencjonalnej złego nic nie wiedzę. Żal.
Znam taką zakonnicę w wieku podeszłym - trudni się kobiecina w modlitwie i sporządzaniu naparów z ziółek wprost z "bożej apteki", pomaga na wszelkie dolegliwości, mnie nieraz pomogła i doradziła. O dziwo zawsze działa! Mówi; nie aspiryna, nie inne trucizny, wszak wokół rośnie wszystko co do długiego i zdrowego życia trzeba. Jak ja mam teraz tej dobrej kobiecie, co nikomu swej rady nie skąpi, powiedzieć by walizki do piekła pakowała. Żal, ach żal!!!
Nie widzi biedny KK, że sam sobie podobnymi akcjami szkodzi. Mizerne i śmieszne zarazem.
Harry Potter - bajka jak każda inna - szkoda tylko że bohater nie mówi; abra kadabra i W Imię Ojca I Syna... - to mógłby Watykan zaakceptować?
Też nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem samoobrony w akcie gwałtu jest różaniec! Tak! Nie sztuka walki, a różaniec. Jak się zresztą nie uda delikwenta udusić owym, to trzeba po takim przestępstwie nie na komendę policji, a do kościoła i świętą męczennicą zostać można. Co jest złego w filozofii uczącej pokory, zrównoważenia oraz pokojowych rozwiązań. To są zasady nr 1 we wschodnich sztukach (przynajmniej większości).
Kadzidełka? No to do kościoła trzeba iść, i od kościelnego kupić. Te z Indii to szatańskie "pety"!
Techno przemilczę, a z moją muzyką to pewno żadnych szans pukać do bram niebios nie mam.
Kurs szybkiego nauczania Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Litości! Co my tam jeszcze mamy? Shocked Joga? Mateczko Boska!
Głosuje na ten plakat, w pierwszym konkursie na plakat roku jak zorganizuje Radio Maryja!!! Perełka! Istne cudo!

Ludzie, nadejszły cienżkie czasy... a ciemność widzę, ciemność...
Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:05, 30 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do kursów szybkiego nauczania i wschodnich sztuk walki- chyba większość ludzi wie, że osoba niedouczona (z różnych powodów) i bezbronna jest bardziej podatna na manipulacje. Co kościół katolicki (a i nie tylko on) sprytnie wykorzystuje.
Swoją drogą większość rytuałów katolickich jest żywcem zerżniętych z religii pogańskich Wink. Chociażby te "medytacje", ale i np. rozbuchany do granic absurdu kult matki Jezusa. W pewnym momencie kościół zauważył, że oprócz sprawiedliwego i bezwzględnego Boga wierni potrzebują też ciepłej i miłościwej bogini-kobiety. I wymyślili, że na taką boginkę najlepiej nadaje się Maria Smile. Bo np. Maria Magdalena to już zła nierządnica i najlepiej ją przemilczeć Laughing .
Załamuje mnie ta instytucja, dobrze że nie muszę do niej należeć i nikt mnie do tego nie przymusza.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:59, 30 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He, he,
Kursy szybkiego nauczania - zabronione.
Kościół nie chce aby się zbyt szybko uczono,
lepiej pozostać lekko niedorozwiniętym. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:49, 01 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strzez sie balwochwalstwa - powiedzial katolik modlac sie w domu do obrazu swietego hahaaha.

Bylem kiedys w kosciele i kolo na koncu zapodaje ogloszenia. Oczywiscie najpierw prosba o jakies skladki, a potem mowa o obrazie swietym, ktory bedzie krazyl po calym miescie. Gadal jak ma wygladac ta cala ceremonia, jak przystroic dom i jak zajebal "obraz zostal -->OMODLONY<-- przez siostry ...... z klasztoru ......", to parsknalem. Co to znaczy omodlic haha? Co to daje? Moc? Szmoc? Tragedia.

Najwieksze balwochwalstwo jest wlasnie w KK i u prawoslawnych. Czczenie kazdego gowna, ktore tylko zostalo dotkniete przez swietego, papieza, czy poswiecone swieta woda. Oczywiscie kazdy moze sobie robic co chce, ale niech nie zakazuje innym podobnych praktyk, tyle ze konkurencynych. Hipokryzja, to za slabe slowo. Manipulacja bardziej pasuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:28, 03 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jozo2009 napisał:

Ludzie, nadejszły cienżkie czasy... a ciemność widzę, ciemność...
Sad

Ciemnosc.com ^^

Hipokryzja, ale do nich nie trafiają żadne racjonalne argumenty, to nie ich(katolików) poziom rozwoju, ich umysły jeszcze nie dorosły do myślenia formalnego(racjonalnego), działają w oparciu o zasady grupy i taki plakat raczej trafi do nich. Jednak wielu tych którzy na piekło skazani odejdzie od kościoła słuszną podejmując decyzję.

Katolicyzm który królował w średniowieczu teraz przegrywa i ostatkiem sił próbuje utrzymać jak najwięcej wiernych. Od czasu rewolucji przemysłowej myślenie ludzkie zmienia się z myślenia zasady/roli na formalno operacyjne/racjonalne, bo człowiek przystosowuje się do nowych warunków i kościół nic na to nie poradzi, prędzej czy później upadnie, a powstają już nowe potęgi jak światopogląd racjonalny który też doczekał się swoich kapłanów.
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wiraz




Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 477
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:35, 03 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@iaro:
Cytat:
(...)Bo np. Maria Magdalena to już zła nierządnica i najlepiej ją przemilczeć(...)

moglbym w zasadzie przystapic do kultu marii magdaleny na wzor wenus/afrodyty:] nie dosc ze byl by to odlam jedynej 'slusznej' wiary, to mozna by jeszcze to
zarejestrowac (np klaszotr pod wezwaniem m.m.) tam siedzialy by sobie >siostry magdalenki<
oczywiscie trzeba by zrobic jakis abonament dla wiernych/klientow zeby ten caly harem utrzymac:P i jak rydzyk - majbachy i wolna energia(geotermia)Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:39, 03 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiraz, dobre Very Happy. Do takiego kościoła to nawet mógłbym wstąpić Cool.
Religia bez wyrzeczeń i manipulacji-to byłoby to! Very Happy
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:23, 03 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To by nie była religia, to by nie był klasztor tylko burdel.
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wiraz




Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 477
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:08, 03 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serio? nieee.. :>
ale taki.. święty burdel:]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:39, 03 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież w ten sposób oddawano by w tym klasztorze cześć bogini M-M Laughing .
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiraz




Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 477
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:12, 03 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a szpece z 'pimp my ride' mogli by zaprojektowac propaganda-truck.
chyba rozpierdalamy temat..

cały konsumpcjonizm jest manifestem bałwochwalstwa - chociażby gadżeciarstwo - telefony, samochody etc. trudno się od tego uwolnić. bo założenie jest ok - wystrzegać się bałwochwalstwa, kultu przedmiotu, czegokolwiek. tyle że z wszystkimi kosnekwencjami - wraz z tym co proponuje kościół /tu taka sprzeczność z definicją/. dlaczegoby nie zwrócić się w stronę czegoś prawdziwego? naturalnego? np miłości:D
czyli co? klasztor m.m. Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
8N




Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 267
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:23, 11 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapodam coś jako ciekawostkę:






Cytat:
Wierni z kościoła Jezusa Miłosiernego w mieście Saint Andre na francuskiej wyspie Reunion twierdzą, że w zagłębianiach poduszki na krześle księdza objawiła się im twarz Jezusa. Wieść o objawieniu rozniosła się bardzo szybko. Pielgrzymują tam już tysiące katolików


http://fakty.interia.pl/galerie/ciekawos.....8092,5,271
_________________
Everything is OK
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:39, 11 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pray ta ludzkość jednak przepadnie!
Jak ich nazwać, jak nie kretynami...?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Erydan




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 117
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:46, 11 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwestię bałwochwalstwa świetnie tłumaczą słowa apostoła Pawła wygłoszone na Areopagu:

Dzieje 17:23-34;

Cytat:

(23) Przechodząc bowiem i oglądając wasze świętości jedną po drugiej, znalazłem też ołtarz z napisem: "Nieznanemu Bogu". Ja wam głoszę to, co czcicie, nie znając. (24) Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką (25) i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko. (26) On z jednego /człowieka/ wyprowadził cały rodzaj ludzki, aby zamieszkiwał całą powierzchnię ziemi. Określił właściwie czasy i granice ich zamieszkania, (27) aby szukali Boga, czy nie znajdą Go niejako po omacku. Bo w rzeczywistości jest On niedaleko od każdego z nas. (28) Bo w nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, jak też powiedzieli niektórzy z waszych poetów: Jesteśmy bowiem z Jego rodu. (29) Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka. (30) Nie zważając na czasy nieświadomości, wzywa Bóg teraz wszędzie i wszystkich ludzi do nawrócenia, (31) dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych. (32) Gdy usłyszeli o zmartwychwstaniu, jedni się wyśmiewali, a inni powiedzieli: Posłuchamy cię o tym innym razem. (33) Tak Paweł ich opuścił. (34) Niektórzy jednak przyłączyli się do niego i uwierzyli. Wśród nich Dionizy Areopagita i kobieta imieniem Damaris, a z nimi inni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:44, 11 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety katolicy nie czytają swojej księgi, a jeśli już to pasujące im fragmenty. Ten cytat oczywiście można zanegować znanym sloganem "to kwestia interpretacji" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:16, 11 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam tylko że:
Zdaniem katolików wizerunkom Chrystusa i Marii oddaje się cześć nie ze względu na jakieś nadprzyrodzone właściwości, lecz z uwagi na to, kogo wyobrażają. The World Book Encyclopedia wyjaśnia, iż „Kościół katolicki czci obrazy jako symbole ludzi, których one przedstawiają”. Księża uczą, że cześć oddawana obrazom jest stosowna, jeśli ustępuje czci oddawanej samemu Bogu.

W rzeczywistości ludzie praktykują kult obrazów. Nawet New Catholic Encyclopedia przyznaje, że taki kult jest „aktem wielbienia”. Ale Jezus Chrystus wykluczył używanie wizerunków jako pomocy w zbliżaniu się do Boga, powiedział bowiem: „Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie” (Jana 14:6, BT). Nic więc dziwnego, że pierwsi chrześcijanie byli przeciwni kultowi obrazów.

Tymczasem dzisiejsze chrześcijaństwo prześciga pod względem kultu wizerunków wszystkie inne religie. Pomimo tylu dowodów historycznych i biblijnych świadczących o tym, jak niemądre jest wielbienie figur i obrazów, rzekomi chrześcijanie na całym świecie kłaniają się im i zanoszą do nich modły, szczerze pragnąc zbliżyć się do Boga. Dlaczego to robią?

Zwiedzeni przez nieprzyjaciela

Prorok Izajasz wyjaśnił, dlaczego współcześni mu czciciele bożków nie dostrzegali bezsensu swego postępowania: „Zaślepione są ich oczy, tak że nie widzą, a serca zatwardziałe, tak że nie rozumieją” (Izajasza 44:18, Bw). Kto potrafi wywierać na ludzi taki wpływ? Na synodzie ikonoklastów w roku 754 oznajmiono, że inicjatorem kultu wizerunków jest Szatan, pragnący za ich pomocą odwieść ludzi od Boga.

Harmonizuje to z natchnionym Pismem Świętym, które setki lat wcześniej stwierdzało, że [b]główny przeciwnik Boży — Szatan Diabeł — „zaślepił umysły” ludzi, aby „nie olśnił ich blask” prawdy (2 Koryntian 4:4, BT). Kto zamiast zbliżać się do Boga oddaje cześć obrazowi lub figurze, ten w rzeczywistości służy demonom (1 Koryntian 10:19, 20).[/b

Koniec kropka.
_________________
„Największe prawdy są zarazem najprostsze - tak też jest z największymi ludźmi”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:00, 11 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale Jezus Chrystus wykluczył używanie wizerunków jako pomocy w zbliżaniu się do Boga, powiedział bowiem: „Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie”


chciałąm tylko sprostować , że w wersji orginalnej mantry aramejskiej brzmiało to inaczej (niż w tekstach spisanych w N.T.)
aramejski tekst wypowiedziany był dosłownie " Ja jest drogą, prawdą,i życiem"
i nie chodzi tu w treści że Jeshua uważał siebie dla innych za boga czy też jedyną drogę , prawdę i życie, tylko dawał ludziom do zrozumienia że ich własne Ja jest boskością.
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:45, 16 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z drugiej strony, to jest sygnal, ze najezdzcy z bliskiego wschodu nie zdolali wytepic do konca naszych tradycyjnych wierzen i cos sie ostalo pod nieco zmienionymi postaciami. Zreszta w Grecji to fajnie wyszlo. Niektorzy dawni bogowie, czy herosi maja teraz przed imieniem "sw" i sa patronami tych samych dziedzin zycia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Waldek




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 1253
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:28, 06 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duch nowoczesności w Kościele Katolickim
Nie lubisz brudzić się przy zapalaniu świeczki w intencji? Już teraz nasza wspaniała maszyna zrobi to za Ciebie!


_________________
Waldek1984.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:37, 28 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właściwie komentarz jest zbędny...

http://cia.bzzz.net/za_napis_zryj_jak_maryja_kara_wiezienia

Cytat:

Za napis "Żryj jak Maryja" kara więzienia
XaViER, Wto, 2009-07-28 09:09 Kraj | Klerykalizm | Represje

Osiemnastolatka za przerobienie kościelnych napisów propagandowych dostała rok pozbawienia wolności w zawieszeniu i grzywnę 400 zł - informuje Dziennik Wschodni.

W listopadzie ub. roku dziewczyna wraz z kolegą przerobiła flamastrem napis nad drzwiami do kościoła parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach. "Żyj jak Maryja” stało się "Żryj jak Maryja”, a "Trwaj w wierze” – "Trwaj zwierze”. – Akcję dziewczyny i chłopaka zauważył świadek, który powiadomił Straż Miejską – mówi Marcin Koper, rzecznik puławskiej policji. Oficjalne doniesienie na Karolinę złożył ksiądz z parafii.

- Rozprawa wyglądała tak, że do wszystkiego się przyznałam, przeprosiłam i powiedziałam, że nie miałam zamiaru obrażać uczuć religijnych. Potem rzeczywiście zgodziłam się na karę, ale na pewno sama jej nie zaproponowałam. Niewiele zrozumiałam z tego, co mówił sędzia. Dopiero później od kuratorki dowiedziałam się, jak dokładnie brzmi cały wyrok. Nie odwoływałam się, bo chciałam mieć to wszystko już za sobą – mówi dziewczyna.

– Nie chcieliśmy robić z tego wielkiej afery, ale czy można pobłażać takim zachowaniom? Tej dziewczyny może i szkoda, ale to powinno działać wychowawczo na innych – mówi ksiądz ze wspomnianej parafii.

- Na podstawie przytoczonych faktów wydaje się, że wyrok jest dość surowy. Sąd wybrał najsurowszą z przewidzianych kar, czyli pozbawienie wolności. Można się zastanawiać, czy szkodliwość społeczna tego czynu była aż tak wysoka? - zastanawia się dr Julita Rybczyńska z Zakładu Praw Człowieka Wydziału Politologii UMCS. - Poza tym mam jeszcze refleksję natury ogólniejszej, dotyczącą selektywności ścigania. Prokuratura z wielką sumiennością ściga i wystosowuje akty oskarżenia w drobnych nawet przypadkach podejrzenia o naruszenie uczuć religijnych, natomiast bez jej reakcji pozostaje np. wiele publicznych i bardzo szkodliwych społecznie wypowiedzi rasistowskich i antysemickich.


Ciekawe jaką karę dostałbym za pytanie czy Jezus walił swojego osiołka...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przesmiewca




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 115
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:05, 28 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem szczerze ze wcześniej nie przeglądałem tego tematu, ale coś wydało mi się śmieszne...
Kolega BN dał fotografie (boskiej) poduszki. Tylko ja widzę podobieństwo ?:PPPP






A może im się to w wielkanoc pokazało ?? :>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:25, 28 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś może mi skromnemu wyjaśnić, po co brandzlujecie się i wzajemnie wniecacie, skoro nie należycie do kościoła więc i troska przez Was nie przemawia ani zazdrość bo należeć nie chcecie?

astrit napisał:
chciałąm tylko sprostować , że w wersji orginalnej mantry aramejskiej brzmiało to inaczej (niż w tekstach spisanych w N.T.)
aramejski tekst wypowiedziany był dosłownie " Ja jest drogą, prawdą,i życiem"

A to, jeśli to prawda jest ładne i zastanawiające. Ja jako świadomość i wola zwłaszcza w połączeniu z "Jestem który jestem", czyli znowu mający świadomość. Gdzie takich rzeczy szukać astrit?
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
BlackiceWR




Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 42
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:57, 28 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że nie wielu z Was wie co to jest wiara i kościół

Szkalujecie go na każdym kroku bawiąc się przy tym przepysznie
Wątpię aby choć jedna osoba z Was przeczytała co przedstawia biblia i jakie nauki ze sobą niesie.
Czym jest kościół, że nie jest to instytucja pod jakimś adresem ale że jest to coś więcej, coś co dotyka bezpośrednio naszego serca i sprawia że potrafimy uśmiechnąć się do drugiego człowieka podać mu rękę i podzielić się ostatnim kawałkiem chleba. Nie umiem pięknie pisać ale jeśli nikt nie zgłębił nauk Jezusa i nie odkrył prawdziwej potęgi w nich zawartej nie mam prawa wypowiadać się na temat kościoła.
Zdaję sobie sprawę z tego że w obecnych czasach kk przeżywa ciężkie chwilę (i jeszcze raz podkreślam że nie chodzi mi o instytucję ale o nasze serca) Ja również do końca nie zgadzam się z pewnymi jego twierdzeniami i założeniami, nie podoba mi się podejście do in vitro, nie utożsamiam się z dewotkami klęczącymi w kościele i obsmarowującymi dupy innym ludziom będąc poza. Musimy otwarcie powiedzieć że kościół jest tylko w nas samych i poprzez nasze zachowania i świadectwa jakie dajemy na zewnątrz umacniamy go
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
umbar




Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 19
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:27, 28 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej, przecież ten plakat (i cała ta strona) to jest PRYWATNA inicjatywa jakiejś grupy ludzi. Nie przypominam sobie, aby było jakieś oficjalne oświadczenie KK odnośnie diabelskiego wpływu sztuk walki, dzwonków feng shui, tatuaży czy czego tam jeszcze. A to że wiszą takie plakaty, cóż, różni są księża, ale również różni są wierni!
Większość powyższych opinii dotyczy skrajnych oszołomów, którzy we wszystkim doszukują się diabelskich mocy, ale chyba jasne jest, że skrajności są złe. I koniec.

Nie ma sensu rozprawianie nad takimi ulotkami, bo nie każdy popiera to co na nich zawarte. Proste.

A odnośnie tych elektrycznych świeczek to nie jest specjalność tylko w kościołach katolickich...

Polecam poskramianie emocji, trochę umiaru i dystansu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Strzeż się bałwochwalstwa - mówi katolik
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile