W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Nowy portal  
Podobne tematy
alterglobalizm.net [RIP] 
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 4841
Strona:  «   1, 2, 3 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:33, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA - mozna od tego zacząć,

Tylko tak sobie myślę może po prostu stworzylibyśmy portal typu onet/wp/interia

fakt będzie początkowo uboższy - ale jeśli dozwolone było by umieszczanie artykułów przez użytkowników
bardzo szybko się zapełni.

Widzę że chcecie stworzyć portal nakierowany pod konkretne działania, walka z nwo, antyglobalizm, antyGMO itp.
Raczej nie ma sensu by każdy ciągną w swoją stronę, tylko stwórzmy sobie własne alternatywne medium.
Nie zasadzie konkurencji, odnoszenia się porównywania - tylko uznajmy że tamte nie istnieją.

Proponuje takie cele

1. Umożliwienie dostępu do wszelkiej dostępnej informacji.
2. Nałożenie na użytkowników odpowiedzialności na to co piszą,
3. Wypracowanie mechanizmów pozwalających ochronić użytkownika, przed konsekwencjami umieszczenia materiałów kontrowersyjnych.
4. Oddanie użytkownikom prawa do oceniania wiarygodności materiału.

Takie potrzeby:
- hosting
- silnik strony
- baza danych userów
- mechanizm umieszczania wiadomości/artykułów - możliwie najprostszy CMS
- jakiś player filmów+ playlista - to podejmuje się napisać.
- forum

Na dzień dzisiejszy mamy:
- forum
- player filmów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:40, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amros

widzę że napisałeś w międzyczasie,
Twoja propozycja jest zajebista - ciężko by było znaleźć coś o takich parametrach, no i kosztowało by to parę tyś na początek.
jedyny minus jaki tu widzę to strach przed oddawaniem komuś tego,
nie chce by taki portal stał się kiedyś takimi napisy.info.
Dlatego podobał mi się pomysł, utworzenia jakiejś fundacji i podpięcia portalu pod nią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amros




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:55, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ya napisał:
amros
widzę że napisałeś w międzyczasie,
Twoja propozycja jest zajebista - ciężko by było znaleźć coś o takich parametrach, no i kosztowało by to parę tyś na początek.


Eee tam czemu od razu parę tysięcy Smile
450 PLN (liczone wg. dzisiejszego kursu USD) na 2 lata Smile
(przynajmniej tak to jest liczone przez pierwsze 2 lata)
Mówię tu oczywiście o hostingu, którego parametry wcześniej nakreśliłem.

Cytat:

jedyny minus jaki tu widzę to strach przed oddawaniem komuś tego,
nie chce by taki portal stał się kiedyś takimi napisy.info.
Dlatego podobał mi się pomysł, utworzenia jakiejś fundacji i podpięcia portalu pod nią.


Dokładnie o tym mówię.
Oczywiście mógłbym być gwarantem niezależności i uczciwości takiego portalu - ale jednocześnie dla większości jestem "nieznany" i te wątpliwości rozumiem
Jeśli chodzi o fundację/stowarzyszenie to byłby potrzebny ktoś kto się na tym zna (prawnik?). Czekamy wiec na odzew osób zorientowanych w temacie

Pozdrawiam Smile
Amros
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:55, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Transfer teraz na az.pl nie jest może piorunujący, ale to dopiero początek i można to zmienić za jakiś czas, jak się strona rozwinie.
Tak jak mówię strona już istnieje brakuje tylko Was. Jeśli chcecie to zapraszam. Kazdy pisze swoje artykuły i są umieszczane na główną stronę. Im więcej nas będzie tym więcej ich będzie. A wygląd strony to dopiero szkic dlatego napisałem, żebyście dawali jakieś sugestie dotyczące wyglądu. Wszystko z czasem. Narazie wygląda to ubogo, ale jak ludzie zaczną się zbierać i uzupełniać wszystko myślę, że do końca roku bedzie to już profesionalny serwis.
Tak, jak mówię. Szkic już jest, brakuje tylko więcej osób i dobrych chęci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:57, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sądze ze trzeba by było myslec przyszlosciowo i wybrac taki transefer który obsłużyłby powiedzmy polowe docelowego ruchu...Ludzie sie zniechęcają b. szybko predkosciami transferów jesli sa małe, i to ich odpycha od najlepszego nawet portalu.
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:00, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko po co miałem się teraz wpędzać w koszty skoro serwis jeszcze nie ruszył? To w każdej chwili można zmienić.

P.S. Z osobami, które współtworzą ten serwis planujemy powołać także stowarzyszenie i działać oficjalnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:20, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@JA, bardzo słusznie.
jeśli ktoś myśli, że rozkręci portal w powiedzmy 3 miesiące to życzę mu szczęścia.
zazwyczaj wymaga to lat. a płacenie przez lata za pasmo którego się nie zużywa jest zwyczajnym frajerstwem. np. ta strona ma 5 lat.

jak widać główną przeszkodą w powstaniu takiego wspólnego portalu nie są kwestie techniczne, ale ideologiczne - bo każdy ciągnie w swoją stronę. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:26, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie ciągnę, jestem układny Wink Skoro mówicie że nie trzeba, to skłonny jestem uznać Waszą argumentację, a co! Wink
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
amros




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:28, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
Tylko po co miałem się teraz wpędzać w koszty skoro serwis jeszcze nie ruszył? To w każdej chwili można zmienić.

P.S. Z osobami, które współtworzą ten serwis planujemy powołać także stowarzyszenie i działać oficjalnie.


Oczywiście że nie było potrzeby na początku dla Was dużego transferu.
Ale ja z mojego doświadczenia wiem, że od razu należy wypłynąć na szeroką wodę tym bardziej że kwota rzędu 500 PLN na 2 lata to nie majątek - przynajmniej wg mnie jako wyznacznik (po)wagi całego przedsięwzięcia.

Jestem maksymalistą, a wiem, że założenia "małe" na początku bardzo ograniczają.
Rzecz jest w tym, że ani az.pl, nazwa.pl czy jakikolwiek inny provider w Polsce nie dostarczy nam interesującej prędkości - i nie chodzi mi tu tylko o "dziś" ale także o sprawę na "jutro", kiedy taka potrzeba zaistnieje. Przekracza to możliwości techniczne.

Poza tym mi się nazwa alterglobalizm średnio podoba... Nie wyczerpuje w pełni tematyki przyszłego serwisu (zakładam, że będzie to to co obecnie jest na forum)
Poza tym ten polski cms hmmm nie jest zbyt udanym wynalazkiem - to już moja prywatna opinia.
Proponuję przystąpić do umieszczania propozycji domeny dla serwisu.
Może (zwracam się do Bimiego) dać to jako zamknięty wątek? tzn niewidoczny dla niezalogowanych?

JA: nie zrozum mnie źle, każdy serwis jest ważny - również przez Was tam tworzony, ale uważam, że streaming mediów musi być od początku, a na tym az.pl wysiada (już nie czepiam się tego tam cms'a Wink bo to zawsze można zmienić).
Chyba wszyscy sobie doskonale zdają sprawę z tego że youtube czy google coraz częściej wycinają różnego rodzaju dokumenty. Mam nadzieję (Waldek i inni), że macie lokalnie na dyskach oryginały. Za niedługo będzie trzeba streaming oprzeć tylko i wyłącznie na dodatkowych serwisach... np. m.in. na tym naszym.
Już blisko jest pewna konwencja UE - jest to tajna/nietajna wiadomość od zaprzyjaźnionego CCNP z Holandii - mająca tworzyć rozległe bhl (black hole lists) oparte nie tylko na klasach IP ale także na filtrowaniu treści. Będą to rozwiązania na poziomie routerów o wiele dokładniejsze niż obecne. Cisco pracuje już w tej chwili nad authip - jest to swoisty "certyfikat ip" bez którego strona może być ładowana do black list. Oczywiście certyfikat ip bedzie można uzyskać oficjalnymi drogami od autoryzowanych organizacji Smile. Tym samym UE (czy/i USA) będzie z czasem dążyła do monitoringu i blokowania serwisów sobie niewygodnych.
Jest to śpiewka nie tak dalekiej jak by się mogło wydawać przyszłości.
Stąd też, stworzenie dużego serwisu, który w sposób wyczerpujący będzie zawierał researching każdego z nas jest rzeczą niezwykle ważną i na pewno zasługuje aby ten temat jak najszybciej zacząć.

Pozdrawiam
Amros
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amros




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:42, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
@JA, bardzo słusznie.
jeśli ktoś myśli, że rozkręci portal w powiedzmy 3 miesiące to życzę mu szczęścia.
zazwyczaj wymaga to lat. a płacenie przez lata za pasmo którego się nie zużywa jest zwyczajnym frajerstwem. np. ta strona ma 5 lat.


Bimi na pewno dłużej niż 5-6 miesięcy nie zajmie wrzucenie materiału video na szybki serwer. Wiadomo, że to nie treść będzie generowała ruch, ale materiał video.
Więc nie nazywaj tego frajerstwem Smile. Stawiałem serwery streamingowe dla klienta w Austrii i wiem jakie ruchy generowały...

Więc popatrzmy na czynnik finansowy:
Cennik usług z firmy tmdhosting.
450 PLN na 2 lata
http://www.tmdhosting.com/
chyba nie powala na kolana (ceną).

Przykładowo w az.pl za hosting "business" na 2 lata "aż" 240 PLN
Raptem 210 PLN różnicy, a parametry nieporównywalne

Takie tworzenie oszczędności na początku szybko moim zdaniem się zemści.
Zresztą tak jak pisałem, niech stowarzyszenie będzie właścicielem domeny (oczywiście w tym stowarzyszeniu chcę być również) a ja sam pokryję koszty na najbliższe 2 lata. Problem z głowy Smile

Pozdrawiam Smile
Amros
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:01, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie rozumiem coś się tak przyczepił do materiału wideo.
jakby od obecności materiału video zależało powodzenie portalu.
nic bardziej mylnego.
szczególnie że materiał video o wiele lepiej taniej i szybciej puścić z serwisów do tego przeznaczonych, np. youtube.

nie w materiale video problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:41, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie przyczepił, tylko mówie w czym ze swej strony mogę pomóc,
no i weź pod uwagę że z YouTube wiele materiałów znika.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sknerus




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 45
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:33, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

500 zł na 2 lata to zamało zdecydowanie.
Niedawno zlecałem w INDIACH wykonanie serwisu w tech.ASP z rozbudowanym profilem admin. zawierając między innymi moduł Edycji tekstów, galerię zdjęć i filmów i jeżeli mogę dodać w debacie 2 słowa to w tym kierynku trzeba iść, bo przecież jeżeli spadać to z wysokiej gałezi.


Czy strona o tematyce proponowanej w topicy jest w stanie się samofinansować ?
Uważam że NIE "przynajmniej teraz" ( chociaż na Marketingowył bełkocie się nieznam) ale uważam że z punktu widzenia Reklamodawców to ciężko by było targetować poszczególne reklamy na tego typu serwisie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
coyote




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 259
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:13, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może warto się do tego projektu przyłączyć?
viewtopic.php?t=6020
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amros




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:16, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coyote: w wątku właśnie o tym serwisie również dyskutujemy.

sknerus: i jaki to jest rząd wielkości (cena)? +/-? Jaka mniej wiecej funkcjonalność?

Pozdrawiam Smile
Amros
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sknerus




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 45
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:47, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do funkcji to:
-2 Języki
-Wszystko dynamicznie się aktualizuje (dlatego wybraliśmy .ASP)
-Newsletter
-Emailer
-Każdy po rejestracji ma swoja unikalna stonę np: www.costam.pl/sknerus
-Baner Management
-Photo Gallery
-Word do Edycji tekstu (artykuły)
-Panel do zarządzania profilami adminów i dostepem do tresci strony (Master Admin)
-No i oczywiście wszystkie funkcje Administratora jakie byly nam potrzebne
-Domena byla kupiona na home.pl
-Hosting jest w Stanach

Cena przekroczyla 2K $. (ale wtedy $-2.10)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sknerus




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 45
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:56, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem napisać że koszty to jedno a czas potrzebny żeby z fazy pomysłu zamienić to w gotowy projekt, nam zajeło to mniej więcej 3 miesiące a całość nie jest skończona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fifi




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:12, 22 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przystań Alterglobalisty (alterglobalizm.net) z założenia jest portalem informacyjnym (wiadomości, artykuły, zdjęcia, ramki filmów z zewnętrznych serwisów) tak więc ani serwer ani skrypt nie zostały zaprojektowane do obsługi klona yt. Materiały te generują znikomy tranfer, tak więc na pierwszy rok działalności hosting az.pl powinien z powodzeniem wystarczyć. Jeśli nie, to w razie czego dysponujemy alternatywnymi serwerami o lepszych parametrach. Wracając do hostowania filmików a'la youtube, to przyszedł nam do głowy lepszy pomysł. Mianowicie w niedalekiej przyszłości planujemy stworzenie w ramach portalu tv internetowej, o tematyce podobnej jak portal tzn. anty/alterglobalizm, szukanie alternatyw dla obecnego systemu (m.in. Projekt Wenus), nieoficjalne wersje wydarzeń, itd. Oczywiście taka telewizja generuje ogromny transfer, tak więc jedna z osób wspierajacych projekt prawdopodobnie użyczy nam do tego celu serwera dedykowanego.
Podsumowując, apeluję do wszystkich zainteresowanych aby zamiast tworzyć kolejny serwis pomogli istniejącemu. Pracy jest b.dużo, szczególnie przy pisaniu wiadomości i artykułów. Zainteresowanych przyłączeniem się do projektu proszę o kontakt z JA lub ze mną (fifi@uni.org.pl).
_________________
Można być pewnym tylko tego, że niczego nie można być pewnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rEvolution




Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 872
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:35, 11 Mar '09   Temat postu: Nowy portal Odpowiedz z cytatem

Sugestia związana z ostatnimi zmianami na portalu / forum prawda2.info.

Jeszcze niedawno adres prawda2.info prowadził bezpośrednio do forum phpbb aktualnie prowadzi do strony startowej portalu prawda2, w sumie lepiej ale...

ktokolwiek odwiedzający adres główny, który aktualnie prowadzi do portalu od razu natrafia na samym początku, na samej górze na sekcję dot. lądowania na księżycu.
Sam temat mógłby zaistnieć (zresztą i tak już jest i nie oto mi chodzi) ale dla nowego użytkownika najczęściej nieuświadomionego, który EWENTUALNIE tu zajrzy wiedziony ciekawością natrafi na temat lądowania na księżycu zapewne zada sobie proste pytanie:
"a co mnie to obchodzi, myślałem, że dowiem się z tego forum o sprawach które mnie nurtują i aktualnie mają miejsce bo nijak nie można się tego dowiedzieć z mediów publicznych a tu jakiś księżyc, co mnie jako zwykłego śmiertelnika to interesuje kiedy tracę robotę, raty kredytu rosną, nikt nie wie - lub udaje - co się dzieje i o co tak naprawdę chodzi a tu takie coś".

Poddaję pod rozwagę czy jest to topowy akurat temat, na który natrafia każdy odwiedzający główny adres portalu (już nie samego forum phpbb).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pepe




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 239
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:21, 11 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisuję się obydwoma rękami pod tym co wyżej napisał @rEvolution!

Moim zdaniem na widocznym miejscu powinna być ekspozycja podstawowych filmów, które propagowane są na "płytach prawdy". Na tych płytach podajemy przecież adres prawda2.info
Nie musi być na wierzchu zbyt wiele filmów ale "Dla Każdego coś ważnego" czyli np. po wybranym jednym filmie z danej tematyki. Wybór kategorii, formy ekspozycji (czy to będzie okno przeglądarki czy po prostu plakat z filmu) i dobór tytułów pozostaje sprawą otwartą. Ale działać trzeba szybko!
Wytypujmy po 1 filmie w takich kategoriach jak (w nawiasie moje propozycje):
1.WTC/11 września (Niewygodne fakty-wiem, że są lepsze ale na początek lektor zdecydował)
2.Terroryzm (TerrorStorm)
3.Zdrowie (Aspartam)
4.GMO (Życie wymyka się spod kontroli)
5.NWO (EndGame)
6.Wojna (WAR MADE EASY)
7.Technologia (Dziury w niebie ...)
8.Pozostałe ...
i nie dyskutujmy zbyt długo nad doborem filmów, gdyby BIMI zaakceptował zmiany. Istnieje przecież możliwość cyklicznej podmiany filmów na stronie głównej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Nowy portal
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile