W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jak ja widzę pożar w Kamieniu Pomorskim  
Podobne tematy
Tragedia w Kamieniu Pomorskim35
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
1 głos
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 1338
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:18, 14 Kwi '09   Temat postu: Jak ja widzę pożar w Kamieniu Pomorskim Odpowiedz z cytatem

Na mojej stronie internetowej umieściłem swoje przemyślenia odnośnie wczorajszej tragedii związanej z pożarem hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim.
Można je przesłuchać (mp3), bądź przeczytać bezpośrednio na stronie:

http://nietylkokontrowersje.com/viewtopic.php?p=1364

Na powyższej stronie znajduje się również odtwarzacz, dzięki któremu można przesłuchać mój plik audio.

Życzę głębokich przemyśleń
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:51, 14 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normalnie przesłuchałem i poczułem się jak na kazaniu Smile. Adgolek jesteś księdzem?
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:04, 14 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no coś Ty. Ja kocham kobiety i mam je aż dwie. Very Happy Żonę i córkę.

Zdaję sobie sprawę z tego, że w Polsce mówienie na tematy biblijne od razu budzi podtekst katolicki. Ja akurat jestem z tych, którzy pielęgnują tematy biblijne, a nie trzymanie się trochę Biblii i trochę tradycji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:02, 14 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto też poznać zdanie strażaków którzy gasili ten pożar, jest nawet na wykopie http://www.wykop.pl/ramka/169040/strazacy-o-tragedii-w-kamieniu-pomorskim
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:42, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

że niby co?? kara boska?? za błędy budowlane
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:23, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zulugula napisał:
Normalnie przesłuchałem i poczułem się jak na kazaniu Smile. Adgolek jesteś księdzem?


dobrane slownictwo oraz ton wypowiedzi naprawde sprawiaja, ze rowniez odnosze wrazenie jakbym sluchala kazania ksiedza.. ale generalnie to masz dobry glos do radia adgolek, myslales moze o tym aby zglosic sie jako lektor do radia wolnych mediow? Very Happy lepiej by sie ciebie sluchalo niz tego wystraszonego chlopaczka co tam byl ostatnio (z calym szacunkiem dla niego, ale tak to odebralam)

tej kolejnej zaloby to nawet mi sie nie chce komentowac.. cyrk na kolkach- tylko takie okreslenie mi przychodzi na mysl.. Dlaczego w innych krajach, jak bardzo to skorumpowanych nie mialyby politykow- ale NIE MA takiego osmieszania sie? bo ja tego inaczej nazwac nie moge.. to wszystko odbywa sie jak jakis tani reality show z premierem i prezydentem w rolach glownych.. JKM to sie dobrze wypowiedzial kiedys nt. zalob narodowych, a nawet chcial reprezentowac rodzine zmarlego tego samego dnia w wypadku samochodowym co uczestnicy tej pielgrzymki w Grenoble jesli takowy by sie znalazl.. To przeciez zupelnie nielogiczne- dlaczego taka osoba, ktora zmarla w wypadku osobowym nie dostaje odszkodowania? Przeciez to jawna DYSKRYMINACJA.. Czyz jego smierc byla mniej tragiczna? Czy sprawila mniej bolu bliskim? No ale potrzeba nowego show do puszczania w telewizorni, a coz mozna znalezc lepszego niz lejaca sie strumieniami krew, to przeciez przyciagnie widownie i podbije slupki- zarowno ogladalnosci jak i naszych kochanych politykierow.. co robic, takie to zycie w socjalizmie niestety- pozbawione sensu i logiki Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:33, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gerwazjana napisał:
dobrane slownictwo oraz ton wypowiedzi naprawde sprawiaja, ze rowniez odnosze wrazenie jakbym sluchala kazania ksiedza.. ale generalnie to masz dobry glos do radia adgolek, myslales moze o tym aby zglosic sie jako lektor do radia wolnych mediow? Very Happy lepiej by sie ciebie sluchalo niz tego wystraszonego chlopaczka co tam byl ostatnio (z calym szacunkiem dla niego, ale tak to odebralam). (...)

co do księdza, to, jak już napisałem, kocham kobiety Very Happy, więc bycie księdzem odpada Very Happy

co do współpracy z tym radiem, to zgłosiłem się do nich, ale odrzucono moją propozycję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:14, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:34, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I znów szukacie dziury w całym.
Przyczyna pożaru a raczej przyczyna tragedii?
20 lat działalności liberałów i kapitalizmu w Polsce!
Koszty, koszty, koszty - ograniczać do minimum - efekt chyba każdy widzi.
Najlepiej jest ciąć koszty na najbiedniejszych.
Zyska prezydent, szef hotelu.
To kolejny argument, że socjalizm jest wyżej w cywilizacji niż kapitalizm.
W Socjalizmie to raczej mało prawdopodobne by było. W kapitalizmie nie zdziwią mnie kolejne podobne sprawy, wszak koszty powodują cięcia na bezpieczeństwie, bo po co komu czujniki dymu czy kontrole straży pożarnej... To nie generuje profitu a jedynie koszty.
Na tym polega nowoczesność socjalizmu, że tam widzi przede wszystkim człowieka a dopiero dalej, dalej jest profit.
W Kapitalizmie masz dokładnie odwrotnie, najpierw profit a dopiero na szarym końcu człowiek - no chyba, że nie ma zysku to nawet i tam go nie ma.
ps. To straszna tragedia, zwłaszcza, że spłonęły tam dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Miałem więcej napisać ale nie mogę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DeeJay




Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 176
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:45, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smutne ale prawdziwe, musze sie z Toba goral_ zgodzic, przecietny czlowiek (szaraczek) ma zawsze pod gore. Utrzymanie systemu p-poz wiaze sie z okresowymi kontrolami stanu technicznego zarowno czujek jak i systemu alarmowania - a to kosztuje.

Az strach pomyslec ile budynkow jest w podobnej sytuacji, niestety jak to we wczesniej wspomnianym kapitalizmie, zysk liczy sie przede wszystkim. Malo kto dba o bezpieczenstwo bytow socjalnych.

Przykra prawda musiala w koncu ujrzec swiatlo dzienne, niestety kosztem zycia niewinnych ludzi.

Zauwazylem rowniez dosc powszechne ostatnimi czasy zjawisko propagandy ugrupowan politycznych, przesciganie sie "kto pierwszy zareaguje". Mam nadzieje, ze chociaz w polowie obietnice naszego rzadu zostana spelnione...
_________________
...bo czasem dobrze jest coś wiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
skrzydlaty




Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 71
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:28, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam podstaw, bo tematem słabo się interesuję... I jest to tylko tzw. moje przeczucie...
Ale moim zdaniem, ten pożar jest zupełnie nieprzypadkowy... nazwałbym to planowym wyburzeniem...
Dała mi do myślenia informacja, że 'już są pieniądze i teren na postawienie nowego hotelu socjalnego...' (info z Waidomości TVP Info)
Osobiście śmiem twierdzic, że teren na którym stał spalony budynek jest komuś potrzebny.
Jedynynie w skali zjawiska - inicjator się przeliczył - zapewne miał nikt nie zginąć, ale wyszło inaczej...

Skoro są pieniądze na nowy hotel, to dlaczego nie odbudować hotelu na obecnym miejscu???
Po co szukać drugiego terenu??

Poczekajmy... i obserwujmy, kto zajmie się zagospodarowaniem terenu po spalonym budynku...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DeeJay




Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 176
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:54, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Calkiem mozliwy scenariusz, zwazywszy na fakt, iz byl to budynek socjalny. Mysle, ze najlepiej poinformowani sa mieszkancy Kamienia Pom. co do lokalizacji tego budynku (a wlasciwie to co z niego zostalo).

Pamietam, ze u mnie w miescie tez byl podobnej konstrukcji budynek socjalny, mieszkancy zalegali z oplatami, niekiedy wogole nie placili. W koncu eksmitowano lub wyprowadzano mieszkancow, wyburzono budynek i powstal calkiem nowy blok...oczywiscie juz nie socjalny.

Z pierwszych doniesien o pozarze juz mozna wnioskowac iz moglo byc to celowe podpalenie, nie chce siac tu teorii spiskowych ale swoja droga pochloniety pozarem budynek osiagnal ponad 1000 st. C w zaledwie kilka minut (fakt, materialy latwopalne stanowily niezla pozywke dla plomieni). Skuteczne zaproszenie ognia w tej konstrukcji to banalne zadanie.

Inicjator chyba moze sobie teraz napluc w brode, bo wrzawa na ten temat moze potrwac dlugo.

To tylko domysly dlatego z niecierpliwoscia czekam na dalsze doniesienia w tej sprawie.
_________________
...bo czasem dobrze jest coś wiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:54, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skrzydlaty napisał:

Osobiście śmiem twierdzic, że teren na którym stał spalony budynek jest komuś potrzebny.
Jedynie w skali zjawiska - inicjator się przeliczył - zapewne miał nikt nie zginąć, ale wyszło inaczej...

Dokładnie takie samo przypuszczenie przyszło mi do głowy, ale chciałem z tym jeszcze trochę poczekać, aż opadną emocje. Jest to bardzo prawdopodobna koncepcja - ktoś zainteresowany zakupem terenu chciał tylko zniszczyć budynek i "wykurzyć" mieszkańców, ale się przeliczył. Nie mamy na razie na to dowodów i być może nigdy nie będziemy mieli, bo ci, którzy byli zainteresowani tym terenem, w obliczu tej tragedii, zapewne pozostaną w ukryciu, nie chcąc być posądzonymi o podpalenie, choćby tylko przez miejscową opinię. Ale jakieś dokumenty może się zachowały w Urzędzie Miasta i dla prokuratora (jeśli będzie chciał z tego skorzystać) może to być wskazówką, ukazującą kierunek śledztwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:23, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
I znów szukacie dziury w całym.
Przyczyna pożaru a raczej przyczyna tragedii?
20 lat działalności liberałów i kapitalizmu w Polsce!


O ile sie nie myle to nie ma czegos takiego jak 'budynek socjalny' w liberalizmie, nieprawdaz? Jak uwazasz Donalda za liberala to, tak- masz racje.. Kwasniewski i ferajna to tez liberalowie, tak? Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jak ja widzę pożar w Kamieniu Pomorskim
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile