W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Bialy czlowiek  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 3063
Strona:  «   1, 2, 3 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sober




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 135
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:11, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam do kawałów, samych jako tako nic nie mam...

Nie popadajmy z jednej skrajności w drugą. Wszystko zależy kto ten kawał opowiada, w jaki sposób, w jakim miejscu i czasie i w jakim kontekście. Co innego jest w grupce kumpli przy piwku opowiedzieć sobie wulgarny kawał, czy rasistowki nawet... co innego opowiadać te kawały na wycieczce np do Oświęcimia, albo obcemu murzynowi z grupką łysych kolegów... Trzeba mieć wyczucie.

Ja również nie mam nic do polish jokes, jako tako. Jeśli opowiedziałby mi go znajomy Niemiec, przy piwku, może bym się zaśmiał jeśli dowcip byłby trafiony i śmieszny... Jeśli jakiś Niemiec próbowałby mnie tym samym kawałem obrazić, dostałby w mordę. Razz

Trzeba się umieć śmiać nie tylko z innych, ale i z samych siebie. Innymi słowy, dobrze mieć troszkę dystansu do dokładnie wszystkiego. Murzyni wymyślają najlepsze kawały z samych siebie Wink

Ale czy antyrasizm może być zły? Moim zdaniem absolutnie nie! Może być przesadzony... jak wszystko. Ale nie zły. To segregacja rasowa, segregacja kulturowa, segregacja na mądrzejszych i głupszych w naciągany i wręcz naiwny, czy nawet nieprawdziwy sposób jest zła. Poza tym, problem rasizmu i nacjonalizmu był już przerabiany w historii... każdy prawdziwy Polak powinien się cieszyć, że te idee nie wygrały i co więcej, być z tego dumny.

My jesteśmy patriotami, nie nacjonalistami. Choćby nie wiem jak, te szczeniaki z opaskami na ramieniu, chciały te terminy zrównać...

I cały problem, który tego dotyczył, był opisany w pierwszym poście gerwazjany. Człowiek sobie szuka sztucznie przyczyny swojej "wielkiej niedoli" i kompleksów. Przecież łatwiej zmasakrować czarnego na ulicy, aniżeli walczyć z systemem... Przecież łatwiej pluć na czarnych przy żonie, bo się nie dostało pracy przez jakiegoś "czarnucha z nigerii"... łatwiej niż przyznać się, że chciał mniej kasy, albo miał lepsze od nas referencję. Dokładnie ta sama sytuacja mogłaby mieć miejsce, gdyby przyszedł henek bochenek i za mniej, dawałby więcej (wtedy się mówi przy żonie, że zrobił laske szefowi, albo z rodziny, a jakby to była kobita, to dała pewnie dupy).

Ot, obraz "betonu" właśnie i jego "mentalności". Nie rozumiem, to przynajmniej będę nietolerancyjny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:21, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zibi, a ilu czarnych jeździ w F1??
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibi123




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 207
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:08, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
Zibi, a ilu czarnych jeździ w F1??


To chyba sarkazm ? Sam pewnie wiesz że aktualny mistrz.(no właściwe to Mulat jest)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:38, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gerwazjana, nie wiedzialam, ze Ty z kijem bejzbolowym chodzisz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:38, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niejednokrotnie zastanawiałem się nad mechanizmem rasizmu i dochodzę do wniosku, że powstał on na bazie naturalnej, choć nieco atawistycznej reakcji człowieka, polegającej na ochronie własnej przestrzeni życiowej przed osobnikami obcymi i przez to nieprzewidywalnymi. Czy można się temu dziwić? Sądzę, że nie. To jest podobnie jak z naturalnym uczuciem odrazy wobec zjawiska homoseksualizmu, które poprawność polityczna każe na siłę stłumić, nawet w myślach - bo to myślozbrodnia! I podobnie jak w przypadku homoseksualizmu - w odniesieniu do innych ras powinno chodzić tylko o tolerancję i zrównanie w prawach, a nie nakazywanie na siłę, aby kochać osobników, którzy mają na głowie owłosienie łonowe.

Natomiast głoszenie hasełka "jedna rasa - ludzka rasa" - to ma taki sens, jak dążenie przez lobby homoseksualne do likwidacji na siłę różnic płciowych. Może więc dojdziemy kiedyś do hasełka: "jedna płeć - ludzka płeć"?

P.S. Żeby nie szukać daleko Murzynów, antyrasistom - dla zweryfikowania swoich poglądów, proponuję zatrudnić u siebie do pracy Cyganów - tych ci u nas nie brakuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
seekerer




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 48
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:39, 02 Mar '09   Temat postu: Bialy czlowiek Odpowiedz z cytatem

@Easy

Cytat:
Żeby nie szukać daleko Murzynów, antyrasistom - dla zweryfikowania swoich poglądów, proponuję zatrudnić u siebie do pracy Cyganów - tych ci u nas nie brakuje.


Chyba zmieszałeś tutaj kwestię rasy z wychowaniem i przesiąknięciem zwyczajami pewnych kulturowych enklaw. Przecież i w Polsce są takie środowiska, gdzie z pokolenia na pokolenie postępuje patologia czystej krwi Polaków. Generalizując można powiedzieć całe dzielnice, czy ulice, ale wiadomo, ze jest to tylko jakiś procent ludzi tam zamieszkujących, szerzących swoją "kulturę" alkoholizmu i życia z pomocy społecznej. Takich osób też nie chcą zatrudniać, a przecież czysta biała rasa, White Power są nawet niektórzy. Tak samo jest z cyganami, którzy zarówno społecznie jak i kulturowo są separowani od reszty, trochę z własnej winy, a w dużej mierze właśnie z powodu uprzedzeń. Nie powiesz mi, że jak ktoś się wyrwie z takich enklaw i ma wielkie pragnienie, to rasowo jest po prostu upośledzony. Tak samo jest z czarnymi w US i Turkami w Niemczech.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sober




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 135
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:17, 02 Mar '09   Temat postu: Re: Bialy czlowiek Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Co innego jest rozumieć hasło "jedna rasa - ludzka rasa" (to hasło jest faktem naukowym, nie hasłem marketingowym"), a co innego tolerować nieróbstwo, złodziejstwo i celowe żerowanie na zasiłkach.

Dwa przykłady:

Przyjeżdża pan z Japonii do Polski. Otwiera restauracje sushi... odprowadza podatki, zatrudnia Polaków, ma może nawet i Polkę za żonę... Ja nie widzę problemu tolerować jego kultury i jego koloru skóry. On mi pokaże jak parzyć herbatę i opowie mi o swojej kulturze, ja mu pokażę jak pić wódkę i opowiem mu o swojej kulturze. Nikt tu nikogo do niczego nie zmusza na siłę. Człowiek ten przyjechał tu żyć i w gruncie rzeczy jest częścią naszego społeczeństwa, bo tak samo jak my zarabia, je i wypruwa sobie flaki ciężko pracując, aby płacić polskie podatki, respektuje polskie prawo i polskie zwyczaje. Żyje tak samo jak my i odróżnia go tylko jego kolor skóry.

Przyjeżdża pan gdzieś z Rumunii. Jest cyganem, nie pracuje, a jak pracuje to oszukuje i kradnie, czasem ukradnie samochód, czasem coś z kiosku, czy sklepu, stara się o zapomogi i żebrze często po prostu w chamski sposób. Na siłę próbuje mnie nauczyć swojej "kultury", ponieważ zamieszkuje jakąś cygańską enklawę, przez co ja we własnym kraju, przechodząc tamtędy, muszę poznawać zapachy ich praktycznie koczowniczego trybu życia, w syfie. Nie respektuje polskiego prawa, ani polskich zwyczajów. Na siłę się odróżnia stylem życia, stylem prowadzenia rodziny i nie odróżnia go tylko jego kolor skóry.

Nie trzeba być rasistą, aby nie tolerować drugiego przykładu i w gruncie rzeczy, nie ważne, czy ten drugi przykład mówi o cyganie, murzynie, czy polaku. Ale trzeba być zazdrosnym burakiem, rasistą, lebrem i życiową ciamajdą, żeby nie tolerować pierwszego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:28, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zibi123 napisał:
jabba napisał:
Zibi, a ilu czarnych jeździ w F1??


To chyba sarkazm ? Sam pewnie wiesz że aktualny mistrz.(no właściwe to Mulat jest)


Wyjątek potwierdzający regułę. no oki, ale poszukaj drugiego czarnego. całego czarnego, a nie w połowie czarnego
Ale to i tak świadczy o postępującym upadku rasy białej.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:45, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dajcie mu jeszcze jednego, bo mu za malo Laughing tylko nie podawajcie z golfu, boksu czy pilki noznej.. to musza byc takie dziedziny o ktorych on wie, ze tam nie ma czarnych Laughing jabba.. czy ty udajesz czy naprawde jestes taki hmm.. no nie chce powiedziec glupi- nierozsadny?

a jeszcze przed chwila napisales:

jabba napisał:
a ja myslalem ze to Hindus ale moge sie mylic


no ale chyba wikipedia poszla w ruch, wiec jabba zmienil tresc swojego posta i teraz chce nastepnego czarnego Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:55, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gerwazjana napisał:
dajcie mu jeszcze jednego, bo mu za malo Laughing tylko nie podawajcie z golfu, boksu czy pilki noznej.. to musza byc takie dziedziny o ktorych on wie, ze tam nie ma czarnych Laughing jabba.. czy ty udajesz czy naprawde jestes taki hmm.. no nie chce powiedziec glupi- nierozsadny?


widzisz są sporty które wymagają odwagi, w których można na prawdę zginąć. i w takich sportach czarnisłabo się sprawdzają.
W innych sprawdzają się dużo lepiej. np bieganie. Biały człowiek jak przed wilkami uciekał to właził na drzewo, a czarny uciekając przed lwem na sawannie miał niestety małe opss. W bieganiu czarni mają wiele tysięcy lat doświadczenia, podobnie w sportach walki.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:12, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gerwazjana
Cytat:

jesli dalej jest ci do smiechu to cos z toba chyba nie tak... no ale oczywiscie pamietajmy o tym, ze my Polacy tez bardzo lubimy sie posmiac najlepiej to tak z bejzbolem w dloni ewentualnie za pomoca chwytliwych zarcikow slownych lub tez tzw. zartow sytuacyjnych. Ubaw po pachy... tylko jak wreszcie skonczysz sie smiac to radze ci: otworz oczy, wylacz telewizor i rozejrzyj sie wookolo.. moze wtedy zrozumiesz ze to systemy polityczne i media wykreowaly specjalnie sztuczne podzialy miedzy nami. Wszyscy krwawimy tym samym kolorem...


Odpowiem Twoim jezykiem.
Moze z Toba cos nie tak.

Jesli nie potrafisz zrozumiec ze mozna sie smiac z siebie i z innych.
Jesli nie potrafisz zrozumiec i nie dostrzegasz ze sa roznice kulturowe, mentalne, fizyczne i to nie sa wykreowane rzeczy przez media tylko naturalne zjawiska.

Chowaj dalej glowe w piasek. Moze Ci to jest potrzebne do lepszego samopoczucia i dowartosciowania sie na emigracji. Mi nie wmowisz ze nie ma roznic i ze nie ma problemow i napiec. Jak miejscowi Ci pokaza ze maja dosyc najazdu Polakow to moze otworzysz oczy.

PS. Ja mam otwarte oczy i nie ogladam telewizji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:39, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rep napisalam ci odpowiedz, ale odpowiedz poszla sobie w las bo komp mi sie zawiesil Confused a nie chce mi sie juz produkowac drugi raz, bo naprawde nie warto.. napisze ci tylko tyle: albo nic nie zrozumiales z tego co napisalam (argumenty ktore wymieniles w ogole NIE ISTNIEJA w mojej wypowiedzi..) albo ja niedokladnie wytlumaczylam.. poza tym za wysoka masz opinie o sobie- jesli uwazasz ze musisz znizac sie ze swojej 'elokwencji' do mojego -jak to napisales- jezyka to powiem ci tyle: przykro mi, ale wydaje ci sie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:18, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro mi ze Ci sie komputer zawiesil.

Przykro mi to stwierdzic, ale masz problemy z logicznym mysleniem albo z logicznym wypowiadaniem.
Bo stwierdzasz, ze mi sie wydaje ze mam wysoka opinie o sobie.
To Tobie sie moze wydawac, ze mam wysoka opinie o sobie, ale ja albo mam wysoka opinie o sobie albo nie mam.

Stwierdzasz, ze mam za wysoka opinie o sobie. Uff. Teraz to wydaje mi sie ze faktycznie nie powinienem sie znizac do Twojego poziomu.

PS
Nie chodzi o elokwencje ale o brak szacunku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:33, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie! chodzilo mi o to, ze wydaje ci sie, ze jestes osoba elokwentna.. przeczytaj jeszcze raz! Napisalam:
Cytat:
jesli uwazasz ze musisz znizac sie ze swojej 'elokwencji' do mojego -jak to napisales- jezyka to powiem ci tyle: przykro mi, ale wydaje ci sie


Dzieki! jak widac twoje nielogiczne rozumowanie tylko powyzsze zdanie potwierdza.. i wychodzisz na jeszcze mniej elokwentnego niez byles uprzednio Laughing kur.. jakto wszystko trzeba niektorym wprost, bo inaczej nigdy nie zlapia.. to ty masz wlasnie problem z logicznym mysleniem i to duzy, napisalam to w swoim pierwszym poscie, ktory sie skasowal.. dlaczego tak twierdze? Otoz:

wskaz mi gdzie ja napisalam, ze ma roznic kulturowych, mentalnych i fizycznych,
wskaz mi gdzie ja napisalam, ze nie ma napiec i problemow,
wskaz mi gdzie ja napisalam, ze miejscowi z bogatszych krajow nie maja dosc naplywu Polakow i nie pokazuja im tego,

a teraz przede wszystkim: wskaz mi gdzie ja napisalam ze nie mozna zartowac z siebie i z innych.

No gdzie to napisalam, no gdzie??? Nie wiesz! Bo tego nie napisalam i tak nie uwazam

opowiadanie -nawet w najsmieszniejszych zartach- ze nalezy mowic do Polakow wolno, bo sa uposledzeni intelektualnie to nie jest zart!!! To jest obraza.. i nie wiem dlaczego tak ciezko ci to zrozumiec.. Podam prosty przyklad (zebys zrozumial) gdyby ktos -przez zarty- nazwal ci matke kretynka i lafirynda to dalej bys sie glupawo chichotal czy moze przywozdzilbys w leb..??? Trafilo w koncu..?!
Nie mam cierpliwosci, pisac tak i tlumaczyc -jak to mowia- jak chlop krowie na rowie..

Proste, ze nie chodzi o elokwencje tylko o brak szacunku, to przeciez juz widze po twoich postach Laughing

Naprawde odchodzi mi juz ochota wypowiadania sie w tym watku.. w swoich wypowiedziach jestes strasznie agresywny i wysylasz mnostwo negatywnej energii.. a poza tym logika twojego myslenia nie przewyzsza 12-latka..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:21, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za potwierdzenie.
Upewnilem sie ze faktycznie nie powinienem sie znizac do Twojego poziomu.
Dobranoc
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:53, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing heheh wlasnie tego sie spodziewalam Very Happy slabiutki jestes..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:56, 03 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i teraz gerwazjana nie masz kogo uswiadamiac. Przykre !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Bialy czlowiek
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile