W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kawa  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Odsłon: 14456
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Genezyp_Kapen




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 303
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:53, 29 Sie '09   Temat postu: Kawa Odpowiedz z cytatem

No może nie "człowiek i medycyna" ale na pewno człowiek i kawa

Pytanie zdrowotne. Zakupiłem Kawiarkę, po paru miesiącach rozwaliłem sobie żołądek, mam albo wrzody albo nadżerkę (swoją droga odkąd stosuje terapię z witaminą C, już nie boli ! )

Czy kawa zachodzi w reakcję z aluminium ? Czy kawa z kawiarki aluminiowej jest bardziej szkodliwa od kawy z kawiarki stalowej ? Pomoże ktoś ?

Odpowiedź jest ważna, bo przecież budowniczowie nowej rewolucji muszą wspomagać się kawą Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
balgatron




Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 42
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:12, 30 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To pewnie przez chemię-nigdzie nie ma na opakowaniach informacji,co właściwie jest w środku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:05, 30 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://caffeprego.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=4404

Tu masz coś na temat moki i aluminium, które dopóki nie ma kontaktu z kwaskiem cytrynowym, jest uznawane z bezpieczne - ale.
Brzuch może Ci się burzyć na:
1. niskiej jakości surowiec z powodu gatunku oraz ew. zanieczyszczeń toksynami od pleśni
2. moka nawet prawidłowo używana przepala kawę

Podstawa to lokalnie prazone ziarno zmielone w dobrym żarnowym młynku przed zaparzeniem w dobrym ekspresie.
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:51, 30 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja kawy nie pijam , kiedyś spróbowałem i podziekowałem . Jak rano jestem lekko zamulony to puszczam sobie na sluchawkach w drodze do pracy jakiś hardcore - np cos takiego http://www.youtube.com/watch?v=YYgFnLfDJMI&feature=fvst - i już jestem nakręcony na kilka godzin Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:32, 30 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego piszesz o nakręcaniu w kontekście kawy? Do nakręcania są rozliczne preparaty syntetycznej kofeiny a w dobrej kawie kofeiny jest niewiele.
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:39, 30 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi się że ludzie pija kawe po to żeby mieć energię do życia . Dla smaku może też pija , nie wiem ,nie pijam . Oświeć mnie , moze jeszcze spróbuje , nigdy nie jest zapóźno
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mighn




Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 145
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:25, 30 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Kawa "czarna" sama z siebie niszczy układ pokarmowy
2. dodatek mleka znacznie obniża skutki uboczne
3. to co kupujesz w Polsce jako "Kawa" to śmieci pierwszej klasy (mielone łodygi, liście i dodatek ziarna), albo przepakowana kawa z zwrotów (przeterminowana) - wystarczy że porównasz smak tej samej kawy kupionej w Polsce i np. w UK czy Włoszech.

Osobiście zwykłej kawy nie cierpie, ale 1/4 kawy, 3/4 mleka i sporo cukru - i smakuje doskonale Smile, można jeszcze dodać kieliszek rumu (pycha Smile )

A co do aluminium - generalnie używanie aluminium do przygotowywania lub spożywania posiłków nie jest wskazane, i należy tego unikać.
_________________
Opowiedz znajomym, nie daj się systemowi!
Jeżeli 1000 ludzi uzna cię za wariata a 1 osoba uwierzy to odniosłeś sukces!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:29, 30 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Energia do życia z kawy to iluzja wykreowana reklamami. Energię bierzemy z pożywienia a kawa to przyjemność jednak nie do opisywania a próbowania. Jeśli byłbyś w Kołobrzegu, skierowałbym Cię do kawiarni Pokusa. W Gdańsku... spóbuj poczytać http://caffeprego.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=1962
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
detro




Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 163
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:19, 31 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mighn napisał:
1. Kawa "czarna" sama z siebie niszczy układ pokarmowy
2. dodatek mleka znacznie obniża skutki uboczne

Mighn czy mógłbyś nieco rozwinąć te dwa punkty?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
re-ligio




Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:42, 31 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cukier w kawie zamula jeśli już kawa to bez cukru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mighn




Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 145
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:51, 31 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kawa, szczególnie ta, pita na pusty żołądek (np poranek kawa+papieros i do pracy) bardzo lubi przynosić nam sporo radości w postaci wrzodów żołądka, zgagi i innych podobnych przyjemności - wszystko to dzięki temu, że daje całkiem sporego kopa do wydzielania niewspółmiernej ilości kwasów żołądkowych, co przy dodatkowym kwaśnym odczynie kawy daje właśnie takie efekty. Dodanie do kawy mleka/śmietanki (tylko nie łyżka stołowa na szklankę - a minimum 1/3 objętości napoju) pozwala na uregulowanie poziomu pH w żołądku. Oczywiście jeżeli pijemy małą kawkę do śniadania to nie ma tutaj już takich problemów.

A poza tym generalnie uznaje się, że kawa jest całkiem zdrowym napojem, ilość plusów znacznie przewyższa ilość zagrożeń (o ile oczywiście uwierzymy w oficjalne dane medyczne :0 )

PS.: Cukier zamula?? dziwne - bo cukier dostarcza dodatkowej "szybkiej" energii - więc raczej wręcz odwrotnie Razz - dodam że w/g mnie do kawy najlepszy jest nierafinowany cukier trzcinowy Smile
_________________
Opowiedz znajomym, nie daj się systemowi!
Jeżeli 1000 ludzi uzna cię za wariata a 1 osoba uwierzy to odniosłeś sukces!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:24, 04 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mighn napisał:

PS.: Cukier zamula?? dziwne - bo cukier dostarcza dodatkowej "szybkiej" energii - więc raczej wręcz odwrotnie Razz - dodam że w/g mnie do kawy najlepszy jest nierafinowany cukier trzcinowy Smile


Faktycznie cukier cukrowi nierówny - np. ten popularny biały:

Biały cukier powstały z buraków w procesie oczyszczania (rafinacji) można spokojnie określić mianem bezwartościowego słodkiego zabójcy. W przeciwieństwie do buraka (zwierającego sole mineralne i witaminy) jest on pozbawiony wszelkich dobroczynnych związków. Nie dość, że nasila wspomniane procesy zapalne to jeszcze obciąża nasz organizm, który aby go wchłonąć zmuszony jest czerpać witaminy i sole mineralne z własnych zapasów. Swoją krystalicznie białą barwę zawdzięcza zabiegowi wybielania przy pomocy drażniącej substancji (chlorku wapnia).

Źródło:
http://farmacja.blog.iwoman.pl/wpis,cukier;wcale;nie;krzepi,19568.html

Tutaj troche więcej jak biały cukier szkodzi:
http://www.porady-duchowe.siedlce.opoka.org.pl/cukier.htm

Osobiście od jakiegos czasu bardzo ograniczam spożycie cukru i nie mam już "głodu" tej współczesnej somy (patrz "Nowy wspaniały Swiat" Huxleya).
Teraz większość lodów jest dla mnie za słodka (smakuja mi nieliczne np. orzechowe z Zielonej Budki), napoje z marketów są obrzydliwe, rodzynki którymi sie kiedys zajadałem za słodkie, zwykłe czekolady to sam cukier - są obrzydliwe (dobra jest z Lidla z całymi orzechami 200 gr).

Za to bardzo polubiłem orzechy włoskie i laskowe Wink

Herbaty nie lubię, ale kiedyś zdarzało mi się wypić "dla towarzystwa" i widzę, że ludzie najpierw osłabiają jej smak cukrem a potem moczą długo torebkę wzmacniając jej smak - w efekcie niektórzy otrzymują bardzo silny obrzydliwy roztwór.
Od jakiegos czasu osiągnąłem poziom poczucia własnej wartości taki, że totalnie mam w nosie, że ktoś się skrzywi gdy poproszę o wodę do picia zamiast tradycyjnej kawy czy herbaty (nieraz na spotkaniu biznesowym w innej firmie była taka sytuacje, że zawstydzona pani powiedziała, że nie mają wody Shocked - wynika z tego, że wydaje im się, że robiąc herbatę z kranówki następuje jej cudowne oczyszczenie i poprawa składu, a sama wode można pić tylko butelkowaną).
_________________
We wszystkim trzeba mieć umiar ... nawet w umiarze.

Za niezgodność poglądów i działań z własnymi Bimi zmniejsza limity.

Na szczęście kary ta są mniej dotkliwe niż za to samo 30 lat temu.

Pozdrowienia dla oficera prowadzącego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiak




Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 410
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:47, 04 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pije tylko mocna herbate, po prostu mi smakuje. Dawniej slodzilem ale przestalem bo uznalem ze to nie zdrowe i ze to niepotrzebne kalorie.
_________________
Nikt nie ma monopolu na prawdę
www.chomikuj.pl/Filmyprawdy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:14, 04 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kawa + papieros to najlepszy lek wszelkie zaparcia! Pomaga w regularnym wypróżnianiu się - bardzo zdrowo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
R_G_M




Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 100
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:59, 04 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Podwyższony poziom cukru we krwi powoduje senność (spytaj cukrzyków).
2. Dodanie mleka/śmietanki do kawy neutralizuje kofeinę więc nie ma efektu rozbudzenia, ale smak jest całkiem dobry.
3. Zamiast kawy do budzenia można używać gazety (jak zobaczysz pierwszą stronę to tak ciśnienie i adrenalina skoczy że kawa będzie zbędna)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kenboi




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:45, 04 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kawa ma troche pozytywnych efektów ale też i sporo negatywnych - głównie zakwaszanie i wypłukiwanie mikroelementów. Jest na to sposób - zawsze pić kawę z jakimś dodatkiem np cynamonem, kardamonem, imbirem. A słodzić jak najmniej np brązowym cukrem.

No i oczywiście nie zbliżać się do kaw granulowanych bo to ma 'kawę' tylko w nazwie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:56, 05 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mija trzy lata od całkowitego odstawienia kawy. Wydaje mi się, że to właśnie dzięki kawie rozwaliłem sobie żołądek, miałem z nim sporo problemów. Ale ja piłem naprawdę dużo kawy.
Teraz piję yerba mate, całkowicie zastępując nią kawę. Niektórzy mają problemy ze smakiem yerby, jednak wg mnie jest tak dużo jej odmian, że można spokojnie coś sobie dobrać. Ja piję pajarito, po zaparzeniu pachnie jak zamoczone pety, ale mi coś takiego pasuje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:10, 05 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z kawą jest jak z redbullem

czasami daje ci potężnego kopa i czujesz się jak bóg, czasami zamula i sprawia że chodzisz ospały i skołowaciały... czasami powoduje że człowiek staje się nadpobudliwy, ręce drzą a serce skacze...

nie piję od 3 lat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kenboi




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:41, 05 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

toto napisał:

Teraz piję yerba mate, całkowicie zastępując nią kawę. Niektórzy mają problemy ze smakiem yerby, jednak wg mnie jest tak dużo jej odmian, że można spokojnie coś sobie dobrać. Ja piję pajarito, po zaparzeniu pachnie jak zamoczone pety, ale mi coś takiego pasuje Smile

thumright Też zamieniłem kawę na Mate. Moj poranny kopniak to Cruz de Malta. Ale kawka od czasu do czasu tez wraca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:20, 05 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ przewijają się tu określenia "kop", "zmulanie" itp obawiam się, że zachodzi tu pomylenie kawy czyli tego
http://www.roaste.com/files/u3/Espresso_Coffee.jpg i tego http://www.food-info.net/images/espresso.jpg z takim poplutym czymś http://bery09.blogsome.com/images/nescafe.JPG
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:34, 05 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Długo nie piłem, miałem przerwy po pół roku, ale aktualnie znowu piję jedną dziennie.
Kawa stymuluje.
Zastępuje brak snu. Jeżeli mielibyśmy czas porządnie się wysypiać, to kawa nie byłaby potrzebna.
Jeżeli jednak trzeba wstać wcześnie rano do roboty, i funkcjonować pełną parą, to jest ciężko, a zwłaszcza jeżeli jest to praca umysłowa.

Wydaje mi się, że w konsekwencji kawa skraca nam życie. Stymulacja jest zawsze kosztem czegoś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mighn




Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 145
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:27, 07 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eNKa napisał:
Ponieważ przewijają się tu określenia "kop", "zmulanie" itp obawiam się, że zachodzi tu pomylenie kawy czyli tego
http://www.roaste.com/files/u3/Espresso_Coffee.jpg i tego http://www.food-info.net/images/espresso.jpg z takim poplutym czymś http://bery09.blogsome.com/images/nescafe.JPG


Obawiam się że masz rację :/ - bo kawa to kawa a pomyje o smaku kawopodobnym to trutka na gryzonie a nie napój dla ludzi Sad
_________________
Opowiedz znajomym, nie daj się systemowi!
Jeżeli 1000 ludzi uzna cię za wariata a 1 osoba uwierzy to odniosłeś sukces!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:28, 07 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mighn napisał:
eNKa napisał:
Ponieważ przewijają się tu określenia "kop", "zmulanie" itp obawiam się, że zachodzi tu pomylenie kawy czyli tego
http://www.roaste.com/files/u3/Espresso_Coffee.jpg i tego http://www.food-info.net/images/espresso.jpg z takim poplutym czymś http://bery09.blogsome.com/images/nescafe.JPG


Obawiam się że masz rację :/ - bo kawa to kawa a pomyje o smaku kawopodobnym to trutka na gryzonie a nie napój dla ludzi Sad


Ta trutka połączona z papierosem jest doskonałym środkiem na przeczyszczenie. Coś pokroju Domestosa do rur : D. A c z a s e m rano taki zabieg się przydaje ; )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:46, 07 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kawę rozpuszczalną zawdzięczamy badaniom kosmicznym - próbom sproszkowania i spreparowania do podania w kosmosie.W połowie dwudziestego wieku badania kosmiczne absorbowały wielu naukowców. Ich zadania i specjalizacje były różne - jak różne były niebezpieczeństwa i sprawy, które należało poruszyć w związku z podróżą człowieka na ziemską orbitę.Prowadzono w tym czasie także badania nad spreparowaniem żywności, którą można byłoby w kosmosie przechowywać i szybko podawać. Wielu badaczy pracowało nad sproszkowaniem mleka czy tabletkami z kotletem wołowym, a ubocznym niejako produktem tego procesu była kawa rozpuszczalna.Jej spreparowanie udało się przez przypadek, gdy pewien badacz eksperymentował z każdym rodzajem pożywienia i napoju, który wpadł w jego ręce. Kawa instant zyskała natychmiast uznanie astronautów, żołnierzy i koncernu Nestle, który pospiesznie wypuścił znaną szeroko kawę Nescafe. Kawa rozpuszczalna jest produktem ubocznym palenia ziaren. Powstała podczas palenia smoła i łuski płukane są acetonem, hydratyzowane, granulowane i na powrót dehydratyzowane. Granulat uzyskuje się albo przez zamrożenie spienionej "brei" i osuszenie, albo wtłoczenie pod ciśnieniem do komory z gorącym powietrzem. Mniam mniam. Wink
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiak




Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 410
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:36, 08 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macie problem, kto chce ten pije, kto nie chce nie pije.
_________________
Nikt nie ma monopolu na prawdę
www.chomikuj.pl/Filmyprawdy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kawa
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile