W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Tyle zarabiają polacy  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1298
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bofain




Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 158
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:37, 14 Kwi '09   Temat postu: Tyle zarabiają polacy Odpowiedz z cytatem


Link do zdjęcia w dużej rozdzielczości
http://images39.fotosik.pl/99/34c7cad913e64ce0.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:48, 14 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WOW ale jesteśmy bogate ludy! Laughing

czemu różnica prezesa BPH między prezesem NBP jest tak ogromna?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:02, 14 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
WOW ale jesteśmy bogate ludy! Laughing

czemu różnica prezesa BPH między prezesem NBP jest tak ogromna?


Bo BPH jest prywatnym bankiem.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:23, 14 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najwięcej zarbiają ci, którzy nic nie robią, albo bez pomocy, których doskonale byśmy poradzili w życiu, ciekawe Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:49, 14 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na widok pensji górnika, pewien siedzący obok mnie górnik zczerwieniał ze złości. Jedyne co mogę napisać pomijając głośne piiiiip, to: "... aż mnie w dupie szczypie jak widzę takie pierdoły. Ilu jest górników, którzy mają takie pensje?"

- kolejny pokaz manipulacji i skłócania Polaków między sobą.
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:59, 14 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jordii napisał:
Na widok pensji górnika, pewien siedzący obok mnie górnik zczerwieniał ze złości. Jedyne co mogę napisać pomijając głośne piiiiip, to: "... aż mnie w dupie szczypie jak widzę takie pierdoły. Ilu jest górników, którzy mają takie pensje?"

- kolejny pokaz manipulacji i skłócania Polaków między sobą.


Zarabia więcej czy mniej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:13, 14 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście, że mniej. tylko ci na górze mają takie pensje. nawet nadsztygar tyle nie ma. podawanie takich kwot twierdząc, że tyle zarabia górnik, to tak jak pokazywać zarobki managera supermarketu i mówienie, że tyle zarabiają "pracownicy tesko" (sugerując, że tyle dostaje pani na kasie)
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:19, 14 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie przesadzaj. myślę ze 3k brutto pod ziemią w kopalni jest do wyciągnięcia. wszak to tylko 700eur Smile
pewnie zależy - młodzi dostają mniej, ale starzy wymiatacze kilofem mogą tyle brać z palcem w dupie.

generalnie wszyscy w polsce zarabiają mało jakby przeliczyć na średnią ue.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:59, 14 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bimi, przyznaje, z tym nadsztygarem, to się trochę zagalopowałem. widzę jednak jak się ludzie denerwują widząc tego typu dane. O 3tys netto, to większość górników pracujących dla kopalni może sobie pomarzyć, nie wspominając tych, którzy są zatrudnieni przez spółki. nikt nie wspomina w takich statystykach o górnikach pracujących dla spółek, gdzie place są niższe.

Z reszta nie o to chodzi, ile dokładnie zarabia górnik. Mam często po prostu wrażenie, że obraz Sląska jako takiego jest w mediach celowo zakrzywiany. Nie wiem po co się to robi, ale górnicy, to głupiutkie brudaski, co żyją w przepychu (tu zawsze się poda jakąś kwotę z kosmosu), a mimo to ciągle ci bogacze bezpodstawnie narzekają (ktoś słyszał o pylicy, utracie słuchu, ogólnym „komforcie pracy”,wypadkach na kopalni? /mój wujek tak zginął). Poza tym gwarę, która jest jedną z najstarszych gwar polskich sukcesywnie się ośmiesza, a ze Ślązaków robi się debili, pokazując np. Bercika. Kto kojarzy Śląsk z prof. Janem Miodkiem? Nikt nie wspomina, że w szkole dzieci na Śląsku posługujące się gwarą były (i pewnie nadal są) gnębione przez nauczycieli. Boli mnie jeszcze wiele... Sorry za offtopic.
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:56, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jordii napisał:
bimi, przyznaje, z tym nadsztygarem, to się trochę zagalopowałem. widzę jednak jak się ludzie denerwują widząc tego typu dane. O 3tys netto, to większość górników pracujących dla kopalni może sobie pomarzyć, nie wspominając tych, którzy są zatrudnieni przez spółki. nikt nie wspomina w takich statystykach o górnikach pracujących dla spółek, gdzie place są niższe.

Z reszta nie o to chodzi, ile dokładnie zarabia górnik. Mam często po prostu wrażenie, że obraz Sląska jako takiego jest w mediach celowo zakrzywiany. Nie wiem po co się to robi, ale górnicy, to głupiutkie brudaski, co żyją w przepychu (tu zawsze się poda jakąś kwotę z kosmosu), a mimo to ciągle ci bogacze bezpodstawnie narzekają (ktoś słyszał o pylicy, utracie słuchu, ogólnym „komforcie pracy”,wypadkach na kopalni? /mój wujek tak zginął). Poza tym gwarę, która jest jedną z najstarszych gwar polskich sukcesywnie się ośmiesza, a ze Ślązaków robi się debili, pokazując np. Bercika. Kto kojarzy Śląsk z prof. Janem Miodkiem? Nikt nie wspomina, że w szkole dzieci na Śląsku posługujące się gwarą były (i pewnie nadal są) gnębione przez nauczycieli. Boli mnie jeszcze wiele... Sorry za offtopic.



Ty masz swój punkt widzenia i kontakt z górnkami i słuczhasz tego co mówią. Ludzie nie mieszkający na Śląsku są skazani na coś takiego.

http://www.wynagrodzenia.pl/monitor_plac_1.php/wpis.61

Przynajmniej kilka razy w roku w serwisach informacyjnych pojawia się doniesienie o kolejnym strajku w kopalniach i zawieszeniu wydobycia. Górnicy w swoich żądaniach domagają się najczęściej podwyżki zarobków. Tymczasem w 2008 roku przeciętna płaca w górnictwie wyniosła wg GUS 5 397,82 PLN i była o 69% wyższa od średniego wynagrodzenia w naszym kraju. Według statystyk zarobki górników Polsce przewyższają płace w tym sektorze w wielu innych europejskich krajach. W 2007 roku polscy górnicy zarabiali przeciętnie 1092 EUR podczas gdy w Bułgarii 377 EUR, a na Ukrainie ponad 6 razy mniej - 178 EUR. Pracownicy kopalń w naszym kraju mieli ponadto 2 razy wyższe wynagrodzenia niż ich koledzy na Łotwie czy w Serbii. Lepiej zarabiali także w porównaniu z górnikami z Portugalii.


Zachowanie gurników i sposób wymuszania podwyżek i przywilejów też nie wystawia im najlepszego świadectwa i nie budzi sympatii społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
outlaw87




Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 880
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:48, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o kurwa Shocked 475 kafli, też bym mógł zarządzac tymi oszczędnościami Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:03, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

STATYSTYKA
spójrz jaka to manipulacja.
1.Porównanie z biednymi krajami.
2.Nic o rodzaju złóż. Nie wspomina się o jakich górników chodzi. Nie wiem co wydobywa się na Łotwie czy w Bułgarii, ale pamiętać trzeba, że od tego zależy przecież ryzyko oraz ilość środków do podziału. W Polsce oprócz węgla kamiennego wydobywa się również ołów, cynk, miedź (wiem, że tam się zarabia suuuper. Zapytajcie kogoś z Polkowic Wink)
3.Nic o sposobie wydobycia. To chyba oczywiste, że ryzyko „na dole” jest większe od tego jakie jest w „kopalni” odkrywkowej.
4.Przeciętna płaca w Polsce to 3 500zl. Nie rozumiem dlaczego pielęgniarki strajkują, a ekspedientki narzekają. Przecież Polska, to taki bogaty kraj. Ilu Waszych znajomych zarabia tyle, przecież przeciętnie KAŻDY tyle ma, co nie?

MEDIA
Cytat:
Zachowanie górników i sposób wymuszania podwyżek i przywilejów też nie wystawia im najlepszego świadectwa i nie budzi sympatii społeczeństwa.


To nie zachowanie górników, lecz sposób przekazu medialnego pozwala Ci wyciągnąć takie wniosku. Zastanów się.
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:14, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jordii napisał:
STATYSTYKA
spójrz jaka to manipulacja.
1.Porównanie z biednymi krajami.
2.Nic o rodzaju złóż. Nie wspomina się o jakich górników chodzi. Nie wiem co wydobywa się na Łotwie czy w Bułgarii, ale pamiętać trzeba, że od tego zależy przecież ryzyko oraz ilość środków do podziału. W Polsce oprócz węgla kamiennego wydobywa się również ołów, cynk, miedź (wiem, że tam się zarabia suuuper. Zapytajcie kogoś z Polkowic Wink)
3.Nic o sposobie wydobycia. To chyba oczywiste, że ryzyko „na dole” jest większe od tego jakie jest w „kopalni” odkrywkowej.
4.Przeciętna płaca w Polsce to 3 500zl. Nie rozumiem dlaczego pielęgniarki strajkują, a ekspedientki narzekają. Przecież Polska, to taki bogaty kraj. Ilu Waszych znajomych zarabia tyle, przecież przeciętnie KAŻDY tyle ma, co nie?


Oczywiście, że statystyka i tak to rozumiem.. Zwracam Ci uwagę, że w plakacie z pierwszego posta jest wymieniony górnik z imienia i nazwiska, Ty stwierdzileś, że tak górnicy nie zarabiają. Tamten tyle zarabia, zarobki innych są uzależnione od kopalni w której pracują od zysku tej kopalni i pewnie tysiąca innych czynników.
Na średnie czy przeciętne wynagroszenie wpływają także płace "górników", którzy nie wydobywają węgla.
Wynagrodzenie szefa kompanii węglowej - 18000zł
Wynagrodzenia szefa związków zawodowych w górnictwie - 15000zł
Wynagrodzenie górnika z plakatu - 3000 zł

Pytanie jaka jest płaca w górnictwie?

Jeżeli to przeliczymy wg średniej okaże się, że dwanaście tysięcy. Tak wiem, to jest przegięcie. Może jednak, górnicy powinni przejąć kopalnie i zacząć się rządzić tak, aby przynosiły im one godziwy wg nich dochów. Wiem, że wielokrotnie górnikom składano takie propozycje, zawsze odmawiali, dlaczego?


jordii napisał:

MEDIA
Cytat:
Zachowanie górników i sposób wymuszania podwyżek i przywilejów też nie wystawia im najlepszego świadectwa i nie budzi sympatii społeczeństwa.


To nie zachowanie górników, lecz sposób przekazu medialnego pozwala Ci wyciągnąć takie wniosku. Zastanów się.


Nie wszystko jest przekazem medialnym. Pamiętam bitwy górników o przywileje na ulicach Warszawy i ich pogróżki przed kamerami, wypowiadali się przywódcy tych manifestacji.
Uważasz, że to wszystko to są manipulacje medialne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smokie82




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 220
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:07, 22 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Górnik - najbogatszy emeryt

Najwyższe emerytury ZUS wypłaca górnikom. A w przyszłości różnica między emeryturą górniczą i innych grup zawodowych będzie jeszcze większa - przewiduje "Gazeta Wyborcza".

Górnicy to najbogatsi w Polsce emeryci - wynika z raportu ZUS za 2008 r. Górnik ma średnio 2937 zł emerytury. To dwa razy więcej niż kolejarz (1422 zł) i nauczyciel (1629 zł). Dwa i pół razy tyle co sami płacący za siebie składkę drobni przedsiębiorcy: fryzjerzy, stolarze, szewcy (1195 zł). Średnia emerytura Polaków to 1471 zł.

Wysokie emerytury górnicze biorą się z wysokich dopłat budżetu państwa - wyjaśnia gazecie Jeremi Mordasewicz, członek rady nadzorczej ZUS, ekspert PKPP Lewiatan. Zapewnia, że państwo co roku dopłaca górnikom do emerytur 4 mld zł. Górnik nie finansuje nawet połowy swojej emerytury.

Rząd PiS i obecny PO-PSL zapowiadały usunięcie tej niesprawiedliwości. Tym bardziej że twórcy reformy emerytalnej z 1999 r. zakładali włączenie górników do wspólnego systemu emerytalnego. Skończyło się na deklaracjach.


http://emerytury.wp.pl/POD,3,a,2,b,4,wid,11057510,wiadomosc.html?ticaid=17e5c

Coś mi się widzi że ci górnicy to bidy nie klepią. Nie atakuje nikogo bo 3000 to powinna być średnia emerytura, tak żeby można było w spokoju czekać na kolesia z kosą. Ale co mnie denerwuje to nierówność społeczna, inne grupy zawodowe nie mają takich emerytur tylko dla tego że nie palili opon i nie rzucali śrubami w okna w centrum warszawy, no ale cóż widać komunizm niektórych bardzo rozpieścił. W myśl zasady Bo nam się należy i ch*j
_________________
"Nie wierzę żadnym doniesieniom... dopóki rząd im nie zaprzeczy."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Tyle zarabiają polacy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile