W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Format godziny na forum  
Podobne tematy
Fromat daty6bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena: Ignoruj (1)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 1736
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:35, 06 Mar '09   Temat postu: Format godziny na forum Odpowiedz z cytatem

Czy da się jakoś zmienić format godziny na forum? Chodzi o tą co podawana jest przy "Ostatnim poście", bo zamiast ostatni post o godz. 00:24 pisze 12:24 czasem mnie to dezinformuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
coyote




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 259
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:11, 06 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyszukiwarka Cię uratuje viewtopic.php?t=4584
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:26, 07 Mar '09   Temat postu: Re: Format godziny na forum Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Czy da się jakoś zmienić format godziny na forum? Chodzi o tą co podawana jest przy "Ostatnim poście", bo zamiast ostatni post o godz. 00:24 pisze 12:24 czasem mnie to dezinformuje.


Jak już to 12:24 am - więc jak może dezinformowaćSmile
am - to od 0:00 do 11:59
pm to 12:00 do 23:59
proste, przynajmniej dla mnie. Mówiąc szczerze ja już dawno przestawiłem się na system 12 godzinny:) i już praktycznie nie używam systemu 24 godzinnego. Powiem szczerze, że wydaje mi się iż jest łatwiej operować w 12 godzinnym - ale to moje osobiste odczucie.
Tak samo uważam, że jazda po lewej stronie jest bardziej "naturalna" - ale to też moje odczucie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:19, 07 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też z początku ten format daty dezinformował i irytował, ale już się przyzwyczaiłem - ponoć do wszystkiego można się przyzwyczaić. Ale czy coś stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić system 24-godzinny? Taki system jest łatwiejszy w odbiorze w zastosowaniach informatycznych. A jeżeli chodzi o mowę potoczną - to i tak w większości używamy systemu systemu 12-godzinnego.

goral_ napisał:
Tak samo uważam, że jazda po lewej stronie jest bardziej "naturalna" - ale to też moje odczucie:)

Kierunek lewostronny jest być może bardziej naturalny dla pieszych - z zastrzeżeniem: dla praworęcznych, bo Angole tłumaczą to tak, że w razie zaatakowania idący lewą stroną drogi może latwiej się obronić (latwiej wyciągnąć broń), ale ten argument nie ma sensu w odniesieniu do ruchu pojazdów, zresztą w odniesieniu do pieszych, ma znaczenie raczej historyczne. Ale nie mogą z tego samego kierunku korzystać i piesi, i pojazdy, bo wtedy pieszy mógłby zostać łatwo potrącony przez pojazd nadjeżdżający od tyłu. W Polsce przecież piesi chodzą po lewej, mimo że ruch jest prawostronny. Czy w GB piesi chodzą po prawej? A jeśli tak, to czy traktują to jako kierunek naturalny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:58, 07 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:


goral_ napisał:
Tak samo uważam, że jazda po lewej stronie jest bardziej "naturalna" - ale to też moje odczucie:)

Kierunek lewostronny jest być może bardziej naturalny dla pieszych - z zastrzeżeniem: dla praworęcznych, bo Angole tłumaczą to tak, że w razie zaatakowania idący lewą stroną drogi może latwiej się obronić (latwiej wyciągnąć broń), ale ten argument nie ma sensu w odniesieniu do ruchu pojazdów, zresztą w odniesieniu do pieszych, ma znaczenie raczej historyczne. Ale nie mogą z tego samego kierunku korzystać i piesi, i pojazdy, bo wtedy pieszy mógłby zostać łatwo potrącony przez pojazd nadjeżdżający od tyłu. W Polsce przecież piesi chodzą po lewej, mimo że ruch jest prawostronny. Czy w GB piesi chodzą po prawej? A jeśli tak, to czy traktują to jako kierunek naturalny?


Też mnie to kiedyś interesowało dlaczego "cały" świat jeździ po prawej stronie a Anglicy na przekór po lewej:)
I okazuje się, że to Anglicy stworzyli jako pierwsi coś na wzór kodeksu drogowego! To oni pierwsi uregulowali zasady poruszania się po drogach a lewą stronę wybrali (tak jak piszesz) dlatego, że rycerze nosili miecz w prawej ręce - proste.
Jak pamiętam z historii cała Europa tak "jeździła" do czasów napoleońskich, a nawet jeszcze ponapoleońskich w niektórych krajach dalej był lewostronny ruch tym i w Polsce.
Zmiana nastąpiła po słynnym manewrze Napoleona który dla zmylenia przeciwnika maszerował prawą stroną co miało dać wrażenie, że się cofa...
Jak już wspomniałem, mi się jakoś lepiej jeździ po lewej stronie (bardziej naturalnie) w Polsce średnio robiłem po ok 600km tygodniowo wiec raczej mało nie jeździłem i mam jakąkolwiek skale porównawczą - choć cały czas twierdzę, że to moje własne odczucia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Format godziny na forum
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile