W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Witamina C z czarnej porzeczki  
Podobne tematy
Moje doświadczenia z wit. C69
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Odsłon: 9446
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:53, 30 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu są ciekawe informacje nt witaminy C:
http://kopalniawiedzy.pl/witamina-C-przeziebienie-3010.html

Wyspa, lepiej jeść naturalne warzywa i owoce, a nie sztuczne suplementy. Mimo że do produkcji Twoich suplementów wykorzystano owoc czarnej porzeczki, to po dodaniu odczynników chemicznych w celu wyekstrahowania z niej witaminy C produkt stał się sztuczny i musi posiadać jakieś działania niepożądane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:10, 30 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja staram sie jesc coraz wiecej owoców typu pomarańcze, banany, winogrona, już niedługo truskawki i malinki Very Happy -> nie uzywam juz białego cukru -> jem czasem miód -> no i dieta wega mnie interesuje -> a no i jem jeszcze szynke ale taką niesolankową -> no wiecie tą drogą... ale i tak szynka to szynka ale lepsza taka niz solankowa Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:25, 30 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owoce Ok, ale mięso też jest ważne w diecie.
Hehe nie obraź się ale skoro nie jesz mięsa to chyba nie pracujesz fizyczne, bo nie wyobrażam sobie po całym dniu ciężkiej pracy pożywić się kanapkami z warzywami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:16, 30 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pracuje nad filmami i stronką... nie mam czasu na inną prace hehe Smile

mięso jest zbędne jak sie przejdzie na wege Wink ale do tego to mi jeszcze troche brakuje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FallenAngel




Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 119
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:20, 30 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O a mam pytanie czym sztuczna witC się różni od nie-sztucznej?
_________________
Ta piosenka powinna być myślą przewodnią tego forum Razz http://www.youtube.com/watch?v=8s_LnU8mH-Q
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:32, 30 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyspa napisał:
a no i jem jeszcze szynke ale taką niesolankową -> no wiecie tą drogą... ale i tak szynka to szynka ale lepsza taka niz solankowa Wink


Wyższa cena nie musi korelować z lepszą jakością. Dopóki sam nie przygotujesz szynki, to nie będziesz wiedział co jesz.

FallenAngel napisał:
O a mam pytanie czym sztuczna witC się różni od nie-sztucznej?


Pytasz poważnie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FallenAngel




Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 119
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:06, 30 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkowicie poważnie. Bo nie wiem czy chodzi o dodatki do tabletek czy o sam związek.
_________________
Ta piosenka powinna być myślą przewodnią tego forum Razz http://www.youtube.com/watch?v=8s_LnU8mH-Q
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:33, 30 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FallenAngel napisał:
O a mam pytanie czym sztuczna witC się różni od nie-sztucznej?

Od naturalnej?

FallenAngel napisał:
Całkowicie poważnie. Bo nie wiem czy chodzi o dodatki do tabletek czy o sam związek.

Dodatek do tabletek w postaci witaminy C?

Naturalna witamina C występuje tylko i wyłącznie w pożywieniu. Witamina C w tabletkach zawsze będzie syntetyczna lub półsyntetyczna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FallenAngel




Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 119
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:22, 30 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm.... Czyli każda wit C w tabletce jest syntetyczna? Nawet ta pobrana z owoców? Aha i czym różni się syntetyczna od połsyntetycznej?
_________________
Ta piosenka powinna być myślą przewodnią tego forum Razz http://www.youtube.com/watch?v=8s_LnU8mH-Q
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:53, 30 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FallenAngel napisał:
Hmm.... Czyli każda wit C w tabletce jest syntetyczna? Nawet ta pobrana z owoców?

Jeśli do produktu naturalnego dodasz produkt chemiczny to jak wg Ciebie powinien się nazywać? Naturalny?
FallenAngel napisał:
Aha i czym różni się syntetyczna od połsyntetycznej?

Syntetyczne:
http://www.eioba.pl/a73842/witaminy_naturalne_a_syntetyczne
Półsyntetyczne:
Otrzymane po dodaniu substancji chemicznych do produktu naturalnego w celu wyekstrahowania witaminy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gagatek




Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:50, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
http://www.eioba.pl/a73842/witaminy_naturalne_a_syntetyczne


Nie polecam brać informacji z tego linku na poważnie.
To prawdziwy list pochwalny dla głupoty jego autora.
Jeszcze nigdy wczesniej nie widziałem tylu wyjetych z kontekstu wiadomosci i tak poprzekrecanych.
Jedyne co godne polecenia to komentaże czytelnikow.Równie oburzonych jak ja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:19, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gagatek napisał:
Nie polecam brać informacji z tego linku na poważnie.
To prawdziwy list pochwalny dla głupoty jego autora.

Moglbys rozwinac swoja opinie i poprzec ja jakimis dowodami?
_________________
"Choroby są procesem pozbywania się toksyn z organizmu. Wszystkie choroby mają jedną przyczynę, choć objawiają się w różny sposób, w zależności od miejsca, w którym występują." Hipokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:41, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby witamina C otrzymywana sztucznie jest prawoskrętna, a naturalna lewoskrętna (gdzieś to tutaj na forum przeczytałem, ciekawe czy prawda).

A co do tematu z wcześniej, czyli szkodliwość witamin to jedyne witaminy, które moga mieć efekty uboczne to: A, E, D3 i K, bo są to witaminy rozpuszczalne w tłuszczach i organizm nie jest w stanie się ich pozbyć jeśli ich ilość będzie toksyczna. Nie wiem jak tam w filmach o terapiach dietowych, czyli np jedzenie ma znaczenie, czy ta informacja którą posiadam jest prawdziwa. Wiem natomiast tyle, że mój kuzyn miał długotrwały nadmiar wit. D3 i mu płuco zwapniało, został kaleką, z tym, że brał sztuczną witaminę. Dlatego np jeśli zabijecie niedźwiedzia i będziecie chcieli zjeść jego wątrobę to nie polecam, ponieważ niewielka ilość tej wątroby ma taką ilość witaminy A, że się znajdziecie na tamtym świecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:54, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
,,Sekret witaminy C” dr Robert F. Cathcart – fakty

Tłumaczenie z archiwum strony www.orthomed.com

,,Wirus Ebola i z Marburga, ptasiej grypy, wirus gorączki zachodniego Nilu, polio i wszelkich ostrych chorób zakaźnych mogą być leczone albo zaleczane wielokrotnymi dawkami witaminy C

Wyniki z Marburga 3 maja 2005:

Przemysł farmaceutyczny, eksperci na temat gorączki krwotocznej = 280 drastycznych przypadków śmierci, krwawienie, plucie krwią, inne swoiste objawy szkorbutu
Badanie poziomu witaminy C we krwi = 0
Próbne badanie kuracji askorbinowej = 0

Wyniki z Marburga 18 maja 2005:

Przemysł farmaceutyczny, eksperci na temat gorączki krwotocznej = = 311 + 8 = 319 dramatycznych przypadków śmierci, krwawienie, plucie krwią, inne swoiste objawy szkorbutu
Badanie poziomu witaminy C we krwi = 0
Próbne badanie kuracji askorbinowej = 0

Większość przypadków wirusa Ebola i z Marburga, ptasiej grypy, i gorączki zachodniego Nilu jak wszystkich ostrych i zakażeń mogą być leczone lub zaleczone wielokrotnymi dawkami askorbinianu sodu (witamina C aplikowana dożylnie). Dzieje się tak, ponieważ wszystkie te choroby powodują objawy i zabijają z powodu ogromnej ilości wolnych rodników. Witamina C (akorbinian) jako silny antyoksydant oczyszcza komórki z wolnych rodników, działając poprzez dostarczanie elektronów neutralizujących duże ilości wolnych rodników powodujących te choroby.

To prawda, że staramy się nie tracić zasobów witaminy C, witaminy E i innych czynników zwalczających wolne rodniki, ale przeważnie uważamy, że małe ilości witamin zapobiegają chorobom.

Niestety najczęściej pomijanym faktem jest ten, mówiący, że niektóre z tych zwalczających wolne rodniki (zwłaszcza witamina C i E) są niszczone bardzo szybko w chorych tkankach przytłoczonych przez wolne rodniki.

Oczywistym przykładem tego mógłby być ostry gnilec ogólnoustrojowy, objawiający się gorączką krwotoczną. Okazuje się, że zręcznie ukrywa się fakt, iż nikt nie zaleca badań poziomu witaminy C we krwi u ciężko chorych pacjentów z krwotokami.

Można spekulować, dlaczego pacjentom z krwotokami nie zaleca się badań poziomu witaminy C we krwi, kiedy najbardziej znanym symptomem szkorbutu są krwotoki. Czy to trudny do pojęcia poziom głupoty, czy może są jakieś finansowe przyczyny nie zlecania badań i nie podejmowania leczenia wywołanego w sposób oczywisty przez ostry szkorbut/gnilec?

Kluczowym zagadnieniem i zagadnieniem pomijanym nawet przez naukowców najbardziej zorientowanych w tematyce żywieniowej jest to, że przy pomocy większości antyoksydantów pochłaniających wolne rodników, elektrony wchłaniane w zwykłych a nawet dużych dawkach są minimalne, a większość elektronów jest dostarczana przez proces metaboliczny u pacjenta. Te procesy są niestety lawinowe pod względem szybkości.

Ilekroć pojawiają się objawy stanu zapalnego, tempo w jakim organizm może dostarczyć korzystne elektrony zostaje przekroczone. Witamina C jest jedynym czynnikiem zwalczającym wolne rodniki, który możemy przyswoić w dużych ilościach. Jest niezbędna do dostarczenia tej liczby elektronów, która zneutralizuje te ogromne ilości wolnych rodników, jakie są wytwarzane w większości chorób. Jednakże w przypadku Eboli, Marburga, gorączki zachodniego Nilu i ptasiej grypy, te ilości wolnych rodników, jakie są wytwarzane w tych procesach chorobowych, są za duże nawet dla dużych doustnych dawek witaminy C (kwasu askorbinowego). Ilość elektronów w askorbinianie sodu, która może być tolerowana dożylnie jest nawet większa niż elektronów w kwasie askorbinowym tolerowanym doustnie. Dlatego też, w tych ciężkich przypadkach niezbędne jest dostarczenie wystarczającej ilości elektronów przy pomocy askorbinianu sodu podanego dożylnie.

Mówiąc wprost, wszystkie te informacje muszą być chowane w tajemnicy przed opinią publiczną, ponieważ mogłoby się stać oczywistym dla każdej myślącej osoby, że skoro witamina C może leczyć Ebole, Marburg, gorączkę zachodniego Nilu i ptasią grypę, to co w przypadku innych chorób zakaźnych i stanów zapalnych?

Jest to powodem, dla którego wyleczenie polio przez dr med. Frederik Klennera opublikowane w 1949 roku było trzymane w tajemnicy. To właśnie z tego powodu wyszukiwarka Google dla hasła witamina C dziś uzyska 6-12 milionów linków (wyszukiwarka Yahoo 9 milionów, w.Ask Jeeves 4 miliony w zależności od dnia. Jednak powinno nas zastanowić, iż w rocznym wykazie JAMA( Dziennik Amerykańskiego Medycznego Stowarzyszenia) albo w rocznym wykazie Nowo Angielskiego Dziennika Medycznego nie ma ani jednego odniesienia do witaminy C.

Jeżeli każdy wiedziałby jak używać dużych dawek witaminy C – askorbinianu doustnie i dożylnie, byłoby to finansową katastrofą dla przemysłu farmaceutycznego.

Zasadniczym pytaniem jest, czy sekret witaminy C może być zachowany w tajemnicy teraz, kiedy Internet wykrzykuje prawdę cały czas. Telewizja, radio, magazyny, medyczne czasopisma, lekarze, farmaceuci, prawnicy, politycy, wydawcy naukowi mogą się na to zgodzić, będąc tym w ogromnym stopniu finansowo zainteresowani, ale Internet nie. Ten sekret witaminy C kosztuje tryliony dolarów i miliony istnień przez lata.

Jeżeli masz stronę internetową i znasz moc witaminy C, nawet w przypadku przeziębień czy grypy, proszę zalinkuj tą stronę. Wyślij e-maile do znajomych na ten temat. Musimy zmusić do uczciwego zbadania i wykorzystania wielokrotnych dawek witaminy C. To, jak się mają sprawy z obecnym wykorzystywaniem dużych ilości witaminy C nie zostanie zbadane.

Uczciwe zbadanie askorbinianu nie jest w finansowym interesie przemysłu farmaceutycznego. Ale oni nie mogą kontrolować Internetu i możemy wymusić dyskusję na ten temat (…)”


Cieka wy link: http://www.seanet.com/~alexs/ascorbate/1.....n2-p99.htm
Jeszcze jeden ciekawy link: http://www.orthomed.com/
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gagatek




Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:51, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fado napisał:
Cytat:
Moglbys rozwinac swoja opinie i poprzec ja jakimis dowodami?

Nie muszę tego robić bo było by to dublowaniem postów na tym forum i zniegodne z jego zasadami.Proponuje przeczytać te dotyczące witamin ,których autorzy bardzo sie napracowali by przytoczyć nam wiarygodne inforamcje.
Nie chce sie powtarzeać zatem.
W nawiazaniu do wiedzy zgromadzonej na tym forum odnosnie manipulacji umysłu człowieka,która wyraznie mówi o tym,że istnieją takie mozliwosci chcę nadmienić iż są w wypowiedziach niektórych autorów postów uzywane zwroty, majace stanowić dla nas argument wyrażane w formie typu :

- ...przeróżne szkodliwe substancje ( ale jakie konkretnie?- autor nie wymienia żadnej)
- ...róznorakie powikłania a nawet ciężkie choroby(ale jakie konkretnie?- autor nie
wymienia żadnej)
-...wiele zródeł mówi ,że....( znów nie wiemy na jakie autor sie powłuje)
-...powszechnie wiadomo,że../tutaj pada jakieś uogólnienie/ (znów próba przemycenia
argumentu na wzocnienia swoich racji)
-...słyszałem ,żę...(autor nie podaje skad to wie)

Jestem pewny,że kazdy z was spotkał się z niejdną tego typu wypowiedzią.
W wielu przypadkach jednak nie mamy doczynienia z manipulacją a jedynie z brakiem wiedzy i głupotą.


Doradzam zatem czujność .

Fado.
Wczytaj sie w art. pochodzący z linka.Przeczytaj wszystkie komentarze a następnie pomyśl.
Załóże się ,że nie bedzie co udowadniać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:45, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak przy okazji, nawet nei wiem kiedy, ale odstawiłem całkowicie cukier a herbatę piję zawsze niesłodzoną i smakuje mi lepiej niż z cukrem... owoce, czekolada, soki... wszystko jest lepsze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:33, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://poland.calivita.com/site.php?action=product

Co sądzicie o ich produktach ? Zwłaszcza o ich witaminie C500? Czy to jest syntetyk czy naturalne produkty ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
detro




Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 163
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:24, 07 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest naturalna witamina C:




to jest syntetyk:









jarzysz Pumcia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:45, 07 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biorę taką:

http://www.e-vita.istore.pl/sklep,1841,,.....ent=346117

Poza tym piję napój z imbirem, sokiem z cytryn i miodem (sporządzany na zimno i przechowywany w lodówce).

detro - czy skoro sok z cytryny jest też naturalny, to skrystalizowany askorbinian w tabletce nie ?
_________________
We wszystkim trzeba mieć umiar ... nawet w umiarze.

Za niezgodność poglądów i działań z własnymi Bimi zmniejsza limity.

Na szczęście kary ta są mniej dotkliwe niż za to samo 30 lat temu.

Pozdrowienia dla oficera prowadzącego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JimmyB




Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:01, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Człowiek jako jeden z niewielu ssaków na ziemi nie syntezuje (wytwarza) witaminy C. Błąd w sztuce "natury/stwórcy/ów"? Nie wydaje mi się Wink. W naszym organizmie rolę witaminy C odgrywa cholesterol - człowiek odżywiający się w sposób prawidłowy, zdrowy, zjada wystarczająca ilość wiatminy C wraz z pożywieniem. Moim skromnym zdaniem wszelka suplementacja to nic innego jak nabijanie kieszeni koncernom i firmom farmaceutycznym. Już sama nazwa "Suplement" mówi, czym to jest Smile Prawdziwą apteką jest to, co rośnie i żyje na naszej planecie - nic więcej do zdrowia nie potrzeba. Suplementy diety w kapsułkach mogą co najwyżej pomóc uzupełnić niedobory makro i mikro elementów, które trudno uzyskać w codziennej diecie, niestety coraz bardziej wyjałowionej z "życia". Wszelkie "centrum" jest g warte - organizm tego nie przyswaja, lub przyswaja w stopniu minimalnym. Jeśli już upieracie się na suplementację, kupujcie suplement które nawzajem się uzupełniają - wiatminy spełniają swoją rolę, jeśli mają związki potrzebne do spełniania tej roli - inne witaminy, makro i mikroelementy. Branie wiatminy c kapsułkach nie da nic, jeśli nie dostarczy się substancji potrzebnych do przyswojenia tego przez organizm. Najłatwiej przyswajalne są wiatminy przyjmowane z pożywieniem (Jak najmniej przetworzonym)

W 100 gramach produktu znajduje się:

Nazwa produktu Witamina C (w mg)
Źródła bogate
Porzeczka czarna 183
Papryka czerwona 144
Brukselka 94
Papryka zielona 91
Kalafior 69
Szpinak 68
Truskawki 66
Poziomki 60
Kiwi 59
Cytryny 50
Pomarańcze 49
Porzeczka czerwona 46

Podstawowe źródła w naszym pożywieniu
Kapusta czerwona 54
Kapusta biała 48
Pomidory 23
Kapusta kwaszona 16
Ziemniaki wczesne 16
Ziemniaki późne 11


80% produktów znajdujących się w sklepach, nie powinno być spożywane przez osoby chcące pozostać w dobrym zdrowiu przez długie lata Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
detro




Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 163
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:08, 10 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JimmyB świetny post zgadzam się w 100%!



suspenser napisał:

detro - czy skoro sok z cytryny jest też naturalny, to skrystalizowany askorbinian w tabletce nie ?

Nie, nie jest naturalny - sama nazwa na to wskazuje. Czy w przyrodzie występują tabletki?
we wszystkim liczy się przyswajalność na daną substancję. Im bardziej przetworzony produkt tym mniej przyswajalny. po co robić tabletki skoro można jeść ziemniaki albo kapustę?



Ja kupiłem 'Natur C' firmy sanbios. Podobno jedna z kilku lepszych "naturalnych" witamin C na rynku. Ale jak narazie nie użyłem bo nie miałem potrzeby. A im więcej czytam tym więcej wiem i widzę że: żywe, enzymatyczne, organiczne, naturalne produkty to klucz do zdrowia i wyjścia z ewentualnej choroby a nie syntetyczne tabletki.





było już na forum ale nie zaszkodzi przypomnieć:
Cytat:
Różnice między witaminami naturalnymi a syntetycznymi

Owoce i warzywa dostarczają składników odżywczych, które wpływają na zmniejszenie ryzyka zachorowań i codziennie uzupełniają niezbędne organizmowi witaminy, minerały i kalorie. Znana jest budowa niektórych składników wchodzących w skład warzyw i owoców, więc możemy je wytworzyć w sposób syntetyczny. Ale czy ich zażywanie zastąpi nam dietę naturalną? Dzisiaj po wielu latach doświadczeń wiemy, że z pewnością nie. Zobaczymy to na przykładzie bardzo popularnej witaminy C i głośnego w świecie dietetyków beta-karotenu. Ludzie przyjmujący naturalną witaminę C wraz z jedzeniem rzadziej zapadają na niektóre nowotwory niż ci, co zażywają syntetyczną witaminę C w tabletkach. Dlaczego? Witamina C to nazwa kwasu askorbinowego. Nie ma różnicy między kwasem askorbinowym uzyskiwanym z cytryny, a kwasem askorbinowym wytworzonym chemicznie. Pod względem składu chemicznego jest on taki sam jednakże wyniki badań w aspekcie zapobiegania nowotworom wykazują, że różnice są. Okazuje się, że decydujące znaczenie ma tu nie sam kwas w swej czystej postaci, ale składniki obecne obok niego w świeżych owocach i warzywach. Te dodatkowe składniki to bioflawonoidy i fenole obecne we wszystkich roślinach zawierających właśnie kwas askorbinowy. Związki te, oraz kilka innych, dla których nie wymyślono jeszcze nazwy, są najprawdopodobniej tym dodatkiem, z powodu którego naturalna postać witaminy C działa skuteczniej i jej efekt profilaktyczny jest nieporównywalny z żadnym syntetykiem. Wiele badań poświęcono też innemu składnikowi odżywczemu: beta-karotenowi. I w tym przypadku zwiększone zainteresowanie akurat tym składnikiem spowodowane zostało jego wpływem na obniżanie częstości występowania pewnych odmian nowotworów. Udało się uzyskać sztuczny beta-karoten i wydawało się, że ta substancja (karotenoid, syntetyczny all-trans beta-karoten) może zostać magicznym lekiem zapobiegającym nowotworom. Jednakże w trakcie dalszych badań nastąpiło coś nieoczekiwanego u osób otrzymujących ten syntetyczny lek nie zaobserwowano jego korzystnego wpływu. Co więcej, obserwacje sugerowały nawet, że nastąpiło zwiększenie zapadalności na nowotwory złośliwe, którym chciano zapobiegać. Po pewnym czasie okazało się, że w procesie syntezy uzyskuje się wyłącznie jeden izomer all-trans, natomiast w przyrodzie beta-karoten ma trzy pierwotne izomery. W przyrodzie beta-karoten obecny jest nierozłącznie wraz z innymi karotenoidami. Są wśród nich alfa-karoten, luteina czy zeaksantyna. Nasuwa się, zatem logiczne stwierdzenie, że podanie pojedynczego karotenoidu zupełnie nie spełnia swej roli, ponieważ nie współdziałają z nim pozostałe składniki występujące w naturalnych warunkach. Tylko podawane razem spełniają swoja leczniczą rolę, znaną ludziom od setek lat. Te dwa przykłady dowodzą, że natura oferuje nam produkt, którego nie da się zastąpić przez syntetyk. Przy porównywaniu składników naturalnych z syntetycznymi należy wziąć pod uwagę również składniki wspomagające lub wręcz umożliwiające ich przyswajalność. Składniki te znajdują się w warzywach i owocach, natomiast brak ich w związkach uzyskiwanych syntetycznie. Suplementacja polega właśnie na tym, że obejmuje cały zbiór składników występujących w przyrodzie, unikając ograniczania się tylko do polecania i stosowania pojedynczych witamin i składników mineralnych, i że nawet te naturalne, nigdy nie zastąpią prawidłowej diety oraz odpowiedniego stylu życia. Najlepsze rezultaty w ratowaniu zdrowia, czy też utrzymaniu swojego organizmu w dobrej kondycji, można uzyskać łącząc suplementację diety ze spożywaniem całego szeregu składników odżywczych obecnych w naturalnym pożywieniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
detro




Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 163
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:24, 10 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
tak przy okazji, nawet nei wiem kiedy, ale odstawiłem całkowicie cukier a herbatę piję zawsze niesłodzoną i smakuje mi lepiej niż z cukrem... owoce, czekolada, soki... wszystko jest lepsze


witaj w klubie Wink Dzięki tej małej operacji znikła mi alergia na jabłka, gruszki, orzechy i bóg wie co jeszcze Smile Cukier to biała śmierć, obniża odporność i jest do niczego nie potrzebny.

Chce jeszcze wyeliminować uczulenie na surową marchewkę i selera. Tylko nie wiem jak to zrobić Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:48, 10 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

detro napisał:
Chce jeszcze wyeliminować uczulenie na surową marchewkę i selera. Tylko nie wiem jak to zrobić Confused

Zastosuj:
1.Miksture oczyszczajaca
http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura
2. Diete prozdrowotna
http://www.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna
i pij koktajl blonnikowy: http://www.bioslone.pl/odzywianie/koktajl

Efekt gwarantowany Smile
_________________
"Choroby są procesem pozbywania się toksyn z organizmu. Wszystkie choroby mają jedną przyczynę, choć objawiają się w różny sposób, w zależności od miejsca, w którym występują." Hipokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JimmyB




Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:03, 10 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi koktajlami to bym uważał Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:30, 11 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JimmyB napisał:
Z tymi koktajlami to bym uważał Wink

Bez obawy Smile. Koktajl blonnikowy nie ma dzialania silnie przeczyszczajacego, raczej normuje wyproznienia. Trzeba jednak byc przygotowanym na objawy oczyszczania calego organizmu. Dokladny opis objawow towarzyszacych oczyszczaniu dostepny jest na forum Bioslone http://www.bioslone.pl/forum/
_________________
"Choroby są procesem pozbywania się toksyn z organizmu. Wszystkie choroby mają jedną przyczynę, choć objawiają się w różny sposób, w zależności od miejsca, w którym występują." Hipokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Witamina C z czarnej porzeczki
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile