W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jaki jest problem z socjalizmem   
Podobne tematy
Socjalizm błędem intelektualnym 248
Emerytura dopiero w wieku 67 lat86
Socjalizm - zdroworozsądkowo2
Albert Einstein - Dlaczego socjalizm?70
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
23 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 31399
Strona:  «   1, 2, 3, 4 ... 41, 42, 43   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:52, 22 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iaro, powiem ci tak: gdyby w polsce ciągle było tak jak wtedy to pewnie nigdy bym nie wyemigrował. Smile
niestety, skoro już muszę żyć w kapitalizmie i włazić w dupę pracodawcom to wolę tam gdzie więcej płacą a praca jest lżejsza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:42, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o stan wojenny, nie przypominam sobie żeby to jakoś zmieniło ludziom życie, poza zakazem przebywania na ulicy po godz 22. Pamiętam dzień ogłoszenia stanu wojennego i wystąpienie Jaruzelskiego w mundurze generała. Pamiętam jak tłumaczył się z tej decyzji i powiedział że historia go osądzi. Ogłoszenie stanu wojennego nie zrobiło na mnie szczególnego wrażenia. Może nawet wszyscy odetchnęliśmy z ulgą. Bo atmosfera była ciężka w Polsce i zanosiło się na coś gorszego. A tak rozeszło sie po kościach. Z Wałęsą też nie było tak, jak on to lubi przedstawiać. Został internowany to fakt i wszyscy się pytali gdzie jest Wałęsa. A po Wałęsie ani śladu. Więc ludzie zaczęli już myśleć o najgorszym, a tu nagle pokazuje się Wałęsa w telewizji spokojny, zadowolony i o wiele grubszy niż przed internowaniem. Smile Więc ludzie z kolei zaczęli mówić że chyba nie było mu tak źle w niewoli i chyba go dobrze karmili skoro taki gruby. Tak to prześladowano Wałęsę. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:09, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajomość najnowszej historii Polski wśród młodzieży poraża...
Stan Wojenny został wprowadzony jako środek zapobiegawczy rozpadowi struktur państwa, a to oznacza zamordyzm, rozlew krwi...
Dziś mówi się Stan Wojenny, Jaruzelski - czy znacie jakieś opracowanie nadane w TV które powie dlaczego SW został wprowadzony, co było przyczyną, co działo się tuż przed Stanem Wojennym? Nie, nie ma nic takiego... ot Jaruzelskiemu dojebało i w niedzielę wprowadził Stan Wojenny ni z gruszki ni z pietruszki, takie kaprycho. Tak to postrzega dzisiejsza młodzież!
Zero analiz, przyczyn, mało kto dziś porusza sprawę, ze pierwsza data Stanu Wojennego to prawie 10 miesięcy wcześniej! Zresztą pisałem o tym w innym wątku nie będę się powtarzać.
Dodam tylko, że kartki na żywność to postulat solidarności z sierpnia 80! Wymuszone na rządzie, bo zaczęło brakować wszystkiego, nawet masła! Spekulanci korzystając ze strajków (od paru miesięcy stało 90% zakładów produkcyjnych, usługowych i transportowych w Polsce) skupowali wszystko co się pojawiło w sklepach i sprzedawali 10x drożej na bazarach i melinach (na melinie nie tylko wódę można było kupić, ale też mąkę, cukier, kiełbachę ...) Stąd zdecydowane żądanie solidarności o wydrukowaniu kartek żywnościowych (brak żywności powodował coraz większą złość w stronę strajkujących i mogło to doprowadzić do załamania strajków) Oczywiście, dziś młody powie, że kartki to komuna... I że system był tak do dupy, że musiał drukować kartki bo brakowało jedzenia... Raz spotkałem się nawet ze stwierdzeniem, że chleb był na kartki(!)
Godzina 22 czyli zwana inaczej milicyjna obowiązywała bardzo krótko.
Większość represji Stanu Wojennego która dotykała codziennego życia zniesiono już w styczniu 1982. Akt prawny SW nadal obowiązywał ze wszelkimi tego konsekwencjami (aresztowania itp) jednak "zwykły" obywatel od mniej więcej połowy stycznia tak naprawdę SW nie odczuwał.
Im dalej tym coraz bardziej łagodniało, aż w końcu w grudniu 82 zawieszony SW a w lipcu (chyba 22 lipiec na święto państwowe) zniesiono SW.
Moim zdaniem, błąd Jaruzelskiego to zdecydowanie za długo utrzymywał SW, powinien być zawieszony w lutym, marcu 82 i zniesiony na wakacje 82. Ale to moje odczucie.
Na wprowadzeniu SW w Polsce najwięcej skorzystali amerykanie, Anglicy i Francuzi:) dzięki zerwaniu przez USA klauzury najwyższego uprzywilejowania dla Polski (grudzień 81) wszelkie firmy mogły bez karnych sankcji zrywać kontrakty - nawet zostały zwolnione z regulacji zobowiązań! Ich miejsce (polskich firm) oczywiście natychmiast przejęły firmy angielskie, francuskie, hiszpańskie... byli wręcz wdzięczni Jaruzelskiemu za SW w Polsce - czy o tym mówi się coś w TV dziś? Czy jakiś solidaruch powie, że dzięki strajkom, finansowanym z USA Polska została wyjebana z rynku przez USA? Aha... nie ma odważnego... Jedynie do medali są pierwsi... Śmiem twierdzić, że "Solidarność" z 1981 roku doprowadziła do upadku Polski. Dali się omamić (w tym i ja!). Jednak public relations zachodnie zawsze biło to nasze Smile) Jak by Wolna Europa powiedziała, że na zachodzie nawet gówno jest złote, to 99% społeczeństwa by tak uważało mimo iż w TV Polskiej mówili by, że śmierdzi tak samo jak nasze.
Oczywiście SW to też tragedie, 9 górników zabitych, i chyba dwóch demonstrantów - to ofiary SW 1981-1983 z tego co pamiętam. Dla porównania, przewrót majowy dokonany przez Piłsudskiego w 1926 roku przyniósł nie mniej niż 160 ofiar cywilnych i ponad 200 ofiar wśród żołnierzy trwał trzy dni! Po Zamachu majowym, wybuchły czystki, obozy, internowania (nie takie jak Wałęsy czy innych) z których już się nie wracało...
i znów na temat popieprzonego SW się rozpisałem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:00, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie mogę. Pray Brakowało całej żywności i nawet masła.Shocked Polacy to rzeczywiście wredny naród. Ja nie znałam nikogo kto by chodził głodny. A jeśli dla kogoś brak codziennie mięsa na obiad albo kiełbasy na śniadanie to głód, to już jest inna sprawa. Moi rodzice nigdy nie kupowali na bazarach żywności, za wyjątkiem owoców, i w czasach PRL jadłam więcej masła niż teraz. Ludzie mieli pełne zapasy żywności w domach. Cukru też nie brakowało. Najlepiej zobaczyć biedę Polaków jak nadchodzą święta. Wink Są tacy co z przejedzenia trafiają do szpitala. Smile Teraz jest prawdziwa bieda. Wczoraj widziałam jak z samochodu rozdawano na ulicy jedzenie dla bezdomnych. Ustawiła się długa kolejka. To jest bieda, jak człowiek musi korzystać z takiej pomocy. Ale w czasach PRL tego nie było. Dzieciom w szkołach dawano nawet mleko za darmo. Ja dostawałam mleko w szkole podstawowej. A teraz dają coś dzieciom za darmo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:09, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, mlekiem cały czas się dzieciaki truje Mr. Green
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:01, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
No nie mogę. Pray Brakowało całej żywności i nawet masła.Shocked


Tak Lara brakowało masła. Oczywiście znów bierzesz każde słowo dosłownie, oczywiście, że były produkty których nigdy nie brakowało i były tak tanie, że dziś aż strach powiedzieć bo nikt nie uwierzy, że świeży chleb kupowało się by karmić kury, tak jak biały ser.
Nie da się porównać tamtych czasów do dzisiejszych -co usilnie próbujesz zrobić!
Nie da się!
Inna kultura inne nawyki inne czasy.
Przede wszystkim 80% ludu pracującego zaczynało pracę o 7 a kończyło o 15. Większość chciała mieć w pracy kanapki zrobione ze świeżym pieczywem, to powodowało nieraz gigantyczne kolejki o 5 nad ranem by kupić świeży chlebek lub bułeczki - ot taki nawyk. Którego dziś mało kto zrozumie... Dla dzisiejszego obserwatora będą to "kolejki za komuny". I tu też uwaga, oczywiście były też kolejki za wędliną, agd... dlatego mówię, nie da się porównać tamtych czasów do dziś.
Albo inaczej.
Jeśli ktoś chce poczuć smak PRL-u niech zaproponuje by supermarket np. Real czy Geant ogłosił promocję, że wszystko (100% towaru) w sobotę -najbliższą- będzie przecenione o 80%Smile)) Jak sądzicie czy ustawi się kolejka już dziś? Czy będą zapisy komitetów kolejkowych? Czy kolejka będzie 24 godziny na dobę?
Po jakim czasie od otwarcia sklepu zostanie tylko ocet?Smile)
To dal tych co chcą choć trochę zrozumieć o czym mowa.
Oczywiście głodny nikt nie chodził bo jak pisze, chleba, bułek, sera białego, żółtego nigdy nie brakowało. Z masłem były problemy Lara Stąd "wynalazek" masło solone w bloku. Taka kostka dziesięciu lub więcej kilogramowa masła zasolonego by dłużnej wytrzymało na ladzie sklepowej. Masło paczkowane jeśli się pojawiło było drogie. To prawda, że nie łatwo było kupić takie masło przed Stanem Wojennym - Lara co prawda jesteś z Wilanowa ale powiem ci, że najlepiej zaopatrzonym sklepem w Warszawie czasów przed i po SW to Sam na Tarchominie:) Jakoś tam zawsze było wszystko (mówiąc ogólnie w znaczeniu, że łatwiej dostępne) Nie wiem czy to kierownictwo czy inna cholera, ale wyrazie się ten sklep różniłSmile
To miałem na myśli problemy z żywnością.
Bo były problemy - głównie z wędliną, mięsem (co ciekawe nigdy nie było problemu z rybami...jak pamiętam, może dlatego, że ryba, ser biały, ser żółty uchodziły za PRL-u za gorsze jedzenie...).

Cytat:
Moi rodzice nigdy nie kupowali na bazarach żywności, za wyjątkiem owoców, i w czasach PRL jadłam więcej masła niż teraz. Ludzie mieli pełne zapasy żywności w domach. Cukru też nie brakowało.


Cukru brakowało! Lara bez przesady w drugą stronę, ale był czas (po SW i sankcjach amerykańskich), że ciężko było kupić kawę, cukier, fajki, herbata była tylko "Indyjska" - jak ktoś pamięta, lepszą można było trafić jak miało się farta.
Większość tych produktów plus lepsze herbaty były do dostania bez problemu na bazarach, a to dlatego, że babcie (głównie) miały dużo czasu i stały w ciągu dnia w kolejce po parę razy (sklepy sprzedawały np. po jednej kawie jednej osobie) a potem z tym towarem na bazar... Miałem taką sąsiadkęSmile to wiem. U niej nigdy cukru nie brakowało czy kawy. A z cukrem to problemy zaczęły się już w 1976 lub 77 roku. Kiedy to wprowadzono talon na cukier, polegało to na tym, że cukier był dostępny zawsze, ale w cenach "komercyjnych" tani cukier był na talony.
To, że owoce cytrusowe były na święta to bardziej efekt braku dojrzewalni czy magazynów zdolnych przetrzymać owoce dłużej niż miesiąc. Poza tym , Polska w ramach demoludów wspierała gospodarki innych demoludów, stąd główne źródło pomarańczy to Kuba, a na Kubie pomarańcze nie rosną na okrągłoSmile

Cytat:
Teraz jest prawdziwa bieda.


Widzisz by ktoś z tym dyskutował?
Oczywiście, że dziś jest bieda. Ja tylko proszę by nie naciągać w jedną lub w druga stronę.
Uważam, że PRL był 1000 razy bardziej ludzki niż to co mamy dziś, ale to nie oznacza, że nie mam prawa krytykować tego co było w PRL-u złe.

Cytat:
To jest bieda, jak człowiek musi korzystać z takiej pomocy.


To nie jest bieda!
To poniżenie. A to jest po stokroć gorsze.
Bieda była by, jak by tych ludzi nie stać było na najlepszą szynkę.

Cytat:
Ale w czasach PRL tego nie było. Dzieciom w szkołach dawano nawet mleko za darmo. Ja dostawałam mleko w szkole podstawowej. A teraz dają coś dzieciom za darmo?


Mleko? Ja pamiętam, że bułka, herbata i mleko były zawsze w szkole!
Obiady na szkolnej stołówce były tak tanie, że 90% dzieci się stołowało, a te co nie zapłaciły też jadłySmile)) Bo nikt nie liczył, kucharka dawała na talerz ile się zmieściło i dokładka zawsze była. Jak bym chciał oddać cenę takiego obiadu to chyba dziś by kosztował 1złSmile albo mniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiraz




Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 477
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:55, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co to kurwa za kapitalizm jak np w takiej polsce w sferze podatkow masz takie relikty z przeszlosci jak krus vs zus...
a cukru brakowalo, bosmy wszyscy bimber pedzili..
tak wogole jest mi w stanie ktos wyjasnic fenomen peweksow?? Smile
przecie w latach 80 miec levisy, o chlopie - rzadzisz na kazdej potancowce:P
ale skad taki kapitalistyczny wirus w sercu socjalistycznej republiki radzieckiej? Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:25, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi iaro goral i lara w tym temacie wykazaliście umiejętność krytycznego myślenia, oraz spoglądania na temat z dwustronnie Smile.

Ja od siebie dodam, że wywodząc się z rodziny z tradycjami niepodległościowo-solidarnościowymi jestem przerażony dzikim kapitalizmem, jak i cała moja rodzina. Nie o taką Polskę ludzie walczyli ! Stosunki między ludzkie teraz LEŻA I KWICZĄ ... liczy się to czemu tak hołduje przebudzony i ludzie jemu podobni (zysk). Dla mnie najbliższa ideału była Polska między wojenna, z własnym przemysłem zbrojeniowym, z COPem, z szybkim rozwojem, z poszanowaniem człowiek oraz dobrym wychowaniem młodzieży. PRL ogólnie oceniam wyżej niż dzisiejszy kapitalizm Razz, nie mogę jednak przetrawić zabijania patriotów (AKowcy), ale to wina raczej Stalina i jego marionetek a nie Polaków w ogóle.
Od PRL wolę jednak przedwojenny PPS Smile jeżeli już mówimy o socjalizmie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:45, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak bylo swietnie.
To dawali, a tamto bylo tanie i wszystkim bylo dobrze.
Nawet zmuszali do chodzenia do pracy.
A w pracy czy sie stoi czy sie lezy...

Tylko byl i bedzie ten sam problem - chcesz dac komus to najpierw musisz wyprodukowac lub komus zabrac.
W socjalizmie stopniowo wszyscy dochodza do wniosku ze tylko glupi tyra. Lewizna boki sa modne.
A jesli wszyscy sa nastawieni na branie to pewnego dnia wszyscy sie ogladaja na rzad ktory ma im dac a tu niespodzianka. Dlugi urosly, produkcja lezy i nie ma z czego dac.
No to protestujemy i strajkujemy bo nam sie nalezy !! Odpowiedz wladzy - czolgi.

I nie watpie ze w Warszawie bylo lepiej.
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:15, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dlugi urosly, produkcja lezy i nie ma z czego dac.


Jakie długi? Teraz to mamy długi! Niebo, a ziemia - przy takich długach jak w PRLu to nasz rząd oddałby je w jeden rok, a tak jesteśmy zadłużeni na kilkadziesiąt lat, a dodatkowo długi nie maleją tylko rosną!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:33, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie dlugi ? Dlugi komuny byly niskie nominalnie ale wysokie w stosunku do Produktu Krajowego.

Szczegolnie obecne dlugi sa nastepstwem tego ze wiekszosc jest zakochana w socjalizmie.
Wiekszosc nie widzi ze mamy dalej socjalizm. Bo chcialaby wiecej.

Wiekszosc uwielbia jak cos dostanie od panstwa.
Wiekszosc uwaza ze sie jej nalezy.
Dlatego wiekszosc nie przejmuje sie dlugami, biurokracja niby dbajaca o nich.
Dlatego wiekszosc wybiera socjalistow i innych podobnych ktorzy obiecuja ze beda dawac.

Sprzedali majatek narodowy, przejadli. Za komunty to ten majatek choc troche na nich pracowal.
Teraz juz nie dlatego dlugi wieksze i szybciej rosna.

Fajnie byloby gdyby spoleczenstwo dojrzalo do odpowiedzialnosci za siebie.
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:45, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rep napisał:

Wiekszosc nie widzi ze mamy dalej socjalizm. Bo chcialaby wiecej.


Możesz mi więc rozjaśnić gdzie ten socjalizm? Bo aj widzę bezwzględny neoliberalizm i bankrutujący kapitalizm:)
Co ciekawe, ludzie, piewcy neoliberalizmu (mam na myśli masy o małej inteligencji które tylko powtarzają hasła nie zagłębiając się w sedno sprawy) i kapitalizmu, jak kapitalizm bankrutuje a neoliberalizm okazuje się systemem uwsteczniającym mówią, że to socjalizm:))
To niesamowite! Kiedy banki były sprzedawane za cenę budynków, to było cool bo to kapitalizm, jak banki prywatne dostają od rządu dotacje to już jest socjalizm, ale to te same rządy sprzedawały banki i te same rządy teraz te banki dofinansująSmile))
Jestem pełen podziwu ludzi wrzeszczących hasła neoliberalne i kapitalistyczne, a jak okazuje się to oszustwem to wrzeszczą, że to socjalizm:)) Jednym słowem wszyscy kurwa winni tylko nie kapitalizm:) Uwielbiam to.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:54, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe dobre góral_ Wink

Cytat:
Jakie dlugi ? Dlugi komuny byly niskie nominalnie ale wysokie w stosunku do Produktu Krajowego.


Zanim byś coś takiego napisał to lepiej byś sprawdził Rep Wink. W na przełomie 88/89 dług Polski wynosił 4,5% PKB, a teraz? Szkoda gadać.
Po za tym ten dług był nieoprocentowany, więc nie było problemu obsługi długów, a wraz z infalcją sam się spłacał. Taki dług choćby wcale Wink.
Teraz za pomocą długów państwowych finansuje się NWO z naszych podatków. To kosztuje nas 30 mld rocznie, dla porównania budżet Wojska Polskiego wynosi 10,5 mld. Za te 30 mld sfinansowałbyś policję, wojsko i szpitale bez problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
absolutarianin




Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 222
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:06, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam się zgadzam z przebudzonym.

Opensource to podpucha, tam się robi kasę na czymś innym. Zresztą rynek wytworów programów, którzy piszą ten opensource siedząc w komercyjnych korporacjach, nie można porównywać do produkcji kartofli. Soft to coś co można powielić dowolną ilość razy, a kartofla nie. Opensource'owego kartofla nie ściągniesz sobie z neta i nie zeżresz, za przeproszeniem, za darmochę. Ktoś go musi wyprodukować.

Przebudzony wspomniał, że nieodłącznym elementem kapitalizmu są rządy prawa minimum i jego egzekwowanie. Tam gdzie można dać urzędnikowi w łapę, czy oszukać pracownika i prawo nie stanie w jego obronie, tam oczywiście będzie nieuczciwy monopol i wyzysk. Ale to jest kwestia aparatu sprawiedliwości i jego potencjalnej przekupności.

Koniec końców, póki istniejemy w systemie monetarnym (a ludzkość jeszcze do innego jakby nie dorosła) czy kapitalizm, czy socjalizm - rządzi ten, kto ma kasę. W socjaliźmie kupuje sobie ustawy korzystne dla niego, a dla innych niekoniecznie - w kapitaliźmie dominuje reklamą i dumpingiem cen produkcji.

Nigdy nie rządzi i nie będzie rządził tzw. "ciemny lud".

Ja tam jestem za systemem o największej dawce wolności. I wychodzi jakoś tak, że jest to wolny rynek, który się przekłada w systemie monetarnym na kapitalizm. Lara pisze, że za PRLu ludzie byli sobie życzliwsi, i kierowali się ku swojemu wnętrzu, bo nie było zbytków w sklepach. Prawda to, ale nie metoda. W systemie liberalnym człek wyrafinowany i tak skłoni się ku zajęciom intelektualnym i strawie duchowej, a prostak rzuci się na świecidełka. W kapitaliźmie te różnice są bardziej wyraźne, bo bardziej można się nie tylko stoczyć, jak się założy ręce, ale i bardziej rozwinąć, wykształcić, więcej stworzyć, więcej zdziałać, dzięki różnorodności, aktywizacji ludzi (każdy szuka niszy dla siebie). I na tym polega wolność wyboru, którą bym chciał mieć. A w socjaliźmie jej nie ma, chociaż i żreć może jest co.

Aha! To co teraz mamy, to jest socjalizm dla bogatych (ręka rękę myje, kolega załatwi, pokryje straty z publicznych pieniążków) a kapitalizm dla biednych (bez kasy zdychaj). To jest jakaś potworna hybryda. Dlatego jako zwolennik wolności wolę kapitalizm, przynajmniej reguły gry są jasne.
_________________
"Na szczęście wszelakie - serce trza mieć jednakie" J.Kochanowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:11, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Możesz mi więc rozjaśnić gdzie ten socjalizm?


Wszedzie. Rozejrzyj sie.
Nie wiesz co to ZUS, KRUS, panstwo zabierajace haracze i potem dajace tym ktorym sie nalezy - OFE, partie, szkolnictwo, szpitale, kolej, rolnicy, gornicy, bezrobotni, rencisci itd.
Nie wiesz co to dlug publiczny ?

Wszystkim sie nalezy.

Nie mam nic przeciwko bankrutujacym korporacjom, bankom itd. To jest normalne. Kazdy powinien placic swoje rachunki. Dzialanie lekkomyslnie nie jest wytlumaczeniem.

Jestem przeciwny coraz bardziej postepujacemu skazeniu socjalizmem, ktore polega na tym ze jest tyle grup ktore uwazaja ze im sie nalezy nawet bankierzy.
To jest socjalizm - wyciaganie lapy po kase od innych czyli uspolecznianie kosztow i odpowiedzialnosci.
Ty mowisz o dzialaniach socjalistow i im podobnych.

Ja nie mowie ze kapitalizm/ socjalizm jest zly / dobry, mowie o odpowiedzialnosci za siebie i swoje dzialania i krytykuje wyciaganie lap po czyjas wlasnosc.


JA
Cytat:
Zanim byś coś takiego napisał to lepiej byś sprawdził Rep Wink. W na przełomie 88/89 dług Polski wynosił 4,5% PKB, a teraz? Szkoda gadać.
Po za tym ten dług był nieoprocentowany, więc nie było problemu obsługi długów, a wraz z infalcją sam się spłacał. Taki dług choćby wcale Wink


Nie rozsmieszaj mnie. Nie wiem o jakim Ty dlugu mowisz ale chyba nie wzgledem zagranicy.
Ten napewno nie byl w zlotowkach i napewno byl oprocentowana lichwa.
Nie slyszales widac o rozmowach z klubem paryskim i laskawej redukcji naszych dlugow.
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:11, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przeliczeniu na wartość złotówki w 2005 roku w 89r dług polski wynosił 68 mld dolarów. Razem z długiem wewnęntrznym w przeliczeniu było to mniej niż 70 mld dolarów. Teraz mamy długu 600 mld złotych Wink. W przeliczeniu na PKB było to tyle samo co teraz Wink.
Po za tym PKB wtedy, a dzisiaj to niebo, a ziemia. Zupełnie inne rzeczy się bierze pod uwagę. Tak samo największe PKB mają USA, ale 90% z tego PKB wprodukowały Chiny (mówię pół żartem pół serio). PKB teraz liczy się z usługami, a wtedy się tego tak nie liczyło. W rezultacie PKB dzisiejsze chyba nawet jest sporo mniejsze niż PRLowskie.
Dodatkowo jako ciekawostkę dodam, że PKB bloku wschodniego rosło realnie (czyli po odliczeniu inflacji) w tępie 7-11 % i biły na łeb na szyje gospodarki zachodnie. Do lat 70 zachód bał się cholernie wschodu z powodu tępa ich rozwoju. De facto tempo wzrostu PKB niekoniecznie odpowiada bogactwie ludności, ale patrząc na ceny żywności wtedy, a na to ludzie najbardziej zwracają uwagę, żyło się rzeczywiście sporo lepiej chociaż mało kto miał TV, czy zachodni samochód.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:54, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kapitalizm jest w takim stopniu systemem wolnorynkowym jak demokracja rządami ludu... Żyjemy w czasach w których faktyczną władze sprawuje sektor bankowy zdolny forsować nieustający system deficytu budżetowego (kiedy po raz ostatni mieliśmy NADWYŻKĘ budżetową?) czego najbardziej ohydnym przykładem pompowanie miliardów w "upadające" banki...

Wolny rynek ma to do siebie że może prowadzić do minimalizacji kosztów pracy netto, po drugie do powstawania monopoli, konglomeratów, korporacji, duopoli etc, przykładem jest pseudo konkurencja między snikersami a marsami czy sklepami saturn i mediamarkt (ci sami właściciele)

Demokracja to jedynie fasada, takiej ilości idiotów co w polityce z trudem szukać, członek rady nadzorczej musi mieć ukończony kurs i zdany egzamin a POSEŁ czy MINISTER, tudziez prezes NBA może być totalnym ignorantem. Najlepszym tego przykładem wsadzenie elektryka na urząd prezydenta. Kiedyś mieliśmy cesarzy-dzieci i ułomnych habsburgów, dzisiaj ułomną całą klasę polityczną, gdzie pcha się największy badziew przy poklasku mediów

Z PRL-u to pamiętam smak jedzenia, szczególnie lodów zawijanych niczym masło w kostke, dzisiaj mamy wyroby żywnościopodobne...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:01, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rep napisał:

Cytat:
Wszedzie. Rozejrzyj sie.
Nie wiesz co to ZUS, KRUS, panstwo zabierajace haracze i potem dajace tym ktorym sie nalezy - OFE, partie, szkolnictwo, szpitale, kolej, rolnicy, gornicy, bezrobotni, rencisci itd.
Nie wiesz co to dlug publiczny ?


Rozumiem że wolał byś aby np. kolej polska wpadła w ręce prywatnych banków, tudzież innych prywaciuchów ! Lub żeby górnictwo i energetyka także były w rękach prywatnych. To teraz sobie wyobraź sprzedajesz energetykę dajmy na to Niemieckiej firmie prywatnej, wybucha wojna z Niemcami - czy myślisz, że w tym momencie niemieckie przedsiębiorstwo prywatne będzie wspierało polski lud ?

Może ty tez popierasz Janusza KM, który głosił swego czasu, iż matki samotnie wychowujące dzieci nie powinny dostawać pomocy od państwa (sic!)

Dlaczego mamy oddawać kapitał prywaciuchom zagranicznym, już i tak oddaliśmy ich zbyt dużo !

Kapitalizm doprowadził do tego, że to parę prywatnych firm (osób) rządzi światem - dosyć mamy już tej zarazy, rewolucja prędzej czy później jest nieunikniona.



Laughing

Voltar napisał:

Cytat:
Demokracja to jedynie fasada, takiej ilości idiotów co w polityce z trudem szukać, członek rady nadzorczej musi mieć ukończony kurs i zdany egzamin a POSEŁ czy MINISTER, tudziez prezes NBA może być totalnym ignorantem.


Dokładnie tak ! Chrobry, Kazimierz Wielki, Sobieski, Kościuszko, Piłsudski, czy Traugutt doczekali się następców w Tuskach i Kaczyńskich ... eehhh zapewne teraz przewracają się w grobach !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:30, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk

Cytat:

Rozumiem że wolał byś aby np. kolej polska wpadła w ręce prywatnych banków, tudzież innych prywaciuchów ! Lub żeby górnictwo i energetyka także były w rękach prywatnych. To teraz sobie wyobraź sprzedajesz energetykę dajmy na to Niemieckiej firmie prywatnej, wybucha wojna z Niemcami - czy myślisz, że w tym momencie niemieckie przedsiębiorstwo prywatne będzie wspierało polski lud ?


Wolalbym aby PKP, gornictwo, energetyka bylo efektywnie dzialajacymi przedsiebiorstwami. I to jest mozliwe. Wolalbym aby nie bylo ukladu ze skoro sa nierentowne to wszyscy musza doplacic. Inaczej mowiac kto chce sie zrzucac na jakas grupe niech to robi z wlasnej kieszeni, a nie z mojej czy naszych prawnukow (dlug publiczny).
Firma powinna funkcjonowac efektywnie i cena powinna to odzwierciedlac. Kto chce korzystac niech placi.

Jak nie chcesz sprzedac Niemcom to albo sam kup albo uporzadkuj i czerp zyski z majatku narodowego. Najgorsze jest chowanie glowy w piasek i nakrecanie gigantycznego dlugu.

Cytat:

Może ty tez popierasz Janusza KM, który głosił swego czasu, iż matki samotnie wychowujące dzieci nie powinny dostawać pomocy od państwa (sic!)


Jesli matka wychowuje samotnie dziecko to jest jakis powod. Ja jej nie kazalem ani nie jestem tatusiem. Prawo chroni ja w postaci alimentow sciaganych od tatusia.
Panstwo powinno sie zajac tylko skuteznym prawem.
Jak chcesz utrzymywac dzieci innych tatusow do prosze bardzo. Rob to z wlasnych pieniedzy.

Cytat:

Dlaczego mamy oddawać kapitał prywaciuchom zagranicznym, już i tak oddaliśmy ich zbyt dużo !


Kapitalu sie nie oddaje. Sprzedaje sie majatek. Jesli administracja naszego panstwa nie potrafi zarzadzac efektywnie majatkiem publicznym to trzeba cos zmienic. Brak zmian to coraz wiecej dlugow. Taki majatek mozna sprzedac i nie musi to byc prywaciaz zagraniczny. Mozesz to byc Ty i Twoj sasiad...

Cytat:

Kapitalizm doprowadził do tego, że to parę prywatnych firm (osób) rządzi światem - dosyć mamy już tej zarazy, rewolucja prędzej czy później jest nieunikniona.

Nie kapitalizm ale nieudolnosc tych co zarzadzaja przedsiebiorstwami publicznymi oraz biernosc i akceptacja tego stanu przez obywateli.
Obywatele powinni sie interesowac jak acministracja wykonuje swoja prace i egzekwwac wlasciwe efekty.
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:42, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rep napisał:

Cytat:
Jesli matka wychowuje samotnie dziecko to jest jakis powod. Ja jej nie kazalem ani nie jestem tatusiem. Prawo chroni ja w postaci alimentow sciaganych od tatusia.
Panstwo powinno sie zajac tylko skuteznym prawem.
Jak chcesz utrzymywac dzieci innych tatusow do prosze bardzo. Rob to z wlasnych pieniedzy.


Zacznę od tego bo najbardziej bulwersuje! Co powiesz na sytuacje w której Ojciec dziecka zginą w wypadku, matka nie pracuje (zajmuje się domem) a dziecko jest niezwykle zdolne, twoim zdaniem zapewne stypendia dla takiego dzieciaka to głupota no bo powinnien sam sobie poradzić, nie pomyślisz o tym w jaki sposób ma się sam wybić itp. ? Zapewne popierasz Janusza KM i jego darwinizm społeczny - ktoś nie daje sobie rady to zgnójmy go jeszcze bardziej. Z każdą chwilą jestem coraz bardziej przerażony stanem empatii zwolenników kapitalizmu.


Cytat:
Wolalbym aby PKP, gornictwo, energetyka bylo efektywnie dzialajacymi przedsiebiorstwami. I to jest mozliwe. Wolalbym aby nie bylo ukladu ze skoro sa nierentowne to wszyscy musza doplacic. Inaczej mowiac kto chce sie zrzucac na jakas grupe niech to robi z wlasnej kieszeni, a nie z mojej czy naszych prawnukow (dlug publiczny).


Pokaż mi państwo w którym służba np. zdrowia jest dochodowa, służba zdrowia ma ratować ludzi a nie zarabiać pieniądze,podobnie jet ze szkolnictwem. Energetyka i górnictwo powinny działać razem w kapitalizmie zaś tylko sobie przeszkadzają, przez co rosną ceny prądu.


Cytat:
Jak nie chcesz sprzedac Niemcom to albo sam kup albo uporzadkuj i czerp zyski z majatku narodowego. Najgorsze jest chowanie glowy w piasek i nakrecanie gigantycznego dlugu.


Wybacz ale przy obecnym systemie Bankowym jest to niemożliwe

Powtarzam raz jeszcze tutaj trzeba zmienić mentalność ludzką później system
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:22, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Zacznę od tego bo najbardziej bulwersuje! Co powiesz na sytuacje w której Ojciec dziecka zginą w wypadku, matka nie pracuje (zajmuje się domem) a dziecko jest niezwykle zdolne, twoim zdaniem zapewne stypendia dla takiego dzieciaka to głupota no bo powinnien sam sobie poradzić, nie pomyślisz o tym w jaki sposób ma się sam wybić itp. ? Zapewne popierasz Janusza KM i jego darwinizm społeczny - ktoś nie daje sobie rady to zgnójmy go jeszcze bardziej. Z każdą chwilą jestem coraz bardziej przerażony stanem empatii zwolenników kapitalizmu.


Wkraczasz w temat ktory bulwersuje i porusza. Zalozmy nawet ze nie ma rodziny tylko matka ktora sama sobie nie da rady. W takiej sytuacji jest pole popisu dla szlachetnych osob takich jak Ty i wielu innych. Nic nie stoi na przeszkodzie aby koscioly i celowe organizacje nie mogly sie wykazac. Tak bylo przez wieki i swiat funkcjonowal bez nieefektywnego systemu opieki panstwowej.
Nawet ja dobrowolnie i chetnie bym w takim przypadku sie zrzucil. To jest proste mozesz sobie wybrac konkretna celowa organizacje ktora sie tym zajmuje i zrobic stale zlecenie przelewu. To jest mozliwe w sysuacji gdy panstwo nie zabiera Ci tyle pieniedzy.
Nie jestem zwolennikiem kapitalizmu ale odpowiedzialnosci osobistej i zbiorowej.

Cytat:

Pokaż mi państwo w którym służba np. zdrowia jest dochodowa, służba zdrowia ma ratować ludzi a nie zarabiać pieniądze,podobnie jet ze szkolnictwem. Energetyka i górnictwo powinny działać razem w kapitalizmie zaś tylko sobie przeszkadzają, przez co rosną ceny prądu.


Sluzba zdrowia to nowoczesna nazwa czegos co kiedys sie wyczajnie nazywalo szpital, lekarz, pielegniarka. Nie ma zadnego powodu aby tzw. sluzba zdrowia dzialala nieefektywnie i powodowala zadluzenie calego narodu i potomkow.
Obecnie weterynarze pelnia podobna funkcje i tez ratuja zycie. Roznica jest taka ze nie ma z nimi problemu bo dzialaja na zasadzie efektywnego rachunku ekonomicznego - funkcjonuja dobrze bez nieudolnego i marnotrawnego wtracania sie ministerwstwa zdrowia NFZ itd. Zapewniaja uslugi na wlasaciwym poziomie za wlasciwa cene placona przez tych co z nich korzystaja. Tego niestety nie mozna powiedziec o tzw publicznej sluzbie zdrowia.

Ceny pradu rosna przez ingerenje, nieudolnosc administracji i podnoszenie podatkow. Nie ma powodu dlaczego maja istniec deficytowe i scentralizowane gornictwo, energetyka.

Cytat:

Wybacz ale przy obecnym systemie Bankowym jest to niemożliwe

Jest mozliwe. Mozliwe jest efektywne zarzadzanie. Wiem bo sie tym zajmowalem. Nie ma powodu dlaczego przedsiebiorstwo publiczne musialoby byc nieefektywne i ciagle generowac straty. Mozliwe jest tez to co jest latwiejsze - sprzedaz. System bankowy nie ma tu nic do rzeczy. Ty i Twoj sasiad tez mozesz byc inwestorem.

Cytat:

Powtarzam raz jeszcze tutaj trzeba zmienić mentalność ludzką później system

Trzeba.
Ale jesli system bedzie prowokowal do wyciagania lapy i czekania na pomoc, zasilek..
to obawiam sie ze mentalnosc ludzka zmieni sie dopiero po krachu - bankructwie.
To bedzie dopiero szok i rozczarowanie.

To ostatni moj post na dzis.[/quote]
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:54, 23 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rep napisał:
Zalozmy nawet ze nie ma rodziny tylko matka ktora sama sobie nie da rady. W takiej sytuacji jest pole popisu dla szlachetnych osob takich jak Ty i wielu innych. Nic nie stoi na przeszkodzie aby koscioly i celowe organizacje nie mogly sie wykazac. Tak bylo przez wieki i swiat funkcjonowal bez nieefektywnego systemu opieki panstwowej.

Heh to ciekawe kiedy? Też sobie mogę powiedzieć, że kiedyś nie było pieniędzy, pogoda była zajebista i w ogóle była sielana.
Współcześni ludzie mają tak zaburzone wyobrażenie tego jak wyglądała Polska 30 lat temu, że w życiu nie uwierzę iż ktokolwiek ma obiektywne porównania dzisiejszego świata z tym co było ponad 100 lat temu.
Więc argumenty typu "Tak bylo" są dla mnie śmieszne - nikt z nas nie wie jak było. Choć na pewno było ciężko Wink Smile

W każdym razie znając ludzi już trochę nie wyobrażam sobie żeby tak chętnie dzielili się swoją z trudem wydartą od systemu forsą z matkami bez dochodu. Nie bądź naiwny Rep.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:53, 24 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rep napisał:

Wkraczasz w temat ktory bulwersuje i porusza. (ciach bo głupstwa)


Jedno pytanie na początek:
Czy wiesz co to "zdobycze cywilizacji"?

Zrozum KRUS powstał po 1990 roku, jak sądzę nawet nie miałeś o tym pojęcia!
KRUS wspierał tez twój idol Korwin zwany Mikke od partii która jest folklorem na granicy błędu statystycznego:) KRUS stworzyły rządy którym Korwin klaskał i wspierał.
ZUS powstał po I wojnie światowej. W Polsce międzywojennej a więc tej kapitalistycznej.
ZUS spełnia potężna role (nie wnikam teraz w przekręty i złodziejstwo jakie ma miejsce dziś w wykonaniu kapitalistycznych prezesów ZUS-u przynoszonych w teczkach przez kolegów, głównie neoliberalnych partii).

Cytat:

Nawet ja dobrowolnie i chetnie bym w takim przypadku sie zrzucil. To jest proste mozesz sobie wybrac konkretna celowa organizacje ktora sie tym zajmuje i zrobic stale zlecenie przelewu. To jest mozliwe w sysuacji gdy panstwo nie zabiera Ci tyle pieniedzy.
Nie jestem zwolennikiem kapitalizmu ale odpowiedzialnosci osobistej i zbiorowej.


Ale możesz w każdej chwili pomóc. ZUS jest po to by zapewnić ludziom dostęp między innymi do leczenia, emerytury. Widzisz, nie każdego było by stać by się ubezpieczyć w prywatnej firmie, poparz wokoło siebie, czy wszyscy dali by rade płacić w prywatnych funduszach ubezpieczeniowych? A tych co ich nie stać to mają zdychać pod płotem? I kto te trupy będzie usuwać byś nie musiał oglądać widoku rozkładającego się ciała? Usuniesz? Posprzątasz a może Korwin posprząta? Służby państwowe? No ale to będzie wymagało zwiększenia nakładów na podatki, prywatne - jeszcze więcej zapłacisz... Widzisz to nie takie proste jak dUPR tłumaczy (już była o tym dyskusja) ja chętnie z każdym dUPRowcem podyskutuję bo są prostym przeciwnikiem:) mają tak najebane w głowach, że można ich punktować w każdym zdaniu:) Bo oni głównie skierowani są do małolatów którzy naoglądają się szmir amerykańskich i myślą, że tak jest naprawdęSmile

Cytat:
Cytat:

Pokaż mi państwo w którym służba np. zdrowia jest dochodowa, służba zdrowia ma ratować ludzi a nie zarabiać pieniądze,podobnie jet ze szkolnictwem. Energetyka i górnictwo powinny działać razem w kapitalizmie zaś tylko sobie przeszkadzają, przez co rosną ceny prądu.


Sluzba zdrowia to nowoczesna nazwa czegos co kiedys sie wyczajnie nazywalo szpital, lekarz, pielegniarka. Nie ma zadnego powodu aby tzw. sluzba zdrowia dzialala nieefektywnie i powodowala zadluzenie calego narodu i potomkow.


Bzdura! Jakie zadłużenie! Chłopie o czym ty piszesz?
Owszem, każdego można wciągnąć w dług nawet służbę zdrowia. Ale sama z siebie przy składkach na ubezpieczenie.... Żartujesz? Polska więcej wydaje na wojnę w Afganistanie i Iraku niż na służbę zdrowia (oczywiście, że nie bezpośrednio!)
Państwowa służba zdrowia w Polsce działa nieefektywnie bo ma działać nieefektywnie! Rozumiesz? Doprowadza się coś do upadku by to potem za grosze kupić - paniał?!
Powiedz, dlaczego za PRL-u nie było przypadku, że kogoś nie przyjęli do szpitala?

Cytat:

Obecnie weterynarze pelnia podobna funkcje i tez ratuja zycie. Roznica jest taka ze nie ma z nimi problemu bo dzialaja na zasadzie efektywnego rachunku ekonomicznego - funkcjonuja dobrze bez nieudolnego i marnotrawnego wtracania sie ministerwstwa zdrowia NFZ itd. Zapewniaja uslugi na wlasaciwym poziomie za wlasciwa cene placona przez tych co z nich korzystaja. Tego niestety nie mozna powiedziec o tzw publicznej sluzbie zdrowia.


Jak dUPRowcy i Korwin chcą się leczyć u weterynarza - proszę bardzo, ale nich nie zmuszają innych by szli do weterynarza się leczyć bo to działa sprawniej.
Poza tym weź chłopie myśl! Punktów weterynaryjnych ile masz? Jeden dwa w mieście 100 000? Ile masz przychodni, ilu lekarzy leczy ludzi i nadal ich brakuje...
Chłopie jak można weterynarie porównywać ze służbą zdrowia... Może niech Korwin z dUPRem pojedzie do USA i zamienia im lekarzy na weterynarzy, ale moim zdaniem to Polska powinna się rozwijać a nie cofać!

Cytat:

Ceny pradu rosna przez ingerenje, nieudolnosc administracji i podnoszenie podatkow. Nie ma powodu dlaczego maja istniec deficytowe i scentralizowane gornictwo, energetyka.


Dupa! Ceny prądu rosną bo kapitaliści chcą coraz więcej zarabiać!
Górnictwo deficytowe?! Ja nie mogę inaczej... Kurwa mać! Czy ty w ogóle używasz mózgu czy tylko łykasz co dUPR pierdnie! Weź kurwa poczytaj o górnictwie Polskim i zobacz idioto od kiedy górnictwo jest deficytowe!
Podaj mi kiedy podniesiono ostatnio w Polsce podatki - no kurwa dawaj! Kiedy? Wczoraj (może przespałem!) Jak na razie to ciągle się je obniża matole! I powiedz to Korwinowi i tym debilom z dUPRu którzy takie pierdoły ci wciskają.
Malo -chcesz to ci powiem CIT czyli podatek od firm, obniżyło SLD w czasie rządów do 1997 roku! Z 30-paru procent obniżono na 19% mało? Dochodowy obowiązywał 20%, 35%, 45% Ile i jak procentowo dziś są podatki dochodowe - no! I gdzie te rosnące podatki?

Cytat:

Cytat:

Wybacz ale przy obecnym systemie Bankowym jest to niemożliwe

Jest mozliwe. Mozliwe jest efektywne zarzadzanie. Wiem bo sie tym zajmowalem. Nie ma powodu dlaczego przedsiebiorstwo publiczne musialoby byc nieefektywne i ciagle generowac straty. Mozliwe jest tez to co jest latwiejsze - sprzedaz. System bankowy nie ma tu nic do rzeczy. Ty i Twoj sasiad tez mozesz byc inwestorem.


System bankowy ma tu znaczenie i to potężne! Bo to bank ma pieniądze ie ja czy mój kumpel, sąsiad.
Sprzedaż to nic innego jak okradanie społeczeństwa, powiedz mi ktoś zarobił na sprzedaży: Tytoniu, monopolu, węgla, PKP Cargo, TPSA, i setki innych przedsiębiorstw - kto zarobił - dlaczego sprzedano 90% państwowych zakładów a w Polsce jest gorzej niż było 20 lat temu?! Może ta sprzedaż to jednak błąd! Może to sprzedaż generuje długi!? Bo usługi czy produkty i tak trzeba kupić, jeśli się ich nie produkuje - to nie jest tak, że sprzedamy i hura mamy super, bo bez tych produktów nie da się dziś egzystować.
Cytat:

Cytat:

Powtarzam raz jeszcze tutaj trzeba zmienić mentalność ludzką później system

Trzeba.
Ale jesli system bedzie prowokowal do wyciagania lapy i czekania na pomoc, zasilek..
to obawiam sie ze mentalnosc ludzka zmieni sie dopiero po krachu - bankructwie.
To bedzie dopiero szok i rozczarowanie.

To ostatni moj post na dzis.
[/quote]

Zasiłek jest niezbędny w gospodarce rynkowej! Inaczej wrócimy w ciągu kilu lat do niewolnictwa - chcesz tego? Zasiłek to nie jest jałmużna, to nie wspieranie lenistwa, ale zabezpieczenie przed konsolidacją tych co mają. Zasiłek daje biednemu ochronę, że nie będzie zapierdalać za miskę zupy z chlebem po 16 godzin na dobę, bo jak nie to kurwa zdychaj. Kapujesz? Zasiłek ma chronić. Ja wiem, że w Polsce nie podoba się to liberałom, bo właśnie zasiłek chroni a oni chcą mieć niewolników. Dlatego taka kampania, na rzecz zdyskredytowania zasiłku jako czegoś co demoralizuje. Co nie jest prawdą.
Kiedyś, za rządów Samoobrony w ministerstwie pracy powstał genialny plan - może nie genialny ale zdrowy i wręcz idealny, plan który tak szybko ucięto jak szybko się pojawił. Co interesujące, dziś nie wraca się do tego nawet w postaci totalnej krytyki! Wiesz dlaczego? he!
Plan ten zakładał wypłatę zasiłku bezterminowo w wysokości ok 800 zł brutto. na miesiąc.
Tyle.
Genialne - prawda!? Wręcz normalne.
Rozwiązało by to problemy z zatrudnieniem w ciągu 6 miesięcy (nawet w kryzysie) oraz inne bolączki.
Oczywiście dla pracodawcy to najczarniejszy scenariusz stąd Lewiatan ubił ten plan zanim trafił do Sejmu! I dziś nawet najtwardsi liberałowie nie podają go totalnej krytyce właśnie w obawie by go nie wyciągać.
Tyle!
I na koniec uwaga, trochę się uniosłem i zaklinałem ale naprawdę by moc trzeźwo myśleć i spoglądać na to co się dzieje trzeba przede wszystkim wyzbyć się myślenia serwowanego z TV.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:37, 24 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kod:
Jak dUPRowcy i Korwin chcą się leczyć u weterynarza - proszę bardzo, ale nich nie zmuszają innych by szli do weterynarza się leczyć bo to działa sprawniej.
uśmiejesz się ale ja wolał bym się leczyć u weterynarza.
Leczą lepiej i taniej. Znajomemu psa z raka z przerzutami wielonarządowymi wyleczyli za 25k pln.
W służbie zdrowia człowiek z podobną przypadłością był by w stanie terminalnym.
Klinika weterynaryjna na Wołodyjowskiego w Białymstoku jest lepiej wyposażona niż szpitale też w Białymstoku. I poskładanie miednicy i łap kota mojej teściowej kosztowało 600pln. Zgadnij ile podobny zabieg by kosztował w szpitalu.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:04, 24 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_

Juz mialem sie zabierac do odpowiedzi ale sie powstrzymam.
Sam jestes idiota.

Nie rozmawiam z takim gatunkiem.
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4 ... 41, 42, 43   » 
Strona 3 z 43

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jaki jest problem z socjalizmem
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile