W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
NWO już rządzi - nieznane źródło Prawdy   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
26 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 25336
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:01, 07 Kwi '09   Temat postu: NWO już rządzi - nieznane źródło Prawdy Odpowiedz z cytatem

Polecam do przeczytania wszystkim ten tekst!

Obama tworzy zespół z Rzymem – kwiecień 2009r.
http://nietylkokontrowersje.com/viewtopic.php?t=1222
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:46, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:01, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radziłbym najpierw przeczytać mój artykuł na temat czasów końca. Jest w nim trochę o Bestii oraz o jej znaku.

http://www.zbawienie.com/czasy_konca.htm

Prawdziwy

Cytat:
Dla czytających nas: na wstępie chciałbym zaznaczyć, że znajomość tożsamości bestii do zbawienia nie jest koniecznie potrzebna.


Trudno się z tym zgodzić.

Ponieważ za akt wielbienia Bestii oraz jej obrazu Bóg grozi nam wyrokiem śmierci bez nadziei na zmartwywstanie.

Cytat:
To nie Watykan jest kontynuacją bestii, lecz Rzym w swojej kolejnej mutacji – NWO to Bestia (ty stawiasz w tym miejscu wszędobylskich ukrytych syjonistów)


Watykan jest kontynuacją... cesarstwa rzymskiego, Dlatego występuje podobieństwo dwóch nóg z posągu, który śnił się Nabuchodonozorowi.

Watykan ma dwie role - władzę cesarską Rzymu, czyli jest kontynuacją cesarstwa rzymskiego, oraz władzę religijną, czyli w świetle przedstawianych dowodów jest religijną nierządnicą. Władza religijna jest najbardziej widoczna, ale władza cesarska jest ukrywana przed nami.

Nierządnica wykonuje władzę oraz propaguje nierząd duchowy. Oto dwu członowa kontynuacja cesarstwa rzymskiego. Dlatego posąg symbolizujący cesarstwo rzymskie ma dwie nogi, ponieważ Niezrządnica posiada dwie funkcje, które spełnia przez niemal 1700 lat.

Prawdziwy, najwyraźniej działasz dla kościoła Adventystów gorliwie rozpowszechniając ich filmy.

Nie mam nic przeciwko filmom ukazującym obie strony medalu, ale... pozostawiające wolny wybór widzowi. Jedynie w takim przypadku można mówić o wolności religijnej.

Wszystkie główne religie są kontrolowane prze Lucyfera i rozpowszechniają prawdy zmieszane z doktyną lucyferiańską.

Cytat:
Faktycznie. Adwentyści dnia 7mego jako jedyni...


Kościół Adwentystów nie jest wyjątkiem.

Księga Objawienia nie mów nam o żadnej religii!

NT nie mówi nam o żadneju religii odnoszącej sukces w czasach końca. Jest wręcz przeciwnie. Jezeli Chrystus nie skróci dni ostatnich, nie ocaleje żadna istota!

W tym kontekście nikt na ziemi nie posiada widzialnego autorytetu w sprawach interpretacji Słowa Bożego. Ze mną włącznie!

Czytelnik może wybrać sobie moje wyjaśnienie, wyjaśnienia ŚJ, KRK, Adwentystów, Mormonów, Zielonoświatkowców itd.

WOLNY WYBÓR!

Na nie narzucam żadnej religii czy sekty, podaję jedynie pożywkę do osobistych studiów biblijnych. Wnioski ostateczne pozostawiam czytelnikom.

Odnosnie filmów Total Onslaught uważam, ze jest to seria majaca na celu werbowanie do kościoła Adwentystów i jest to mieszanka prawdy z kłamstwem, zwłaszcz odnośnie sabatu czy niedzieli.

Odnosnie sabatu polecam artykuł na ten temat. http://www.zbawienie.com/sabbat.htm

Cytat:
To, że nie jesteś Adwentystą dnia 7mego nie czyni Cię automatycznie "szatańskim pomiotem", lecz nieświadomym wszystkich wymogów Boga wobec Ciebie. Przestałeś być "genetycznym pomiotem" w chwili skorzystania z wolnej woli i odrzucenia niewiary i pójścia za Chrystusem ?


Wiem o tym i nie uważam każdego ŚJ czy Adwentystę za sługę szatana. Znam wielu ŚJ, którzy widzą wielkie problemy w tej organizacji oraz wiele głoszonych herezji z rzekomego autorytetu przywódców religijnych. Podobnie jest z kosciołem Adwentystów. Jest wielu, którzy nie zgadzają się z wieloma naukami, ponieważ nie mają one solidnego oparcia na Słowie Bożym.

Głównie do takich kieruję swoje słowa i zachęcam do O S O B I S T E G O sprawdzania wszystkiego, co napisane oraz do kierowania się własnym sumieniem, a nie kierowania się naciskami przywódców religijnych, którzy posuwają się do wywierania nacisków i presji, twierdząc, że są pomazańcami Bożymi.

Jak na razie nikt dzisiaj na Ziemi nie jest w stanie takiego pomazaństwa skutecznie udowodnić.

Sędzią jest jedynie Bóg!
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kozak




Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 204
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:31, 08 Kwi '09   Temat postu: NWO już rządzi - nieznane źródło Prawdy Odpowiedz z cytatem


Twoje wywody ocierają się o ignorancję tematu.
Chcę wierzyć, że tylko sprawiasz takie wrażenie, a nie jest tak w istocie.
Twierdzisz:

orion napisał:
Watykan jest kontynuacją... cesarstwa rzymskiego, Dlatego występuje podobieństwo dwóch nóg z posągu, który śnił się Nabuchodonozorowi. Nierządnica wykonuje władzę oraz propaguje nierząd duchowy. Oto dwu członowa kontynuacja cesarstwa rzymskiego. Dlatego posąg symbolizujący cesarstwo rzymskie ma dwie nogi, ponieważ Niezrządnica posiada dwie funkcje, które spełnia przez niemal 1700 lat.
Watykan ma dwie role - władzę cesarską Rzymu, czyli jest kontynuacją cesarstwa rzymskiego, oraz władzę religijną, czyli w świetle przedstawianych dowodów jest religijną nierządnicą. Władza religijna jest najbardziej widoczna, ale władza cesarska jest ukrywana przed nami.


Przeczytaj Daniela do końca a nie tylko to, co zacytowałem a nie będziesz miał wówczas wątpliwości, że dwie nogi z żelaza to Rzym a stopy z żelaza i gliny to KRK, ( głowa ze złota – Babilon, Medopersja - pierś i ramiona ze srebra, Grecja – brzuch i biodra z miedzi, Rzym - nogi z żelaza, Kościół Rzymski – stopy częściowo z żelaza, częściowo z gliny dualizm systemu politycznego, czy świeckiego i religijnego, rozdział kościoła od państwa).
Naucz się czytać ze zrozumieniem i nie przykrawaj Słowa Bożego do swojej teorii. Już zwracałem na to uwagę, lecz nie chciałeś słuchać.
W takim razie Twoim zdaniem symbolem, jak rozumiem duchowo-instytucjonalnego podziału wewnętrznego KRK, są dwie identyczne nogi z żelaza (?!), czy fakt, że żelazo stóp nie może do końca połączyć się z gliną ? Trzeba by się na coś zdecydować…

RZYM Czwarte zaś królestwo będzie trwałe jak żelazo. Tak jak żelazo wszystko kruszy i rozrywa, skruszy ono i zetrze wszystko razem.

KRK To, że widziałeś stopy i palce częściowo z gliny, częściowo zaś z żelaza, oznacza, że królestwo ulegnie podziałowi; będzie miało coś z trwałości żelaza. [Pewnie rzymskie prawo itd.] To zaś, że widziałeś żelazo zmieszane z mulistą gliną, 42 a palce u nóg częściowo z żelaza, częściowo zaś z gliny oznacza, że królestwo będzie częściowo trwałe, częściowo zaś kruche [Wspomniany dualizm]

Cesarstwo Rzymskie (nogi z żelaza) było wewnętrznie podzielone od kiedy Konstantyn stworzył Konstantynopol i podzielił Rzym na cesarstwo wschodnie i zachodnie. Dlatego Daniel odróżnia nogi z żelaza – Rzym, od stóp z żelaza zmieszanego z gliną - KRK analogicznie podzielonego później : grekokatolickiego i rzymskokatolickiego (nie mylić ze stopami i gliną - symbolem rozdziału kościoła od państwa odróżniającego ten system od pozostałych części posągu). Nierządnica nie miała wpływu na chrześcijaństwo wschodnie ( stąd zresztą jezuici wywołali powstanie ZSRR poprzez rewolucję i wymordowanie chrześcijan sprzeciwiających się Rzymowi i temu „który przyjdzie zmienić czasy i prawo” prawo - 2 i 4 przykazanie i czasy – chrześcijanie wschodni nie uznawali papierza grzegorza i jego kaledarza gregoriańskiego wprowadzającego min. święto krwawej bogini wschodu Ishtar do katolicyzmu biegającego za chrześcijaństwo, właśnie jako Wielkanoc, oraz pozostałych katolickich świąt. To dlatego katolicy nabijając się nazwali niegdyś Wielką Rewolucję Październikową, ze względu na kwestię zmiany czasu w kalendarzu - Małym Puczem Listopadowym.

Jezuici założeni zostali przez papiestwo w jedynym katolickim landzie, siedzibie Rotszyldów – Bawarii (konkretnie w Monachium) dla zniszczenia chrześcijaństwa również we własnej strefie wpływów – luteranizm w Niemczech został zniszczony, bądź przejęty przez Rzym jako „protestantyzm” uznający papiestwo (tzw. „katolicy dnia siódmego” i inny zjednoczeni w wieloreligijnym katolickim Babilonie przez ONZetowską Radę Kościołów narzucającą niebawem nie jako "miękkie prawo - zalecenie" tylko twarde prawo niedzielne. Poczytaj też o protestantyzmie masońsko-jezuickim WASP w moim poście na poprzedniej stronie). Reszty zniszczenia dopełnił nazizm, czyli narodowy-socjalizm. Inna, tym razem brunatna wersja jezuickiego, totalitarnego wynalazku mającego wykosić zarówno starotestamentowych czcicieli sabatu, utrudniających globalną implementację niedzieli, jak i wspomnianych chrześcijan tym razem na zachodzie byłego cesarstwa (nóg) za czasów już KRK (stóp i 10ciu palców z gliny).
O niechęci chrześcijan wschodnich (utożsamianych przez Ciebie, jako jedna gira posągu):

orion napisał:
„Watykan jest kontynuacją... cesarstwa rzymskiego, Dlatego występuje podobieństwo dwóch nóg z posągu, który śnił się Nabuchodonozorowi. Nierządnica wykonuje władzę oraz propaguje nierząd duchowy. Oto dwu członowa kontynuacja cesarstwa rzymskiego. Dlatego posąg symbolizujący cesarstwo rzymskie ma dwie nogi, ponieważ Nierządnica posiada dwie funkcje, które spełnia przez niemal 1700 lat.”


pisał także Dostojewski viewtopic.php?t=6512

Bestia jest drugą nogą ? A może jej w ogóle nie ma? Gdzie zatem twój syjonizm? W lewej czy prawej?

Jak zatem, w związku z powyższym odróżnieniem ( pomijając kwestię tzw. dwóch płuc kościoła, która to metafora pojawiła się w ustach papieża JPII dopiero po upadku ZSRR, gdy ten dokonał swego dzieła poprzez utworzenie tzw. „żywej cerkwi” – złożonej z popów przypominających - jako żywo? – polskich „księży-patriotów”) można zatem wciskać kit o wpływach kościoła od 1700 lat w obu częściach byłego cesarstwa?... To raczej podstawa do twierdzenia o wyłanianiu się obecnie ósmego, pokrywającego całą ziemię światowego imperium łączącego wszystkie, również niegdyś protestanckie kraje.

orion napisał:
Prawdziwy, najwyraźniej działasz dla kościoła Adventystów gorliwie rozpowszechniając ich filmy. Nie mam nic przeciwko filmom ukazującym obie strony medalu, ale... pozostawiające wolny wybór widzowi. Jedynie w takim przypadku można mówić o wolności religijnej.


Nie należę do żadnego kościoła i nie nakazuję nikomu wierzyć w to co głoszę. Napisałem to co prawda pro publico – ale jedynie dla Twojej informacji i tylko w temacie przez ciebie pomijanej, acz istotnej kwestii sabatu czy bestii. Nie rozpowszechniam jego „filmów”, jedynie podaję przypisy i egzemplifikację głoszonych tez znajdujących się w nich, myślałem że to jasne.

orion napisał:
Odnosnie filmów Total Onslaught uważam, ze jest to seria majaca na celu werbowanie do kościoła Adwentystów i jest to mieszanka prawdy z kłamstwem, zwłaszcz odnośnie sabatu czy niedzieli.


Mnie jakoś nie zwerbowała. Analogicznie tytułowy film „The Roman Empire Rules Today” nie uczynił mnie Mormonem pomimo iż autor 3ciej części tego filmu, "Lukewarm" analizuje "Doctrine and Covenants".

Jakieś dowody na kłamstwo Adwentystów Dnia Siódmego?
To, że ktoś reprezentuje dekalog Boży i religię Chrystusową (pójście za nim po ochrzczeniu przez zanurzenie) nie czyni go kłamcą.

orion napisał:
Na nie narzucam żadnej religii czy sekty, podaję jedynie pożywkę do osobistych studiów biblijnych. Wnioski ostateczne pozostawiam czytelnikom.


Profesor Veith robi to samo. Dostrzegłbyś to, gdyby nie twoja niechęć.

orion napisał:
Wiem o tym i nie uważam każdego ŚJ czy Adwentystę za sługę szatana. Znam wielu ŚJ, którzy widzą wielkie problemy w tej organizacji oraz wiele głoszonych herezji z rzekomego autorytetu przywódców religijnych. Podobnie jest z kosciołem Adwentystów. Jest wielu, którzy nie zgadzają się z wieloma naukami, ponieważ nie mają one solidnego oparcia na Słowie Bożym.


To co robią w tych organizacjach?
I ilu znasz Adwentystów którzy nie zgadzają się w to, w co wierzą ? Adwentystów odróżnia jedynie sobota (4te przykazanie), jak komuś nie pasuje niech wraca do Jehowitów czy Katolików. W czym rzecz ?

orion napisał:
Wszystkie główne religie są kontrolowane prze Lucyfera i rozpowszechniają prawdy zmieszane z doktyną lucyferiańską. Kościół Adwentystów nie jest wyjątkiem.


Główne religie zjednoczone są w ruchu ekumenicznym. Dotyczy to zarówno przeróżnych odłamów chrześcijańskich : Mormonów, Jehowitów, Zielonoświątkowców i innych, jak i pozostałych niechrześcijańskich religii.
Jedynie Adwentyści Dnia Siódmego są od tego wolni. Poza tym mam nadzieję na polemikę jedynie w oparciu o prawdę biblijną i stosunek do niej danego odłamu. Pozostałe formy dyskusji uważam za bezprzedmiotowe. Mam nadzieję że ty również, choć po stwierdzeniu zacytowanym powyżej, należałoby mieć wątpliwości. Podważ ich interpretacje, ale najpierw musiałbyś się zapoznać a nie potępiać w czambuł, czego nie znasz.

O tym również pisałem w poście na poprzedniej stronie,
"jako jedyni sprzeciwiający się zarówno znamieniu ekumenicznej niedzieli i całemu ruchowi religijnej bladziowej industrii, stanowią ułamek ludzkości, wybranych świętych - mają wiele racji uważając się za formę ciała Oblubienicy oczekującej swego Wybrańca podczas Jego Powtórnego Przyjścia. Ci na pewno nie wodzą wzrokiem za żadną bestią, nie wspominając już o jej obrazie czy posągu".

tak jak o tym, byś odnosił się do tego co napisałem w odpowiedzi :
"Uczyń proszę ten wysiłek i zacznij odnosić się do moich argumentów, będziesz miał pretekst by się nad nimi zastanowić. Nie śmiem nawet przypuszczać, że nie uznajesz ich, gdyż ich nie przeczytałeś…"

Nadal nie przekonałeś mnie, że czytasz odpowiedzi na swoje pytania…

orion napisał:
Jezeli Chrystus nie skróci dni ostatnich, nie ocaleje żadna istota!


Skrócił przez luteranizm stwarzający możliwość zapoznania się ze Słowem Bożym. "Ze względu na wybranych te dni zostaną skrócone" Wybranych - trudno o właściwsze ukazanie tych, którzy pobierają nauki z CAŁEJ (rozpowszechnionej przez wynalazek Gutenberga, jako kulturowy pas transmisyjny pierwszego tłumaczenia w języku narodowym) Biblii, a kto jedynie tą część (np. przykazania ) która mu się bardziej podoba do "udowodnienia" swoich tez. Jesteś głosicielem 9ciu przykazań (bez 4go), lecz całkiem słusznie z kolei nie wciskasz swojej interpretacji każdemu na siłę, jak i ja tego nie robię. Nie wspominając o profesorze, którego wykłady dzięki Bogu (i internetowi) dane mi było w ogóle poznać.

Niech przetłumaczone i dostępne dla każdego (kto chce się z nim zapoznać) Pismo przemówi samo za siebie.

A propos wiarygodności Pisma: Podajesz ciągle ten cytat z Kolosan. Ja mam coś znacznie lepszego cytat może nie z Pawła, lecz Syna Bożego: Pamiętasz fragment w którym Bóg polecił modlić się, aby te rzeczy nie przyszły na lud Boży zimą lub w sabat, gdyż było by to dla nich bardzo trudne? Bóg ma na myśli czas końca. Jezus zwraca uwagę na Sobotę, gdy mówi o zburzeniu Jerozolimy i towarzyszących temu tragicznych wydarzeniach mających się rozegrać w kilkadziesiąt lat po Jego śmierci - w r. 70 n.e. (Mt 24,30). Uwaga: Słowa "Módlcie się, abyście nie byli zmuszeni uciekać z zimie albo w sabat", wyraźnie wskazują, iż Sobota po 40 latach od ukrzyżowania Jezusa była nadal Dniem Świętym; jak w czasach starożytnych i jak za dni Jezusa. Około roku setnego po Chrystusie, ap. Jan nazywa sobotę Dniem Pańskim (Obj 1,10; por. Mr 2,28 ). Uwaga: Spośród dni tygodnia ap. Jan wyróżnia "Dzień Pański" - był to dzień, w którym Apostoł otrzymał opisane w księdze Objawienia widzenia. "Dzień Pański" to właśnie Sobota (czyt. Mar 2,28 ) Wierne Chrystusowi kobiety zachowują Sabat (Łk 23,50-56), Ap. Paweł naśladował Jezusa Chrystusa w zachowywaniu Sabatu (DzAp 17,2; por. Łk 4,16-19) Apostołowie nauczają w Soboty Żydów i pogan (DzAp 13,14.15; 42-44; 15,21; 18,1-11)
Jakub stwierdza, iż nie można pominąć w posłuszeństwie żadnego przykazania - przestępstwo chociażby jednego sprowadza takiż skutek, jak przestępstwo wszystkich (Jak 2,10-11).

http://www.kchds.pl/lbib-pl/12.htm

W ogóle fajna strona. Polecam wszystkim wnikliwym analitykom Słowa Bożego.

http://www.kchds.pl/lekcje-1st.htm

orion napisał:
Głównie do takich kieruję swoje słowa i zachęcam do O S O B I S T E G O sprawdzania wszystkiego, co napisane oraz do kierowania się własnym sumieniem, a nie kierowania się naciskami przywódców religijnych, którzy posuwają się do wywierania nacisków i presji, twierdząc, że są pomazańcami Bożymi. Jak na razie nikt dzisiaj na Ziemi nie jest w stanie takiego pomazaństwa skutecznie udowodnić.


Profesor nie jest żadnym pomazańcem, nie wywiera też żadnych "nacisków i presji". Te wykłady są widocznie za trudne dla Ciebie, albo nie chcesz nawet rozumieć o czym mówi. Słusznie jednak propagujesz – jak ja – swój osąd sprawy. Każdy ma prawo do własnej opinii.
Przykładowo możesz bardzo mylić się w kwestii sabatu, której to sprawie wielu ludzi poświęciło wiele lat studiów podając na jego obronę wiele bardzo przekonywujących argumentów (cytowanych przeze mnie na poprzedniej stronie). Ty natomiast do dzisiaj z uporem maniaka twierdzisz chociażby, że dekalog co prawda obowiązuje, ale - w doktrynie oriona - już bez 4go przykazania. Gdzie w tym sens? To ma być merytoryczna dyskusja? Mnie przekonała jedynie faktograficzna argumentacja profesora, czy Kiaory w rozmowie z Tobą, który poświęcił się rzetelnie, nie tylko tej sprawie. Waszą rozmowę zacytował tutaj:

viewtopic.php?t=3296&postdays=0&postorder=asc&start=25

A propos wszystkich przykazań: „I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa. (Apokalipsa 12, 17)

Tylko tym razem przeczytaj zanim się odniesiesz… Zakładając oczywiście, że się odniesiesz.

orion napisał:
W tym kontekście nikt na ziemi nie posiada widzialnego autorytetu w sprawach interpretacji Słowa Bożego. Ze mną włącznie!


Pozostaje się z tym zgodzić.
_________________
Zajrzyj:
http://ruch-adwentu.dekalog.pl/

Jak zdrowo się odżywiać nie krzywdząc zwierząt ani siebie:
http://klinikaemmanuela.dekalog.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:15, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdziwy...

Kończę tę polemikę ponieważ przypomina mi to walenie głową w mur przed ścianą płaczu w Jerozolimie.

Dodam jedynie, ze:

Cytat:
To, że widziałeś stopy i palce częściowo z gliny, częściowo zaś z żelaza, oznacza, że królestwo ulegnie podziałowi; będzie miało coś z trwałości żelaza. [Pewnie rzymskie prawo itd.] To zaś, że widziałeś żelazo zmieszane z mulistą gliną, 42 a palce u nóg częściowo z żelaza, częściowo zaś z gliny oznacza, że królestwo będzie częściowo trwałe, częściowo zaś kruche


Gliniane palce to... syjonizm.

KiaOra

Artykuł który podałeś w pełni harmoniuzuje ze wzmianką, którą podałem na swoim blogu.

http://nietylkokontrowersje.com/viewtopic.php?t=1222

Wyglada na to, że Obama jest w obozie Watykanu, który przejął władzę przeciwko dotychczas sprawujacych ją syjonstom jak Bush, Perle, Wolfowitz czy inni.

Cytuję z blogu...
......................................................

W Izrael National News ukazał się bardzo interesujący artykuł.

http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/130501

Ameryka planuje opuszczeniu Izraela.

Z artykułu wynika, że nowy prezydent Obama planuje wycofanie wsparcia tak finansowego jak i moralnego i militarnego dla Izraela.

Wyglada na to, że siły syjonistyczne pogłębiają konflikt pomiedzy Kościołem Rzymsko-Katolickim. Dla niewtajemniczonych podaję, Babilon Wielki posiada wyrok od Boga i Bestia, czyli międzynarodowy syjonizm bedzie wykonawcą owego wyroku.

http://www.zbawienie.com/babilon.htm

Douglas J. Hagmann szef Northeast Intelligence Network powiedział w wywiadzie:

"The Obama administration is no friend to Israel, is no friend to the Jews in America and is no friend to democracy or freedom in America. …Just by his very appointments, we can see him filling positions of power with people who are anti-Semitic, who want to see Israel essentially dissolved as a nation, if not by diplomacy, then certainly by war."

"Administracja Obamy nie jest przyjacielem Izraela, nie jest przyjacielem Żydów w Ameryce i nie jest przyjacielem demokracji i wolnosci w Ameryce. ...Poprzez jego nominacje możemy widzieć jego obsadzającego pozycje władzy ludzmi, którzy są anty -Semitami, którzy chcą widzieć Izrael praktycznie rozwiązany jako naród, jeżeli nie przez dyplomacje, to zdecydowanie przez wojnę"

.........................................................................................

Więcej w linku... http://zbawienienews.blogspot.com/

Narasta w ewidentny sposób konflikt pomiędzy syjonistami, tworem KRK a Nierządnicą, ujeżdżającą Bestię.

Ignorowanie największej władzy politycznej na ziemi, czyli syjonizmu jest największym błędem, na jaki chrześcijanin może sobie pozwolić, ponieważ owa władza dąży do NWO, razem z KRK a władca globalny może być tylko jeden.

Nawet w Polsce, jak większość potocznie mówi, rządzą "Żydy" i całkowicie kotrolują media i banki.

Podobnie dzieje się w całym świecie zachodnim i tzw. Żydy czyli syjoniści spowodowali obecny kryzyz poprzez manipulacje giełdy na Wall Street, manipulacje cen nieruchomosci oraz drastyczne podniesienie cen paliw.

Czołowi bankierzy są syjonistami. Rotchschild, Rockefellers, Loeb, Morgans, Oppenheimer. Ludzie ci posiadają jakby 'królewską władzę' i posługujac się rządami w celach realizacji planów do wprowadzenia Globalizacji a w tym... globalnej religii, czyli Lucyferianizmu.

Syjonizm jest czysto religijną organizacją, organizacją demoniczną, której frontem jest Iluminizm oraz Masoneria.

Obie organizacje charakteryzują się... wielbieniem Lucyfera. Czyli Bestia rzeczywiście otrzymała władzę od Lucyfera i rozpowszechnia i propaguje w mediach doktrynę lucyferiańską. Kolejny dowód na właściwe rozpoznanie pierwszej Bestii, która władzę otrzymała od Smoka.

Konflikt pomiędzy ową Bestią a Nierządnicą czyli Babilonem wielkim stopniowo się nasila, co jest kolejnym dowodem na właściwe rozpoznanie owej Bestii.

Ponieważ owa Bestia, według proroctw Objawienia ma się rzucić z polecenia BOGA na Nierządnicę i ją z szybkością błyskawicy totalnie zniweczyć.

Cytat:
Objawienie 17:12 A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu jest królów, którzy władzy królewskiej jeszcze nie objęli, lecz wezmą władzę jakby królowie na jedną godzinę wraz z Bestią. 133 Ci mają jeden zamysł, a potęgę i władzę swą dają oni Bestii.


Z tego wersetu wynika, że to królowie, 10-ciu władców, którzy wezma władzę na jedną godzinę i oddadzą tę władzę Bestii.

Czyli faktyczni władcy nie mogą być Bestią!

Cytat:
Objawienie 17:16 A dziesięć rogów, które widziałeś, i Bestia - ci nienawidzić będą Nierządnicy i sprawią, że będzie spustoszona i naga, i będą jedli jej ciało, i spalą ją ogniem, 17 bo Bóg natchnął ich serca, aby wykonali Jego zamysł, i to jeden zamysł wykonali - i dali Bestii królewską swą władzę, aż Boże słowa się spełnią. 18 A Niewiasta, którą widziałeś, jest to Wielkie Miasto, mające władzę królewską nad królami ziemi.


Dziesięć rogów czy także dziesięciu królów, lub... palców z posągu!

Czyli Babilon Wielki rządzący Królami ziemi, jest przez owych królów znienawidzony. Królowie ci oddadzą władzę Bestii i razem ją zniszczą. Nie sami królowie ją zniszczą ale wraz z Bestią.

To oznacza że Bestia nie jest królem, ale posiada olbrzymią władzę.

Jedynie syjonizm, (Synagoga Szatana, faryzeusze talmudyczni, wielbiciele Lucyfera) przychodzi na myśl wnikając w te precyzyjne proroctwa.

Jedynie owa kasta faryzejska oparta na Babilońskim Talmudzie istniała przezd spisaniem Apokalipsy, przestała istnieć na wiele stuleci - śmiertelna jej rana została uleczona.

A pozycja całego świata do Izraela jest kluczem do rozwiązania owej zagadki. (Szczegóły w linku http://www.zbawienie.com/

Bez Izraela nie ma rozwiazania tej zagadki. Bez ludzi, którzy doprowadzili do powstania oraz nadal utrzymują to państwo także nie daje sie tego rozwiązać.

Jedynie syjonizm oraz jego twór - Izrael, siejący zament ponad 50 lat na Bliskim Wschodzie, owo zarzewie wojen, mordów, zgliszcz, terroru, przyczyna obu wojen w Gulfie, przyczyna okupacji Iraku, przyczyna 911, jedynie syjonizm trafnie wyjaśnia wszelkie aspekty tych proroctw.

Ponieważ syjonizm posiada OLBRZYMIĄ władzę, niewiele religii ma odwagę nawet o nim wspominać ze względu na prześladowania ze strony ADL czy innych organizacji syjonistycznych.

Jezeli religie unikają tego tematu jak plagi, daje to nam obraz komu w rzeczywistosci przywódcy owych religii służą.

Kościół Adwentystów jest najszybciej wzrastającym kościołem w tej chwili na świecie. Kościół ten wspiera... s y j o n i z m !

http://www.adventistreview.org/article.php?id=1456 [EN]

Dlatego propaguje on doktrynę o sabacie starając się o przyjaźń Izraela oraz nigdy nie wspomina o syjoniźmie.

Z tego wzgledu bardzo niechętnie ogladam pro syjonistyczne wyjasnienia proroctw biblijnych, których w sposób, w jaki to czynią Adwentyści nie da się nigdy logicznie wyjaśnić.

Robiąc to kościół ten staje tym samym po stronie... Bestii.

Adwentyści propagują, że znakiem Bestii jest Niedziela!

Czy ktokolwiek polecał komukolwiek, aby nie oddawać pokłonu Bestii czyli... Niedzieli?

Czy Niedzieli można sie kłaniać?

Cytat:
Objawienie 13:15. I dano jej, by duchem obdarzyła obraz Bestii, tak iż nawet przemówił obraz Bestii i by sprawił, że wszyscy zostaną zabici, którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii.


Adwentyści tłumaczą to, że obraz Bestii to Niedziela! Kto nie odda pokłonu... Niedzieli!?

Oto kilka przyczyn, dla których unikam materiałów Kościoła Adwentystów, ponieważ jest to masa kłamstw poprzeplatanych z Prawdą. Dlatego nie obejrzałem Total Onslaught i nie będę tego oglądał, ponieważ zawiera on zbyt naciągane i niebezpieczne dla chrześcijanina
ideologie, wspierające syjonistyczny system lucyferiański, czyli... Bestię apokaliptyczną.

Pozwolę więc się całkowicie nie zgadzać w tym temacie.

Serdecznie pozdrawiam i zyczę wnikliwości w dalszym studiowaniu Słowa Bozego
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kozak




Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 204
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:40, 09 Kwi '09   Temat postu: NWO już rządzi - nieznane źródło Prawdy Odpowiedz z cytatem

Orion To faktycznie nie ma już sensu ze względu na Twoją odporność na wiedzę.

orion napisał:
Kościół Adwentystów wspiera... s y j o n i z m ! Dlatego propaguje on doktrynę o sabacie starając się o przyjaźń Izraela oraz nigdy nie wspomina o syjonizmie.


Chrystus też był syjonistą, bo przestrzegał sabatu i nie angażował się w walkę polityczną (i tak znając z góry jej wynik) ??

A sabat nie jest znakiem syjonizmu, lecz BOGA. To starotestamentowi czczą sabat bez względu na to, kto również go czci, ale zwłaszcza nie czyni tego SYNAGOGA SZATANA czcząca lucyferyczne (również tzw. „katolickie”) święta.
Podobieństwo zachodzi między starotestamentowymi a adwentystami a nie syjonistami (ci raczej – sam przyznasz – nie przestrzegają chyba dekalogu, w tym również 4tego przykazania).
Prawdopodobnie tak jak starotestamentowi Żydzi utrudniający niegdyś globalną implementację niedzieli (odpowiedzią był holokaust), tak zgodnie z Biblią Adwentyści Dnia 7mego będą prześladowani: „Zatem otworzyła swe usta dla bluźnierstw przeciwko Bogu, by bluźnić Jego imieniu i Jego przybytkowi, i mieszkańcom nieba. 7 Potem dano jej wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężyć ich, i dano jej władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem. 8 Wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy, każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka.”

Wtedy uwierzysz?

orion napisał:
Kościół Adwentystów jest najszybciej wzrastającym kościołem w tej chwili na świecie.


Skąd masz te dane ? Z organizacji sterowanych przez syjonistów ? Ze sterowanego Twoim zdaniem przez nich internetu ? Kolejna smokescreen ! Masz po prostu zrozumiały uraz do organizacji jehowitów wraz z którą się niegdyś myliłeś, ale nie wylewaj w tym przypadku dziecka z kąpielą.
Poza tym ja też np. mogę założyć stronę orionjestgłupi.prl i zamieszczać o Tobie bzdury. Zwłaszcza, gdybym uznawał wraz całym syjonistycznym światem Twoje nauki za jedynie słuszne i prawdziwe dlatego właśnie chcąc Cię skompromitować … Sensowna byłaby również orionjestprawdąjedyną.com z niebiblijnymi i nielogicznymi wewnętrznie sprzecznymi bzdurami...

Nawet nie w tym rzecz, by być jakimś Adwentystą, tylko przestrzegać wszystkich przykazań. Czy Biblia precyzuje, że tylko czczący sobotę będą zbawieni a niedzielę potępieni ? NIE: twierdzi WSZYSTKICH PRZYKAZAŃ masz strzec, zaniedbanie jednego oznacza odstępstwo, (zwane w tym przypadku znamieniem bestii w przeciwieństwie do znamienia Boga na ręku i na czole - prawo ludzkie czy liczba człowieka) - oznacza śmierć.
Da się to wszystko w ogóle klarowniej ująć, i jak trzeba być niereformowalnym i zaślepionym, by po iluś tam moich (szczerze nudzących mnie już) powtórzeniach argumentów biblijnych nadal udawać, że nie wiem nie rozumiem nie uznaję ?
Dla naszych czytelników: dlatego też dodatkowo czczenie symbolu ptaka („podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem” np. orła), przynależność do państwa i jego prawa (odprawianie obrzędów państwowych) bardziej, niż do Boga i jego prawa to odstępstwo. Zajrzyjcie proszę do Powtórzonego Prawa 4: 16-21.
Jednak wielu chrześcijan nie wadzi nikomu, co implikuje również brak problemów z prawem („oddawajcie co boskiego Bogu, co cesarskie Cesarzowi”). Problem pojawia się jedynie co do mającej być wprowadzoną rychło na całym świecie koniecznością pracy w sobotę i czczeniem lucyferycznej niedzieli – pierwszego dnia tygodnia. Patrz: mój post ze zdjęciem dolara na poprzedniej stronie.
Papież wówczas jako "Anioł światłości", w świecie w którym ze względu na kolejny gigantyczny kryzys i globalny przymus pracy motłoch będzie tyrał bez wytchnienia siedem dni w tygodniu na 8siem zmian, jak konie w westernie, apelować będzie do "przywódców światowych" : "Dajcie im chociaż wolną niedzielę, niech odpoczną" a oni skwapliwie się zastosują. (Niech tylko spróbowaliby nie!). I tylko o to chodzi. Prześledź ten wątek poszukiwaczu prawdy... Naukowe fakty w linkach poniżej.

orion napisał:
Z tego względu bardzo niechętnie ogladam pro syjonistyczne wyjasnienia proroctw biblijnych, których w sposób, w jaki to czynią Adwentyści nie da się nigdy logicznie wyjaśnić.


Nie da się logicznie wyjaśnić cytatów z Biblii najbardziej logicznej i wewnętrznie niesprzecznej książce na świecie ????? Zaglądałeś chociaż do linków które w moim poprzednim poście umieściłem specjalnie dla Ciebie ?
I kto tu mówi o braku logiki…

A dowodów na mój rzekomy brak logiki - zwłaszcza przy takiej orgii dowodów, które podałem dotąd, już nie tylko w tym temacie i nie tylko odnośnie sabatu - z Twojej strony tradycyjnie brak….
Kiaora podczas rozmowy umieszczonej tutaj : viewpost.php?p=45392
stwierdził, że z waszej dyskusji o sabacie z powodu braku dowodów „zwyczajnie zrejterowałeś” . Czy to prawda ?

orion napisał:
Adwentyści propagują, że znakiem Bestii jest Niedziela!
Czy ktokolwiek polecał komukolwiek, aby nie oddawać pokłonu Bestii czyli... Niedzieli?
Czy Niedzieli można sie kłaniać?
Objawienie 13:15. I dano jej, by duchem obdarzyła obraz Bestii, tak iż nawet przemówił obraz Bestii i by sprawił, że wszyscy zostaną zabici, którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii.


Obraz bestii to nie znamię !!
Syjonistyczna trucizna antysemityzmu odebrała Ci rozum do tego stopnia, że nie potrafisz już nawet przeczytać poprawnie jednego wersu z Biblii, który na dodatek nie raz już czytałeś, stawiając syjonistyczną interpretację przed Prawdę biblijną, w której KAŻDE SŁOWO ma swoje znaczenie i wagę:

Zrozumiesz ty wreszcie zbyt subtelną na razie dla Ciebie różnicę pomiędzy znamieniem, tudzież znakiem a OBRAZEM CZY POSĄGIEM ?????
Znamię (czy znak) człowieka to Niedziela globalnie implementowana przez Kościół – na razie przez naciski na „królów” a niebawem przez totalitarną władzę w wyłaniającym się NWO, państwie światowym całkowicie zdominowanym przez „Nierządnicę”.

Znamię Boga przy okazji:
BOŻY ZNAK, ZNAMIĘ „1 Takie są polecenia, prawa i nakazy, których nauczyć was polecił mi Pan, (…) 4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym. 5 Będziesz miłował Pana, Boga twojego, z całego swego serca, z całej duszy swojej, ze wszystkich swych sił. 6 Niech pozostaną w twym sercu te słowa, które ja ci dziś nakazuję. 7 Wpoisz je twoim synom, będziesz o nich mówił przebywając w domu, w czasie podróży, kładąc się spać i wstając ze snu. 8 Przywiążesz je do twojej ręki jako znak. Niech one ci będą ozdobą przed oczami.(…)13 Będziesz się bał Pana, Boga swego, będziesz Mu służył i na Jego imię będziesz przysięgał. 14 Nie będziecie oddawali czci bogom obcym, spomiędzy bogów okolicznych narodów, 15 bo Pan, Bóg twój, który jest u ciebie, jest Bogiem zazdrosnym, by się nie rozpalił na ciebie gniew Pana, Boga twego, i nie zmiótł cię z powierzchni ziemi.” Księga Powtórzonego Prawa, Rozdział 6, 1-16. Dlatego obraz bestii – USA (niech będzie nawet tak jak Ty chcesz, że "obraz bestii" to Izrael), obecnie chce znieść rozdział kościoła od państwa (jak w średniowieczu) i narzucić prawo Niedzieli wszystkim (wbrew Bożemu Prawu-znakowi między „Bogiem a nami”): Przestrzegajcie pilnie moich szabatów, gdyż to jest znak między Mną a wami dla wszystkich waszych pokoleń, by po tym można było poznać, że Ja jestem Pan, który was uświęcam. 14 Przeto zachowujcie szabat, który winien być dla was świętością. I ktokolwiek by go znieważył, będzie ukarany śmiercią, i każdy, kto by wykonywał pracę w tym dniu, będzie wykluczony ze swojego ludu. 17 To będzie znak wiekuisty między Mną a Izraelitami, bo w sześciu dniach Pan stworzył niebo i ziemię, a w siódmym dniu odpoczął i wytchnął. Księga Wyjścia 31, 13-17
Bo znak, „znamię” Bestii to NIEDZIELA I IMPLANTOWANY PRZEZ USA ZNAK NIEDZIELI. PRAWO USTANOWIONE PRZEZ CZŁOWIEKA, ZNAMIĘ (LICZBA 6) CZŁOWIEKA „I dano jej, by duchem obdarzyła obraz Bestii, tak iż nawet przemówił obraz Bestii, i by sprawił, że wszyscy zostaną zabici, którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii. 16 I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło 17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia. 18 Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba ta bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.” (Apokalipsa 13, 15-18 ) O Niedzieli dodatkowe info u naszego kolegi tutaj viewtopic.php?t=6551

Wcześniej zwracałem Ci już uwagę na Twoje wyrywanie biblijnych cytatów z kontekstu, teraz jednak by „udowodnić” kłamstwo posunąłeś się dodatkowo do fałszerstwa. Jak to rozumieć ? Ty z jakąś diabelską przewrotnością zaprzeczasz Prawdzie Biblijnej. Nie rozumiem tego.

W sprawie soboty i niedzieli zajrzyj tu: http://video.google.com/videoplay?docid=-116630908758050827
i http://video.google.com/videoplay?docid=-7692233192879535722

W kwestii kłaniania się obrazowi tudzież posągowi Bestii (a nie znakowi czy znamieniu): 36 - 38 min. filmu
http://video.google.com/videoplay?docid=-2495865943487022064

O dziesięciu królach i Klubie Rzymskim 1 godz. 16 min. 24 sek.
http://video.google.com/videoplay?docid=-8764803852117463744

Ciekawa strona:

http://www.kchds.pl/ewang.htm
http://www.kchds.pl/kim-jest.htm
http://www.kchds.pl/chrzesci.htm


orion napisał:
Oto kilka przyczyn, dla których unikam materiałów Kościoła Adwentystów, ponieważ jest to masa kłamstw poprzeplatanych z Prawdą.


I znów dowodów tradycyjnie brak…. Ale jeżeli ktoś wyraźnie, aczkolwiek z niezrozumiałych dla poszukiwacza Prawdy względów, wymyśla powody, jak to ująłeś, dla których "unikasz materiałów Kościoła Adwentystów", to w tym ujęciu naprawdę nic dziwnego. Najpierw zapoznaj się, wtedy piętnuj niebiblijną "masę kłamstw" !

orion napisał:
nie będę tego oglądał, ponieważ zawiera on zbyt naciągane i niebezpieczne dla chrześcijanina ideologie, wspierające syjonistyczny system lucyferiański


Jedno z dwojga. Prawda nie powinna Cię boleć, jeżeli nią jest. Jeśli zaś nią nie jest, dla dobra chrześcijan na których ponoć tak Ci zależy wykaż jakoby istniejące niebiblijne kłamstwa "Total Onslaught", jak jesteś tak mądry. Do tego czasu nie waż się wyskakiwać z takimi insynuacjami. Proste ? Każdy jest niewinny dopóki nie udowodni mu się winy. Kontakt z Prawdą tak Cię przeraża, czy z ewentualnym kłamstwem, które dla dobra wszystkich, również naprawienia takiego rzekomego zwodziciela jak ja, dane byłoby Ci ujawnić?

orion napisał:
Jedynie syjonizm, (Synagoga Szatana, faryzeusze talmudyczni, wielbiciele Lucyfera) przychodzi na myśl wnikając w te precyzyjne proroctwa.


Niektórym to się wszystko z jednym kojarzy…

Zostaw lepiej syjonistyczno-hybrydyczno-rotszyldowskie głupoty obrażające zarówno Twoją jak i moją inteligencję i chodź prosto za Chrystusem.
Niech inni - głupi ludzie - „kłaniają się znamieniowi na ręku” czy tam na czole, a "na rękę przyjmują posąg" (albo obraz). To dobre dla nich…

Mój brat w wierze błądzi… Byle by nie zwiódł innych… Obiecaj, że jeżeli kiedykolwiek zmienisz zdanie nie tylko poprawisz info na swojej stronie jak i zamieścisz tu sprostowanie. Ja w analogicznej sytuacji również tak zrobię. Jesteśmy to winni tym, którzy czytając nas biorą nauki tu głoszone za dobrą monetę.

Co oczywiście nie powinno utrudniać im własnych poszukiwań Prawdy objawionej.

orion napisał:
Serdecznie pozdrawiam i życzę wnikliwości w dalszym studiowaniu Słowa Bozego


Ja również pozdrawiam i życzę Ci tego samego oraz dużo wewnętrznego spokoju pozwalającego na spokojne wejrzenie, niezanieczyszczone przez "antysyjonistyczne" bzdury.
_________________
Zajrzyj:
http://ruch-adwentu.dekalog.pl/

Jak zdrowo się odżywiać nie krzywdząc zwierząt ani siebie:
http://klinikaemmanuela.dekalog.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:34, 11 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sabatarianizm nie ma żadnego oparcia na Nowym Testamencie.

Wyczerpujący materiał przedstawiam w tym linku - http://www.zbawienie.com/sabbat.htm

Cytat:
Ezechiela 20:12 Dałem im także szabaty, aby były znakiem między Mną a nimi, aby poznano, że Ja jestem Pan, który ich uświęca.

Sabat był znakiem przymierza pomiędzy Bogiem a Izraelem.

Czy Nowy Testament mówi nam cokolwiek o przestrzeganiu sabatu? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Jakie są przepisy obchodów sabatu?

Najpierw zacytujmy opinię Ja-szua na temat przykazań, które należy przestrzegać.

Mateusza 19:16 A oto zbliżył się do Niego pewien człowiek i zapytał: «Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?» 17 Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania». A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania». 18 Zapytał Go: «Które?» Ja-szua odpowiedział: «Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, 19 czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego, jak siebie samego! 20 Odrzekł Mu młodzieniec: «Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?» 21 Ja-szua mu odpowiedział: «Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!» 22 Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.;

Ja-szua wybrał 6 przykazań, które uznał za fundamentalne do zbawienia. Widzimy niezwykle wyraźnie, że Ja-szua celowo pominął przykazanie o sabacie. Ponieważ sabat dotyczył jedynie Izraelitów i był znakiem przymierza pomiędzy Bogiem a narodem Izraelskim.

Ale w powyższym wersecie mamy przykazanie, które nie jest częścią... Dekalogu! miłuj swego bliźniego, jak siebie samego

Przykazanie - 'miłuj bliźniego', nie jest zawarte w 10 Przykazaniach. Z przykazań z Księgi Wyjścia Pan nasz zacytował jedynie 5 przykazań oraz dodał... SWOJE PRZYKAZANIE.

Wynika z tego jasno, że termin - przestrzeganie przykazań nie oznacza specyficznie JEDYNIE 10 Przykazań z Księgi Wyjścia. (Powtórzonych w V-tej Mojżeszowej)

Ja-szua podał nam swoje przykazania, jak to:

Jana 13:34 Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie.

Obydwa przykazania są przykazaniami Nowego Przymierza, które będzie obowiązuje po przypieczętowaniu owego Przymierza krwią Ja-szua.

Jeszcze inny przykład:

Mateusza 22:36 Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe? 37. On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. 38. To jest największe i pierwsze przykazanie. 39. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. 40. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.

Ponownie Ja-szua cytuje pierwsze przykazanie z wybranych dziesięciu, ale drugie jest przykazaniem... Chrystusa i w tzw. Dekalogu nie występuje!

Aczkolwiek Ja-szua wyjaśnia, że na OBU tych przykazaniach opiera się... "całe Prawo i Prorocy". Jego przykazanie o miłości do bliźniego nie występuje w 10 Przykazaniach, ale jest Jego zdaniem NAJWAŻNIEJSZE!

Powyższe przykazania Ja-szua świadczą wymownie o tym, że mówiąc o przestrzeganiu przykazań nie miał On na myśli tzw. Dekalogu.

Więcej na ten temat mamy w tym linku - http://apologetyka.com/sekty/sabatarianie/

'Dekalog' jest wymysłem fałszywych religii i gmatwa wiele prostych prawd zawartych w Słowie Bożym.

Z tej prostej przyczyny nie autor nie stosuje takiego religijnego nazewnictwa, które nie nie jest oparte na Biblii.
Nazywając przykazania Dekalogiem dochodzimy do absurdu polegającego na tym, że zawsze, kiedy Chrystus czy ktokolwiek inny w NT mówi o przykazaniach, sabatarianie natychmiast dodają termin - Dekalog, oraz stawiają pewnik, że chodzi tylko i wyłącznie o Dekalog.
Dalsza pozorna logika wynikająca z tego pierwszego błędu: przecież w Dekalogu jest przykazanie o sabacie. Dokładnie w ten sposób wyjaśniają to sabatyści, czyli ludzie świętujący sabat.
Błąd ten polega więc na przypuszczeniu, że w każdym wersecie w Nowym Testamencie, w którym występuje termin - przykazania, termin ten oznacza tylko i wyłącznie dziesięć przykazań, które mamy w Księdze Wyjścia 20 rozdział czyli - Dekalog.
Więcej na ten temat mamy w tym linku - http://apologetyka.com/sekty/sabatarianie/



Kolejnym absurdem jest twierdzenie, ze skoro Sun-day (Niedziela) oznacza dzień słońca,
to każdy, kto nie pracuje w Niedzielę, jest wielbicielem Lucyfera.

Trzeba także podkreślić, że fakt nie pójścia do pracy w niedzielę nie oznacza jeszcze, że człowiek w dzień wolny od pracy, (czyli w tym przypadku - niedziela), nie wielbi w ten sposób Lucyfera.

W większości krajów zachodnich tydzień pracy stanowi pięć dni - od poniedziałku do piątku. Sobota i niedziela to dni wolne od pracy.

Czy weekend z wolnymi od pracy z a w o d o w e j - sobotą i niedzielą oznacza, że i jeden dzień i drugi jest celebrowanym świętem? Sobota dla Boga a niedziela dla Lucyfera?

Oczywiście, że taki wniosek jest zdecydowanie posunięty za daleko.

Sabatyści twierdzą, że nie pójście do pracy w niedzielę to oznacza uległość wobec Bestii apokaliptycznej oraz wielbienie Lucyfera.

Stosując takie rozumowanie można wyciągnąć równie absurdalny wniosek, że nie pójście do pracy w sobotę jest... obchodzeniem sabatu! Idąc dalej tym tropem możemy stwierdzić, że każdy naród nie pracujący w sobotę święci SABAT!

I jeżeli twierdzi sie takie karkołomne teorie, to wynik tego jest taki, że...

Adwentyści określili Niedzielę jako znak Bestii apokaliptycznej i każdy, kto nie pracuje w niedzielę wielbi Lucyfera a więc zgodnie z Biblią poniesie za to śmierć z ręki Boga bez nadzieji na zmartwychwstanie.

A co stanie się z ludźmi (idąc tego typu rozumowaniem) którzy nie pracują tak w sobotę jak i w niedzielę?

Za niedzielę poniosą śmierć a za sobote dostąpią zmartwywstania!?

Prawdziwy napisał:

Cytat:
Nie da się logicznie wyjaśnić cytatów z Biblii najbardziej logicznej i wewnętrznie niesprzecznej książce na świecie ????? Zaglądałeś chociaż do linków które w moim poprzednim poście umieściłem specjalnie dla Ciebie ?
I kto tu mówi o braku logiki…


Jezeli się da, to zacytowałbyś Słowo Boże i w kilku zdaniach wyjaśnił. Niestety zamiast cytatów odsyłasz mnie do jakiś filmów czy witryn... zapominasz, że ostatecznym autorytetem jest Słowo Boże. Ono jest naszym mieczem, którym jakoś nie potrafisz się skutecznie posługiwać.

Nie jesteś najlepszym szermierzem Słowa Bożego.

Nie potrafiłeś wskazać, która Bestia według Jana istniała przed rokiem 100 n.e. zniknęła na pewien okres czasu oraz w ostatnich czasach pojawiła się ponownie posiadając wielką władzę od Smoka.

Nie odsyłaj mnie do filmów, sam zajrzyj sobie do nich i podaj mi, co w nich znalazłeś, cytując wersety i podając wyjaśnienia owych wersetów. Na tym polega walka orężem Słowa Bożego.

To jeden z twoich trików. Drugi, to implikacja, że stwierdziłem to, czy tamto, bez wsparcia.

Owszem, w prywatnym poście do twego kolego stwierdziłem, że dalsza rozmowa na temat sabatu jest bezcelowa, poniważ ma on, podobnie jak ty poważne kłopoty ze zrosumieniem prostych tekstów biblijnych.

Żaden z was nie rozumie, że w tzw. Nowym Testamencie czyli w Nowym Przymierzu nie ma ani jednej wzmianki o potrzebie obchodzenia sabatu.

Nikt z was nie potrafi takiego wersetu podać. W zastępstwie podajecie każdy werset mówiący o przykazaniach, co nie jest jednoznaczne z Dekalogiem, jak to juz wykazałem powyżej.

Cytat:
Syjonistyczna trucizna antysemityzmu odebrała Ci rozum do tego stopnia, że nie potrafisz już nawet przeczytać poprawnie jednego wersu z Bibli


Tutaj zaczynasz posuwać się do argumentu siły zamiast stosowania siły argumentów.

Jako siłę argumentu podajesz...

Cytat:
Znamię (czy znak) człowieka to Niedziela


Jakiś cytat biblijny, wyjasnienie dlaczego... niedziela? A może tylko dlatego, że pasuje do sabatyzmu!?

Nie widzę związku!

Objawienie 17:12 A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu jest królów, którzy władzy królewskiej jeszcze nie objęli, lecz wezmą władzę jakby królowie na jedną godzinę wraz z Bestią. 133 Ci mają jeden zamysł, a potęgę i władzę swą dają oni Bestii.

Z tego wersetu wynika, że to królowie, 10-ciu władców, którzy wezma władzę na jedną godzinę i oddadzą tę władzę Bestii.

Czyli faktyczni władcy nie mogą być Bestią!


Jeżeli dzisiejsi władcy nie mogą być Bestią, KRK nie jest Bestią, to kto jest ową Bestią, która istniała przed czasem Jana, za jego czasów nie istniała, a istnieje ponownie teraz!?

Odnośnie władzy syjonistów w Polsce radzę obejrzeć ten film.

Profesora Wolniewicza nie znam, ale pozwanie go do sądu za tę wypowiedź jest wyrazem ostrej cenzury, która ma wyraźne zabarwienie pro syjonistyczne.



I uważasz, że Bestia, syjonizm nie istnieje i jest to wymysł ?

Zapytaj Prof Wolniewicza.

Muszę wyjasnić, że jakiekolwiek powiązania Wolniewicza z radiem Maryja czy z kimkolwiek mnie nie interesowały i nie interesują. Zainteresowała mnie jedynie owa konkretna wypowiedź a pozew za nią do sądu jest wyrazem ścisłej kontroli Polski przez... miedzynarodowy syjonizm - Bestię apokaliptyczną, Synagogę Szatana, ktora nie istniała w czasach pisania Apokalipsy przez Apostoła Jana, istniałą za jego zycia i to ona spowodowała śmierć Ja-szu, wykonawszy wyrok faryzejski rękami Piłata, który chciał Go uwolnić. Owa Bestia. odrodzona jako światowa siła trzyma mocno w szponach także Polskę.

Dlatego wypowiedź Prof Wolniewicza tak się nie spodobała Synagodze Szatana, ponieważ ona kontroluje poską rzekomą demokrację.... syjonistyczną.
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kozak




Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 204
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:11, 12 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem wprawiony w polemice z ludźmi nie chcącymi spierać się na podstawie uargumentowanych tez i faktów a jedynie własnej mitomanii interpretacyjnej, ale podejmę ten nadludzki wysiłek raz jeszcze:

orion napisał:
Jezeli się da, to zacytowałbyś Słowo Boże i w kilku zdaniach wyjaśnił.


„ A inny anioł, trzeci, przyszedł w ślad za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę, 10 ten również będzie pić wino zapalczywości Boga przygotowane, nie rozcieńczone, w kielichu Jego gniewu; i będzie katowany ogniem i siarką wobec świętych aniołów i wobec Baranka. 11 A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy czciciele Bestii i jej obrazu, i ten, kto bierze znamię jej imienia. 12 Tu się okazuje wytrwałość świętych, tych, którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa.


Co wskazuje dowodnie, że znamię powiązane jest zarówno z przykazaniami jak i nakazami Jezusa.
Jakie to przykazania Boga, których nie przestrzegasz pozwalają Ci nie przyjąć znamienia ?

Słyszałeś o paralelnym opisie Armagedonu? Jan w Apokalipsie opisuje to samo w takiej samej chronologii następstw wydarzeń co np. Izajasz. Mało tego. Opisują też raj na ziemi nastały tuż po nim. Oto jak Najwyższy (SAM BÓG !!) uzasadnia straszną kaźń:
„Ziemia została splugawiona przez swoich mieszkańców, bo pogwałcili prawa, przestąpili przykazania, złamali wieczyste przymierze. Dlatego ziemię pochłania przekleństwo, a jej mieszkańcy odpokutowują; dlatego się przerzedzają mieszkańcy ziemi i mało ludzi zostało.”
Izajasza 24:5-6

Wiesz co to oznacza w BIBLII: przykazania (prawa) i wieczyste przymierze między Bogiem a ludźmi ?
Doszukujesz się podstępu tam gdzie go nie ma. Wciskając na swojej stronie kit o bioczipie, o czym już nieraz mówiłem, a moje argumenty (tradycyjnie) zostały zignorowane. Na to nie ma zgody.

Do jakiego prawa odnosi się zatem ten wers: „Lecz łatwiej niebo i ziemia przeminą, niż żeby jedna kreska miała odpaść z Prawa.” Łk 16:17 Do sabatu ceremonialnego święconego niegdyś niezależnie od 4go przykazania, czy tego danego jako wiekuisty symbol zależności od Boga ? Księga Wyjścia 31, 13-17

Sabat ceremonialny:
„23. Następnie Pan powiedział do Mojżesza:
24. Powiedz Izraelitom: Pierwszego dnia siódmego miesiąca będziecie obchodzić uroczysty szabat, trąbienie w róg i święte zwołanie.
25. Nie będziecie wtedy wykonywać żadnej pracy. Złożycie ofiary spalane dla Pana.
26. Dalej Pan powiedział do Mojżesza:
27. Dziesiątego dnia siódmego miesiąca jest Dzień Przebłagania. Będzie to dla was zwołanie święte. Będziecie pościć i będziecie składać Panu ofiary spalane.
28. W tym dniu nie będziecie wykonywać żadnej pracy, bo jest to Dzień Przebłagania, ażeby dokonano przebłagania za wasze winy przed Panem, Bogiem waszym.
29. Każdy człowiek, który nie będzie pościł tego dnia, będzie wyłączony spośród swego ludu.
30. Każdego człowieka, który będzie pracował tego dnia, wytracę spośród jego ludu.
31. Żadnej pracy nie będziecie wykonywać. Jest to ustawa wieczysta dla wszystkich pokoleń, we wszystkich waszych siedzibach.
32. Będzie to dla was uroczysty szabat. Będziecie pościli. Dziewiątego dnia miesiąca, wieczorem, to jest od wieczora do wieczora, będziecie obchodzić wasz szabat.

33. Po czym Pan powiedział do Mojżesza:
34. Powiedz Izraelitom: Piętnastego dnia tego siódmego miesiąca jest Święto Namiotów przez siedem dni dla Pana.
35. Pierwszego dnia jest zwołanie święte: nie będziecie wykonywać żadnej pracy.
36. Przez siedem dni będziecie składać ofiary spalane dla Pana. Ósmego dnia będzie dla was zwołanie święte i złożycie ofiarę spalaną dla Pana. To jest uroczyste zgromadzenie. Nie będziecie wykonywać w tym dniu żadnej pracy.
37. To są czasy święte dla Pana, na które będziecie dokonywać świętego zwołania, aby składać ofiarę spalaną dla Pana: ofiarę całopalną, ofiarę pokarmową, ofiarę krwawą i ofiarę płynną, każdego dnia to, co jest na ten dzień przeznaczone,
38. niezależnie od szabatów Pana, niezależnie od waszych darów, niezależnie od wszystkich ślubów waszych i niezależnie od wszystkich dobrowolnych ofiar, które będziecie składać dla Pana.” Kpł 23:23-38

„Teraz jednak, gdyście Boga poznali i, co więcej, Bóg was poznał, jakże możecie powracać do tych bezsilnych i nędznych żywiołów, pod których niewolę znowu chcecie się poddać?
10. Zachowujecie dni, święta nowiu i lata!
11. Obawiam się o was: czy się dla was nie trudziłem na próżno.”

Ga 4:9-11

„ Niechaj więc nikt o was nie wydaje sądu co do jedzenia i picia bądź w sprawie święta czy nowiu, czy szabatu.” Kol 2:16

Gdzie w Dekalogu, który jakoby obowiązuje tylko częściowo, jest coś o jedzeniu piciu i składaniu ofiar i udowodnij dlaczego 4te przykazanie już nie obowiązuje ? Wbrew cytatom z Pawła „On bowiem jest naszym pokojem. On, który obie części [ludzkości] uczynił jednością, bo zburzył rozdzielający je mur - wrogość. W swym ciele pozbawił On mocy Prawo przykazań wyrażone w zarządzeniach, aby z dwóch [rodzajów ludzi] stworzyć w sobie jednego nowego człowieka, wprowadzając pokój,” Ef 2:14-15 „Jeden czyni różnicę między poszczególnymi dniami, drugi zaś uważa wszystkie za równe: niech się każdy trzyma swego przekonania. Kto przestrzega pewnych dni, przestrzega ich dla Pana, a kto jada wszystko - jada dla Pana. Bogu przecież składa dzięki. A kto nie jada wszystkiego - nie jada ze względu na Pana, i on również dzięki składa Bogu.”
Rz 14:5-6
Jeżeli nie wierzysz mnie obejrzyj chociaż krótki film poniżej. Zwłaszcza 4:50 – 5: 43




orion napisał:
A co stanie się z ludźmi (idąc tego typu rozumowaniem) którzy nie pracują tak w sobotę jak i w niedzielę?
Za niedzielę poniosą śmierć a za Sobotę dostąpią zmartwychwstania!?


Cynizm do kwadratu – Kto przestrzega przykazań, ten wie po co "dzień przygotowania" - piątek i sabat którego nie byłoby w dekalogu, tylko w prawie.
Dzisiaj jedyna zmiana to : „Praca” czy też „będziesz pracować” od pon-pt a „cała swoja robota” czy też „wykonywać wszystkie twe zajęcia” w niedzielę. Jasne ?

Są ludzie którzy w ogóle nie pracują, co z nimi ? A przestrzegają przykazań… Jest wyraźny nakaz pracy zarobkowej? Chrystus był cieślą jak i kaznodzieją czasem nawet daleko od domu. Wówczas również pracował przy drewnie ? A "rybacy ludzi" ?

orion napisał:
„Mateusza 19:16 A oto zbliżył się do Niego pewien człowiek i zapytał: «Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?» 17 Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania». A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania». 18 Zapytał Go: «Które?» Ja-szua odpowiedział: «Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, 19 czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego, jak siebie samego! 20 Odrzekł Mu młodzieniec: «Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?» 21 Ja-szua mu odpowiedział: «Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!» 22 Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.;


Twoja inteligencja przeraża. Kolejny katolicki trick .
Anulowałeś właśnie, jak każdy katolik, 5 praw (pierwszą połowę dekalogu) ukazując dowodnie, że Biblia jest dla Ciebie za trudna:
Oto te:
1. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
2. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
3. Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.
4. Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.
10. Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.” Wj 20:3-17

Wyrywasz Jego słowa z kontekstu by podniecać się, że obowiązują tylko te „katolickie”. To żenujące.
1.Czy Chrystus czcił Baala ?
2.Poprzez bałwochwalcze obrazy ?
3.Wymawiał jego imię używając do czczych rzeczy ?
4.NIE CZCIŁ SZABATU ?
5.Pożądał czegokolwiek poza zrozumieniem i docenieniem (również przez Ciebie) wszystkich przykazań Jego Ojca ?
6.Twierdził w jakimkolwiek fragmencie, że powyższe przykazania nie obowiązują kogokolwiek, z Orionem włącznie ?

A nowe przykazanie:

orion napisał:
miłuj swego bliźniego, jak siebie samego


służy jedynie jako przykład do zobrazowania, że równie sensowne byłoby stwierdzenie, iż obowiązuje tylko to jedno: największe. Gdyby nie znajomość całego prawa, nie wiedzielibyśmy co to grzech. Kto to powiedział Orionie ? Humaniści ateiści też stosują się do niego, ale już bez boskich praw, zaczynasz bardzo niebezpiecznie ich przypominać.

„a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał , wystawiając Go na próbę: Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe? On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.”
Mt 22:35-40

Skąd zatem wiedziałbyś, jak go kochać i dlaczego przez przestrzeganie Prawa a nie przez deklaracje? Czy z deklaracji masz byś sądzony ? Raczej z Twoich uczynków odwodzenia osób nieświadomych Twojej trucizny jaką sączysz, od wiary i Prawa Bożego.
Analogicznie pojawiające się pytanie: „Skoro jak twierdzisz Prawdziwy, KK to Antychryst to dlaczego w Średniowieczu nie spalił Biblii ??” To są właśnie ludzie na Twoim poziomie….
Ano dlatego, że korzystając z wolnej woli danej od Boga masz czytać książkę zalegającą na półce każdego katola, nieczytanej bo ma za mało obrazków i jest za gruba, lecz tego nie robisz, bo jesteś schlany bełtem ekumenizmu, łączącego wszystkie fałszywe religie a odłączającego od Prawa Boga w niej zawartego.
Wówczas na Sądzie Ostatecznym mógłbyś przecież stwierdzić, że skoro nie dane mi było zapoznać się z prawem, mocą jakiego kodeksu mnie sądzicie ? To było jakieś prawo, którego obowiązany byłem przestrzegać ? Albo: a orion mówił, że nie trzeba przestrzegać każdego, naprawdę tak powiedział, możecie sprawdzić…
I dlatego też kanon Biblijny zawiera nie tylko cytat oriona o wykastrowanych prawach Dekalogu, tylko CAŁY STARY I NOWY TESTAMENT, żebyś mógł zapoznać się i że zacytuję z Apokalipsy "strzec przykazań Boga i wiary Jezusa". Inna kwestia, że czytania w kościołach raczej abstrahują od kontrowersyjnych cytatów rozdymając na uciechę szatana przez Ciebie zacytowany o bogatym młodzieńcu.
Kto miłuje Boga z całego serca, ten okaże posłuszeństwo wobec Jego Prawa (J.14:15; 1J.2:2-3).
„Czy mamy dalej grzeszyć, dlatego, że nie jesteśmy już poddani Prawu, lecz łasce? Żadną miarą! Czyż nie wiecie, że jeśli oddajecie samych siebie jako niewolników pod posłuszeństwo jesteście niewolnikami tego, komu dajecie posłuch: bądź grzechu, co wiedzie do śmierci, bądź posłuszeństwa, co wiedzie do sprawiedliwości? " (Rz.6:15-16). " A wiemy, że wszystko, co mówi Prawo, mówi do tych, którzy podlegają Prawu. I stąd każde usta muszą zamilknąć i cały świat musi się uznać winnym wobec Boga, jako że z uczynków Prawa żaden człowiek nie może dostąpić usprawiedliwienia w Jego oczach. Przez Prawo bowiem jest tylko większa znajomość grzechu " (Rz.3:20).
Czy przez znajomość oraz stosowanie niegdyś a obecnie wyciętych i nieuznawanych przez Ciebie a zacytowanych przeze mnie pozostałych Przykazań, Twoja znajomość grzechu się zmniejszyła ?

A propos ewangelii Mateusza:
„Lecz On im odpowiedział: Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane.” Mt 19:11
Może dlatego, że jesteś syjonistyczną hybrydą i nie rozumiesz… Jako taki "nie masz sumienia" i nie potrafisz zrozumieć rzeczy oczywistej dla wszystkich poza Tobą...

orion napisał:
ostatecznym autorytetem jest Słowo Boże. Ono jest naszym mieczem, którym jakoś nie potrafisz się skutecznie posługiwać.


Biblia zawiera wszystkie potrzebne informacje, również nt. sabatu jak i znamienia bestii.
Hybrydyczno-syjonistyczne bzdury nie znajdują w nim uzasadnienia.

orion napisał:
dalsza rozmowa na temat sabatu jest bezcelowa, poniważ ma on, podobnie jak ty poważne kłopoty ze zrosumieniem prostych tekstów biblijnych.


I kto to mówi… A propos: przypomnij nam jeszcze raz ten kuriozalny fragment o kłanianiu się ludzkości obrazowi na ręku.

orion napisał:
Nie potrafiłeś wskazać, która Bestia według Jana istniała przed rokiem 100 n.e. zniknęła na pewien okres czasu oraz w ostatnich czasach pojawiła się ponownie posiadając wielką władzę od Smoka.


Kolejne ordynarne kłamstwo. Zobaczcie tu, tylko parę postów wyżej: viewtopic.php?p=86203&highlight=#86203
Biorę wszystkich czytających na świadków, że albo nie czytasz odpowiedzi, albo nie przyjmujesz do wiadomości odpowiedzi niezgodnych z doktryną oriona.

orion napisał:
Jakiś cytat biblijny, wyjasnienie dlaczego... niedziela? A może tylko dlatego, że pasuje do sabatyzmu!? Nie widzę związku!


Może dlatego, że "światło prawdy zakryte jest przed tymi, którzy giną". To mogłoby pasować.
I nie jestem żadnym sabatystą. Ja po prostu przestrzegam przykazań, które obowiązują a nie tych, które zostały anulowane (min. sabat ceremonialny, dęcie w róg itp.), bądź rzekomo nie obowiązują i można czcić inne bóstwa, cielce i w inny sposób znieważać Boga. itp.

orion napisał:
Kolejnym absurdem jest twierdzenie, ze skoro Sun-day (Niedziela) oznacza dzień słońca,
to każdy, kto nie pracuje w Niedzielę, jest wielbicielem Lucyfera.


Chodzi o globalnie narzucony przez bestię przymus pracy poza niedzielą a nie poza Sobotą, a na co godzą się tacy jak ty.
Wiesz kiedy plagi zaczęły spadać na Egipt? Wiesz co to paralela w kontekście chiastycznej struktury Biblii ? Dla porównania Księga Wyjścia 5 i 6 rozdział oraz Apokalipsa: piąty anioł i jego wiadomość o konieczności wyjścia z Babilonu by nie stać się częścią jego grzechów i nie otrzymać plag razem z nim. I to tuż po globalnej implementacji znamienia bestii dla wszystkich. A niedziela, pierwszy dzień tygodnia i powody zmiany, w moim poście ze zdjęciem dolara. Przeczytaj go wreszcie...
Przerażające jest to zwłaszcza w kontekście tego krótkiego acz z dobrego i solidnego źródła zaczerpniętego argumentu (mam na myśli źródło drukowane z którego pochodzi cytat w filmie)

6:50 min. – 8: 42 min.


Is Sunday Sabbath part 3


orion napisał:
Nazywając przykazania Dekalogiem dochodzimy do absurdu polegającego na tym, że zawsze, kiedy Chrystus czy ktokolwiek inny w NT mówi o przykazaniach, sabatarianie natychmiast dodają termin - Dekalog, oraz stawiają pewnik, że chodzi tylko i wyłącznie o Dekalog.


Kościół katolicki też mówi o dekalogu, z którego rozumie tyle samo co ty i tak samo anuluje to co mu niewygodne. Dlaczego zatem narzuca niedzielę, przecież 4te przykazanie nie obowiązuje ? (jako "dzień święty święcić")
To raczej ty jesteś dogmatyczny cytując tych, którzy sprowadzając Boga jedynie do dawcy moralności anulują sabat, jako że „nie jest prawem moralnym”. I co z tego? Sprowadzając Boga do Twojego płaskiego wymiaru odrzucasz wyraźny znak zależności w odróżnieniu od podobnych lucyferycznych etyk religii światowych, które go nie mają. Po to jest znak Boga w odróżnieniu od niedzielnego narzucanego niebawem siłą przez prawo międzynarodowe. Znaku człowieka, bestii czy antychrysta. MASZ BYĆ POSŁUSZNY BOGU A NIE SWOIM INTERPRETACJOM. TO JEDYNA DROGA DO ZBAWIENIA. KTO CHCE ZBAWIENIA - TEN ZAJRZY LI TYLKO DO TYCH TRZECH CYTATÓW:
Księga Wyjścia 31, 13-17
Księga Powtórzonego Prawa, Rozdział 6, 8
Apokalipsa 13, 15-18

orion napisał:
Sabat był znakiem przymierza pomiędzy Bogiem a Izraelem. Czy Nowy Testament mówi nam cokolwiek o przestrzeganiu sabatu? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Jakie są przepisy obchodów sabatu?


Wystarczająco dużo na ten temat jak i odnośnie pozostałych przykazań do tamtej pory było opisanych w Piśmie Świętym. To tylko ty udajesz, że ich nie znasz bo nie wyłożono go w każdej jednej księdze w sposób łopatologiczny, żebyś nawet ty zrozumiał.
Mądrej głowie dość po słowie. Przy okazji uzdrawiania opisanego w Łk 13,10-17, Jezus objawił, jak bardzo zależy Mu na przywróceniu Sobocie rangi dnia radości i szczęścia. Wyraźnie oświadczył, iż "ta córka Abrahama winna być uwolniona od swej niemocy właśnie w Dniu Sabatu". Dlaczego? - Oto dla tej niewiasty dzień ten stał się dniem radości, spotkała się wówczas z Synem Bożym, doznała uwolnienia od ciężaru choroby, w sercu jej zapalił się ogień miłości do dobrego Boga - a pełne wdzięczności serce oddało Mu gorącą chwałę! Taką radość miał nieść Sabat, święty Boży dzień; dzień radości, szczęścia i chwały Bożej (Iz 58,13.14).
Słowa "Módlcie się, abyście nie byli zmuszeni uciekać z zimie albo w sabat", wyraźnie wskazują, iż Sobota po 40 latach od ukrzyżowania Jezusa była nadal Dniem Świętym; jak w czasach starożytnych i jak za dni Jezusa. Powinien był dodać: A ty orionie nie morduj również po czas niezmierzony, dobrze? I abyś również nie cudzołożył, pamiętaj "Nie cudzołóż" !
Około roku setnego po Chrystusie, apostoł Jan nazywa sobotę Dniem Pańskim (Obj 1,10; por. Mr 2,28 ). Spośród dni tygodnia Jan wyróżnia "Dzień Pański" - był to dzień, w którym Apostoł otrzymał opisane w księdze Objawienia widzenia. "Dzień Pański" to właśnie Sobota (czyt. Mar 2,28 )
Wierne Chrystusowi niewiasty zachowują Sabat (Łk 23,50-56), Paweł też naśladował Jezusa Chrystusa w zachowywaniu Sabatu (DzAp 17,2; por. Łk 4,16-19) Apostołowie nauczają w Soboty Żydów i pogan (DzAp 13,14.15; 42-44; 15,21; 18,1-11)
A sabat trwa czy tego chcesz czy nie od zachodu dnia przygotowania (piątek, przygotowanie dotyczy: dokończenia codziennych spraw i prac, przygotowania posiłków, posprzątanie mieszkania, wyczyszczenia odzieży 2 Mjż 16,23, 3 Mjż 23,3 ) do zachodu w sobotę. Sobota trwa "od wieczora do wieczora" - czyli od zachodu słońca w piątek do zachodu słońca w Sobotę (3 Mjż 23,32; por. 1 Mjż 1,5.8.31).
Chrystus nie zniósł wprawdzie Sabatu (Mt 24,20), ale zakwestionował ciasny wykład uczonych w Piśmie odnośnie Sabatu, motywując, iż Syn Człowieczy jest Panem Sabatu (Mr 2,28 ) oraz podkreślił, że Sabat jest dla człowieka, a nie człowiek dla Sabatu (Mr 2,27).
Znak wiekuistej zależności pomiędzy Bogiem a narodem wybranym (Iz-ra-elem) został przeniesiony z żydów na ludzkość. Konkretnie tych ludzi z narodów, którzy zechcą przestrzegać jego praw i uznają wieczyste przymierze. Razem daje nieuznawany przez mitomanów tzw. Dekalog. Jaśniej się nie da.

Polecam też każdemu uważną lekturę tej książki, również Tobie:
http://www.piotrandryszczak.pl/arty/Adwent.doc
jest tam poruszona kwestia twoich ulubionych cytatów

a także artykułu
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/trud_sab.htm

Króciutkie filmy nt. znamienia i sabatu
http://www.youtube.com/watch?v=d6iyWuMu5vc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=t3HG0CF3tiE&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=cXIJ2BJurzM&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=VVuwxAwat0A


Zostałeś ostrzeżony – więcej dla Ciebie zrobić nie można.
(zobacz też Ezech 3: 18-21)

orion napisał:
I uważasz, że Bestia, syjonizm nie istnieje i jest to wymysł ? Zapytaj Prof Wolniewicza.


Wolniewicz jako antysemicki prowokator i pomagier czarnej mafii jest mało wiarygodny. To ostatnia osoba u jakiej zasięgnąłbym rady.
Zrozum Orion, że to tylko pingpong między mafią a ich przydupasami w kraju w którym dialektyka jezuitów została opanowana do perfekcji. Ty nie rozumiesz jeszcze, że to sztuczne problemy mediów katolickich czy laickich (zdaniem wolniewicza żydowskich) mające odwieść u nas od czytania Biblii. Gdyby było inaczej dwie największe partie nie kumałyby się przed wyborami z klechami o to kto im da więcej poparcia i dopuści do koryta. Ale to generalnie (i jedynie dla obywateli) i tak bez różnicy, bo to jedna i ta sama mafia. Obie strony dialektycznej bestii szukają protektora u rodzimej nierządnicy. Przykładowo Prezydent był częstym gościem Radia M. i nadal cieszy się ich poparciem, a to on jednak uczestniczył w Warszawie w otwarciu żydowskiej loży Bnai Brith, żądającej od Polaków zadośćuczynienia finansowego za rzekomo popełniony przez nas Holokaust, który to fakt został na antenie radia słusznie zauważony. Czy gdyby to było niekontrolowane przez Nierządnicę stronnictwo (loża), ich człowiek mógłby się tam pojawić bez utraty zaufania ze względu na tak gigantyczne odstępstwo (na rzecz „syjonistycznej bestii”)?
Zrozum, że tak jak stwierdziłeś w którymś z postów, kościół sprzedał nas nawet podczas wojny, teraz robią wodę z mózgu nawet tak rozgarniętemu człowiekowi (hybrydzie ?) jak ty.

A Schulz nie był syjonistą ! Gdyby nakazali czytać dzieciom Kabałę można by się zdumiewać. Znowu mylisz starotestamentowych Żydów z kabalistycznymi zwyrolami.
Błagam nie udowadniaj nam, że jesteś niereformowalny.

Twoja antysyjonistyczna „rewelacja” to wyłącznie pretekst do stwierdzenia, że Polska ma jedynie radiowe „elity”, które zamiast przemilczeć coś, co mogłoby im dodatkowo urozmaicić oczytanie (jak np. lektura „Dzienników” arystokraty i nie tylko ducha – Gombrowicza, zapewne zaraz napiszą w tygodniku „Niedziela”, że kryptożyda), robią z byle czego pretekst, kompromitując się dodatkowo okrzykami o filosemityzmie władców Polski.
To oczywiste, że lubią kabalistów a zwalają wszystko na starotestamentowych. Nic nowego wciąż pod słońcem te same rzeczy. Kto sponsorował Hitlera i Trockiego? ( http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl.html http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/komunizm/kom.html http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/centrum/centrum.html http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/rodowody/rodowody.html )
Tylko ktoś nie zaznajomiony z tematem mógłby się nie połapać o co w tym chodzi. Nie zdziwiłbym się gdyby to było wcześniej nagrane (tzn. posunięcia ministra edukacji z polską filią nierządnicy i swoim radiem). To sztuczne podgrzewanie nastrojów i emocji wśród starych dewotek, skutecznie utrudniający im samodzielne myślenie. O lekturze zakurzonej Biblii na półce w większości domów wiernych słuchaczy nie wspomnę…
Emigracja nie ułatwia Tobie zrozumienia naszych obecnych realiów, w jakich się znaleźliśmy.

Zaraz, zaraz… już rozumiem skąd twoja atencja dla bredni Wolniewicza. Ten sam antysemicki napuszony bzdet i fanatyczna wręcz skłonność do wyrywania z kontekstu faktów (tym razem nie cytatów), by udowodnić osaczający zewsząd syjonizm. Udowadniasz tylko nieświadomie, że jesteś po stronie czarnych i ich wymysłów, dając się wciągnąć w ich grę. I nie byłoby może w tym nic takiego, gdybyś i nas nie próbował w nią wciągnąć.

Pamiętaj, Chrystus nie miał takich ciągotek. „A duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich.” 1 Tymoteusza 4,1.
Czy posłuszeństwo każdemu metafizycznemu przykazaniu jest zwodnicze, czy daremna próba „udowodnienia”, że którekolwiek nie obowiązuje? "Nie można pominąć w posłuszeństwie żadnego przykazania - przestępstwo chociażby jednego sprowadza takiż skutek, jak przestępstwo wszystkich" (Jak 2,10-11). Nie mówię w tej chwili o fizycznych, czy ceremonialnych, które już nie obowiązują.

Czy to jedyne, co ma pozostać z tej naszej rozmowy ? Bruno Schulz jako znamię bestii – czy to ostateczna konkluzja ?
Nie czytajcie „Sklepów cynamonowych” ! To nie tylko „awangardowe dziwactwa”! To śmierć dla duszy! Spalcie to najlepiej jak najprędzej! Nie czytaj Żyda ! A Wolniewicz na prezydenta! Niech prowadzi nas na Kowno, albo jeszcze lepiej na Tel-awiw!
Wbij sobie wreszcie, że robienie z Polaków antysemitów to ulubiony sport międzynarodowej (całkiem możliwe że w większości żydowskiej) finansjery, opluwającej nas i żądającej absurdalnych odszkodowań.
Wymyślają w tym celu jakichś Wolniewiczów i orionów tego świata mających za zadanie ośmieszyć Polaków syjonistyczno-hybrydycznymi idiotyzmami, mogącymi przyprawić czytającego o wylew krwi do mózgu, bądź zażenowanie się na śmierć.

I tylko ci prowokatorzy wiedzą czy i od kogo dostają za to pieniądze…

orion napisał:

Prawdziwy napisał:

Syjonistyczna trucizna antysemityzmu odebrała Ci rozum do tego stopnia, że nie potrafisz już nawet przeczytać poprawnie jednego wersu z Biblii



Tutaj zaczynasz posuwać się do argumentu siły zamiast stosowania siły argumentów.

Czy ujawniona przeze mnie w poprzednim poście prawda o Twoich wynurzeniach jest „siłowa”?
Czy Twoja – tak ją nazwijmy - ewidentna „pomyłka” w cytacie na który zareagowałem wówczas jest przypadkowa ?
Byłaby może jeszcze gdyby nie któryś tam z rzędu Twój wyskok tego typu, który napiętnowany wreszcie wywołuje pretensje, że robię to co czego ty nie potrafisz, czyli zwracam Tobie na to uwagę. Gdybyś potrafił to sam, nawet słowa bym nie powiedział…

Wobec powyższego kategorycznie żądam odpowiedzi na następujące pytania, już nie dla mnie, ale dla czytelników:

Jak rozumiesz własny dogmat nieobowiązywania jakiegokolwiek przykazania na podstawie wiarygodnych niesprzecznych z innymi cytatów ?

Jak uzasadniasz obecność "gliny" w Biblii jako symbolu syjonizmu ? (irytująca bzdura, ale przynajmniej spróbuj)

Jak rozumiesz znamię bestii, jej posąg, czy też jej obraz w kontekście twojej interpretacji znamienia ?

Co dla ciebie oznacza 42 miesiące trwania syjonizmu czy Izraela w kontekście 3,5 proroczych lat w Biblii albo 1260 lat trwania pierwszej bestii ?


Orion się obraził i wbrew namowom, po moim niedawnym ujawnieniu jego fobii w ostatnim poście wystawił temu tematowi najniższą ocenę tylko po to, by nikt na płycie głównej nie zobaczył spektakularnego upadku jego, nazwijmy to, oryginalnej myśli..…

Duże dziecko będzie teraz znowu tupało nóżką….
Tak jak wcześniej Fallenangel: niektóre argumenty są dla nich po prostu nie do odparcia, więc posuwają się do oplucia, tylko dlatego, że prawda ich boli !

OTO ARGUMENT SIŁY !!!
KTO MA USZY NIECH SŁUCHA, KTO MA OCZY NIECHAJ PATRZY CO ORION WYPRAWIA NA FORUM!!!


Parafrazując cytowanego już św. Pawła:
Obawiam się o Ciebie: czy nie trudziłem się na próżno.
_________________
Zajrzyj:
http://ruch-adwentu.dekalog.pl/

Jak zdrowo się odżywiać nie krzywdząc zwierząt ani siebie:
http://klinikaemmanuela.dekalog.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:06, 13 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdziwy

Żaden z moich argumentów na temat sabatu czy niedzieli nie został obalony, pomimo twoich desperackich wysiłków, tudzież niesmacznych komentarzy.

Szermujesz nieustannie nie biblijnym terminem -Dekalog i z uporem powtarzasz ten sam błąd.

W Nowym Testamencie, kiedy mowa jest o przykazaniach Boga czy Jezusa, nie ma żadnej wzmianki, że chodzi o Dekalog czy 10 Przykazań z II Mojżeszowej.

Posługiwaniem się terminem niebiblijnym Dekalog prowadzi własnie do takiego olbrzymiego błędu.

Jak wielokrotnie pisałem, w Nowym Testamencie nie ma ani jednego wersetu nakazującego święcenie sabatu przez chrześcijan nieżydowskich.

W tym świetle wielkie dyskusje, wiele wirtyn i filmów udowadniających, że nie niedziela czy nie piatek są zupełnie bezcelewo. Nasz Stwórca zawsze wyraża się jasno i w tym przypadku także podał nam werset wyjaśniający, co ze Starego Testamentu jest w dzisiejszych czasach dla nas ważne:

Wydając na mnie sąd łamiesz ważne przykazanie Boże.

Cytat:
Kolosan 2: 6 Niechaj więc nikt o was nie wydaje sądu co do jedzenia i picia bądź w sprawie święta czy nowiu, czy szabatu! 17 Są to tylko cienie spraw przyszłych, a rzeczywistość należy do Chrystusa.


Cytat:
Rzymian 7:4 Tak i wy, bracia moi, dzięki ciału Chrystusa umarliście dla Prawa, by złączyć się z innym - z Tym, który powstał z martwych, byśmy zaczęli przynosić owoc Bogu. 5 Jak długo bowiem wiedliśmy życie cielesne, grzeszne namiętności [pobudzane] przez Prawo działały w naszych członkach, by owoc przynosić śmierci. 6 Teraz zaś straciło moc nad nami Prawo, gdy umarliśmy temu, co trzymało nas w jarzmie, tak, że możemy pełnić służbę w nowym duchu, a nie według przestarzałej litery.

Prawo startotestamentowe straciło swoją moc.

Cytat:
Dzieje 15:28 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. 29 Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!»


W tym wersecie Duch Boży wyjaśnił, co jest dla nas ważne ze ST.

W całym NT nie ma ani jednej wzmianki o potrzebie obchodzenia sabatu!

Sprawdzając twe posty nie potrafiłeś wskazać ani jednego wersetu, który wymaga świętowania sabatu.

Nigdzie w NT nie ma poruszonek kwestii sabatu czy niedzieli. Owszem, KRK to zmienił czasy ale według Słowa Bożego nie widać w tym przypadku żadnego ostrzeżenia przed nie pracowaniem w jakikolwiek dzień tygodnia.

Wszystko co piszesz jest skrajnym naginaniem prostych tekstów biblijnych.

Słowo Boże jest Prawdą, jest proste i mówi nam wyraźnie wszystko, co jest potrzebne nam do zbawienia.

Nigdzie nie pisze nam, abyśmy posiadali doktorskie tytuły potrzebne do zrozumienia prostych tekstów biblijnych.

(W jednym przypadku Słowo Boże mówi o zastosowaniu wnikliwości. Przy ujawnieniu tożsamości Bestii apokaliptycznej.)

Słowo Boże jest niezwykle proste i jasne do zrozumienia.

Jedynie fałszywe religie, podpierając się fałszywymi autorytetami, doktoratami czy masą pozabiblijnych dokumentów gmatwają prosty i zrozumiały tekst Biblii.

W tym przypadku kwestia sabatu jest klasycznym przykładem karkołomnych sztuczek i okrążnego myślenia aby udowodnić to, czego w Biiblii nie ma.

W Nowym Przymierzu nie ma ani słowa. że chrześcijanie powinni obchodzić sabat!

Chrześcijan obowiązują jedynie prawa Nowego Przymierza.

Prawa Starego Przymierza służą jedynie jako informacje ale obowiązuje nas Nowe Przymierze, które nie mówi nic o potrzebie święcenia sabatu.


Nie potrzebny jest doktorat teologiczny, aby te najprostsze rzeczy zrozumieć.

Sprawa jasna i zamknieta - przynajmniej dla mnie.

Zamiast rozdrabniania włosa na czworo, powinieneś się zająć najważniejszym ostrzeżeniem, jakie Słowo Boże ma dla nas. Nie zastosowanie się do tego ostrzeżenia może spowodować śmierć bez nadziei zmartwychwstania.

Radzę przeczytać każdemu o najważniejszym ostrzeżeniu, jakie mamy w księdze Apokalipsy.

http://www.zbawienie.com/ostrzezenie.htm

Kończę więc udział w tym temacie...
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:15, 13 Kwi '09   Temat postu: NWO już rządzi - nieznane źródło Prawdy Odpowiedz z cytatem

Prawdziwy, teksty, które tu zamieszczasz w polemice z niejakim Orionem vel thewordwatcher'em, czy jak on tam się inaczej jeszcze zwie są znakomite pod względem merytorycznym i logicznym, czego ZUPEŁNIE nie można powiedzieć o bełkocie, którym karmi tu wszystkich naiwnych tenże osobnik!
Osobiście, jeśli mogę Ci coś doradzić, to to, że naprawdę szkoda czasu na polemikę z IGNORANTEM I CZŁOWIEKIEM ODPORNYM NA JAKĄKOLWIEK WIEDZĘ! Po prostu z takimi osobnikami NIE ISTNIEJE ŻADNA PŁASZCZYZNA DO JAKIEJKOLWIEK DYSKUSJI!

Kiedyś pisałem i to wiele razy na temat właśnie SABATU do tego osobnika na priva i jedynym jego argumentem, gdyż rzeczywistych argumentów w kwestii SABATU właśnie ma dosłownie on ZERO ABSOLUTNE, to zastępował je zawsze, kiedy w prosty sposób udowodniłem mu, że plecie bzdury jak mało który w tejże właśnie kwestii, był z jego strony jedynie KRZYK, że ja go OSĄDZAM!!! To wszystko co potrafił mi wykazać ze swojej strony, czyli to co nadal wykazuje w kwestii SABATU, czyli TOTALNIE NIC!!!

Jeśli zaś chodzi już o kwestię osądzania, to ON SAM jest w tej dziedzinie najlepszym przykładem, co zresztą sam również udowadnia na własnej, nomen omen w 98% zawierającej INTELEKTUALNY, MERYTORYCZNY I LOGICZNY ŚMIETNIK swojej własnej stronie internetowej! Dowód? Proszę bardzo: TUTAJ, z jego własnej strony! http://www.zbawienie.com/molon.htm Niech mi ten osobnik odpowie, co to jest jak nie OSĄDZANIE drugiego człowieka i kto Mu dał do tego PRAWO??? Myślę, że byłoby dobrze, gdyby Orion obok umieścił swoje własne ZDJĘCIE i opis SWOJEJ DZIAŁALNOŚCI JAKO PODOBNEGO ,,PROROKA'', którym jest, to wtedy myślę, że byłoby to z jego strony choć trochę przynajmniej przypominające uczciwość, przy której głoszenie i sianie przez niego chwastów jako ,,prawdy'', przy której te jego mitomańskie wymysły nawet nie stały, chociaż pokazywałyby nieświadomemu czytelnikowi jego bzdur, z kim ma w rzeczywistości do czynienia! A poza tym wszystkim ta jego strona internetowa zawiera dosłownie, może 2% taniej sensacji oraz informacji, które znaleźć bez trudu może każdy, średnio chociaż rozgarnięty gimnazjalista, jego strona to zwyczajny ŚMIETNIK i jako taki winien być traktowany przez każdego inteligentnego człowieka!

Orion vel thewordwatcher, to poza tym MANIPULANT i to zresztą MARNY, którego nietrudno złapać na KŁAMSTWIE i OSZUSTWIE, które stosuje często, tyle, że w prymitywny sposób, by dopasować je do swoich wynurzeń i jedynie OSOBISTYCH przekonań czy wierzeń, które tam jakieś w końcu ma, tylko które zupełnie nic wspólnego nie mają z tym co mówi Biblia, a szczególnie księga Apokalipsy czy Daniela, jak na przykład TOTALNA BREDNIA O SYJONIZMIE JAKO O DRUGIEJ BESTII!!!

Tu masz Prawdziwy przykład, jak złapałem go swego czasu za rączkę na takiej własnie nędznego, zresztą jak to u niego zawsze w jego wszystkich tekstach, rodzaju manipulacji, którą to odpowioedź wysłałem mu na priva, a JEDYNĄ ODPOWIEDZIĄ, bo MERYTORYCZNEJ, OPARTEJ NA BIBLII, nie doczekałem się DO DZIŚ, był jedynie KRZYK W NIEBOGŁOSY, ŻE JAK GO OSĄDZAM!
Jeśli już chodzi o osądzanie to według SŁOWA BOŻEGO, ktoś kto SAM ODRZUCA jasne i proste wymagania tegoż Słowai Bożych warunków SAM WYDAJE SĄD NAD SOBĄ, a tym samym nie potrzeba już w ogóle nad kimś takim przeprowadzania jakiegokolwiek przewodu sądowego, gdyż ktoś taki sam osobiście zarówno osądził już samego siebie i sam na siebie wydał tym wyrok! Więc wszelkiego tego rodzaju oskarżenia, że ja go osądzam są FAŁSZEM I KŁAMSTWEM, którego to jednak tak bardzo prostego problemu niejaki Orion nie pojmuje ani w ząb! Zresztą jak wszystkiego innego, dlatego właśnie polemika z takimi jak on osobnikami mój drogi Prawdziwy nie ma żadnego sensu!
A oto tekst, który mu kiedyś wysłałem!

Cytat:
ISTOTA MANIPULACJI RZEKOMEJ NIEWAŻNOŚCI KWESTII SABATU

Na stronie internetowej www.zbawienie.com, pewnego polskiego ,,protestanta'' z Australii w napisanym przez niego tekście ,,Babilon Wielki 3'' znajdują się takie oto słowa:

,,Jezus nic nie mówił na temat bałwochwalstwa, ponieważ zjawisko to nie było niemal znane za jego czasów. NIE BYŁO ZATEM POTRZEBY NAPOMINAĆ ŻYDÓW PRZECIWKO GRZECHOWI, KTÓREGO W ZASADZIE NIE UPRAWIALI. Jezus NIE PRZEMAWIAŁ DO POGAN. Poganie hołdowali bałwochwalstwu - było ono główną cechą pogan, podobnie jak to widzimy w dzisiejszych czasach''.

Jak widać z tego tekstu, ten pan, gdy chodzi o wytykanie katolikom bałwochwalstwa wychodzi z ZAŁOŻENIA, że odnośnie DRUGIEGO PRZYKAZANIA dotyczącego bałwochwalstwa Pan Jezus NIE MUSIAŁ W OGÓLE NAWET WSPOMINAĆ O NIM ŻYDOM, BO BYŁO TO DLA NICH WTEDY OCZYWISTE!!!
A teraz przyjrzyjmy się drugiemu przykładowi z jego tekstu ,,Czy Sabat nas obowiązuje'' i zobaczmy co ten sam protestant pisze o kwestii, która już mu nie pasuje, jak zresztą wszystkim protestantom i tzw. niezrzeszonym w żadnym klubie ,,ewangelicznym'' rzekomo chrześcijanom!

Mateusz 19:16-22 A oto zbliżył się do Niego pewien człowiek i zapytał: «Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?» Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania». Zapytał Go: «Które?» Ja-szua odpowiedział: «Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego, jak siebie samego! Odrzekł Mu młodzieniec: «Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?» Ja-szua mu odpowiedział: «Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!» Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.;


,,Widzimy NIEZWYKLE WYRAŹNIE, że Ja-szua CELOWO POMINĄŁ przykazanie o Sabacie. Ponieważ sabat DOTYCZYŁ jedynie Izraelitów i był znakiem przymierza pomiędzy Bogiem a narodem Izraelskim''.

W pierwszym przykładzie ten protestant stwierdza wyraźnie, gdy mu to akurat w tej kwestii pasuje, że Jezus NIE PRZEMAWIAŁ DO POGAN, tylko do Żydów! Natomiast w drugim sugeruje i to całkiem otwarcie, że młodzieniec, do którego wypowiedział te słowa był poganinem, a nie żydem. Manipulację widać tu jak na dłoni! Bowiem w pierwszym przykładzie ten pan pisze, że NIE BYŁO TAKIEJ POTRZEBY WÓWCZAS, żeby Pan Jezus CYTOWAŁ ŻYDOM DRUGIE PRZYKAZANIE ZAKAZUJĄCE BAŁWOCHWALSTWA, a w drugim przykładzie, gdy przestrzeganie Bożego Sabatu już mu nie leży, nie pisze wcale, że TO RÓWNIEŻ BYŁO DLA ŻYDÓW I DLA POGAN W TAMTYM CZASIE ZUPEŁNIE OCZYWISTE, ŻE JEST TO ŚWIĘTE I NIENARUSZALNE PRZYKAZANIE, WIĘC I CYTOWANIE CZEGOŚ CO JEST RZECZĄ TAK OCZYWISTĄ JAK SŁOŃCE NA NIEBIE, tym samym NIE WYMAGA najmniejszej potrzeby, zupełnie tak samo jak nie wymagało przypominania zarówno żydom jak i poganom w tamtym czasie drugiego przykazania. Ale nie, gdy ta kwestia temuż protestantowi już NIE PASUJE dopuszcza się zwykłej i bezczelnej wręcz MANIPULACJI czyli KŁAMSTWA stwierdzając, że Pan Jezus pominął to przykazanie CELOWO!!! Gdyby dalej iść tym tokiem jego rozumowania, to łatwo też zauważyć, że w czasie tej rozmowy z BOGATYM MŁODZIEŃCEM Pan Jezus NIE WSPOMNIAŁ RÓWNIEŻ ANI JEDNYM SŁOWEM POTRZEBY PRZESTRZEGANIA...DRUGIEGO PRZYKAZANIA!!! Można więc zgodnie z tą samą logiką stwierdzić bez żadnych przeszkód, że... PAN JEZUS...CELOWO POMINĄŁ TUTAJ RÓWNIEŻ... DRUGIE PRZYKAZANIE, BO DOTYCZYŁO ONO WYŁĄCZNIE ŻYDÓW! Może Nie???

Jak widać drugiego przykazania nie trzeba było nikomu wtedy cytować, bo było ono wówczas OCZYWISTE dla WSZYSTKICH. Zaś czwarte JUŻ NIE BYŁO TAK OCZYWISTE! Na końcu zaś trzeciego tekstu ,,Babilon Wielki 3'' tenże sam protestant stwierdza co następuje:

,,Biblia jest W SOBIE SPÓJNA i NIE DAJE ŻADNEGO POLA DO NIEUCZCIWYCH WYSIŁKÓW USPRAWIEDLIWIANIA BAŁWOCHWALSTWA. Jedynie Bóg może być odbiorcą pokłonów i jedynie Jemu należy się akt uwielbienia''
.
Czy w takim razie w kwestii SABATU czyli CZWARTEGO PRZYKAZANIA BIBLIA JEST NIESPÓJNA I DAJE JAK NAJBARDZIEJ POLE DO NIEUCZCIWYCH USPRAWIEDLIWIEŃ I RÓWNIE FAŁSZYWYCH WYWODÓW, ŻE SABAT JUŻ NAS NIE OBOWIĄZUJE? Co więcej, gdy Bóg WYRAŹNIE STWIERDZA, ŻE JEST PANEM SABATU I ŻE ON NIGDY NIE PRZEMINIE ORAZ, ŻE PRZYKAZANIE O SABACIE JEST JEDYNYM ZE WSZYSTKICH PRZYKAZAŃ OPISUJĄCYCH NAM STWÓRCĘ WSZECHŚWIATA, TZN. KIM ON JEST, JAKIE JEST JEGO IMIĘ, CHARAKTER, NA CZYM OPARTA JEST JEGO SPRAWIEDLIWOŚĆ, MIŁOSIERDZIE I ŁASKA ORAZ ZASIĘG JEGO WŁADZY! Wystarczy usunąć to przykazanie i wówczas ABSOLUTNIE NIKT, nie będzie mógł już wykazać na czym opiera swoje twierdzenia, że akurat ten Bóg jest Zbawicielem i Bogiem miłości, i na jakiej podstawie twierdzi, że jest sprawiedliwy???!!!
Tak więc na podstawie ZWYCZAJNEGO KŁAMSTWA I PROSTACKIEJ WRĘCZ MANIPULACJI człowiek ten, jak zresztą wszyscy protestanci i ich fani, gdy to IM odpowiada NAGINA / NAGINAJĄ PISMO ŚWIĘTE do TWIERDZEŃ, których ono ABSOLUTNIE nie zawiera, by tym sposobem usprawiedliwić swoje odstępstwo od Bożej Prawdy!

Co więcej tym samym wpadają we własną pułapkę, przygotowaną na siebie przez siebie samych, wykazując przed wszystkimi, że są nie tylko manipulatorami i kłamcami, ale również niekonsekwentni w tym co twierdzą, gdyż przyjmując NIEDZIELĘ jako rzekomy dzień Pański, którym w rzeczywistości ona nie jest oraz wszystkie święta takie jak tzw. ,,Boże Narodzenie'' 25 grudnia czy ,,Wielkanoc'' wypadającą rzekomo zawsze w niedzielę przyjmują oni JAKO SWÓJ WŁASNY ZNAK MOCY PAPIESKIEGO RZYMU, JAKO PO PIERWSZE ZNAK SWEGO PODPORZĄDKOWANIA WE WSZYSTKIM JEGO WOLI, A TYM SAMYM PRZYZNAJĄ, ŻE WYŻEJ STAWIAJĄ POSŁUSZEŃSTQWO WOBEC MAŁEGO ROGU, o którym BÓG w Danielu 7;25 powiedział WYRAŹNIE, ŻE: ,,ODMIENI ON CZASY I ZAKON'', czyli że PODNIESIE ON SWOJĄ RĘKĘ NA PRAWO BOŻE, W KTÓRYM DOKONA ZMIAN ORAZ USTANOWI WŁASNE ŚWIĘTA, WSKAZUJĄCE NA JEGO WŁASNĄ MOC, którym te rzekomo chrześcijańskie święta w rzeczywistości są, czego PAPIESKI RZYM NAWET NIE UKRYWA, gdyż otwarcie twierdzi i przyznaje, że GDYBY NIE POSIADAŁ TAKIEJ MOCY, TO NIE MÓGŁBY USTANAWIAĆ ŻADNYCH ŚWIĄT, A PROTESTANCI I WSZYSCY CI, KTÓRZY TWIERDZĄ, ŻE BIBLIĘ MAJĄ ZA JEDYNE ŹRÓDŁO SWEJ WIARY, DAJĄ TYM SAMYM DOWÓD, ŻE ROZMIJAJĄ SIĘ Z PRAWDĄ PRZYJMUJĄC JEGO USTANOWIENIA, KTÓRE BYNAJMNIEJ ZE SŁOWA BOŻEGO WCALE NIE WYPŁYWAJĄ ANI NIE MAJĄ W NIEJ ŻADNEGO UZASADNIENIA, TYM SAMYM POTWIERDZAJĄ, ŻE BIBLIA NIE JEST ABSOLUTNIE DLA NICH JEDYNYM ŹRÓDŁEM I REGUŁĄ WIATY, ALE TRADYCJA MATKI KOŚCIOŁA, OD KTÓREJ WYSZLI JEST CIĄGLE DLA NICH TAK NAPRAWDĘ WCIĄŻ NA... PIERWSZYM MIEJSCU, A NIE SŁOWO BOGA! Co do ŚWIĄT BIBLIJNYCH to wskazują one WSZYSTKIE na przyjście, służbę, działalność śmierć MESJASZA, z których przeminęło JEDYNIE składanie ofiar, mówiących właśnie o pierwszym przyjściu, działalności na rzecz odkupienia człowieka czyli Jego służbie oraz JEGO MĘCZEŃSKIEJ ŚMIERCI NA KRZYŻU, ale bynajmniej nie unieważnionych do końca, gdyż ŚWIĘTA TE WSKAZUJĄ NADAL NA DRUGIE JEGO PRZYJŚCIE, SĄD W NIEBIE I WIECZNE ŻYCIE NA ZIEMI, GDY PO TYSIĄCLECIU BÓG ZAMIESZKA NA ZIEMI ZE SWOIM LUDEM, NA CO CHOCIAŻBY WSKAZUJE ŚWIĘTO NAIOTÓW. Jak więc tym samym można twierdzić, że JUŻ PRZEMINĘŁO COŚ, CO JESZCZE NIE ZNALAZŁO SWOJEGO CAŁKOWITEGO WYPEŁNIENIA?! Biblia NIGDZIE, na ŻADNYM MIEJSCU NIE WSPIERA TAKIEGO KONCEPTU!

Dalej. Protestanci chlubią się wręcz, że np. odkrywając tym sposobem, że papiestwo dopuściło się wyrzucenia drugiego przykazania dekalogu obnażają jego prawdziwe oblicze, wypisując przy okazji jak wielu okrutnych i niegodziwych zbrodni się dopuścił, sugerując tym, że oto obnażyli prawdziwy charakter tej mocy! Czyżby? Co do drugiego przykazania, jak w ogóle do zmiany wszystkich przykazań i ustanawiania świąt mocą swojej władzy, i autorytetu, tego papiestwo WCALE SIĘ NIE WYPIERA, wręcz PRZECIWNIE! Otwarcie się do tego przyznaje i chlubi się tym, że to leży w jego mocy! Co zaś do jego zbrodni i przyjmowania przez siebie pogańskich praktyk i zwyczajów, i przykrywania ich rzekomym chrześcijaństwem, tego papiestwo również się wcale nie wypiera i otwarcie się do tego przyznaje, nazywając to...,, drobnymi błędami'', czym automatycznie ucina nad tym jakąkolwiek dalszą dyskusję, czym dalszym przeciąganiem tejże struny protestanci na demaskatorów tejże mocy wcale nie wychodzą, ale na gburów, którzy międlą ciągle tą samą rzecz, o której wszyscy i tak wiedzą, i na której to nie robi i tak już żadnego wrażenia! Zauważmy, że papiestwo absolutnie nic sobie z ich tego rodzaju gadek na jego temat nie robi! Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta, bo protestanci we wszystkich innych kwestiach przyjmują bez zmrużenia oka to, co papiestwo nakazuje i co więcej bronią tego co Rzym nakazuje jak swego własnego konceptu, który w dodatku sami też wymyślili! Tym samym stają się ZUPEŁNIE niewiarygodni i papiestwo doskonale zarówno o tym wie, jak również bez żadnych zahamowań wykorzystuje te wszystkie NIEKONSEKWENCJE protestantów dla swoich celów, czyli na własną korzyść, bo wie ono doskonale, że dopóki ci rzekomo demaskujący rzeczywiste oblicze papiestwa protestanci, nie przyjmą we wszystkim tego o czym mówi Pismo Święte, by tym samym zupełnie odróżnić się od jego mocy i zerwać z nim wszelkie więzy, czyli naprawdę obnażyć jego prawdziwe oblicze, który to krok wtedy dopiero mogłoby ugodzić i to śmiertelnie w jego moc i autorytet, pozbawiając go automatycznie jego władzy, mirru i wszelkich pretensji do panowania. Dopóki tego nie uczynią, to takowe ich obnażanie papiestwa jakie uprawiają oni w tej chwili jest po prostu śmiechu warte i obnaża jedynie głupotę, i niekonsekwencję samych protestantów, nie wyrządzając papiestwu najmniejszej nawet szkody!
Tym samym takimi twierdzeniami i swoim postępowaniem dają protestanci, aż nadto jasny dowód, że zaparli się Tego, w Którego jak twierdzą i deklarują, iż rzekomo wierzą, a cała ich wiara jest taką samą fałszywą i zwodniczą iluzją, jak twierdzenia, które wygłaszają w tych kwestiach, a które choć podpierane przez nich biblijnymi cytatami i wymachiwaniem przez nich Biblią na prawo i lewo, okazują się być w rzeczywistości bajkami wyssanymi z palca opartymi jedynie na podaniach ludzkich i żywiołach świata, ale nie na Chrystusie!

Konkluzja!

Logika Kalego? Ależ oczywiście! Rozpozna ją nawet średnio rozgarnięty gimnazjalista. Jak nam pasuje coś, to jest okey, ale jak nam już to nie leży, to zostało to przybite do krzyża i biada każdemu, kto twierdzić będzie inaczej! Wtedy taki wedle ich standardów nie ma miłości, nie jest tolerancyjny, wrogo nastawionych do innych, wrogo również nastawiony do panującego porządku, jest również źle wychowany itp., itd., et.c, etc, w tą melodię właśnie! Prawda natomiast jest taka, że NIEZMIENNE BOŻE ZASADY wynikające z BIBLII, które są FUNDAMENTEM BOŻEGO TRONU I BOŻEGO PANOWANIA oraz JEDYNYM PROBIEŻEM ODRÓŻNIAJĄCYM PRAWDZIWY LUD BOŻY OD RESZTY ŚWIATA, JAK RÓWNIEŻ TYCH, KTÓRZY PODAJĄ SIĘ ZA CHRZEŚCIJAN, A NIMI NIE SĄ, a tym samym nie podlegające JAKIMKOLWIEK USTĘPSTWOM CZY KOMPROMISOM, są dla protestantów OSTATNIĄ Z POŻĄDANYCH RZECZY, bo nad nią jak wykazałem to powyżej, przedkładają imitację prawdy, falsyfikat miłości oraz taki sam fałszywy pokój i iluzoryczne bezpieczeństwo, którego końcem będzie zagłada! Niestety!


A tu mój tekst, który zamieściłem na jednej z tzw. ,,chrześcijańskich'' forów, na którym adwersarze zamknęli po nim buzie, bo nijak nie potrafili nań odpowiedzieć, dotyczący rzekomego ,,NOWEGO'' czyli NIGDY WCZEŚNIEJ PONOĆ NIEZNANEGO NIKOMU przykazania MIŁOŚCI BLIŹNIEGO, które dał ponoć dopiero Chrystus, a przez to NIBY unieważniony został wedle ,,inteligenta'' Oriona cały ZAKON 10 SŁÓW! Wow :!: :lol:

Cytat:
,,Gdy faryzeusze dowiedzieli się, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał Go, wystawiając Go na próbę:
«Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?» On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie.
Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego.
Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy»''. Mat.22;34-40

Lucyna cytując ten tekst z Ewangelii Mateusza, oraz inni twierdzą, że Prawo Boże, tym samym znalazło swoje całe streszczenie w tymże przykazaniu miłości, a tym samym nas chrześcijan już nie obowiązuje jako Prawo wiążące. Co więcej, że to Prawo Miłości jest NOWYM przykazaniem, jakie Pan Jezus swoim wszystkim przyszłym naśladowcom!
Nowe, czyli takie, które do tej pory NIGDY nie było i którego NIKT do tego czasu nie znał!

Czyżby??? Problem zawiera się w tym, że Pan Jezus w czasie swojej pierwszej bytności na tej planecie, nigdy nie wymawiał swoimi ustami, NICZEGO, co nie pochodziło, ze znanego do tej pory wszystkim Pisma Świętego, w które Jego lud posiadaniu był od półtora tysiąca lat w formie spisanej. Przyjrzyjmy się dokładniej czy całe PRAWO MIŁOŚCI, jakie Pan Jezus wypowiedział do tegoż uczonego w Piśmie, nie było znane wszystkim żydom już w czasach Mojżesza, przez wszystkie kolejne setki lat zresztą również: Co Tora, czyli pięcioksiąg Mojżesza mówi o tym jak chcą to widzieć protestanci rzekomo NOWYM NIEZNANYM DOTĄD NIKOMU PRZYKAZANIU. Czy było wcześniej i są nadal podstawy ku temu, by tak o tym twierdzić?

Przyjrzyjmy się pierwszemu członowi tegoż PRZYKAZANIA MIŁOŚCI:
,,Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie''.

Czy Żydzi dotąd, to znaczy, aż do wypowiedzenia tych słów przez Jezusa nie znali tego przykazania??? Z tego co mówią już same księgi Mojżesza na ten temat, to obstawanie przy dalszym twierdzeniu czegoś podobnego nie wytrzymuje krytyki. W piątej księdze Mojżesza 6;4-5 czytamy bowiem takie słowa:
,,,,Słuchaj Izraelu! Pan jest Bogiem naszym, Pan jedynie! Będziesz tedy miłował Pana, Boga swego z CAŁEGO SERCA SWEGO, Z CAŁEJ DUSZY SWOJEJ I Z CAŁEJ SIŁY SWOJEJ''
Dalej tekst mówi, że słowa te BĘDĄ W TWOIM SERCU ( a nie na kamiennych tablicach) i będziesz wpajał je w swoich synów w każdym pokoleniu i na każdym miejscu i w każdej sytuacji.

Tak więc już wtedy Izrael znał DOSKONALE przykazanie dotyczące miłości Boga i tego, że na tą, że miłość w stosunku do Boga składa się przede wszystkim szacunek i wierność JEGO PRAWU, jako warunku tejże MIŁOŚCI ze strony Jego ludu!, o czym świadczą słowa: ,,PRZYWIĄŻESZ JE JAKO ZNAK DO SWOJEJ RĘKI I BĘDĄ JAKO PRZEPASKA MIĘDZY TWOIMI OCZYMA'' werset 8. Ręka i oczy są symbolem tego, że posłuszeństwo Jego ludu względem PRAWA NAJWYŻSZEGO będzie zarówno wypisana wśród tegoż ludu JUŻ WTEDY W SERCU TEGOŻ LUDU, werset 6-ty, i że będą potwierdzone nie tylko sercem, ale także czynem! I na te słowa z Księgi Powtórzonego Prawa powołał się właśnie Pan Jezus w odpowiedzi na pytanie uczonego w Piśmie, odnośnie przykazania miłości Boga!!!

A co jeśli chodzi o przykazanie MIŁOŚCI BLIŹNIEGO? Czy było również nieznane, aż do momentu, kiedy Pan Jezus wypowiedział słowa:
Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego.? Bynajmniej, bo powołał się dosłownie na słowa z trzeciej księgi Mojżeszowej 19;18, a które brzmią:
,,Nie będziesz się mścił i nie będziesz chował urazy do synów twego ludu, lecz będziesz MIŁOWAŁ BLIŹNIEGO SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO. Jam jest Pan''

Z kontekstu całej wypowiedzi Chrystusa, wynika jasno, że już wtedy Żydzi doskonale wiedzieli, że na tych dwóch przykazaniach opierał się już wtedy CAŁY ZAKON I PROROCY! I że JUŻ WTEDY, czyli w czasach Mojżesza całe PRAWO BOŻE znajdowało swoje WYPEŁNIENIE DOKŁADNIE W TYM PRZYKAZANIU MIŁOŚCI BOGA I BLIŹNIEGO!!! I Żydzi wiedzieli o tym DOSKONALE JUŻ WTEDY! I co to oznaczało, że PRAWO BOŻE straciło przez to swoją ważność??? Bynajmniej!!! To przykazanie JESZCZE BARDZIEJ JE UTWIERDZAŁO!!! Nikt spośród ówczesnego ludu Bożego nawet przez moment by o czyms podobnym nie pomyślał!

Czy, gdy Pan Jezus na innym miejscu mówi, że: Oto NOWE przykazanie wam daję, abyście się WZAJEMNIE MIŁOWALI'', to czy oznacza to, że było to NOWE, NIGDY WCZEŚNIEJ NIE ZNANE PRZYKAZANIE? Bynajmniej! Było znane doskonale, bo wywodziło się z przykazania miłości, na którym już WTEDY opierało się całe Prawo Boże i Prorocy!!! Wystarczyłoby usunąć jeden element tegoż Prawa Miłości, a całe ono stanie się karykaturą i wszystko rozleci się jak domek z kart!
Czy jeśli o czymś jest mowa, że jest NOWE, powołując się jednocześnie na teksty ze Ksiąg Mojżeszowych, Pan Jezus miał na myśli, że jest to całkowicie NOWE,NIGDY WCZEŚNIEJ NIEZNANE? Nikt przy zdrowych zmysłach czegoś podobnego twierdzić nigdy nie będzie! Bo to rzekomo NOWE, było znane dawno temu, i to doskonale w czasach, które były przed nami! Przez wieki, zepchnięte na bocznice, obłożone ludzkimi nakazami i dodatkami nie do uniesienia i pokrętnymi tłumaczeniami, zostało prawie zapomniane, tak jakby go rzeczywiście nigdy nie było i nikt o nim nie słyszał i nagle wyciągnięte na powrót z lamusa i z głębokiego zapomnienia oto nagle stało się nowym, choć nowym wcale nie było!

Weźmy na przykład tekst księgi Objawienia, gdzie Bóg mówi: ,,OTO WSZYSTKO NOWYM CZYNIĘ'' Obj.21;5 Czy rzeczywiście Bóg czyni to wszystko NOWYM? Nie! Przywraca JEDYNIE NA POWRÓT HARMONIĘ ŚWIATA, która została utracona w wyniku upadku człowieka w grzech na okres sześciu tysięcy lat! To wszystko co jest w tym NOWE!!! Tak więc przykazanie MIŁOŚCI droga Lucynko nie jest ani NOWE, ANI TEŻ NIE UNIEWAŻNIA WCALE ZAKONU BOŻEGO, tak, żeby można stwierdzić, że znajduje on swe wypełnienie w tymże przykazaniu, gdyż to przykazanie i jego sens doskonale znane były już w czasach Mojżesza, a nikt ani wtedy, ani w czasach apostolskich nie pomyślał nawet w ten sposób o Nim, tak jak wy to teraz głosicie!


Co zaś do Twoich Orion uzupełnień Twojego tekstu, czy chrześcijan nadal obowiązuje Sabat, to wszystkie te uzupełnienia, które dotąd tam w nim naniosłeś SĄ PO PROSTU SMIECHU WARTE I TO WSZYSTKO! NI, ABSOLUTNIE NIC NIE TRZYMA SIĘ W TYM TEKŚCIE KUPY, LOGIKI I MA DOSŁOWNIE ZERO MERYTORYCZNOŚCI! Co więcej jeszcze udowadniasz tylko jeszcze bardziej, że Twoje 30 rzekomych lat studiowania Biblii, to 30 lat pielęgnowania IGNORANCJI i stania NADAL w tym samym miejscu, z którego ponoć wyruszyłeś i tyle odkryłeś, a wychodzi na to, że cały ten czas poszedł po prostu w BŁOTO!
Gdy znajdę trochę więcej czasu postaram się ustosunkować do tychże twoich uzupełnień w tymże tekście i wykazać w prosty sposób, że Ty nawet nie znasz podstaw tego co się nazywa LOGIKĄ, bo o Twojej znajomości Biblii, to już lepiej zmilczeć! Nie pojmuesz w kwestii Prawa Bożego ani tego co mówisz, ani też tego co twierdzisz i to jest chyba najwłaściwsza puenta, tych tragicznie wręcz żenujących bzdur, które zawiera ten twój uzupełniony tekst o Sabacie!

I jeszcze kwestia Syjonizmu! Czy wszyscy współcześni ŻYDZI są SYJONISTAMI I POPIERAJĄ SYJONIZM, który tworzy w całej skali około 30 milionów Żydów żyjących obecnie na świecie, niewielka acz silna mafia trzymająca się razem, bo mająca wspólne interesy, dlatego tak zdecydowana w swoich działaniach. ABSOLUTNIE NIE WSZYSCY ŻYDZI SĄ SYJONISTAMI I WCALE GO NIE POPIERAJĄ, WRĘCZ PRZECIWNIE OSTRO GO ZWALCZAJĄ I WRĘCZ NIENAWIDZĄ GO OD SAMEGO POCZĄTKU JEGO POWSTANIA! A tymi żydami są ŻYDZI BIBLIJNI!
Tu więcej:
http://www.netureikartapl.republika.pl/

A tutaj dzielna izraelska policja robi porządek z antysyjonistycznymi żydami
http://www.netureikartapl.republika.pl/vi.html

A tutaj ci antysyjonistyczni żydzi palą flagę Izraela
http://www.rp.pl/galeria/41,1,133283.html

http://www.polonica.net/PrawdziwiZydzi.htm

A tutaj książka Yakova Rabkina ,,W imię Tory. ŻYDZI przeciwko SYJONIZMOWI''


Ach jakie ,,niegodziwości'' ten żyd wypisuje na syjonizm, toż to zbrodnia! Żyd i NIE SYJONISTA, ALE WRÓG SYJONIZMU?

I na koniec o słynnym tekście Kolosan 2;16
http://nietylkokontrowersje.com/viewtopic.php?p=1356

Orion doucz się MITOMANIE i zacznij myśleć, to może wtedy porozmawiamy, ale nie wcześniej IGNORANCIE!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:12, 14 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnoszę wrażenie, że zostałem rzucony na arenę w celu pozarcia mnie przez... chrześcijan!

Powtórzę jeszcze raz...

W Nowym Przymierzu nie ma ani słowa. że chrześcijanie powinni obchodzić sabat!

Chrześcijan obowiązują jedynie prawa Nowego Przymierza.


Prawa Starego Przymierza służą jedynie jako informacje ale obowiązuje nas Nowe Przymierze, które nie mówi nic o potrzebie święcenia sabatu.


Nie potrzebny jest doktorat teologiczny, aby te najprostsze rzeczy zrozumieć.

Sprawa jasna i zamknieta - przynajmniej dla mnie.

...............................................................

Nadal nikt nie wykazał na podstawie Słowa Bożego, że powyższe jest błędem.

Odnosnie przykazania miłości, jako nowego.

Owszem, cała postawa Boga w stosunku do nas jest oparta na miłości, ponieważ Bóg jest miłością.

Jednak w Starym Przymierzu zasada miłosci nie była sformułowana jako przykazanie. Dopiero Ja-szua to uczynił i podał nam.... nowe przykazanie, które nie istniało przedtem w tej formie.

Odnosnie Żydów przeciwko syjonzmowi, nieuwaznie czytałeś materiały na mojej witrynie, ponieważ BARDZO wyraźnie opisuję syjonistów powtarzam jedno znamienne zdanie.

Nie każdy Żyd jest syjonistą i nie każdy syjonista jest Żydem.

Opracowuję nową edycję artykułu o Bestii, w której podam znacznie więcej szczegółów wskazujących na jej tożsamość.

Dzieki za linki do Żydów, którzy zwalczają syjonizm!

Serdecznie pozdrawiam i życzę więcej spokoju, rozwagi i nieco... powściągliwości.
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:40, 14 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Odnoszę wrażenie, że zostałem rzucony na arenę w celu pozarcia mnie przez... chrześcijan!


Nie pochlebiaj sobie IGNORANCIE! Jedyna rzecz, która w twoim przypadku została skazana na pożarcie i to jedynie na skutek twojej własnej odporności na jakąkolwiek wiedzę i zdolność, a raczej zupełną NIEZDOLNOŚĆ do myślenia i logicznego kojarzenia faktów, czyli dokładnie na twoją własną prośbę, to twoja głupota i nic poza nią! To tyle odnośnie ,,skazania'' Ciebie na ,,pożarcie'' ! Więc nie rozśmieszaj mnie tego rodzaju tekstami, bo coraz bardziej tylko dowodzisz, że traktować Cię poważnie, byłoby rzeczą zupełnie NIEPOWAŻNĄ!


Cytat:
Powtórzę jeszcze raz...

W Nowym Przymierzu nie ma ani słowa. że chrześcijanie powinni obchodzić sabat!

Chrześcijan obowiązują jedynie prawa Nowego Przymierza.


Prawa Starego Przymierza służą jedynie jako informacje ale obowiązuje nas Nowe Przymierze, które nie mówi nic o potrzebie święcenia sabatu.


Nie potrzebny jest doktorat teologiczny, aby te najprostsze rzeczy zrozumieć.


No cóż! Jakiej innej odpowiedzi mógłbym spodziewać się tutaj w tej kwestii, po kimś takim jak Ty Orion, czy jak ci tam jest jeszcze inaczej! Jedno powtarzasz tu w nieskończoność, a mianowicie wciąż te same bzdury, nie mające pokrycia w rzeczywistości biblijnej, no może poza mitomanią niejakiego Oriona!

Cytat:
Sprawa jasna i zamknieta - przynajmniej dla mnie.


Powiedziałem Ci już wcześniej ,,przyjacielu''. Najpierw odrób dobrze lekcje, weź korepetycje jak nie nadążasz z materiałem. Następnie się przygotuj, a potem dopiero wróć i zabieraj głos. Dokładnie w tej kolejności! A nie na odwrót, jak praktykujesz to do tej pory w sposób nie zmieniony!
...............................................................

Cytat:
Nadal nikt nie wykazał na podstawie Słowa Bożego, że powyższe jest błędem.

Odnosnie przykazania miłości, jako nowego.

Owszem, cała postawa Boga w stosunku do nas jest oparta na miłości, ponieważ Bóg jest miłością.

Jednak w Starym Przymierzu zasada miłosci nie była sformułowana jako przykazanie. Dopiero Ja-szua to uczynił i podał nam.... nowe przykazanie, które nie istniało przedtem w tej formie.


Ignorancie, przeczytaj dokładnie ten werset z Trzeciej Mojżeszowej 19;18 i wcześniejsze, w jakiej formie Jahwe, czyli Jezus, nadał wówczas przez Mojżesza to i wcześniejsze przykazania, ano właśnie w formie PRZYKAZANIA!!! To rozumie nawet dziecko z przedszkola, no oczywiście wyjąwszy ciebie! Zapomniałem, że na tym świecie oprócz ludzi mądrych i dzieci, które rozumieją tak proste rzeczy, są na tym świecie i to w całkiem sporej ilości osobnicy odporni dosłownie na wszelką wiedzę i zrozumienie, którym nawet i 30 lat czytania Biblii, nie zdaje się zupełnie na nic! No cóż, widocznie taka ich uroda!


Cytat:
Opracowuję nową edycję artykułu o Bestii, w której podam znacznie więcej szczegółów wskazujących na jej tożsamość.


Chłopie daj sobie spokój z kolejnymi wypocinami odnośnie bestii, bo jedyna wartość tego twojego opracowania, będzie miała, jak wszystkie wcześniejsze jedynie wartość ,,makulatury'', na którym ją spiszesz! No cóż papier lub plik htmlu przyjmie w końcu wszystko! Nawet najgłupsze wymysły!

A tutaj coś dla takich IGNORANTÓW jak Ty! Choć powiem całkowicie szczerze i bez owijania w bawełnę, czy bawienie się w Wersal, że ZUPEŁNIE nie wierzę, że cokolwiek z tego dotrze czy to do Ciebie, czy innych osobników odzwierciedlających twój poziom Orion!

Tajemnice Starego Testamentu
http://www.mesjasz.info/book-page/tajemnice-starego-testamentu

Czy Nowe Przymierze ma jakiś związek ze Starym Testamentem?
http://www.mesjasz.info/book-page/5-czy-.....estamentem

Czy powinniśmy przestrzegać 10 Przykazań?
http://www.mesjasz.info/book-page/6-czy-.....kaza%C5%84

Czy Stare Przymierze zostało zniesione?
http://www.mesjasz.info/book-page/7-czy-stare-przymierze-zosta%C5%82o-zniesione

Zakon Niewoli i Zakon Wolności
http://www.mesjasz.info/book-page/8-zakon-niewoli-i-zakon-wolno%C5%9Bci

Dlaczego Zakon zawiera tyle szczegółowych i zawiłych przepisów i jak je rozumieć z świetle Nowego Przymierza?
http://www.mesjasz.info/book-page/9-dlac.....ie%C4%87-z

Świątynia ziemska i niebiańska
http://www.mesjasz.info/book-page/10-%C5.....a%C5%84ska

A tu dla różnych Voltarów i jemu podobnych GAMONI, trochę coby im rozjaśnić pod czaszką, jaki to ,,przeokrutny'' był ten Bóg w Starym Testamencie. Ten problem zresztą poruszałem już kiedyś wcześniej. Jedyne z czym się spotkałem to właśnie z nieprawdopodobną wręcz głupotą ze strony właśnie takich ćwierćinteligentów po bierutowskich uczelniach, co to dla nich Bóg Starego Testamentu i tak jest okrutnik i basta. Rację miał ktoś, że dyskusja na ten temat z DURNIAMI nie ma żadnego sensu.

Dlaczego w Starym Testamencie jest tyle drastycznych scen?
http://www.mesjasz.info/book-page/1-dlac.....znych-scen

Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny, skoro kazał zabijać kobiety i dzieci?
http://www.mesjasz.info/book-page/2-czy-.....y-i-dzieci

Dlaczego Izraelici wykonywali wyroki Boże, skoro mieli przykazanie „Nie zabijaj”?
http://www.mesjasz.info/book-page/3-dlac.....j%E2%80%9D

Na czym polega istota Przymierza Boga z Izraelem i czy w dzisiejszych czasach ma to jakieś znaczenie?
http://www.mesjasz.info/book-page/4-na-c.....akie%C5%9B

A tutaj różnym niedoukom, majaczącym o czymś, że czemu to ten ,,niedobry'' wedle nich Bóg dopuszczał do niewolnictwa, bo łone przeca jest takie be be, wedle różnych obecnych nawiedzeńców z Amnesty Internationale i im podobnych pożytecznych durni.

Biblia a Prawo Obywatelskie
http://www.rekabit.pl/sszady/cms/articles.php?lng=pl&pg=306

Tutaj książka, stenogram debaty przed SENATEM STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI W 1889 ROKU W SPRAWIE NIEUDANEJ WTEDY PRÓBY WPROWADZENIA W USA PAŃSTWOWEJ USTAWY NIEDZIELNEJ NA TERYTORIUM CAŁEGO KRAJU, ZA NIEPRZESTRZEGANIE KTÓREJ USTAWA TA PRZEWIDYWAŁA KARY OD WIĘZIENIA DO... KARY ŚMIERCI WŁĄCZNIE DLA WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU!
Ustawa ta oraz próba jej wprowadzenia wówczas została sprokurowana przez ówczesnego... Katolickiego prymasa Stanów Zjednoczonych Ameryki, o czym w książce tej jest dokładniej. Była to wówczas PIERWSZA próba jej wprowadzenia w USA! Stało się to dokładnie w ROK PO ODRZUCENIU POSELSTWA GŁOŚNEGO WOŁANIA Z MINNEAPOLIS W 1888 roku!
Obecnie USTAWA NIEDZIELNA, BY WPROWADZIĆ JĄ NA CAŁYM TERYTORIUM USA JEST JUŻ PRZYGOTOWYWANA. SĄD NAJWYŻSZY STANÓW ZJEDNOCZONYCH, KTÓREGO 5 Z 9 SĘDZIÓW JEST FUNDAMENTALISTYCZNYMI RZYMSKIMI KATOLIKAMI JUŻ WYDAŁ ORZECZENIE, ŻE WPROWADZENIE USTAW JEDNOCZĄCYCH PAŃSTWO Z RELIGIĄ NIE SPRZECIWIA SIĘ ABSOLUTNIE I-ej POPRAWCE DO KONSTYTUCJI STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI Z 1791 ROKU, KTÓRA MÓWI, ŻE:

,,Kongres nie może stanowić ustaw wprowadzających religię albo zabraniających swobodnego wykonywania praktyk religijnych''

Tak więc droga do zniesienia tej poprawki do konstytucji USA została tym samym otwarta przez SĄD NAJWYŻSZY USA, kontrolowany całkowicie przez.... PAPIESKI RZYM! Prawda, że ładnie!
Od siebie dodam, że Księga Daniela mówi, że Prawo Niedzielne po wprowadzeniu go obecnie na terytorium USA przez Kongres tego kraju, zostanie w TRZYDZIEŚCI DNI po wprowadzeniu go w Stanach, ustanowione zostanie na całym globie ziemskim jednocześnie! Za nim pójdzie dekret śmierci. Od dnia wprowadzenia go na całym świecie pozostanie dokładnie 1260 literalnych dni do POWTÓRNEGO PRZYJŚCIA CHRYSTUSA! Kto jest zainteresowany, mogę przesłać bardzo szczegółowe opracowanie na ten temat na priva w formie pliku PDF!

Poniżej link do polskiego wydania stenogramu debaty w sprawie nieudanej próby wprowadzenia USTAWY NIEDZIELNEJ NA TERYTORIUM CAŁYCH ÓWCZESNYCH STANÓW ZJEDNOCZONYCH W 1889 ROKU!


http://issuu.com/miko1aj/docs/ustawa_niedzielna/87

Książkę pt. ,,PAŃSTWOWA USTAWA NIEDZIELNA. DOKUMENTY SENATU STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI'', MOŻNA POZA TYM KUPIĆ POD TYM ADRESEM.

Wydawnictwo ,,Poselstwo Wyzwolenia''
ul. Majowa 141
43-300 Cieszyn


Cena książki to tylko 10 złotych plus cena znaczka na zwykły priorytet. Każdemu, kto jest zainteresowany tym tematem, serdecznie polecam tą książkę!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:36, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka cytatów, wskazujących miłość Prawdziwego oraz KiaOra do współchrześcijan i wrogów.

Pragnę zaznaczyć, ze nigdzie nie napisałem, że są oni dla mnie wrogami. To oni doszli do takiego wniosku i poniżej sa dowody ich zrozumienia Słowa Bożego.

Cytat:
Nie pochlebiaj sobie IGNORANCIE!


Cytat:
no może poza mitomanią niejakiego Oriona!


Cytat:
Powiedziałem Ci już wcześniej ,,przyjacielu''.


Cytat:
Ignorancie, przeczytaj dokładnie ten werset


Cytat:
To rozumie nawet dziecko z przedszkola, no oczywiście wyjąwszy ciebie!


Werset w którym mój serdeczny brat, chrześcijanin chce widzieć przykazanie "Miłuj bliźniego" brzmi dokładnie tak:

18 Nie będziesz brał kobiety razem z jej siostrą, aby odsłonić jej nagość za życia tamtej, byłoby to sposobnością do niezgody.

Podobno dzieci w przedszkolu to rozumieją. Na podobnej logice opiera się takze sprawa sabatu.

KiaOra podał link do witryny http://www.mesjasz.info/book-page/6-czy-.....kaza%C5%84

Jest tam opis Jezusa, który omawia według autora 10 przykazań. Czyli włączne z sabatem.

W Mateusza 5 rozdziale nie ma ani jednego słowa o sabacie. Ale autor artykułu twierdzi, że... jest! Cytuje nam... Dekalog!

Cytat:
kolejnymi wypocinami odnośnie bestii,


Cytat:
A tutaj coś dla takich IGNORANTÓW jak Ty! czy innych osobników odzwierciedlających twój poziom Orion!


Po czym następuje litania tematów zupełnie nie związanych z tematem, subtelnie sugerujacych, za a ni ja, ani inni nie podzielający zdanai KiaOry nic na ten temat nie wiedzą.

Innymi słowy powyższy post wyglada na typowy atak dezinformatorski, którego celem jest zniszczenie osobowości przeciwnika za pomocą bezpodstawnych insynuacji.

Takie techniki są klasycznymi akcjami... dezinformatorów, którzy w ten nieuczciwy sposób uciekają z merytorycznej i treściwej dyskusji.

Przygwożdżeni do muru solidnie opartymi na faktach argumentami odpowiadają zaciekłym atakiem, kalsycznym dla dezinformatorów.

Dokładny opis takich działań w tym linku.... http://www.zbawienie.com/dysinformacja.htm

Dalsze cytaty objawiającej się miłosci do... nieprzyjaciół.

Cytat:
A tu dla różnych Voltarów i jemu podobnych GAMONI, trochę coby im rozjaśnić pod czaszką,


Cytat:
dyskusja na ten temat z DURNIAMI


Cytat:
A tutaj różnym niedoukom, .... im podobnych pożytecznych durni.


Najciekawszy cytat:

Cytat:
Cena książki to tylko 10 złotych plus cena znaczka na zwykły priorytet. Każdemu, kto jest zainteresowany tym tematem, serdecznie polecam tą książkę!


Za 10 zł Kiaora zrobił się nagle... serdeczny! Członek... Bestii!?

A jeszcze parę serdecznych uwag...

Cytat:
Orion doucz się MITOMANIE


Cytat:
Twoja inteligencja przeraża. Kolejny katolicki trick


W taki oto sposób chrześcijanie odpowiadają, kiedy zada im się pytanie, gdzie jest w Nowym Przemierzu powtórzony nakaz święcenia sabatu.

Natychmiast podają wersety, że należy miłować nieprzyjaciół oraz receptę, jak to przykazanie realizować w zyciu codziennym.

Jakieś inne zalecenia odnośnie Słowa Bożego? Laughing

PS. Strona wyjawiająca tożsamość Bestii została poważnie uzupełniona.

http://www.zbawienie.com/bestia.htm

Dziekuję uczestnikom dyskusji za cenną pomoc w opracowaniu tego materiału. Very Happy
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kozak




Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 204
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:06, 15 Kwi '09   Temat postu: NWO już rządzi - nieznane źródło Prawdy Odpowiedz z cytatem

KIAORA
Wielkie Dzięki Ci za twe ciepłe słowa. Lejesz miód na moje serce, tym większa Twa zasługa że jesteś jedynym, który docenia to co robię.
Na obronę oriona i jego strony dodać można jedynie że poruszył rzadko spotykaną wśród polskich badaczy kwestię geocentryzmu.

Co do
KIAORA napisał:
„Osobiście, jeśli mogę Ci coś doradzić, to to, że naprawdę szkoda czasu na polemikę z IGNORANTEM I CZŁOWIEKIEM ODPORNYM NA JAKĄKOLWIEK WIEDZĘ! Po prostu z takimi osobnikami NIE ISTNIEJE ŻADNA PŁASZCZYZNA DO JAKIEJKOLWIEK DYSKUSJI!”


również dziękuję i choć nerwów na loterii nie wygrałem to świadom jestem, że czytają nas wszystkich również osoby postronne, zdolne wyrobić sobie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego własny osąd sprawy. To wielka zaleta tego forum oraz polemiki – choćby najbardziej u swej genezy beznadziejnej – z wszelkimi osobami. To nie ja osądzam te osoby (polemizujące czy oceniające, ukazujące w ten sposób swój unikalny stosunek do omawianych tu arcyważnych zagadnień), osądzi je Prawda, jakkolwiek nie chcielibyśmy Jej nazwać. Czas pokaże…

ORION
Ja też kończę, nie ma najmniejszego sensu merytoryczna rozmowa ze ścianą.

orion napisał:
„Kilka cytatów, wskazujących miłość Prawdziwego oraz KiaOra do współchrześcijan i wrogów”.


Możesz wskazać łaskawie, gdzie wykazałem moją „prawdziwą chrześcijańską miłość bliźniego” nawet wobec osobnika tak odpornego na wiedzę jak ty ?

A Kiaorze, którego cytowałeś wcale się nie dziwię, że mu nerwy puszczają. Twoja złośliwość jak i moja cierpliwość zdają się nie mieć granic. On pierwszy z naszej trójki powoli nie wytrzymuje. I trudno mu się dziwić : na 2 stronach tego tematu orion ogromnym staraniem udowodnił, że nie wie na pewno, czy 4te przykazanie nadal nieobowiązuje.
Tych, którzy uważają, że stało się tak dlatego, że orion ma wciąż wiele do powiedzenia w kwestii jakichkolwiek zagadnień biblijnych, nie będę wyprowadzał z błędu.
Napisałem poprzednio najdłuższy i najlepiej udokumentowany cytatami z Biblii post w życiu. Stąd też jego długość i wartość merytoryczna. Łudziłem się jednak, że to będzie dla niego jakiś walor tej dyskusji. Na próżno.
Zawarłem w nim również pytania do Ciebie byś poprzez odpowiedź na nie przerwał absurdalny ciąg Twoich „dowodów”, ale jedynie na to, że jesteś mistrzem przemilczeń, bądź jeśli odpowiedź jest niemożliwa – przyznał rację, tym którzy logicznie i faktograficznie potrafią ją uzasadnić.
Fakt, że nie odpowiedziałeś na ŻADNE pytanie które uprzednio zadałem w formie 4punktowej,

Prawdziwy napisał:
„Jak rozumiesz własny dogmat nieobowiązywania jakiegokolwiek przykazania na podstawie wiarygodnych niesprzecznych z innymi cytatów ?

Jak uzasadniasz obecność "gliny" w Biblii jako symbolu syjonizmu ? (irytująca bzdura, ale przynajmniej spróbuj)

Jak rozumiesz znamię bestii, jej posąg, czy też jej obraz w kontekście twojej interpretacji znamienia ?

Co dla ciebie oznacza 42 miesiące trwania syjonizmu czy Izraela w kontekście 3,5 proroczych lat w Biblii albo 1260 lat trwania pierwszej bestii ?”


dodatkowo brak też polemiki z jakimkolwiek fragmentem mej wypowiedzi, nie są w stanie ukryć prostego faktu, że albo nie rozumiesz prostych pytań albo nie potrafisz udzielić odpowiedzi na te, które doskonale są dla Ciebie zrozumiałe.

Mało tego, do pytań dodałem również multimedialne prezentacje do których „odniosłeś ” się z dezynwolturą: Twoje twierdzenie odnośnie obszernych materiałów dowodowych zgromadzonych przez Adwentystów, że
orion napisał:
nie będę tego oglądał, ponieważ zawiera on zbyt naciągane i niebezpieczne dla chrześcijanina ideologie, wspierające syjonistyczny system lucyferiański


jest delikatnie mówiąc mało sensowne. Nie podając jednakże dlaczego NAPRAWDĘ boisz się oglądać "Total Onslaught", a jeśli wielbią Lucyfera i obawiasz się zwiedzenia to dlaczego tego ponad wszelką wątpliwość nie udowodnisz (uwzględniając oczywiście każdy z całej masy dowodów przeze mnie - nie mówiąc o prof. Veithu - zgromadzonych) ?

W twoich linkach do strony również nic na ten temat a wykręty typu
orion napisał:
Jednak w Starym Przymierzu zasada miłosci nie była sformułowana jako przykazanie.


powodują, że liczba wewnętrznie sprzecznych twierdzeń ponad normę w których argumenty pływają w niebycie teorii jest naprawdę już nie do zniesienia.

Łyknijcie zatem coś na uspokojenie i czytajcie dalej.

Jako, że dalsza dyskusja z orionem ociera się o szaleństwo, dla dobra naszych nerwów należy ją zakończyć. Inaczej dla własnej zguby stworzylibyśmy mu możliwość, by po raz kolejny z goebbelsowskim uporem mógł powtarzać swoją mantrę z Kolosan (dla dalszego jeszcze zwielokrotnienia groteski takiej ewentualności obalonej już przecież zresztą jako dowód „nieobowiązywania”) oraz z Mateusza o bogatym młodzieńcu. To pewne jak kolejność pór roku.

Tu rozwinięcie wątku z Twoim ulubionym cytatem z Kolosan:

http://www.rekabit.pl/sszady/eliasz/szady/kol2.htm

Prosty jak podanie ręki jest fakt, że orion jest uprzejmy oszczędnie gospodarować prawdą, gdy twierdzi, że

orion napisał:
W Nowym Przymierzu nie ma ani słowa. że chrześcijanie powinni obchodzić sabat!
Chrześcijan obowiązują jedynie prawa Nowego Przymierza.


Wychodzi więc na to, że „chrześcijanie nie reformowa(l)ni” nie muszą stosować się do wszystkich praw Boga co jedynie wskazuje jak gigantycznym odsiewem Bóg planuje nas uraczyć.

O Sabacie, który nas "nie obowiązuje":

http://www.kchds.pl/hist-s-n.htm

A może po prostu było tak: jakiś czas temu zebrali się ludzie pragnący pogadać na forum dla samego gadania. Przesądy typu „prawda obiektywna” nie wchodzą w grę. Walimy najgorsze oceny tym, którzy jak ci frajerzy będą myśleli, że tu chodzi o coś więcej. Oplujemy każdego, kto nie z nami. Nazywali się: orion, Teodoryk, jabba, zainteresowany, FallenAngel, King Crimson i Antenka.
A Prawdziwy i KiaOra jak ci głupi wzięli udział w tej intrydze. I stali się jej ofiarą.

orion napisał:
Posługiwaniem się terminem niebiblijnym Dekalog prowadzi własnie do takiego olbrzymiego błędu.


Ale wyrywanie zdań z kontekstu już jest dozwolone ?
Należy przestrzegać przykazań, które obowiązują a nie tych, które zostały anulowane (min. sabat ceremonialny, dęcie w róg itp.), bądź rzekomo nie obowiązują i można czcić Baala i cielce oraz w inny sposób znieważać Boga itp. byle tylko „miłować bliźniego” i „udowadniać”, że inni nie miłują ?
TO DOPIERO KATOLICKI LUCYFERYZM ! Czy aby kościół nie postępuje oraz naucza podobnie ?
Jesteś katolikiem dnia pierwszego, jak długo wyrzucasz przykazania a zwłaszcza to ze znakiem wiekuistej przynależności do niebawem zbawionego od wszelkich trosk Narodu Wybranego. Dlaczego ?

W niedalekiej przyszłości świat wyglądał będzie jak globalny obóz koncentracyjny zmuszający do niewolniczej pracy również w narzucony przez bestię każdy dzień poza niedzielą a nie poza Sobotą, a na co godzą się tacy jak ty. To samo co podczas II wojny, będzie miało miejsce po IIIciej.
Bestia (system polityczno-ekonomiczny) na rozkaz Nierządnicy Babilonu zmusi ludzkość do nieprzestrzegania Sabatu, a ludzie ceniąc swoje (powiedzmy, że tak to nadal będzie można nazywać) życie w większości ulegną, a potem hajda do pieca na ofiarę dla Molocha, jako holokaust czy też ofiara całopalna prosto z Biblijnej 2 Księgi Królów :
„ Kazał zgromadzić się wszystkim kapłanom z miast Judy i splugawił wyżyny, gdzie ci kapłani składali ofiary - od Geba aż do Beer-Szeby. Zniszczył chram Kozłów, który znajdował się u wejścia do bramy Jozuego, zarządcy miasta, po lewej stronie, gdy wchodzi się do bramy miejskiej. Jednakże kapłanom wyżyn nie wolno było przystępować do ołtarza Pańskiego w Jerozolimie, wyjąwszy to, że mogli jeść chleby przaśne wśród swoich braci. Następnie splugawił Palenisko-Zgrozę w Dolinie Synów Hinnoma, aby już nikt odtąd nie przeprowadzał swego syna lub swojej córki przez ogień na cześć Molocha. Kazał usunąć konie, które królowie judzcy poświęcili Słońcu u wejścia do świątyni Pańskiej, blisko mieszkania eunucha Netanmeleka, które było w obrębie podwórca, i spalił w ogniu rydwan słoneczny. 2 Królów 23:8-11

Symbol Ishtar - Syriusza (psiej) gwiazdy północy w stronę której skierowany jest Pentagon (PENTAGRAM, której to instytucji charakterystycznym symbolem jest znany powszechnie krzyż północy. Poza tym w mitologii greckiej Syriusz był psem Oriona.)
"Owszem, nosiliście namiot Molocha waszego i Kijuna, obrazy wasze, gwiazdę bogów waszych, którycheście sobie naczynili." Amos 5:26
"Owszem nosiliście namiot Molocha i gwiazdę boga waszego Remfana, te obrazy, któreście sobie uczynili, abyście się im kłaniali; przetoż was zaprowadzę za Babilon." Dzieje Apostolskie 7:43
Tutaj cytat o SĄDZIE BOŻYM dokonanym na różnego rodzaju mniej lub bardziej hardcore'owych odstępców od JEGO PRAWA, dziwnym dla oriona zbiegiem okoliczności zapowiadanym już w Starym Testamencie:
"Nawet Szeol w dole zadrżał z Twego powodu, aby się z Tobą spotkać, gdy przybędziesz. Z Twego powodu obudził tych, którzy są bezsilni w śmierci, wszystkich kozłowatych przywódców ziemi. Sprawił, że ze swoich tronów powstali wszyscy królowie narodów." Izajasza 14:9
Gwiazda Oriona - Ishtar obecnie zatykana jest na choinkach zgodnie z proroctwem Jeremiasza rozdz. 10.
25 XII w dzień śmierci słońca "rodzili" się wszyscy fałszywi "bogowie" ludzkości. Anioł pasterzom mówił, że narodził się Zbawiciel ale wówczas pasterze wypasali owce i bydło. To na pewno nie miało miejsca w zimie. viewtopic.php?p=55071&highlight=#55071

Poniżej kozłowaci przywódcy "zapisani w gwiazdach" "królowej nieba" której papa zawierzył cały świat - ISHTAR






Stosunki na świecie przestają być obliczalne. Kto zrozumie to za późno – zginie.
Ratunkiem jest tak znienawidzony bądź zmieniany przez wielu nadal obowiązujący DEKALOG oraz nauki Chrystusa! : Apokalipsa 12, 17 !!
CHOĆBY NAWET ORION TWIERDZIŁ ŻE JEST INACZEJ !

Już tylko w kwestii znamienia nie odpowiedziałeś na najważniejsze pytanie w kontekście Apokalipsy 14, 9-12, i Izajasza 24:5-6 cytowanych przeze mnie na początku poprzedniego postu. Powtórzę zatem raz jeszcze: a dlaczego Jan odróżnia przykazania Boga od nauki Jezusa, które chronić mają od przyjęcia znamienia ?
Czym zatem jest „Wieczyste Przymierze” między Bogiem a ludźmi „przestąpienie” którego sprowadziło Armagedon a którego osoby zachowujące go unikną strasznych cierpień i jeszcze straszniejszej śmierci ?
Gdzie poza Starym Testamentem znajdziemy w Biblii wiekuisty symbol zależności od Boga ?

Nie udzieliłeś odpowiedzi na o wiele więcej „kontrowersyjnych” pytań min. o tym co z przykazaniami o jedynym Bogu, posągach, Sabacie, czci Boskiego imienia, pożądaniu itp. Zakładasz zatem dobrą wolę w tej i innych kwestiach wśród nowych wyznawców Boga i jego Prawa w Twojej wersji ? Myślisz, że te przykazania będą przez nich spełniane ?

orion napisał:
W Nowym Testamencie, kiedy mowa jest o przykazaniach Boga czy Jezusa, nie ma żadnej wzmianki, że chodzi o Dekalog czy 10 Przykazań z II Mojżeszowej.


Z samej tylko pierwszej z brzegu Księgi Izajasza, odnoszącej się do religii uniwersalistycznej łączącej nowe przymierze ze starym, Żydów z „cudzoziemcami” w kontekście Apokalipsy i Raju na ziemi po nim następującego opisanych jak widzisz również przez proroków, można zaczerpnąć opisy Zbawienia tych, którzy „nie gwałcą”, bądź „przestrzegają” szabatów !
Zachęcam do lektury również pozostałych ksiąg. Efekty mogą zaskoczyć nawet najzatwardzialszych mitomanów.

"Nakłońcie wasze ucho i przyjdźcie do Mnie, posłuchajcie Mnie, a dusza wasza żyć będzie. Zawrę z wami wieczyste przymierze: są to niezawodnie łaski dla Dawida. 4 Oto ustanowiłem cię świadkiem dla ludów, dla ludów wodzem i rozkazodawcą. 5 Oto zawezwiesz naród, którego nie znasz, i ci, którzy cię nie znają, przybiegną do ciebie ze względu na Pana, twojego Boga, przez wzgląd na Świętego Izraelowego, bo On cię przyozdobi." Izajasza 55 3-5

"1 Tak mówi Pan: Zachowujcie prawo i przestrzegajcie sprawiedliwości, bo moje Zbawienie już wnet nadejdzie i moja sprawiedliwość ma się objawić. 2 Błogosławiony człowiek, który tak czyni, i syn człowieczy, który się stosuje do tego: czuwając, by nie pogwałcić szabatu, i pilnując swej ręki, by się nie dopuściła żadnego zła. 3 Niechże cudzoziemiec, który się przyłączył do Pana, nie mówi tak: Z pewnością Pan wykluczy mnie ze swego ludu. Rzezaniec także niechaj nie mówi: Oto ja jestem uschłym drzewem. 4 Tak bowiem mówi Pan: Rzezańcom, którzy przestrzegają moich szabatów i opowiadają się za tym, co Mi się podoba, oraz trzymają się mocno mego przymierza, 5 dam miejsce w moim domu i w moich murach oraz imię lepsze od synów i córek, dam im imię wieczyste i niezniszczalne. 6 Cudzoziemców zaś, którzy się przyłączyli do Pana, ażeby Mu służyć i ażeby miłować imię Pana i zostać Jego sługami - wszystkich zachowujących szabat bez pogwałcenia go i trzymających się mocno mojego przymierza, 7 przyprowadzę na moją Świętą Górę i rozweselę w moim domu modlitwy. 8 Wyrocznia Pana Boga, który gromadzi wygnańców Izraela: Jeszcze mu innych zgromadzę oprócz tych, którzy już zostali zgromadzeni " Izajasza 56, 1-8

Jeżeli Bogu chodzi tu o ofiary całopalne od cudzoziemców to dlaczego ich nie składasz ?
A może jeżeli stare przymierze nadal jeszcze obowiązywało i to jedynie Żydów to co tam robią cudzoziemcy (zwłaszcza w kontekście opisu Raju i Świętej Góry Spotkania – wiesz co to takiego i kiedy ma nastąpić ? Ty, a może to już było ? I to jeszcze z „cudzoziemcami” …)

"1 Panie, Tyś Bogiem moim! Sławić Cię będę i wielbić Twe imię, bo dokonałeś przedziwnych zamierzeń z dawna powziętych, niezmiennych, prawdziwych; (…)
6 Pan Zastępów przygotuje dla wszystkich ludów na tej górze ucztę z tłustego mięsa, ucztę z wybornych win, z najpożywniejszego mięsa, z najwyborniejszych win. 7 Zedrze On na tej górze zasłonę, zapuszczoną na twarz wszystkich ludów, i całun, który okrywał wszystkie narody 8 raz na zawsze zniszczy śmierć. Wtedy Pan Bóg otrze łzy z każdego oblicza, odejmie hańbę od swego ludu na całej ziemi, bo Pan przyrzekł. ; 9 I powiedzą w owym dniu: Oto nasz Bóg, Ten, któremuśmy zaufali, że nas wybawi; oto Pan, w którym złożyliśmy naszą ufność: cieszmy się i radujmy z Jego Zbawienia"

Izajasza 25, 1, 6-9

Zapewne zupełnie też przypadkowo pojawia się w kontekście szabatu tzw. wieczyste świadectwo: „Teraz pójdź, wypisz to na tabliczce, przy nich, i opisz to w księdze, żeby służyło na przyszłe czasy jako wieczyste świadectwo”

Króciutki fragment z Ezechiela:
„11. Dałem im moje prawa i obwieściłem moje nakazy, które gdy człowiek zachowa, żyć będzie. Dałem im także szabaty, aby były znakiem między Mną a nimi, aby poznano, że Ja jestem Pan, który ich uświęca. Ale dom Izraela zbuntował się przeciwko Mnie na pustyni. Nie postępowali według moich praw, moje nakazy odrzucili, które gdy człowiek zachowa, dzięki nim żyje. Również i szabaty moje bezcześcili. Przeto zapowiedziałem, że gniew mój wyleję na nich na pustyni, aby ich wyniszczyć”. Ezechiela 20:11-13
Ja jestem Pan, Bóg wasz. Według moich praw postępujcie, zachowujcie moje przykazania i wypełniajcie je.
20. Święćcie też moje szabaty, które niech będą znakiem między Mną a wami, aby poznano, że Ja jestem Pan, Bóg wasz.”
Ezechiela 20:19-20

Powyższe słowa wskazują dowodnie na Nowe Przymierze, a jeśli nie – dlaczego zatem Wieczyste Przymierze (dotyczące jakoby składania całopalnych ofiar przez „cudzoziemców”) nagle już nie obowiązuje? Czy w Nowym Testamencie jest coś na ten temat ?

Jeżeli następnym razem pominiesz orgię dowodów w wielu, nie tylko w tym poście - po raz kolejny poważnie ocierając się o śmieszność - rozważ co robisz, bo robisz to publicznie. Terapia strajkiem że nie będziesz reagował na zarówno udokumentowane przykłady twojej fantazji oraz naszych argumentów jest dodatkowo śmieszna i ujawnia nieudolność w merytorycznej polemice.

Również do Ciebie Bóg kieruje te słowa:
"Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, wzywajcie Go, dopóki jest blisko! 7 Niechaj bezbożny porzuci swą drogę i człowiek nieprawy swoje knowania. Niech się nawróci do Pana, a Ten się nad nim zmiłuje, i do Boga naszego, gdyż hojny jest w przebaczaniu. 8 Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana. 9 Bo jak niebiosa górują nad ziemią, tak drogi moje - nad waszymi drogami i myśli moje - nad myślami waszymi" (Izajasza 55, 6-9)
"Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec. Bóg jest duchem; potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie." (Jana 4:23-24 )

Nawet wobec tak klarownych Bożych Poleceń
Orion pomimo tego na swojej stronie napisał:
Podejrzewam, że Bóg celowo nie wyjawił pewnych detali powtórnego przyjścia Pana, aby Szatan oraz jego słudzy zostali całkowicie zaskoczeni czymś, czego nikt nie był w stanie przewidzieć.


Gdyby ów na wskroś hipotetyczny, oświecony passus miał cień sensu, po kiego doszukiwałbyś się „najważniejszej kwestii której poznanie jest konieczne do Zbawienia” ? Czy fenomenologiczna egzegeza hermeneutyki biblijnej, którą według wszelkich oznak po amatorsku uprawiasz, przeszkadzałaby komukolwiek – włącznie z Tobą – na zwyczajne stosowanie się do przykazań ?
Ale nie, orion jest ponad to, ponad gmin i nawóz historii, on wie lepiej które przykazania trzeba szanować, tzn. ocenzurować pierwsze 5, ewentualnie zdać się na dobrą wolę wierzących, już bez krępujących nakazów w „bezstresowym wyznawaniu”.

Życzę Ci byś jednak nie był ostatecznie zaskoczony i zgodnie z Prawdą Biblijną mógł przewidzieć wszystko: od kwestii sabatu, tożsamości bestii, po jej znamię. Życzę tego również naszym czytelnikom, zarówno tym, którzy ufając Tobie nie przestrzegają wszystkich przykazań, jak i tym, zgodnie z wieloma biblijnymi cytatami, przestrzegającymi jak np. ja, całego dekalogu. Co ponadto jest od złego jest, być może diabeł ma swych nieświadomych sługusów-(samo)zwodzicieli i wówczas faktycznie okaże się, że „Szatan oraz jego słudzy zostali całkowicie zaskoczeni czymś, czego nie byli w stanie przewidzieć.”
Czyli owszem, orion główkę ma jak wiadro, ale za to nie jest mistrzem zwodzenia, jak sam Lucek.

Razem wszystkie wyżej wymienione elementy stanowią mocny dowód, że należy zamknąć nie tylko w Polsce tzw. biblijne strony, ich autorów zmusić do emigracji albo zamknąć do więzienia, a dla dobra chrześcijańskiej ludzkości wypuścić ich po podpisaniu przez nich zobowiązania, że nigdy już niczego nie opublikują.

Rozmowa ta ukazała mi konieczność wytrwałej polemiki w celu poznania odmiennych poglądów na wiele kwestii dotyczących wymagań Boga. Młyny sprawiedliwości mielą wolno, ale mielą a Bóg ukazuje nam jak dalece człowiek może być zaślepiony.

Wobec argumentów zarówno moich jak i Kiaory długo i poważnie jedynie nosiłem się z zamiarem uznania Cię ostatecznie za człowieka złej woli, złośliwie przeinaczającego, bądź udającego za niemające miejsca, albo również jak się okazuje uznającego za „nieobowiązujące” nawet moje argumenty, aż na koniec usłyszałem

orion napisał:
Żaden z moich argumentów na temat sabatu czy niedzieli nie został obalony


To ostatecznie przeważyło.

Życzę wszystkim jak i sobie odnalezienia Prawdziwej drogi do BOGA, w oparciu o najwłaściwszą wykładnię Jego Prawa.

Kończę prośbą do Kiaory o książkę o której ostatnio wspominał, wysyłanej na Prive'a.

Prawdziwy

P. S. Wspaniała analiza Apokalipsy św. Jana:

http://www.4shared.com/file/30131722/32425ead/Apokalipsa.html?s=1

Coś dla amatorów obecnie sprawdzających się już na naszych oczach proroctw:

http://www.eliasz.pl/goscie/dunkel/antychry.htm

http://www.maranatha.pl/lekcje/34-daniel.html

http://www.rekabit.pl/sszady/eliasz/daniel/daniel.htm

O nowoczesnych ołtarzach dla Molocha:
viewtopic.php?p=76080&highlight=#76080

O Molochu czczonym również obecnie przez obecnych "władców ziemi" tutaj :

Cała sytuacja od 3:34 min.:





CAŁY FILM JEST GODNY POLECENIA http://www.youtube.com/view_play_list?p=48B36FB95426DBDE

A tutaj coś o "kozłowatym bafometycznym przywódcy świata". Kto słyszał, że sataniści podczas okultystycznych mszy czytają Biblię po łacinie OD TYŁU ? A Benek XVI przywrócił ostatnio mszę po łacinie ...




Dla oriona o Żydach

podania.php?i=1594
_________________
Zajrzyj:
http://ruch-adwentu.dekalog.pl/

Jak zdrowo się odżywiać nie krzywdząc zwierząt ani siebie:
http://klinikaemmanuela.dekalog.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:25, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój drogi Prawdziwy...

Przytoczyłeś wspaniały werset, który wyjaśnia wszystko:

"Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec. Bóg jest duchem; potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie." (Jana 4:23-24 )

Ta godzina nadeszła! Wielu chrześcijan tak właśnie czyni! Nie dziesięcina, nie sabaty, nie rytuały - w Duchu i Prawdzie!

Na tym polega róznica pomiedzy Nowym Przymierzem a Starym.

Całość jest prosta i jasna dla każdego chrześcijanina, który czyta ze zrozumieniem nie materiały poza biblijne, ale Słowo Boże.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Stare Przymierze zostało zastąpione Nowym Przymierzem ponieważ Stare nie dawało nam żadnej nadzieji na życie wieczne. Nowe niesie ową obietnicę na mocy przelanej krwi Baranka.

Jezeli Bóg zastąpił Stare Nowym, więc Stare zostało wypełnione przez Chrystusa i obowiązuje nasz Nowe, w którym nie ma Światyni, Paschy, Święta Namiotów, Sabatu czy wielu innych przepisów Starego Przymierza, które jest jedynie "cieniem rzeczy przyszłych".

W Nowym Przymierzu nie ma nawet wzmianki o sabacie.


.................................................................................................................

Sprawa jest więc zamknięta i jasna.

Gdybyś poznał Prawdę, byłbyś oswobodzony od pęt nielogicznych wierzeń i ufałbyś samemu Bogu w Jego Słowie a nie w karkołomny sposób uparcie cytował Stare Przymierze, aby w jakiś niezwykły sposób udowodnić, że Nowe Przymierze wymaga święcenia sabatu.

Gdybyś podał jeden werset z Nowego Przymierza, w którym Bóg nadal wymaga od nas świętowania Sabatu, zmieniłbym zdanie ponieważ posiadam taką wolność, o jakiej Jezus mówił. Prawda oswobodziła mnie i mam wolność w zmianie swego nastawienia. Ale zmieniam swe nastawienie w zależności od dowodów biblijnych. Z Nowego Przymierza!

A po Armageddonie nastąpi jeszcze Nowsze Przymierze i Nowe Zwoje zostaną dodane do Słowa Bożego.

A ty będziesz nadal uparcie cytował Stare Przymierze? Confused

Odbiegliśmy daleko od tematu.

===============================================

Podsumowanie Bestii z Objawienia.

Podsumujmy charakterystyczne cechy Bestii.

    Wyłoniła się z morza, które oznacza ludzkość pod władzą Smoka.Posiada władzę królewską która jest mocą Smoka.

    Główną cechą charakterystyczną jest kłamstwo. Media będące pod całkowitą kontrolą Bestii rozpowszechniają masę kłamstw oraz kłamliwej propagandy.

    Rządy pod kontrolą Bestii nieustannie kłamią.

    Wszystkie działania Bestii są okryte tajemnicą i cenzurą.

    Znana jest z tego, że używa czarów, magii, składa ofiary z ludzi, dzieci i dziewic. (NP. ofiara całopalenia w Waco - David Koresz)

    Jedna z głów była śmiertelnie raniona - (Zburzenie Jerozolimy w 70 roku n.e.)Władcy świata oddali pokłon Smokowi, za ową moc. Wiadomo, że Elita jest uwikłana po uszy w magię, czary, okultyzm i satanizm.

    Proklamacja o jej mocy, któż może z Bestią walczyć? Wygląda na to, że obecnie jest to niemożliwe.

    Bestia istniała przed rokiem 100 n.e., nie istniała w roku 100 n.e. istnieje w dzisiejszych czasach i posiada olbrzymią, aczkolwiek ukrytą władzę.

    Bestia bluźni przeciwko Bogu, (Heliocentryzm, Ewolucja, WW) Walczyła w przeszłości, za czasów Ja-szua i walczy nadal.

    Ma otrzymać władzę na 3.5 roku (42 miesiące czyli czas, czasy i połowę czasu)

    Kontroluje USA/Anglię czyli Bestię II, która wykonuje rozkazy pierwszej Bestii.

    Znana jest liczba kodu szóstkowego w systemie bankowym, kart kredytowych oraz wysokiej prawdopodobności, że zostanie wprowadzony przez Bestię system bezgotówkowy i kto nie będzie miał karty gotówkowej z kodem szóstkowym, nie będzie mógł ani kupować przed sprzedawać.

    Liczba Bestii jest 666. Gwiazda Dawida i system szóstkowy.

    Bestia ta ma prześladować sług Bożych w okresie swej władzy nad całym światem.Władza ta jeszcze nie nastąpiła, ale nieustannie się powiększa.

    Dziesięć rogów to dziesięciu władców, którzy obejmą władzę z Bestią na jedną symboliczną godzinę. Powierzą jej całą władzę w celu walki z Barankiem, czyli Ja-szua oraz Jego wiernymi sługami.

    Owi królowie zniszczą całkowicie Nierządnicę, spalą ją w ogniu ponieważ sam Bóg natchnie ich serca aby wykonali wyrok Boży.

    Po zniszczeniu Babilonu Bestia także zginie z ręki samego Ja-szua.


Jedynie syjonizm spełnia wszystkie owe cechy Bestii Smoka, podane nam przez Ja-szua w Księdze Objawienia.

_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Erydan




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 117
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:53, 17 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kwestii sabatu zgadzam się z orionem. Po śmierci Jezusa jego apostołowie nigdy nie nakazali obchodzenia sabatu. Nie wymieniono go wśród wymagań obowiązujących chrześcijan ani w Dziejach 15:28, 29, ani też później. Jeszcze przed wyjściem Izraelitów z Egiptu nie było obowiązku obchodzenia sabatu (Pwt.P. 5:2,3) Tak więc sabat miał swój początek jak i koniec. Nie trzeba wiele pisać, wystarczy przeczytać poniższe wersety:
(Rz 7:6; 13:8-10; Ef 2:13-15; Kol 2:13, 14, 16).

Pozdrawiam

Erydan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:13, 18 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast komentarza.

„Co się tknie szabatu, także i inszych świąt zakonnych, których Paweł zakazuje, tedy tylko z tej strony zakazuje, ile były cieniem i figurą rzeczy przyszłych, to jest odwodzi tylko ludzi od próżnowania onego cielesnego sobotniego, a przywodzi do odpoczywania prawdziwego duchownego (Łuk.1,v.71), które w świętobliwości i sprawiedliwości należy. Którego odpoczywania szabatu prawdziwego nie raz w tydzień wierni używać mają dnia jednego pewnego, ale po wszytki dni żywota swojego, nie aby się przed ludźmi z tym popisali, ale aby to jako przed oblicznością Boga samego czynili.
U nas tedy, chrystian prawdziwych, podług nauki Pawłowej i podług pism inszych, które się do Nowego Przymierza ściągają, z których też jest i ono proroctwo Ezajaszowe (Eza.58,v13; a 56,v1,4), nie ustał szabat prawdziwy (ani go my nie ganimy albo odrzucamy, oprócz samych cieniów jego, których się jeszcze i po dziś dzień Żydowie, i to już tylko po części, a nie cale trzymają), ale owszem i prawie dopiero ożył. Bo go też koniecznie, za łaską Bożą, ci pilnują i w nim się kochają, którzy podług słowa Bożego żywot swój prowadzą.
A iż szabat i ceremonije insze były zwierzchownym tylko podobieństwem rzeczy przyszłych, lepszych i doskonalszych, i miały w sobie cień dóbr przyszłych, a nie rzecz samę całą i gruntowną, a nadto jeszcze iż on szabat był zwierzchownym tylko nabożeństwem, a nie samą własną chwałą Bożą, to każdy stąd poznać może, że ilekroć Żydowie na nim się samym zawieszali, a zakonu nie przystrzegali całym sercem, tedy się o to Bóg na nie gniewał, szabaty ich i ofiary, które hojne czynili, precz odmiatał i na nie patrzeć nie chciał; jako u Izajasza czytamy (Eza.1,v.13). A co jeszcze nadto więtrzego, że też i to przez Ozeasza (Oze.2,v.11) obiecywał, iż i szabaty one, i święta uroczyste ustać miały, a to nie przez co inszego, jedno iż oni na samym Bogu (którego jako Ducha w duchu też byli powinni chwalić) nie przestawiając i na jego słowie, tak wiele i tak długo ku onemu nabożeństwu przydawali, że potem słowo Boże i Boga tez samego odpuściwszy, do bałwanów się udali. Przeto tedy jako to Bóg sam przedtem pokazował, tak też potem Paweł to dobrze rozumiejąc jako ten, który w dobrej szkole i u dobrego Mistrza, Jezusa Chrystusa, wyćwiczony był, ono na czas poważne i do czasu trwające zwierzchowne szabatu postanowienie odrzucał jako to, w którym bywała omyłka i w którym Żydowie miarę przebierali. Ale chwały Bożej prawdziwej duchownej nie odrzucał ani ganił, ani jej też my teraz odrzucamy abo się w niej rozpuszczamy, ale ile w nas być może, onej pilnujemy.
A iżem rzekł, iż to Bóg przez Ozeasza ślubował, że ony szabaty odrzucić miał, tedy jeszcze i nadto też to przydał (kap.3,v.4), że nie tylko bez szabatu, ale też i bez inszych wszystkich rzeczy ku nabożeństwu szabatnemu należących przez długi czas siedzieć mieli Izraelczycy, jako bez króla, książęca, ofiary (bez której nieważny jest szabat), słupa, efodu, bałwana. Co wspominając czas prawie temu wszystkiemu zaraz też pokazował, to jest przyjście Mesyjaszowe. Bo też to opustoszenie nie przyszło na nie, aż dopiero potem, gdy Mesjasza im według obietnic danego odrzucili; dlaczego też Jeruzalem i kościół do gruntu zburzono i wszystkie prawie pieczęci Przymierza Onego Starego odjęto. Bez których teraz i ten żydowski szabat nic nie jest. Gdyż on i z tej strony, ile był ceremoniją abo zwierzchowną służbą Bożą, nie w samym próżnowaniu należał (Moj.28,v9; a Moj.24,v.6,7,Cool, ale też w onych ofiarach, które Bóg na ten dzień rozkazał czynić, i z pokładanim na każdy szabat nowego chleba z kadzidłem i ze wszytkim, co ku szabatniej ceremonijej należało.
Co iż ustało (bo to Bóg odjął), tedy ten żydowski szabat jest jedną maszkarą albo dziecinnym igrzyskiem bez skutku i chwały Bozej i którzy się tym bawią, prawie się Bogu sprzeciwiają. A jeśliby kto tak mniemał, żeby szabat on zwierzchni zawżdy albo wiecznie trwać miał, jako głupi cieleśni Żydowie mniemają, abo żeby się dla niego ludzie Bogu spodobać mieli, a czemuż Bóg inszy ustawiczny szabat po szabacie i ustawiczne uroczyste święta dać tych czasów ostatecznych obiecywał (Eza.66,v.23) abo czemu onych ganił i odrzucał, którzy go za Izajasza pilnowali i ofiary weń obfite przynosili? Abo czemu się oni szczyrzy a prawdziwi chwalcy Boży, którzy byli przed zakonem, bez zwierzchniego szabatu Bogu spodobali więcej niż ci, co bez szczerości i prawdy w sobotę próżnowali? Abo czemu jeszcze do szabatu prawdziwego odpocznienia swojego nie chciał Bóg przypuszczać niewierników odpornych i nieposłusznych (Psalm 95,v11), chociaż za tego czasu, gdy to Dawid prorokując mówił, już szabat on zwierzchownego próżnowania z dawna między Izraelczyki w używaniu był (Hebr.4,v.3).
To prawda, iż i naonczas był szabat jednym znakiem łaski Bozej, jako Mojżesz pisze i Ezechiel (2 Moj.31,v.13; Ezech.20,v.12), ale też niemniej była skrzynia ona Przymierza, ołtarz, ofiary i insze kościelne obrzędy; ale iż swój czas od Boga zamierzony wytrwały i koniec swój wzięły (bo to Bóg sam ludowi swemu przez Rzymiany odjął, że się nie mają z czego Żydowie tych czasów przechwalać). A cóż mniemasz, aby się szabat zostać miał? Tak Żydowie mniemają, ale sie w swym mylą i próżną się nadzieją cieszą. Bo gdzieć więtrze i przedniejsze pieczęci od Przymierza z nimi uczynionego oderwane im są? A cóż im ta podła, ogolona, okoszona i pogwałcona pomoże? Nic; tylko iż więcej nią Boga drażnią.”

Marcin Czechowic – „ROZMOWY CHRYSTYJAŃSKIE”
Z Lublina 1 Septembris, roku od narodzenia Syna Bożego 1575.
Rozmowa piata; „O SYNU BOŻYM, JEZUSIE CHRYSTUSIE NAZAREŃSKIM, SYNU DAWIDOWYM I ABRAHAMOWYM, MESYJASZU PRAWDZIWYM, WEDŁUG OBIETNIC DAWNYCH ŚWIATU DAROWANYM, PRZECIW BŁĘDOM ŻYDOWSKIM, STARYM I NOWYM UCZYNIONA „(v.15-35).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kozak




Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 204
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:20, 18 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powyżej po raz kolejny gadanie dla samego gadania. To już szczerze nużące. Te same fałszywe „argumenty” i tradycyjnie żadnego dowodu. Niepotrzebnie się trudziłem. Kiaora miał rację. Na dodatek na koniec doszedł jeszcze erydan. To już tragiczne.
Wszystko co powinniście wiedzieć o przyszłych wydarzeniach znajduje się w moich postach powyżej.

Powtarzanie przez oriona bzdur o tym, jakobyśmy z Kiaorą promowali przestrzeganie Szabatu w postaci nie metafizycznego 4tego przykazania, lecz jako

orion napisał:
dziesięcina i rytuały


koniecznie z mantrą, że

orion napisał:
Na tym polega róznica pomiędzy Nowym Przymierzem a Starym. Obowiązuje nasz Nowe, w którym nie ma Światyni, Paschy, Święta Namiotów, Sabatu czy innych przepisów Starego Przymierza, które jest jedynie "cieniem rzeczy przyszłych".


jest równie sensowne jak twierdzenie, że biegamy nago po lesie w północnej Kalifornii składając tam ofiary i „rytualnie” czcząc czarny sabat oraz płacimy dziesięcinę.

Tak jak przypuszczałem w poprzednim poście: to forum założyli gawędziarze a nie poszukiwacze. Jak chcecie sobie powtarzać mantrę ze swoich głupot piszcie jak orion na swej stronie – do tego ona służy, a nie tutaj.

Pomimo, że nie odnosisz się do dyskusji nadal zamieszczasz te swoje posty: odpowiedź może być tylko jedna: ty widocznie po prostu chcesz mieć ostatnie – choćby najgłupsze i najniedorzeczniejsze – słowo w tej dyskusji. Popatrz na materiał dowodowy na dwóch stronach, jaki z Kiaorą zgromadziliśmy. Tylko głupiec albo ślepiec przeoczy słonia w menażerii.

Nudne i próżne byłoby przypomnienie i zauważenie, że moje argumenty z poprzedniego posta zawarte w linkach i poparte dowodami z Biblii po raz n-ty nawet nie zostały przez wielkiego badacza Pisma nawet dostrzeżone. Orion czyta jedynie to co sam napisze na swojej stronie, inne mu niepotrzebne. Gdyby jednak kiedyś zmądrzał i przestał jak osioł zapierać się przed Prawdą, powinien odwiedzić strony, linki do których znajdują się w postach kiaory oraz moich i dla higieny umysłowej zapoznać się z naukowymi faktami dotyczącymi nurtujących go zagadnień biblijnych.
Gdyby zajrzał tam przedwczoraj, wczoraj być może zakłamany bzdet jak

orion napisał:
W Nowym Przymierzu nie ma nawet wzmianki o sabacie.


nie pojawiłby się już po raz kolejny w poście powyżej.

orion napisał:
Jedynie syjonizm spełnia wszystkie owe cechy Bestii Smoka, podane nam przez Ja-szua w Księdze Objawienia.


Samozakłamanie wyższego rzędu mające wbrew wielokrotnie przytoczonym nie tylko przeze mnie i nie tylko w tym temacie oczywistym faktom, zakrzyczeć rzeczywistość przez powtarzanie produktów własnej mitomanii interpretacyjnej. To chore.

KiaOra, niestety miałeś rację, on jest niereformowalny. Jest w mocy „syjonistycznej bestii”, oby zdążył na czas się od niej oswobodzić. Ja już nie potrafię mu pomóc …

Erydan dodatkowo podaje cytat o tym że jedynym przykazniem jest teraz „abyście się wzajemnie miłowali”. Przecież to jest czysty buddyzm (jedna z fałszywych religii), który nie czci JEDYNEGO BOGA tylko LUCYFERA jak wszystkie religie. Nasza wiara zakazuje stawiania gigantycznych posągów złotemu wieprzowi omyłkowo chyba tylko nazywanego Siddarthą jak buddyści ! Przykazania (również drugie) nadal obowiązują a Sobota (czwarte) jest dla odróżnienia od pozostałych „religii” i to nie obrzęd a ZNAK PRZYNALEŻNOŚCI do ludu Bożego!!

Wiecie chociaż co to najsubtelniejsze chociaż zwiedzenie ? Klarowniej wyłożyć się tego już nie da.

Ale największym znawcą okazuje się być Mooniek, który jako "dowód nieobowiązywania sabatu" podaje cytaty z "ojców kościoła". To dopiero numer. Uznaję to za najlepszy żart tego tematu. Brawo mooniek !

Poniżej zapewne pojawi się kolejna mantra oriona o tym, że nie ma bo on nie znalazł naukowych faktów i dowodów na istnienie tego, co samowładnie i samowolnie uznał.
Mimo to ten temat choćby dla przykładu wart jest rozreklamowania przez naszych czytelników. Niech wiedzą którędy dla swojego dobra iść nie należy. Niech inni zapoznają się ze skutkami demencji starczej fałszywych proroków zmieniających Słowo Boże. Cień sensu w wypowiedziach oriona to stanowczo za mało by je czytać, a już zdecydowanie za mało, by uznać je za wiarygodne. Zwłaszcza, że w sposób jaskrawie kontrastujący poprzetykane są moją i Kiaory argumentacją.

Bóg dla Swej chwały za pośrednictwem oriona i erydana dał nam pretekst do nawrócenia wielu czytelników naszej rozmowy i w dodatku ukazania sprzeczności w pseudoargumentacji wielu osób nazywających się badaczami Pisma. Jako, że dla nich wiele zrobić już nie można – cała nadzieja w naszych czytelnikach. Niech reklamują w linkach i ujawniają znajomym i rodzinie straszną Prawdę o czasach w których żyjemy. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Ale ale … być może odkryłem straszną prawdę… Orion musi pracować w Sobotę i dlatego kazuistycznie usiłuje rozciągnąć swój przykład na wszystkich poprzez absurdalne przemilczenia cudzych i przeinaczanie własnych, nazwijmy to „argumentów”. Zazwyczaj staram się mierzyć ludzi swoją miarką i uznawać, że robią tylko to co ja sam bym (bądź nie) zrobił. Ale ta jego zaciekła ignorancja wymusza na mnie odmienny, niż zazwyczaj stosunek do bliźniego. Być może się mylę… Jeszcze trochę z zacznie czcić niedzielę. Jego kastrowanie najważniejszych przykazań skłaniają do refleksji nad jego niebezpieczną ewolucją w kierunku katolickiej niedzielnej ekumeny.

Zwłaszcza, że obietnica Raju podczas jego opisu w Biblii, dla każdego, kto między innymi, przestrzega Szabatu, w ramach Nowego Przymierza zapowiadana jest już w Księdze PROROCZEJ (odnoszącej się do odległej przyszłości po Armagedonie):
„Twoi ludzie zabudują prastare zwaliska, wzniesiesz budowle z odwiecznych fundamentów. I będą cię nazywać naprawcą wyłomów, odnowicielem rumowisk - na zamieszkanie. Jeśli powściągniesz twe nogi od przekraczania szabatu, żeby w dzień mój święty spraw swych nie załatwiać, jeśli nazwiesz szabat rozkoszą, a święty dzień Pana - czcigodnym, jeśli go uszanujesz przez unikanie podróży [zaraz przeczytamy, że podróż to obrzęd] , tak by nie przeprowadzać swej woli ani wtedy znajdziesz twą rozkosz w Panu. Ja cię powiodę w triumfie przez wyżyny kraju, karmić cię będę dziedzictwem Jakuba, twojego ojca. Albowiem usta Pańskie to wyrzekły.” Izajasza 58:12-14

Oto krótki fragment wcześniejszy w tej samej księdze, obrazujący przegląd czczących sabat wiernych, świętych z narodów w drodze na wojnę z bestią, która ma ich „przemóc” (zgodnie z Apokalipsą) zanim „odejdzie na zagładę”. (W Biblii często wzgórza to ludzie święci z narodów tak jak Góra Spotkania to ostateczne spotkanie Boga w Raju ze swymi wiernymi z narodów), lecz oni królować będą z Chrystusem przez wieczność w Raju na ziemi.

„Ja dałem rozkaz moim poświęconym; z powodu mego gniewu zwołałem moich wojowników, radujących się z mej wspaniałości. Uwaga! Gwar na górach, jakoby tłumu mnogiego. Uwaga! Wrzawa królestw, sprzymierzonych narodów. To Pan Zastępów robi przegląd wojska do bitwy.”
...
„10. Bo gwiazdy niebieskie i Orion nie będą jaśniały swym światłem, słońce się zaćmi od samego wschodu, i swoim blaskiem księżyc nie zaświeci.”

Izajasza 13:3,4 i 10

„4. Powiedział bowiem /Bóg/ na pewnym miejscu o siódmym dniu w ten sposób: I odpoczął Bóg w siódmym dniu po wszystkich dziełach swoich. Gdyby bowiem Jozue wprowadził ich do odpoczynku, nie mówiłby potem o innym dniu. A zatem pozostaje odpoczynek szabatu dla ludu Bożego.” Hbr 4: 4,8-9

Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić. Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie. Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios. Albowiem powiadam wam: Jeśli sprawiedliwość wasza nie będzie obfitsza niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do Królestwa Niebios” (Mat. 5:17-20).
W Nowym Testamencie Bóg przez swoich wybranych 84 razy wspomina o Sabacie, bynajmniej nie w związku z jego rzekomym nieobowiązywaniem.(Tylko w Dziejach apostolskich 59 razy).
Szabat został stworzony dla każdego CZŁOWIEKA a nie tylko dla Żydów, gdyby miało być inaczej zauważyłby to i w związku z przerażającymi konsekwencjami nie stosowania się do któregokolwiek Przykazania każdego człowieka na pewno podniósł by tą arcyważną kwestię i zaznaczył obowiązek jedynie żydowski.
Naprawdę polecam linki Kiaory w poście wyżej. Wiele wyjaśniają.

„ I dodał: To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu.”
Mr 2:27
Dlatego pamiętaj żebyś dzień święty święcił bo „ Kto mówi: Znam Go, a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy.” 1 Jana 2:4

„ Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada. Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów”. Dz 20:29-30
„ Czyż nie wiecie, że jeśli oddajecie samych siebie jako niewolników pod posłuszeństwo, jesteście niewolnikami tego, komu dajecie posłuch: bądź [niewolnikami] grzechu, [co wiedzie] do śmierci, bądź posłuszeństwa, [co wiedzie] do sprawiedliwości?” Rz 6:16


CIEKAWE CZY ŁATWIEJ ZGRZESZYĆ WYPEŁNIAJĄC WSZYSTKIE PRZYKAZANIA, CZY TEŻ DARUJĄC SOBIE POŁOWĘ ?....

"Wy zaś mówicie: Kto by oświadczył ojcu lub matce: Darem [złożonym w ofierze] jest to, co dla ciebie miało być wsparciem ode mnie, ten nie potrzebuje czcić swego ojca ni matki. I tak ze względu na waszą tradycję znieśliście przykazanie Boże. Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz: Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi."
[ZNAMIĘ BESTII]
Mt 15:5-9

" Były przy tym niewiasty, które z Nim przyszły z Galilei. Obejrzały grób i w jaki sposób zostało złożone ciało Jezusa. Po powrocie przygotowały wonności i olejki; lecz zgodnie z przykazaniem zachowały spoczynek szabatu."
Łk 23:55-56

„Walcz jak dzielny rycerz, a jeśli czasem wskutek słabości upadniesz, zbierz nowe siły i proś z ufnością o większą łaskę, a strzeż się tylko próżnego samozadowolenia i pychy.
Przez to błądzą ludzie i wpadają w nieuleczalną niekiedy ślepotę. Upadek pysznych, co siebie w swojej głupocie cenią nad wszystko, niech Ci będzie przestrogą i stałą zachętą do pokory.”

Tomasz à Kempis „O naśladowaniu Chrystusa”

Bądźcie pozdrowieni wszyscy, cokolwiek myślicie o wyrażonych powyżej słowach. Nie obruszajcie się a starajcie zrozumieć. Życzę dużo wewnętrznego spokoju dla każdego z Was.

Prawdziwy



http://www.john1429.org/video/Sabbath/Sabbath.swf


O dekalogu i sabacie 1 godz. 18 i orionie jako kłamcy
http://video.google.com/videoplay?docid=-14462869974745117

To też ciekawe: Jak dzisiaj zmienia się Słowo Boże, masa dowodów:
http://video.google.com/videoplay?docid=8000050340026696207


Skąd ostatnio taki nacisk na globalną implementację Niedzieli ?
http://video.google.com/videoplay?docid=-116630908758050827

http://video.google.com/videoplay?docid=2856547482129621640



DO CZYTELNIKÓW FORUM:
WOBEC POWYŻSZEGO "NIEPOROZUMIENIA" WYŚLIJCIE ZATEM MOŻE LINKI WASZYM ZNAJOMYM, NIECH SAMI OCENIĄ CZY ZNAMIĘ TO NIEDZIELA. BYĆ MOŻE ICH PRAWDA ZAINTERESUJE DALEKO BARDZIEJ NIŻ TYCH TUTAJ

_________________
Zajrzyj:
http://ruch-adwentu.dekalog.pl/

Jak zdrowo się odżywiać nie krzywdząc zwierząt ani siebie:
http://klinikaemmanuela.dekalog.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:05, 18 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdziwy

Cytat:
Niepotrzebnie się trudziłem. Kiaora miał rację. Na dodatek na koniec doszedł jeszcze erydan. To już tragiczne.


Amen!

Tragiczne jest to, że wystarczy podać jeden wyraźny werset z Nowego Przymierza nakazujący obchodzenie sabatu.

Tyle postów, linków, piany toczonej... i wszystko to na marne. Tyle doktoratów, fakultetów, przywilejów, filmów, witryn, proroków nawiedzonych ale to wszystko jest tragiczne!!!

Nikt z tej grupy uczonych w Pismie nie potrafi pokazać wersetu w Nowym Przymierzu, który nakazuje świętowanie dzisiaj sabatu.

Po raz kolejny proszę grzecznie i uprzejmie... Cool

Proszę o pokazanie w Nowym Przymierzu wersetu, który wyraźnie mówi - Będziesz obchodził sabat!

Co prawda w soboty nie pracuję ale to jeszcze nie oznacza, ze celebruję sabat. W niedziele też nie pracuję ale to nie oznacza, że świetuję święto lucyferiańskie ku czci słońca.

Ja-szua wyraźnie i niezwykle jasno określił co jest potrzebne do zbawienia. O sabacie, jako koniecznej rzeczy nie wspomniał.

Każdy człowiek, który stanie na sądzie przez naszym królem bedzie mógł zaprotestować i słusznie, że w Nowym Przymierzu nie ma nakazu obchodzenia sabatu i dlatego on tego nie obchodził!

I będzie miał rację. Bóg bedąc sprawiedliwy nie może od nas wymagać przestrzegania czegoś, czego nam wyraźnie nie podał.

Prawo Boze jest proste i wszystko co potrzebne do zbawienia nie wymaga pomocy... prawników, którzy obstawieni doktoratami zaczną nam pokazywać najmniejszy druk, który rzekomo coś tam ma nam udowodnić. Bóg nas nie oszukuje. Jezeli podał przykazania Izraelitom, nie było mowy o nieporozumieniu.

Nie zabijaj, nie kradnij, czcij sabat!

Kiedy nieobrzezani poganie poznawali Pana, powstał podobny problem i zaszła potrzeba wyjasnienia, czy Stare Przymierze p[owinno być stosowane wraz z sabatem i obrzezaniem, czy też nie.

Odpowiedź była jasna i przejrzysta.

Cytat:
Dzieje 15:28 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. 29 Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!»


Ani słowa o sabacie, ani słowa o obrzezaniu czy... Dekalogu.

Obeszło się bez uczonych w Piśmie oraz prawników! Amen.

Nie wykrzywiajmy prostych dróg Pańskich.
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:37, 18 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdziwy napisał:

Ale największym znawcą okazuje się być Mooniek, który jako "dowód nieobowiązywania sabatu" podaje cytaty z "ojców kościoła". To dopiero numer. Uznaję to za najlepszy żart tego tematu. Brawo mooniek !


To ci dopiero "prawdziwy" żartowniś. Jakich ojców i jakiego kościoła? Laughing
Gdybyś znał "Rozmowy Chrystyjańskie" i wyznanie wiary ich autora, nie plótł byś trzy po trzy. Już cztery wieki temu żyli w Polsce ludzie (unitarianie) znający egzegezę Biblijną lepiej, niż twoi współcześni uczeni mentorzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Erydan




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 117
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:03, 19 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdziwy,
Cytat:
Na dodatek na koniec doszedł jeszcze erydan.

Na koniec? Myślałem, że to dopiero początek dyskusji z moim udziałem.
Cytat:
Wszystko co powinniście wiedzieć o przyszłych wydarzeniach znajduje się w moich postach powyżej.

Wszystko co powinienem wiedzieć o przyszłych wydarzeniach znajduje się w Słowie Bożym - Biblii.
Cytat:
Erydan dodatkowo podaje cytat o tym że jedynym przykazniem jest teraz „abyście się wzajemnie miłowali”. Przecież to jest czysty buddyzm (jedna z fałszywych religii),

Podałem Ci lokalizację do wersetu, a mianowicie:

Rzymian 13:8-10
"( 8 )Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością. Kto bowiem miłuje bliźniego, wypełnił Prawo. (9) Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj, i wszystkie inne - streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego. (10) Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa"

Czy te słowa są dla Ciebie niezrozumiałe? Buddyzm? O czym ty mówisz? Zastanów się nad tym co piszesz...

Cytat:
Bóg dla Swej chwały za pośrednictwem oriona i erydana dał nam pretekst do nawrócenia wielu czytelników naszej rozmowy i w dodatku ukazania sprzeczności w pseudoargumentacji wielu osób nazywających się badaczami Pisma. Jako, że dla nich wiele zrobić już nie można – cała nadzieja w naszych czytelnikach.


Dlaczego mnie obrażasz? Dlaczego stawiasz mnie na równi z Orionem? Czy to, że zgadzam się z nim w kwestii sabatu świadczy o tym, że mam takie same poglądy jak on? Jak możesz oceniać mnie po jednym poście? Przeceniasz swoją rolę.. naprawdę, troszkę pokory Prawdziwy i szacunku do drugiej osoby. Czy potrafisz prowadzić merytoryczną dyskusję bez zbędnych epitetów pod czyimś adresem? Czy tak zachowuje się prawdziwy Chrześcijanin?

(Kolosan 2:16,17, 20-23)

Cytat:
(16) Niechaj więc nikt o was nie wydaje sądu co do jedzenia i picia bądź w sprawie święta czy nowiu, czy szabatu. (17) Są to tylko cienie spraw przyszłych, a rzeczywistość należy do Chrystusa.


Cytat:
(20) Jeśli razem z Chrystusem umarliście dla żywiołów świata, dlaczego - jak gdyby żyjąc /jeszcze/ w świecie - dajecie sobie narzucać nakazy: (21) Nie bierz ani nie kosztuj, ani nie dotykaj ... ,! (22) A przecież wszystko to są rzeczy /przeznaczone/ do zniszczenia przez spożycie - /przepisy/ według nakazów i nauk ludzkich. (23) Przepisy te mają pozór mądrości dzięki kultowi własnego pomysłu, uniżaniu siebie i nieoszczędzaniu ciała, nie dzięki okazywaniu jakiejś wyrozumiałości dla zaspokojenia ciała /grzesznego/.


(List do Galatów 4:10,11, BW)

Cytat:
(10)Zachowujecie dni i miesiące, i pory roku, i lata! (11) Boję się, że może nadaremnie mozoliłem się nad wami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kozak




Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 204
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:40, 19 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, stało się tak, jak przypuszczałem wcześniej:

Prawdziwy napisał:

ty widocznie po prostu chcesz mieć ostatnie – choćby najgłupsze i najniedorzeczniejsze – słowo w tej dyskusji. Popatrz na materiał dowodowy na dwóch stronach, jaki z Kiaorą zgromadziliśmy. Tylko głupiec albo ślepiec przeoczy słonia w menażerii.


To znaczy, że tylko żydzi mają zakaz stawiania posągów? Katoli, jako nieświadomych sługusów szatana – nierządnicy babilonu na siedmiu wzgórzach Rzymu oraz oriona ten zakaz już nie dotyczy? Tak jak szabatu i pozostałych Bożych Przykazań, olanych przez oriona oraz wszystkich jemu podobnych ?

orion napisał:
Proszę o pokazanie w Nowym Przymierzu wersetu, który wyraźnie mówi - Będziesz obchodził sabat!


Wskażę, jeśli wskażesz wyraźne zakazy (mogą być też nakazy) dotyczące jakoby nieobowiązujących Ciebie pozostałych pięciu Przykazań:
np. będziesz stawiać posągi albowiem mówiono wam niegdyś „nie będziesz stawiał posągów i obrazów” a ja wam mówię ….

Albo, mówili wam zgodnie z prawem mojżeszowym: „pamiętaj byś czcił sabat” a ja wam mówię możecie go totalnie olać. Nawet wbrew moim wielokrotnym przykładom i nakazowi mego Ojca….

Pozostałe pominięte przez Ciebie przykazania w przykładach wedle uznania. Ty i tak z dużą dezynwolturą odnosisz się do PISMA ŚWIĘTEGO.
Tylko nie „przykłady” typu:
"Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz! Każdy z was będzie szanował matkę i ojca i będzie zachowywał moje szabaty. Kapł. 19: 1-3
A ty na to: „A może 5te też nie obowiązuje bo skoro szabat już też nie… A to jest przecież ze Starego Testamentu”

orion napisał:
Tyle postów, linków, piany toczonej... i wszystko to na marne. Tyle doktoratów, fakultetów, przywilejów [przywilejów?!?!?!?], filmów, witryn, proroków nawiedzonych [KOGO ? NAWIEDZONY FAŁSZYWY PROROKU ?] ale to wszystko jest tragiczne!!!


Faktycznie - tragiczne. Orion jako szczęśliwy posiadacz małej matury, doktoratu oczywiście nie posiada, lecz nawet, jak wielu dziś jemu podobnych, zaślepiony własną doktryną, powinien umieć czytać : to, czego on do dziś nie potrafi zrozumieć, inni rozumieją już od dawna.
Cytat z Mateusza którym tak się podniecasz o bogatym młodzieńcu jest delikatnie mówiąc niedorzeczny… Powinieneś przeczytać całą, jeżeli nie Biblię to chociaż Księgę Mateusza, gdzie Chrystus w rozmowie z faryzeuszami mówi o dwóch przykazaniach streszczających w sobie dekalog, którym tak się brzydzisz, dodając jeszcze, że w tych dwóch streszcza się również – oprócz dekalogu – również „całe prawo i prorocy”, ale nie implikuje to pomijania jakiegokolwiek przykazania !!!
Absurdalny dogmatyzm trzymania się wyrwanego z kontekstu z całego NT jednego cytatu jest po prostu śmieszny ! Niektóre dzieci są bardziej rozgarnięte od oriona.


Po to jest ST dla chrześcijan, bo Chrystus mówił skrótowo w NT o tym, co wiadome było tylko Żydom, którzy znali Prawo.

„ a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał , wystawiając Go na próbę: Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe? On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy. (Mt 22, 35-40)

Odnośnie pierwszego: (brzmi znajomo ?)
„ Takie są polecenia, prawa i nakazy, których nauczyć was polecił mi Pan, Bóg wasz, abyście je pełnili w ziemi, do której idziecie, by ją posiąść. 2 Będziesz się bał Pana, Boga swego, zachowując wszystkie Jego nakazy i prawa, które ja tobie rozkazuję wypełniać, tobie, twym synom i wnukom po wszystkie dni życia twego, byś długo mógł żyć. 3 Słuchaj, Izraelu, i pilnie tego przestrzegaj, aby ci się dobrze powodziło i abyś się bardzo rozmnożył, jak ci przyrzekł Pan, Bóg ojców twoich, że ci da ziemię opływającą w mleko i miód. 4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym. 5 Będziesz miłował Pana, Boga twojego, z całego swego serca, z całej duszy swojej, ze wszystkich swych sił. 6 Niech pozostaną w twym sercu te słowa, które ja ci dziś nakazuję. 7 Wpoisz je twoim synom, będziesz o nich mówił przebywając w domu, w czasie podróży, kładąc się spać i wstając ze snu. 8 Przywiążesz je do twojej ręki jako znak. Niech one ci będą ozdobą przed oczami. 9 Wypisz je na odrzwiach swojego domu i na twoich bramach” Pwt 6: 1-9.

Odnośnie drugiego: (a to też już gdzieś słyszałeś ?)
„Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj, i wszystkie inne - streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego.” Rz 13:9

„Nie będziesz żywił w sercu nienawiści do brata. Będziesz upominał bliźniego, aby nie zaciągnąć winy z jego powodu. Nie będziesz szukał pomsty, nie będziesz żywił urazy do synów twego ludu, ale będziesz miłował bliźniego jak siebie samego.” Kpł 19:17-18

(Mt 22, 37-40) (Por. Pwt 6, 5; Kpł 19,18 ). Prawa które chrześcijanin winien przestrzegać powinne być wyjaśniane w świetle min. tych cytatów

orion napisał:
Każdy człowiek, który stanie na sądzie przez naszym królem bedzie mógł zaprotestować i słusznie, że w Nowym Przymierzu nie ma nakazu obchodzenia sabatu i dlatego on tego nie obchodził!


Powodzenia na Sądzie Bożym, który czeka nas wszystkich. Życzę Ci, żebyś przejrzał.

Odnośnie końca świata i przykazania by nie bezcześcić sabatu nawet w obliczu zagłady i ucieczki z okupowanej w niedalekiej przyszłości Jerozolimy, tuż przed koronacją Antychrysta w jerozolimskiej świątyni Salomona:

A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: 'Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?' [...] A módlcie się, żeby ucieczka wasza nie wypadła w zimie albo w szabat. 21 Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i nigdy nie będzie. 22 Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony” Mateusza 24: 20-22
właśnie z uwagi na przykazanie nie odbywania podróży w dzień Szabatu. Najwyraźniej było bardzo istotne, aby nie złamać tego przykazania nawet w obliczu śmiertelnego zagrożenia, kiedy to nagle będzie trzeba opuścić miasto. Z tego powodu uczniowie mieli wręcz modlić się o to, aby do tego nie doszło w tym świętym dniu.
Chrystus jak i Paweł przestrzegali szabatu. Paweł nawet wobec Greków, nie tylko Żydów :
Paweł według swego zwyczaju wszedł do nich i przez trzy szabaty rozprawiał z nimi.” Dzieje 17:2
A tak pozostaje jeszcze odpocznienie dla ludu Bożego; kto bowiem wszedł do odpocznienia jego, ten sam odpoczął od dzieł swoich, jak Bóg od swoich. Starajmy się tedy usilnie wejść do owego odpocznienia, aby nikt nie upadł, idąc za tym przykładem nieposłuszeństwa.” (Hebr. 4: 9-11)
Fakt, że jeszcze nie weszliśmy do tego odpocznienia wskazuje na to, że Szabat jest cieniem rzeczy przyszłych (Kol. 2:17). A zatem jeżeli pilnie oczekujemy nadejścia Bożego dnia odpocznienia i usilnie pragniemy do niego wejść – to obchodzenie jego namiastki powinno sprawiać nam wielką radość, jako przedsmak pełni szczęścia.
Przygotowania do cotygodniowego Szabatu oddają klimat oczekiwania na nadejście Wielkiego Dnia Odpoczynku Bożego. Taka właśnie jest rola Szabatu. Wyobraź sobie, że Szabat to Twój dzień Zbawienia, dzień w którym Najwyższy wyzwoli Cię z niewoli tego świata. Przygotowujesz się skrupulatnie do tego dnia cały tydzień (w szerszym kontekście jest to całe życie), dbając o najmniejszy szczegół uświęcenia tego dnia. Trzeba wykonać swoje tygodniowe obowiązki w ciągu sześciu dni, aby Szabat móc poświęcić tylko Bogu. W tym dniu nie jesteś niewolnikiem i nie wykonujesz żadnej pracy (chyba, że chcesz nim być z własnej woli). Odpoczynek nie jest ciężarem, czy obowiązkiem, ale radością. Tak właśnie czynią Żydzi, nazywając ten dzień Królową. W tym szczególnym dniu spożywa się najlepsze potrawy ze świątecznej zastawy, nosi się odświętny strój, a dom jest wysprzątany jak na przybycie znamienitej osobistości.
Niektórzy twierdzą, że Chrystus uzdrawiając w Szabat pokazał, że można w tym dniu wykonywać różne prace, w związku z czym Szabat przestał obowiązywać.
A do nich rzekł: Czy wolno w sabat dobrze czynić, czy źle czynić, życie zachować czy zabić? A oni milczeli” (Marka 3:4).
Chrystus nie umniejszył tu znaczenia Szabatu jako szczególnego dnia, a wręcz podkreślił, że właśnie w tym dniu należy dobrze czynić.
A zatem wolno w sabat dobrze czynić” (Mat. 12:12 )
Zatem nasz Mistrz tymi dobrymi uczynkami wcale nie łamał Szabatu. Jeżeli o Jezusie napisano: „On grzechu nie popełnił” (1 Piotra 2:22), to jest oczywiste, że nie złamał On najmniejszego przykazania zawartego w Prawie (Mat. 5:17-18 ), a tym bardziej jednego z fundamentalnych przykazań o przestrzeganiu Szabatu.
Inni uważają, iż Jezus zniósł Szabat tymi słowami:
Albowiem Syn Człowieczy jest Panem sabatu” (Mat. 12:8 ).
Jednak, czy można mówić, że jest się panem czegoś, co straciło moc prawną? Czy możesz powiedzieć, że jesteś panem domu, który właśnie sprzedałeś?
Oto kilka proroczych zapowiedzi, dla tych którzy czczą lub zamierzają czcić ten święty dzień ustanowiony przez samego Boga:
„Bo jak nowe niebo i nowa ziemia, które Ja stworzę, ostaną się przede mną - mówi Pan - tak ostoi się wasze potomstwo i wasze imię. I będzie tak, że w każdy nów i w każdy sabat przychodzić będzie każdy człowiek, aby mi oddać pokłon - mówi Pan.” (Izaj. 66:23-23)
Cudzoziemców zaś, którzy przystali do Pana, aby mu służyć i aby miłować imię Pana, być jego sługami, wszystkich, którzy przestrzegają sabatu, nie bezczeszcząc go, i trzymają się mojego przymierza, wprowadzę na moją świętą górę i sprawię im radość w moim domu modlitwy. Ich całopalenia i ich rzeźne ofiary będą mi miłe na moim ołtarzu, gdyż mój dom będzie zwany domem modlitwy dla wszystkich ludów. Tak mówi Wszechmocny, Pan, który zgromadza rozproszonych Izraela: Jeszcze zgromadzę do niego innych poza tymi, którzy są już zgromadzeni.” (Izaj. 56: 6-8 )
Były przy tym niewiasty, które z Nim przyszły z Galilei. Obejrzały grób i w jaki sposób zostało złożone ciało Jezusa. Po powrocie przygotowały wonności i olejki; lecz zgodnie z przykazaniem zachowały spoczynek szabatu." Łuk. 23; 50-56
"W pierwszy dzień tygodnia (w niedzielę) poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa." Łuk. 24; 1-3
"Po upływie szabatu, o świcie pierwszego dnia tygodnia przyszła Maria Magdalena i druga Maria obejrzeć grób." Mat. 28; 1
"A pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu." Jan. 20; 1
"A co szabat rozprawiał w synagodze i przekonywał tak Żydów, jak i Greków." Dz. Ap. 18; 4
"A zatem pozostaje odpoczynek szabatu dla ludu Bożego." Hebr 4; 9

Pierdoły idoli moońka i mitomanię oriona bezlitośnie tratuje Słowo Boże:

Szabat w Pismach Greckich (NT)
Mat. 12:1-12, 24:20, 28:1
Marka 1:21, 2:23-28, 3:2-4, 6:2, 15:42, 16:1
Łuk. 4:16, 4:31, 6:1-9, 13:10-16, 23:54-56
Jana 5:9-18, 7:22-23, 9:14-16, 19:31
Dzieje 1:12, 13:14, 13:27, 13:42-44, 15:21, 16:13, 17:2, 18:4,
Kol. 1:16-17
Hebr. 4:4-9
Jezus a Szabat
Mat. 12:1-8, 12:10-12, 24:20
Marka 1:21, 2:23-28, 3:2-4, 6:2
Łuk. 4:16, 4:31, 6:1-9, 13:10-16
Jana 5:9-18. 7:22-23, 9:14-16
Chrześcijanie a Szabat
Łuk. 23:56,
Dzieje 13:14, 13:42-44, 16:13, 17:2, 18:4

orion napisał:
Kiedy nieobrzezani poganie poznawali Pana, powstał podobny problem i zaszła potrzeba wyjasnienia, czy Stare Przymierze p[owinno być stosowane wraz z sabatem i obrzezaniem, czy też nie.

Odpowiedź była jasna i przejrzysta.


Zaiste, ale jak widać nie dla wszystkich

SPECJALNIE DLA ERYDANA I ORIONA

http://www.mesjasz.info/content/szabat

http://tylkobiblia.dekalog.pl/biblia/szabat.htm

http://tylkobiblia.dekalog.pl/artykuly/solis.htm

Inna kwestia, że nagroda znalezienia w Biblii jednego wersu odnośnie konieczności czczenia niedzieli nadal obowiązuje
Znienawidzona prawda o sabacie


A propos: dziś "święto krwawej królowej niebios Ishtar" na dodatek w niedzielę. "Nasz ukochany papa" został wybrany (na stolicę tego, który się 3 razy wyparł Chrystusa) właśnie 19 kwietnia 2005 r. Największe rytualne rzezie miały miejsce tego dnia w naszej sympatycznej historii, o których tu: viewtopic.php?p=85411&highlight=#85411

Cóż ciekawego dziś "Pan Tego Świata" szykuje nam ?

P.S. Wiadomość dnia: "Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów"


P.S. 2 I wybaczcie mi ten język powyżej, ale takiego skondensowanego zaślepienia nie jestem w stanie przyjąć ze spokojem.
_________________
Zajrzyj:
http://ruch-adwentu.dekalog.pl/

Jak zdrowo się odżywiać nie krzywdząc zwierząt ani siebie:
http://klinikaemmanuela.dekalog.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:39, 19 Kwi '09   Temat postu: NWO już rządzi - nieznane źródło Prawdy Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Proszę o pokazanie w Nowym Przymierzu wersetu, który wyraźnie mówi - Będziesz obchodził sabat!


Wspomniał w ostatnim swoim poście na ten temat już Prawdziwy, ale dla Ciebie ,,inteligencie'' powtórzę te DWA NAKAZY Z NOWEGO TESTAMENTU DOTYCZĄCE ZACHOWYWANIA PRZEZ CHRZEŚCIJAN SABTU:

„A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: 'Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?' [...] A módlcie się, żeby ucieczka wasza nie wypadła w zimie albo w szabat. 21 Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i nigdy nie będzie. 22 Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony” Mateusza 24: 20-22

I drugi tekst: Ważność zachowywania siódmego dnia tygodnia w Nowym Przymierzu jest podkreślona bardzo wyraźnie w Hbr 4,9. Ponadto słowo: "Jego" (hbr 4,10) określa ten szczególny Boży charakter odpoczynku (odpoczenienia), który charakteryzuje się zaprzestaniem pracy, a odpocznienie to wcale nie oznacza bezgrzesznego życia.

"10. Kto bowiem wszedł do Jego odpoczynku, odpocznie po swych czynach, jak Bóg po swoich. (Hbr 4:10) (BT)
"dlatego Bóg na nowo wyznacza pewien dzień - "dzisiaj" - po upływie dłuższego czasu, mówiąc przez Dawida, jak to przedtem zostało powiedziane: Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych. (Hbr 4:7) (BT) 8. "Gdyby bowiem Jozue wprowadził ich do odpoczynku, nie mówiłby potem o innym dniu." 9. "A zatem pozostaje odpoczynek szabatu dla ludu Bożego." 10. Kto bowiem wszedł do Jego odpoczynku, odpocznie po swych czynach, jak Bóg po swoich. (Hbr 4:8-10) (BT) A ponieważ Jozue nie wprowadził ich do odpoczynku, dlatego pozostaje odpoczynek sobotni (hbr 4,9) i obietnica wejścia do odpoczynku Boga (hbr 4,5;4,7)


Cytat:
Co prawda w soboty nie pracuję ale to jeszcze nie oznacza, ze celebruję sabat. W niedziele też nie pracuję ale to nie oznacza, że świetuję święto lucyferiańskie ku czci słońca.

Ja-szua wyraźnie i niezwykle jasno określił co jest potrzebne do zbawienia. O sabacie, jako koniecznej rzeczy nie wspomniał.


Mateusza 24;20 i wiele innych wersetów, w których Jezus wypowiada się o NIEZMIENNEJ WAŻNOŚCI SABATU W KWESTII ZBAWIENIA! Problem polega tylko na tym, że trzeba umieć najpierw CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM (POZIOM KLAS 1-3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ, GDZIE UCZĄ TEJ SZTUKI), KTÓREJ TY ORION NIE POSIADŁEŚ NIESTETY DO DZIŚ, WYPISUJĄC RAZ ZA RAZEM POWYŻSZE BZDURY!

Cytat:
Każdy człowiek, który stanie na sądzie przez naszym królem bedzie mógł zaprotestować i słusznie, że w Nowym Przymierzu nie ma nakazu obchodzenia sabatu i dlatego on tego nie obchodził!


Orion, życzę Ci POWODZENIA, W TYM twoim ,,słusznym'' proteście jaki na SĄDZIE BOŻYM przedłożysz Królowi Wszechświata w kwestii Sabatu! Laughing W tym zdaniu najlepiej wyszła cała Twoja zarówno ,,inteligencja'' i mądrość! Jeszcze raz tylko pogratulować!

Cytat:
I będzie miał rację. Bóg bedąc sprawiedliwy nie może od nas wymagać przestrzegania czegoś, czego nam wyraźnie nie podał.


Chętnie zobaczę wówczas twoją i tobie podobnych miny, gdy zobaczycie wtedy jaką to mieliście rację!


Cytat:
Cytat:
Dzieje 15:28 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. 29 Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!»

Ani słowa o sabacie, ani słowa o obrzezaniu czy... Dekalogu.

Obeszło się bez uczonych w Piśmie oraz prawników! Amen.

Nie wykrzywiajmy prostych dróg Pańskich.


Ani słowa nie ma również tutaj o NIECZYNIENIU SOBIE PODOBIZNY RZEŹBIONEJ PRZEDSTAWIAJĄCEJ POSTAĆ BOGA, CZYLI O DRUGIM PRZYKAZANIU. NIE MA TUTAJ RÓWNIEŻ NIC O TYM BY NIE MIEĆ INNYCH BOGÓW PRZED JAHWE. NIE MA RÓWNIEŻ NIC W TYM TEKŚCIE, BY NIE NADUŻYWAĆ IMIENIA BOŻEGO NADAREMNO, WIĘC SKORO NIC W TYM TEKŚCIE NIE MA O ŻADNYM Z PIERWSZYCH CZTERECH PRZYKAZAŃ BOŻYCH, WIĘC IDĄC DROGĄ TWOJEJ PSEUDO LOGIKI, ZNACZY TO, ŻE ŻADNE Z NICH, A NIE TYLKO SZABAT NIE OBOWIĄZUJĄ JUŻ CHRZEŚCIJAN, WYCHODZI NA TO, ŻE KATOLE, PRAWOSŁAWNI I WSZYSCY IM PODOBNI MAJĄ JAK NAJBARDZIEJ RACJĘ, ŻE STAWIAJĄ SOBIE FIGURY, MODLĄ SIĘ DO NICH I DO OBRAZÓW, ITP.
Człowieku powiem Ci tylko jedno, gdzie Ty byłeś, jak Pan Bóg rozum rozdawał?

Jakiś ,,inteligent'' napisał tutaj również, że KWESTIA SABATU do dziś nie była nigdy w obecnych czasach podniesiona do rangi dyskusji na niwie kwestii państwowej odnocszącej się do całego narodu! Bzdura kompletna!
Kwestia SABATU I NIEDZIELI była podjęta przez KONGRES STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI PÓŁNOCNEJ W 1889 roku! I ustawa ta upadła dopiero po wielkim boju jaki przed komisją senacką zajmującą się pierwszą próbą w historii wprowadzenia jej jako OBOWIĄZUJĄCEJ WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU NA TERYTORIUM CAŁYCH ÓWCZESNYCH STANÓW ZJEDNOCZONYCH, A KTÓRA TO USTAWA PRZEWIDYWAŁA ZA NIEPRZESTRZEGANIE NIEDZIELI WŁAŚNIE JAKO DNIA ŚWIĘTEGO KARY OD WIĘZIENIA DO KARY ŚMIERCI WŁĄCZNIE, wygrał tą batalię JEDEN CZŁOWIEK ALONSO TREVIR JONES w starciu z samym ówczesnym przewodniczącym tejże SENACKIEJ KOMISJI ZAJMUJĄCEJ SIĘ KWESTIĄ NIEDZIELI, A ZARAZEM BĘDĄCYM PRZEWODNICZĄCYM ÓWCZESNEGO SENATU USA, SENATOREM BLAIREM !!! Link do stenogramu z tej batalii zamieściłem w jednym ze wcześniejszych swoich postów na ten temat!

Jeśli zaś chodzi o biblijne święta, to WCALE NIE ZOSTAŁY ONE ZNIESIONE PRZEZ CHRYSTUSA! Jedynym co zostało zniesione przez śmierć Zbawiciela to były wyłącznie ofiary składane w te święta i nie tylko w nie, jako wyraz WIARY W MAJĄCEGO POJAWIĆ SIĘ MESJASZA I JEGO ŚMIERĆ ZA GRZECHY LUDZKOŚCI I TO WSZYSTKO CO ZOSTAŁO ZNIESIONE ODNOŚNIE ŚWIĄT BIBLIJNYCH!
Święta te jak Pascha, czyli chrześcijańska Wielkanoc według KALENDARZA BIBLIJNEGO czyli LUNISOLARNEGO WCIĄŻ POZOSTAJĄ AKTUALNE DLA LUDU BOŻEGO, BO WSKAZUJĄ NA MAJĄCE PRZYJŚĆ DOPIERO KRÓLESTWO BOŻE, WSKAZUJE NA TO WCIĄŻ ŚWIĘTO NAMIOTÓW, INNE ŚWIĘTA WSKAZUJĄ NA NIEBIAŃSKĄ ŚWIĄTYNIĘ, ZABRANIE LUDU BOŻEGO DO NIEBA NA TYSIĄC LAT ITP. Opowiadanie więc IDIOTYZMÓW przez Oriona i jemu podobnych IGNORANTÓW, że Sabat i Święta, które ustanowił dla SWEGO LUDU BÓG, obowiązywały jedynie ŻYDÓW, świadczy jedynie o KOMPLETNYM NIEUCTWIE I IGNORANCJI TAKICH OSOBNIKÓW, A NIE O ICH MĄDROŚCI!

Chrześcijanie w Azji Mniejszej, w tym biskup Polikarp uczeń apostoła Jana do swojej śmierci zachowywał biblijne, a nieżydowskie święta, jak wypisują bzdury o tym różne Oriony i im podobne mądronie, świadczy i potwierdza tylko to, że BIBLIJNY BOŻY ZBÓR, który zawsze stanowił mniejszość w stosunku do ODSTĘPCZEJ WIĘKSZOŚCI, zawsze stał na straży Bożych przykazań i WIARY JEZUSA, a nie nauk FAŁSZYWYCH PROROKÓW wide Orion i spółka!

Źródła historyczne tylko potwierdzają to NIEWYGODNĄ dla różnych Orionów i im podobnych PRAWDĘ, jak chociażby tak książka i to napisana bynajmniej nie stojącego na gruncie czysto biblijnych prawd nieżyjącego już anglikańskiego duchownego Johna Kelly pt. ENCYKLOPEDIA PAPIEŻY, w której Kelly pisze jasno i wyraźnie, uczciwie w przeciwieństwie do różnych Orionów, że CHRZEŚCIJANIE STOJĄCY NA STRAŻY BIBLIJNYCH PRAWD ZACHOWYWALI POMIMO SZALEŃCZYCH WRĘCZ ATAKÓW NA NICH ZARÓWNO SABAT JAK I WSZYSTKIE POZOSTAŁE ŚWIĘTA BIBLIJNE!

Wypisywanie wręcz przez Oriona i jemu podobnych BREDNI pomielonych z BZDURAMI nie zmieni i tak jakby chcieli to widzieć, niewygodnych dla nich PRAWD, które i tak pozostaną jako ŚWIADECTWO PRZECIWKO ICH ŁGARSTWOM I FAŁSZERSTWOM, KTÓRE STOSUJĄ I SPRZEDAJĄ NIEŚWIADOMYM NICZEGO LUDZIOM!

A tu jeszcze coś dla takich jak Orion i spółka o tym, czy PRAWO BOŻE już rzekomo nie obowiązuje chrześcijan!

http://www.dekalog.pl/info/art/odp/index.html

Odpowiedź na list od Brata Luke
http://www.szukamboga.pl/index.php?optio.....Itemid=134

I na koniec jeszcze coś na temat niejakiego Erica Jona Phelpsa, którego radosną twórczością zachwyca się Orion! Osobą tego człowieka zajął się Texe Marrs i wyszły bardzo brzydko pachnące kwiatki na temat tego kim jest w rzeczywistości ten pan, w przeciwieństwie do tego na kogo pozuje wobec naiwnych, zachwyconych jego wąpliwej konduity osoby. Ale o tym w następnym poście!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:50, 19 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z witryny o sabacie... http://www.mesjasz.info/content/szabat

Cytat:
Inny przekład oddaje ten werset tymi słowami: „Niechaj nikt nie odważa się krytykować was czy to z powodu pokarmu i napoju, czy też z powodu święta, nowiu księżyca lub szabatu. To są tylko cienie rzeczy przyszłych, a rzeczywistością jest Ciało Chrystusa.” (Kol. 2:16-17, BP)

Osądzanie, z powodu tych świąt, świadczy o czymś wręcz przeciwnym – ci ludzie je obchodzili, gdyż inaczej nie mogliby stać się obiektem krytyki.

Słowa: „To są” a nie „To były” zgodnie z kontekstem wskazują, iż święta te są nadal aktualne.


http://www.mesjasz.info/%C5%9Bwi%C4%99-b.....5-aktualne

Jeszcze tylko brakuje obrzezania i możemy praktycznie zignorować Nowe Przymierze, ponieważ nadal obowiązuje Stare!? Świątynię też mamy budować? Prawdziwy na kapłana!?

Podałeś werset:

„Nie będziesz żywił w sercu nienawiści do brata. Będziesz upominał bliźniego, aby nie zaciągnąć winy z jego powodu. Nie będziesz szukał pomsty, nie będziesz żywił urazy do synów twego ludu, ale będziesz miłował bliźniego jak siebie samego.” Kpł 19:17-18

Po pierwsze, werset ten dotyczył jedynie Izraelitów. To oni byli dla siebie bliźnimi, członkami Narodu Wybranego. Wrogów Izraelici mieli nienawidzieć, zabijać, jeżeli tego od nich wymagał Bóg. A wymagał podczas podboju Palestyny. Saul za złamanie nakazu Boga i pozostawieniu zwierząt (nie ludzi ale zwierząt) obłożonych Bożą klątwą został przez Boga srogo ukarany za ten postępek.

Tymczasem Ja-szua zmienił owo przykazanie, które wychodzi ponad miłość jedynie do współwyznawców i dał nowe przykazanie o miłości NIEPRZYJACIÓŁ.

Inną rzeczą jest znamienny fakt, że... będziesz miłował bliźniego jak siebie samego" nie jest wymieniony w tzw Dekalogu czyli pierwszych i najważniejszych przykazaniach. Wystepuje jedynie na marginesie dopiero w III Mojżeszowej.

Inne przykazanie - Czarownicy przy życiu nie pozostawisz! Stosować mamy czy nie!? Very Happy

Dalej owa nieszczęsna niedziela.

Nikt nie kwestionuje, że sabat to dzisiejsza sobota. To chyba oczywiste. KRK i cały świat, aby podkreslić, że sabat mają w nosie, ustalili sobie niedzielę. Prawdą jest, że niedziela to nie sabat. Nie ma potrzeby tego kwestionować.

Wróćmy do miłości do bliźniego i miłości do nieprzyjaciół.

Napisałeś:
Cytat:
Pierdoły idoli moońka


Drogi Prawdziwy... gdybyś stosował owo nowe przykazanie, nie używałbyś takiego nieprzyjemnego i wulgarnego języka, zwłaszcza w konkteście tekstów biblijnych.

Jaki pożytek z przestrzegania sabatu skoro połykasz wielbłąda ziejąc nienawiścią do swoich braci!

Ponadto łamiesz następujące przykazanie:

Kolosan 2: 6 Niechaj więc nikt o was nie wydaje sądu co do... szabatu!

Powyższe jest przykaznaniem! Najwyraźniej je łamiesz wydając osąd.

Odnośnie sabatu za czasów Ja-szua i apostołów.

Ja-szua nie mógł powiedzieć nikomu: "Trzymaj się 10 przykazań a reszta jest nieważna".

Gdyby tak powiedział będąc jeszcze pod Zakonem, zgrzeszyłby przeciwko swemu Ojcu, Dawcy Prawa! Nowe przykazania otrzymaliśmy dopiero po jego ofiarnej śmierci, która zniosła Zakon i dała nam nowe przykazania Nowego Przymierza.

Cytat:
Dzieje 15:8 Bóg, który zna serca, zaświadczył na ich korzyść, dając im Ducha Świętego tak samo jak nam. 9 Nie zrobił żadnej różnicy między nami a nimi, oczyszczając przez wiarę ich serca. 10 Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać. 11 Wierzymy przecież, że będziemy zbawieni przez łaskę Pana Jezusa tak samo jak oni».


I dalej...

Cytat:
12 Umilkli wszyscy, a potem słuchali opowiadania Barnaby i Pawła o tym, jak wielkich cudów i znaków dokonał Bóg przez nich wśród pogan.


Poganie zostali przyjęci przez Boga bez znajomości Dekalogu czy celebrowania sabatu. Bóg zsyłał na nich swego Ducha tak jak i na Żydów.

Sabat ani obrzezanie nie były im potrzebne do zbawienia.

Aby sprawę tę jednoznacznie wyjaśnić apostołowie napisali wyraźnie:

Cytat:
28 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. 29 Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!»


Zauważ, że jest także o powstrzymaniu się od ofiar składanych bożkom. W tym swietle jest jasne, że bałwochwalstwo nadal jest grzechem.

Zresztą jest to w wielu miejscach w NT powtórzone.

Nie twierdzę, że Żydów nie obowiązuje sabat! Uważam jedynie na postawie Nowego Przymierza, że chrześcijan nieżydowskich nie obowiązuje obchodzenie sabatu, który był znakiem pomiędzy Izraelitami a Bogiem.

Serdecznie pozdrawiam...
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:20, 19 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdziwy napisał:

Pierdoły idoli moońka i mitomanię oriona bezlitośnie tratuje Słowo Boże:


Tobie i twoim filmowym idolom dedykuję List Ap. Pawła do Galacjan w całości.

"Chrystus wyzwolił nas, abyśmy w tej wolności żyli. Stójcie więc niezachwianie i nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli." Gal.5,v.1.

Podobnie ten fragment Dziejów Ap.:"A gdy to już długo rozpatrywano, wstał Piotr i rzekł do nich: Mężowie bracia, wy wiecie, że Bóg już dawno spośród was mnie wybrał, aby poganie przez usta moje usłyszeli słowa Ewangelii i uwierzyli. Bóg też, który zna serca, przyznał się do nich, dając im Ducha Świętego jak i nam. I nie uczynił żadnej różnicy między nami a nimi, oczyściwszy przez wiarę ich serca. Przeto, teraz, dlaczego wyzywacie Boga, wkładając na kark uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my nie mogliśmy unieść? Wierzymy przecież, że zbawieni będziemy przez łaskę Pana Jezusa, tak samo jak oni." Dz. Ap.16,v.7-11.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


NWO już rządzi - nieznane źródło Prawdy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile