W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
czego uczy szkoła?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Śmietnik Odsłon: 5613
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:14, 07 Kwi '09   Temat postu: czego uczy szkoła? Odpowiedz z cytatem

prawdziwe:

http://img15.imageshack.us/img15/9373/1lpols1doectaqyh76u.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bofain




Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 158
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:28, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie.. system szkolnictwa to jakaś kpina Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:56, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest tak głupie, że aż żal komentować. Podobają mi się niektóre komentarze na wykopie.

Moje zdanie:
Język polski - Umiem pisać życiorys i cv, nie uczyli na polskim tylko na podstawach przedsiębiorczości, a nawet gdyby nie uczyli to co za problem wypełnić kilka linijek lub zobaczyć wzór? Przecież po to mamy mózg!
Matematyka - Jak można nie umieć wypełnić pitu gdzie w każdym polu jest wyraźnie napisane co i gdzie wpisać? Poza tym są załączniki dla totalnych idiotów jak wypełnić pit.
Geografia - A to ciekawe bo nigdy się nie przykładałem, a bardzo dobrze posługuję się mapą, co do położenia miast to też wiem wiele, ale co to daje? Czy jest to aż tak potrzebne w życiu? Jak gdzieś jadę to zaglądam do mapy i wiem gdzie leży...
Biologia - Mnie uczyli na przysposobieniu obronnym, a poza tym jest Internet i można poszukać. Niech może koleś napisze, że dupy nie umie podcierać bo szkoła go nie nauczyła...
Chemia - Przysposobienie obronne.
Język angielski - W takim razie uważaj na lekcji nieuku.
Język rosyjski - Jak wyżej. Miałem okazję uczyć się rok i poznałem nawet alfabet jak i nauczyłem się czytać w tym łatwym języku który odstrasza tylko wyglądem liter.

Po szkole jest wiele czasu i jak ktoś chce to może się uczyć czego tylko chce. Mam wrażenie, że to pisał jakiś kompletny nieuk, albo to prowokacja. Jak chcecie to poczytajcie sobie komentarze na wykopie bo też są ciekawe http://www.wykop.pl/link/165254/czego-uczy-nas-szkola

System szkolnictwa to kpina, ale gdyby uczyli tego co w tym obrazku to już byłaby totalna kpina. Szkoła ma uczyć nie tylko tego co potrzebne do pracy i w codziennym życiu, a jak nie chcesz to nikt nie każe iść do liceum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:24, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Język polski - porozumiewam się nim biegle, więc uważam, że przedmiot ten powinien się zakończyć w podstawówce po przerobieniu gramatyki. Więcej pożytku przyniesie godzina któregokolwiek języka obcego. Omawianie wierszy 20-lecia międzywojennego obraża umysł.

Matematyka
- w życiu przydaje się 0-5%. Bezsens.

Geografia
- według mnie jeden z nielicznych przydatnych przedmiotów, lecz powinien się ograniczyć do pracy z mapą.

Biologia
- przydatna, ale w wersji szkolnej, w życiu przydaje się 0-3%. Nie ma słowa, by wyrazić, jak wielkim jest błędem.

Chemia
- w życiu przydaje się 0-1%. Jeśli kogoś interesuje - proszę bardzo, lecz innym tylko mąci w głowie.

Język angielski
- potrafię się dogadać, a znam trzy czasy. Grunt to słownictwo. Szkoda, że ministerstwo o tym nie wie.


Dzisiejszy system edukacji to zaśmiecanie umysłu niepotrzebną, specjalistyczną wiedzą i ignorowanie przydatnych podstaw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:43, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@prostynick cieszy nas to ze jestes inteligentny i tak łatwo Ci wszystko przychodzi w życiu, ale rozejrzyj się ilu masz ludzi naokoło. Cieszy nas to że jesteś u góry tej piramidy :

arrow http://www.artlebedev.com/mandership/153/lebedev-pyramid.gif

a ta tabelka "czego uczy nas szkoła" tyczy się własnie ludzi będących poniżej. Tych "nie bystrych". Chodzi o to , żeby ci "stupid fucks" przejrzeli na oczy i stwierdzili ze żyją w jakims matriksie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Astan




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:35, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polski. Niestety uczą tego w szkole.
Matematyka. PITy to prosta matematyka. Nie rozumiem, czego tam nie rozumieć
Geografia. A po co Ci znajomość własnego miasta, skoro masz mapy??
Biologia. Bo to nie medycyna, żeby Cię uczyli obsługi strzykawki...
Chemia. To zajrzyj do internetu.
J. angielski. To gratuluję...
J. rosyjski. Raz mówisz, że nie umiesz się porozumiewać po angielsku, a potem, że chcesz się nauczyć rosyjskiego alfabetu. Po co?!
To, co proponuję ten txt, będzie tworzyć zwykłych jeszcze głupszych roboli. Przepaść między inteligentnymi a mądrymi tylko się powiększy.
Cytat:
a ta tabelka "czego uczy nas szkoła" tyczy się własnie ludzi będących poniżej. Tych "nie bystrych". Chodzi o to , żeby ci "stupid fucks" przejrzeli na oczy i stwierdzili ze żyją w jakims matriksie.

Ta tabelka pokazuje właśnie, że powinno się ludzi dostosować jeszcze bardziej do pojebanego systemu, tak żeby już zupełnie nie mogli ,,przejrzeć na oczy".
Do tego zazwyczaj dążyli okupanci Polski. DO ogłupienia ludzi i pokazania im tylko tego, co jest potrzebne do sprawnego funkcjonowania w społeczeństwie.
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bofain




Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 158
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:13, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O rany.. ludzie przecież tu chodzi o paradoks, że przykładowo wałkuje się wiersze 20lecia międzywojennego a potem duża część ludzi wychodzi ze szkół i nie potrafią składnie napisać cv czy wypełnić pitu. To, że wy potraficie to gratuluje, ale nasze społeczeństwo składa się większości z takich osób, że mają 3 lata piąteczkę z j.polskiego a na maturze nagle zonk bo trzeba użyć prawej półkuli mózgu czego nie robili odkąd skończyli 7 lat. Ale wtedy przychodzi Romek z amnestią i takie osoby idą dalej i zdobywają kolejne tytuły chociaż są idiotami. Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:07, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bofain napisał:
O rany.. ludzie przecież tu chodzi o paradoks, że przykładowo wałkuje się wiersze 20lecia międzywojennego a potem duża część ludzi wychodzi ze szkół i nie potrafią składnie napisać cv czy wypełnić pitu. To, że wy potraficie to gratuluje, ale nasze społeczeństwo składa się większości z takich osób, że mają 3 lata piąteczkę z j.polskiego a na maturze nagle zonk bo trzeba użyć prawej półkuli mózgu czego nie robili odkąd skończyli 7 lat. Ale wtedy przychodzi Romek z amnestią i takie osoby idą dalej i zdobywają kolejne tytuły chociaż są idiotami. Shocked


własnie miałem tak odpisywać, ale na tym forum nie brakuje tez "stupid fucks" którzy uważaja sie za "smart people" i z klapkami na oczach wypowiadają się tak jak się wypowiadają Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:14, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:46, 25 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idź Do Szkoły a Zostaniesz Przeciętniakiem
Ciekawy artykuł związany z tematem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Śmietnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


czego uczy szkoła?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile