W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zjadanie mięsa szkodzi   
Podobne tematy
Dobre wieści dla wegetarian: mięso bez zwierzęcia 34
Wegetarianizm, weganizm30
Wegetarianie i święta 59
Siła fizyczna na diecie wegetariańskiej 128
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
23 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 15352
Strona:  «   1, 2, 3, 4 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
salparadise




Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 43
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:20, 29 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z "kwestii niezaprzeczalnych" dodam jeszcze że szkodliwe jest wyłączenie mięsa i produktów odzwierzęcych w czasie ciąży. Niedawno zapoznałem się z wieloma badaniami na ten temat i sytuacja wygląda dość jasno w tym temacie. A coraz więcej osób obecnie planuje właśnie takie wegetariańskie/wegańskie ciąże.

Ordel napisał:
czym wegetarianin karmi swojego psa czy kota ? Czy myśli, kupując obuwie, o tym by znaleźć takie bez skóry, co ma zrobić kiedy podoba mu się obuwie skórzane ( kupić i iść do księdza po rozgrzeszenie Wink ) . Co z mączką kostną która jest używana jako barwnik .


Zdziwiłbyś się. Znam wielu wegetarian oraz wegan i każdy z nich unika zakupu produktów ze skóry, z żelatyną, niektórymi barwnikami itd.
Pojawiają się też powoli tendencje do wprowadzania wegetariańskiej diety dla zwierząt domowych... (swoją drogą ciekawe co TOZ na to?)

Swoją drogą cały czas szukam tego "dokumentu" i rośnie we mnie przekonanie że takowy nie istnieje Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:24, 29 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja muszę się przyznać, że nie tylko karmię swe koty mięsem, ale jeszcze je iskam z pcheł.
własnymi rękami zajebuję insekty. praktycznie codziennie. bo po diazinonie mi rzygają, a pchły i tak zostają...
i bynajmniej nie robię tego w celach konsumpcyjnych - mam na celu wyłącznie eksterminację tych zwierząt.
i niestety, co najgorsze, sprawia mi to zajebistą satysfakcję, jak mi taka suka strzela pod paznokciem.
to wręcz jak uzaleznienie...
wiem - to też nie świadczy o moim zdrowiu psychicznym, zwłaszcza, że jest z deka obrzydliwe.
ale małpy też się iskają - widać jestem na to genetycznie uwarunkowany.
a zawsze lepiej mieć w domu martwą pchłę niż żywą - to muszę se jakoś radzić Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:27, 30 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

salparadise napisał:

Pojawiają się też powoli tendencje do wprowadzania wegetariańskiej diety dla zwierząt domowych... (swoją drogą ciekawe co TOZ na to?)



Przecież to jest wegański faszyzm. Kukurydza GMO o smaku bekonu ? Czemu nie. Nie starcza nam już oszukiwanie samych siebie, więc zabieramy się za zwierzęta . Ja pierdole, jak niżej można upaść ( stworzyć homoseksualnego pantofelka Wink ).
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:10, 30 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Tomkiewicz"]
sonic3 napisał:
............. Tyle, że wegetarianin długo nie przetrwa w krytycznych warunkach, z prostej przyczyny. Bo brak mu dobrego paliwa i doskonałego białka.
co za pierdoły , mieszkam niemalże w ziemiance. Powinienem nie żyć . Laughing


niech tam każdy je co uważa, . A tu tak dla rozładowania napiecia [youtube]http://noshit.pl/lubie/55167[/youtube]
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:23, 30 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymajcie się mocno, bo zaraz będzie trzęsło. Pomyślałem, że może prima aprilis, ale dopiero 30ty marca. WTF?

http://wiadomosci.onet.pl/nauka/who-uzna.....omosc.html
Cytat:
Większość wegetarian na całym świecie zszokowała informacja, że eksperci WHO uznali wegetarianizm za chorobę psychiczną. Ludzie odrzucający zjadanie zwierząt znaleźli się na liście chorych, którzy według WHO powinni być leczeni w pierwszej kolejności – podaje newsland.ru.

Wegetarianie często spotykają się z niechęcią i brakiem zrozumienia ludzi, którzy po prostu nie wierzą, że można całkowicie obyć się bez mięsa. Niektórzy muszą nawet ukrywać przed swoim otoczeniem swój wegetarianizm.

"Mięsożercy" twierdzą zazwyczaj, że unikanie pożywienia pochodzenia zwierzęcego jest po prostu niezdrowe i usprawiedliwiają śmierć tysięcy krów i świń naturalną koniecznością. W odpowiedzi wegetarianie publikują książki i kręcą filmy, w których dowodzą, że można wszystkie potrzebne do życia substancje uzyskać z warzyw i owoców, porównują w nich także rzeźnie z nazistowskimi obozami śmierci.

Większość wegetarian na całym świecie zszokowała informacja, że eksperci WHO uznali wegetarianizm za chorobę psychiczną. Ludzie odrzucający zjadanie zwierząt znaleźli się na liście chorych, którzy według WHO powinni być leczeni w pierwszej kolejności – podaje newsland.ru.

Wegetarianie często spotykają się z niechęcią i brakiem zrozumienia ludzi, którzy po prostu nie wierzą, że można całkowicie obyć się bez mięsa. Niektórzy muszą nawet ukrywać przed swoim otoczeniem swój wegetarianizm.

"Mięsożercy" twierdzą zazwyczaj, że unikanie pożywienia pochodzenia zwierzęcego jest po prostu niezdrowe i usprawiedliwiają śmierć tysięcy krów i świń naturalną koniecznością. W odpowiedzi wegetarianie publikują książki i kręcą filmy, w których dowodzą, że można wszystkie potrzebne do życia substancje uzyskać z warzyw i owoców, porównują w nich także rzeźnie z nazistowskimi obozami śmierci.

Tym razem jednak w tej dyskusji wypowiedzieli się specjaliści z cieszącej się zaufaniem organizacji zajmującej się zdrowiem. Niedawno odbyło się seminarium, na którym ogłosili oni ranking chorób psychicznych, których leczenie powinno stać się priorytetem dla lekarzy. Na tej liście znalazł się wegetarianizm i tzw. "surowa dieta".

Jednak ta decyzja nie wzięła się znikąd. Przyczyną był niedawny incydent, który miał miejsce w mieście Malaga w Hiszpanii, gdzie z powodu wegetariańskiej diety w pewnej rodzinie dzieci wpadły w śpiączkę. Ich rodzice zabraniali im jeść mięso i produkty obrobione termicznie. Nie wiadomo, czy dzieci udałoby się uratować, gdyby nie sąsiedzi, którzy wezwali lekarzy i policję. Rodzice dzieci zostali skierowani na badania psychiatryczne – informuje serwis newsland.ru.

Raport WHO wywołał protesty środowisk wegetariańskich na całym świecie. Do organizacji skierowano wiele petycji i pism dowodzących, że dobrze zbilansowana dieta wegetariańska nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Domagają się oni, by za chorych psychicznie uznać jedynie tych wegetarian, którzy narzucają swoje zwyczaje żywieniowe innym.

W odpowiedzi na medialną burzę portal Seattle Pi opublikował listę sławnych wegetarian, na której znaleźli się między innymi Bill Clinton, Alec Baldwin, Paul McCartney i Christopher Isaac "Biz" Stone jeden z założycieli Twittera.

No japierdolę. Po tej bajeczce z ptasią/świńską grypą, pandemią itp ktoś jeszcze słucha zdania tej "cieszącej się zaufaniem organizacji"?

Hahaha ... ten tydzień był zabawny, naprawdę, dojść do siebie nie potrafię Very Happy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:17, 31 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
ja muszę się przyznać, że nie tylko karmię swe koty mięsem, ale jeszcze je iskam z pcheł.
własnymi rękami zajebuję insekty. praktycznie codziennie. bo po diazinonie mi rzygają, a pchły i tak zostają...
i bynajmniej nie robię tego w celach konsumpcyjnych - mam na celu wyłącznie eksterminację tych zwierząt.
i niestety, co najgorsze, sprawia mi to zajebistą satysfakcję, jak mi taka suka strzela pod paznokciem.
to wręcz jak uzaleznienie...
wiem - to też nie świadczy o moim zdrowiu psychicznym, zwłaszcza, że jest z deka obrzydliwe.
ale małpy też się iskają - widać jestem na to genetycznie uwarunkowany.
a zawsze lepiej mieć w domu martwą pchłę niż żywą - to muszę se jakoś radzić Smile

Ja mojemu maleństwu (trzyletni rottweiler) robię codziennie "drapu drapu". Drapię mu cały grzbiet i dupcię, tak, że tylne łapy się dosłownie rozprostowują Wink. Ramzuś też je mięsko, najczęściej mu kupuje kawałki cielęciny i robię z ryżem i warzywami + witaminki. Nie ma lepszego żarcia dla psa Wink
Co do iskania, to ja mam tak jak znajdę kleszcza. Jak wyciągnę jeszcze żywego, i ten jeszcze rusza tymi łapkami, to wtedy go zgniatam pencetą. Widok zarąbisty hehhe Wink Taki fajny odgłos.. Jakby pękało Wink))... plask.. Wink)

http://puma.zapto.org/tygrysek/rkosc1.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:49, 31 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wiesz Bimi, a ja już brałam pod uwagę opcję, że karmisz swoje koty świetlistymi myszami, a tu taka zmyłka...no i jeszcze te pchy Confused
pumcia ale z tym odgłosem to już przesadzasz, że taki fajny Rolling Eyes
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:06, 31 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no co ty moje koty to wybredne suki. mysz to by na pewno chętnie zaciukały, ale zjeść - to już wątpię. za twarda. chrząstkę od kurczaka rzadko ruszają - zależy jak przyprawiona Smile
ale mają instynkty drapieżne: raz mi jedna przyniosła zdechłą wronę do domu. ja pierdole - wrona wielka jak ona sama , a ta ją wtargała przez małą klapkę w drzwiach, przez którą bez wrony musi się przeciskać. to zdolniacha. i kleptomanka - skarpetkę potrafi ukraść komuś z suszarki i przynieść do domu... a jakby tego było mało - następnego dnia drugą, z tej samej pary. szyszki, kamyki, spinacze do bielizny - czego ja już w domu nie znalazłem. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:44, 31 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Astri napisał:
pumcia ale z tym odgłosem to już przesadzasz, że taki fajny Rolling Eyes

Po co się pasożycisko wbija w futerko mojego tygryska Smile) Ciekawe czy jak już jest w mojej pincecie to woła o pomoc Wink) hehehe

Bimi napisał:
kleptomanka - skarpetkę potrafi ukraść komuś z suszarki i przynieść do domu...

No to przynajmniej jest pożytek z kotów heheh Wink a oddajesz ? Smile)

Mój Ramzes też ma instynkt drapieżny, ale na muchy. Boziu co on wyprawia jak mu taka pasiasta wleci i brzdęka. Na dwóch łapach stoi i tak długo gania - poluje, aż nie dorwie.

Ja osobiście boję się owadów i jak wleci mi jakiś przez okno w nocy, np ćma lub inne zjawisko, to wołam mordzie Wink) Chwilkę poskacze i po kłopocie.. Nazywam go odkurzaczem Wink hehehe, bo dzięki niemu nie mam owadów w domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:15, 31 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pumcia napisał:
No to przynajmniej jest pożytek z kotów heheh Wink a oddajesz ? Smile)

nie no nie będę jej odbierał zabawki, którą taki kawał wlekła w zębach do chaty - to by było niehumanitarne Smile
ukradła se - to ma, co mi do tego. najwyżej pójdzie do piekła.
a bawiła się długo tymi skarpetkami.. teraz nie wiem gdzie one są, to było dawno.

aczkolwiek zdechłą wronę to musiałem wyrzucić - zbyt duże zagrożenie epidemiologiczne Smile
w sumie nie wiem po co ją przyniosła i zostawiła w kuchni na podłodze, ale myślę, że wbrew poszlakom, nie oczekiwała ode mnie że zrobię nam z niej rosół. ot znalazła zdechłą wronę i stwierdziła "trza brać".
ta kotka ma naprawdę kleptomanię. jak np. położę na stole zatyczkę od długopisu - ta od razu bierze ją w pysk i spierdala...
kiedyś miała małe, poszliśmy z nimi i nią do weterynarza; pierwsze co zrobiła po otwarciu klatki to chwyciła w zęby pierwszego z brzegu, zeskoczyła ze stołu i chciała z nim spierdalać... na szczęście drzwi były zamknięte, nie trzeba było ich gonić.
a druga kotka, jej córka jest zupełnie inna - choć też zajebiste potrafi odpierdalać motywy. drzwi zamknięte na klamkę to dla niej żaden problem. jest strachliwa i nie liże ludzi, ale ma zajebiste skile manualne - o wiele lepsze niż matka.
a jeszcze mam teraz takiego kota sąsiada - co przychodzi nas odwiedzać. samiec, białas jebany - ten to jest sprytny. nie ma magnesu na obroży, żeby se otworzyć moją klapkę i wejść do domu... a i tak se ją potrafi otworzyć!
nie wiem jak ten chuj to robi; trochę pazurkiem, trochę czołem postuka... i w końcu wchodzi. jak dla mnie jest kotem-geniuszem. gonię go, bo wpierdala jedzenie moich kotów i pare razy opryskał chatę - jebało srogo. ale i tak wraca codziennie... chyba się lubimy, choć jeszcze nigdy nie dał mi do siebie podejść Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:35, 31 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
w sumie nie wiem po co ją przyniosła i zostawiła w kuchni na podłodze, ale myślę, że wbrew poszlakom, nie oczekiwała ode mnie że zrobię nam z niej rosół. ot znalazła zdechłą wronę i stwierdziła "trza brać".

Przynosi Ci swoją zdobycz i ją zostawia - jakby miała być nagrodą. Tak samo koty robią z myszami i szczurami. Nie zjadają ich, ale zanim zabiją to się nimi bawią, a potem zabierają je do siebie do domu.
Bimi napisał:
a jeszcze mam teraz takiego kota sąsiada - co przychodzi nas odwiedzać. samiec, białas jebany - ten to jest sprytny. nie ma magnesu na obroży, żeby se otworzyć moją klapkę i wejść do domu... a i tak se ją potrafi otworzyć!

Dominator ?Smile hehehe. Znaczy teren Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:36, 12 Maj '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podatek od mięsa i zakaz jego reklamowania? Branża pod ostrzałem

Mięso będzie towarem luksusowym? Jeśli organizacje pozarządowe nadal będą wywierały nacisk na UE, jest to możliwe. Niderlandy już testują wprowadzenie podatku.


Komisja Europejska przed rokiem opracowała dokument "Od pola do stołu", który jest elementem Zielonego Ładu. Organizacje pozarządowe, które od lat postulują, by zmniejszać spożycie mięsa ze względu na zmiany klimatyczne i zdrowie, wnioskowały, by w dokumencie zaproponowano też podatek od mięsa.

Wpływy z tego podatku, jak już pisaliśmy w money.pl, byłyby niemałe. Zgodnie z wstępnymi szacunkami może to być nawet 32,2 mld euro rocznie. Środki te miałyby być przeznaczane dla rolników na inwestowanie w inne gałęzie produkcji.


https://www.money.pl/gospodarka/podatek-.....8848a.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:55, 13 Maj '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tymczasem produkcja żywności jest wygaszana, jakby ktoś planował głód.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zjadanie mięsa szkodzi
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile