W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Nie taki Islam straszny  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
1 głos
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 18719
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moonwalk




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:16, 05 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Koran nie dzieli sie na na sury wazniejsze i mniej wazne

Nie zrozumiales
Nie wazniejszy i mniej wazne, tylko aktualne/nieaktualne.
Chronologicznie zgodnie z zapisem

Tak samo jak nowa ustawa zastepuje stara,
nowy folder w komputerze nadpisuje stary
tak samo jak dla katolika nauki bardziej niz nauki Abrahama
sa aktualniejsze i obowiazujace nauki Jezusa


Cytat:
Prosze przeczytaj watek "Najstarsza religia swiata".

Zajrzalem.
Liczba bzdur zatrwazajaca, zreszta widzialem, ze juz na samym poczatku wypunktowane to zostalo przez Aya Sophia.


Cytat:
To nie jest z islamu, ale z sekty szyickiej.

Wszyscy wyznawcy ksiezycowego bozka,
uznajacy morderce pedofila za bezgrzesznego Laughing najwyzszego proroka to sekta.

W kazdym razie Sunni i Shia razem sie modla do czarnego kamyka
i Sunni dopuszczaja Shia w czasie wycieczek na teren Mekki,
wiec nie interesuje mnie szczegolnie na ile denominacji i odlamow sie dziela.
_________________
"Nigdy nie pozwoliłem szkole stanąć na drodze mojej edukacji".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:48, 05 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie zrozumiales
Nie wazniejszy i mniej wazne, tylko aktualne/nieaktualne.

W takim razie, ktore sury sa wedlug Ciebie aktualne, a ktore nieaktualne?
Cytat:
tak samo jak dla katolika nauki bardziej niz nauki Abrahama
sa aktualniejsze i obowiazujace nauki Jezusa

W jakim sensie nauki Jezusa sa aktualniejsze od nauk Abrahama? Podaj jakies przyklady z Biblii.
Czy oby na pewno Jezus zamierzal cos zmienic?
Dlaczego powiedzial "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić" (Mt 5, 17)?
Cytat:
Wszyscy wyznawcy ksiezycowego bozka,
uznajacy morderce pedofila za bezgrzesznego najwyzszego proroka to sekta.

Kto jest wyznawca ksiezycowego bozka?
Szukaj bardziej wiarygodnych zrodel. Polecam ksiazke Karen Armstrong (historyka, ktory nie ma nic wspolnego z islamem) "Muhammad: A Prophet for Our Time" oraz "Muhammad: His Life Based on the Earliest Sources" autorstwa Martina Lingsa.
Muzulmanie nie moda sie do zadnego czarnego kamienia ani go nie czcza. Prosze poczytaj troche na temat islamu, a nie tylko powielaj zaslyszane informacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:44, 05 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fado :

Czytałem tę pierwszą, pani Karen Armstrong - może dlatego że jest powszechniej dostepna - i powiem Ci szczerze ze nie przekonałem sie do postaci Muhhamada. W Jego zyciu zapewne działy sie wazne rzeczy, ale znajdował czas na bojenki. Tak nie postepuje prorok. Widac pewien zwrot w Jego postepowaniu, JESLI WIERZYC PISMOM, ale podyktowany byl w zasadzie ambicjonalnym podejsciem, typowym dla wczesnych beduinów Wink

Mnie zastanawia sam fakt pielgrzymki w to miejsce, wszak ma zrodla czysto pogańskie. Fado, sury zostaly poprawione i dobrze o tym wiesz! O tym zwrocie mowiłem! A Jezus zapewne mowil o sprawiedliwosci - ze kazdy grzech - niegodziwe dzialanie - znajdzie swe ujscie w postaci kary. Proste.
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:50, 06 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą ciekawe jak to ludziom łatwo przychodzi branie za swoich idoli czy bohaterów innych, którzy mordowali, nakłaniali do morderstw czy walczyli o władzę po trupach. Ludzi mających krew swoich braci/bliźnich na rękach. Mówię tu nie tylko o Mahomecie, ale całej rzeszy proroków i świętych. I nie przemawiają do mnie tłumaczenia, bo takie były czasy. Można być człowiekiem bez krzywdzenia innych, a tym bardziej odbierania komuś prawa do życia choćby nie wiadomo kim był i co zrobił. Wszystkie religie, filozofie i doktryny mówiące inaczej są jedynie zbrodnią przeciwko ludzkiej świadomości, i bazują na ułomnościach naszych umysłów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:23, 06 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla milujących islam i muzułmanów polecam historie Bałkanów...i nie tylko.
Ekspansja islamu na Europe trwa nieprzerwanie od ponad VI wieków...lekko licząc.
nigdy nie ustała a granice imperium osmanskiego siegaly Dunaju.
Teraz odbywa się cicha ekpansja demograficzna.
Mnie osobiscie w krzyzu troche strzyka tak, że Wam zycze milej zabawy....kazdego popołudnia.
_________________
życie to myślnik miedzy data urodzin i śmierci. Może to wszystko co mamy? czasami nawet nie mamy tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:11, 06 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia napisał:
W Jego zyciu zapewne działy sie wazne rzeczy, ale znajdował czas na bojenki. Tak nie postepuje prorok. Widac pewien zwrot w Jego postepowaniu, JESLI WIERZYC PISMOM, ale podyktowany byl w zasadzie ambicjonalnym podejsciem, typowym dla wczesnych beduinów

Podaj prosze cytat z ksiazki traktujacy o ambicjonalnym atakowaniu innych przez Proroka. Ja o tym nie czytalam. Jak Twoim zdaniem powinien postapic prorok i w ogole czlowiek, gdy ktos na niego napada na jego wlasnym terenie? Czy nie powinien nic robic tylko czekac na smierc? Na poczatku mozna uciekac (i tak postapil Muhammad), ale przeciez nie mozna uciekac w nieskonczonosc.
Cytat:
Mnie zastanawia sam fakt pielgrzymki w to miejsce, wszak ma zrodla czysto pogańskie.

Zrodlo nie jest poganskie, poniewaz Kaaba zostala wybodowana przez Proroka Adama. Od czasu do czasu ludzie ustawiali tam posagi poganskich bozkow, ale za kazdym razem prorocy usuwali poganskie symbole z tego miejsca.

nastepne czesci
http://www.youtube.com/watch?v=d_QaSEVWQy0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=oGI_TKNYaEw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=1uS2CQr8P-A&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=cnb1ABGjUeY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=mhF6l_Wan20&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=hILFEDsRBFM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ODAWvTAfFaA&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=b26soCJptDQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=71Hx5U5oZl8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=BHaTjqkitIs&feature=related



nastepne czesci:
http://www.youtube.com/watch?v=8xS3CdgO6YE&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=4En3dTIpnmU&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=2QjzxLMSJJQ&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=7oDJ6HtWPg8&NR=1

Cytat:
Fado, sury zostaly poprawione i dobrze o tym wiesz!

Zadna sura nigdy nie byla poprawiana ani zmieniana. Jedyna zmiana bylo dodanie samoglosek i znakow diaktrytycznych do oryginalnego tekstu, ale absolutnie nie wplynelo to na tresc przekazu, a jedynie ulatwilo czytanie.

Adwokat Diabła napisał:
Swoją drogą ciekawe jak to ludziom łatwo przychodzi branie za swoich idoli czy bohaterów innych, którzy mordowali, nakłaniali do morderstw czy walczyli o władzę po trupach.

Dlatego islam zabrania czczenia idoli Wink.

Cytat:
Mówię tu nie tylko o Mahomecie, ale całej rzeszy proroków i świętych. I nie przemawiają do mnie tłumaczenia, bo takie były czasy. Można być człowiekiem bez krzywdzenia innych, a tym bardziej odbierania komuś prawa do życia choćby nie wiadomo kim był i co zrobił.

Kazdy czlowiek (w tym rowniez Prorok) ma prawo do obrony.
Jeszcze raz zachecam do zapoznania sie z biografiami Prorokow. Na pewno warta uwagi jest ksiazka "Stories of the Prophets", ktora napisal Ibn Kathir.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:56, 06 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fado napisał:
Podaj prosze cytat z ksiazki traktujacy o ambicjonalnym atakowaniu innych przez Proroka. Ja o tym nie czytalam. Jak Twoim zdaniem powinien postapic prorok i w ogole czlowiek, gdy ktos na niego napada na jego wlasnym terenie? Czy nie powinien nic robic tylko czekac na smierc? Na poczatku mozna uciekac (i tak postapil Muhammad), ale przeciez nie mozna uciekac w nieskonczonosc.



Ja tej książki nie mam juz na półce. To jest to co zapamietałem. Muhhamada oceniam bardzo krytycznie, podobnie jak Mojzesza np. Mahomet, pragnąc by Mekka była najważniejszym miastem nowej religii, a także prawdopodobnie z chęci zemsty za upokorzenia, które spotkały go ze strony ziomków - Kurajszytów (sam nim był), rozpoczął walkę z Mekką. W 624 r.n.e. odbyła się pierwsza bitwa z mekkańczykami w okolicy Badr.

Faktem jest ze Mahomet chcial byc prorokiem nie tylko arabusów, ale takze Żydów (*ci traktowali go z lekcewarzeniem) i Chrzescijan (*stosunek obojetny lub pozytywny - vide - mała hidżra do Etiopii). Nawet gdyby - to jest postawa ambicjonalna, obca posłańcom Boga. Mahomet nie został zaatakowany, a powinnas to wiedzieć z historii a nie z Koranu Neutral

Cytat:
poniewaz Kaaba zostala wybodowana przez Proroka Adama.


Według relacji Klaudiusza Ptolemeusza, (II wiek p.n.e.) wokół Al-Kaby funkcjonowało niewielkie sanktuarium gdzie sprawowano kult religijny. Bezpośrednio przed reformą religijną Mahometa była to świątynia poświęcona 360 bożkom plemiennym w politeistycznej religii staroarabskiej.. Wspominałem Ci tez o dwoch prorokach przed Mahometem.

Czy zbudował ją Adam ? ;d Nie wiem, choc smiem wątpić, powolując sie znów - na legitymizacje wyznania - poprzez równanie do najstarswzej - judaizmu. To juz udowadniałem.
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kiros




Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 74
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:56, 06 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Islam w przeciwieństwie do chrześcijaństwa jest religią objawioną. Wlazł do jaskini i objawił mu się archanioł tyle w tym prawdy co w objawieniach maryjnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:50, 06 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kazdy czlowiek (w tym rowniez Prorok) ma prawo do obrony.

Oczywiście, że ma w zależności od tego co broni. Zaczyna się od obrony własnego domu i rodziny, potem państwa(czytaj rzadzących) a kończąc na "prewencyjnym" ataku.

Chce tylko dodać do tego wątku, że prawda objawiona Mahometowi nie jest jedyną słuszną prawdą całej ludzkości, a jedynie jej interpretacją stworzoną przez Mahometa dla Mahometa. To jest podstawa od której należy wyjść.
Wszystkie wielkie religie abrahamowe mówią o jednym bogu, ale tak naprawdę czczą swoje książki a nie boga. Żydzi czczą Torę, chrześcijanie Biblię a muzułmanie Koran. To wyznawcy i czciciele ksiażek a nie boga. Wierzą, że Bog napisał im te ksiażki. Ba wierzą, że bóg schował się tam w tej książce i czeka, aż czlowiek go odnajdzie. To cała przyczyna zła na świecie, bo kłócimy się o interpretacje ksiażek, których tak naprawdę autorem jest człowiek a nie bóg. Bóg pisze innym językiem, który znają wszyscy, ale nie wszyscy chcą to czytać.

Jakim trzeba być ociemniałym człowiekiem, aby dopiero z książki dowiadywać się o tym, że nie można zabijać, gwałcić, okradać czy w jakikolwiek inny sposób krzywdzić bliźniego?
Co to za książka, która mówi, że można tak robić w "imieniu Boga"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:13, 07 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia napisał:
Ja tej ksiazki nie mam juz na pólce. To jest to co zapamietalem.

A ja mam i tak na wszelki wypadek sprawdzilam jeszcze raz. Nie ma tam wzmianki o atakowaniu przez Proroka kogokolwiek.
Cytat:
Mahomet, pragnac by Mekka byla najwazniejszym miastem nowej religii, a takze prawdopodobnie z checi zemsty za upokorzenia, które spotkaly go ze strony ziomków - Kurajszytów (sam nim byl), rozpoczal walke z Mekka.

Zaraz, zaraz...Muhammad urodzil sie i zyl w Mekce. Musial stamtad uciekac, a wyznawcy islamu ktorzy pozostali w Mekce byli przesladowani i zabierano im ich wlasne posiadlosci. Oprocz tego, nie mogli odbywac pielgrzymek. Jak Prorok mogl cicho siedziec, nic nie robic i czekac az wszyscy muzulmanie zostana wymordowani. Przeciez to by bylo czyste tchorzostwo!
A tutaj cytat z ksiazki K.Armstrong dotyczycy bitwy w 624 roku:
Cytat:
The Quraysh began to advance slowly over the sand dunes. Observing the command of the Qur'an, Muhammad refused to strike first, and even after the battle commenced, he seemed reluctant to unleash his men until Abu Bakr told him to leave his prayers and engage his troops, because God would certainly give them victory.

Co Muhammad zrobil z jencami po wygranej bitwie? Wszystkich uwolnil (zgodnie z nakazami islamu)! Czy tak postepuje czlowiek z chorymi ambicjami lub kierowany zadza zemsty?
Cytat:
Mahomet nie został zaatakowany, a powinnas to wiedzieć z historii a nie z Koranu

Wiedze czerpie z ksiazek historycznych, a nie tylko Koranu. Przyklad powyzej.
Cytat:
Bezpośrednio przed reformą religijną Mahometa była to świątynia poświęcona 360 bożkom plemiennym w politeistycznej religii staroarabskiej..

Tak wlasnie bylo. Co jakis czas ludzie postanawiali zamienic Kaabe w swiatynie poganska i co jakis czas pojawial sie prorok, ktory usuwal z niej oznaki poganskiego kultu. Tak tez uczynil Muhammad.
Adwokat Diabła napisał:
Oczywiście, że ma w zależności od tego co broni. Zaczyna się od obrony własnego domu i rodziny, potem państwa(czytaj rzadzących) a kończąc na "prewencyjnym" ataku.

Kazdy zywy organizm posiada zdolnosci obronne, ktore ma prawo i powinien wykorzystac. "Atak prewencyjny" do nich nie nalezy i jest to czysta forma agresji.
Podaj prosze jakies zrodlo gdzie napisane jest, ze Prorok zastosowal atak "prewencyjny".
Cytat:
Jakim trzeba być ociemniałym człowiekiem, aby dopiero z książki dowiadywać się o tym, że nie można zabijać, gwałcić, okradać czy w jakikolwiek inny sposób krzywdzić bliźniego?
Co to za książka, która mówi, że można tak robić w "imieniu Boga"?

Shocked
Czy Twoim zdaniem Koran mowi o zabijaniu, gwalceniu i okradaniu w imie Boga?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:43, 07 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fado proszę, a co to według ciebie jest? Przesłanie miłości? I w imię kogo jeśli nie Allaha?

Cytat:
2:187. Zabijajcie nieprzyjaciół waszej wiary wszędzie gdzie ich spotkacie, wypędzajcie zewsząd, skąd was wypędzono, niebezpieczeństwo ze zmiany wiary gorsze jest niżeli zabójstwo. Nie napadajcie na nich przy świątyni Bożej, chyba was sami do tego zmuszą i wyzwą. Jeżeli was napadną, pływajcie w ich krwi, bo taką powinna być zapłata niewiernym.


Możesz bronić swojego proroka, twoja sprawa. Dla mnie namawianie do zabijania w jakiejkolwiek formie jest chore. Czy zabiłabyś człowieka , bo Koran tak mówi? Bo Koran tak mówi?! Poszłabyś za swoim imamem walczyć z "niewiernymi"? Tylko po co? A jeżeli nie poszłabyś, to nie łamiesz doktryn swojej wiary i nie występujesz przeciwko Bogu? Chyba, że to wszystko tak naprawdę nie ma nic wspólnego z Bogiem?


Cytat:
Jak Prorok mogl cicho siedziec, nic nie robic i czekac az wszyscy muzulmanie zostana wymordowani. Przeciez to by bylo czyste tchorzostwo!

Zabijanie to dopiero tchórzostwo! Wybierając świadomie stronę światła musisz liczyć się za śmiercią, ale wtedy nie ma to znaczenia. Ale widocznie wybory nie są w większości świadome. Zabijanie innych niczego nie dowiedzie i nie zmieni. Prawdziwa odwaga to umrzeć z godnością człowieka!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:25, 07 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Fado proszę, a co to według ciebie jest? Przesłanie miłości? I w imię kogo jeśli nie Allaha?
Cytat:
2:187. Zabijajcie nieprzyjaciół waszej wiary wszędzie gdzie ich spotkacie, wypędzajcie zewsząd, skąd was wypędzono, niebezpieczeństwo ze zmiany wiary gorsze jest niżeli zabójstwo. Nie napadajcie na nich przy świątyni Bożej, chyba was sami do tego zmuszą i wyzwą. Jeżeli was napadną, pływajcie w ich krwi, bo taką powinna być zapłata niewiernym.

Czy to jest sura Al-Baqara?
Zrobmy tak... znajdz konkretny fragment Koranu na tej stronie:
http://al-quran.info/#&&sura=2&a.....p;ver=1.00
a potem wklej go tu na forum. I wtedy Ci odpowiem Smile .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:36, 07 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fado :

Pokój z Mekką umożliwił Mahometowi podejmowanie innych wypraw wojennych i rozszerzanie strefy wpływów nowej wiary.

Mahomet podbił wiele oaz na Półwyspie Arabskim, w tym wiele żydowskich. Próbował złupić także ośrodki handlowe w należącej do Bizancjum Palestynie, jednak bez większych sukcesów.

Słowa : podbił, złupił - nie są tu bezpodstawnie.
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:48, 07 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kalfas napisał:
Dla milujących islam i muzułmanów polecam historie Bałkanów...i nie tylko.
Ekspansja islamu na Europe trwa nieprzerwanie od ponad VI wieków...lekko licząc.
nigdy nie ustała a granice imperium osmanskiego siegaly Dunaju.
Teraz odbywa się cicha ekpansja demograficzna.
Mnie osobiscie w krzyzu troche strzyka tak, że Wam zycze milej zabawy....kazdego popołudnia.

Dokładnie, również polecam historę Bałkanów wszystkim, którzy zapatrzeni są w półksiężyc.

Rzygać mi się chce, jak widzę wypociny wszelkiej maści islamofilów różnej proweniencji, także lewicowej. Pizdę chyba mają na oczach, że nie widzą zagrożenia jakie niesie ta brutalna i prymitywna religia wraz z wyrosłą wokół niej kulturą, która odpowiednia jest być może dla pustynnych pastuchów, ale nie dla cywilizowanego świata, zwłaszcza europejskiego, któremu świat islamski do pięt nie dorasta. Niejedną cywilizację islam zniszczył, lub próbował/próbuje zniszczyć. Wystarczy przypomnieć, jak właśnie przez tę religię zniszczona została wielowiekowa, wysokorozwinięta kultura perska, jaki burdel wywołała na Bałkanach, jak przez wiele setek lat dusiła Żydów - za co teraz się Izraelczycy niestety w brutalny sposób "odkuwają" na muzułmanach w swoim kraju. A teraz zagraża Europie. Co prawda sceptycznie podchodzę do alarmów o muzułmańsko-imigranckiej "bombie demograficznej" w Europie, ale coś jest na rzeczy. Poprawność polityczna zamyka usta wielu krytykom islamu, niedawno oburzenie niektórych środowisk wywołało zablokowanie budowy minaretów w Szwajcarii. Do kurwy nędzy, trudno byłoby mi wytrzymać mieszkanie obok katolickiego dzwonu bijącego codziennie kilka razy, a co dopiero obok wieży, z której regularnie drze mordę jakiś niedomyty allachowiec! A z dwojga złego lepszy dzwon, w końcu do widoku wież dzwonniczych jestem przyzwyczajony od małego, mogę nie lubić kościoła katolickiego, ale przynajmniej mogę z niego w każdej chwili odejść, apostazja może i jest procedurą wymagającą nieco wysiłku i silnej woli, dla niektórych oznacza odwrót rodziny od apostaty, ale proszę przeczytać, co przeżywa większość byłych muzułmanów!
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5501/q,Atheo.Coming.Out.Islam

Kościół katolicki, czy wyznania protestanckie można krytykować jak się tylko chce, także w krajach gdzie dominują takowe wyznania (mówimy rzecz jasna o Europie). Ale spróbuj skrytykować islam w takiej np Algierii, Somalii, Arabii Saudyjskiej, czy Mauretanii... Sposób, w jaki muzułmanie traktują innowierców, także turystów w swoich krajach jest również karygodny i należy się zastanowić, czy te fale miłości wysyłane z Europy w stronę wyznawców allacha i jego "proroka", który za odstępstwa karał obcinaniem nóg i rąk są zasadne i racjonalne...

Moim zdaniem wszelkie relacje ze światem arabskim i szerzej pojętym muzułmańskim należy ograniczać tylko do kontaktów handlowych i dyplomatycznych, a imigrantów zarażonych chorobą islamu należy skrzętnie kontrolować (każdego z osobna) i przystosowywać kulturowo przez służby do tego przeznaczone. Jako, że to kosztuje, racjonalne jest ograniczenie liczby muzułmanów wpuszczanych do krajów europejskich i surowsze kryteria ich przyjmowania. O ile jak najbardziej rozumiem udzielanie azylu Czeczenom (nie chciałbym ani dnia spędzić w ich położeniu), o tyle przyjmowanie byle araba do pracy czy na uczelnie uważam za coś, co powinno mieć miejsce jak najrzadziej.

Jako, że o Bałkanach była mowa - na szczęście komuna wyleczyła z islamu Albanię, gdzie większość ludności obecnie jest bezwyznaniowa. Za to napływ ludności arabskiej niweluje ten jeden z nielicznych sukcesów bolszewickiej komuny.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:18, 07 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fado napisał:
Cytat:
Fado proszę, a co to według ciebie jest? Przesłanie miłości? I w imię kogo jeśli nie Allaha?
Cytat:
2:187. Zabijajcie nieprzyjaciół waszej wiary wszędzie gdzie ich spotkacie, wypędzajcie zewsząd, skąd was wypędzono, niebezpieczeństwo ze zmiany wiary gorsze jest niżeli zabójstwo. Nie napadajcie na nich przy świątyni Bożej, chyba was sami do tego zmuszą i wyzwą. Jeżeli was napadną, pływajcie w ich krwi, bo taką powinna być zapłata niewiernym.

Czy to jest sura Al-Baqara?
Zrobmy tak... znajdz konkretny fragment Koranu na tej stronie:
http://al-quran.info/#&&sura=2&a.....p;ver=1.00
a potem wklej go tu na forum. I wtedy Ci odpowiem Smile .


Ale o co chodzi? Co jest nie tak z tym tłumaczeniem/tłumaczem? Ale dobrze, dam inne:
Cytat:
(191) I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!

I jeszcze takie pytanie: jaki jest twój stosunek do nakłaniania do zabijania i przemocy w Koranie i jak to przekłada się na twoje życie?
Jak wygląda twój stosunek do innowierców?
I czy gdy poniekąd "atakuję" ciebie i twoją religię werbalnie na forum, zabiłabyś mnie gdyż mam odmienne zdanie na temat twojej religii, albo czy gdyby mnie sądzono w kraju islamskim to byłabyś za karą śmierci dla mnie czy też nie?
I dlaczego wg ciebie islam jest postrzegany jako religia niosąca przemoc i krew?
Proszę tylko, odpowiedz swoimi słowami.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:34, 08 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia napisał:
Słowa : podbił, złupił - nie są tu bezpodstawnie.

I co robil z tymi podbitymi terytoriami i lupami?
Podaj prosze jakies zrodlo.
Adwokat Diabła napisał:
Ale o co chodzi? Co jest nie tak z tym tlumaczeniem/tlumaczem?

Podales fragment z Koranu i napisales, ze jest to sura nr 2 i ayat nr 187...
Czyli ten oto fragment:
Cytat:
Dozwolone wam jest noca w czasie postu zblizac sie do waszych zon. One sa ubiorem dla was, a wy jestescie ubiorem dla nich. Bóg poznal, ze oszukiwaliscie samych siebie, lecz On nawrócil sie ku wam i odpuscil wam. Przeto teraz obcujcie z nimi i poszukujcie tego, co przepisal Bóg. Jedzcie i pijcie, az odróznicie nitke biala od nitki czarnej o swicie. Nastepnie wypelniajcie post do nocy i nie obcujcie z nimi, lecz przebywajcie poboznie w meczetach. Takie sa granice Boga! Nie zblizajcie sie wiec do nich! Tak wyjasnia Bóg ludziom Swoje znaki. Byc moze, oni beda bogobojni!

Adwokat Diabła napisał:
Ale dobrze, dam inne:
Cytat:
(191) I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypedzajcie ich, skad oni was wypedzili - Przesladowanie jest gorsze niz zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy swietym Meczecie, dopóki oni nie beda was tam zwalczac. Gdziekolwiek oni beda walczyc przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odplata niewiernym!

Juz pytales. Tu jest moja odpowiedz:
viewpost.php?p=116721
Adwokat Diabła napisał:
I jeszcze takie pytanie: jaki jest twój stosunek do naklaniania do zabijania i przemocy w Koranie i jak to przeklada sie na twoje zycie?

W Koranie nie ma wzmianki o naklanianiu do zabijania i przemocy. Fragmenty mowiace o zabijaniu dotycza tylko i wylacznie obrony w przypadku ataku.
Adwokat Diabła napisał:
Jak wyglada twój stosunek do innowierców?

Jest obojetny.
Adwokat Diabła napisał:
I czy gdy poniekąd "atakuję" ciebie i twoją religię werbalnie na forum, zabiłabyś mnie gdyż mam odmienne zdanie na temat twojej religii, albo czy gdyby mnie sądzono w kraju islamskim to byłabyś za karą śmierci dla mnie czy też nie?

LaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughing

A tak na serio...
Adwokacie Diabla, przestan w koncu sie bac i zajrzyj do Koranu. Tam znajdziesz odpowiedz. Po przeczytaniu calego Koranu, sam zobaczysz jak niedorzeczne sa Twoje pytania Smile.
Swoja droga nie powiem, ze nie zastanawia mnie, dlaczego tak atakujesz islam...
Cytat:
2:256 Nie ma przymusu w religii! Prawość wyróżniła się od nieprawości. I ten, kto odrzuca fałszywe bóstwa, a wierzy w Boga, uchwycił za najpewniejszy uchwyt, nie mający żadnego pęknięcia. Bóg jest słyszący, wszechwiedzący!

To Twoja sprawa, w co lub kogo wierzysz, ja nie mam nic do tego. Mysle, ze zycie muzulmanow w niemuzulmanskim kraju jest znacznie trudniejsze niz zycie niemuzulmanow w kraju muzulmanskim. Nawet jezeli mieszkalbys w kraju muzulmanskim, to przesladowanie Ci nie grozi (to jest sprzeczne z zasadami islamu).
Adwokat Diabła napisał:
I dlaczego wg ciebie islam jest postrzegany jako religia niosąca przemoc i krew?

Nie wiem. Widocznie komus bardzo zalezy, aby ludzie tak mysleli...
http://wakeupproject.com/VList.asp?Series=1&Video=91 (trzeba poswiecic troche czasu na obejrzenie, ale mysle ze warto)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:33, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fado napisał:

Adwokat Diabła napisał:
I czy gdy poniekąd "atakuję" ciebie i twoją religię werbalnie na forum, zabiłabyś mnie gdyż mam odmienne zdanie na temat twojej religii, albo czy gdyby mnie sądzono w kraju islamskim to byłabyś za karą śmierci dla mnie czy też nie?

LaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughing

Fado, to nie jest odpowiedź na moje pytanie:) Ale sądząc po tym:
Fado napisał:

Adwokat Diabła napisał:
Jak wyglada twój stosunek do innowierców?

Jest obojetny.

nasuwa się myśl czy idea miłości, braterstwa, równości dotyczy tylko muzułmanów, a los reszty jest im obojętny. Tak jak tutaj:
Cytat:
98:6 Zaprawdę, ci, którzy nie uwierzą, spośród ludzi Księgi i bałwochwalcy, będą w ogniu Gehenny, gdzie będą przebywać na wieki. Oni są najgorsi ze stworzeń!
, że tak łatwo przychodzi im mordowanie ludzkich istnień?

Cytat:
Swoja droga nie powiem, ze nie zastanawia mnie, dlaczego tak atakujesz islam...

Ja szukam tylko odpowiedzi, dlaczego tekst podobno od samego Boga jest pożywka dla takich wynaturzeń jak talibowie, dżihady, mordowanie ludzi w imię boga, sposób traktowania kobiet czy szejkowie robiący interesy ze swoim wrogiem nr 1. czy to co już przerabialismy z chrzescijaństwem, teraz przerabiamy z islamem? czy problem tkwi tylko w samych ludziach i ich umysłach, czy też Koran ma tu swój wpływ.

Zapewne słyszałaś o szatańskich wersetach:

Cytat:
Szatańskie wersety to legenda o podmienionych wersach koranu. Według niej, pierwotnie Mahomet zainspirowany nie przez Boga, ale przez szatana zapisał w Surze pod tytułem „Gwiazda”

19. Co myślicie o bóstwach El-Lata i Al-Ozza?
20. I o Menacie, trzeciem ich bożyszczu?
21. To najprzedniejsze boginie
22. I można liczyć na ich wstawiennictwo

Przyznając tym samym istnienie wyżej wspomnianych bóstw.

Współcześnie, w wyniku kolejnego objawienia, wersy 21 i 22 brzmią:

21. Czyż wy będziecie mieć synów, a Allah córki?
22. Taki podział byłby niesprawiedliwym.

Czy to tylko kolejna teoria spiskowa, albo bajka dla niegrzecznych dzieci? I dlaczego na autorze książki o tyn samym tytule ciaży wyrok śmierci. Jak to sie ma do wolnosci słowa wśród muzułmanów?

Islam jest teraz bardzo popularny, gdy widzi się chciwość, upadek moralnosci i relacji międzyludzkich na Zachodzie, który przypomina ówczesną Mekkę. Tylko czy droga miecza i straszenia maluczkich jakiej użył Mahomet jest jedyną słuszną? Może i była słuszna na ów czas i miejsce, ale czy jest słuszna teraz. Czy na kazdą przemoc mamy odpowiadać przemocą?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:28, 10 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adwokat Diabła napisał:
Ale sadzac po tym:
Fado napisał:

Adwokat Diabła napisał:

Jak wyglada twój stosunek do innowierców?

Jest obojetny.

nasuwa sie mysl czy idea milosci, braterstwa, równosci dotyczy tylko muzulmanów, a los reszty jest im obojetny.

Przeinaczasz moje slowa. W takim razie pytanie powinno brzmiec inaczej np. Jaki jest twoj stosunek do zycia i losu innowiercow? Idea braterstwa, rownosci, wolnosci, milosci i pokoju dotyczy wszystkich ludzi. Wszyscy, bez wzgledu na wiare, sa bracmi i siostrami w czlowieczenstwie. Wszyscy ludzie sa rowni (bez wzgledu na narodowosc, kolor skory, wyksztalcenie, stan majatkowy, wiek itd.) i wszyscy powinni byc traktowani z szacunkiem. Nie rozumiem, dlaczego uwazasz, ze muzulmanom nie zalezy na szczesciu innych ludzi? Naprawde myslisz, ze muzulmanie terroryzuja caly swiat (a najbardziej biedna Ameryke)? Naprawde wierzysz w to, co serwuja media? Czy naprawde wierzysz, ze Al-Kaida jest organizacja muzulmanska?
Cytat:
Czy na kazda przemoc mamy odpowiadac przemoca?

Zerknij na te zdjecia:
http://www.answering-christianity.com/iraqi_torture.htm
http://www.answering-christianity.com/pali_torture.htm
I odpowiedz prosze, czy ludzie nie maja prawa do obrony?
Cytat:
Tak jak tutaj:
Cytat:
98:6 Zaprawde, ci, którzy nie uwierza, sposród ludzi Ksiegi i balwochwalcy, beda w ogniu Gehenny, gdzie beda przebywac na wieki. Oni sa najgorsi ze stworzen!

, ze tak latwo przychodzi im mordowanie ludzkich istnien?

Przeczytaj cala sure: http://al-quran.info/#&&sura=98&.....p;ver=1.00
Tu chodzi o kare po smierci, ktora spotyka ludzi nieprzestrzegajacych prawa danego przez Boga i ktorzy pomimo
przedstawienia im dowodow na istnienie Boga, postanowili dalej kroczyc sciezka zla.
Ten fragment ma sie nijak do zarzutu mordowania. Jeszcze raz powtarzam, nie ma przymusu w wyznawaniu religii. Zmuszanie kogokolwiek do wyznawania islamu jest sprzeczne z jego zasadami i oczywiscie jest grzechem.
Cytat:
2:190 Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczaja, lecz nie badzcie najezdzcami. Zaprawde; Bóg nie miluje najezdzców!

Cytat:
5:32 Z tego to powodu przepisalismy synom Izraela: "Ten, kto zabil czlowieka, który nie popelnil zabójstwa i nie szerzyl zgorszenia na ziemi, czyni tak, jakby zabil wszystkich ludzi. A ten, kto przywraca do zycia czlowieka, czyni tak, jakby przywracal do zycia wszystkich ludzi." Przyszli do nich Nasi poslancy z jasnymi dowodami, potem jednak wielu z nich popelnialo przestepstwa na ziemi.

Cytat:
25:68 I ci, którzy nie wzywaja zadnego boga, poza Bogiem; i nie zabijaja nikogo wbrew zakazowi Boga, chyba ze zgodnie z prawem; i nie uprawiaja rozpusty. A kto to czyni, spotka go kara za grzech.

Cytat:
8:61 A jesli oni sklonia sie do pokoju, to i ty sie ku niemu sklon i zaufaj Bogu! Zaprawde, On jest Slyszacy,
Wszechwiedzacy!

Cytat:
5:28 Jesli nawet wyciagniesz reke ku mnie, aby mnie zabic, to ja nie wyciagne reki ku tobie, aby ciebie zabic. Zaprawde, ja lekam sie Boga, Pana swiatów!

Cytat:
60:8 Bóg nie zabrania wam, abyscie byli dobrzy i sprawiedliwi wzgledem tych, którzy was nie zwalczali z powodu religii ani nie wypedzali was z waszych domostw. Zaprawde, Bóg miluje ludzi sprawiedliwych!

Cytat:
2:193I zwalczajcie ich, az ustanie przesladowanie i religia bedzie nalezec do Boga. A jesli oni sie powstrzymaja, to wyrzeknijcie sie wrogosci, oprócz wrogosci przeciw niesprawiedliwym!

Cytat:
Ja szukam tylko odpowiedzi, dlaczego tekst podobno od samego Boga jest pozywka dla takich wynaturzen jak talibowie, dzihady, mordowanie ludzi w imie boga, sposób traktowania kobiet czy szejkowie robiacy interesy ze swoim wrogiem nr 1.

Wszelkie wynaturzenia nie maja nic wspolnego z islamem. To, ze iles ludzi postepuje w taki a taki sposob i podaja sie za wyznawcow takiej i takiej religii, nie oznacza ze dana religia taka wlasnie jest. Zawsze trzeba siegac do oryginalnego zrodla.
Dlaczego za umowy miedzynarodowe obwiniasz islam? Jakis czas temu zastanawialam sie, czy jest na swiecie jakis prawdziwie muzulmanski kraj tj. rzadzony zgodniez z prawami islamu... I doszlam do wniosku, ze nie ma takiego.
Co sie tyczy sytuacji kobiet... Jestem kobieta i prawa kobiet zawsze byly dla mnie bardzo istotna kwestia. Nie czuje sie w zaden sposob ograniczona islamem, wprost przeciwnie islam daje mi mnostwo praw.
Tak jak wsrod wyznawcow innych religii wystepuja wynaturzenia, ale nie mozna ich laczyc z religia.
Kobiety i Islam: http://www.al-islam.org.pl/kobiety1.htm
Slowo "dzihad"pochodzi od arabskiego slowa "Jahd"(trud) lub "Juhd"(wysilek). Sa to wszelkie starania majace na celu kroczenie sciezka wyznaczona przez Boga. Co w nim zlego?
Co to jest dzihad?

Cytat:
Zapewne slyszalas o szatanskich wersetach:
Czy to tylko kolejna teoria spiskowa, albo bajka dla niegrzecznych dzieci? I dlaczego na autorze ksiazki o tyn samym tytule ciazy wyrok smierci. Jak to sie ma do wolnosci slowa wsród muzulmanów?

Czego to ludzie nie robia dla slawy i sensacji...
Wyrok smierci to fatwa (opinia) i nie ma zadnego zwiazku z islamem. Wydal ja chyba Khomeini, czyli szyita.
Kazdy czlowiek ma prawo do publicznego wyrazania wlasnego zdania oraz pogladow. Nie jest dozwolone propagowanie niegodziwych czynow oraz uzywanie obelzywego i obrazliwego jezyka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:00, 10 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Naprawde myslisz, ze muzulmanie terroryzuja caly swiat (a najbardziej biedna Ameryke)? Naprawde wierzysz w to, co serwuja media? Czy naprawde wierzysz, ze Al-Kaida jest organizacja muzulmanska?

Tylko powiedz mi dlaczego nie słychać stanowczego głosu sprzeciwu "prawdziwych muzułmanów" wobec organizacji używających islamu do podparcia swoich przekonań i walki? Może to by zakończyło postrzeganie islamu przez innowierców jako niosącego przemoc i strach?

Cytat:
Tu chodzi o kare po smierci, ktora spotyka ludzi nieprzestrzegajacych prawa danego przez Boga i ktorzy pomimo
przedstawienia im dowodow na istnienie Boga, postanowili dalej kroczyc sciezka zla.

I tu dochodzimy do momentu spornego. Nie wszyscy wierzą, że Koran jest prawem danym przez Boga, w tym i ja. Co więcej, uważam, że niektóre z nich są głupie i niedostosowane do dzisiejszych czasów i do tego nie pokrywaja sięz moim wizerunkiem Boga. I co to oznacza, że kroczę ścieżką zła? Kto ocenia? Bo mi się wydaje, że to człowiek próbuje oceniać mnie zamiast samego Boga. Żaden człowiek nie ma prawa oceniać drugiego człowieka. A pomyślałaś kiedyś co by było gdyby się okazało, że jednak Koran nie pochodzi od Boga? To tylko książka na podstawie rzekomych objawień Muhammada, który bardzo chciał zjednoczyć plemiona arabskie. Może po to tylko powstała? I czemu Gibril kazał czytać coś Mahometowi, skoro wiedział, że on nie umie czytać?

Cytat:
I odpowiedz prosze, czy ludzie nie maja prawa do obrony?

Oczywiscie, że mają. Tylko że są inne sposoby obrony niż oko za oko, trudniejsze, ale skuteczniejsze. Ten świat już rzyga przemocą, a dokładanie nowej cegiełki prowadzi do nikąd.

Cytat:
Slowo "dzihad"pochodzi od arabskiego slowa "Jahd"(trud) lub "Juhd"(wysilek). Sa to wszelkie starania majace na celu kroczenie sciezka wyznaczona przez Boga

No właśnie, tylko ta ścieżka często pochodzi z ksiażki pt Koran, a nie z serca. Gdyby pochodziła z serca to byłaby tylko jedna jedyna interpretacja praw boskich, a nie mnóstwo różnych w zależności od czytającego umysłu. Dlatego przywiązywanie się do jakiejkolwiek "świętej" księgi jest na dłuższą metę bez sensu. Prawdziwa księga jest spisana w sercu każdego człowieka. I o to mi Fado chodzi, nie tylko w odniesieniu do islamu, ale każdej religii.

Cytat:
Nie jest dozwolone propagowanie niegodziwych czynow oraz uzywanie obelzywego i obrazliwego jezyka.

Kto to ocenia kiedy coś przekracza granicę niegodziwych czynów, obelg i obraźliwego języka? Dla jednego muzułamnina coś moze być a dla drugiego coś nie musi być, a dwaj czytali tą samą ksiazkę. Więc kto ocenia i kto karze? Człowiek? Czy może Bóg rękoma ludzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:11, 10 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierdolenie o szopenie, religia - opium dla mas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:23, 11 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tylko powiedz mi dlaczego nie slychac stanowczego glosu sprzeciwu "prawdziwych muzulmanów" wobec organizacji uzywajacych islamu do podparcia swoich przekonan i walki? Moze to by zakonczylo postrzeganie islamu przez innowierców jako niosacego przemoc i strach?


http://www.youtube.com/watch?v=Kq1AQAnrBVs&feature=related (pierwsza czesc)
http://www.youtube.com/watch?v=iqYNydEH5Sk
http://www.youtube.com/watch?v=G9RpLf3xgwY
http://www.youtube.com/watch?v=OnTmrSRoGis (pierwsza czesc)
http://www.youtube.com/watch?v=utHBJmQIz7g (pierwsza czesc)
W sieci jest mnostwo takich wypowiedzi. Jezeli potrzebujesz wiecej, daj znac.
Cytat:
I tu dochodzimy do momentu spornego. Nie wszyscy wierza, ze Koran jest prawem danym przez Boga, w tym i ja. Co wiecej, uwazam, ze niektóre z nich sa glupie i niedostosowane do dzisiejszych czasów i do tego nie pokrywaja siez moim wizerunkiem Boga.

Podaj prosze przyklady, ktore swiadcza o niedostosowaniu Koranu do dzisiejszych czasow.
Cytat:
I co to oznacza, ze krocze sciezka zla? Kto ocenia?

Niezgodna z prawem danym przez Boga, czyli zawartym w Koranie.
Cytat:
Zaden czlowiek nie ma prawa oceniac drugiego czlowieka.

Masz racje, tak napisane jest rowniez w Koranie. Tu jednak nie chodzi o ocenianie przez czlowieka. Masz Koran i prawo dane przez Boga. I Ty sam wiesz (a nawet jak nie wiesz, to mozesz sprawdzic w Koranie lub hadisach), czy postepujesz dobrze czy zle.
Cytat:
A pomyślałaś kiedyś co by było gdyby się okazało, że jednak Koran nie pochodzi od Boga?

Skoto przez 1400 lat ludzie nie potrafili udowodnic, ze Koran zostal napisany przez czlowieka, wiec mysle, ze juz tego nie zrobia Smile.
Cytat:
I czemu Gibril kazał czytać coś Mahometowi, skoro wiedział, że on nie umie czytać?

To byla przepowiednia ze Starego Testamentu, ktora miala sie wypelnic. I wypelnila sie Smile.
Cytat:
Oczywiscie, że mają. Tylko że są inne sposoby obrony niż oko za oko, trudniejsze, ale skuteczniejsze. Ten świat już rzyga przemocą, a dokładanie nowej cegiełki prowadzi do nikąd.

Tu chodzi tylko o obrone. To nie wina Afganczykow czy Palestynczykow, ze zostali zaatakowani. Ja tez wiem, jak teoretycznie powinny byc rozwiazane te konflikty, ale do tego potrzebna jest decyzja dwoch stron o zakonczeniu konfliktu.
Cytat:
No właśnie, tylko ta ścieżka często pochodzi z ksiażki pt Koran, a nie z serca. Gdyby pochodziła z serca to byłaby tylko jedna jedyna interpretacja praw boskich, a nie mnóstwo różnych w zależności od czytającego umysłu.

Alez jest jedna jedyna interpretacja slowa "dzihad" wg islamu. To ludzie zmienili jego znaczenie.
Cytat:
Kto to ocenia kiedy coś przekracza granicę niegodziwych czynów, obelg i obraźliwego języka? Dla jednego muzułamnina coś moze być a dla drugiego coś nie musi być, a dwaj czytali tą samą ksiazkę.

Wszystko napisane jest w Koranie i hadisach. Niegodziwy czyn to czyn sprzeczny z prawem danym przez Boga. Czyli naklanianie do zabijania, czczenia bozkow, picia alkoholu, jedzenia wieprzowiny, seksu przed czy pozamalzenskiego itd. jest sprzeczne z zasadami islamu.
Obelgi zawsze sa obrazliwe. Sposob mowienia powinien byc zgodny z normami przyjetymi w danej spolecznosci.
Cytat:
Więc kto ocenia i kto karze? Człowiek? Czy może Bóg rękoma ludzi?

Na swiecie jest niewiele miejsc, gdzie mozna powiedziec wszystko, co slina na jezyk przyniesie i trzeba byc swiadomym kary, jaka moze spotkac czlowieka przekraczajacego pewne ustalone granice.
Za ziemskie zle czyny zostaniemy ukarani przez Boga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
memorandum




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 121
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:07, 11 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fado jak ja cię proszę.
Nie mam zamiaru bawić się cytatami i wersetami z Koranu, bo przebrnąłem przez cały wątek ale powiem tylko tyle, że jesli miałbym rozsądzać więcej mocnych argumentów zaserwował nam Adwokat Diabła.
Moje zdanie jest takie, że Mahomet zjednoczył plemiona arabskie pod jedną banderą "wiary" i chwałą mu za to ze strony arabów napewno.
Jednak jesli mówimy o religii pokoju, poszanowania praw człowieka to napewno nie mówimy o Islamie. Rzeczywistosć przeczy faktom podawanym przez Ciebie Fado. Poza tym opieram się na relacjach bliskich mi osób będących w krajach arabskich z pod znaku połksiężyca. O jakiej my religii milosci mówimy???
To w znamienitej większosći religia prostych ludzi interpretowana tak jak sobie tego jakis sheik, imam badż ktokolwiek inny zażyczy.
O agresywnej ekspansji i braku poszanowania innowierców wiemy i posunę się nawet krok dalej. Jesli arabowie byliby na tym samym poziomie rozwoju cywilizacji co tzw. zachodni swiat - modlilibysmy się do Allacha, a za to, że teraz piję byłbym narażony na chłostę, a w razie recydywy - smierć.
_________________
"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją.
Są niebezpieczni"
G. J. Cezar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ayosh786




Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 6
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:10, 11 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

memorandum napisał:

O agresywnej ekspansji i braku poszanowania innowierców wiemy i posunę się nawet krok dalej. Jesli arabowie byliby na tym samym poziomie rozwoju cywilizacji co tzw. zachodni swiat - modlilibysmy się do Allacha, a za to, że teraz piję byłbym narażony na chłostę, a w razie recydywy - smierć.


No faktycznie, tzw. cywilizacja świata zachodniego jest "super". To właśnie Wy, użytkownicy tego forum pownniście wiedzieć jak bardzo ta "cywilizacja" jest zakłamana!
Kupuj, kupuj, pij i za dużo nie myśl! To jest nasza cywilizacja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 11 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głupi temat. Po co islam w Europie? To nie ich teren więc po co się pchają (a pchają się już od średniowiecza! vide Hiszpania!)?

Moim zdaniem Bałkany to dobry przykład zakłamania islamczyków wpuść ich do domu gdy są potrzebujący a wbiją Ci nóż w plecy. Na szczęście Europa powali się budzi. Dostali od Karola Wielkiego bo się pchali z brudnymi łapami, dostali od Sobieskiego, tylko Kosowe Pole nam nie wyszło czego niestety efekty widzimy do dzisiaj na Bałkanach. Widzieliśmy dziki szał idiotów jak namalowano ich mentora w jednej z Duńskich gazet... to było żenujące, prymitywne, sfanatyzowane i głupie. Nasze moherki przy islamczykach to łagodne baranki.


Ulubiona hobby islamistów - palenie flag Laughing


P.S. Po co przywołujecie jakieś tam wersety z koranu przecież tego się w Europie nie czyta, nie rozmawia się o bajeczkach i wersetach z nich to tak jakbym ja przytaczał fragmenty z Królewny Śnieżki i powoływał się na nie, bez sensu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
memorandum




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 121
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:38, 11 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ayosh786 napisał:
No faktycznie, tzw. cywilizacja świata zachodniego jest "super". To właśnie Wy, użytkownicy tego forum pownniście wiedzieć jak bardzo ta "cywilizacja" jest zakłamana!
Kupuj, kupuj, pij i za dużo nie myśl! To jest nasza cywilizacja.


Ayosh co jak co ale wyrażamy w tym wątku swoją opinię na temat Islamu.
Nigdzie w mojej wypowiedzi nie ma napisane, że ta cywilizacja zachodu jest super i to wszystko idzie we własciwą stronę jesli mam być szczery.
Jednak gwoli scisłosci jesli mieszkałbym np. w dzisiejszym Iranie to niemiałbym wyboru co do scieżek i dróg swojego własnego życia, a mam tylko jedno. Tam nie ma wyboru w wyborze, albo jestes z nami albo przeciwko nam, no super perspektywa.
Z dwojga złego wybieram tą paskudną cywilizację zachodu "pij, kupuj" zapomniałes tylko dodać pal, ćpaj, ruc.aj.
Zresztą kto ci każe to robić!?? masz jakis nakaz pojscia do sklepu? ktos ci wlewa do gardła? ktos cię przymusza do czegos w imię jedynej słusznej religii?!

Wiara i konkretne wyznania są tworzone przez ludzi dla nich samych co jest zawsze wykorzystywane.
Z historii tej starszej i najnowszej wiemy, że nagminne jest wykorzystywanie wiary "danego wyznania" do celów politycznych - ekspansji terytorialnej, tzw. pokojowego przejęcia kontroli nad regionem i wielu wielu innych.
Jednak zasadnosć i cel stworzenia wiary i podzielenia jej na wyznania pozostaje niezmienny od wieków jest nim szeroka rozumiana kontrola - jednostki, grup społecznych czy całych nacji.

Ps. Nie widziałem wczesniej posta Teodoryka, ale co do faktów historycznych popieram w całej rozciągłosći !!!
_________________
"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją.
Są niebezpieczni"
G. J. Cezar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   » 
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Nie taki Islam straszny
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile