W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Dr John E. Mack - fenomen abdukcji  
Podobne tematy
[RS] Phil Schneider - Listopad 1995 Ostatnie słowa81
The Disclosure Project15
"UFO to fakt" film55
Pokaz wszystkie podobne tematy (9)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 5084
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rEvolution




Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 872
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:40, 29 Mar '09   Temat postu: Dr John E. Mack - fenomen abdukcji Odpowiedz z cytatem

Dr John E. Mack - fenomen abdukcji




W 2005 r. w tragicznych okolicznościach zginął John Mack – jedna z niewielu postaci, która odważyła się podjąć poważnie temat zjawiska abdukcji.
Nie traktował on relacji osób uprowadzonych jak złudzeń czy iluzji, lecz uważał je za zjawisko tak realne, co tajemnicze.
Doprowadziło to do wielu problemów, w tym przeszkód w jego karierze naukowej, którą przerwała tragiczna śmierć.

Niewielu naukowców jest przygotowanych, aby w poważny sposób zmierzyć się ze zjawiskiem abdukcji, ale zmarły tragicznie w 2005 roku profesor Harvardu John Mack był jedną z osób, które to potrafiły.
Wciąż podziwia go wiele osób, choć temat jego zainteresowań z pewnością kosztował go wiele, w tym niemalże utratę pracy.

Prof. John E Mack był znanym harvardzkim psychiatrą, psychoanalitykiem i zdobywcą nagrody Pulitzera.
Jego kliniczna praca skupiała się głównie na eksploracji snów, koszmarów oraz analizie zjawiska samobójstw u nastolatków.

W 1990 roku Mack zwrócił na siebie uwagę społeczności akademickiej chcąc opublikować wyniki swych badań, w których dowodził, że ludzie twierdzący, że zostali uprowadzeni przez kosmitów to nie szaleńcy.
Wedle Macka ich doznania były prawdziwe.

Nie były to osoby psychicznie chore, ani też mające złudzenia.
Takie ich postrzeganie wynikało z niepoważnego traktowania ich przez naukę i psychiatrów, którzy nie podejmowali starań, aby dowiedzieć się, co było tak naprawdę przyczyną tych doświadczeń.
Jeśli rzeczywistość, którą znamy nie była w stanie podjąć wyzwania i poznać te doświadczenia w sposób poważny, zatem tym, co było nam niezbędne wydawała się pewna zmiana w naszym postrzeganiu rzeczywistości.

- Jakie są te inne możliwości? – pytał Mack.
Sny, dla przykładu, nie odbywają się w taki sposób.
Są one wysoce indywidualne w zależności od tego, co dzieje się w danym czasie z czyjąś podświadomością.
Nie stwierdzę nigdy, że istnieją obcy uprowadzający ludzi.
Chcę powiedzieć, że istnieje jednak silnie przekonujące zjawisko, którego nie potrafię wyjaśnić w żaden inny sposób.
Jest tajemnicze! Nie wiem jeszcze czym jest, ale zdaje się, że zasługuje ono na dalsze, głębsze badania.

Życie

Dla wielu osób, które twierdziły, że zostały uprowadzone John Mack był jedynym źródłem nadziei.
Pracował on z ponad 200 osobami, w tym także profesjonalistami – psychologami, pisarzami, studentami i biznesmenami.

Wielu z nich nie ujawniało swych przeżyć innym osobom poza Mackiem, bojąc się ośmieszenia i drwin ze strony otoczenia czy rodziny.
Na szczęście jednak znalazł się psychiatra, który postanowił ich nie tylko wysłuchać, ale także w poważny sposób podejść do ich przeżyć.

Osoby "uprowadzone" (ang. abductees lub experiencers) twierdzą, że w ich życiu pojawiają się obce istoty.
Do spotkania może dojść w każdym momencie i o każdej chwili.
Uprowadzeni twierdzą, że nie są w stanie się poruszyć, jest im niezwykle gorąco, czasem mówią też o przechodzeniu przez stałe obiekty, jak drzwi czy ściany domów.

Zwykle też w opowieściach uprowadzonych pojawiają się humanoidy (w liczbie jednego lub dwóch), którzy towarzyszom im w czasie drogi do statku.
Tam poddaje się ich pewnym procedurom medycznym (często bolesnym, obejmującym różne części ciała) czy pobiera się od nich próbki.

Hybrydy

- Czy kwestionuję swoje zdrowie psychiczne? – pytał Peter Faust, osoba doświadczona przez zjawisko abdukcji oraz przyjaciel Macka.
W zupełności i to niemal do pewnego stopnia każdego dnia, ponieważ większość świata mówi, że jeśli ktoś doświadcza czegoś podobnego jest szalony.
Ale jeśli to ja miałem kontakt z obcymi, z obcymi kobietami i brałem udział w płodzeniu hybrydowego potomstwa, mogę powiedzieć, że z pewnością jestem szalony.
Tak właśnie czułem się na samym początku.
Moja żona myślała, że postradałem zmysły – dodaje.
Ale potem zacząłem patrzeć na swoje doświadczenia z zewnątrz i uświadomiłem sobie, że setki, jeśli nie tysiące ludzi mówią o czymś podobnym.
To przywróciło mi normalność i dało nadzieję. Wiedziałem, że nie mogę fantazjować.

Całe doświadczenie osoby uprowadzanej związane jest z pewną zachodzącą w jej świadomości zmianą odnośnie miejsca ludzkości we wszechświecie.
Właśnie to skłoniło Macka, aby zadać pytanie dotyczące tego kim jesteśmy w najszerszym i najgłębszym sensie.

- Doszedłem do wniosku, że to zjawisko abdukcji zmusza nas (jeśli oczywiście zechcemy podejść od niego poważnie), zmienić nasz odbiór ludzkiej identyfikacji, spojrzenie na to, kim jesteśmy z perspektywy kosmicznej.

Niezwykła praca



W 1990 roku opublikowano książkę Macka pt. "Abduction: Human Encounters with Aliens".

Szybko stała się ona bestsellerem, zaś jej autor często pojawiał się w programach telewizyjnych i radiowych.
Uczelnia zadecydowała jednak, że to nieco za wiele.

Mack otrzymał list, w którym informowano go o przygotowywanym śledztwie dotyczącym jego badań nad uprowadzeniami przez obcych.
Był to pierwszy tego typu przypadek w historii Harvardu.
Mack zdecydował się bronić i wynajął nawet prawnika, Erica MacLeisha.

- Było to przerażające, że John musiał przez to przechodzić – powiedział MacLeish.
Wyjaśniliśmy, że jeśli miałby odbyć się prawdziwy proces, odbywałby się on na oczach społeczeństwa i wezwalibyśmy wszystkich, którzy z nim pracowali i który nie żywili nic oprócz podziwu dla jego niezwykłej pracy i oddania dla pacjentów.

Minęło 14 miesięcy ciężkich i nieprzyjemnych negocjacji.

- Starali się krytykować mnie, uciszać mnie mówiąc, że poprzez wsparcie dla tego, co doświadczają te osoby potwierdzałem ich choroby czy złudzenia – mówił Mack.
Zamiast spełniać się jako dobry psychiatra i leczyć, traktowałem ich poważnie, potwierdzając ich złudy i raniąc ich.

Śledztwo trafiło na pierwsze strony wielu gazet na świecie, lecz Harvard ostatecznie ustąpił wydając oświadczenie, że Mack ma prawo badać, co tylko chce, co dalej robił.

Mack zginął jednak w wypadku samochodowym w północnej części Londynu po tym, jak opuścił stację metra.
Odwiedził on stolicę Wielkiej Brytanii, aby wygłosić wykład na temat, który przyniósł mu Nagrodę Pulitzera.

Jego dorobek przetrwał jednak w postaci instytutu, który nosi jego imię.
Tysiące osób doświadczonych przez zjawisko "uprowadzeń" wciąż czci jego pamięć.

info:
http://paranormalne.eu/fenomen-ufo/ufo-f.....-abdukcji-


Polskie wydanie książki Johna E. Macka - Wyd. Amber 1996

info:
http://www.biblionetka.pl/ks.asp?id=68929

Relacje dotyczące spotkań z istotami pozaziemskimi zawsze wzbudzały niedowierzanie.

Autor książki sugeruje, że wątpliwości wcale nie muszą być uzasadnione.

Profesor Harvardu John E. Mack, wybitny psychiatra i psycholog oraz laureat nagrody Pulitzera, stosując technikę regresji hipnotycznej, przeprowadził szczegółowe badania kilkudziesięciu osób, które rzekomo zetknęły się z ET.
Ludzie ci twierdzą, że zostali uprowadzeni przez obce istoty i poddani dziwnym zabiegom. Czy ich przeżycia są autentyczne?

Autor, posługując się naukową metodą badawczą, wskazuje na:

- wstrząsające relacje porwanych,
- podobieństwo doznań,
- zagadkowe ślady na ciałach uprowadzonych.

Niezwykłe informacje zawarte w książce rzucają nowe światło na wiele niewyjaśnionych dotychczas zjawisk.

Profesor Mack jest przekonany, że osoby, które badał, mówią prawdę.
Nie polemizuje jednak z oponentami, lecz przedstawia każdy przypadek z osobna i pozwala czytelnikowi sformułować własne wnioski.


Filmy i wykłady:


John E. Mack - Transcending the Dualistic Mind

Dr. John Mack, M.D., was a Pulitzer Prize-winning author and professor of psychiatry at the Harvard Medical School who had spent 40 years exploring the question of how our perception of ourselves shapes our perception of the world around us.

NOTE: John Mack's landmark book 'Passport to the Cosmos' will be back in print as a special Commemorative Edition in the Fall of 2008! http://www.johnemackinstitute.org/passport/
(this video is from the International UFO Congress, 2002. http://www.ufocongressstore.com

The Current Crisis: Transcending the Dualistic Mind. The events of September 11 reflect a growing planetary crisis that is deeper than the attack itself or its social, political and economic causes: We in the West are trapped in a dualistic worldview that reduces reality to simple divisions of good and evil.
In his talk, Dr. Mack will discuss explorations of the Center for Psychology and Social Change (now the John E. Mack Institute), especially the study of the UFO encounter phenomenon and other anomalous experiences, that are revealing the possibility of a unifying cosmology that transcends this dualism.

http://video.google.com/videoplay?docid=685085385914178771


Dr. John Mack appears only briefly in the film, his death having occurred soon after production began. More substantial are visits to the New England countryside with experiencers, including one couple who videotaped an unidentified flying object hovering above a lake a few hours before they were abducted from their lakeside cottage.
Also in the film is New York artist and alien encounter investigator Budd Hopkins.
Although this documentary is similar to other documentaries commonly seen on American cable television, it has a more leisurely pace and gives more time for the experiencers to explain themselves than is commonly granted in US productions.
One of the best interviews in the program is not with an experiencer at all, but rather with the husband of an experiencer, who matter-of-factly explains how his family has come to terms with his wife's experiences.

John E Mack - Experiencers

http://video.google.com/videoplay?docid=-3406830111306749734


Charlie Rose - Dr John E. Mack - wywiad

http://video.google.com/videoplay?docid=-5929411686748283258
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:39, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko w kwestii językowej. W języku polskim nie ma słowa "abdukcja" w takim znaczeniu jaki tu jest zastosowany. W języku angielskim na zjawisko zabierania ludzi na pokład UFO przez istoty pochodzenia pozaziemskiego stosowane są dwa określenia: taken i abduction. Pierwsze określenie oznaczające "wzięcie" jest chyba starszym określeniem. Drugie oznaczające "uprowadzenie" jest nowszym i chyba częściej spotykanym. W polskiej literaturze tematu, częściej stosowane jest określenie "wzięcie" i moim zdaniem te właśnie określenie winno być stosowane. Zabranie człowieka na pokład UFO czynione jest często w niepełnej, a nawet przy całkowicie wyłączonej świadomości człowieka. Człowiek jest jak przedmiot, którego wzięto, wykorzystano i odłożono na miejsce. Natomiast określenie "uprowadzony" nie zawiera w sobie tego kontekstu, nie oddaje tego. Dlatego też właściwszym moim zdaniem jest określenie "wzięcie" jak "uprowadzenie".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rEvolution




Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 872
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:27, 05 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fragmenty z książki Johna E. Macka (znalezione w necie):

Cytat:
... Podczas spotkania...powiedział, że ma wrażenie, iż jesteśmy "przygotowywani do czegoś", że istnieje jakiś plan, na którego realizację nie mamy wpływu, że ktoś za nas aranżuje cały
spektakl ...

... Mówiła, że istoty owe "przewyższały wszystko, co my rozumiemy pod pojęciem inteligencji, a nawet genialności.
Jedna z nich wyjaśniła, że przybywają "z tak odległej przyszłości", iż nie byłaby w stanie nawet tego pojąć ...

... Podczas tego epizodu dowiedziała się jeszcze, że "kluczem otwierającym wszystkie drzwi jest miłość, troska, pragnienie niesienia pomocy, współczucie", a gniew, nienawiść i lęk "na nic się nikomu nie przydają".
"Strach jest najgorszy" ...

... W swoim liście wspomina, że w ostatnim czasie zaczęła "otrzymywać informacje o związku łączącym inne istoty z kwestią ochrony planety i ekologicznych transformacji, zwłaszcza ZMIANIE POLARYZACJI ZIEMSKIEJ I GEOMAGNETYZMU ...

... Spytałem, w jaki sposób obce istoty pokonują przestrzeń.
"Przeskakują.
Energia jakby się zwija, i już jesteś gdzie indziej... wszystko się zwija, odwraca do środka i zwija w sobie...
Można przenieść w ten sposób albo jedną osobę, albo bardzo wielu ludzi...
Ludzie jeszcze o tym nie wiedzą" ...

Spytałem dlaczego? ... Skrzywdzono nas tu przedtem.
Wasi ludzie to zrobili.
Jesteście z natury gwałtowni, autorytarni i zamknięci we własnym świecie.
Istoty ludzkie są jedną z form życia, inną postacią energii.
Wydaje się Wam, że jesteście oderwani od życia, ale to nieprawda. Sprowadzacie śmierć, także na siebie ...

... Ludzie są przekonani, że są samotni w kosmosie, ale tak nie jest ...
Tyle jest życia, ale ludzie pragną tylko śmierci.
Wolą zagładę niż życie, związki, tworzenie ...

Tu jest piekło... Wszyscy chcieli Wam to wytłumaczyć.
Próbowali Was przekonać, że konieczne są fundamentalne zmiany. Ludzkość wciąż potyka się o samą siebie ...

... Doświadczenia z poprzednich wcieleń stanowią etap w rozwoju świadomości, są kolejnymi stopniami, które pokonujemy, by wyjść poza czysto fizykalną, materialistyczną percepcję rzeczywistości ...

... Nic tak mnie nie zaskoczyło podczas studiów przypadków uprowadzeń, jak stwierdzenie, że to, co dzieje się na Ziemi, jest zauważalne w innych rejonach Wszechświata.
Światopogląd, w którym zostałem wychowany, nie brał pod uwagę, że Ziemia i jej potencjalne zniszczenie może mieć poważne reperkusje poza naszym własnym środowiskiem.
Jednakże z relacji uprowadzonych wynika, że nasza planeta ma niebagatelne znaczenie w szerszej skali kosmicznych interakcji ...

> Aspekt medyczny, dla tych, którzy uważają, że widok lekarza ze stetoskopem to szczyt osiągnięć i postępu w zakresie medycyny Laughing

... "Te kaski pozwalają im dostrzegać rozmaite zjawiska, jak na przykład postęp procesów chorobowych, formy lub przejawy utleniania, połączenia atomów w związkach chemicznych, temperatura, promieniowanie, wewnętrzne organy itp.
Założywszy "głowę" (dop. wł. kask) można okreslić temperaturę i wejrzeć w skomplikowane procesy biologiczne.

... Informacje dotyczą przede wszystkim losu Ziemi, są ostrzeżeniem przed niszczycielską działalnością rodzaju ludzkiego. Uprowadzonym pokazywano sceny przedstawiające planetę zdewastowaną przez wojnę nuklearną i środowisko naturalne niszczone toksycznymi oparami i odpadami przemysłowymi ...

... Jesteśmy dla nich równocześnie ciekawym przypadkiem działań bezsensownych i niszczycielskich skłonności.
Nie mogą pojąć (ja również dop. wł.) dlaczego robimy wszystko, by zniszczyć świat tak niezwykle piękny ...

... Środowisko to pojęcie znacznie szersze, to nie tylko przyroda i ekologia, obejmuje wszelkie aspekty życia.

... "To Wy sami jesteście środowiskiem" ...


Oni po prostu uznają postępowanie ludzi za powstały z niezrozumiałych przyczyn "DEFEKT".

Nic dodać, nic ująć...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Dr John E. Mack - fenomen abdukcji
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile