W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Internetowa lista ateistów i agnostyków  
Podobne tematy
Polska - ilu pozostało katolików? 11bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 2480
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:15, 15 Kwi '09   Temat postu: Internetowa lista ateistów i agnostyków Odpowiedz z cytatem

Warto wiedzieć, że już od dłuższego czasu na portalu:
racjonalista.pl
istnieje tzw. Internetowa Lista Ateistów i Agnostyków (w skrócie ILAiA)
http://lista.racjonalista.pl/

Na tą listę dopisują się wszystkie osoby, które deklarują się jako niewierzące.
Pojawiają się tam również znane postacie, ze świata nauki czy telewizji.
Lista powstała prawdopodobnie w celu ukazania społeczeństwu polskiemu, że nie jest ono tak do końca katolickie, a nawet jeżeli jest to tylko formalnie.
Aktualnie wpisało się prawie 14 376 osób

Zapraszam również do obejrzenia statystyk wykonanych na podstawie tej listy:
http://www.aztekium.pl/?link=ateisci_w_polsce
Kim są ci ateiści i skąd pochodzą ?
Jak widzimy, pierwsze miejsca to uczniowie, informatycy, nauczyciele i .... emeryci Smile
Należy w tym miejscu obalić pogląd, że emeryci i emerytki to tylko moherowe berety.
Każdy może wcisnąć również ctrl+f i nazwę swojej miejscowości (z polskimi znakami i bez) i zobaczyć ilu ateistów liczy jego miasto-miejscowość. Smile Oczywiście tych zdeklarowanych na liście.

No to co ? Dopisujemy się. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:24, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie jestem ateistą Razz i nie sądze aby wszyscy tutaj nimi byli Wink chodziarz pewnie część jest kto wie ; p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:54, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro, ateizm, racjonalista, i inne tego typu gówna , a przepraszam aqatro to moze wporzadku gosc ale racjonaliste nalezy zamknąć w trybie natychmiastowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:03, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyspa z czego Ty się cieszysz? Lepiej być ateistą niż wierzyć w diabły, tak jak Ty. Razz Współczuję Ci. Twoje życie musi być straszne, w tym ciągłym strachu przed piekłem. Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:31, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara: żal pl Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:35, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już wpisałem się tam wiele miesięcy temu. I nie jako agnostyk, of course Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:52, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyspa ja też nie jestem ateistą. I nie wiem po co takie mieszanie zawodu do ateizmu, przecież w każdej określonej grupie znajdziemy różnych ludzi o różnych poglądach, wyznaniach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:00, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ateizm, beznadziejna filozofia dosłownie. Strasznie ograniczająca człowieka.

Ale do czasu, bo wkońcu fizyka powoli zaczyna przypominać ezoterykę hehe, kiedyś dojdzie to dego, że ateiści chcąc czy nie będą bardzo wierzącymi ludźmi, bo to będzie wynikało z ludzkiej wiedzy, a na tym się opiera ateizm.

No chyba, że jacyś niedouczeni ateiści będą.
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Astan




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:52, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robienie z ateizmu religii i potrzeba zazwyczaj młodych ludzi, żeby nie czuć się innym. Z ateizmu zrobi się taka samo moda jak muzyki antyrasistowskiej.


Cytat:
teizm, beznadziejna filozofia dosłownie. Strasznie ograniczająca człowieka.

Ateizm filozofią? Laughing Czego to Ja się na tym forum nie dowiem...
Radziłbym zauważyć, że ateizm to nie jest jedyny ograniczający aspekt światopoglądowy. Dzisiejszy świat musi się zmagać z ,,akrasnoludkami", ,,ajednorożcami", ,,alatającymipotworamispaghetti". Ateizm to przy tym pikuś.
Cytat:
Ale do czasu, bo wkońcu fizyka powoli zaczyna przypominać ezoterykę hehe, kiedyś dojdzie to dego, że ateiści chcąc czy nie będą bardzo wierzącymi ludźmi, bo to będzie wynikało z ludzkiej wiedzy, a na tym się opiera ateizm.

To jak? Wiara, wiedza czy interpretacja nauki, bo tyle propozycji zliczyłem w jednym zdaniu...
A w kwestii merytorycznej, to niby gdzie fizyka wkracza w ezoterykę? Chyba nie mówisz o teorii strun i 10 wymiarach? Jeśli tak, to Ja nie rozumiem, jak to wszystko miałoby świadczyć o istnieniu Boga(jakiegokolwiek).
P.S. Ateizm się opiera na wiedzy?? Zaiste, nie jesteś ateistą. Jeśli już ateizm na czymś oprzeć, to raczej na akceptowaniu niewiedzy...

Naprawdę nie rozumiem skąd przeświadczenie, że skoro świat nie zbudowany z materii jako takiej a z.... właściwie ciężko jest mi powiedzieć z czego, bo niewiele o tym czytałem, ale dla uproszczenie powiem, że z energii, o ateiści się nawrócą. Ateizm to niewiara w Boga! Nie mniej i nie więcej.
Cytat:
No chyba, że jacyś niedouczeni ateiści będą.

Już są


Cytat:
AQuatro, ateizm, racjonalista, i inne tego typu gówna , a przepraszam aqatro to moze wporzadku gosc ale racjonaliste nalezy zamknąć w trybie natychmiastowym.

Możesz się ze mną nie zgodzić, ale dostrzegam pewien niedobór logiki, tudzież nadmiar promili w tym poście.
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:54, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idąc za Dawkinsem stwierdzam, że każdy jest ateistą, ale niektórzy bardziej Smile

Osobiście, ciągłe istnienie wiary w jakiegokolwiek boga uważam za dowód, że ludzkość jest jeszcze na zatrważająco niskim poziomie intelektualnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:56, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daj spokój aquatro.
zapewne ponad połowa osób które zapisały się na tą listę nie ma pojęcia co to ateizm. po prostu nie lubią kościoła.
a ja nie lubię racjonalistów i na pewno nie zaszczycę ich swoim wpisem.

generalnie propagowanie ateizmu jest moim zdaniem chore. co innego demaskowanie absurdów religii. a jest ich co niemiara, od boga poczynając, na kondonach kończąc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bofain




Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 158
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:24, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten boom na ateizm przypomina mi trochę modę na homoseksualizm. Tak naprawdę nikogo nie obchodzą geje, i niech sobie żyją w pokoju ale muszą się manifestować jacy są fajni i cool. Wszędzie ich pełno w mediach, co chwila krzyk jacy to oni są biedni i nietolerowani :/ ciągle domagają się jakiś wyimaginowanych praw i przywilejów a jak krzywo spojrzysz na takiego to jesteś zacofanym homofobem.. Ateizm opiera się na tej samej zasadzie, nikogo on nie obchodzi, ale ciągle są krzyki i manifestacje jaki to on jest cool a reszta zacofańcy z epoki kamienia łupanego. Jeśli chcecie robić swoje getta to zapraszam na fora dyskusyjne poświęcone temu zagadnieniu, tutaj (na prawda2) chyba nie o to chodzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:26, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bofain napisał:
Ten boom na ateizm przypomina mi trochę modę na homoseksualizm.

akurat nie dziwię się Smile
wszak boisz się i jednego i drugiego, choć nigdy tego nie przyznasz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Astan




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:28, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Idąc za Dawkinsem stwierdzam, że każdy jest ateistą, ale niektórzy bardziej Smile

Zgadzam się tylko wtedy kiedy uznasz, że każdy jest teistą, bo w końcu każdy wierzy w to, że jutro wzejdzie słońce.
Cytat:
Osobiście, ciągłe istnienie wiary w jakiegokolwiek boga uważam za dowód, że ludzkość jest jeszcze na zatrważająco niskim poziomie intelektualnym.

A to niby czemu?? Chyba o stanie wiedzy ludzkości powinna średnia wiedzy wszystkich ludzi aktualnie żyjących, po jakiejś granicy wiekowej, bez chorób psychicznych. Można też uznać za stan wiedzy ludzkości ogół wiedzy, jaką posiadamy, ale to byłoby trudniejsze.
Zresztą względem czego mamy niski poziom wiedzy. Względem samych siebie??

Rozumowanie przeciętnego ,,ateisty" z listy agnostyków. Kościół jest bebe, katolicy są bebe, ja będę cacy, kiedy nie będę z tymi katolami i czarnuchami. Ergo, bóg nie istnieje.
Mamy przykład takiej ateistki na forum...
Rozumowanie przeciętnego, polskiego katolika. Komuniści są źli, Caritas jest dobry, coś musiało być na początku. Ergo bóg istnieje.
Czym Wy się różnicie? Ateiści za dyche Razz.

Poczytajcie sobie o wszelkich rytuałach, jakie Ci ,,ateiści" zaczęli wymyślać. Śluby, chrzty, spotkania.... paranoja, jakby ateizm był powodem do zrzeszania się.
P.S. Na samą listę się zapisałem, ale to było dość dawno temu, kiedy właściwie nie rozumiałem czym jest odrzucenie idei istnienia Boga... Zapisałem się wtedy jako agnostyk i właściwie nim jestem, bo sądzę, że nie da się ostatecznie udowodnić nieistnienia Boga, ale tylko i wyłącznie w ten samo sposób, co nie da się wyłączyć istnienia krasnoludków.
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:56, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Astan napisał:
Cytat:
Idąc za Dawkinsem stwierdzam, że każdy jest ateistą, ale niektórzy bardziej Smile

Zgadzam się tylko wtedy kiedy uznasz, że każdy jest teistą, bo w końcu każdy wierzy w to, że jutro wzejdzie słońce.

Każdy człowiek wierzy w nieskończoną ilość rzeczy, ale my rozmawiamy o konkretnej wierze - w boga/bogów i tylko tego tyczą się pojęcia teizm oraz ateizm.

Astan napisał:
Rozumowanie przeciętnego ,,ateisty" z listy agnostyków. Kościół jest bebe, katolicy są bebe, ja będę cacy, kiedy nie będę z tymi katolami i czarnuchami. Ergo, bóg nie istnieje.
Mamy przykład takiej ateistki na forum...

Nie łącz ateizmu z antyklerykalizmem, bo -choć często idą w parze- to jednak osobne poglądy.

Astan napisał:
Poczytajcie sobie o wszelkich rytuałach, jakie Ci ,,ateiści" zaczęli wymyślać. Śluby, chrzty, spotkania.... paranoja, jakby ateizm był powodem do zrzeszania się.

A co mnie oni obchodzą? Ich sprawa. Ateizm to nazwa własnego stosunku do wiary w boga/bogów, a nie partia polityczna, gdzie każdy broni swojego.

Astan napisał:
Zapisałem się wtedy jako agnostyk i właściwie nim jestem, bo sądzę, że nie da się ostatecznie udowodnić nieistnienia Boga, ale tylko i wyłącznie w ten samo sposób, co nie da się wyłączyć istnienia krasnoludków.

I znów, idąc za Dawkinsem tłumaczę, że to sprawa prawdopodobieństwa. Kiedy ktoś Cię spyta, czy wierzysz w potwora spaghetti, odpowiesz NIE, bo pomimo nieosiągalnych dowodów, jest to mało prawdopodobne. Tak bardzo, jak każdy inny bóg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:43, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jedno pytanie. Gdzie wy w Polsce widzicie boom na ateizm? Oczywiście zostawmy tutaj internet. Mówię o normalnym, realnym życiu, bo chyba już przestajecie odróżniać normalne życie, od życia w internecie Shocked Czy widzieliście gdzieś jakiś autobus z napisem "bóg nie istnieje"? Bo ja nie widziałam takiego autobusu, ani nic w tym rodzaju propagującego ateizm. Od czasu do czasu partia Racja robi manifestacje, które przechodzą bez echa. Ani telewizja tego nie pokazuje, ani w gazetach nie piszą. Tylko Fakty i Mity. Więc gdzie tu problem? Ja natomiast widzę w Polsce fenomen rozpychania się łokciami i deptania wszystkiego co się da, przez wierzących. Wszędzie pełno akcentów religijnych, nawet tam gdzie ich nie powinno być, choćby takich hipermarketach. Niedawno był przypadek zmiany nazwy szkoły, która od 100 lat miała imię Urszulki Kochanowskiej, na księdza Twardowskiego. Zmieniono nazwę szkoły na siłę, mimo że dzieci i nauczyciele się sprzeciwiali. To są chore absurdy ludzi uważających sie za wierzących, a są zwykłymi terrorystami którzy chcą narzucić społeczeństwu religijny charakter. Jest wielu ateistów, którzy kłamią że są wierzącymi, żeby mieć łatwiejsze życie w tym głupim kraju. Bo jeśli się przyznasz że jesteś ateistą, to spojrzą się na ciebie jak na jakiegoś zboczeńca, i jeszcze stracisz pracę. Wierzący muszą mieć naprawdę słabą wiarę, skoro boją się już samego słowa ateista.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:56, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w normalnym życiu tego nie widać, tylko w internecie.
chyba każdy z nas w internecie pokazuje większy kawałek siebie niż wśród prawdziwych ludzi? znaczy prócz tych co nie maja internetu Smile
na co dzień ludzie nie chcą sie przyznawać do bycia ateistami, a w internecie dają upust
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:01, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Internet nie jest prawdziwym życiem. Jeśli ktoś nie odróżnia jednego od drugiego, to przepraszam ale coś z nim jest nie tak. Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:30, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Astan napisał:
Ateizm to niewiara w Boga! Nie mniej i nie więcej.


Ja bym powiedział, że ateizm to wiara w nie istnienie Boga. Pomijając skrajne i wątpliwe przypadki, Boga nikt nie widział, zatem nie można jednoznacznie stwierdzić, że istnieje. Niestety - ponieważ do tej pory są spore problemy z definicją Boga, nie można stwierdzić również ze stuprocentową pewnością, że nie istnieje w takiej czy innej formie. W tym kontekście przekonanie, że za powstaniem wszechświata nie istniała żadna pierwotna przyczyna o charakterze bytu posiadającego inteligencję, względnie posługującego się logiką (znowu - definicja Boga przysparza spore problemy) jest właśnie poglądem ograniczającym światopogląd, bo ustala elementy poznawcze przed ich faktycznym poznaniem. Innymi słowy ateizm opiera się na dogmacie, że nie ma Boga. Wink
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:00, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Portalu racjonalista specjalnie nie popieram. Charakteryzuje się swoistym zadufaniem Jednak uważam, że co do listy, to jest dobry pomysł.
Nie chodzi o propagowanie ateizmu, ale o uświadomienie społeczeństwa, w tym ateistów, że nie są sami i mogą otwarcie mówić o swoich poglądach - chociaż nie wszędzie w Polsce.
Ale właśnie dzięki takim akcjom to się zmienia.

Ale przyznam, że robi się taka trochę moda na ateizm, właśnie wśród młodzieży, i to jest kierunek negatywny, bo jest to przyjęcie poglądu ateisty, bez większych rozważań i zastanowienia. Obierają sobie za wzór ludzi mądrych, naukowców i przyjmują ten ateizm jakby w ciemno. To jest element negatywny. Ateista powinien wiedzieć dlaczego nie wierzy.

Teraz takich ateistów jest dużo. Ale coraz więcej przybywa, właśnie takich którzy się deklarują a nie wiedzą dlaczego. Teoretycznie, to z tej listy ateistami są tylko ci którzy tak się wpisali. Ci którzy napisali niewierzący, - to prawdopodobnie mają gdzieś kościół, a nad istnieniem boga, nigdy się nie zastanawiali. A agnostycy, to tacy którzy nie lubią kościoła, ale jakiś bóg gra im w duszy, niezrozumiały dla mnie pogląd.

Zresztą tych ateistów jest naprawdę garstka. W Polsce jest 103 tysiące miejscowości licząc pojedyncze wioski, miasteczka i miasta. Zdeklarowanych na liście tylko 14 tys.
Zabrakło by ich nawet aby obsadzić w każdej po jednym. W co 7 miejscowości 1 ateista. Tylu by ich było.

Co do propagowania ateizmu, to moim zdaniem to forum spełnia doskonale tą rolę. Wystarczy spojrzeć na tą rybkę przekreśloną. Smile
Zresztą propagowanie ateizmu nie odbywa się zazwyczaj inaczej niż poprzez demaskowanie owych absurdów religii.

Najlepiej jeżeli człowiek sam dochodzi do takich przekonań, i stwierdza po długim czasie, że pogląd który sobie wyrobił na temat istnienia istot nadprzyrodzonych jest tym samym co ateizm.
Faktycznie gorzej, gdy wcześniej trafi na pogląd, a dopiero potem próbuje pod tym kątem dopasować siebie. Takich ludzi jest niestety więcej.

Ale sama lista moim zdaniem jest dobra chociażby ze względów statystycznych. Bo wiem np. że w mojej miejscowości jest 1 ateista, mężczyzna. Smile

Cytat:
Innymi słowy ateizm opiera się na dogmacie, że nie ma Boga.

To raczej pogląd, nie dogmat.
Pogląd opierający się na braku dowodów, a nie opiniach innych ludzi, że boga nie ma.
Całkowicie słuszny i racjonalny.
Skoro czegoś nie ma, to w to nie wierzę.
Jak by to coś chciało abym wierzył, to by przyszło i mi powiedziało. Skoro nie przychodzi, to w to nie wierzę. To wystarczy.

Tymczasem kapłan naucza, że to coś kiedyś, komuś się ukazywało, więc to jest.
Że to coś jest wszechmocne, ale samo nie może przyjść i mi tego powiedzieć, za to może to zrobić przez kapłana, jak przyjmę chrzest np. Samo nie powie mi, że czegoś chce, ale mówi przez papieża, proroków, innych ludzi jednym słowem. To mi śmierdzi... Smile

Dla ateisty tego typu argumentacja nie jest wystarczająca, aby poświęcał czas swojego życia na jakieś wierzenia. Pomijając już inne absurdalne fakty "potwierdzające" prawdziwość religii.

Cytat:
na co dzień ludzie nie chcą sie przyznawać do bycia ateistami, a w internecie dają upust

Większość tak.
Jednak ci którzy zamieścili swoje imię i nazwisko, miejscowość, i zawód. W miejscowościach do kilku tys. ludzi, przyznali się bezsprzecznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:30, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyżby Religa swoim przedśmiertnym oświadczeniem dał impuls do powstania tej listy i tej mody na ateizm? Może więc ateiści powinni go zrobić swoim patronem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:53, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Astan napisał:

To jak? Wiara, wiedza czy interpretacja nauki, bo tyle propozycji zliczyłem w jednym zdaniu...
A w kwestii merytorycznej, to niby gdzie fizyka wkracza w ezoterykę? Chyba nie mówisz o teorii strun i 10 wymiarach? Jeśli tak, to Ja nie rozumiem, jak to wszystko miałoby świadczyć o istnieniu Boga(jakiegokolwiek).
P.S. Ateizm się opiera na wiedzy?? Zaiste, nie jesteś ateistą. Jeśli już ateizm na czymś oprzeć, to raczej na akceptowaniu niewiedzy...

Naprawdę nie rozumiem skąd przeświadczenie, że skoro świat nie zbudowany z materii jako takiej a z.... właściwie ciężko jest mi powiedzieć z czego, bo niewiele o tym czytałem, ale dla uproszczenie powiem, że z energii, o ateiści się nawrócą. Ateizm to niewiara w Boga! Nie mniej i nie więcej.


Wg mnie ateizm wiąże się potroche z wiarą, z nauką czy z filozofią, bo wkońcu ateizm to taka filozofia życia. Zależy od rodzaju ateisty. Nie można podpiąć jednej definicji do wszystkich.

Cytat:
Ateizm to niewiara w Boga! Nie mniej i nie więcej.


A w co wierzą ateiści?
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:42, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka moda na ateizm ? Exclamation Brick wall. W Polsce od 20 lat, panuje moda na KATOTERRORYZM. Exclamation Ateiści zawsze byli i będą. Ta lista ateistów jest już kilka ładnych lat. Z prof. Religą nie ma nic wspólnego. Religa wtedy był po innej stronie. Po stronie katoterrorystów. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:35, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zulugula napisał:
Cytat:
Ateizm to niewiara w Boga! Nie mniej i nie więcej.


A w co wierzą ateiści?

Nie można prowadzić dyskusji na "nieco" wyższym poziomie? Te pytania nie są godne nawet upośledzonego pięciolatka.

Rozmawiamy o konkretnej wierze. Nie o wierze, że wróci się szczęśliwie do domu, nie o wierze, że Ziemię ominie potężna asteroida, nie o wierze, że jutro będzie ładna pogoda, ale o wierze w istnienie boga/bogów.

Ateizm oznacza odrzucenie tej właśnie wiary. Tej konkretnej. Cała reszta jest poza zasięgiem tego pojęcia. Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:45, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PS.

Nieistnienia boga nie można być pewnym, lecz tyczy się to każdej irracjonalnej hipotezy, również teraz wymyślonego przeze mnie różowego lemura z trąbą słonia.

Są to rzeczy tak bardzo nieprawdopodobne, że nie należy się wstrzymywać z oceną, ale odrzucić wiarę i nie zaśmiecać umysłu. Różnica między bogami, a moim lemurem jest tylko taka, że Ci pierwsi są sławniejsi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Internetowa lista ateistów i agnostyków
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile