W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
NWO szczegółowo przewidziane przez Dostojewskiego   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
35 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 42614
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Fiodor Dostojewski:
Poprzez analizę rzeczywistości widzianej wokół niego oraz opisanej w Biblii genialnie przewidział potworną, apokaliptyczną przyszłość
60%
 60%  [ 28 ]
Jest tylko zwykłym pisarzem, jego książki nie posiadają głębszych treści i przypadkowo tak mu się napisało. Nie ma żadnych dowodów na prawdziwość jego antycypacji
21%
 21%  [ 10 ]
Nie lubię Biblii oraz chrześcijan więc pomijam 2 opcje powyżej i jestem na nie wobec ewidentnych faktów
17%
 17%  [ 8 ]
Wszystkich Głosów : 46

Autor Wiadomość
pcl




Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 148
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:31, 01 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
pcl napisał:
Tak przy okazji! Mój Bóg może wszystko!

serio? w takim razie niech mnie pocałuje w dupę. czekam..


Bimi! Wszystko w swoim czasie!
Ja swoje w życiu widziałem i zapewniam, że nic cię nie ominie!
cierpliwości
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkRaven




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 222
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:31, 01 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pcl napisał:
To, co może czysta miłość?
Może, może wywieść!
np. Ja jestem Bogiem, który cię wywiódł z domu niewoli?
Wasza czysta miłość, co nic nie może wywiodła was w pole!

Skąd ta wasza wiedza na temat Boga, co mało może? Smile

Może plagi może zrzucić? Tak!
No to może nie karze! A to pewnie pomyłka:
34:7 - Zachowujący łaskę dla tysięcy, odpuszczający winę, występek i grzech, nie pozostawiający w żadnym razie bez kary, lecz nawiedzający winę ojców na synach i na wnukach do trzeciego i czwartego pokolenia!

Tak, moze i wedlug Biblii to zrobil ... szkoda tylko ze w tych karach nie ma sensu. O ile rozumiem czym zawinil faraon/jego dwor (wiezili i wykorzystywali Izraelitow) o tyle nie pojmuje czym zawinili mieszkancy tego kraju ze plagi ich dziesiatkowaly ... strasznie to milosierne.
To co przeczytalem w Biblii przypomina mi bardziej Voodoo itp. i dalce odbiega od wizerunku jaki probujecie kreowac w umyslach ludzi (nie tylko wy @Prawdziwy/pcl, ogolnie o wyznawcach mowie).
Na kazdym kroku wasz Bog karze wszystkich dookola (chociaz jest niby Bogiem wszystkich ludzi, wierzacych czy nie), winnych czy tez nie ... ba, cale miasta/narody ponosza kare za czyny nielicznych.
Przyklad Sodomy i Gomory chociazby: powiedzcie mi czy niemowlaki ktore tam zginely byly winne (bo nie wierze ze tam nie bylo dzieci i innych niewinnych).
Czym to sie rozni od innych (wedlug was satanistycznych/poganskich) wyznan ? Kazda kultura kreowala Bostwa/panteony ktore ich chronily i karaly wrogow. I tutaj nasuwa mi sie pytanie ktore sa wlasciwe i prawdziwe, a ktore nie ? Wedlug jakich kryteriow przyjac ze to wlasnie ta a nie inna nacja ma racje i ich Bogowie sa wlasciwi ?

Zarzucacie mi ze przywoluje krucjaty krzyzowe czy inkwizycje. Ok, to proponuje zapoznac sie z nowszymi przewinieniami "swietojebliwych niosacych slowo" i reprezentujacych Boga na Ziemi:

Wpiszcie w wyszukiwarke fraze "kościół z piekła rodem"

Po zapoznaniu sie z wynikiem powiedz mi prosto w oczy ze oczerniam bezpodstawnie KK czy wasza wiare. To jest tylko przerazajacy wierzcholek calej gory. To sie dzialo w naszych czasach, na przestrzeni wielu lat.
Wyjasnij mi dlaczego ksieza z udowodnionym odstepstwem od wiary (pedofilia, kradzieze, nieslubne dzieci itp.) nie sa wydalani z kosciola ? Zmieniaja tylko parafie , sa ukrywani i ochraniani.
Glosny przypadek Petza (biskupa czy inszej rangi ksiezulo) ktory molestowal klerykow. Co sie z nim stalo ? Przeszedl niby na emeryture, zostal gleboko ukryty przez "swoich". A co spotkalo jego ofiary ? Zostali wywaleni na zbity pysk z seminarium. Kuriozalne juz bylo jak w jakis czas po tym widzialem go na jakims spedzie w Watykanie w pierwszych rzedach z szeroko rozesmiana geba.

Znajdzcie mi prosze w tych waszych tekstach uzasadnienie tolerancji dla takich zachowan wsrod (zdaje sie) "najblizszej Niebiosom instytucji na Ziemi".

Szczerze to mam wiecej szacunku do "dzikich" z glebokich puszcz Amazonii i ich wiary niz do tej calej machiny Chrzescijanskiej/Islamskiej (te dwie religie nie roznia sie tak bardzo).

Prawda jest taka ze bez wzgledu na wiare kazdy z nas dokonuje w swoim zyciu takich czy innych wyborow, postepuje tak czy inaczej w danej sytuacji. I w wielu przypadkach "bezboznicy"/ateisci/innowiercy maja o wiele wiecej dobra w sobie niz przecietny zagorzaly wyznawca Chrzescijanstwa czy Islamu.

To co glosil Jezus Chrystus bylo proste i wspaniale, jednak na przestrzeni czasu naroslo wokol tego zbyt wiele dogmatow i rozroslo sie w molocha jakim jest Biblia. Mysle ze oryginalny przekaz byl prosty i tresciwy, kazdy przecietny czlowiek by to zrozumial; obecnie potrzebujemy zastepow "badaczy pisma" ktorzy za nas odczytuja to wszystko, a i miedzy soba owi "badacze" sie kloca o interpretacje (rozne odlamy/sekty w obrebie jednej wiary, lub chociazby z podworka forum @Prawdziwy i @pcl).

Spotkalem sie z teoria ze Chrystus byl swego rodzaju szamanem, a swoja wiedze/objawienie otrzymal podczas dluzszego okresu odosobnienia. Dziwne ze podobne praktyki byly znane na calym globie i w kazdej praktycznie kulturze - wybrane osoby praktykowaly posty i odosobnienia w celu kontaktu z Bostwami. Poczawszy od najbardziej prymitywnych szamanow po Budde chociazby - schemat jest ten sam. Jest wiele innych podobienstw w objawieniu Chrystusa i praktykach szamanskich, ale nie bede drazyl dalej ... podaje to tylko jako ciekawostke (kogo to zainteresuje to sam znajdzie materialy na ten temat).

I na koniec:
pcl napisał:
Mam prośbę - czy możecie wyjaśnić o jakim Bogu piszecie i skąd czerpiecie o nim wiedzę?

Bo my tu piszemy o takim Bogu z Biblii.

Ja pisze o Bogu/Bostwach ktore (doslownie) do mnie mowia. Czy taka odpowiedz cie satysfakcjonuje ?

Na pocieszenie czy tez rozweselenie towarzystwa polecam:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:43, 01 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pcl : czerpiecie wiec wiedzę o bogu z satanistycznej ksiazki, winszuję. Jeszcze jedno - oczywiscie na argumenty Dark'a nie odpowiecie, boniby jak to pogodzić z "miłością waszego jahwe", ale gdzies w biblii natknąłem się na fragment że bog karze ojców i dzieci do *trzeciego pokolenia naprzód. Poprawcie mnie jesli się myle i przywołajcie fragment - posmiejemy sie razem z milosierdzia Jahwe - przy okazji - to taka drobnostka - kiedy Wasz Lucyfer przedstawia sie Mojzeszowi - mowi takie o to zdanie - "Jestem który jestem" - a teraz bierzcie do rączek Biblie i znajdzie fragmenty, "znalezli co znalezli" i "poszli dokąd poszli" - prosta dedukacja przetłumaczy Wam ten fragment na "nie Twoja sprawa kim jestem" - zaiste Jahwe to pacan.

I jeszcze jedno : przyjmijmy ze nazywał sie Jezus, był z Nazaretu, Wy go nazywacie Chrystusem, i to jest bluźniercze ;]
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:44, 01 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Każda monstrancja to symbol słońca - czyli Lucyfera, Każdy wizerunek świętego, to głowa na tle.. słonca - symbolu Lucyfera.


Lucyfer to łacińskie określenie planety Wenus, kolego, mylisz kulty solarne z kultem upadłych aniołów

aureole wywodzą się ze sztuki perskiej i greckiej dokąd zawędrowały z buddyzmu, krąg światła oznacza Oświeconego

http://www.spiritandsky.com/images/budda.jpg

zresztą nic dziwnego że niosących-światło w mitologii chrz. zdegradowano do roli demonów

może jeszcze powiesz że Budda to też inkarnacja Lucyfera Laughing

ogólnie niektórym "wiara" w cudzysłowie za mocno na mózg nacisnęła...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:50, 01 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pcl napisał:
Bimi napisał:
pcl napisał:
Tak przy okazji! Mój Bóg może wszystko!

serio? w takim razie niech mnie pocałuje w dupę. czekam..


Bimi! Wszystko w swoim czasie!
Ja swoje w życiu widziałem i zapewniam, że nic cię nie ominie!
cierpliwości

acha. czyli może wszystko... ale dopiero w swoim czasie.
no, to cza było tak od razu - inna gadka Smile znaczy pewnie nie będą mi dane pieszczoty tego typu - ja w przeciwieństwie do twojego wszechmocnego, ze wszystkim co mogę, muszę się zmieścić w ograniczonym czasie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:58, 01 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia napisał:
kiedy Wasz Lucyfer przedstawia sie Mojzeszowi - mowi takie o to zdanie - "Jestem który jestem" - a teraz bierzcie do rączek Biblie i znajdzie fragmenty, "znalezli co znalezli" i "poszli dokąd poszli" - prosta dedukacja przetłumaczy Wam ten fragment na "nie Twoja sprawa kim jestem" - zaiste Jahwe to pacan.


Jehwe to rzecz jasna kananejskie bóstwo burzy Jah, ale zydzi w każdym imieniu dopatrzeć się muszą głębszego znaczenia "jestem który jestem" czyli inaczej "spieprzaj dziadu" przypomina mi katolickie deliberacje wokół jezusowego odburknięcia do maryi "co mnie i tobie kobieto?" którym zwracały się do niego dręczone demony

A tutaj krótka próbka miłości Jhwh:

Cytat:
Jeśli córka kapłana zbezcześci się przez nierząd, to bezcześci swojego ojca. Będzie spalona w ogniu.

Przeklęty będziesz w mieście i przeklęty będziesz na polu. Zaręczysz się z kobietą, a inny mężczyzna będzie z nią obcował.

Zbierz wszystkich naczelników ludu i wbij ich na pal przed Panem w słońcu, a odwróci się płomienny gniew Pana od Izraela.


Orion, zauważyłeś motyw solarny? czyżby twój bóg był lucyferem? Wink

o ofiarach z ludzi pisałem już wcześniej:

Cytat:
"Jeżeli kto poświęci co ze swej własności dla Pana jako 'cherem': człowieka, bydlę albo część gruntu dziedzicznego - to ta rzecz nie będzie sprzedana ani wykupiona. Każde 'cherem' jest rzeczą najświętszą dla Pana. Żaden człowiek, który jest poświęcony dla Pana jako 'cherem', nie może być wykupiony. Musi on być zabity."


Gratulacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:02, 01 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodajmy do tego jeszcze kilka smaczków:

Poniedziałek - MOON-DAY,
środa - WENUS-DAY,
sobota (Wasz święty Sabat pamiętacie?) - SATURN-DAY,
niedziela - SUN-DAY.

No wiec Wasz Lucek, jest z planety Saturn, ma diademy (pierscienie), i generalnie zrywa boki Laughing Z pewnościa też Budda to inkarnacja Lucyfera, wszak tylko niesący światło moze mowic o milosci i współczuciu, to takie patetyczne...Laughing

Voltar: co do Jah'a jeszcze - najpewniej nie dowiemy sie jak to dokładnie było, ale slyszales o teorii madianickiej ? Mowi ona ze poczatkowo Kanaan nie znał Jahwe, czcili wiec inne "pogańskie" bóstwa, kult Jahwe pojawił sie wraz z podróżą, ze tak to nazwę (uciekł z Egiptu bo zabił człowieka), Mojzesza, do Kraju Madianitów, tam JAHWE objawił mu sie po raz pierwszy, zapewne fakt ze poslubił w tym czasie Seforę, córkę kapłana madianickiego jest tu pomijalny;)

YHWH - You Have What Have Wink
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pcl




Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 148
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:16, 01 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Aya Sophia
a kto tak nazwał te dni tygodnia? Smile
pierścienie? brawo! Smile
to jest właśnie twoje pojęcie i może nie dziel się nim z innymi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 01 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PCL :

Jak dla mnie mozesz sie kompromitowac dalej - wszak kompromitujesz w końcu satanizm - swoja wiarę - nalezy zdemaskować satanizm pod postacią chrzescijaństwa - ja sie nie czepiam katolicyzmu bo to jest czyste zło, tajemnica, rytuały, symbole - ale u Was, to wymieszanie swiadectw Jezusa z satanistycznymi naukami o święcie namiotów, sabacie i okultystycznych bzdurach (który raz to juz pisze?) to mniej wiecej coś jak NewAge - kropla prawdy i czar goryszy. Musisz sie wiec wkoncu zdecydowac czy czcisz Jahwe czy Jezusa Laughing

A swoje pojęcie o Bogu racz Wać pan raczej z własnego doswiadczenia i obeserwacji czerpiać a nie z satanistycznych ksiazek.

Na dobitkę, strasznie mi Was chłopy szkoda, powiem tylko ze opluwany przez Was katolicyzm skonstruował to co teraz nazywacie kanonem biblijnym. Dokładnie w ten deseń Wam grają.
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DarkRaven




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 222
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:28, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Aya Sophia
Odnosnie nazw dni tygodnia to spotkalem sie tylko ze sroda Smile
Wikipedia pod haslem "Wodan" napisał:
Od tego imienia pochodzi angielska nazwa środy – "dzień handlu" (Wodan's day - Wednesday).

To twoje tez dosc sensownie wyglada biorac pod uwage fascynacje ludzkosci astrologia i kosmosem.

Ale do rzeczy, popisze sobie dalej o zastrzezeniach i watpliwosciach zwiazanych z Chrzescijanstwem/Katolicyzmem w obecnej formie.

Chrzescijanstwo ? Katolicyzm ? Prawoslawie ? Jehowi ? itd.

Na Wikipedii mozna o tym wszystkim poczytac:
Cytat:
Chrześcijanie wierzą w jeden Kościół powszechny ustanowiony przez Jezusa, jako wspólnotę ludzi wierzących i dążących do zbawienia. Część z nich uważa, że owym Kościołem jest zgromadzenie do którego należą (chrześcijanie ekskluzywni), a inna część, że Kościołem tym jest niewidzialna wspólnota ludzi połączonych wspólną wiarą, należących do różnych wyznań (chrześcijanie inkluzywni). Pierwsze podejście skłania do odmawiania innym wyznaniom prawa do nazywania się chrześcijańskimi oraz prozelityzmu - nawracania innowierców. Drugie skłania do ekumenizmu oraz dostrzegania w innych wyznaniach inspirujących wartości. Ponieważ w ramach chrześcijaństwa funkcjonuje wiele wyznań (denominacji) te wewnętrzne podziały mogą być przez wiernych traktowane jako największa rana współczesnego chrześcijaństwa, ale również jako bogactwo i wartość.

Klasyczny podział dzieli chrześcijaństwo na trzy główne odłamy:

* katolicyzm - obejmujący przede wszystkim Kościół rzymskokatolicki oraz inne wyznania katolickie, w tym mariawityzm, grekokatolicyzm i wyznania starokatolickie,
* prawosławie - do której zaliczamy prawosławie bizantyjskie oraz Kościoły orientalne i asyryjskie,
* protestantyzm - szereg wyznań wywodzących się z XVI-wiecznej Reformacji, wśród których rozróżnia się kościoły ewangelickie, jak luteranizm, kalwinizm i prezbiterianizm, metodyzm, wyznania ewangeliczne, zwane też przebudzeniowymi, jak baptyzm, adwentyzm i kościoły zielonoświątkowe, a także anglikanizm i wyznania episkopalne. Osobną kategorię stanowi unitarianizm. Do kościołów protestanckich zalicza się też najstarsze z nich, jeszcze przedreformacyjne zbory waldensów i husytów, istniejące od czasów średniowiecznych myślicieli: Piotra Waldo i Jana Husa; od tego ostatniego wyłoniła się też Jednota bratři českých ("Bracia Czescy"), która w czasach reformacji przyłączyła się do protestantyzmu.

Ze względu na mnogość istniejących wyznań chrześcijańskich trudno mówić o jednolitym przywództwie wśród chrześcijan.

Dlatego usilnie i czesto stosuje zamiennie Chrzescijanstwo/Katolicyzm bo to zdaje sie najwieksze i najpopularniejsze odlamy.
I za kazdym razem jestem atakowany przez wyznawce jakiejs sekty (tak SEKTY - odlamu ) Chrzescijanskiej ze nie wiem o czym mowie.
Wyznajecie tego samego Boga, glosicie Jego slowo ... roznicie sie tylko niuansami (jedni nie uznaja Marii , inni czegos innego) ale nadal to odlam jednej religii. Tak samo dzielimy wyznawcow Islamu (sa mudzahedini, talibowie itd. - nie jestem przekonany do konca czy dobre przyklady podalem a nie chce mi sie sprawdzac i szukac wiec jesli sie pomylilem wybaczcie; mam jednak nadzieje ze sens zachowalem).


I powtorze sie ponownie na wszelki wypadek: nie neguje osoby Jezusa Chrystusa i jego nauk (mam na mysli to czego nauczal naprawde/pierwotnie) - mam zastrzezenia do tego co soba przedstawia obecnie Chrzescijanstwo/Katolicyzm. Szczerze watpie czy Jezus by sie zgodzil z tym co glosza obecnie te wszystkie sekty.
Jezeli sie przyjrzec to nawet w calej Biblii samych slow Jezusa jest niewiele - reszta to listy miedzy roznego rodzaju wyznawcami itp. Nie wierze ze oryginalny przekaz Jezusa byl tak zagmatwany i wieloznaczny !

Zastrzezen do samej Biblii mam bardzo wiele. Wyobrazcie sobie sytuacje w ktorej poddaje sie konfrontacji czolowych "badaczy pisma" z roznych odlamow: "czystego Chrzescijanina", katolika, swiadka jehowy, zielonoswiatkowca, adwentyste i kogo jeszcze bysmy sobie tam znalezli (mam na mysli osoby naprawde otrzaskane i zorientowane w temacie Biblii). Wszyscy teoretycznie wyznaja to samo, ale jestem na 99% pewny ze skonczyloby sie na rekoczynach .... z takim zapalem by sobie probowali narzucic wlasna interpretacje. [Mi wystarczy polemika @Prawdziwego z @PCL zeby miec choc przyblizony wynik takiej konfrontacji Very Happy ]
Jak to gdzies na tym forum napisal ktorys "niewierny" (Bimi, Adwokat Diabla czy Aya Sophia - bez obrazy panowie o tego "niewiernego"): Biblia obraza moja inteligencje !
Z tym stwierdzeniem trudno sie nie zgodzic, chociaz w rekach sprawnego interpretatora jest to niewatpliwie wspaniale narzedzie manipulacji - tam sa naprawde odpowiedzi na wszystkie pytania.

Bardzo popularne jest straszenie Szatanem/Lucyferem, czesto nazywanym "Panem Klamstwa". Tylko jak rozpoznac zawczasu podstep/klamstwo ? Kto mowi prawde a kto nas zwodzi ? Komu mozemy zaufac ?
Biorac pod uwage ta ceche zla mozna wysnuc wniosek ze faktycznie miliony zostaly juz zwiedzione ... (interpretacje ostatniego zdania pozostawiam kazdemu z osobna).

Ciekawa cecha jest rowniez doszukiwanie sie "satanizmu" w kazdym odmiennym systemie mistyczno-filozoficzno-religijnym. Nawet sami @Prawdziwy i @PCL czesto sie wyzywaja miedzy soba od "satanistow", co jest dosc zaskakujace skoro opieraja sie na tym samym przekazie (Biblia) i w sumie mowia o tym samym.

Innym tropem mozemy pojsc ... imie Boga.
W wiekszosci przypadkow mowimy "Bog" i to ma/musi wystarczyc (tutaj mamy np. muzulmanow z ich slynnym:"Jest tylko jeden Bog a Allach jest jego prorokiem"). Ok, ale sa tacy ktorzy szukaja imienia Boga ... np. Zydzi. Ba , sa tez tacy ktorzy je poznali ... Swiadkowie Jehowy - dla nich Bog to Jahwe (oni nie moga sie mylic ! Sa przeciez w tak zazylych stosunkach z obiektem swego kultu ze znaja Jego imie !). Z tymi ostatnimi co poznali imie Boga jest problem, dziela sie na zwolennikow roznej wymowy: Jahwe / Jehowa. (Jako ciekawostke dodam jeszcze do tego rastafarian z ich "Jah", ale tutaj bazuje juz tylko na "pogloskach" przypadkowo wylapanych w roznych tekstach).
Nie wspomne juz nawet o wyczytanych gdzies w ezoterycznych "ksiegach" 72 imionach Boga (od Jahwe , przez Adonai do bardziej egzotycznych).

Czytalem Biblie 3 razy, opuscilem tylko srodek (Psalmy) i nijak nie moge sie w tym wszystkim polapac. Pewnie bardzo wazne jest zebym napisal ze to byla Biblia od Jehowych - dostalem ja za darmo, niestety KK nie raczyl mnie zaopatrzyc w swoja wersje za darmo; a nie mam tak glebokiej potrzeby zeby kupowac ich wersje. Mam nadzieje ze Jehowi za wiele nie pomieszali w swojej. Mozna powiedziec ze mam ogolny zarys.
Pozatym bazuje na naukach z lekcji religii oraz nabozenstw coniedzielnych w ktorych kiedys sporadycznie uczestniczylem; oraz ogolnego zainteresowania roznymi religiami i kulturami.
Nie studiuje nalogowo Biblii czy innych przekazow, raczej hobbystycznie (z ciekawosci) lubie poczytac o roznych religiach/kulturach i dlatego nie jestem w stanie (a raczej nie chce - kto bedzie dociekliwy sam odnajdzie co trzeba) zasypac odbiorcy masa linkow do filmow/tekstow czy tez cytatami wzorem @Prawdziwego (naprawde szacunek dla ciebie za te posty, jestem za kazdym razem pod wrazeniem).
Zastanawiam sie jednak czy takie YouTube jest odpowiednim nosnikiem informacji na temat religii (nie jestem pewny czy nawet ksiazka nim jest).
Jak to dzialalo "kiedys" ? Przekaz ustny i pielegnowanie tradycji - dzialalo o niebo lepiej w moim mniemaniu i w niektorych przypadkach przetrwalo do dzisiaj w obrebie danej kultury.

Mt 7,15-20

15 Miejcie się na baczności przed fałszywymi prorokami. Oni przychodzą do was w przebraniu owczym, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z cierni lub figi z ostów. 17 Tak właśnie każde dobre drzewo rodzi dobre owoce, a drzewo zagrzybione rodzi owoce zepsute. 18 Nie może dobre drzewo rodzić zepsutych owoców ani drzewo zagrzybione rodzić dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie rodzi dobrego owocu, jest wycinane i wrzucane do ognia. 20 Tak zatem poznacie ich po ich owocach.
Przy tym cytacie zawsze mysle o krucjatach, inkwizycji, krzewieniu wiary wsrod "tubylcow" Nowego Swiata itd. Moze to zboczenie ale naprawde ciezko mi "wyciac z pamieci" te mroczna czesc historii jednej z najwiekszych religii.
O ile sie nie myle Jezus nauczal i dawal inny przyklad - nie stosowal sily, byl gotow poswieci wlasne zycie, wybaczal, nie zional nienawiscia. Watpie wiec czy podobaloby mu sie nawracanie i gloszenie slowa Bozego w takiej formie w jakiej to robiono, gdyby zyl w danym okresie. W podobnym tonie mowil o swoim Bogu/Ojcu, wiec nijak mi pasuje opis biblijnego Stworcy ktory bez skrupulow niszczy cale miasta/narody, czy zsyla jakies plagi/kary. Takie zachowanie pasuje raczej do poganskich Bogow, ktorzy wlasnie tak manifestowali swoja potege/protekcje.
Teoretycznie jak zrozumialem ten milosierny Bog mial nas oceniac po smierci i wtedy decydowac czy zostaniemy ukarani czy tez zostanie nam odpuszczone. Ale ... co ja tam wiem , to tylko takie moje gdybanie.

Watpie czy ktokolwiek jest w stanie odpowiedziec mi czy komukolwiek na rozne pytania/obawy zwiazane z wiara. Pozostaje starac sie zyc jak najlepiej i czekac cierpliwie na to co bedzie po smierci - wtedy wszystko sie rozwiaze i sie przekonamy kto mial racje Smile Jak by nie bylo i tak mamy marne szanse w konfrontacji z potega jakiegokolwiek Bostwa czy Sily Sprawczej (Stworcy).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:39, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choone napisał:
@Orion
Orion, nie odpowiedziałeś na moje pytanie: Skoro Bóg zna przyszłość to czy ja mam wolną wolę?


Zadałem proste pytanie i dostałem taką odpowiedź:

Orion napisał:
Choone

Nie chce mi się z tobą gadać! Laughing

Mam ważniejsze rzeczy na głowie.


Ważniejsze rzeczy niż odpowiedzi na fundamentalne pytania?

Chemicloo napisał:
Skoro nie potraficie dotrzeć gdzie leżą proste kłamstwa jakże chcecie poznawać cuda tego świata?

Ich "poznanie" świata zaczyna się i kończy na czytaniu Bilblii, więc się nie dziw, że przywalą Twoje pytania "bilionem" cytatów udowadniających, że oponenci to zasługujący na boską karę bezbożnicy.

I po kiego w ogóle dyskutować z Prawdziwym, Orionem, Erwinem [ten to Wielepny (od 'wiem lepiej wszystko') wypluwa milion słów na minutę, a nawet dzielenia przez zero zauważyć nie umie] i innymi... Aya, Bimi, Voltar, Adwokat Diabła, że też Wam się jeszcze chce... Szok Wink

PS.
pcl napisał:
Tak przy okazji! Mój Bóg może wszystko!

Proszę, litości... Ludzie już dawno przerabiali kwestię 'Czy Bóg może stworzyć kamień, którego nie może podnieść?"

Ja mam propozycję. Podyskutujmy lepiej o tym czy Lucyfer była kobietą? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:59, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darku :

Cytat:
Jest tylko jeden Bog a Allach jest jego prorokiem


Szahada, islamskie wyznanie wiary - sura I - składa się ono ze słów w języku arabskim, tzn. "Nie ma bóstwa ponad Boga Jedynego, a Mahomet jest jego prorokiem" Wink

Poza tym (oczywiście to nie ważne, ale dla informacji) - Islam podzielił się po śmierci Mahometa na dwa odłamy, - sunnitów i szyitów, pozniej doszły następne jak Charydżyci, Mutazylici, Ismailici, Druzdowie, mistycyzm islamski - Sufizm - itd itd. Wszystko do znalezienia na necie.

Tak, Goldi np utożsamia Satanizm z mniemaniem że człowiek moze byc równy Bogu, co więc z Jezusem ? Ja przyjmuję inną definicję - jest to wogóle cały zestaw rytuałów, czci,. ku temu który KAZAŁ. Założmy że Dobry Bóg i Zły pół-Bóg rywalizują ze sobą. Który z nich pokusi się o władzę nad światem i "wiernymi" wprowadzając kult ?
Który z nich obłoży piękna prawdę, JEDYNĄ - MILOSC w tak bezsensowne zapisy które zgrabnie cytuje Voltar. Psioczycie na NewAge - a sami nie zachowujecie minimum higieny religijnej.

Nie bede sie tez sprzeczał kto z nas jest wierny a kto nie - komu to potrzebne? Wielokrotnie mowilem ze nie wierze w Boga! Wiara jest sprawą co najwyżej intuicji, a tu potrzeba wiedzy. Dlatego chrzescijański (wlasciwie katolicki teolog) - niejaki Irek z Lyonu tak żarliwie niszczył całą tradycję gnostycką, i położył podwaliny pod kanon biblijny (cztery ewangelie). Tak jak mówiłem - drodzy chrzescijanie na tym forum - dokładnie w ten deseń Wam grają.

Pytanie retoryczne brzmi : jesli ktoś ma błędne założenia, to co dopiero później ?
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:18, 03 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to wprost niezwykłe, do jakiego stopnia lucyferianie nienawidzą Boga bez jakiejkolwiek przyczyny. A jakąż ciekawością czytają, cokolwiek nie napiszę w jakimkolwiek temacie. Bimi jest pierwszy aby czytać!

Nie rozśmieszajcie mnie panowie!

Ja osobiście ani fanatyków, ani głupców nie czytam. Jak widzę fanatyka, który jest zupełnie niegroźny i coś tam sobie tam wypisuje, uciekam gdzie pieprz rośnie, ponieważ nie chcę sobie zaprzątać umysłu jakimikolwiek bredniami, jakie ów fanatyk może sobie gdzies tam smarować.

Myślę, że jest to rozsądna postawa i dosyć logiczne podejście? Mam rację?

Na tym forum jest wielka ilość rzeczywiście interesujących tematów!

Spójrzmy na statystyki: forum.html

Wiadomości -2541 tematów i 26955 odpowiedzi.

Terroryzm Władzy - 439 oraz 9766

Religie, wiara, okultyzm - 287 oraz 6183 odpowiedzi.

Czyli religia raczej nie cieszy się wielką popularnością. Jak to możliwe, że
nawet jasnie pan Admin bierze udział w 'dyskusji' z relijnym pomiotem takim jak ja?

Bimi - dyskutujesz z nikim (tzn. ze mną) o niczym? Czyli o Bogu, który według ciebie nie istnieje?

Widzisz mój drogi, jeżeli Bóg nie istnieje a ja jestem zwytkłym kretynem pełnym szaleńczych fantazji, to jak wyglądasz, ty, który w tej gęstwie nie tylko czytasz takiego obłąkańca jak ja, a nawet bierzesz udział w 'dyskusji'


Ale jeżeli jest zupełnie odmiennie i ja piszę Prawdę a wy wszyscy to doskonale wiecie - w jakim świetle to stawia was wszystkich?

Podam przykład. Podałem wam film kilka postów wcześniej. Oto on ponownie:



Film ten jest filmem niezwykłym, który wbrew powszechnym atakom na Biblię oraz Boga, które twierdzą, że Izrael nigdy nie istniał i cała wędrówka Izrael;itów z Egiptu oraz jeho historia to zwykły mit, nie mający żadnego potwierdzenia archeologicznego.

Tymczasem film ten ukazuje setki dowodów na setki tekstów biblijnych i przedstawia dowody archeologiczne na wiele biblijnych wydarzeń, jako zupełnie zgodnych z prawdą. Ukazuje takze jak zwykle ohydne oblicze cenzury syjonistycznej, której działanie jest co najmniej osobliwe.

Kiedy trzeba udowodnić, że Izrael ma prawa do Palestyny, wzmaga się krzyk w Jerozolimie ze przecież jest tyle dowodów na istnienie starozytnego Izraela i wspólczesny Izrael ma więc prawa do ponownego istnienia, a ci fanatyczni Islamiści to takie brzydkie potwory że aż strach.

Kiedy jakiś chrześcijanin przedstawia cokolwiek na potwierdzenie faktów biblijnych, wtedy ta sama sitwa atakuje Biblię twierdząc coś zupełnie odmiennego!

Znacie doskonale angielski i jakoś ani jednego komentarza? Czyli... zgadzacie się z wszystkim, co piszę!?

A może uznajecie zasadę, że milczenie jest złotem? Jak się nie ma niczego do powiedzenia to lepiej milczeć!

Podałem wam link do wielu dowodów na temat zbrodni Egiptu oraz Izraela w starożytności.
W linku jest masa cytatów. http://www.zbawienie.com/oskarzenia_Boga.htm

Najwidoczniej wszyscy się z tym zgadzacie (trudno się nie zgodzić w obliczu faktów!) ponieważ nikt z was niczego nie zakwestionował ani jednym słowem!

Albo jesteście ludźmi na poziomie, na którym mozna cokolwiek dyskutować albo poziom wasz przypomina poziom pięciolatka, który na pytanie, dlaczego się zsiusiał odpowiada, że dzisiaj jest prześliczna pogoda.

Niestety w waszym przypadku milczenie rzeczywiście byłoby złotem.

Prawdziwy

Kolejna tyrada wskazująca na zupełny brak zrozumienia Pisma Świętego. Jak powiedział Ja-szua, miłuj Boga i bliźniego. Miłując bliźniego wskazujesz, że rzeczywiście miłujesz Boga.

Śledząc twe posty nie mozna się oprzeć wrażeniu, że chciałbyś ukazać nam swoją postawą coś zupełnie odwrotnego. Im więcej nienawidzisz bliźniego, tym większa twoja miłość do Boga.

Niemal z każdego twego postu wprost wieje nienawiścią do mnie a nawet padają oskarżenia, że wielbię Szatana.

Otóż szatan jest specjalistą od... oskarżeń. To jego szczególnie znana cecha i twoja postawa ukazuje doskonałe naśladownictwo tego osobnika. Celujesz się w oskarżeniach.

A tematu sabatu oraz obrazu czy posągowi Bestii nadal zupełnie nie rozumiesz i pomimo mojej ostatniej odpowiedzi na twoje powtarzające się pytania zbyłes to zupełnym milczeniem. Zgadzasz się z moimi odpowiedziami? Najwyraźniej tak!

Teraz ja ci zadam kilka pytań!

W Nowym Testamencie jest wiele na temat grzechu. Wymieniane są niemal wszystkie grzechy. Zabójstwo, kłamstwo, nienawiść, cudzołóstwo, swary, zazdrość, kłótnie, sekciarstwo, homoseksualizm, spozywanie krwi i wiele innych.

Łamanie sabatu najwidoczniej nie jest grzechem ponieważ w całym N Testamencie niema ani jednego tekstu, w którym jakikolwiek apostoł napominałby chrześcijan, aby przestali grzeszyć lamaniem sabatu!

Czyżby pierwsi chrześcijanie zawsze wypełniali sabat w sposób doskonały a jedynie wszystkie inne grzechy były napominane?

Nigdzie niema dosłownego tekstu wskazującego na to, że nie przestrzeganie sabatu moze pozbawić kogokolwiek wstępu do Królestwa Bożego czy uzyskania zbawienia.

Nie cytuj mi zdania mówiacego że Jezus powiedział: "Aby ucieczka wasza nie wypadła w sabat."

Jest to proroczy werset nie posiadający jak na razie wystarczającego logicznego wyjaśnienia. Nie wiemy o jakiej ucieczce Jezus mówił, nie wiemy gdzie miano uciekać i dlaczego była potzreba ucieczki. Wielu twierdzi że chodziło o Jerozolimę ale to nie ma sensu.

Tak więc podaj mi, gdzie w NT są jakiekolwiek napomnienia odnośnie łamania sabatu.

To pierwsze pytanie. Drugie to raczej prośba.

Mógłbyć napisać własnymi słowami wyjasnienie, dlaczego niedziela jest znakiem Bestii, kto ową Bestią jest i dlaczego oraz w jaki sposób niedziela jako znak Bestii może komukolwiek zbronić kupna czegokolwiek czy sprzedarzy czegokolwiek.


Nie podawaj żadnych filmów, perelekcji czy audycji 10 godzinnych. Opisz krótko i zwięźle jak ma się znak niedzieli na czole cz na ręce do możliwości kupowania i s przedawania czegokolwiek.

I to by było na tyle...
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DarkRaven




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 222
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:40, 03 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Aya Sophia
Aya Sophia napisał:
Szahada, islamskie wyznanie wiary - sura I - składa się ono ze słów w języku arabskim, tzn. "Nie ma bóstwa ponad Boga Jedynego, a Mahomet jest jego prorokiem" Wink

Poza tym (oczywiście to nie ważne, ale dla informacji) - Islam podzielił się po śmierci Mahometa na dwa odłamy, - sunnitów i szyitów, pozniej doszły następne jak Charydżyci, Mutazylici, Ismailici, Druzdowie, mistycyzm islamski - Sufizm - itd itd. Wszystko do znalezienia na necie.

Racja , dzieki za poprawke. Pisalem na szybko i nie zwrocilem uwagi na kompletne przekrecenie tej "szahady" oraz nie szukalem dokladniej tych sekt/odlamow islamskich. Dawno temu czytalem na temat Islamu i nie zaglebiam sie w ten temat wiecej. Z drugiej strony osobiscie zawsze sie w tym gubie (tak samo jak w hinduizmie/buddyzmie i innych -izmach) z prostej przyczyny - religie przynaleza do danej kultury i sa z nimi nierozerwalnie zwiazane. Chrzescijanstwo poszlo do przodu i zgrabnie "przetlumaczylo" wiele terminow z hebrajskiego (czy jakim tam jezykiem sie porozumiewali) na zrozumialy dla kazdego, dzieki temu latwiej wprowadzac na nowy grunt. Z wspomnianym hinduizmem juz tak nie jest i pomimo tlumaczen zachowano bardzo wiele oryginalnych terminow, ktore dla wielu ludzi z innych kregow kulturowych moga byc/sa problematyczne.

@Orion
Orion napisał:
Kiedy jakiś chrześcijanin przedstawia cokolwiek na potwierdzenie faktów biblijnych, wtedy ta sama sitwa atakuje Biblię twierdząc coś zupełnie odmiennego!

Dziala to tez w druga strone. Jest taka nauka - antropologia, ktora udowadnia ze istnialy inne kultury/religie i pomimo wielu dowodow "naukowych" Chrzescijanin nie przyjmuje do swiadomosci tych rewelacji. Owszem przyjmie ze istnialy, ale to wszystko ... racji im nie przyzna bo w koncu wie lepiej, Biblia mu powie ze to satanisci byli i musi mu to wystarczyc. Czy to ze sa naukowe dowody na istnienie np. kultu bogini Kali czy rytualne ofiary z ludzi u Aztekow ma byc wyznacznikiem prawdziwosci i jedynej slusznej drogi tych kultow ?
Z drugiej strony byly/sa inne sensowne wyznania, jednak podciaga sie je pod szarlatanerie i sekciarstwo.
Jako ciekawostke moge ci powiedziec ze taki np. biblijny potop jest obecny w innych kultach, nie tylko w Biblii.
Potop na wikipedii
Dlatego nie twierdze ze wszystko co napisano w Biblii to bzdury, mam jednak wiele zastrzezen do jej zawartosci i nie sadze zebym przyjal calosc jako wyrocznie.

@Choone
Choone napisał:
I po kiego w ogóle dyskutować z Prawdziwym, Orionem, Erwinem [ten to Wielepny (od 'wiem lepiej wszystko') wypluwa milion słów na minutę, a nawet dzielenia przez zero zauważyć nie umie] i innymi... Aya, Bimi, Voltar, Adwokat Diabła, że też Wam się jeszcze chce... Szok Wink

Nie wiem jak inni ale ja chetnie z nimi podyskutuje, w koncu to jest forum i do tego sluzy. Sa na bierzaco z Biblia i "Slowem Bozym" wiec moze sie pokusza o rozwianie niektorych moich watpliwosci, a nawet jesli nie to lubie poczytac ich "opis swiata".

Choone napisał:
Ja mam propozycję. Podyskutujmy lepiej o tym czy Lucyfer była kobietą? Wink

Ok, mozemy to przedyskutowac Razz Uwazam ze nie, chociaz moze nia byc jesli zechce. Dla fanatycznego wyznawcy jedynej slusznej religii to nawet lepiej zeby byl kobieta, gdyz uzasadniloby to jego nienawisc do plci przeciwnej.
Nie wiem dlaczego ale Chrzescijanstwo i Islam maja gleboko zakorzeniona wrogosc (a moze niechec) do kobiety. O ile prosci tubylcy/poganie nie mieli problemu z zaakceprtowaniem pierwiastka zenskiego, o tyle te dwie wielkie religie maja z tym problem w moim odczuciu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:23, 03 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choone napisał:
I po kiego w ogóle dyskutować...

Chciałem wyrazić podziw dla Waszej cierpliwości Wink , bo: (1) Erwin zmyśla i pisze co mu ślina na język przyniesie, (2) Prawdziwy to ziejący nienawiścią fanatyk i (3) Orion nie chce odpowiadać na fundamentalne pytania np.: "Czy jeśli Bóg zna moją przyszłość, to czy ja mam wolną wolę?".

Bo jeśli zna, to moja przyszłość jest zdeterminowana, a ja nie mam wolnej woli i równie dobrze może mnie już teraz odpowiednio nagrodzić lub ukarać, a moje życie nie ma sensu (w ogóle mógłby mnie osądzić zanim się narodziłem). Jeżeli ja mam wolną wolę, to Bóg nie może znać doskonale przyszłości, a więc nie jest wszechwiedzący (ergo: nie mogą istnieć szczegółowe przewidywania odnośnie ludzkich losów, a to znaczy, że biblijne proroctwa to bajdurzenia mające tysiące interpretacji, które potem się odpowiednio dopasowuje do zaistniałych faktów).

DarkRaven napisał:
Nie wiem dlaczego ale Chrześcijaństwo i Islam maja głęboko zakorzeniona wrogość (a może niechęć) do kobiety. O ile prości tubylcy/poganie nie mieli problemu z zaakceptowaniem pierwiastka żeńskiego, o tyle te dwie wielkie religie maja z tym problem w moim odczuciu


To ja Ci powiem dlaczego... bo Lucyfer była kobietą Wink

Cytat:
Lucyfer - Szatan, diabeł, synonim zła. A przecież jego imię oznacza "Niosącego Światło", oświecającego, ducha ludzkiego postępu, walki o wiedzę i duchową wolność.

Pierwotnie Lucyfer był personifikacją gwiazdy porannej, planety Wenus; był nią, nie nim - boginią, wcieleniem miłości i światła.

źródło: http://czytelnia.onet.pl/0,18181,0,1,nowosci.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:23, 03 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion napisał:
Bimi - dyskutujesz z nikim (tzn. ze mną) o niczym? Czyli o Bogu, który według ciebie nie istnieje?

orion - kiedyś próbowałem z tobą dyskutować, ale sam wiesz jak było; dyskusja ze ścianą bywa bardziej owocna, nigdy nie odpowiadasz rzeczowo.
tak że co najwyżej się przedrzeźniam. ale przecież sam się o to prosisz wylewając swe żydowskie wersety na forum które w logo ma przekreśloną rybę.
nie wiem czego innego ode mnie oczekujesz - bo chyba nie zrozumienia? Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Storczyk




Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:16, 04 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Amwayowcy twierdzą, że są hodowlą przywódców nowego światowego porządku.


http://wyborcza.pl/1,75480,7197377,Deder.....rzede.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:58, 04 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orion, człowieku z krwi i kości :

Ja (nie mówię za innych) nie podważam zapisów histograficznych w Biblii. Nie robię tego ponieważ zdaję sobie sprawę po wnikliwych analizach że Biblia jest w przeważającej części zapisem dziejów ludu żydowskiego. Są na to dowody, bynajmniej nie filmowe Wink To są fakty historyczne i nikt przy zdrowych zmysłach i elementarnej znajomości Historii Starożytnej nie ma zamiaru z Tobą polemizować. Ja Ci przyznaję rację.

Mnie chodzi o tą "resztę". O zbudowanie na kanwie historii mesjanistycznych bredni, oplecionych z teofanię Jahwe,mistyczne spotkania z aniołami, gniew Boży, tzw. "prawodawców" etc etc. Całe "szczęście" że zdarzył tam się cud i przyszedł tam na świat Jezus z Nazaretu, bo bez Niego tzw. judaizm i chrześcijaństwo było by teraz bladym wspomnieniem historii.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że, powiedzmy- Biblia zapisuje historię Izraelitów mniej więcej od +/- 1500 p.n.e. Kiedy Mojżeszowi rzekomy JAHWE daje tablice 10ciu przykazań, nieopodal, kilka tys. stamtąd, ALE 2 TYŚ lat wcześniej Sumerowie mieli dużo bardziej rozbudowany system prawny. To też są FAKTY. Są na to dowody!

Ja nie atakuje Boga-Stwórcę, ja atakuje, choć właściwie byłoby to nazwać demaskuje Lucyfera-JAHWE i jego czcicieli - satanistów.

Pozdrawiam
Wink
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:12, 04 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmmm... jesteście typowi religiańci, święcie wierzący w bzdury ateizmu czyli naohydniejszej częsci społeczeństwa ludzkiego.

Wiecie, ze nawieksi zbrodniarze w dziejach swiata to byli albo lucyferianiści albo ateiści.

Jak wam się udowodni, że powtarzacie jedną bzdurę, natychmiast wyskakujecie z drugą i tzecią i jak wam zabraknie konceptu, Wielki Miszcz Koronny Zakonu Lucyfera, Bimi wyjeżdża z cenzurą abym czasem za dużo nie udowodnił. Potem z dumą i bezpodstawnie pisze, że...

orion - kiedyś próbowałem z tobą dyskutować, ale sam wiesz jak było; dyskusja ze ścianą bywa bardziej owocna, nigdy nie odpowiadasz rzeczowo.

Nawet na cytat ukazujący moją rzekoma porazkę cię nie stać. Stać cię jedynie na cenzurę.

Thank you.

Teraz czas na nonsens i zupełny brak wiedzy następnego dyskutanta - Aya Sphia.

Palnął kolega taka mega bzdurę:

Kiedy Mojżeszowi rzekomy JAHWE daje tablice 10ciu przykazań, nieopodal, kilka tys. stamtąd, ALE 2 TYŚ lat wcześniej Sumerowie mieli dużo bardziej rozbudowany system prawny. To też są FAKTY. Są na to dowody!


Czyli według ciebie tabliczki sumeryjskie były wydane jeszcze przed potopem?

Zupełny nonsen ponieważ tabliczki te szacuje się na lata 705-621 p.n.e. czyli prawie tysiąc lat po otrzymaniu Prawa z rąk samego Boga na Horebie.

I fiilm, który podałem ukazuje wiele dowodó na to, że Bibliii można w tych opisach całkowicie zaufać.

http://en.wikipedia.org/wiki/Library_of_Ashurbanipal

Jezeli się mylę i Wikipedia także, podaj twoje dowody. Sprawdzimy podyskutujemy. Very Happy

Jeszcze jedno - nie cytuj proszę Zecharia Sitchin tłumaczeń ponieważ żaden znawca języków sumeryjskich nie uznaje tłumaczeń tego oszusta i kłamcy.

Juz same daty wskazują na tylko jedną mozliwość - Sumerzy skopiowali z Biblii a nie odwrotnie.

Sumeryjskie historie tak się mają do Biblii jak pałac do chlewa. Laughing
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:34, 04 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orion, ja nie jestem ateistą. A teraz do rzeczy:

Cytat:

Wiecie, ze nawieksi zbrodniarze w dziejach swiata to byli albo lucyferianiści albo ateiści.


Hitler pisał sobie "Bóg jest z Nami" - tak samo Twoi lucyferiańscy wodzowie brutalnie rozprawiali sie z innymi ludami z Biblią w ręku. Później tak robił Kościół Rzymskokatolicki. Mojżesz zabił Egipcjanina. Oko za oko, spoko rozumiem, wszak to okres Starotestamentowy Laughing Mam Ci wymieniać zbrodnie starożytnego Izraela? A może wyjaśnić Ci co zrobił Eliasz (Wasz lucyferiański prorok) z ludem Kanaanu? Co Ty Biblii nie czytałeś ?Laughing

Cytat:

Jak wam się udowodni, że powtarzacie jedną bzdurę, natychmiast wyskakujecie z drugą i tzecią i jak wam zabraknie konceptu, Wielki Miszcz Koronny Zakonu Lucyfera, Bimi wyjeżdża z cenzurą abym czasem za dużo nie udowodnił. Potem z dumą i bezpodstawnie pisze, że...


Bo Biblia to satanistyczna bzdura.
Szkodliwa.

Cytat:

Czyli według ciebie tabliczki sumeryjskie były wydane jeszcze przed potopem?
Zupełny nonsen ponieważ tabliczki te szacuje się na lata 705-621 p.n.e. czyli prawie tysiąc lat po otrzymaniu Prawa z rąk samego Boga na Horebie.


Ok 3500 lat p.n.e. vs 705-621 p.n.e. Rozumiesz teraz swoją głupotę? Potop miał miejsce, ok 5tyś lat p.n.e. Jeśli miał, ponieważ jako ludzkość dysponujemy tylko "faktami poszlakowymi". Niektórzy badacze wykazują że mogło mieć to miejsce ok 4600lat p.n.e., inni że Potop jest jeszcze starszy - ok 6300 lat. p.n.e. Historycy nie są zgodni co do dokładnej daty, nie mniej jednak odkrycia archeologiczne w tamtym rejonie wskazują że na wysokich górach Kaukazu, niejako schodząc w dół, ludzie zaczęli uprawiać rolnictwo na wysokości 3 tys m.n.p.m.

Tu masz z Twojego obozu:
http://stwarzanie.wordpress.com/2009/01/.....go-potopu/

Cytat:

Jeszcze jedno - nie cytuj proszę Zecharia Sitchin tłumaczeń ponieważ żaden znawca języków sumeryjskich nie uznaje tłumaczeń tego oszusta i kłamcy.


Gdzie cytowałem Sitchina manipulatorze? Ja nie cytuje, ja Ci wykładam przedbiblijną Historie Starożytną. Wykładam bo masz taki stan wiedzy który nie pozwala na rzeczową i merytoryczną dyskusję.

Cytat:

Juz same daty wskazują na tylko jedną mozliwość - Sumerzy skopiowali z Biblii a nie odwrotnie.
Sumeryjskie historie tak się mają do Biblii jak pałac do chlewa. Laughing


Tak, teleportowali się 2tys lat pózniej i skopiowali Biblie Laughing
Popatrz:

Cytat:
Sumerowie (sumeryjskie Sag-gi-ga co oznacza ciemnogłowi) – lud nieznanego pochodzenia, posługujący się językiem sumeryjskim, który pod koniec IV tysiąclecia p.n.e. stworzył wysoko rozwiniętą cywilizację w dolnej Mezopotamii (Sumer).


http://pl.wikipedia.org/wiki/Sumerowie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sumer
http://pl.wikipedia.org/wiki/Okres_Uruk

Tu Cię dobiję:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kultura_Ubajd

A tu masz trochę o Sumeryjskim prawodawstwie:

http://www.ndw.v.pl/drukuj.php?nr=496
http://www.bryk.pl/teksty/liceum/histori.....tamii.html
http://halcnow.pl/?p=373

Nie kompromituj się całkowitym brakiem jakiejkolwiek wiedzy z historii starożytnej, bo ręce opadają Neutral
PS. Dla mnie Ty i Prawdziwy to jedno i to samo, mimo że kłócicie się między sobą, śmiesznie to wygląda - za grosz wiedzy i ślepa wiara Laughing Obaj jesteście satanistami Exclamation
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:49, 04 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak w ogóle to chciałem zauważyć, że jakoś mało Dostojewskiego w tym wątku... Wink

Ten wątek jest też dobrą ilustracją pewnego prawa (zapomniałem, jak nazywał się jego autor) dotyczącego dyskusji w Internecie. W oryginale chodziło o zwyzywanie od nazistów i Hitlera, ale tu parafrazując, można by je sformułować tak:

W dowolnej, netowej dyskusji religijnej prawdopodobieństwo, że ktoś kogoś nazwie satanistą zbiega szybko do 1 z każdym kolejnym postem!

Może miast wklejać kolejne (najczęściej kilometrowe) posty po prostu jasno zdeklarujcie jakiego wyznania jesteście. Będzie z tego chociaż taki pożytek, że każdy potencjalny zwolennik Waszej wiary z tego forum będzie wiedział do jakiej wspólnoty czy kościoła się zgłosić po nauki, by uniknąć wyznawania Szatana.

A Niosącej Światło, Pradawnej Bogini Wenus w to nie mieszajcie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
coppadonna




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 66
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:30, 04 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak człowieku "Wiedzo" Aya, przecież ludzi stworzyli kosmici, czyż nie? Hahaha co za bzdury, co Ty wiesz o Sumerach, co wiesz o Biblii? Oświeć mnie, proszę, powiedz, że ludzi stworzyli kosmici, to w twoim przypadku, myślę, że nie byłoby takie dziwne.
Zastanów się co piszesz, jak wylewasz swoją, jakże 'opartą faktami' PRAWDĘ!! Co Ty piszesz man, dla ciebie Biblia to szatańska księga?!

Pytam się CO?? "satanistyczna bzdura" ?? What a Fuck??!! Proszę Cię nie obrażaj mnie, czy też osób WIERZĄCYCH!! Proszę cię, bo to co piszesz w ogóle nie ma sensu...jak możesz tak pisać?
Smutno mi się robi kiedy widzę takie GŁUPOTY!! To nie jest śmieszne. To nie jest śmieszny, ironiczny (?) temat.
Co się z wami dzieje?
Czyż Biblia nie jest prawdą objawioną? O co wam ludzie chodzi, aby obalić to co obalić się nie da? Czyżbyście już dawno zaprzepaścili szansę na życie z Bogiem?
W co wierzysz zatem Aya, jeśli piszesz, że nie jesteś ateistą? Powiedz mi na czym opiera się twoje życie? Czym kierujesz się w podejmowaniu różnorakich wyzwań swojego życia? Jakaś filozofia? Napisz jaka. Napisz czym jest dla ciebie świat, czym jest otaczająca Cię rzeczywistość? Czyż, zapytam jeszcze, to nie jest twór naszego BOGA?

Powiem Ci, że odkąd odkryłem Boga i, to muszę zaznaczyć, przestrzegam Jego przykazań żyje mi się naprawdę lepiej. Jakby Ci to wyjaśnić...to jest jak jakaś karma, żyjąc z Bogiem potrafię poradzić sobie w codziennym życiu, co w przeszłości nie wychodziło mi, i to bardzo.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:31, 04 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orion , kiedy odejdziesz z forum (już kilka razy odchodziłeś ) to tematy religijne siądą na dupę. Prawdziwy już słabo nawraca, Ciebie obnażą , ech...

Cytat:
Czyż Biblia nie jest prawdą objawioną?

Przez kogo objawioną? Kiedy ? Jak ? Oooo, już wiem. W Biblii jest tak napisane. Dziękuję .
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
coppadonna




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 66
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:33, 04 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Np przez objawienie możemy zrozumieć wszystkie proroctwa które się spełniły, a i te które się wypełniają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:42, 04 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coppadonna napisał:
Np przez objawienie możemy zrozumieć wszystkie proroctwa które się spełniły, a i te które się wypełniają.

Czy mogę Cię prosić o przybliżenie kilku proroctw z dosłownym zacytowaniem.Tak , zeby tępy wał jak ja odczytał tylko to i nic innego co owe "proroctwo głosi". Proszę.Poważnie.
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10   » 
Strona 7 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


NWO szczegółowo przewidziane przez Dostojewskiego
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile