W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zmiana biegunów jest faktem   
Podobne tematy
Prima Aprilis 2009 - co wymyślą?10bez ocen
onet.pl - Ziemia zmienia bieguny4
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Odsłon: 6059
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:07, 01 Kwi '09   Temat postu: Zmiana biegunów jest faktem Odpowiedz z cytatem

Naukowiec Gauthier Hulot z Institute de Physique du Globe, opublikował w Nature w 2002r artykuł że zmiana biegunowości ma już miejsce i weryfika się w dwóch ekstremalnych miejscach na kuli ziemskiej. W Południowej Afryce i Biegunie Północnym. Badania przeprowadzono na podstawie materiałów z duńskiego satelity. www.ipgp.jussieu.fr/pages/021002.php

http://geografia.servis.pl/bieguny.php

inne publikacje
www.newscientist.com/article/dn2152-anomalies-hint-at-magnetic-pole-flip.html
www.energybulletin.net/node/1045
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:26, 01 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jeden artykuł
www.guardian.co.uk/world/2002/nov/10/science.research
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:40, 01 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba tylko w polskim ciemnym Katolandzie, z nauki robi się primaaprylisowe kawały. Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:01, 01 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bosssszzzz Larka, ręce opadają Wink

Po pierwsze,
TAK, wiemy że bieguny zamieniają się miejscami cyklicznie. Globalnie, północ z południem zamieniają się rzadko w naszej skali czaswej. Natomiast "wędrówki biegunów" trwają cały czas i nic w tym dziwnego, dzieje się to ze względu na ruch precesyjny Ziemi i Jej zawartość Cool

Cytat:

Zmiany biegunów ziemi są zdarzeniami losowymi - następowały po sobie w odstępach od 10 tysięcy, do nawet 50 milionów lat. Średnio zdarzają się co około 250 tysięcy lat a ostatnie miało miejsce ok. 780 tysięcy lat temu


Po drugie artykuły które wklejasz są z roku 2002/2004.
Po trzecie, pierwszy jest "przedrukiem" z Wybiórczej Razz

Tu masz tego troszę więcej:

http://www.racjonalista.pl/index.php/s,38/d,11/t,4650
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przebiegunowanie_Ziemi
http://minds.pl/content/view/186/9/
http://www.masterminds.pl/tajemnicze.25/Przebiegunowanie,ziemi.171.html

Temat był.
Buziol;)
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:09, 01 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya Sofia skoro jesteś taki mądry dlaczego o tym sam nie napisaleś? Zazdrościsz mi że piszę o innych rzeczach niż końcu świata w 2012r? Wiem że ludzie niezależni w myśleniu powodują czasami zazdrość. Więc zamknij się z tymi twoimi komentarzami pod moim adresem. OK? Zmiana biegunowości miała miejsce w różnych epokach. Według niektórych naukowców 750 000 lat temu. Ale teraz badania wskazują na rozpoczęcie procesu zmiany biegunów. Gauthier Hulot jako pierwszy w 2002r ogłosił że ziemia traci pole magnetyczne. Zauważono że zwiększająca się liczba trzęsień ziemi powoduje zmianę mapy świata. Nastepują zmiany klimatycze. Dlaczego nie mówi się powszechnie o tym że takie procesy miały już miejsce na ziemi? I że ocieplenie klimatu wynika z natury, a nie z innych przyczyn? Natomiast straszy się CO2. Zmiany biegunowości mogą mieć przykre skutki w niedalekiej przyszłości, ale na pewno nie koniec świata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:46, 01 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pisałem o tym, bo temat już był, jak już zdążyłem wspomnieć Cool

Cytat:

Więc zamknij się z tymi twoimi komentarzami pod moim adresem. OK?


Zdanie jest niepoprawnie zbudowane, ale OK Wink

Cytat:

Wiem że ludzie niezależni w myśleniu powodują czasami zazdrość


Jesteś obiektem mej zazdrości od niepamiętnych czasów, jeszcze za
Mojżesza ukradkiem podpatrywałem co tak pilnie studiujesz;)

Idź na spacer, piękna pogoda ^^
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:15, 01 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dupek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:02, 01 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakos z Lara wszystko sie tak konczy.
Proponuje wyluzowac Lara, i cieszyc sie wiosna.
Wlasnie leci "Walking on broken glass" i serce radosne Smile. Nawet mnie obeszlo wyzwanie od tepych katoli Wink.

P.S.
Juz sie boje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:35, 01 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
Dupek.


...ale za to słodki, przystojny i uprzejmy Wink

Serdecznie pozdrawiam ^^

Twój Aya Cool
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cham




Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:30, 01 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara jest super. Lubię takie temperamentne laski. Oczywiście o rozmowie z nimi nie ma mowy, ale przecież nie za rozmowę się lubi laski... Smile Wiosna idzie... Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:57, 03 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biegun Północny może wkrótce być bez lodu, według National Geographic
www.youtube.com/watch?v=QvQ13a7tMsY

A oto coś o czym się nie mówi.
Na Arktyce występują strefy aktywne sejsmicznie. Na skutek wstrząsów gorące wody wystepujące na dnie oceanu, powodują topnienie lodu. Mapa poniżej pokazuje miejsca najbardziej aktywne sejsmicznie, oraz tzw gorące punkty.

http://meteolive.leonardo.it/meteo-notizia.php?id=27083&x=1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
multipro




Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 275
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:24, 04 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.
.
Lara ma rację, a reszta towarzystwa bazuje na planowym pomijaniu
tego tematu w mediach i stąd niewiedza w tej kwestii.

"W miarę jak eskalowane jest globalne zamieszanie, informacji przybywa.
Rzeczywiście rozgrywany jest straszny globalny spektakl, gdzie wczorajsza
globalna transmisja i czas poświęcony w lokalnych mediach, przypomina
transmisję z 911. Dlaczego początkowy dymek z wieżowca pokazywano
wszędzie na żywo przerywając bieżące programy?

Zdaje się, że zapoczątkowana wówczas medialna akcja do dochodzi do
swego finału. Możliwe że sztuczny kryzys został specjalnie po to wywołany
(raczej ogłoszony) żeby zbawca Obama mógł pokazać swoją cudowną moc.

Ale równie prawdopodobny jest też inny scenariusz. Problemy będą tworzone
coraz większe i większe. W tempie nie pozwalającym na ich odkłamywanie.
To zamieszanie naturalnie czemuś służy. Tematy głoszone jak np. czipowanie,
wojna, NWO, Nibiru, itp. są w takim razie dezinformacją. Podobnie jest z ociepleniem
klimatu, czy proroctwami Oriona, czy końcem świata 2012r. ? Wojna światowa w dobie broni atomowej jest przecież samobójstwem.

Tak więc należy się zastanowić co jest pomijane w tym popularyzowaniu plotek.
Pomijany jest temat gwałtownego fikołka ziemi jaki się rzeczywiście cyklicznie
zdarza. Jest to przesunięcie się cienkiej, twardej skorupy ziemskiej względem
płynnego wnętrza. Proporcje jak skorupka jajka względem całej jego masy.

To konsekwentnie pomijany temat, a być może warto na całe kreowane
zamieszanie spojrzeć globalnie, jako na służące jednemu celowi:
ukryciu tego co ma nadejść a na co człowiek nie ma wpływu . Wszystko
inne poza przyrodą mogą przecież dowolnie przedstawiać bo używają mediów.
A tu zjawia się to medium naturalne, mające jeszcze lepszy dostęp do ludzi
niż media elektroniczne i mówi nam nieciekawe rzeczy o naszej przyszłości."

I więcej tutaj - http://www.niewyjasnione.pl/Przebiegunowanie_a_polityka.-t11708.html
_________________
viewtopic.php?p=178889#178889
Ograniczenie do 1 postu dziennie, blokada
na zakładanie tematów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:12, 04 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wierzę naukowcom, a nie masowej histerii mediów, nawet tych od teorii konspiracyjnych. Proces przebiegunowania dopiero się zaczął, a moment kulminacyjny tzn obrócenie ziemi o 180 stopni, może nastąpić dopiero za xx lat. To że dziwne rzeczy występują w przyrodzie jest faktem, bo ziemia ma 5 miliardów lat. Klimaty zmieniały się wielokrotnie, również geografia. Gdzie jest nasze morze bałtyckie, kiedyś były lasy. Stąd bursztyny, które są skamieniałą żywicą. Wyspa Madagaskar, kiedyś była cześcią lądu afrykańskiego. Takich dowodów jest wiele. Naukowiec Gauthier Hulot z Instytutu Geografii jako perwszy odkrył że ziemia bardzo szybko traci pole magnetyczne. Biegun Płn i Afryka Południowa zaczynają się przesuwać. Czyli prawdą jest że proces przebiegunowania który normalnie może trwać kilkadziesiąt tys. lat, obecnie może nastąpić szybiej. Prawdopodobnie kiedyś dojdzie do odłączenia się południowej części Afryki od lądu. Tak mówią naukowcy z Instytutu geograficznego w Paryżu. Zwiększy się liczba katastrof, trzesień ziemi, czy tsunami. Myślę że topnienie lodu na Arktyce ma właśnie związek ze zmianami w jądrze ziemi, i tym samym zmianą biegunów. I w przyszłości stanie się suchym lądem. Dziwi mnie to lekceważące podejście do tematu, bo przecież podałam dowody naukowe. Niby towarzystwo takie oświecone, mądre, a bardziej wierzy w bzdury o końcu świata w 2012r. Wink Ci co są dobrze poinformowani o takich odkryciach, robią na tym świetny interes. Łącznie z histerią o apokalipsie w 2012r. Człowiek jest bezsilny wobec sił natury, ale jak widać można na tym zarobić. I co nie co pozmieniać na świecie, wmawiając ludziom kłamstwa o innych przyczynach globalnego ocieplenia, niż wynikających z natury.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fanalityk




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 517
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:31, 04 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety twoje naukowe dowody sa do niczego, bo twierdzisz ze Ziemia przekreci sie o 180 stopni - juz ta wypowiedz podwaza reszte twoich argumentow na ten temat...

jesli juz to Ziemia moze zmienic kat nachylenia wzgledem Slonca i zaczac sie krecic w druga strone, ale..
Proces zmiany polozenia biegonow ziemskich raczej trwa krotko i mowi sie o raczej kilku moze kilkunastu latach max. Dobrym argumentem tutaj jest znany nam cykl zmiany biegunow Slonecznych, ktory trwa ogolnie krotko.

Jedynym ryzykiem jest okres kiedy bieguny sa w polowie drogi, czyli kiedy sa najslabsze.. jesli w tym samym czasie nastapia burze sloneczne, bedziemy jak kurczaki na grillu..
_________________
www.DavidIcke.pl
"Nasze poglady sa wyuczone, co nie znaczy ze sa prawdziwe.." Bill Hicks
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:44, 04 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie są MOJE dowody, tylko dowody naukowców. A ktoś tu usiłuje mi wmówić że to ja sobie to wymyśliłam. A Ty fanalityk jesteś naukowcem? Twój umysł najwyraźniej dosięga tylko poziomu w onetowego śmietnika, lub fantastycznych stronek internetowych w stylu Nautilusa.
Taki proces przebiegunowania może trwać kilka tysięcy lat. I miał już miejsce w innych w innych epokach, również w epoce dinozaurów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fanalityk




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 517
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:03, 04 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zalezy jak definiujesz naukowca..
czy Einstein byl naukowcem?
zdobywanie wiedzy, poznawanie swiata, nie tylko materialnego, nie tylko na poziomie kwantow, fotonow itp molekul.. odkrywanie nowych drog do tego samego celu, szybszych i skuteczniejszych... jestesmy glodni wiedzy.. i to czyni nas naukowcami..
PS chcesz powiedziec ze dla ciebie autorytet ma zawsze racje?
ktos kto zbadal tylko jedna strone problemu (z tysiecy mozliwych) wie wszystko i ma racje?
na samego tylko czlowieka dzialaja setki setki roznych sil, praw fizyki i biologii i innych.. a co dopiero na Ziemie, wciaz nie wiemy nic..
"wszystko plynie, zmienia sie i nidgy nie jest takie same" a to tylko utrudnia sprawe...

no i bez uprzedzen, ja jestem spoko gosciu i nigdy nie mam zlego na mysli, jesli uwazasz ze mysle ze jestes glupia, ciemna itp to sie mylisz..
mysle ze widzisz wszedzie wrogow majacych zle zamiary (i ze jestes bardzo zagubiona i nie wiesz juz w co wierzyc i jak myslec).. i chcacych cie upokorzyc.. czasami bledy gramatyczne i skladniowe, zle uzyty wyraz, male mozliwosci wyslowienia sie, sprawiaja ze myslisz jak w.w.

Ja tez ciezko pracuje nad zrozumieniem swiata, nawet jesli nie, to mam prawo obalac co chce, jesli tylko potrafie, a zamiast sie zloscic to powinno sie dzialac wspolnie dla rozwiazania sprawy..
_________________
www.DavidIcke.pl
"Nasze poglady sa wyuczone, co nie znaczy ze sa prawdziwe.." Bill Hicks
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fanalityk




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 517
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:22, 04 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Gauthier Hulot i jego współpracownicy z Instytutu Nauk o Ziemi w Paryżu sądzą, że dostrzegli właśnie pierwsze oznaki kolejnej zamiany biegunów. Analizowali pole magnetyczne zmierzone w 2000 roku przez duńskiego satelitę Oersted i porównali je z pomiarami amerykańskiego satelity Magsat sprzed 20 lat. Z porównania wynika, iż głęboko pod południową Afryką znajduje się spory obszar anormalnego pola (jest ono tam skierowane przeciwnie niż w reszcie południowej półkuli Ziemi). Drugi taki, trochę mniejszy, obszar znajduje się w pobliżu bieguna północnego. Zdaniem uczonych te anomalie osłabiły już natężenie ziemskiego pola dipolowego o 10 proc. w ciągu ostatnich 150 lat. A jeśli będą się powiększały w dotychczasowym tempie, to ziemskie bieguny magnetyczne mogą zaniknąć już na początku przyszłego tysiąclecia. Kompasy będzie można wtedy na pewien czas wyrzucić do kosza.

Francuscy uczeni mogą się mylić. Satelitarne pomiary magnetyczne są dostępne dopiero od 20 lat. To zbyt mało, żeby wyrokować o przyszłości. - Nie możemy powiedzieć, co się rzeczywiście zdarzy - przyznaje Hulot. - Ostrzegamy jednak, że ludzkość może być "w przededniu" odwrócenia się biegunów.


jakie dowody?
_________________
www.DavidIcke.pl
"Nasze poglady sa wyuczone, co nie znaczy ze sa prawdziwe.." Bill Hicks
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:05, 04 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby polscy uczeni to odkryli, to by byli nieomylni. Smile
Przeczytałam sporo publikacji na ten temat, ale tak złośliwie to tylko chyba Polacy mogą pisać. Z resztą po co teorie naukowe w takim kraju jak Polska. Tu się liczy wiara i cuda Jana Pawła II. Prawdziwi naukowcy to nie ci od astronomii, czy geografii, ale ci od wiary i Pana Boga, no i jeszcze od teorii spiskowych. Laughing

[/quote]Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie co to będzie Shocked

A to strona poświęcona badaniom nad paleomagnetyzmem

http://earthref.org/MAGIC/books/Tauxe/2005/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:48, 05 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według ostatnich badań których wyniki opublikowano w National Geographic w czerwcu 2008 r, szybkie zmiany w jądrze ziemi, powodują osłabienie pola magnetycznego w różnych regionach planety. Zmiany te mogą spowodować możliwość następnego odwrócenia się pola magnetycznego. Ziemskie pole magnetyczne odwróciło się już setki razy w ciągu miliardów lat. Proces taki może trwać tysiące lat.

http://news.nationalgeographic.com/news/2008/06/080630-earth-core.html

To potwierdza wcześniejsze odkrycie geofizyka Hulot.

Natomiast że z Ziemią rzeczywiscie coś się dzieje, mówi artykuł w ostatnim New Scientist.
Przedstawia prawdopodobieństwo katastroficznej burzy słonecznej, i to może w ciągu niewielu lat, która może spowodować śmierć milionów ludzi i ogromną dewastację na Ziemi.

www.newscientist.com/article/mg20127001......rophe.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
multipro




Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 275
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:45, 05 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.
.
http://foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=5/images2008/20080421083743.jpg
Na podstawie badań sejsmicznych udało się ustalić zarys budowy Ziemi. Stąpamy po skorupie, warstwie osiągającej grubość od kilku do kilkudziesięciu kilometrów (ok. 1% promienia Ziemi! - w porównaniu: to tak, jakby chodzić po dwucentymetrowej warstwie lodu nad jeziorem głębokim na 2m, na oceanach skorupa ma grubość ok. 6 km, co odpowiada 2 mm lodu nad dwoma metrami wody). Aby była widoczna, na rysunku jest 10 razy grubsza, niż wynikałoby to ze skali rysunku.
[old.skng.igf.fuw.edu.pl/czytaj_pliki/Tektonika.htm]

Zewnętrzny, górny płaszcz (warstwa perydotytowa) ziemi stanowi półpłynną, roztopioną masę, grubości około 650 kilometrów. Natomiast głębiej począwszy od płaszcza wewnętrznego (astenosfera) ziemia wskutek ogromnych ciśnień staje się ciałem stałym
aż do jądra ziemi.

Tak więc mamy twardą skorupę pływającą nie związaną na stałe
z wnętrzem ziemi. Samo przebiegunowanie to nie przesunięcie się
biegunów magnetycznych a przesunięcie się skorupy na płynnej warstwie
względem jądra ziemi. Kiedy to przez jakiś czas (ok. 3 dni ) będzie tewało
wirowanie obu tych części w różnych kierunkach. Po czym prędkość i kierunek
ruchu warstw ziemi się ustali i równowaga powróci. Tyle, że np. Polska może
dostać się w strefę podzwrotnikową.

W ten sposób należy rozumieć przebiegunowanie, a nie samo przesunięcie
się biegunów magnetycznych czy innego rodzaju dezinformacje.


Zapowiedzią kataklizmu jest wzrost aktywności sejsmicznej i nagłe
zmiany klimatyczne. Na to rządzący nie mają wpływu i dlatego tworzą
falę dezinformacji w postaci planet Nibiru itp.
A tymczasem zapowiedzi problemów widać za oknem w naturze zaś wzrost
aktywność sejsmicznej daje się sprawdzić statystycznie.
Więcej
http://www.niewyjasnione.pl/końce_świata_-_jak_sie_przygotować_-t10572-s5.html
(link działa po skopiowaniu i wklejeniu)
_________________
viewtopic.php?p=178889#178889
Ograniczenie do 1 postu dziennie, blokada
na zakładanie tematów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fanalityk




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 517
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:12, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przedstaw dowody na plynne i polplynne warstwy ziemi..
wiem ze na goegrafii tego ucza, ale nikt tam nie byl i tego nie widzial..
to ze z jakiegos wzoru tak moze wynikac to nic nie znaczy.. nie wierze tez ze zbadano to jakimis falami X, jest to po prostu za gleboko..
duze cisnienie niekoniecznie musi isc w parze z duza temperatura, wiec nikt nie wie czy jadra jest plynne czy super zimne i stale..
wiemy od niedawna ze elektrony i inne czastki elementarne zmieniaja sie odpowiednio do sytuacji ( jest o tym obszerny temat na tym forum, chyba - Swiat jako Hologram) mozna wiec zalozyc ze wiemy jak dziala alternator ale czy wiemy jak dziala samochod? czy jakies inne czynniki o ktorych nie wiemy nie zmieniaja tego co w srodku ziemi siedzi..........

oczywsicie to tylko dyskusja,, to nie jest wiedza ani prawda absolutna..
po prostu mam otwarte oczy na rozne mozliwosci...

PS David Wilcock w Enigmie (dzieki Redmuluc) rozwija temat mutacji czastek roznego rodzaju pod wplywem dzwieku..

duze ciesnienie moze sie wiazac z wibracjami tak sobie wlasnie pomyslalem, jesli tak by sie dzialo to ciekaw jestem jak delikatny jest ten system..
_________________
www.DavidIcke.pl
"Nasze poglady sa wyuczone, co nie znaczy ze sa prawdziwe.." Bill Hicks
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
multipro




Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 275
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:32, 11 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fanalityk napisał:
przedstaw dowody na plynne i polplynne warstwy ziemi..
wiem ze na goegrafii tego ucza, ale nikt tam nie byl i tego nie widzial..
to ze z jakiegos wzoru tak moze wynikac to nic nie znaczy.. nie wierze tez ze zbadano to jakimis falami X, jest to po prostu za gleboko..
duze cisnienie niekoniecznie musi isc w parze z duza temperatura, wiec nikt nie wie czy jadra jest plynne czy super zimne i stale..


To naturalnie abc geologii. Wypływająca z wulkanów lawa pochodzi z wnętrza ziemi. Jest płynna i gorąca, mimo że już schłodzona przez kontakt z chłodną skałą z jaką miała kontakt po drodze na górę. Odwierty pokazują przyrost temperatury w miarę zagłębiania się. Także o rosnąca temperatura ogranicza ich głębokość. I po co więcej? Po co o prądach wirowych powstałych wskutek ruchów konwekcyjnych gorącej lawy? Po co o powstałym w ten właśnie sposób polu magnetycznym Ziemi? Po co o temperaturze Curie, określającej że ferrimagnetyki tracą swoje właściwości magnetyczne powyżej pewnej temperatury, np. żelazo w temp. 760 st.C. W takim razie pole magnetyczne nie może powstawać inaczej jak od prądu. Itd. itd......

Jak pisałem wcześniej trzeba (można) obserwować co się dzieje z planetą. I tak mamy
zapoczątkowane trzęsieniem (tsunami 24.12.2004) pękanie afrykańskiej płyty tektonicznej i tworzenie się nowej Somalijskiej. Po prostu Afryka dosłownie pęka, i może powstać nowe morze w depresji Afar. Ponadto biegun północny w 90tych latach gwałtownie przyspieszył przesuwanie się w kierunku Rosji, tak że naukowcy prognozują że na jej terytorium znajdzie się w 2020r. Także aktywność sejsmiczna ziemi rośnie jak nigdy dotąd. A poza tym trzeba na takie rzeczy samodzielnie zwracać uwagę, bo nie będzie w mediach informacji łączącej te wydarzenia. Przemilczano nawet pękanie Afryki!
_________________
viewtopic.php?p=178889#178889
Ograniczenie do 1 postu dziennie, blokada
na zakładanie tematów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zmiana biegunów jest faktem
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile