W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jak się w końcu zdrowo odżywiać?   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 11950
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AndyPSV




Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:19, 16 Kwi '09   Temat postu: Jak się w końcu zdrowo odżywiać? Odpowiedz z cytatem


Czy ta piramida, nie powinna byc odwrotnie?

Czy grupy krwii do diety to mit czy prawda?
Uzasadnienie...
_________________
pl,Technologia.Niewolnictwa-opis.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:20, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mięso, ziemniaki, kapusta kiszona i piwo.

A na kolacje i śniadanie to mięso, chleb i piwo.
Nie zna zdrowszego sposobu odżywiania
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
outlaw87




Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 880
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:31, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
mięso, ziemniaki, kapusta kiszona i piwo.

A na kolacje i śniadanie to mięso, chleb i piwo.
Nie zna zdrowszego sposobu odżywiania

popieram Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:41, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierdolenie o jedzeniu i tak ściemniacie tylko tak na forum sobie piszecie huj wie po co ale w realu siedzicie przed kompem i wcinacie słodycze i pizze Laughing ruszyć dupy się nie chce na rower, czy pompki porobić i o jedzeniu pierdolą tylko zamiast coś naprawdę zrobić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wegiel na raty




Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 76
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:08, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na zdrowe odzywianie recepta jest prosta
ale wygająca wysiłku zarazem:

jak najmniej kupowac tej przemysłowej zywności ze sklepów
i jak najwięcej uprawiać samemu
ewentualnie kupować prosto od chłopa i samemu przetwarzać
typu przetwory, dżemy, kiszone ogórki, kapusta
a mięso kupować w całości i samemu piec, wędzić etc.
_________________
...zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem...
Flp 2:12
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:17, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o, a ja slodyczy to np. nie jadam, tzn. jakiegos sernika czy inne ciasto to i owszem ale batonikom i tp. mowie nie, znaczy mdli mnie po nich. o uzywkach typu fajki i piwo nie pisze, bo siac zgorszenia nie chce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:25, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwo? W dzisiejszych czasach taki produkt prawie nie istnieje. To co sprzedają w sklepach pod nazwą "PIWO", nie ma z piwem nic wspólnego. Wiem z pewnego źródła, że to woda gazowana z dodatkiem alkoholu, barwnika i aromatu. Gdybim miał pić jakikolwiek alkohol, wybrałbym bimber albo swojskiej roboty wino. Laughing
Jak się odżywiać? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Najlepiej słuchać głosu swojego organizmu. Nasze zachcianki są sygnałami alarmowymi. Rzecz jasna - spożywamy produkty pochodzenia naturalnego, nie ich izotopy Laughing
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Guru7




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 195
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:27, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napis pod piramida 'Mediterranean' - moze oznaczac, ze to dieta mieszkancow morza środziemnego -'Mediterranean Sea' i na pewno nie jest dla kazdego, osobiscie trenuje na silowni i aby osiagnac wiecej masy miesniowej takie produkty jak czerwone mieso, jajka czy kurczak to podstawa a tu jest ich malo


a co do zdrowego trybu zycia to staram sie odzywiac wlasnie wg zasad dla ludzi ktorzy uprawiaja ten typ sportu, prawie nie jem slodyczy, czasem zjem cos z fast foodu i wypije piwo. uwazam, ze odzywiam sie odpowiednio dla siebie (choc imprezy czeste) i ruszam sie odpowiednio, czuje sie swietnie i dobrze wygladam

w ogole uwazam, ze kazdy powinien byc czynny ruchowo, jak to sie mowi 'w zdrowym ciele, zdrowy duch' Cool Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:52, 17 Kwi '09   Temat postu: Re: Jak się w końcu zdrowo odżywiać? Odpowiedz z cytatem

AndyPSV napisał:
Czy grupy krwii do diety to mit czy prawda?
Uzasadnienie...


Według mnie totalny mit. Pisałem, napisze raz jeszcze. Krowa ma 20 grup krwi. Zawsze je trawę, chyba, że dostanie się w ręce unijnego rolniola, co ją zamknie w oborze i będzie jej sypał jakieś tzw jedzenie.
Nigdy nie zapominajcie o autosugestii. I o tym, ze działa jak lek doraźny. Placebo może się pojawić zawsze, jak ktoś jest do czegoś bardzo mocno przekonany, ale to tylko półśrodek. Dlatego można sobie wmówić różne rzeczy (synchronizację metaboliczną z grupą krwi również), a nigdy nie widzieć przyczyny pierwszej. A ona jest tym smaczkiem największym Very Happy

O piramidzie - jak na ilustracji - wypowiadałem się już wiele razy. Każdy sobie rzepkę skrobie. Dla mnie to element manipulacji. Dobre jedzenie "całe jest pańskie", a niewolnicy będą jedli chleb. Powiem tylko, że najgorszym wynalazkiem człowieka nie jest bomba atomowa, tylko właśnie chleb. Wystarczy odstawić chleb i człowiek natychmiast czuje się o niebo lepiej , a to dopiero początek drogi. Małym spożyciem chleba można tłumaczyć dobrą kondycję niektórych wegetarian. Zajadający chleb wegusie, szybko się degenerują.
Śmieci zawsze można spalić ruchem. Tylko po co męczyć serce glukozowym ścierwem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:34, 17 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Guru7 napisał:
napis pod piramida 'Mediterranean' - moze oznaczac, ze to dieta mieszkancow morza środziemnego -'Mediterranean Sea' i na pewno nie jest dla kazdego, osobiscie trenuje na silowni i aby osiagnac wiecej masy miesniowej takie produkty jak czerwone mieso, jajka czy kurczak to podstawa a tu jest ich malo


a co do zdrowego trybu zycia to staram sie odzywiac wlasnie wg zasad dla ludzi ktorzy uprawiaja ten typ sportu, prawie nie jem slodyczy, czasem zjem cos z fast foodu i wypije piwo. uwazam, ze odzywiam sie odpowiednio dla siebie (choc imprezy czeste) i ruszam sie odpowiednio, czuje sie swietnie i dobrze wygladam

w ogole uwazam, ze kazdy powinien byc czynny ruchowo, jak to sie mowi 'w zdrowym ciele, zdrowy duch' Cool Smile


noo:) jeszcze zapomniałeś o węglach : makaron ryz i kasze i podstawowym tuńczyku jako białku, bez którego ani rusz.a gainerek na sen... Smile oczywiście pomiędzy tymi posiłkami "podstawowymi" uzupełniane sałatkami oraz owocami pod postacią bananówSmile ...aaaa zapomniałem jeszcze o serku wiejskim:) Słodycze są be, no chyba że złapie Cie głód a nie mozesz nic innego wszamać to batoniki zbożowe (corny np.) , fast food odradzam -zdecydowanie lepiej tych batoników zjeść. zamiast piwo polecam wino-lepsiejsze jest , bo piwo to jak wspomniał @DarkTech
Cytat:
Piwo? W dzisiejszych czasach taki produkt prawie nie istnieje. To co sprzedają w sklepach pod nazwą "PIWO", nie ma z piwem nic wspólnego. Wiem z pewnego źródła, że to woda gazowana z dodatkiem alkoholu, barwnika i aromatu.
też to wiem i tego nie tykam. A jak ktos próbuje cwaniakowac i robic podśmiehujki z tego że nie pije tych szczyn , to tylko patrze z pogardą na zniszczoną twarz tego człowieka i żal mi się go robi, szkoda mi takich ludzi. Tak jak wspomniał @Guru7 "w zdrowym ciele , zdrowy duch" i jest to zacną prawdą. Przytoczę słowa @Sikorskiego
Cytat:
pierdolenie o jedzeniu i tak ściemniacie tylko tak na forum sobie piszecie huj wie po co ale w realu siedzicie przed kompem i wcinacie słodycze i pizze Laughing ruszyć dupy się nie chce na rower, czy pompki porobić i o jedzeniu pierdolą tylko zamiast coś naprawdę zrobić
stety, lub raczej niestety tak jest.Większośc to teoretycy czerpiący wiedzę z sieci ,przeczytanej w gazecie , czy od "kumpla" .Taka mentalność obecnych czasów "pierdolenia na forum" ,każdy tylko uprawia pitoling , a jak przyjdzie co do czego to ciepłe kluchy. No ale co zrobić...sumując: jacy Polacy taka Polska Very Happy ...są też wyjątki, ale to bardzo mały odsetek ludzi tu na forum , oraz w 'realu" .pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1978
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:43, 17 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do jakości piwa jestem w stanie się zgodzić. Kiedyś jak jeszcze w Wawie był browar i leciało się po skrzyneczkę na imprezkę to piwko było miodzio. Zobaczcie, że teraz browce praktycznie wszystkie smakują słabo. Są lokalne piwka, które smakują lepiej. Np. taki Specjal na mazurach, ale też w ostatnich latach zepsuł się. Pszeniczne jeszcze trzymają fason. Od momentu jak grupa Żywiec (czyli Heineken) położyła łapska na większości browarów ich jakość sukcesywnie spada.
Dobre piwko jest jeszcze w Browarmii Królewskiej koło UW, ale cena 12 złotych za kufel już mnie skutecznie przegnała. Kiedyś było po 7 zł i tylko tam na piwo chodziłem. Bierhalle też wciąż ma niezłe piwo ale z tej budy już się zrobił moloch. Kasztelan Sierpecki jeszcze trzyma się nieźle.
Siłą rzeczy jak mam ochotę na piwo to niestety jestem zmuszony pić to co w sklepie :/ Co począć.

Psucie się jakości piwa to też efekt globalizacji tego przemysłu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:17, 17 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby sprawdzić czy szczyny w butelce są piwem, najlepiej przeczytać termin przydatności do spożycia. Dawniej piwo zachowywało swoje walory przez nie więcej niż 30 dni od daty produkcji. Ostatnim takim piwem jakie udało mi się kupić, był "Browar Drozdowo". To gdzieś w woj. podlaskim bodajże. W smaku - typowy ferment.
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Raynold




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:29, 17 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na śniadanie kufel piwa,
na obiadek też,
na kolację jeszcze jeden,
no i fajno jest... Laughing

To tak z mojej piosenki z którą zawsze załapywałem się na różne imprezki pod chmurką Very Happy
PS. Dobre piwko można uwarzyć sobie samemu bo takie z roczną gwarancją nadaje się jedynie do rynsztoka Very Happy

Niestety po piwku (niezależnie jakim) chce się żreć a więc wchłaniać w siebie produkty które w większości powinny być sprzedawane w sklepie chemicznym a nie spożywczym Sad

W tym więc przypadku proponuję inedię Shocked Shocked Shocked http://niejedzenie.info/ Będzie więc zdrowo, tanio i niezależnie, co w obecnych czasach jest jak najbardziej wskazane Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lama




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:22, 17 Kwi '09   Temat postu: Re: Jak się w końcu zdrowo odżywiać? Odpowiedz z cytatem

Tomkiewicz napisał:
AndyPSV napisał:
Czy grupy krwii do diety to mit czy prawda?
Uzasadnienie...
Każdy sobie rzepkę skrobie. Dla mnie to element manipulacji. Dobre jedzenie "całe jest pańskie", a niewolnicy będą jedli chleb. Powiem tylko, że najgorszym wynalazkiem człowieka nie jest bomba atomowa, tylko właśnie chleb. Wystarczy odstawić chleb i człowiek natychmiast czuje się o niebo lepiej , a to dopiero początek drogi. Małym spożyciem chleba można tłumaczyć dobrą kondycję niektórych wegetarian. Zajadający chleb wegusie, szybko się degenerują.
Śmieci zawsze można spalić ruchem. Tylko po co męczyć serce glukozowym ścierwem?


Czym zastąpić chleb w takim razie?

Chleb ciemny, pełnoziarnisty?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:04, 17 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lama, napiszę brutalnie. Chleba nie zastępuje się chlebem. Jak chcesz subtelniej, to wersja jest taka: lepszy swojski chleb, na swojskich zbożach niż JAKIKOLWIEK chleb przemysłowy.
Albo jeszcze inaczej. Wywalenie tego gówna z diety, jest zawsze lepsze od JAKIEGOKOLWIEK chleba swojskiego. Można też inaczej. Jedzenie jakiegokolwiek chleba jest lepsze niż MIESZANIE tłuszczów i węglowodanów w zbliżonych ilościach. Jakakolwiek wersja wegetarianizmu, weganizmu i innych odłamów religijnych Twisted Evil jest lepsza niż MIESZANIE PALIW W ZBLIŻONYCH ILOŚCIACH. Ufff...
Mamy trzy składniki podstawowe : BIAŁKO, TŁUSZCZE I WĘGLOWODANY. Relacje ilościowe między nimi to KLUCZ do zdrowia. Można stworzyć znakomicie zbilansowane jedzenie wegetariańskie- wysokotłuszczowe (oparte np. na oliwie pierwszej sorty) - żeby nie było, że się nie da żyć zdrowo i zgodnie z NWO (to do wegetarian) Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lama




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:48, 17 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie, to nie zaskoczyłes mnie. Spodziewałem się mniej więcej takiej odpowiedzi... Odpowiedzi z której malo zrozumiem:) hehe.

Być może za mocno pokręcileś swoją odpowiedź, albo brakue mi wiedzY Smile Generalnie spytałem Ciebie, bo chciałbym się zacząć zdrowo odzywiać.
Problem jest taki, że zdrowa żywność nie jest tania, jak i odzywianie nie jest tanie, a do tego brakuje mi właśnie tej wiedzy która umożliwila by mi przyrządzanie sobie zdrowych posiłków.

Mleko jest niezdrowe, chleb również, potrawy smażone także, i wszystko co ogolnie dobre jest do dupy:)

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam:)


PS: co zamiast pieczywa uzywać? tak z ciekawości - tylko konkretnie tym razem:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:25, 18 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amerykański sposób żywienia:


_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:29, 18 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lama, tego wszystkiego nie da się streścić na forum. Zrób sobie dobrze, czyli kup Wolfganga Lutza "Zycie bez pieczywa". To dobra "baza wypadowa" w rejony własnych doświadczeń, by wyrobić sobie opinię o swoim metabolizmie. Nie da się być maksymalnie zdrowym na chlebie. To fizycznie niemożliwe. Ja zresztą nie jestem kompetentny, by doradzać w sprawach Twojego być lub nie być. Powtarzam, chleba się nie zastępuje, jego się eliminuje. Poczytaj Lutza. Facet wie, o co biega. Lutz jest dobry dlatego, że nie tworzy kolejnych modeli żywienia, bo to są "ślepe tory". Gość wali brutalną prawdę bez patosu, bez bełkotu. Same, czyste fakty.
Proponuję sprawdzić.

ps:Zdrowa strawa jest o wiele tańsza niż się wydaje. Sklepy ze zdrową żywnością są mniej więcej tyle warte co markety typu Biedronka. To ściema. Wiedzą o tym ci na świeczniku, dlatego NIGDY nie pozwolą, by w TV reklamowano mięso, półtusze, żywność nie przetworzoną, smalec, słoninę, własną działalność wytwórczą, jajka itd. Za to jest wszechobecna promocja wegetarianizmu, ostatnio w USA weganizmu itd. A potem na forum Tańcząca pisze - będąc pod wpływem propagandy ideologii NWO - że bardziej martwi ją los zwierząt katowanych niż krzywdzonych dzieci. To dopiero jazda po bandzie! Tak, jakby obrona krzywdzonych zwierząt sama się nie broniła swoją merytoryczną wagą. Nie, tu kurwa trzeba poniżyć dzieci, by dowieść wartości porządnego traktowania zwierzyny innej niż my.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
seekerer




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 48
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:29, 21 Kwi '09   Temat postu: Jak się w końcu zdrowo odżywiać? Odpowiedz z cytatem

Zamiast chleba, czyli ziarna przetworzonego proponuję ziarno nieprzetworzone, czyli kiełki :

http://www.eioba.pl/a80478/kielki_i_ich_wartosc_dietetyczna

Kanapki z tego nie zrobicie, ale najeść się można i jakie zdrowe :)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:11, 06 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Powtarzam, chleba się nie zastępuje, jego się eliminuje.

Jak również wszystko, co zawiera gluten.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:14, 07 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eee
a tak w ogóle to o co wam chodzi z tym chlebem? Tak w dwóch zdaniach, co w nim takiego niezdrowego. No i czym zagryzać w takim razie kiełbasę z grilla, jak nie bułką/chlebem?

Co do tłuszczy / węgli: rozumiem, że w takim razie należy postawić na głównie tłuszcze albo głównie węgle, tak?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pepe




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 239
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:49, 07 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lestar napisał:
a tak w ogóle to o co wam chodzi z tym chlebem? Tak w dwóch zdaniach...

Cytat:
Polepszacze dodaje się przede wszystkim do chleba. Po co? Czy w dzisiejszych czasach nie można już upiec zwykłego bochenka na zakwasie? Moja babcia piekła chleb na cały tydzień. Nie miał zakalca, był pyszny i zachowywał świeżość aż do ostatniej okruszyny. Komu to przeszkadzało?
– Dziś na masową skalę nie byłaby możliwa produkcja pieczywa metodą babci. Trwałoby to zbyt długo, a proces produkcji byłby nieopłacalny. Polepszacze dodaje się masowo – dla polepszenia wyglądu i zwiększenia objętości. Na szczęście są piekarnie, które pieką chleb metodą tradycyjną. Takie pieczywo ma zachowaną odpowiednią kwasowość z kwasu mlekowego, który powoduje rośnięcie ciasta. Nawet jeśli chleb ma zakalec, jest o wiele zdrowszy i smaczniejszy od każdego z polepszaczem. Chleb z polepszaczem, szczególnie przechowywany w worku foliowym, już następnego dnia może być szkodliwy. Będzie powodować biegunki, niestrawność, a wszystko to przez laseczki choroby ziemniaczanej, które namnażają się w środowisku niekwaśnym. Dlatego prawdziwy chleb, robiony na zakwasie, nigdy nie zaszkodzi. Chleb z polepszaczem – oczywiście nie każdy, bo nie każda piekarnia skażona jest laseczkami choroby – czasem już drugiego dnia śmierdzi zgniłymi ziemniakami (stąd nazwa). Ale nawet jeśli jeszcze nie śmierdzi, to laseczki już tam są. Ludzie cierpią potem na silne bóle brzucha i mówią: przecież nic nie jadłem, tylko kromkę chleba. Ano właśnie – chleba z polepszaczem, czyli jakimś związkiem chemicznym. Takim chlebem skutecznie można by ograniczyć populację gołębi.

całość: http://www.chlebpolski.pl/index.php?opti.....;Itemid=92
a na deser ..
Cytat:

Kontrole stwierdziły, że to, co sprzedaje się u nas jako chleb i bułkę, jest w większości produktami chlebopodobnymi i bułkopodobnymi. Niektórzy producenci do chleba dodają startą bułkę, czasem gips i kreatynę otrzymywaną z ludzkich włosów, kupowanych w zakładach fryzjerskich.

całość: http://www.zdrowie.annet.pl/zdrowie/falszerze-jedzenia-112-2.html
Smacznego!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:35, 07 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lestar napisał:
eee
a tak w ogóle to o co wam chodzi z tym chlebem? Tak w dwóch zdaniach, co w nim takiego niezdrowego. No i czym zagryzać w takim razie kiełbasę z grilla, jak nie bułką/chlebem?

Chleb wypiekany jest ze zboża zawierającego gluten (wprawdzie jest jeszcze bezglutenowy orkiszowy, ale dodają do niego inne świństwa), który niekorzystnie wpływa na stan jelit- opóźnia proces gojenia się nadżerek (do których doprowadzają dodatki do żywności).
Jaka jest wartość chleba? Do wypieku chleba raczej nie używa się mąki zmielonej 10 minut wcześniej czyli na pewno nastąpiłą znaczna utrata witamin. Dodatkowo chleb został poddany obróbce termicznej, w wyniku której znowu nastąpiła utrata wartości odżywczych.
Od czasu do czasu można zjeść chleb, ale nie powinnien on być codziennym pożywieniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
góral




Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 28
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:09, 10 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Starym Testamencie znajdziecie książkę kucharska !
Rabini i dzieci Arona mogli odżywiać się tylko wg ściśle określonego jadłospisu. Musieli spożywać w pierwszej kolejności tłuszcz z nad wątroby. Kolejno: nerkę i mały fragment mostka. Na zagrychę mogli spożyć garstkę najczystszej jakości BIAŁEJ mąki. Popitka - dzbanek wina. Była też mowa o dzbanku oliwy - niestety nie określono sposobu spożywania.

Natomiast produkty roślinne były tylko i wyłącznie dla plebsu.
Kara za spożywanie tłuszczu przez plebs była surowa - śmierć. Później karę śmierci zamieniono na wygnanie.

Zakaz spożywania tłuszczu, najbardziej energetycznego paliwa, miał podstawowy cel - panowanie na coraz to głupszym plebsem. Zapaść intelektualna plebsu powodowana była skutkami odżywiania mąką i fasolą – generalnie mówiąc węglowodanami przetwarzanymi w procesie trawienia na CUKRY.

Podobne techniki ogłupiania narodów zastosowano w czasach obecnych, wprowadzając niesamowite ilości cukru do diety. Patrz co zrobiono z Amerykanami, a później z nami.
Afryka też ucierpiała- skasowano wszystkie zwierzaki a samoloty dowożą modyfikowana mąkę kukurydzianą i soję – beznadzieja !

Ma rację Tomkiewicz o szkodliwości chleba. Jeśli macie dzieci i jeśli złapią katar, nie dawajcie im chleba, makaronów, ogólnie mącznych przez trzy dni. Zdrowie samo wróci. Chleb zastąpić plackami ziemniaczanymi pieczonymi na smalcu.

Przede wszystkim proporcje !
Aron - nadczłowiek, by zachować jasność umysłu i zdrowie MUSIAŁ jeść tłuszcz, nerkę, oliwę i odrobinkę mąki białej - bez łusek ( błonnika kiereszującego nasze flaki) . Z powodu błonnika tworzą sie dziwne choróbska, na które równolegle z rozpoczęciem reklamy spożywania chleba z pełnego przemiału wyprodukowano spore zapasy leku na te choroby jelit. Oczywiście w DOŻYWOTNIEJ terapii nie wolno spożywać chleba z pełnego ziarna.)
Aron nie jadł warzyw . Istoty odżywiające się warzywami są producentami metanu i przyczyniają się do zatruwania środowiska! Trawa w postaci sałaty zawiera wodę, błonnik i mikroślady mikroelementów, których więcej jest w wodzie mineralnej i to dużo tańszej. Za to trawa ( warzywa ) w ludzkim brzuchu gnije dwa dni, wytwarzając przy tym trujący metan i amoniak .
Spróbujcie wywalić warzywa i owoce ze stołu na tydzień. Tak na próbę….
Powyższe oznacza, że potępiane w czambuł diety wysokotłuszczowe przez producentów leków i żywności wysokocukrowej dla dzisiejszego plebsu, – powinny być natychmiast wprowadzone przez pierwszy parlament złożony tylko przez Polaków. Do tego czasu kto jeszcze żyw na umyśle, niech zainteresuje się dietą wysokotłuszczową. I pamiętajcie kto układa teraz świat, jadłospis też...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Entrop




Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 276
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:29, 10 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To lekko w temacie wiec tylko jako ciekawostka:

http://www.3663.co.uk/

Hitler bylby dumny gdyby zapleczem jego Gastro Soldiers byla ta firma, podobnie jak parka
IG Farben i Biologische Soldaten.

Jadlo to moja profesja stad ich znam.
Generalnie obrzydliwstwo! Najtansze, wiec najgorszej jakosci.
Wiele razy slyszelismy o jedzeniu, ktore powoli zabija, bo jest zle. Voila!!!

Ta firma zaopatruje m in stolowke pracownicza w ....Buckingham Palace.
Czyli dla krolowej to...jezyczki skowronkow w muslinowej galaretce, a motloch najgorszy syf!!!

Dla milosnikow ezoteryki biblijnej.......logo tej firmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jak się w końcu zdrowo odżywiać?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile