W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jak widzisz Jezusa - możesz stracić dziecko  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 3824
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AQuatro




Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:14, 28 Mar '09   Temat postu: Jak widzisz Jezusa - możesz stracić dziecko Odpowiedz z cytatem

Bo to może oznaczać, że masz nierówno pod sufitem. Smile
Pierwszy przypadek w Polsce, gdzie zabrano dziecko z powodu objawień matki:
Cytat:
W 2007 roku decyzją sądu rodzinnego Renacie i Piotrowi Dzikowiczom z Legnicy zawieszono prawa rodzicielskie do 10-letniego syna Pawła. Chłopca umieszczono tymczasowo w Pogotowiu Opiekuńczym, z którego najprawdopodobniej przeniesiony zostanie do miejscowego Domu Dziecka. Pani Renata i Pan Piotr są spokojnymi ludźmi, lubianymi przez sąsiadów i pracującymi zawodowo. Ich minusem okazała się nadopiekuńczość wobec syna, który stał się nieznośny w szkole wobec nauczycieli i rówieśników. Ponadto wysoce niepokojąca stała się głęboka religijność tej rodziny, m.in. objawienia, które rzekomo miała Renata Dzikowicz będąc nastoletnią dziewczynką i które sporadycznie zdarzają się do tej pory. Oprócz odebrania dziecka, sąd nakazał Renacie i Piotrowi Dzikowiczom farmakologiczne leczenie psychiatryczne, na które nie wyrażają zgody.

Obejrzyjcie również reportaż:
http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-.....y-26032009

Moim zdaniem niesłusznie odbierają jej dziecko. Połowa Polaków wierzy w różne cuda, jedni je widzą inni nie. Ale od razu odbierać dziecko, to chyba trochę nie bardzo...
Trzeba było by odebrać prawie wszystkim Wink
Nie zdziwił bym się jak by za tym wszystkim stał lokalny proboszcz,
oni bardzo nie lubieją prywatnych objawień.
Tak tworzy się konkurencja. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:49, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy ma prawo być idiotą i choć zabranie idiocie dziecka będzie miało pozytywne skutki, absolutnie nie powinno się tego robić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pcl




Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 148
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:36, 29 Mar '09   Temat postu: Re: Jak widzisz Jezusa - możesz stracić dziecko Odpowiedz z cytatem

Nie uwierzyłbym, gdybym nie zobaczył na własne oczy.
Jednak zauważyłem z treści, że sądy dwóch instancji potraktowały tak tę sprawę.
Ja akurat myślę, że ta znieczulica będzie postępować i coraz częściej będziemy mieli do czynienia z takimi sytuacjami. Wkrótce każdy, kto będzie myślał inaczej niż nakazuje jedna religia, będzie musiał się pożegnać z prawami, do życia włącznie.
Ogólnoświatowy porządek przyniesie potężne zmiany i przewartościuje i uporządkuje wszystko. W innym przypadku nie byłby to porządek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemo




Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 230
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:36, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z całą stanowczością mówimy nie domorosłym wizjonerom. Tylko święci Kościoła mają prawo do świętych wizji, reszta to podszepty szatana. Wielu będzie fałszywych proroków, jak powiada Pismo.
Farmakologiczne leczenie też jest błędem, tu potrzeba egzorcyzmów!
A kiedy one zawiodą potrzebna jest lobotomia.

Właściwie każdy przejaw niezależności sądy powinny traktować lobotomią. Bo w sumie jaka to różnica, czy lobotomia będzie chirurgiczna czy farmakologiczna?

I pomyśleć, że ja z własnej woli przyszedłem na ten świat....
Już sam fakt chęci bycia w tym cyrku jest rodzajem patologii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:02, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemo, jesli jestes inkarnacja, to jestes tu z woli jaszczurow, nie z wlasnej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:32, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemo napisał:
Z całą stanowczością mówimy nie domorosłym wizjonerom. Tylko święci Kościoła mają prawo do świętych wizji, reszta to podszepty szatana. Wielu będzie fałszywych proroków, jak powiada Pismo.


Dokładnie, tak mówi Kościół.
Dlatego uważam, że to proboszcz podpierdolił ją do prokuratury i zrobił jej jazdę.
Zresztą w materiale była wzmianka, że powiedziała o czymś tylko księdzu,
a prokuratura już wiedziała. Smile

Przemo ty mówiłeś to na serio z tymi podszeptami szatana ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:44, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemo napisał:
Z całą stanowczością mówimy nie domorosłym wizjonerom. Tylko święci Kościoła mają prawo do świętych wizji, reszta to podszepty szatana. Wielu będzie fałszywych proroków, jak powiada Pismo.
Farmakologiczne leczenie też jest błędem, tu potrzeba egzorcyzmów!
A kiedy one zawiodą potrzebna jest lobotomia.



czy mógłbys rozwinać temat i podać czyich egzorcyzmów potrzeba oraz kto to są ci święci kościoła??? scratch
może santa ???

Przemo napisał:
I im więcej dawałem, tym większa wypełniała mnie radość. Prawdziwe, cudowne SZCZĘŚCIE I RADOŚĆ, płynące z dzielenia się czystą, bezwarunkową MIŁOŚCIĄ. Czy może być coś piękniejszego?


- ten cyt. to jak pamiętam z twojego postu w temacie o doznaniach klinicznych Wink

dziwie się że osoba która doświadcza takich doznań w trakcie przebywania jedną nogą poza naszym wymiarem w ten sposób pisze...
być może "pani z objawieniami" z tego co mówi ma okazję odbierać pewne doznania nie będąc poza tym "światem"
lobotomia to chyba nie najlepszy pomysł, a jak ktoś myśli i uważa inaczej to niech na sobie najpierw wypróbuje i nam tu opowie jak było!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qweq3




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:36, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FreeG napisał:
Każdy ma prawo być idiotą i choć zabranie idiocie dziecka będzie miało pozytywne skutki, absolutnie nie powinno się tego robić.



Ryj pajacu. Tak sie sklada, ze sa to przyjaciele rodzicow mojego kolegi.
Bardzo mile i madre osoby.

Nie znasz ich, to zamknij pysk, bo to samo o tobie mozna powiedziec idioto.

Ty jestes takim kretynem, ze nawet czytac ze zrozumieniem nie potrafisz, juz nie raz to udowodniles.

Takich jak ty to hitler powinien spalic. Mniej idiotow byloby na swiecie, ktorzy pisza idiotyczne rzeczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:31, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i zmarnowałeś swój dzienny limit. Wracaj do golenia główki Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemo




Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 230
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:44, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pisałem na serio.
Przedstawiłem oficjalne stanowisko kościoła w kwestii objawień. Oczywiście jeżeli ktoś ma na to ochotę może oficjalne stanowisko kościoła traktować na serio. Wolna wola.

Dlaczego egzorcysta? Ano trzeba być konsekwentnym, jeśli wizje - objawienia powoduje szatan to potrzeba egzorcysty, żeby tego szatana przepędzić.

Oczywiście że lobotomia to idiotyzm, zresztą taki sam jak podawanie psychotropów. Ale co ma zrobić system z kobietą, która doznaje "nielegalnych" wizji? Jak ma skutecznie zabronić wizji? Bo przecież do tego sprowadza się orzeczenie sądu. Wpasować kobietę w przyjęte ramy "normalności", czyli spowodować, żeby nie miała wizji.
Przy czym zupełnie "normalne" jest nauczanie dzieci o świętych, którzy doznawali wizji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:13, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przy czym zupełnie "normalne" jest nauczanie dzieci o świętych, którzy doznawali wizji.


dokładnie...

widać tutaj w powietrzu jakąś paranoje... Mad

święci mieli wizje ale w 21 wieku zwykły obywatel wizji mieć nie może! Confused Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jozo2009




Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 149
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:18, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się składa (w istocie), że wizje zarezerwowane są dla świętych kościoła, postaci historycznych niemalże. Dziś prywatne objawienia (czy to Jezus i reszta familii, kosmici i inne) nie powinny stawać się udziałem opinii - ponieważ prawo, reasumując, uzna je za "nielegalne Shocked" tudzież szkodliwe dla norm szarego społeczeństwa.

Zważywszy na fakt, że osoby takie nie są niebezpieczne, odebranie praw, widzę niejako zamach na rodzinę. W naszym pięknym kraju dzieci rodzą się z kazirodczych związków, gwałcone przez ojców, katechetów nauczycieli itp, w chorych środowiskach patologicznych (alkoholizm, przemoc) pozostają i dorastają bez większej interwencji odpowiednich służb socjalnych (a później - "o jej nic nie wiedzieliśmy!")

Zrobiono sobie show! I tyle. Tak jest ze wszystkim "niewyjaśnionym". Zapytajmy się - co zrobić by naprawić? Sąd - zniszczył. Ksiądz wbił ostatni gwóźdź (a gdzie jego wiara? he?). Smutne. Zrobiono więcej złego, niżby przypuszczać.

Nie sądzę więc, by rzeczony Jezus namawiał nieszczęsną do złych czynów, wpływających na dzieciaka. Falstart na całej linii z tym wyrokiem, gdyby nieznośne pociechy odbierano rodzicom - około 40% małżeństw pozostało by bezdzietnych.
Gdzie odpowiednie wyważenie sprawy? Specjalista mógłby prowadzić konsultacje z kobietą, może parę pigułek, ale nie rozbijanie rodziny! Mam ciotkę, i to z poważniejszymi zaburzeniami - jej dzieci nikt nie zabierał!

Objawienia zjawiskiem częstym oraz "normalnym" nie są, a skoro w wachlarzu paranormalnym występują, skazane automatycznie na wyśmianie i podejrzliwość - jak na załączonym obrazku - do dalekich granic. Również obserwatorzy UFO w Kaczylandii już bezpieczni czuć się nie mogą, wróżki pod lupę, radiesteci oraz wiejscy znachorzy przed prokuraturę.
Taki morał - jak coś widzisz zachowaj dla siebie - a zwierzać się księdzu to głupota najwyższa. Że też Jezus jej nie ostrzegł!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:12, 31 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sad uznal, ze Bog moze zrobic im takiego psikusa jak Ezechielowi hehe. A niech baba nie uslyszy ostatniego objawienia i ukatrupi dzieciaka Wink

Sam mialbym obawy oddac dziecko takiej nawiedzonej rodzince. Trzeba pamietac, ze w sadzie Boga nie ma. Zadnego. Dajmy na to jest sprawa typa o zabojstwo, ktory tlumaczy sie, ze tak kazal mu (Bog, Jezus, Mahomet do wyboru). Niktore badania wykazuja, ze jest zdrowy, wariograf, ze mowi prawde itd. Co z takim pacjentem zrobic?

Ciekawe jakby miala objawienia Mitry lub Indianskiego Wielkiego Ducha? Ludzie traktujcie wszystkich rowno. Nawiedzony jest podejrzany, bo 99% przypadkow wskazuje, ze sa to zwykle pojeby. Jesli ta rodzina zmiescila sie w tym 1%, to ma wyraznego pecha i nalezy jej wspolczuc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maestro




Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 66
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:19, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach te religie dlaczego z nimi tyle problemów ? Dzieciak powinien do rodziców wrócić, tam jest jego miejsce !

Myślę że nie powinno sie obrażać uczuć religijnych, obojętnie jakich, szanuj większość a większość niech szanuje mniejszość. A najważniejsze to zachowaj Swoją religie dla SIEBIE !

Natomiast jeśli ktoś nie szanuje Ciebie, Twojego wyznania, no to wtedy zagłada Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Astan




Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:18, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Myślę że nie powinno sie obrażać uczuć religijnych

Zdefiniuj uczucia religijne.
Cytat:
Myślę że nie powinno sie obrażać uczuć religijnych, obojętnie jakich

Np. scjentologia to taka religia, której nie powinno się obrażać. W końcu opiera się na faktach. (joke)
Religie są często równie głupie co partie polityczne, a je można bluzgać.
Cytat:
A najważniejsze to zachowaj Swoją religie dla SIEBIE !

Czyli jako katol nie mógłbym chodzić z krzyżykiem na szyi? Jeszcze lepiej!
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:53, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jehowym powinno sie pozwolic, aby ich dzieci umieraly, bo cymbal jeden z drugim wymyslil, ze krew jest zla. Religie oglupiaja czlowieka. Ten zakaz brania krwi jest tak tragiczny, bo wlasnie ktos w ten sposob zinterpretowal slowa "aby powstrzymac sie od krwi". Reszta cymbalow za nim powtarza, bo tak wymaga religia. Skad pomysl, ze chodzi o transfuzje, skoro ludziom 2000 lat temu nie snilo sie o tym. Skad w ogole wiadomo co mial na mysli ten kto pisal te slowa. Skad wiadomo, ze te slowa sa prawdziwe i ze piszacy nie byl nachlany jak je pisal? Pozatym wg. Jehowych dziecko nie jest Jehowym, bo chrzest i przyjecie do zboru wykonuje sie na osobach pelnoletnich. Jednak rodzice zakazuja im krwi, bo takie maja uczucia religijne, czy zabobony. Chcesz pozwalac na takie ekscesy grupkom nawiedzonych? Szacunek do wyznania chyba nie ma tu nic do rzeczy, bo wchodzi stan wyzszej koniecznosci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maestro




Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 66
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:47, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Astan napisał:
Zdefiniuj uczucia religijne.
Np. scjentologia to taka religia, której nie powinno się obrażać. W końcu opiera się na faktach. (joke)

to chyba oczywiste że nie nazwiesz kogoś kretynem tylko dlatego że nie wierzy w to co Ty ?

Astan napisał:
Religie są często równie głupie co partie polityczne, a je można bluzgać.

Dlatego należy oddzielić państwo od kościoła (religi).

Astan napisał:
Czyli jako katol nie mógłbym chodzić z krzyżykiem na szyi? Jeszcze lepiej!

A chodź sobie nawet z krowim uchem na szyi byle byś tylko nie chciał mnie nawracać np. w SZKOLE na jedyną słuszną drogę

Ja twierdze tylko że jak chodzi o jakąkolwiek religie to zaczynają się problemy ! Religie często bywają źródłem nienawiści i tyle.

Wld napisał:
Jehowym powinno sie pozwolic, aby ich dzieci umieraly, bo cymbal jeden z drugim wymyslil, ze krew jest zla
Nie sądzę że to jest dobre pozwalać na coś takiego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Astan




Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:14, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
to chyba oczywiste że nie nazwiesz kogoś kretynem tylko dlatego że nie wierzy w to co Ty ?

W nic nie wierzę. I mówiłem o ubliżaniu religii, a nie ludziom. Nie powiedziałbym ,, wszyscy wyznawcy scjentologii to kretyni", a ,,scjentologia jest debilna"(bo jest)
Cytat:
Cytat:
Religie są często równie głupie co partie polityczne, a je można bluzgać.

Dlatego należy oddzielić państwo od kościoła (religi).

Shocked Ale osso chodzi, Panie? Gdzie Ja napisałem coś o laicyzacji??
Chodziło mi o porównanie. Podam inny przykład, religie są równie, co niektórzy ludzie.
Cytat:
A chodź sobie nawet z krowim uchem na szyi byle byś tylko nie chciał mnie nawracać np. w SZKOLE na jedyną słuszną drogę

To jest manifestacja religii. Ba, istnieją religie, które każą ludziom ludziom (ŚJ) chodzić po domach. W końcu tak napisano w Biblii. Wg. Twojej opinii, nie powinno się obrażać ich religii, bo to jest ,,obraza uczuć religijnych"(WTF?!).

Cytat:
Ja twierdze tylko że jak chodzi o jakąkolwiek religie to zaczynają się problemy ! Religie często bywają źródłem nienawiści i tyle.

Uogólniasz...
P.S. Jestem ateistą.[/quote]
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maestro




Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 66
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:26, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
to chyba oczywiste że nie nazwiesz kogoś kretynem tylko dlatego że nie wierzy w to co Ty ?
Cytat:

W nic nie wierzę. I mówiłem o ubliżaniu religii, a nie ludziom. Nie powiedziałbym ,, wszyscy wyznawcy scjentologii to kretyni", a ,,scjentologia jest debilna"(bo jest)


a co powiesz o wyznaniu katolika ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:12, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co powiesz o wyznaniu zyda, ktory z radoscia w sercu zrzuca bomby na cywili w Gazie, bo ta ziemia jest im nadana przez Jahwe. Jeszcze osiol sadzi, ze ich przewaga wojskowa jest spowodowana moca boza. A zaczelo sie od jakiegos malego nawiedzenia na pustyni....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Astan




Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:16, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a co powiesz o wyznaniu katolika ?

Heh, nie założę się, ale przypuszczam, że nawet na oczy nie widziałeś katechizmu kościoła rzymskokatolickiego.
Katolicyzm- uznaje coś za prawdę objawioną, więc jest nieracjonalny.
Z resztą, nigdy nie określam człowieka na podstawie religii. Znam wielu racjonalnych katolików, a znam również ateistów, którzy wierzą w ,,coś po", energię chi itd. Wg. mojej definicji ateizmu, ateista w ogóle nie uznaje czegokolwiek, co nie jest racjonalne. Nie posiadam definicji katolika, ale gdyby była przynajmniej tak restrykcyjna jak ateisty, to w Polce zostało by `2% katolików. Jednak wciąż uznawał bym ich religię za nieracjonalną.
P.S. Zmieniasz temat, nie odpowiadając na pytania.
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kondrix




Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 205
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:32, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
Jehowym powinno sie pozwolic, aby ich dzieci umieraly, bo cymbal jeden z drugim wymyslil, ze krew jest zla. (...) Ten zakaz brania krwi jest tak tragiczny. Reszta cymbalow za nim powtarza, bo tak wymaga religia.

Okazuje się, że transfuzje jednak działają negatywnie na nasze zdrowie.
Bezkrwiste operacje sa dla pacjenta lepsze niż tradycyjne z transfuzją.
Jesli mnie pamiec nie myli czytalem o tym w New Scientist.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:02, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczgolnie jak kolo wjezdza na oddzial z po wypadku wykrwawiony, albo z zakazona krwia. Kondrix wez nie zalamuj mnie. Wg. Wiki cymbaly nawet zakazywaly przeszczepu. Zeby byla jasnosc: jak robi to dorosly czlowiek, to niech sobie robi ze swoim zdrowiem dowolne rzeczy. Gadamy o dzieciach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maestro




Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 66
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:01, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Astan napisał:
Cytat:
a co powiesz o wyznaniu katolika ?

Nie posiadam definicji katolika, ale gdyby była przynajmniej tak restrykcyjna jak ateisty, to w Polce zostało by `2% katolików. Jednak wciąż uznawał bym ich religię za nieracjonalną.


Lawirujesz to raz a dwa nie rozumiem dlaczego nie portaktowałeś religi katolickiej tą samą miarą co scjentologie ?. Wnioskując po Twojej wypowiedzi myśle że bycie ateistą to dla Ciebie taki okres przejściowy, okres poszukiwania drogi. Zatanawia mnie co jest dla Ciebie racjonalne ? to co widzisz, to co namacalne ? Czasem wydaje nam się że wiemy wystarczająco, potem okazuje się jak bardzo byliśmy w błędzie.

Nazwałeś scjentologie kretyńską, religie katolicką nieracjonalną tylko widzisz, to samo ktoś może powiedzieć o ateizmie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Astan




Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:34, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ładnie jest zmienić temat, kiedy traci się grunt. Ale spoko, odpowiem.
Cytat:
Lawirujesz to raz a dwa nie rozumiem dlaczego nie portaktowałeś religi katolickiej tą samą miarą co scjentologie ?

Wybacz, ale dla mnie coś, co nie jest racjonalne, staje się jednocześnie kretyńskie. Zapomniałem dodać, że to dla mnie synonimy.
Cytat:
Wnioskując po Twojej wypowiedzi myśle że bycie ateistą to dla Ciebie taki okres przejściowy, okres poszukiwania drogi.

Strasznie szybko Ci poszło podsumowanie. Jedno zdanie i po robocie.
Proszę o cytacik.
Jak ładnie jest zmienić temat, kiedy traci się grunt. Ale spoko, odpowiem.
Cytat:
Zatanawia mnie co jest dla Ciebie racjonalne ?

Po pierwsze, na masę tematów nie mam w ogóle zdania. Żadnego, bo nie mam wystarczającej wiedzy, żeby coś pojąć. Po drugie, moja definicja Cię nie zadowoli. Po trzecie, wikipedia się kłania [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Racjonalizm_filozoficzny][/url]. Mogę z grubsza powiedzieć, że chodzi o możliwość dowiedzenia wszystkiego rozumowo.
Cytat:
Racjonalizm - (łac. ratio - rozum; rationalis - rozumny, rozsądny) to filozoficzne podejście w epistemologii zakładające możliwość dotarcia do prawdy z użyciem samego rozumu z pominięciem doświadczenia, poprzez stworzenie systemu opartego na aksjomatach, z których poprzez dedukcję można wywieść całość wiedzy.

Cytat:
to co widzisz, to co namacalne ?

Nie i nie. Racjonalizm to nie empiryzm Wink.
Cytat:
Czasem wydaje nam się że wiemy wystarczająco, potem okazuje się jak bardzo byliśmy w błędzie.

Na razie taka jest moja opinia i rozmawiasz zemną, a nie ,,zemną za rok".
I tak, jestem młody i dopiero się kształtuje, ale mam nadzieję, że to kształtowanie nie skończy się na dorosłości.
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jak widzisz Jezusa - możesz stracić dziecko
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile