W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Uwaga! Znajdujesz się w jednej z sekcji autorskich forum.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną cenzurę w tym wątku.
Moderatorem tego tematu jest jego założyciel czyli autor pierwszego posta.

Organizujemy się  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
23 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Odsłon: 14674
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1995
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:12, 27 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jordii, bardzo słusznie piszesz w pierwszym temacie. Właśnie tędy droga. Za główny cel jednak postawiłbym jednak rzeczywiste spotkania ludzi z tego forum. Z czasem założenie stowarzyszenia bądź organizacji NGO. Aczkolwiek do tego jest potrzebna osoba naprawdę kompetentna i niewątpliwie byłbym za założycielem tego forum.

Druga sprawa to istota poruszanych tematów. Czyli powinniśmy zająć się na pierwszym planie kodeksem żywieniowym C.A. z tego względu, że jego rzeczywisty plan wprowadzenia jest tuż tuż - końcówka 2009 roku jeśli dobrze pamiętam.

Zjednoczenie: Połączenie sił z innymi "walczącymi z systemem". Na początek przydałby się jakiś ogólny zarys www współpracujących grup.

Zachowanie złotówki i inwestowanie jej przez nas dla nas i u nas. Wtedy recesja może nam nagwizdać, a o wirtualne długi które ma nasze Państwo zwyczajnie olać, tak jak zapewne zaczną robić inne państwa. Będą chcieli odebrać? Proszę bardzo, staniemy im na drodze, ale tutaj trzeba jeszcze trochę globalnej świadomości państw zadłużonych.

Jedno jest pewne, bez lidera daleko nie zajedziemy. Nie da się walczyć z tym co widzimy nie podejmując tego samego oręża, którym walczą nasi przeciwnicy. Ktoś musi nas reprezentować. Są pewne realia przez które nie przeskoczymy typowym buntem, ale istnieją też narzędzia, które możemy skrzętnie wykorzystać.

Nie jestem dobrym menedźerem, więc te myśli wciąż są nieco chaotyczne, ale jakby ktoś urodzony do organizowania za to się zabrał ma moje wsparcie jak i zapewne ludzi tutaj piszących.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:25, 27 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@King Crimson cieszę się, że jesteś z nami! Very Happy

Kodeks żywieniowy - bardzo ważna sprawa, a przeoczyłem. Już dopisałem do listy na 1 pozycję!
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:52, 27 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do atomu, to możesz to rozwinąć, bo nie tyle chodzi o budowę elektrowni atomowych co o odejście od węgla.
W związku z mitem globalnego ocieplenia.
tu masz np. info o projekcie z 2005 roku wybudowania w Polsce elektrowni atomowej, nie tradycyjnej jak we Francji ale specjalnej hybrydy uzyskującej przerabiającej jednocześnie węgiel na ropę metoda gazyfikacji.

viewtopic.php?t=5208&highlight=
To było moje "podanie" rejestracyjne Smile
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:35, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:


Walka trwa. Pomóż!

Od kilkunastu dni trwa głodówka przeciwko uprawom GMO (roślin modyfikowanych genetycznie), rozpoczęta przez dwie rolniczki ekologiczne: Edytę Jaroszewską i Danutę Pilarską.

Głoduje już osiem osób, z tego jedna już od 16 dni.
Protestują przeciwko niekontrolowanym uprawom GMO, zwłaszcza kukurydzy MON 810, oraz powszechnie używanym paszom zawierającym modyfikowane składniki.

Więcej na temat akcji i oraz tego, jak można ją wspomóc (np. wysyłając listy do Premiera),

http://www.obywatel.org.pl/index.php?name=News&file=article&sid=11085
wysyłając listy do premiera , którymi on se podetrze d..ę

Naszła mnie taka refleksja a propos organizowania się arrow gdyby tylko 100 osób z tego forum przyłączyło się do tych 8 ...sprawa nabrałaby innego wymiaru czyż nie?

Jednak ja nie wierzę w organizowanie się osób....!
Mimo,że dałam temu tematowi 5 Smile ...to przez nadzieję...(pewnie niebawem z tego wyrosnę)
No cóż- nadzieją matka głupich...
Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:33, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca z wilkami
Cytat:

Naszła mnie taka refleksja a propos organizowania się arrow gdyby tylko 100 osób z tego forum przyłączyło się do tych 8 ...sprawa nabrałaby innego wymiaru czyż nie?

Jednak ja nie wierzę w organizowanie się osób....!
Mimo,że dałam temu tematowi 5 Smile ...to przez nadzieję...(pewnie niebawem z tego wyrosnę)
No cóż- nadzieją matka głupich...


Nawet gdyby 1000 osob z tego forum sie przylaczylo to najwyzej stracily by na wadze.
To nie jest wlasciwy sposob na walke z systemem.

To kwestja czasu i owce sie wkurza. Szkoda tylko ze energia bedzie marnowana na protesty, glodowki itd.
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:38, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

scare11 napisał:
Cytat:
Zreszta latwiej jest dokonac tej przemiany w duzej skali niz w malej.

o taa.. najlepiej przez jakąś partię z tobą na czele. Wink ty chyba nie wiesz, co to jest rewolucja, man... po co ci polityka, mógłbym wiedzieć?



podobny temat viewtopic.php?t=6427
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:52, 28 Mar '09   Temat postu: The 5th European Conference on GMO-Free Regions Odpowiedz z cytatem

hmmm. myślę, że gdyby 1000 osób przyłączyło się do głodówki, to pewien efekt zostałby osiągnięty. Bowiem głodówka, to akt desperacji. 1000 głodujących osób, to nie mogłoby odbić się bez echa.

Niestety, tu muszę się częściowo zgodzić, dla większości osób ten akt jest niewykonalny. Wielu z nas ma rodziny na utrzymaniu, może nawet dało się wkopać w niewolniczy kredyt, który nie pozwoli na wolne w pracy, aby się poświęcić sprawie...Wielu popiera (ze strony, którą wysłała Tańcząca z wilkami, wynika, że petycję podpisało już ponad 20tyś osób), ale możne wspierać w miarę swoich możliwości, myślę, że należy stworzyć i pokazać te możliwości.

Cytat:
The 5th European Conference on GMO-Free Regions will take place in Lucerne (Switzerland) on April 24th and 25th, 2009.

When given the choice, people renounce genetically "enhanced" food. When they are given a say, they choose a form of agriculture that works with nature, and without manipulation.
In Switzerland, we are rightly proud that the population has a democratic say in these important questions. For this reason, it is a particular pleasure for us to host the 5th international Conference of GMO-Free Regions in Europe.
You are cordially invited to join interesting discussions on topics such as:
strategies to facilitate citizen participate in European decision-making
solutions for sustainable agriculture
moratoriums on GMOs in other European countries.
Additionally, you can experience first hand how our movement for GMO-free agriculture is spreading all over Europe.
We look forward to meeting you!


Jeśli tylko mi się uda wyrwać, to zainwestuję w bilet i skoczę do Lucerny. Dam Wam potem znać, czego się dowiedziałem.
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:55, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rep
Cytat:

Nawet gdyby 1000 osob z tego forum sie przylaczylo to najwyzej stracily by na wadze.
To nie jest wlasciwy sposob na walke z systemem.

To kwestja czasu i owce sie wkurza. Szkoda tylko ze energia bedzie marnowana na protesty, glodowki itd.


Hmm, mam inne zdanie.
8 osób na całe 40 milinów ...wydaję się ,że sprawa GMO , a co za tym idzie C.A obchodzi tylko te 8 osób przecież większość osób w Polsce nawet nie ma zielonego pojęcia ,że teraz takli protest się odbywa!
Dlaczego?
ponieważ to tylko 8 osób gdyby było 100 głodujących to odbiłoby się to na 100 procent w mainstreamowych mediach i nie dość ,że media podałby tą wiadomość to więcej ... takie postępowanie 100 osób dałoby do myślenia obywatelom tego kraju nad problemem GMO , a przy ''Twoich'' 1000 osób to myślę informacja doszłaby nawet do ogólno-światowych mediów!

A co plakatami i podpisami chcecie walczyć ?

i podnosić świadomość ludzi? STOP GMO itp.?
Takie działanie ---> nie będzie na językach polskiego społeczeństwa, ani tez nie zawiera terapii szokowej. I jest to proces powolny plakaty itd.
Tu trzeba działać!
Ale kto tam myśli o działaniu w dzisiejszych czasach...

Dla mnie takie działanie nie da efektu...oprócz tego ,że 20 osób zapisze się na forum prawda2.info Laughing po czym osobnik założy wątek pt. ...organizujmy się , zmasowany atak, wykrzyczmy naszą prawdę, stowarzyszenie anty NWO itp....czyli tematów których robi się już dziesiątki na tym forum...a według mnie kwalifikują się one do nowo powstałego działu czyli ...pierdolnii ulubionego naszego zajęcia Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:12, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Wszystko wskazuje na to, że Pan Janusz Korwin Mikke zdecydował się kandydować do euro-parlamentu. W tym celu zamierza reaktywować “Platformę Janusza Korwin Mikke”.

Głównym celem startu w wyborach ma być chęć wykorzystania czasu antenowego na krytyką UE oraz - oczywiście - próba wpłynięcia na wyniki.



No wlasnie to jest wykorzystanie systemu do osiagniecia wlasnego celu.
WYSTARCZY ZAREJESTROWAC KOMITET WYBORCZY I MIEC DOSTEP DO DARMOWEGO CZASU ANTENOWEGO.

Co jest madrzejsze i skuteczniejsze - glodowka czy to ?
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:27, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rep
Cytat:
Co jest madrzejsze i skuteczniejsze - glodowka czy to ?


taka tam klasyfikacja...
Co jest mądrzejsze i skuteczniejsze...
A moja klasyfikacja brzmi:
TU i TERAZ co możemy zrobić czyli w jaki sposób działać powtarzam działać aktywnie , TU i TERAZ , a nie dopiero kiedy będę musiała wsadzać szczękę na noc do szklanki.

Jeśli ludzie na forum nie potrafią się zorganizować w prostych działaniach to jak można oczekiwać ,że zorganizują się pod względem wprowadzenia ,,skomplikowanych'' novum ustawowych?

JKM zapewne idzie tam dla kasy.
Opinia publiczna ma dosyć jego osoby i jego wywodów i on dobrze zapewne o tym wie.
Gdyby mu zależało nie sabotażował by tak własnej partii w ostatnich wyborach!

Krytyka UE , niech lepiej pomyślą co w zamian a nie krytyka , krytykować(czytaj pi....ć) to wszyscy potrafią tak jak my na tym forum.
Ale zadziałać, zrobić coś konstruktywnego ...to już nie...za ciężki kaliber.

Zresztą co mnie obchodzi JKM???
JA się pytam co TY i JA np. możemy zrobić TU i TERAZ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:48, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

JA się pytam co TY i JA np. możemy zrobić TU i TERAZ?


Juz pisalem. Trzeba zmienic system.
Aby to skutecznie zrobic (pomijam krwawe i pozorne rewolucje) trzeba wejsc w system i wykorzystac mozliwosci. Jak widac sa mozliwosci. Te mozliwosci pozwola uswiadamoac spoleczenstwo. Uswiadomione spoleczenstwo bedzie wzmacnialo zmiane systemu.
Efekt zmiana systemu.

Tego sie nie osiagnie na zasadzie partyzantki, glodowki, wrogich aktow.
Tego sie nie osiagnie w ciagu kilku dni.
Ale mozna.
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:58, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja propozycja głodówki i organizowania nie miała na celu zmianę systemu (halo?)

Miałoby to za zadanie powtarzam: zwrócenia uwagi społeczeństwa na problem GMO w sposób szybki o wiele szybszy niż pisanie 1000 wątków na forum i 5000 plakatów.

Ale co tu oczekiwać ...działań ... jak nawet nikt nie chce o tym p....rdolić Laughing

Postanowiłam ,że każdy podobny temat typu zmasowany atak , organizowanie się itp.
dostaję ode mnie z góry ocenę jeden !
Za co ?
Za pierdo....lenie.
Ewentualnie , gdyby z takiego wątku urodziło się jakieś konstruktywne działanie to
zmienię ocenę adekwatnie do zaistniałych poczynań.

EDIT:
Rep:
Cytat:

Juz pisalem. Trzeba zmienic system.

Trzeba zmienić system przecież o tym tu każdy wie!

Ja się pytam co możemy zrobić TU I TERAZ?

widzę ,że pytanie to sprawia trudności?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maestro




Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 66
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:00, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Tańcząca z wilkami"]Rep
Cytat:
JA się pytam co TY i JA np. możemy zrobić TU i TERAZ?


Na obecny czas wydaje mi się że najprościej jest w nadchodzących wyborach do EURO-kołchozu dać wotum nieufności dla rządzących i tych którzy już byli to po pierwsze.

Po drugie dobrze by było nakreślić kierunek na kogo głosować czy to ma być Libertas czy ktoś inny.

To jest najprostsze rozwiązanie na dzień dzisiejszy każdy z nas może przecież oddać swój głos, jeśli to będzie głos wspólnie wypracowany to już coś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
scare11




Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:14, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi się wydaję, że powinniśmy zacząć od walki o swoje prawa w zakładach pracy, solidaryzowania się z współpracownikami, tworzenia spółdzielni, działalności antyautorytarnej, strajków, itp. bo to tam spędzamy sporą cześć swojego życia... nie od zmian w parlamencie. a zresztą...
_________________
"Za każdym razem, kiedy nie podejmujesz skrajnych działań zmierzających do położenia kresu niesprawiedliwości, przyczyniasz się do nich poprzez swoją bierność, poprzez posłuszeństwo!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:03, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biorac pod uwage ze:
Cytat:

- WYSTARCZY ZAREJESTROWAC KOMITET WYBORCZY I MIEC DOSTEP DO DARMOWEGO CZASU ANTENOWEGO,

- wybory do PE sa w czerwcu,
- nawet taki Lepper moze zarejestrowac swoja partie,
dostrzegam mozliwosc poszerzenia zasiegu dzialania.
Nie jest przy tym wazne czy sie dostaniemy do PE.
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:33, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a mi się wydaję, że powinniśmy zacząć od...

Parafrazując scare11 i jednocześnie w pełni się zgadzając z Tańczącą z wilkamipowiem tak: A mi się wydaję, że powinniśmy ZACZĄĆ!

@scare11: zgadzam się z Tobą, właśnie jestem w trakcie analizowania przedsiębiorstw, które dają niewyobrażalne prawa swoim pracownikom. Polecam poczytać o brazylijskim Semco, czy szwajcarskiej Trisa AG. Coś mi się wydaje, że to Twoje klimaty (oczywiście mogę się mylić)

@Rep: Partia? To ma swoje wady i zalety. Zalety, to tak jak wspomniałeś, darmowy czas antenowy. Wady? Musisz mieć kompetentych ludzi. Bo jak raz coś spieprzysz, to trudno będzie to odkręcić. A nie spodziewałbym się, że będzie łatwo. Tym bardziej, że występować w publicznie jest o wiele trudniej, niż się wydaje. Jeśli media będą chciały Cię ośmieszyć, a jesteś nieprzygotowanym amatorem, to zgniotą Cię jak robaka. Aczkolwiek Twoja propozycja, to jest konkretną opcją, do rozpatrzenia. Wszystko zależy od ilości chętnych i kompetencji.

@Tańcząca:
Cytat:
Ja się pytam co możemy zrobić TU I TERAZ?
Nie pytaj się tylko proponuj. Jeśli zaproponujesz coś w czym będę mógł uczestniczyć, możesz na mnie liczyć.
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:36, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jordi
Cytat:

Partia? To ma swoje wady i zalety. Zalety, to tak jak wspomniałeś, darmowy czas antenowy. Wady? Musisz mieć kompetentych ludzi. Bo jak raz coś spieprzysz, to trudno będzie to odkręcić. A nie spodziewałbym się, że będzie łatwo. Tym bardziej, że występować w publicznie jest o wiele trudniej, niż się wydaje. Jeśli media będą chciały Cię ośmieszyć, a jesteś nieprzygotowanym amatorem, to zgniotą Cię jak robaka. Aczkolwiek Twoja propozycja, to jest konkretną opcją, do rozpatrzenia. Wszystko zależy od ilości chętnych i kompetencji.


Wszystko ma swoje zalety i wady. Jak sie czlowiek chowa to jest najlatwiej. Wtedy jest dla wszystkich z boku spiskowcem i partyzantem.
Jesli chce sie cos osiagnac to konieczna jest odwaga.
Jesli sie jest czegos przekonanym, ma sie motywacje to powinno byc latwiej niz tym profesjonalnym dziwkom. Wrecz amatorstwo moze byc zaleta w oczach ludzi.
Nie trzeba zaczynac z wszystkim. Opracowuje sie program. Do programu moga wejsc tylko te tematy ktore sa popierane i akceptowane i jest to wysoki poziom poparcia
Ja bym byl za stworzeniem partii Demokracja bezposrednia.
Pod ta partia moznaby zrealizowac w przyszlosci rozne cele.
Oczywiscie z glownym celem : Wprowadzenie Demokracji bezpiosredniej w RP
Moznaby zaczac nawet z tylko tym jednym punktem w programie.
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
skrzydlaty




Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 71
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:46, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem tego Forum polega na tym, że ‘przeciętny’ czytasz, czuje się ze swoją wiedzą bezsilny, na ogrom problemów tu ujawnionych. Wynika to z tego, że czytając treści, z którymi się zgadza, czuje się samotny i bezsilny, w tym czytaniu. Paradoksalnie siedząc przy narzędziu (komputerze), które daje jedną z najpotężniejszych możliwości: szybkiego przekazywania informacji.

Ludzie w naszym kraju, ale i chyba w UE, a może i na świecie, przypominają obecnie człowieka, który od lat siedzi niesprawiedliwie w ciężkim więzieniu.
Lata poświęcił najpierw na prawnym wydobyciu się z opresji, ale wszystko było przeciwko niemu. Próbował trzech kolejnych ucieczek, za każdym razem był schwytany i ukarany.
Do jednej z tych ucieczek namówił go kolega rodak zresztą, który opowiadał mu pięknie o wspólnej ucieczce i wzajemnej braterskiej współpracy, ale sowicie opłacony przez strażników papierem z FED, wystawił go ostatecznie.
Najpierw obcięto mu rację żywnościową, a potem kilka palców u kończyn oraz zapowiedziano, że jeśli spróbuje następnym razem spotka go najgorsza rzecz na świecie…
Z tym, że nie będzie to śmierć, bo ona w tych okolicznościach zdaje się łaską.
Zagrożono, że dobiorą się do jego dzieci i wnuków, które póki co szczęśliwie na wolności, chociaż w nędzy.
I teraz przychodzi do niego człowiek w przebraniu więźnia i opowiada o pięknych miejscach
na ziemi i o wolności i … namawia do ucieczki…

Każdy z nas pojedyńczo, nie ma szans.
Skończymy w domach wariatów, więzieniach, zostaniemy wyłapani i zdziesiątkowani i wtedy zapanuje strach
i bedzie po Nas.
Bądźmy kroplami, które tworzą ocean. Niech ktoś spróbuje potem powstrzymać jego napór.
Bądźmy jak waleczne wędrowne mrówki, które realizują swój plan, które pojedyńczo są niczym, można je zniszczyć,
ale niech ktoś spróbuje nie zejść im z drogi, kiedy idą falangą!?

Jesteśmy na początku drogi, a czasu nie ma wiele.

Ludzkość, jest jak pradawny bór, matecznik.
Jest nieprzebyty i różnorodny w swojej istocie.
Jednak rządzi się odwiecznymi prawami i im podlegać powinien..
Są Niezmienne.
A jego egzystencja kołem naturalnych praw się toczy.
Jest w nim początek i koniec, życie i śmierć lecz wszystko służy jednemu.
Nie jest ani dobry, ani zły, tak jak wszystko w nim
Dzięki temu i tylko wtedy ma prawo trwać po wieki...

Ludzie natomiast postanowili wszystko zmienić, wprowadzili swoje zasady,
sprzeczne z odwiecznymi: postanowili wyrównać drzewa, wytrzebili poszycie i wyjałowili ziemię. Las jest chory i drzewa umierają w nim stojąc.
Narosło masę chwastu i szkodniki oblazły gałęzie, bo ludzie wygonili ptaki, owady i zwierzęta.
Jest teraz grupka dobrych ludzi, którzy chcą to naprawić.
Ale czy naprawa jednego drzewa coś zmieni?
Czy naprawa jednej lub dwóch zepsutych rzeczy w tym lesie zmieni cokolwiek?
Ekonomia, gospodarka, medycyna, szkolnictwo etc...czyż nie są to pojedyncze drzewa zaledwie?
Samo wypędzenie szkodników też nie wystarczy...
Trzeba sięgnąć do prapoczątku...zdrowych zasad działania tego ekosystemu.

Należy być Sprawnym i Silnym, pełnym Wiary i Nadziei.
Mówić Prawdę i tylko Prawdę oraz przekazywać ją całym sobą.
Ci którzy się na to zdecydują niech wiedzą, że wchodzą na
najniebezpieczniejszą ze ścieżek w swoim życiu.
Pamiętajcie, że ludzie Nie lubią, jak im się mówi Prawdę.
Nie nawidzą tych, którzy to czynią.
Ponieważ prawda niszczy miraż, w którym żyją i zmusza do
wzięcia życia we własne ręce. Zmusza do niewygodnego działania, a ludzie leniwi są
i wygodni
Życie w Prawdzie nie pozwala na wygodne wymówki: 'robię to i to bo nie mam wyjścia'.
Pamiętajcie ludzie dezawuują, tych którzy chcą im przekazać Prawdę.
Nierozumiejąc ich - w najlepszym przypadku spychają ich na margines, jako ekscentryków i dziwaków,
w najgorszym - Zabijają!!
Czy jesteście na to gotowi?
Tylko tacy ludzie mają szanse dojść do celu, o którym tu rozmawiamy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:19, 03 Kwi '09   Temat postu: strona www Odpowiedz z cytatem

Przez ostatnich kilka dni zastanawiałem się jak osiągnąć postawiony w pierwszym poście cel. Wynik moich wypocin znajduje się na głównej stronie, którą uaktualniam o poniższy tekst:

Cytat:
Jak to zrobić?
Stwórzmy stronę internetową, która służyłaby wszystkim jako
- główne źródło informacji wszelkiego rodzaju inicjatyw społecznych
- aby możnabyło tam promować te inicjatywy. Pomóc zwłaszcza tym, które godzą w interesy elit i tym samym są przez nie skutecznie zwalczane
- niech będzie to swego rodzaju obszerna baza danych, miejsce promocji inicjatyw ludzi aktywnych oraz tym którzy chcą pomóc
- bardziej pasywni, czyli ci wszyscy, którzy mieliby podpisywać wszelkiego rodzaju listy mogliby zaabonamować newsletter, który według preferencji abonenta ukazywałby się raz na miesiąc/tydzień/dzień/za każdym razem jak pojawi się jakaś nowa informacja... (Ważne, aby możnabyło również ustawić preferencje regionalne. W ten sposób możnaby wesprzeć inicjatywy lokalne, którym jest bardzo trudno się przebić)

Co/Kto jest potrzebny?
* Webmaster! Ktoś, kto zna się na tworzeniu stron internetowych oraz zabezpieczaniu baz danych. Adresy ludzi, którzy zamówią newsletter muszą być jak najbardziej bezpieczne. Musi to być na 100% pewne.
- domena i host (jakaś dobra łatwa nazwa strony /ogłaszam konkurs na najlepszą nazwę)
* Redaktorzy. Chętni redaktorzy, którzy zbierali by informacje do kupy i pisali newsletter
* Marketing- i Public Relationsteam. Ludzie, którzy nawiązywaliby kontakty z inicjatorami wszelkiego rodzaju akcji oraz dbali o marketing

Cel
Jeśli uda nam się zebrać odpowiednią ilość chętnych osób, to jesteśmy w stanie sprawnie wysyłać petycje i organizować referenda. Dajmy na to, że zbierze się 1mln abonentów, którzy chcą otrzymywać informacje o inicjatywach społecznych i dajmy na to w przypadku jakiejś inicjatywy połowa z nich opowie się za jakąś inicjatywą, to będziemy w stanie zwołać nawet referendum!


Tym wszystkim, którzy zaczynają wątpić w tę inicjatywę, dedykuję słowa Randy'ego Pausch'a.



"Ceglane mury stoją przed nami z jednego powodu: pozwalają nam sprawdzić jak bardzą pragniemy osiągnąć nasze cele" [moje wolne tłumaczenie, dla słabiej radzących sobie z angielskim]

_________________
Opinia publiczna jest dla nich przeszkodą
www.demokracjabezposrednia.org
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
skrzydlaty




Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 71
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:14, 03 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Super, że jest chęć działania.
Mam zatem propozycję.
Jest w sieci blog, który jako chyba jedyny rzeczowo i konkretnie podchodzi do tematu kryzysu (podejmujac próbę
wyjaśnienia zjawiska w oparciu o przeciekajace fakty). Kryzys stał się przyczynkiem do podjęcia próby dokonania zmiany w zakresie politycznym, ekonomicznym i mentalnym.

Dlatego proponuję poczytać, to co Tomasz Urbaś stworzył na swoim blogu. Dodam, że jest tam skupionych mnóstwo osób zasobnych w wiedzę i zdrowe podejscie do życia.
Aktualnie ruszył portal Ruchu oddolnego, który pan Tomasz podjął się zainicjować.

Moim zdaniem nie pozostaje nic lepszego, jak połączyć siły.
Tylko wspólne działanie ludzi o różnej wiedzy, umiejętności i doświadczeniu, którym przyświeca wspólny cel
radykalych zmian, może przynieść porządaną zmianę.

Ze szczerego serca polecam zapoznać się z dotychczasowymi artykułami obejmującymi analizę
sytuacji makroekonomicznej świata, UE i RP.
blog:
http://urbas.blog.onet.pl/2,ID371597591,DA2009-04-03,index.html
portal Ruchu:
http://www.ruch.org.pl/

Co wy na to??
Proponuję skupić się przede wszystkim na tym co nas łączy.
O tym co nas dzieli będą przypominać nam twórcy NWO.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:36, 03 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jordii

temat portalu juz tu padał a razi przycichł.
viewtopic.php?t=5970&postdays=0&postorder=asc&start=50

Wybory w czerwcu zaczną skupiać uwagę ludzi, ok możemy szukać koś kogo wesprzemy,
ale równocześnie, możemy promować demokracje bezpośrednią .

Np. naklejka na plakacie wyborczym:

Uważasz że on wie lepiej co jest dla Ciebie dobre?
Sam o tym decyduj demokracjabezpośrednia.org!!

Demokracja jest zbyt cenna by oddawać ją im,
weź władze w swoje ręce demokracjabezpośrednia.org!

czy ostrzej,
Nasze elity zginęły w powstaniu, nie oddawał władzy odpadom
zacznij sam rządzić demokracjabezpośrednia.org!

i takich tekstów można naprodukować mnóstwo.
jedna dobra nocka i pół miasta okleisz.

Koszt naprawdę nie wielki bo zwykła kserówka wystarczmy,

szybki przykład


tu co kiedyś pisałem na temat portalu
Cytat:

Tylko tak sobie myślę może po prostu stworzylibyśmy portal typu onet/wp/interia

fakt będzie początkowo uboższy - ale jeśli dozwolone było by umieszczanie artykułów przez użytkowników
bardzo szybko się zapełni.

Widzę że chcecie stworzyć portal nakierowany pod konkretne działania, walka z nwo, antyglobalizm, antyGMO itp.
Raczej nie ma sensu by każdy ciągną w swoją stronę, tylko stwórzmy sobie własne alternatywne medium.
Nie zasadzie konkurencji, odnoszenia się porównywania - tylko uznajmy że tamte nie istnieją.

Proponuje takie cele

1. Umożliwienie dostępu do wszelkiej dostępnej informacji.
2. Nałożenie na użytkowników odpowiedzialności na to co piszą,
3. Wypracowanie mechanizmów pozwalających ochronić użytkownika, przed konsekwencjami umieszczenia materiałów kontrowersyjnych.
4. Oddanie użytkownikom prawa do oceniania wiarygodności materiału.

_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:56, 03 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jordi
Nie zebym zamierzal Cie hamowac lub demotywowac.

Ale uwazam ze nie nalezy sie rozdrobniac.
Raczej koncentrowac.

Jak dla mnie Demokracja bezposrednia jest wystarczajacym srodkiem do realizacji przeroznych inicjatyw.

Angazowanie sie w wiele inicjatyw bardziej oslabia koncentracje niz pomaga.
Nowa strona na ktorej beda wymienione wszystkie inicjatywy i ruchy nie wniesie wiecej niz specyficzne zrodlo wiadomosci.
Na prawda2.info mozna zrobic taki temat. Nawet Ty mozesz go poprowadzic. Tam sie bedzie listowac wszystkie inicjatywy bez dyskusji.

ya
Widze ze masz talent do hasel.
Wlasnie jest temat - zadanie do zrobienia. Trzeba skomponowac ulotke dla Demokracji bezposredniej.
Sproboj cos wymyslec.

Pomysl nalepki jest fajny tylko trzeba by to przemyslec, uzgodnic i przeglosowac w naszym stowarzyszeniu. Trzeba bedzie szczegolnie uwazac na to by nie zlamac jakiegos prawa. Ktos moglby sie wkurzyc jesli centralnie zakleiloby sie mu twarz na jego plakacie.
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:14, 03 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok pomyśle nad ulotką
przy okazji znalazłem świetny tekst o demokracjibezpośredniej, z 1997 roku
http://archiwum.wiz.pl/1997/97033300.asp
zastanawiam się czy moderator albo ktoś z demokracjabezpośrednia.org
nie powinien napisać do autora zaproszenia do współpracy.

sory mały offtop, ale musiałem
małe stowarzyszenie wierzące w demokracje bezpośrednia
http://blog.sejmisja.pl/
w sumie było ok, do momentu w którym nie zobaczyłem bufetowej na pierwszej stronie,
a w jednym z proponowanych linków: http://www.polskamlodych.pl/
Uczestniczyliśmy w Forum The New Media/New Democracy
W dniach 19-20 marca 2009 r., w Fabryce Trzciny w Warszawie miała miejsce konferencja: „The New Media/New Democracy Forum“, zorganizowana przez Ambasadę Amerykańską. Uczestnicy pięciu paneli dyskusyjnych omawiali sposoby wykorzystania nowych mediów dla poszerzania demokracji we współczesnym świecie.


co jak co ale nowe media amerykańskie bardzo lubią promować demokracje na świecie,
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 03 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@skrzydlaty: dzięki za link. Jeszcze wszystkiego nie przeczytałem, ale wydaje mi się tam bardzo sensownie i merytorycznie na poziomie. Jesteś tam stałym bywalcem, napisz bezpośrednio do tomasza urbasia i zapytaj się co myśli o naszym projekcie. Im więcej osób się przyłączy tym lepiej.

@ya: cytując ruskich powiem, ze Twoj pomysl jest zajebizzzzz... Smile. bardzo mi się podoba. nie wiedziałem, że jesteś taki kreatywny. Gratulejszyn. (nie przesadzałbym za bardzo z ostrymi hasłami. Należy pamiętać, że jeśli rejestracja się powiedzie, to demokracjabezposrednia.org będzie miała za niedługo osobowość prawną, a co za tym idzie również i odpowiedzialność prawną) Mimo wszystko pomysł super!
- co do tematu nowego portalu, to jeszcze nie wiem jak można by połączyć oba pomysły. Doczytam cały wątek. Zastanowię się...
- dzięki za link. Artykuł jest na prawdę dobry.

@Rep: osobiście wydaje mi się, że tego typu portal, skupiający wszystkie informacje o inicjatywach społecznych i dający ludziom tanią i nie wymagającą nadmiernego wysiłku szansę wsparcia tych inicjatyw własnym podpisem, to jest właśnie dla mnie koncentracja na tym, czym wydaje mi się być demokracja bezpośrednia.
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
scare11




Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:47, 03 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli chodzi o DB to proszę wziąć po uwagę hiszpańską Krajową Konfederację Pracy (CNT) tj. jej zasady i sposób organizacji oraz Hiszpańską Rewolucję z '36 roku.

info:
http://pol.anarchopedia.org/Confederaci%C3%B3n_Nacional_del_Trabajo

praktyka:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rewolucja_hiszpa%C5%84ska_1936_roku
http://pol.anarchopedia.org/index.php/Rewolucja_Hiszpa%C5%84ska_(1936-1939)
_________________
"Za każdym razem, kiedy nie podejmujesz skrajnych działań zmierzających do położenia kresu niesprawiedliwości, przyczyniasz się do nich poprzez swoją bierność, poprzez posłuszeństwo!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Organizujemy się
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile