W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Żeby Ameryka była Ameryką  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Publicystyka Odsłon: 4303
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M. Jachowicz
Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 43
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:41, 18 Kwi '09   Temat postu: Żeby Ameryka była Ameryką Odpowiedz z cytatem

Amerykanie coraz to bardziej powątpiewają w siebie. Są wprawdzie nadal potęgą militarną świata, ale coraz częściej mają wrażenie, że są mocarstwem na glinianych nogach. Wywołuje to spekulacje i porównania do Związku Sowieckiego.

To, że źle się dzieje w państwie duńskim chyba już każdy zauważył. Nie brak nawet ironii wśród samych Amerykanów. Dla zobrazowania problemu polecam interesujący filmik pt. „The Union of Obama Socialist Republics”. Można go zobaczyć pod następującym adresem http://www.youtube.com/watch?v=50WO4CO2_1w&feature=related .
Niestety przynajmniej u mnie pojawiły się jakieś zagłuszenia: „We're sorry, this video is no longer available”. Ale mam alternatywę http://www.youtube.com/watch?v=NXr1mkYWeCU
„Obama Anthem”. Albo Glenn Beck: „O' Hail the Messiah Lord Obama w/o Intro”
http://www.youtube.com/watch?v=mUNgdcazygw
Wszystko to można obejrzeć przy założeniu, że nie nastąpią zakłócenia. Glenn Beck w swej twórczości niejednokrotnie nawiązuje do motywu hymnu Zw. Sowieckiego z dopasowanymi do rzeczywistości amerykańskiej tekstami.

Amerykanie wobec krojącego im się realnego socjalizmu z ludzką twarzą wydają się być zupełnie bezradni i nieprzygotowani na czekającą ich przygodę. Nigdy nie mieli do czynienia z takim systemem. Jedyne doświadczenia jakie mają to Wietnam, który leży za oceanem. Innym razem siły komunizmu zatrzymały się w Zatoce Świń niedaleko Kuby. Obecnie niektórzy znawcy twierdzą, że potop tej ideologii podszedł już pod sam Kapitol. Fachowo nazywa się to marsz przez instytucje. Jest to taktyka stosowana przez studenckie ruchy rewolucyjne po 1968 roku. Niektórzy są przerażeni. Dlatego uczciwie byłoby udzielić Amerykanom kilka porad na podstawie doświadczeń ze wschodniej części kontynentu europejskiego, aby przy zetknięciu się z taką plagą zachowali zimną krew. W końcu trzeba spłacić Amerykanom ten dług wdzięczności za wyzwolenie przez Reagana przy pomocy forsowania wojen gwiezdnych i spirali zbrojeń. Wymiana takich doświadczeń może im przywrócić optymizm i wiarę we własne siły. W końcu takie nieszczęście jak komunizm też można jakoś przeżyć.

Po pierwsze, Amerykanie muszą sobie uświadomić, że mają do czynienia z niedźwiedziem. Przy czym nie jest to niedźwiadek Yogi lub Bubu z Parku Narodowego Yellowstone, ale mają do czynienia z niebezpiecznym grizlim. Jak należy z nim postępować? Bardzo ostrożnie. Jak podają przewodniki po amerykańskich parkach narodowych, przy spotkaniu z niedźwiedziem należy do niego mówić spokojnym głosem wycofując się powolnym krokiem do tyłu. Nigdy nie należy dokonywać gwałtownych ruchów jak np. ucieczka, bo uruchamia to u niedźwiedzia ciekawość i odruch użycia siły, co może się skończyć podobnie jak w Budapeszcie w 1956 roku.

Po drugie, sądzę, że szczegółowym przewodnikiem po komuniźmie może być kinematografia. Taki film pt. „Miś” może dla Amerykanina być doskonałym wczuciem się w atmosferę tego systemu społeczno-gospodarczego, który go czeka. Film ten nie jest zbyt poważny i pewnie dlatego na dobry początek nie przerazi. Pozwoli spojrzeć na sprawę optymistycznie, że jakoś da się przeżyć. W końcu słomiany miś Barei jest bardzo sympatyczny i zupełnie niegroźny.

Oczywiście na komediach przygotowań do życia w nowym systemie nie można zakończyć. Trzeba też dla ducha coś poważniejszego. Tu przychodzi na myśl internacjonalistyczna epopeja pt.: „Czetyrje tankistow i sabaka”, czyli po polsku „Czterech pancernych i pies”. Och, ile pokoleń wychowało się na tym klasyku! A Amerykanie nawet nie zdają sobie sprawy, kim są „Four tankmen and the dog”. Co to za biedny naród ! Tyle się mówi, że poziom oświaty w Ameryce jest denny. Ale wkrótce te zaniedbania kulturalne Amerykanie będą mogli sobie nadrobić poprzez troskę społeczna w nowym systemie. Wiadomo, że za sprawą Hollywoodu kinematografia, to silna strona amerykańskiej kultury i gospodarki. Mogę nawet podrzucić kilka pomysłów, jak można dostosować czterech pancernych do realiów amerykańskich. Zastrzegam sobie przy tym prawa autorskie, jeżeli ktoś będzie chciał zrealizować taki pomysł i proszę to wziąć pod uwagę przy honorariach, bo - o ile wiem - jestem pierwszy, który wyskoczył z takim pomysłem.

Amerykańscy czterej pancerni nie będą czołgistami, ale pilotami helikoptera. Zamiast psa mogą ze sobą zabrać na pokład lwa salonowego, wszak akcja nie będzie się odbywała w środku zimy tak jak w latach 1944/45 i celem operacji militarnej nie będzie Berlin, lecz Bagdad słynący z gorącego klimatu, gdzie lew pewnie lepiej się zaadoptuje niż sabaka. Taki lew salonowiec ma wiele pozytywnych stron. Przede wszystkim jak nazwa wskazuje salonowiec ma wejście do salonów tego świata tzn. do zamkniętych towarzystw, gdzie w systemie społeczeństwa otwartego (open society - jak mawiał Karl Popper) zapadają decyzje dotyczące wspólnoty demokratycznej. Do tego trzeba koniecznie dodać wątek miłosny. Ale skończmy z tym wschodnioeuropejskim rasizmem. Blondyna Marusia odpada. Pasowałaby do tego jakaś modelka o typie urody Noami, która zakocha się w jednym z przystojnych pilotów helikoptera. Helikopter rozbije się w czasie pustynnej burzy, a sanitariuszka Noami o kawowym kolorze skóry wyciągnie pilota z płonącego helikoptera ostrzeliwanego przez talibanów. Czy to nie byłoby wzruszające ? Gdyby Hollywood zrealizował taką epopeje, sukces byłby murowany, a zapewne kilka przyszłych pokoleń Amerykanów miałoby wzór moralny do naśladowania.

Choć Ameryka jest potęgą militarną, to Amerykanom w Iraku wcale tak łatwo nie idzie walka z partyzantką. A filmów partyzanckich w Europie wschodniej mamy od groma. Coś na pewno da się podpatrzyć na taką okazje. Oprócz tego całe serie ciekawych filmów jak np. „Prawda czasu, prawda ekranu”. Są to wszystko kopalnie wiedzy. Jest z czego korzystać.

Dlaczego Amerykanom idzie tak topornie akcja militarna w Iraku ? Wszystko dlatego, że nie mieli takiej postaci w swej mitologii jak Hans Kloss. Taki szpieg, który przebił w swych wyczynach Jamesa Bonda mógłby być doskonałym motywem dla kolejnej serii filmów z Hollywoodu. Oczywiście taki Hans Kloss musiałby się nazywać zupełnie inaczej np. Ali Baba, aby go Arabowie nie rozszyfrowali. Kto mógłby sponsorować mitycznego J-23 ? Oto jest pytanie. Na pewno nie będą to robić komisarze, bo w Ameryce ich jeszcze nie ma, a szkoda. Na pewno też nie dostanie stypendium z United Negro College Fund (UNCF), organizacji którą Obama wspiera osobiście z własnych funduszy. To więc, kto wesprze naszego biednego białaska? Caramba!

Po trzecie. Amerykanie pod jednym względem nie muszą się martwić. W polityce i tak ich nikt o zdanie nie pyta. I tak o wszystkim decyduje biuro polityczne. W odróżnieniu od Związku Sowieckiego biura takie są jednak dwa. Raz decyduje jedno raz drugie. Ale reszta jest zupełnie podobna. Więc w czym problem? A dla podniesienia ducha proponuję dopasować do nowych realiów pieśń Jana Pietrzaka „Aby Ameryka była Ameryką...”. Gotowego tekstu nie mogę niestety podrzucić. Ale mam propozycję. Można by to zadanie zlecić poetce Izie z Londynu. Na pewno coś wymyśli.

Mr. Glenn Beck. Głowa do góry. Na wszystko jest rada. Nigdy nie jest tak źle, aby nie mogło być gorzej. Jakoś to będzie dopóki nikt Bushowi z rancha nie zrobi kołchozu. W Ameryce ciągle jeszcze nie trzeba zezwolenia z urzędu, aby wyciąć na własnej działce drzewko lub podobnego chwasta. Poza tym Amerykanie w dniu 1 maja nie mają wolnego. „Śmiało podnieśmy klapę śmietnika....” I trzymam kciuki w nowych realiach.

Maciej Jachowicz

Wersja do druku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:44, 18 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co nas to obchodzi? Martwmy się lepiej o Polskę. Amerykanie o nas się nie martwią. Mają nas gdzieś. Nawet wiz nie znieśli, co dawno obiecywali. Najwyraźniej traktują Polaków jak zagrożenie. Albo lepiej, jak potencjalnych terrorystów. Smile A Polska ciągle się wpatruje w USA jak w zbawiciela. Polacy to rzeczywiście durny i zakompleksiony naród. Oczywiście z nielicznymi wyjątkami - ja należę do wyjątków. Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azizami
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1064
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:22, 18 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
Oczywiście z nielicznymi wyjątkami - ja należę do wyjątków. Cool

ja też :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jabba
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:24, 18 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

h3xer napisał:
Lara napisał:
Oczywiście z nielicznymi wyjątkami - ja należę do wyjątków. Cool

ja też :/


tak się wam tylko wydaje.
Ale żyjcie dalej w błogiej nieświadomości
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:31, 18 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co masz na myśli? Eh?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:09, 18 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Polacy to rzeczywiście durny i zakompleksiony naród. Oczywiście z nielicznymi wyjątkami - ja należę do wyjątków.

Naprawdę nie zauważyłaś, że z powodu swojej narodowości masz kompleksy? No tak, w końcu Polacy to durny naród - nic dziwnego, że jego przedstawiciele nie dostrzegają swoich kompleksów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bofain
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 158
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:20, 18 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
Polacy to rzeczywiście durny i zakompleksiony naród. Oczywiście z nielicznymi wyjątkami - ja należę do wyjątków. Cool

Ale zawiało egocentryzmem. Którego człowieka nie spytać to mówi dokładnie to samo - polska to głupi naród a ja jestem nielicznym wyjątkiem, komu nie wspomnieć o sterowaniu masami to oczywiście takie coś jak masa występuje ale on oczywiście jest wyjątkiem. Jakby tak przepytać każdego człowieka po kolei(pomijając skrajne przypadki chorób i uzależnień) to myślę, że 100% odpowiedziało by, że to oni akurat są tym magicznym wyjątkiem. Niestety Lara ale z takim nastawieniem nigdy nie przeskoczysz tej bariery której nawet nie widzisz, ponieważ podskakując nad mini poprzeczką i klaszcząc w rączki udowadniasz tylko, że faktycznie polska to taki naród. :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:45, 18 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko zakompleksiony, ale również bez godności i ciągle na kolanach, przed Ameryką, Watykanem... Jeszcze niedawno pan prezydent tak się stawiał w Brukseli, jak szef jakiegoś mocarstwa, a teraz proszę jaki wyścig szczurów do PE. Bo tam jest dobre koryto. A na tle tego koryta, to nawet Traktat Lizboński wygląda całkiem ładnie. Smile

Co do mnie, to ja tu tylko mieszkam i obserwuję. Neutral
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:54, 18 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
Co masz na myśli? Eh?


to że nie jesteś chlubnym wyjątkiem, lecz zakałą tego narodu
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:58, 18 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Dancing Drool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:18, 10 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Glenn Beck startuje ze swoją stacją, tylko 5$ miesiecznie:
http://www.glennbeck.com/2011/06/08/watc.....-for-free/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PanDante
Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:16, 11 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panom pewnie chodzi o poczucie skromności, Lara :>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ansu
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 124
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:22, 11 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby Ameryka była Ameryką Amerykanie bardzo się starają
np.
Cytat:
Jeśli policjant zatrzyma kogoś np. za przekroczenie prędkości, ale nabierze podejrzeń, że kierowca lub któryś z pasażerów auta jest w USA nielegalnie, może sprawdzić jego status lub go aresztować, jeśli podejrzany nie potrafi udowodnić swojej legalności.

USA jest krajem, w którym w więzieniach siedzi najwięcej ludzi na całym świecie, i to tak w liczbach bezwzględnych, jak i na 1000 mieszkańców, więcej niż w Chinach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic
Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:23, 13 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

erde napisał:
Glenn Beck startuje ze swoją stacją, tylko 5$ miesiecznie:
http://www.glennbeck.com/2011/06/08/watc.....-for-free/

Coś mi tu nie grało od pewnego momentu tego materiału. Ten cyrkiel i serduszko w środku niczego wam nie przypomina?
Na koniec szczęka mi opadła. Skoro facet chce naprawiać Amerykę to po cholerę wybiera się do Israela i pieprzy coś o obozach zagłady? Jaki to ma związek z tematem? No i wiadomo przecież nie od dziś, że syjoniści z neokoniami (z którymi rzekomo chce walczyć) chodzą rączka w rączkę. Więc wtf?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic
Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:37, 22 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to forum całkiem zdechło?
Obserwacji dokonałem. Nawet dosyć błyskotliwej (no- możne przesadzam) zero odzewu?
ta jasne - prawda do kwadratu

http://www.rys2sense.com/anti-neocons/viewtopic.php?f=11&t=25751
Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Publicystyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Żeby Ameryka była Ameryką
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile