W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Prywatne Więzienie Sp. Z.O.O  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 4103
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:02, 14 Kwi '09   Temat postu: Re: Prywatne Więzienie Sp. Z.O.O Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Jak widać można to zrobić, znacznie odciążająć budżet państwa. Co więcej takie rozwiązanie, jak sądzę, było by
mile widziane przez polskie społeczeństwo ale nie przez tzw "klimat polityczny". Jak sądzicie - takie rozwiązanie sprawdziłoby się w polskich warunkach?


Wld : patrz wyżej. Zdecydowałem już w pierwszym poście, nie irytuj się tylko dlatego że ktoś ma inny pogląd na pewne sprawy. Chcesz utrzymywać złodziei? Masz pełne prawo łożyć na ich utrzymanie. Ja się zastanawiam jak to ukrócić jednocześnie przestrzegając konwencji międzynarodowych - mam nadzieje że się dobrze rozumiemy.
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:23, 26 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, ze jest dyskusja. Takie typki jak neira mnie po prostu dobijaja. Rownie dobrze mozna powiedziec: "Dobrze, ze ZSRR skazywalo ludzi na Sybir. Sami sa sobie winni sprzeciwiajac sie wladzy Stalina". Za tego typu brednie powinien byc wlasnie paragraf, albo chciaz chlosta.

Konwencje i nasze prawo, to jedno, a podejscie do sprawy wieznia to druga sprawa. Ja widze to tak: zamykasz goscia. Ograniczasz mu wolnosc, czyli najswietsza rzecz. Gorsze sa tylko tortury. Dostaje ta kare za swoje wystepki. Dodanie pracy do tego jest dodaniem kolejnej kary. Oczywiscie mozna wprowadzic system obozow wychowawczych (bylem w tamtym tygodniu w Gross Rosen polecam:]), ale dlugosc przebywania tam musi byc proporcjonalnie krotsza niz w zwyklym pudle, bo jest to bardziej uciazliwe. Wg. mnie jest jeden argument za wprowadzeniem takich obozow. Zalozmy, ze koles ukradl lub zrobil umyslnie szkode na 100000zl. Idzie wtedy do takiego obozu i pracuje za normalna stawke aby odpracowac te pieniadze. Z punktu widzenia skazanego czas nie jest stracony. Rowniez pokrzywdzony zostaje zaspokojony. Jasne, ze sprawca nie musi siedziec np. 10lat za te 100000, tylko oddac czesc i reszte splacac juz na wolce po odbyciu kary.

Wyobraz sobie, ze ja tez mam obiekcje, aby utrzymywac nierobow z moich podatkow. Wiem jednak, ze zasilki w minimalnym okresie sa konieczne, aby nie wpasc w prawdziwa nedze. Zamiast placic rok kuronia, lepiej placic pol lub trzy miechy, a przeszkolic czlowieka w tym czasie na inny fach. Tak samo jak lepiej dac wiezniowi takie samo przeszkolenie, niz potem znowu go zamykac za kradziez.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
neira




Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 190
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:03, 26 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

posluchaj chlopczyku, zaczynasz mi dzialac na nerwy. poprzedniego komentarza na moj temat nie skomentowalam, bo uznalam, ze nie ma sensu, ale zaczynasz przesadzac. nie jestem zadnym "typkiem" i chociaz dyskusja z toba jest dla mnie watpliwa przyjemnoscia, to zrozum jedno. to co napisalam to jest moja wizja prywatnego wiezienia, uwazam, ze resocjalizacja przez ciezka prace jest dobrym pomyslem i moze dac naprawde swietne efekty. oczywiscie nalezy zroznicowac, jaki typ pracy za jakie przestepstwo, ale to juz inna bajka. jednak jesli ktos morduje z premedytacja i bez powodu, tylko z checi zabicia, matke trojki malych dzieci, to do konca zycia powinien pracowac w kamieniolomie, a cale wynagrodzenie przeznaczac dla dzieci jego ofiary. i jesli masz zamiar to komentowac, to odnies sie do tego, a nie ad persona. nie znasz mnie wiec prosze o troche kultury.
_________________
www.varia.pinger.pl

Prawda jest dziwniejsza od fikcji, a to dlatego, że fikcja musi być prawdopodobna. Prawda - nie.
— Mark Twain
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:14, 26 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:07, 01 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie musze Cie znac, by widziec jaki poziom prezentujesz. Moja wizja edukacji jest wlasnie taka jak napisalem wyzej, czyli aby nie marnowac pieniedzy na edukacje podobnych Tobie. Za morderstwo w mojej wizji wiezienia jest jedna kara.

Totalitarne metody obozow "wychowawczych" odrzucam w calosci. To juz bylo i sie nie sprawdzilo. Darmowa praca zawsze kusi i tu sie rodzily patologie. Patrz pierwsze posty tego watku. Pracujacy wychodzi z pierdla z przeswiadczeniem, ze ciezka praca do niczego nie prowadzi oprocz cierpienia. Ma wyjsc z odwrotnym wrazeniem. To chyba sie nazywa resocjalizacja...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
neira




Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 190
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:19, 03 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moze to ty wyszedles z wiezienia z takim przeswiadczeniem? ciezka praca prowadzi do cierpienia? a zbrodnia to do czego ma prowadzic? zbrodnia -> wiezienie-> odpoczynek->brak kary->wolnosc->zbrodnia->itd? ciezka praca prowadzi do zadoscuczynienia za przestepstwo, daje mozliwosc rehabilitacji i powrotu do spoleczenstwa jako wartosciowy czlowiek, ktory nie jest zagrozeniem dla innych ani dla samego siebie. a czego nauczyl sie przestepca, ktory wyjechal na "wakacje", przesiedzial w celi kilka lat, nic nie zmienil w swoim zyciu a z wiezenienia wyniosl przeswiadczenie, ze moze zyc na koszt podatnikow nic nie robiac? dzieki ciezkiej pracy moze poznac samego siebie, zrozumiec swoje bledy i pomoc rodzinie swojej ofiary. nie zarabia dla siebie ale dla swoich ofiar, ale gdy splaci swoj dlug i wyjdzie na wolnosc ma doswiadczenie, umie pracowac i moze zaczac zarabiac na siebie. oczywiscie na dzien dzisiejszy na pewno ciezko jest takiej osobie znalezc prace, ale to jest do rozwiazania. byli wiezniowie nie powinni byc dyskryminowani. takze po ciezkiej pracy w wiezieniu na rzecz swoich ofiar, powinien miec mozliwosc normalnej, legalnej pracy na wolnosci, tak jak kazdy inny obywatel. w mojej wizji dotyczy to osob, ktore powinny wrocic do spoleczenstwa, ktore maja szanse na normalne zycie, bez powrotu na droge przestepstwa, osob, ktore popelnily blad, a nie dzialaly z premedytacja i tylko z czystej checi popelnienia przestepstwa.

p.s. po co ci wycieczki osobiste? co z tego, ze ja tez napisze, ze jestes malo inteligentnym chlopczykiem, ktory nie wie co pisze? ze twoja edukacja to pasmo porazek, ktore soba reprezentujesz? czy taka wymiana zdan ma sens? zastanow sie i daj sobie z tym spokoj.
_________________
www.varia.pinger.pl

Prawda jest dziwniejsza od fikcji, a to dlatego, że fikcja musi być prawdopodobna. Prawda - nie.
— Mark Twain
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:07, 04 Maj '09   Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Firmy mogłyby mieć w pewien sposób nakaz zatrudniania ludzi po wyrokach na takiej zasadzie jak dzisiaj niepełnosprawnych tzn. albo jest 1 niepełnosprawny na 20 czy ilus tam pracowników, albo dodatkowa składka na PFRON.

Wyłączone z tego mogłyby być tylko firmy, w których jest to konieczne np. przez konieczność posiadania przez pracowników certyfikatów bezpieczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
okiem_agnostyka




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 48
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:48, 04 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
Wiem, ze jest dyskusja. Takie typki jak neira mnie po prostu dobijaja. Rownie dobrze mozna powiedziec: "Dobrze, ze ZSRR skazywalo ludzi na Sybir. Sami sa sobie winni sprzeciwiajac sie wladzy Stalina". Za tego typu brednie powinien byc wlasnie paragraf, albo chciaz chlosta.

Konwencje i nasze prawo, to jedno, a podejscie do sprawy wieznia to druga sprawa. Ja widze to tak: zamykasz goscia. Ograniczasz mu wolnosc, czyli najswietsza rzecz. Gorsze sa tylko tortury. Dostaje ta kare za swoje wystepki. Dodanie pracy do tego jest dodaniem kolejnej kary.


Iście lewackie pierdolenie, co na Boga mają Ofiary stalinizmu z dupkami, które np. kroiły auta, zajmowały się wymuszeniami?

Wld napisał:
...Za morderstwo w mojej wizji wiezienia jest jedna kara.


Jaka, jeśli można wiedzieć?
W mojej wizji, kara za morderstwo z premedytacją (np. dla gwałciciela/pedofila-mordercy) jest jedna - CZAPA, jeśli nie czapa, to pierdel bez możliwości warunkowego zwolnienia, za pobyt w którym kanalia będzie płacić swoją pracą, a że przymusu pracy nie ma, to taki pedofil-morderca może zdechnąć z głodu - wali mnie to, jednego chwasta (który nie mając nic do stracenia może zabić kolejną osobę, ot klawisza, innego współwięźnia) mniej.
Zresztą z jakiej kurwa paki, rodzina ofiary (np. wielokrotnie gwałconego i brutalnie zamordowanego dziecka) ma płacić za utrzymanie w więzieniu takiego zdegenerowanego śmiecia?

Wld napisał:
Totalitarne metody obozow "wychowawczych" odrzucam w calosci. To juz bylo i sie nie sprawdzilo. Darmowa praca zawsze kusi i tu sie rodzily patologie. Patrz pierwsze posty tego watku. Pracujacy wychodzi z pierdla z przeswiadczeniem, ze ciezka praca do niczego nie prowadzi oprocz cierpienia. Ma wyjsc z odwrotnym wrazeniem. To chyba sie nazywa resocjalizacja...


O ile Twoje spostrzeżenia mają sens w przypadku przestępstw, które nie kończą się śmiercią tudzież trwałym kalectwem ofiary (kradzież, alimenty, etc), o tyle tracą sens w przypadku najcięższych przestępstw (seryjne mordy, mordy na tle seksualnym, zakatowanie ofiary bejsbolem, etc).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:47, 04 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okiem agnostyka napisał:
W mojej wizji, kara za morderstwo z premedytacją (np. dla gwałciciela/pedofila-mordercy) jest jedna - CZAPA, jeśli nie czapa, to pierdel bez możliwości warunkowego zwolnienia, za pobyt w którym kanalia będzie płacić swoją pracą, a że przymusu pracy nie ma, to taki pedofil-morderca może zdechnąć z głodu - wali mnie to, jednego chwasta (który nie mając nic do stracenia może zabić kolejną osobę, ot klawisza, innego współwięźnia) mniej.
Zresztą z jakiej kurwa paki, rodzina ofiary (np. wielokrotnie gwałconego i brutalnie zamordowanego dziecka) ma płacić za utrzymanie w więzieniu takiego zdegenerowanego śmiecia?
Popieram. W cywilizowanych krajach śmieci niezdatne do przetworzenia utylizuje się np poprzez spalenie lub skutecznie izoluje na wysypiskach. Dlaczego nie czynić analogicznych kroków wobec śmieci ludzkich? Bo całe te bajki o resocjalizacji poparte jednostkowymi przykładami do mnie ni chuja nie trafiają NOT Cool .
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:00, 04 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierdolicie głupoty że aż się czytać nie chce.
nie ma ludzkich śmieci - każdy człowiek ma takie samo prawo do życia jak wy. a to że jest mordercą to jest tak samo jego wina jak i wasza. gdyż wszyscy tworzymy społeczeństwo w którym ci ludzie dorastają, stają się tym kim są.
jeśli chodzi wam o zmniejszenie liczby zabójstw to zabijanie jest najgłupszą rzeczą jaką możecie zrobić. natomiast jeśli chodzi o zemstę to pragnę zwrócić uwagę że jest to błędna droga gdyż będziecie tą zemstę wymierzać do śmierci, a i tak niczego dobrego nie dokonacie, nawet spełnienia nie osiągniecie - wręcz przeciwnie.
jaki jest cel?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:06, 04 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
pierdolicie głupoty że aż się czytać nie chce.
nie ma ludzkich śmieci - każdy człowiek ma takie samo prawo do życia jak wy. a to że jest mordercą to jest tak samo jego wina jak i wasza. gdyż wszyscy tworzymy społeczeństwo w którym ci ludzie dorastają, stają się tym kim są.
jeśli chodzi wam o zmniejszenie liczby zabójstw to zabijanie jest najgłupszą rzeczą jaką możecie zrobić. natomiast jeśli chodzi o zemstę to pragnę zwrócić uwagę że jest to błędna droga gdyż będziecie tą zemstę wymierzać do śmierci, a i tak niczego dobrego nie dokonacie - wręcz przeciwnie.
jaki jest cel?
Po prostu np ja straciłem wiarę w resocjalizację i to nie tylko słuchając doniesień o morderstwach+gwałtach+pedofilach ale i obserwując swołocz wystającą w bramach kamienic, demolującą przystanki itp. Oczywiście nie znaczy to, że chcę wszystkich tego typu pozamykać albo pozabijać Laughing nie popadajmy w paranoję. Każdy boi się śmierci, więc taka kara w przypadku ciężkich zbrodni typu zabójstwa na tle seksualnym, zabójstwa dzieci, pedofilia, itp byłaby jak najbardziej na miejscu.
Resocjalizacji można próbować w przypadku drobnych złodziei, ale nie w przypadku seryjnych morderców.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
okiem_agnostyka




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 48
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:35, 05 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
pierdolicie głupoty że aż się czytać nie chce.
nie ma ludzkich śmieci - każdy człowiek ma takie samo prawo do życia jak wy. a to że jest mordercą to jest tak samo jego wina jak i wasza. gdyż wszyscy tworzymy społeczeństwo w którym ci ludzie dorastają, stają się tym kim są.
jeśli chodzi wam o zmniejszenie liczby zabójstw to zabijanie jest najgłupszą rzeczą jaką możecie zrobić. natomiast jeśli chodzi o zemstę to pragnę zwrócić uwagę że jest to błędna droga gdyż będziecie tą zemstę wymierzać do śmierci, a i tak niczego dobrego nie dokonacie, nawet spełnienia nie osiągniecie - wręcz przeciwnie.
jaki jest cel?


Nikt tu pierdoli o zemście:) Wybacz Bimi, ale nie poczuwam się do poczynań Fritzla et al. Z jakiej niby paki mam mieć wyrzuty sumienia bo jakiś parch musiał zaspokoić swoje chore chuci za pomocą gwałtu+uduszenia swojej ofiary? Shocked Jak dla mnie, taka zbiorowa odpowiedzialność i wymuszanie wyrzutów sumienia, m.in. u Ciebie i innych ludzi, to pokłosie demagogii wszelkiej maści czerwonych qrew.
Nie odbierz mnie źle, ale zastanów się przez chwilę - doszło do parszywego paradoksu - wrzeszczy się o prawie do życia najgorszych morderców, a np. dopuszcza mordowanie i to w potworny sposób (poprzez podanie stężonego NaCl, takie metody, to stosował kurwa dr Mengele), na życzenie dzieciaków w piątym miesiącu życia płodowego! Przykład - Hiszpania, Wielka Brytania - wystarczy, ze mamusia podpisze papiery o "złym stanie psychiki"... Może mi nie uwierzysz, nie musisz, ale już 11 tygodni od zapłodnienia, płód bardzo gwałtownie reaguje na bodźce z zewnątrz (vide, stukanie w powłoki brzuszne przez lekarza, chcącego sprawdzić ruchliwość - przykład z własnego podwórka) - więc nie jest to ZLEP KOMÓREK, jak chcieli by to opisywać dobermany NWO, często gęsto mający niemałe udziały w klinikach aborcyjnych i całym abort biznesie... (na marginesie, owszem, prawo do decydowania o własnych brzuchu, niechaj tak będzie, ale ludzie - bez przesady, powinny być jakieś granice, góra 8-9TC).
Wracając do ad remu w kwestii kary śmierci, aborcji i nie tylko, najbliżej mi do JKM. Tak łatwo do zmiany poglądów mnie nie przekonasz Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:55, 05 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szukając nieustannie winnych po to aby ich ukarać do niczego nie dojdziesz.
9/11 czy inny irak - możesz rozliczyć tych ludobójców jeśli zdołasz. ale nawet jeśli zdołasz to niczego to nie zmieni. nie zmieni gdyż to ty tworzysz podział pomiędzy nim - złym przestępcą oraz sobą - uczciwym człowiekiem. ten podział jest tylko w towej głowie, ewentualnie w głowach innych których zdołasz do tego podziału przekonać. ci ludzie są takimi samymi trybikami w całej tej obłędnej maszynie jak i ty.
w rzeczywistości zarówno ty jak i ten morderca jesteście tymi samymi ludźmi. w głębi duszy macie dokładnie te same uczucia i te same instynkty. różnica między wami jest na poziomie środowiska, nie na poziomie świadomości. a sumienie jest dzieckiem świadomości, nie środowiska. z jednej strony powołujesz się na sumienie, a z drugiej wykorzystujesz w swej motywacji do zabicia drugiego człowieka granice tworzone przez środowisko.
zabijesz tylko jedno ciało; dusza mordercy pozostanie, także w tobie. ta śmierć niczego nie zmieni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
neira




Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 190
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:00, 06 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
pierdolicie głupoty że aż się czytać nie chce.
nie ma ludzkich śmieci - każdy człowiek ma takie samo prawo do życia jak wy. a to że jest mordercą to jest tak samo jego wina jak i wasza. gdyż wszyscy tworzymy społeczeństwo w którym ci ludzie dorastają, stają się tym kim są.


to prawda, kazdy ma prawo do zycia. jak rozumiem uwazasz, ze to spoleczenstwo "tworzy" przestepce? od wielu lat zastanawiam sie nad tym. czy czlowiek rodzi sie zly, czy staje sie zly? od jakiegos czasu tematem moich zainteresowan sa wielokrotni zabojcy, i faktem jest, ze wiekszosc z nich wychowala sie rodzinach dysfunkcyjnych, patologicznym srodowisku, i w ich przypadku mysle, ze gdyby zyli w innych rodzinach, to byc moze nie popelniliby tak przerazajacych zbrodni. ale jest tez grupa przestepcow, ktora pochodzi z dobrych domow, z przyzwoitych rodzin, i mimo to, tez stali sie seryjnymi mordercami. co ciekawe, wielu z nich, zarowno z pierwszej i drugiej grupy, lacza podobne zdarzenia z dziecinstwa lub wczesnej mlodosci- podpalenia, znecanie sie nad zwierzetami i nocne moczenie sie. moze kazdy z nas po prostu rodzi z sie z "genem" zla, i dalsze zycie zalezy w jakim otoczeniu sie wychowamy? albo niektorzy z nas maja jakis "defekt", ktory predzej czy pozniej, niezaleznie od srodowiska da o sobie znac? chyba nigdy nie bedzie jednoznacznej odpowiedzi.

iaro
Cytat:
Każdy boi się śmierci, więc taka kara w przypadku ciężkich zbrodni typu zabójstwa na tle seksualnym, zabójstwa dzieci, pedofilia, itp byłaby jak najbardziej na miejscu.


wiesz, nie kazdy boi sie smierci, niektorzy na nia czekaja Wink zreszta, czy zabijajac morderce tez stajesz sie morderca?tak stajesz sie taki jak on, mimo ze inne pobudki toba kieruja. myslisz, ze zbrodniarze, ktorych przestepstwa wymieniles bali sie kary smierci? przeciez wiedzieli co im grozi, a mimo to dalej zabijali. ponoc albert fish sam pomagal katowi w przygotowaniach do swojej smierci na krzesle elektrycznym. a wld twierdzi, ze ktos taki jak fish powinien miec w wiezieniu dobre warunki,
Cytat:
Udusiłem ją, potem pociąłem na małe kawałeczki, tak żebym mógł zabrać mięso do swojego mieszkania. Ugotowałem ją i zjadłem. Jak słodka i delikatna była jej mała dupcia, upieczona w piekarniku. Zajęło mi dziewięć dni by zjeść ją całą.
tak wlasnie fish pisal o dziesiecioletniej dziewczynce grace, ktora porwal i zabil.

iaro
Cytat:
Resocjalizacji można próbować w przypadku drobnych złodziei, ale nie w przypadku seryjnych morderców


z tym sie zgadzam, myslicie, ze jakby probowali resocjalizowac Teda Bundy'ego to bylyby rezultaty?? nigdy w zyciu. natomiast kara jaka dostal, jest sprzeczna z tym co mysle. powinien spedzic w wiezieniu o zaostrzonym rygorze reszte swoich dni.

to nie temat o aborcji ale musze cos dodac
okiem_agnostyka
Cytat:
Przykład - Hiszpania, Wielka Brytania - wystarczy, ze mamusia podpisze papiery o "złym stanie psychiki"...

daj spokoj tym mamusiom, to ich prawo i ich sumienie. a jesli nie chca urodzic dziecka to nikomu nic do tego. jak nie robicie nic zeby im pomoc, to chociaz przestancie bezsensownie gadac i wchodzic z butami cudze zycie.

bimi
Cytat:
zabijesz tylko jedno ciało; dusza mordercy pozostanie, także w tobie. ta śmierć niczego nie zmieni.


bardzo podoba mi sie to zdanie, dobra puenta.
_________________
www.varia.pinger.pl

Prawda jest dziwniejsza od fikcji, a to dlatego, że fikcja musi być prawdopodobna. Prawda - nie.
— Mark Twain
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
okiem_agnostyka




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 48
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:33, 06 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odbierasz prawo do decydowania przez społeczeństwo o tym czy chce utrzymywać degenerata przy życiu, a jednocześnie umożliwiasz morderstwa dzieci w piątym miesiącu życia płodowego? Shocked
W takim razie, jaka stanie się Twoja dusza?

To samo pytanie zadam Bimiemu.

neira napisał:
bimi
Cytat:
zabijesz tylko jedno ciało; dusza mordercy pozostanie, także w tobie. ta śmierć niczego nie zmieni.


bardzo podoba mi sie to zdanie, dobra puenta.


Napiszę ponownie, gdyby chodziło jedynie o czystą zemstę, to zabicie seryjnego mordercy, można by potraktować jako stanie się jemu równe, a tu chodzi o zminimalizowanie ryzyka związanego z ewentualną recydywą (morderstwo współwięźnia, klawisza, ucieczka na wolność i kolejne morderstwa).

neira napisał:
Bimi napisał:
pierdolicie głupoty że aż się czytać nie chce.
nie ma ludzkich śmieci - każdy człowiek ma takie samo prawo do życia jak wy. a to że jest mordercą to jest tak samo jego wina jak i wasza. gdyż wszyscy tworzymy społeczeństwo w którym ci ludzie dorastają, stają się tym kim są.


to prawda, kazdy ma prawo do zycia.


Nawet najgorszy zbrodniarz bo uczłowieczyło go, za przeproszeniem - przeciśnięcie się przez doopny otwór, tak? Evil or Very Mad

Wybacz sarkazm, ale kiedy według Ciebie człowiek staje się człowiekiem (jeśli przyjmiesz definicję, że od mometu rejestracji fal mózgowych, to pardon - około 10 tygodnia ciąży, nasze aparaty są już w stanie wykryć fale mózgowe)?

p.s. Obawiam się, że mości panowie nowego orwellowsko-huxleyowskiego porządku, dokonali swojego. Niestety spora część społeczeństwa połknęła haczyk (dziś udało się odczłowieczyć ludzi na etapie życia płodowego, jutro - kalekich, za jakiś czas - wszystkich niepoprawnych, NIEPASUJĄCYCH do schematu NWO - a na piedestale życia stawia się najgorszych oprawców, co wpaja społeczeństwu podświadome wzorce zachowań - silny, bezwzględny brutal=człowiek=100% świetny przywódca=chcemy rządów silnej ręki) Sad Odnoszę wrażenie, że i Ty poniekąd łyknęłaś przynętę, stąd Twoje sugestie, iż temat aborcji, nie pasuje do tematu aborcji ze społeczeństwa morderców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:04, 06 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W koncu zaczynasz gadac do rzeczy. Ofiary Stalina nie maja wprost nic wspolnego z pospolitymi przestepcami (choc nie watpie, ze tez wymordowal wielu z nich). Laczy ich sytuacja prawna. Otoz przestepstwo to przekroczenie prawa, a prawo ustala ten, kto akurat dzierzy wladze. Kiedys przestepstwem bylo jak napisalem krytykowanie Stalina, a dzisiaj moze byc np. krytykowanie UE. Kiedys bandyci odbierali w majestacie prawa ludziom wlasnosc, a teraz jest to uwazane za kradziez. Widzisz schemat? Dlatego jest wazne, aby ustalic jakies prerogatywy np. w Konstytucji odnosnie kar. Chcialbys odpierdalac meke panska w obozie za protest przeciwko wladzy? Watpie. Odrabianie pracy dla pracy nie daje niczego ofierze. Dlatego napisalem, ze krzywdy powinny byc naprawione praca, ale normalna bez dyskryminacji.

Nie siedzialem nigdy, ale znam ta rzeczywistosc z opowiesci kilkunastu chlopakow z okolicy. Garowali za rozne rzeczy od alimentow po rozboje, od wyciagania komorek po grube oszustwa. Wszyscy mowili to samo, ze nie chca tam wracac za zadne skarby i nikomu nie zycza. Niektorzy mieli okazje siedziec troche w Niemczech i chwalii, ze tam mozna w miare normalnie odsluzyc swoje. Nie to co nasz syf.

Kara za morderstwo z premedytacja, z pobudek seksualnych, rabunkowych, zazdrosci i podobnych niskich pobudek nalezy sie czapka. Zwierzeta jak zabijaja, to maja jeden powazny powod, wiec my jako ludzie nie mozemy sie znizac bardziej niz one. Mamy jakies morale i nawet zbrodnia w imie przetrwania jest naganna.

Za doznane krzywdy ludzie na swiecie maja rozne sposoby ich naprawiania badz karania. Jedna z nich w swiecie Islamu jest prawo do zemsty. W Europie tez bylo prawo do wendetty. Pokrzywdzonemu zostawia sie sposobnosc do potraktowania sprawcy w ten sam sposob. Nie wolno nic dodawac ponadto co zostalo wyrzadzone. Zlamiesz komus nos, to on w obliczu prawa robi to samo. Jak wiazalo sie to z morderstwem, to rodzina wykonywala taka sama smierc na oprawcy jaka doznal zamordowany. Wydaje sie sprawiedliwe. Oczywiscie w tym kregu kulturowym jest wiele glupich lub przesadnych praw (obcianie rak z kradziez jakiejs drobnej rzeczy, kamienowanie za niewiernosc lub jej podejrzenie).

Bimi tu sie z Toba zgodze i niezgodze. Zabicie kogos za zbrodnie jest zawsze jakims odruchem subiektywnym (jest w ogole takie cos ?? ;P) Tak jak napisales wg danej osoby/osob oni sa zli i trzeba ich zlikwidowac. Druga strona medalu, to brak tej kary i brak jakiejkolwiek sily mogacej powstrzymac zbrodniarzy, chocby z 9/11. Oczywiscie zaraz odpiszesz, ze w USA jest kara smierci i ich nie powstrzymala. Wiesz dobrze, ze kare wymierza panstwo, administracja, a oni sa wlasnie ta administracja. Jak ona sie zmieni, to poleca glowy. Musi byc jakis straszak i jednoczesnie narzedzie do eliminacji wlasnie ludzkiego smiecia, ktory za nic ma zycie cywilow. Ludzie walcza od zarania dziejow, jednak sa reguly wojny. Mordowanie ludzi dla zysku jest nie do przyjecia i nikt mi nie powie, ze to zalezy od punktu widzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
okiem_agnostyka




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 48
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:39, 06 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Wld
Otóż to, jeśli wrócimy do starych, wypróbowanych zasad (za morderstwo z premedytacją - czapa, ale czapa humanitarna, typu uśpienie chwasta), to raczej przy miarę normalnych warunkach i odpowiednio skonstruowanych przepisach (typu: KŚ TYLKO dla seryjnych morderców, morderców na tle seksualnym), nie grozi nam KŚ za sprzeniewierzanie się władzy.
Zresztą, co tu dużo gadać - w UE, KŚ formalnie nie ma z jednym małym wyjątkiem - o paradoksie - KŚ nie ma dla najgorszych morderców, natomiast w razie niejasnej sytuacji politycznej, będzie można dostać czapkę bez sądu i to w majestacie prawa, tylko dlatego, że się jest niewygodnym (zapis w Traktacie Lizbońskim, który władzuchny mogą różnie interpretować, najczęściej na własną korzyść, tj. wyeliminować wrogów politycznych/systemu).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:46, 13 Lip '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niemieckie radio: Separatyści w Donbasie zbudowali sieć obozów pracy 13 lipca 2017 PAP

Pomnik w Doniecku. Autor: Andrew Butko. CCA-SA 3.0 via Wikimedia Commons źródło: Wikimedia Commons

Prorosyjscy separatyści utworzyli za wiedzą Moskwy w okupowanym przez siebie Donbasie sieć obozów pracy - podało w czwartek niemieckie radio Deutschlandfunk, powołując się na ukraińską organizację pozarządową Wschodnioukraińska Grupa Praw Człowieka.

Z informacji organizacji wynika, że w 20 obozach karnych na terenie tzw. republik donieckiej i ługańskiej przebywa 10 tys. więźniów zmuszanych przez separatystów do niewolniczej pracy.

"W samym środku Europy istnieje państwo oparte na pracy niewolniczej" - powiedział Deutschlandfunk Paweł Lisianski, założyciel grupy badającej przypadki łamania praw człowieka na Ukrainie.

Wśród więźniów są osoby, które przetrzymywane są nadal w obozach pomimo odbycia całej kary.

Zysk z pracy więźniów służy finansowaniu systemu władzy w opanowanej przez separatystów na wschodniej Ukrainie. Lisianski szacuje wpływy z ich pracy na 300 tys. do 500 tys. euro miesięcznie.

Więźniowie, z którymi rozmawiała dziennikarka Deutschlandfunk, twierdzą, że nie otrzymują za pracę żadnego wynagrodzenia, a tylko czasami papierosy.


Los więźniów zakładów karnych, którzy nie są więźniami politycznymi, nie był dotychczas przedmiotem dyskusji podczas spotkań w tzw. formacie normandzkim, czyli przedstawicieli Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy. Ukraińskie organizacje praw człowieka zarzucają władzom w Kijowie, że zbyt mało troszczą się o tę kategorię więźniów.
http://forsal.pl/artykuly/1057543,niemie.....pracy.html


Cytat:
Gułagi za aprobatą Moskwy. Separatyści w Donbasie zbudowali sieć obozów pracy

Prorosyjscy separatyści utworzyli za wiedzą Moskwy w okupowanym przez siebie Donbasie sieć obozów pracy - podało niemieckie radio Deutschlandfunk, powołując się na Wschodnioukraińską Grupę Praw Człowieka. Media nazywają to "gułagami za aprobatą Moskwy".

W samym środku Europy istnieje państwo oparte na pracy niewolniczej - powiedział Deutschlandfunk Paweł Lisianski, założyciel grupy badającej przypadki łamania praw człowieka na Ukrainie.

Wśród więźniów gułagów są osoby, które przetrzymywane są nadal w obozach pomimo odbycia całej kary. Radio przywołuje tutaj przykład Aleksandra Jefreszyna, który w 2011 roku został skazany za kradzież samochodu. W 2014 roku miał już wyjść na wolność, jednak władzę w Ługańsku - gdzie mieszkał - przejęli separatyści. Wszystkie ukraińskie sądy i inne instytucje rządowe zostały zamknięte. Mój adwokat złożył wniosek o zwolnienie mnie, ale władze Ługańska odmówili. Mówili, że amnestia była decyzją innych i oni nie wprowadzą jej w życie - mówił w rozmowie z radiem. Wyszedł dopiero po trzech dodatkowych latach, po interwencji aktywistów.

Na początku musiałem wycinać drzewa. Potem tworzyliśmy materiały dla przemysłu budowlanego. Od siódmej rano do siódmej nocy pracowałem i prawie nic nie dostawałem, czasem dawali mi papierosy. Wcześniej chociaż mogłeś zdecydować sam, czy chcesz w więzieniu pracować, czy nie, mogłem pracować tylko dwie godziny dziennie. Ale teraz postanowili, że będzie obóz pracy, a kto nie chce robić, zostanie ukarany - wyznał Jefreszyn.

Mapka obozów pracy na terenach kontrolowanych przez separatystów/Wschodnioukraińska Grupa Praw Człowieka /Internet

Zysk z pracy więźniów służy finansowaniu systemy władzy w opanowanej przez separatystów na wschodniej Ukrainie. Lisianski szacuje wpływy z ich pracy na 300 tys. do 500 tys. euro miesięcznie.

Z informacji organizacji wynika, że w 20 obozach karnych na terenie tzw. republik donieckiej i ługańskiej przebywa 10 tys. więźniów zmuszanych przez separatystów do niewolniczej pracy. Są tam zarówno skazani przed konfliktem na Ukrainie, jak i ci skazani przez separatystów. Pracują tam też jeńcy wojenni - mówił Paweł Lisjański ze Wschodnioukraińskiej Grupy Praw Człowieka.

Szacuje się, że od początku konfliktu w samej tzw. Ługańskiej Republice Ludowej skazano ponad 3 tysiące osób. Problem tylko taki, że nie były to normalne postępowania sądowe. Może się okazać, że rzeczywiście to przestępcy, ale nikt nie miał tam ochrony prawnej, ponieważ prawo nie istnieje - mówił Lisjański.

Los więźniów zakładów karnych, którzy nie są więźniami politycznymi, nie był dotychczas przedmiotem dyskusji podczas spotkań w tzw. formacie normandzkim, czyli przedstawicieli Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy. Ukraińskie organizacje praw człowieka zarzucają władzom w Kijowie, że zbyt mało troszczą się o tę kategorię więźniów.
(az)
RMF24-PAP

http://www.rmf24.pl/raporty/raport-ukrai.....Id,2416681
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:14, 01 Sie '17   Temat postu: Re: Prywatne Więzienie Sp. Z.O.O Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia napisał:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Firma-ktora-finansuje-buduje-i-zarzadza-wiezieniem-1931972.html

Cytat:

Około 230 więzieniami na świecie zarządzają prywatne firmy. Jak mogłaby wyglądać oferta ich polskich odpowiedników? O krajowych zamiarach budowy prywatnych zakładów penitencjarnych rozmawiamy z Aliną Sarnacką, Manager PricewaterhouseCoopers.


Jak widać można to zrobić, znacznie odciążająć budżet państwa. Co więcej takie rozwiązanie, jak sądzę, było by
mile widziane przez polskie społeczeństwo ale nie przez tzw "klimat polityczny". Jak sądzicie - takie rozwiązanie sprawdziłoby się w polskich warunkach?


Aya,pozwol ,ze powiem ci pare slow o tym jak to wyglada w praktyce bo doswiadczylem na wlasnej skorze.

Jesli ktos buduje wiezienie obliczone jako firma dochodowa (jedno z tych prywatnych pod egida amerykanskiego wlasciciela) kosztowalo w 1984 czyli w momencie oddania do uzytku 24 miliony dolarow.
Czyli kolo stu milionow dzisiaj.

Jesli inwestujesz taka kase w nowy interes to chcesz miec szanse na zyski,proste jak guma.

Jak to dziala: rzad placi wlascicielowi wiezienia iles tam tysiecy dolarow za przechowywanie wieznia.
To jedno ze zrodel dochodu.
Praca niewolnicza to drugie.
Wiekszosc wiezien(nie tylko prywatnych) ma obok wiezienia duze zaklady przemyslowe.
Dwa prywatne w jakich siedzialem :Junee i Park Lee zajmuja sie wyrabianiem wszelkiego rodzaju konstrukcji stalowych.

Wiezien-wykwalifikowany slusarz zarabial 40 dolarow za piec dni pracy !!!!!

Normalna stawka dla takiego specjalisty na zewnatrz wynosi od 60 do 140 dolarow za godzine !!!!!!

Czyli fabryka przywiezienna robi komus wycene na jakies roboty kalkujac robocizne po normalnych stawkach oczywiscie a niewolnik dostaje z tego 40 dolcow na tydzien.

Innym rodzajem zarobku(we wszystkich wiezieniach :prywatnych i panstwowych) jest sklep czyli kantyna.
kazdy wiezien moze wydac do 100 $ tygodniowo na extra zywnosc,slodycze,mleko w proszku (bezcenne dla zdrowia w wiezieniu) etc.

Ceny sa co najmniej podwojne w porownaniu z cenami w supermarkecie.
Jesli ci sie nie podoba to nie kupuj...

Wyobraz sobie taka sytuacje: masz w swoim obozie 900 wiezniow.
Pomnoz to przez 100$ co tydzien...

Wyobraz sobie radosc kogos kto zaopatruje taka wiezienna kantyne.
90 tysiecy ,tydzien w tydzien ,regularnie jak w zegarku bez kontaktu z klientem .Reklamacji sie nie przyjmuje..

Oba prywatne wieznia jakie odwiezilem byly w trakcie rozbudowy.

Czyli wlasciciele wiedza ,ze nie musza sie martwic o klientow skoro inwestuja jeszcze wiecej.

Tak to wyglada w praktyce.

A o to , ze klientow nie zabraknie dba rzad.
Liczba nowych zakazow i nakzow jest tak ogromna ,ze jeszcze troche bedzie niemozliwe niezlamanie "prawa" predzej czy pozniej.
Coraz bardziej przyp;omina to Rosje pod zydowska okupacja wtedy gdy stalin byl dyrektorem tamtego lagru.

Tutaj dyrektorzy sie zmienija co 4 lata ale system staje sie coraz bardziej rygorystyczny.

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 11:15, 11 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczcie jakie więzienie zbudowano w Danii. Co prawda nie prywatne, ale wrzucam tutaj. Zresztą co za różnica państwowe czy prywatne/korporacyjne - i tak pod tym samym nadzorem.
100 mln £ dzielone przez 250 więźniów daje wynik 400 tys. £ na jednego, czyli tyle ile kosztuje niezła chata. Ale czego się nie robi dla resocjalizacji. Wink

Cytat:
Is this a college or a jail? Denmark opens the world's 'most humane' maximum security prison designed to teach prisoners to change their ways

Newly opened Storstrøm Prison - near the town of Gundslev, Denmark - built to feel like a university campus
Costing over £100million and taking five years to build, it can hold 250 prisoners in its 40 square foot cells
Each inmate also gets a fridge, 22-inch TV, long window, wardrobe and access to spacious communal rooms
Mads Mandrup, a designer at CF Møller Architects, said the prison was built to bring down re-offending rates


Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-.....z53rj0yq9Z











Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:29, 11 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warunki lepsze niż niejeden który żyje na wolności .


Ale to jest dobre :

Cytat:
W Chinach zatrzymany mężczyzna wsunął głowę między pręty w oddziale policji, zaklinował się między nimi i rozpłakał się. Na nagranie zwróciła uwagę gazeta "Metro".

Na kadrach widać, że dwóch pracowników policji próbuje rozsunąć pręty i wyswobodzić zatrzymanego. Głowa nie przechodzi, a mężczyzna jeszcze głośniej płacze i krzyczy.



Ba , i jeszcze to zrobił ze skutymi kajdankami z tyłu rękoma Laughing
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:00, 12 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za kazdego wieznia placi PANSTWO i to jest bardzo intratny biznes dla prywaciarzy. Prywaciarz moze dyktowac PANSTWU cene za uwiezienie wieznia, bo skazany musi trafic do wiezienia. Srubuje sie ceny za dzien przetrzymania, a w ten sposob osadzenie wieznia w prywatnym wiezieniu kosztuje PANSTWO duzo drozej jak utrzymywanie przez PANSTWO panstwowego wiezniennictwa.

Czlowiek skazany jest wlasnoscia PANSTWA i PANSTWO musi lozyc na jego utrzymanie ! Tak to wyglada z biska. PANSTWO ponosi ogromne koszty utrzymywania wiezniow w prywatnych wiezieniach.

Zastanowmy sie, kto jest wlascicielami tych prywatnych wiezien ? Oby sie tylko nie okazalo, ze Gubernator lub syn bylego Prezydenta czy Premiera !!!

W kazdym razie PANSTWOWY budzet jest prywatnymi wiezieniami bardzo obciazony, a tym samym my podatnicy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Prywatne Więzienie Sp. Z.O.O
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile