W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
TOTOLOTEK  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 9202
Strona: 1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Grasz W Lotka?
Gram . Może kiedyś wygram
16%
 16%  [ 13 ]
Raczej nic nie wygram ale gram
6%
 6%  [ 5 ]
Nie gram bo nie mam szczęścia
16%
 16%  [ 13 ]
Nie gram bo wiem że to ściema
60%
 60%  [ 48 ]
Wszystkich Głosów : 79

Autor Wiadomość
SQRW




Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 235
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:23, 01 Lip '07   Temat postu: TOTOLOTEK Odpowiedz z cytatem

Dobra zacznę troche dziwnie ale w ten sposób : na początek 2 "magiczne" tricki"

Lewitacja


sznurowadlo


i jak to jest zrobione :



Moglibyscie obejrzec jeszcze ze 200 innych magicznych sztuczek ktore by Was zadziwily aczkolwiek istotą ich byla by PROSTOTA.

Na tej samej prostocie wg mnie polegaja zaklady lotto . Kazdy kto gra sobie mysli : wiem ze szansa ze wygram to 1 do 16 000 000 ale może mi sie uda - i na tym "a może..." - prawie wszystko sie opiera. Pisze prawie bo fajnie by tak bylo . Ale popatrzmy na to z innej perspektywy :

Otwieramy sobie loterie ,ludzie w to graja my mamy z tego kase , od czasu do czasu musimy z tego sypnac cos tym co wygrywaja.... ale tu STOP!!!!! Na cholere mamy cos im dawac jezeli mozemy zrobic tak ze nic im nie sypniemy a oni beda myslec ze poprostu nic nie wygrali?
Przecie to takie proste - zamykamy kazda kolekture godzine przed losowaniem . Program (który potrafilby zrobic byle jaki czlowiek - 2 dni czytający o programowaniu choćby w pascalu) zbiera wszystkie zaklady w kraju , nastepnie z nich i 16000000 kombinacji wybiera 1 kombinacje sześciu liczb której nikt nie trafil. Nastepnie my do zestawu 46 pileczek pingpongowych wsadzamy 6 pileczek z jakims metalem w srodku i PIZD , elektromagnes przyciąga te 6 pilek a losowanie dobiega konca . Nikt nie wygral , kasa zostaje dla nas . My tylko powiemy ze padla jedna wygrana , ale nie powiemy gdzie i kto wygral co by zwyciężcy bandyci nie napadli....No i od czasu do czasu trzeba już poświecacza zajebać i powiedzieć że padło kilka "piątek" w końcu to 10 tyś a nie 10 mln . A propaganda musi dzialać więc lepiej niech ludzie wierzą że da sie cos wygrac w koncu znajomy znajomej trafil piątke i czytalem w gazecie ze ktos tam trafil szóstkę ale byl glupi i wszystko stracil... więc gram - a może mi się uda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rogue66




Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:29, 01 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej w tym całym "piłeczkowym cyrku" śmieszy mnie owa szacowna Komisja Kontroli Gier i Zakładów. Czy to ma być aby dowód wiarygodności losowań? Ludzie, o których nikt nic nie wie, i których praca o charakterze rewizyjnym przebiega tak naprawdę nie wiadomo w jaki sposób, stoją bacznie na straży uczciwego przebiegu losowania, żebyśmy to niby wszyscy mieli takie same szanse w uzyskaniu wygranej. I to jeszcze w czasach, w których zaufanie społeczeństwa do wszelkiego rodzaju komisji jest wiadomo jakie.

A tak na marginesie, w Irlandii podobno Totolotek najzwyczajniej w świecie podupada. Ludzie zarabiają tam w sumie sporo i nie muszą snuć sobie marzeń o wielkiej wygranej i lepszym życiu. Po prostu nie wierzą w łut szczęścia, bo nie muszą. Życie jest tam łatwiejsze. Za to Polska to kraj niemal wyśniony do takiego biznesu i raczej nic nie zapowiada, aby to się miało zmienić. No chyba że coś w tej materii kiedyś wyjdzie na jaw, co i tak nic nie da, bo ludzie mówiący o tym głośno zostaliby z miejsca przyporządkowani do "fanów teorii spiskowych". A zwykły szary człowiek pewnie dalej grałby w to głupstwo, bo złudna nadzieja odmiany swego losu to jedyne, dzięki czemu ma jakąś chęć do życia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tournament




Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:18, 01 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do totolotku to napewno jest ciezko wygrac:)) .....na dzien dzisiejszy najlepsza opcja sa Bukmacherskie Zakłady Sportowe.....jak ktos ma nosa to moze wygrac niezla kase i to bez zadnej pomocy z zewnatrz Smile). wczoraj na U-20..Polska wygrala z Brazylia /jupi..//i napewno byl duzy kurs Smile..domyslam sie ze od 7 zl wzwyz ale nie jestem pewien...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PopS




Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 620
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:50, 01 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tournament napisał:
co do totolotku to napewno jest ciezko wygrac:)) .....na dzien dzisiejszy najlepsza opcja sa Bukmacherskie Zakłady Sportowe.....jak ktos ma nosa to moze wygrac niezla kase i to bez zadnej pomocy z zewnatrz Smile). wczoraj na U-20..Polska wygrala z Brazylia /jupi..//i napewno byl duzy kurs Smile..domyslam sie ze od 7 zl wzwyz ale nie jestem pewien...


Ta zakłady to lepszy pomysł, ale oczywiście też są przekręty. W takim przypadku może to być na twoją niekorzyść lub korzyść. Co prawda wiadomo, że zazwyczaj jest na niekorzyść Razz np. jak dużo osób stawia na jakiegoś 'pewniaka' to może przegrać Laughing
Najlepiej grać jakimś systemem i się go trzymać...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:04, 01 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wole iść do totomixa i obstawic remis w meczu NBA ( kurs 30 zlotych zapewne) niz meczyc sie w totolotka...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PopS




Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 620
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:45, 01 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XTC88 napisał:
Wole iść do totomixa i obstawic remis w meczu NBA ( kurs 30 zlotych zapewne) niz meczyc sie w totolotka...


No to kiepski się znasz na tym... 12-21 na remis w kosza w zależności od meczu.

No zdarzają się wieksze np. nie wiem ile było na USA-Brazylia wczoraj, ale po 1 połowie było 56-13
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:47, 01 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z ta lewitacja to prosty sposób.Na youtube było gdzies jak criss angel to robi..i demaskuje lewitacje,jest tyłem dzięki czemu jedna noga może stanać na czyms czego ludzie na filmie nie widzą poprzez dziure w spodniach.A później koles mógłby sie na czymś podciagać lub ktoś mógłby mu pomagać..nic specjalnego Smile z totakiem to ciemna sprawa Razz było pare filmów opartych na totku i aferach z tym związanych Smile
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:11, 05 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te filmiki z ośmieszaniem lewitacji to jakaś głupawka, przypominająca "demaskowanie" kręgów zbożowych przy pomocy żartownisiów z deską.

Natomiast Totolotek - to poważna sprawa, ale wypowiem się na ten temat później, bo to wymaga trochę czasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SQRW




Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 235
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:39, 05 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Te filmiki z ośmieszaniem lewitacji to jakaś głupawka, przypominająca "demaskowanie" kręgów zbożowych przy pomocy żartownisiów z deską.


Moze i tak chcialem tylklo nimi pokazac jak prostym sposobem mozna sprawic zeby czlowiek w cos uwierzyl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:06, 19 Lip '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgłosił się po odbiór wygranych 7 mln zł
PAP 17:30

7 milionów zł szuka swojego właściciela - posiadacz szczęśliwego losu, który 4 lipca wytypował "szóstkę" w Dużym Lotku, dotąd nie zgłosił się po odbiór nagrody. Jak powiedział Przemysław Szulejewski z Totalizatora Sportowego, ostatni przypadek nieodebrania tak wysokiej wygranej zdarzył się 10 lat temu.

Wiadomo, że milionerem został ktoś, kto 4 lipca o godz. 17.43 wykupił los w Michałowie, niedaleko Białegostoku. Na odebranie wygranej, wynoszącej 7 mln 311 tys. zł, ma 6 miesięcy.

Według Szulejewskiego, podobne sytuacje zdarzają się sporadycznie. W przypadku tak dużych wygranych Totalizator robi wszystko, żeby odnaleźć posiadaczy szczęśliwych kuponów, chociażby wysyłając komunikaty do mediów. Dodał, że częściej zdarza się nieodbieranie mniejszych wygranych.

Nieodebrane pieniądze wracają do graczy. Po sześciu miesiącach trafiają z powrotem do puli przeznaczonej na wygrane - powiedział Szulejewski.

Prawdopodobieństwo trafienia "szóstki" w Dużym Lotku wynosi 1:13 983 816. (aka)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bonito




Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 4
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:45, 04 Sie '07   Temat postu: Re: TOTOLOTEK Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Otwieramy sobie loterie ,ludzie w to graja my mamy z tego kase , od czasu do czasu musimy z tego sypnac cos tym co wygrywaja.... ale tu STOP!!!!! Na cholere mamy cos im dawac jezeli mozemy zrobic tak ze nic im nie sypniemy a oni beda myslec ze poprostu nic nie wygrali?
Przecie to takie proste - zamykamy kazda kolekture godzine przed losowaniem . Program (który potrafilby zrobic byle jaki czlowiek - 2 dni czytający o programowaniu choćby w pascalu) zbiera wszystkie zaklady w kraju , nastepnie z nich i 16000000 kombinacji wybiera 1 kombinacje sześciu liczb której nikt nie trafil. Nastepnie my do zestawu 46 pileczek pingpongowych wsadzamy 6 pileczek z jakims metalem w srodku i PIZD , elektromagnes przyciąga te 6 pilek a losowanie dobiega konca . Nikt nie wygral , kasa zostaje dla nas . My tylko powiemy ze padla jedna wygrana , ale nie powiemy gdzie i kto wygral co by zwyciężcy bandyci nie napadli....No i od czasu do czasu trzeba już poświecacza zajebać i powiedzieć że padło kilka "piątek" w końcu to 10 tyś a nie 10 mln . A propaganda musi dzialać więc lepiej niech ludzie wierzą że da sie cos wygrac w koncu znajomy znajomej trafil piątke i czytalem w gazecie ze ktos tam trafil szóstkę ale byl glupi i wszystko stracil... więc gram - a może mi się uda?

Takie proste to napewno nie jest do napisania w pascalu (!),
Piszesz tu o milionach kombinacji, wiesz jaka do tego jest potrzebna moc obliczeniowa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SQRW




Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 235
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:55, 05 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie proste to napewno nie jest do napisania w pascalu (!),
Piszesz tu o milionach kombinacji, wiesz jaka do tego jest potrzebna moc obliczeniowa?

Zaiste wielka , a wiesz co oznacza gigaherz jako parametr procesora w Twoim kompie? Moze tyle że procesor o prędkości 2ghz jest w czasie jednej sekundy wykonać bodajze 2 mln operacji , takich jak dodawanie odejmowanie czy chociażby porownanie dwóch liczb . Któż by pomyslal ze taki zwkły komp ma tak wielką moc. Poza tym to sie dzieje w czasie 1s a ci w totku maja na to godzine
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:19, 05 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Totek to tak naprawdę wielka pralnia brudnych pieniędzy. Naprawdę wygrywa się na nim tylko wtedy gdy nie wysyłasz losu bo kasa zostaje w twojej kieszenie. Nie dają nikomu wygrać chyba że odświętnie gdy trzeba dać pozory uczciwości cos komuś odpalą.

Nie ma sensu w to grać.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:27, 05 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prędkość taktowania nie determinuej mocy obliczeniowej, bo core2duo bije na głowę starego pentium mimo że oba procki mają po 1,86 GHz...

Słabe C2D osiągają gdzieś 10 MFLOPS czyli milionow operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę - dzisiaj więc analiza danych to kwestia sekund, co innego w czasach PRL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
prawdziwek




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 110
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:07, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może losowanie nie jest na żywo? Kiedy kulki wpadają do komór jest zmiana kamery; najlepszy moment dla montażysty Smile W tym momencie pokazywany jest fragment filmu z kulkami w zbliżeniu który mógł byc nagrany np 30 min po zakończeniu przyjmowania zakładu a pół godz przed losowaniem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mijak




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 505
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:50, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale to tylko hipotezy nie poparte dowodami. Poza tym nawet jeśli nie da się wylosować "szóstki" to "piątka" też cieszy.

Jasne, mogłoby tak być, to brzmi rozsądnie, ale nire wiadomo, czy to prawda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
morgan666




Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 378
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:55, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe kiedys slyszalem fajna opinie o "totku":
"podatek dla ludzi slabo znajacych sie na matematyce"...
1 do 16 000 000 mowi samo za siebie... i dlatego niegralem, niegram i niebede gral... a z ta sciema... dodam tylko tyle: po co ma wygrywac ktos nieznajomy... jak moe wygrac "daleki kuzyn szefa kuzynki wuja z polsatu"... i nagroda bedzie prawdziwa... eh... glupota ludzka mnie zabije kiedys...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:01, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KAŻDA forma hazardu powinna być prawnie zabroniona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:13, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z autorem postu.
Jesteśmy z różnych miast i regionów Polski.
Czy ktokolwiek zna kogoś kto wygrał maksymalną pulę i ustawił się do końca życia ? Ja nie znam.
Jeżeli nikt z was nie zna osoby ze swego otoczenia lub okolicy, która ustawiła się wygrywając całą pulę, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest to po prostu oszustwem.
Bo faktycznie po co dawać, jak można nie dawać i ludzie i tak będą z tego gówno wiedzieć.
Znam osoby które wygrały mniejsze ilości, ale przeliczając to na ilość wysłanych kuponów i tak są zapewne w plecy.
Najbardziej mnie śmieszy tzw. Kumulacja. która zdarza się co chwile.
Jak widzę kolejki przed totalizatorami, to żal mi tych ludzi.
A co do tego czy losowanie jest kombinowane, czy nie. Trudno określić.
Tak naprawdę, prawdopodobieństwo jest na tyle małe, że losowanie może być prawdziwe.
I tak jak by pech chciał, że szustki trafi 100 osób, to podzielą wszystko na 100, i wiele nie będzie.
Co do multilotka, tam niby jest gwarantowane, ale skreślenie 10 ciu cyfr bodajże z 80 ciu. To musiałby być cud. Smile
Każde państwo ma taki totalizator, i każde czerpie z tego zyski.
Osobiście od dziecka nie gram. Jak byłem mały czasem rodzice pozwalali mi skreślić. Bez urazy dla tych co grają, ale uważam, że to gra dla ludzi naiwnych.
Mogę się również pochwalić, że nigdy w życiu nie wysłałem ani jednego SMS'a na żadne tele, losowanie, itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
roala42




Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 48
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:37, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę napisać, że osobiście znam osobę, która trafiła 6 w totka (dość pokaźna kwota) ,więc sporadycznie gram.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:26, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje kolega postawił 50 zł w systemie i wygrał 200 zł... Ale mimo wszystko ryzykował...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sheffieldsteel




Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 6
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:45, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój ojcieic w latach 80-tych trafił piątkę, jest uzależniony od lotto wysyła kupony na każde losowanie. Z moich obserwacji wynika, że znacznie więcej wydaje, niż wygrywa. To właśnie dobry sposób na manipulację ludźmi, zdarzają się trafienia mniejszych kwot co powoduje, że ludziom łatwiej uwierzyć w główną wygraną. Zresztą Polacy lubią wierzyć w cuda Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jokkr




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 100
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:46, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sheffieldsteel napisał:
Mój ojcieic w latach 80-tych trafił piątkę, jest uzależniony od lotto wysyła kupony na każde losowanie. Z moich obserwacji wynika, że znacznie więcej wydaje, niż wygrywa. To właśnie dobry sposób na manipulację ludźmi, zdarzają się trafienia mniejszych kwot co powoduje, że ludziom łatwiej uwierzyć w główną wygraną. Zresztą Polacy lubią wierzyć w cuda Smile

dokładnie, właśnie w ten sposób to działa.
wygrałeś 1000 zł a co jakbyś wygrał 1000 razy tyle? i to skłania do gry.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:55, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mojemu ojcu w latach 60-tych syrenka się trafiła w jakiejś loterii. A potem już nic i nigdy.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:30, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
KAŻDA forma hazardu powinna być prawnie zabroniona.


Nie zostanie zabroniona,bo państwo i niektóre "ważne" osoby czerpią ztego zysk:).

Mój dziadek gra 40 lat i raz tylko trafił około 1000 złotych chyba w multilotku,a pozatym to nie słyszałem żeby cokolwiek powyżej 2 stów mu się wcviągu tych 40 lat trafiło. Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3   » 
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


TOTOLOTEK
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile