W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Problem z svchost.exe - wirus Jeefo?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 14273
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:02, 17 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:

C:\Program Files\Panda Security\Panda Antivirus + Firewall 2008\AVENGINE.EXE


Wg. mnie Easy;) to jest twój winowajca:)))
Ale to tylko moje majaczenia wieczorne:)))
ps.
Wyjeb Panda, zwłaszcza tą wersją (2008?) zwana titanium...tak?

Jak masz instaliki, to nic nie tracisz (poza paroma godzinami) zobaczysz bez Pandy jak chodzi... Jeśli zależy ci na tym programie.
Poza tym, to co wyżej zacytowałem z twoich serwisów, odpowiada za tak zwane "internet-bound threats" (silnik tych narzędzi - zablokowanie tego procesu może spowodować wadliwą pracę całej Pandy!) prawdę mówiąc przeglądarki typu FireFox, IE, NetScape, Opera mają to zaimplementowane i na 95% uruchomione z default'u. Byc może to się właśnie gryzie i powoduje zamulenie kompa co ty odbierasz jako atak wirusa.
Moja rada:
Używać SpyBot - darmowy, szybki w pełni konfigurowalny z potężnym zapleczem (fora dyskusyjne) nie zamula kompa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:57, 18 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Voltar, goral_ - dzięki, mieliście rację, wywalenie Pandy wyeliminowało problem. Natomiast powstał problem, jakiego antywira zainstalować. Spróbowałem z tą Avirą, bo akurat była na ostatnim wydaniu DVD "Niezbędnika". Nie wiem, czy nie nagrali omyłkowo wersji demo, bo nie mogłem ani uruchomić automatycznej ochrony (Avantguard czy coś takiego) - stopped i nic się nie da z tym zrobić, configuration - komunikat o błędzie (coś tam się nie zainstalowało), automatyczna aktualizacja - też niedostępna. Ale najlepszy numer, jak chciałem tę aplikację odinstalować - brak było na liście zainstalowanych programów i trzeba było to robić ręcznie! Może trzeba by ją ściągnąć bezpośrednio ze strony, ale na razie zadowoliłem się Avastem 4.8 - sprawia przyzwoite wrażenie i nie powoduje w najmniejszym stopniu zamulenia procesora.

Natomiast co do SpyBota - też go zainstalowałem, wykrył trochę robali, głównie w cookies, ale nie to było przyczyną zamulania procesora, bo po tych zabiegach nadal było to samo. Pozostawiłem go jako rezydenta, mam nadzieję, że nie będzie konfliktu z Avastem - na razie jest spokój.

Teraz mogę myśleć o ewentualnym przeinstalowaniu systemu i o eksperymentach z Linuxem. Natomiast ciekawą i niezbyt znaną sprawą jest bootowanie z napędów USB typu flash (raczej awaryjne, nie na stałe) - czy ktoś z Was ma w tym zakresie jakieś doświadczenia, w tym z Linuxem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:43, 18 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Avast rox, pamietam co rok zgłaszać sie po kod. Zamula przy aktualizacjach ale to kilka sekund Wink Ah, nie stosuj jednoczesnie 2 i wiecej antyvirów, system doctorów Nortona czy cos tam. Postaw co tam chcesz w tsr'ach (gg, konsole kart), i zostaw tylko Avasta.
Yo
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:48, 18 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Aya Sophia - wiem, że nie można stosować dwóch antywirów, ale antispyware i antivir - to niezupełnie to samo, bo już by były problemy. W każdym razie, będę obserwował sytuację i sądzę, że w razie czego wystarczy tylko wyłączyć SpyBota jako rezydenta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:01, 18 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:
@Aya Sophia - wiem, że nie można stosować dwóch antywirów, ale antispyware i antivir - to niezupełnie to samo, bo już by były problemy. W każdym razie, będę obserwował sytuację i sądzę, że w razie czego wystarczy tylko wyłączyć SpyBota jako rezydenta.


W SpyBot masz funkcję która pozwala na kontrolę odpalanych procesów przy starcie systemu.
Możesz te procesy wyłączyć, skasować itp.
Przy każdym procesie masz napisane wyjaśnienie do czego jest, co da ci potężną wiedzę w temacie: zostawić/wyjebaćSmile)
A to już potęga. Możesz zaoszczędzić czasem i 70% zasobów swojego kompa... pomyśl o tym!
Obecnie virus nie jest już tak dokuczliwy jak jeszcze 5-8 lat temu. Dziś największe zagrożenie to robale, keylogi czyli szpiegi:) Do tego wystarczy SpyBot. Tak z ciekawości dodam, że ja ostatniego wirusa jakiego miałem w systemie to był to rok 2000:) Od tamtego czasu przeinstalowałem system 3 razy raz do roku zapuszczę darmowy skaner lub ściągnę wersję testową nortona - nic nie znalazłem. Łażę po różnych miejscach w necie, ściągam różne programy o wysokim ryzyku. I jakoś wirusologia mnie omija:)
Obecnie pod Vista używam Windows Defender (mi wystarcza) pod XP pracuje SpyBot.
Przy spybot pamiętaj, by po każdym zeskanowaniu i usunięciu problemu zrestartować kompa, czasem trzeba to powtarzać parę razy by usunąć wszystkie świństwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:14, 18 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usun wszystko i zainstaluj Avirę Premium:
http://www.playback.pl/t1935-avira-antivir-premium-z-licencja-na-6-miesiecy.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Problem z svchost.exe - wirus Jeefo?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile