W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Budowa prostej bomby  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
18 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 15794
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:21, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
@ya
Nie rozumiem - co mam zaproponować? Przecież podałem już przykłady...
Co do Windowsa - nie używam. Kilka obecnych distro Linuksa już mam na płytach, na czarną godzinę - ale nawet w przyszłości, jeśli system będzie miał otwarty kod, to raczej nikłe są szanse na jakiś prezencik od służb. Wink


niestety otwarty kod przyda Ci się wtedy gdy będziesz wiedział, lub miał możliwość łatwego dowiedzenia się co ten kod zawiera, bo jednak zawartość jądra linuxa to mocna informatyka.
W momencie gdy nie będziesz mógł zweryfikować czy to prawda - będzie tak jak z wiadomością w dzienniku ciekawe, ale bezwartościowe - bez odniesienia do innych źródeł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:44, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok zgoda szyfrowanie zabezpieczy ludzi - jednak wtedy zaszyfrowana strona znika z wyszukiwarek - trafiają do Ciebie tylko ludzie którzy wiedzą o twoim istnieniu, ok ma to swoje zalety, jednak takie fora stają się wtedy małymi i niszowymi bez znaczenia dla głównego nurtu.
Jak to policja którego kraju jeśli UE ustanawia prawo wspólne to jak myślisz jak zachowa się policja polski gdy dostanie prikaz z UE.

Może rysuje zbyt czarny scenariusz, jednak teraz policja by znaleźć coś nielegalnego w sieci bez czyjegoś zgłoszenia jest praktycznie bezsilna, a przynajmniej ma ciężka orkę. Jeśli natomiast ruch byłby monitorowany na bieżąco to stosunkowo łatwo wyśledzić gdzie jakie tematy są poruszane.

Teraz czy będzie to blokada dns czy IP czy też taki filtr jak np ma Google - z informacją że ta strona może stanowić zagrożenie itp. Ja nie wiem co będzie ja tylko mówię do czego można to łatwo wykorzystać.
Po prostu dotychczasową zaletą internetu jest to że jest w nim dosłownie wszystko, fakt jest to wielki śmietnik, ale możesz znaleźć to co Cie interesuje. Nie che by ktoś go usprawniał na swoją modłę - zobacz jak wyglądała telewizja na zachodzie 20/30 lat temu - wielki śmietnik ale jak chciałeś znalazłeś tam wiele Ciekawych rzeczy - teraz mimo różnorodności jest w praktyce taka sama. Nie chce by to samo spotkało internet - a właśnie ten przepis był by pierwszym krokiem w tym kierunki.

Zresztą zobacz ja działa YouTube - czy chciałbyś by tak działał internet. Tzn ktoś coś umieszcza, a za chwile to znika ze względu na coś tam - bo nielegalne, złe, że nawołuje do antysemityzmu, bo ktoś ma prawa autorskie itp. Próbowałeś kiedys walczyć z youtube o przywrócenie czegoś co skasowali?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:50, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam inne zdanie.

uważam że ruch już jest monitorowany w sporym stopniu.
piractwo było (zanim jeszcze był internet), jest i będzie i nie da się go powstrzymać. internet uczynił piractwo niekomercyjnym i chwała mu za to.

wracając. internet już jest monitorowany i już od dawna istnieją pomysły jego cenzury. głównym jednak powodem tego że pomysły te nie zostały wprowadzone w życie jest fakt z którego rządowi eksperci doskonale zdają sobie sprawę. a mianowicie, że ruch wolnego oprogramowania sieci jest o wiele bardziej reponsywny niż najlepsza nawet rządowa ustawa. zanim rząd zdoła wprowadzić w życie jakąkolwiek technologię cenzury sieci ludzie już dawno wymyślą sposób na jej obejście.
a monitorowanie internetu nic nie daje bo policjantów jest za mało - zanim by zamknęli 10tą osobę na podstawie swoich danych z "monitoringu" ludzie już dowiedzieliby się o tych metodach monitoringu i się przed tym zabezpieczyli.

monitorowanie internetu jest o wiele skuteczniejsze gdy ludzie myślą, że go nie ma Smile
a piractwo, jak powiedziałem, i tak było jest i będzie.
najlepszym sposobem na likwidację piractwa jest zniesienie prawa autorskiego. i mam nadzieję, ze kiedyś je zniosą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:38, 16 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a kraj serwera prawda2.info dlaczego amerykański? 74.52.139.242 Wink CIA Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:02, 16 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie potrafię zrozumieć waszych obaw?
Zrobić bomby atomowej w domu się nie da, choćby nie jeden z was staną na głowi i się zesrałSmile
Tak naprawdę, to jedyne co można zrobić domowym sposobem to małe "pif" i trochę dymu.
Bo tak naprawdę nie macie dostępu do składników. Nie wiem jak jest z karbidem ale to chyba najsilniejszy z "dostępnych" środków jaki mogę sobie wyobrazić.
A swoją drogą, co za problem kupić sobie podręcznik do chemii dla szkół średnich?Smile
Wybuch to nic innego jak reakcja chemiczna przebiegająca w sposób gwałtowny:)) I życzę powodzenia w konstruowaniu "arsenału"Smile
Jak wyżej napisałem, jedyne co można w domu zrobić i co jest najniebezpieczniejsze patrząc od strony przeciwnej to koktajle Mołotowa. Resztą możecie sobie fajnie urozmaicić np. grilla w noc świętojańską (odpowiednik Polskich walentynek - naprawdę nie wiem dlaczego walentynki w środku zimy, jak w Polsce jest noc świętojańska w czerwcu kiedy ciepło i...).
Skoro Hamas mimo, iż dysponuje środkami finansowymi, podziemiem dobrze zorganizowanym i produkuje rakiety z rurek które zabiły jedno żyda raz na 8 lat... rakiety wystrzeliwane nieomal codziennie... Więc pomyślcie, wszystkie te niby przepisy na domową kuchnię pirotechniczna są jedynie zabawą... A realia są bardziej przyziemne niż Wam się wydaje - nie da się zrobić w kuchni granata czy pociska moździerzowego! Dlatego setka stron w internecie z takimi "przepisami".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Glopez




Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:17, 16 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral, co ty pieprzysz?

Widziałeś kiedyś petardę Achtung? Ma ok 15 cm wzrostu i 2 cm średnicy. Zwykła, hukowa. Nie wiem czy jeszcze jest w sprzedaży. Ale tak czy inaczej. Wsadzasz takiego Achtunga do słoika z gwoździami i masz bombę. Parę sekund mija zanim skurwiel wybuchnie, nie wiem jaki jest efekt (wole napierdalać się informacjami niż efekciarstwem), ale na pewno mało przyjemny.

Fajnie jest być "małym chemikiem" ale w momencie, kiedy naprawdę będzie nam potrzebne syntezowanie związków takich jak nitrogliceryna to znaczyć to będzie tylko tyle, że znowu wróciliśmy do dupy.

"Wystrzał!
Może zapamiętasz
Upiorny jęk
Ziemi
Na którą spadnie mgła
Sto kilo ton"

Nie ten kierunek. Kierunek to zdetonowanie stu kiloton w naszej małej głowie. I przed tym brońmy się. Konwencjonalne środki na niewiele się zdadzą.
_________________
"Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kefir




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:10, 16 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale z ciebie jełop. Chcesz wiedziec jak zrobic? Proponuje w youtube zapytac w wyszukiwarce: jak zrobic ?
Dostaniesz doslownie wszystko.
Chce dodac jeszcze ze bylo sie uczyc chemi w podstawowce czy sredniej a nie mial bys dzisiaj z tym problemu..

ZAMKNIJ TEN GLUPI TEMAT!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:13, 16 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GibkiLopez napisał:
goral, co ty pieprzysz?


Czyżby?

Cytat:

Widziałeś kiedyś petardę Achtung? Ma ok 15 cm wzrostu i 2 cm średnicy. Zwykła, hukowa. Nie wiem czy jeszcze jest w sprzedaży. Ale tak czy inaczej. Wsadzasz takiego Achtunga do słoika z gwoździami i masz bombę. Parę sekund mija zanim skurwiel wybuchnie, nie wiem jaki jest efekt (wole napierdalać się informacjami niż efekciarstwem), ale na pewno mało przyjemny.


Nie nie widziałem tej petardy. Widziałem natomiast trotyl, zapalniki, proch strzelecki, miny zaczepne, taktyczne, ppiech, ppanc. Oczywiście w wojsku.
Poza minami ppiech i ppanc z resztą miałem szkolenie.
Powiem ci tylko jedno, to, że petarda narobi huku nic jeszcze nie znaczy. By te gwoździe ze słoika wyrzucić z odpowiednią prędkością potrzeba energii.
Sam się zastanów! Mina zaczepna czy granat zaczepny ma zasięg ledwo (lub aż) ok 20-50 metrów. Granat znany z szeregu filmów - ta ładna szyszka F1 - to maks. 200 metrów.
W obu przypadkach używa się trotylu jako ładunek wybuchowy - porównaj to do ładunku w twojej petardzie.
Zwykły zapalnik do grantu lub miny jest w stanie urwać ci palce ale wsadzony do puszki (pustej) jedynie ją niszczy, zasięg to kilka centymetrów, może naście cm.
Rozumiesz teraz o czym pisze?
Jeśli budowa "domowego" arsenału była by tak prozaiczna, to wszelkiego rodzaju partyzantka na świecie była by o kilkaset procent skuteczniejsza.

Niestety, większość informacji, dziś ludzie mają z tanich filmów kat. D made in Hollywood;)
W których rambo czy inny superbohater wystrzeliwuje rakietę z otwartej reki:) i takie tam na potrzeby rozrywki.
99.9%% filmów fabularnych ma niewiele wspólnego z realiami - proszę to zapamiętać.
To samo tyczy mitów o bombach robionych w domu.
ja Ci mówię, nie zrobisz bez odpowiednich materiałów, których wcale łatwo nie idzie dostać.
Zrobisz, petardę, może fajerwerki... tyle.
No chyba, że jesteś naprawdę dobrym chemikiem i potrafisz zrobić realną bombę z artykułów dostępnych w kuchni:) Ja nie potrafię, chemikiem też nie jestem. O ładunkach wybuchowych wiem tyle ile dowiedziałem się w wojsku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
forrest_




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 552
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:49, 16 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ropppson napisał:
a kraj serwera prawda2.info dlaczego amerykański? 74.52.139.242 Wink CIA Question


Co się głupio pytasz

Bo my tu wszyscy na usługach Szatana są Laughing
_________________
13:13 13.09.1979 Caulbearer Smile
Unos nacen con estrella y otros nacen estrellados
******* Ad astra per aspera ******
.............! Semper paratus !.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:58, 16 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak CIA.
wcześniej byliśmy MD5, ale z brytyjskiego pogoniła nas pani od koni Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:30, 16 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
tak CIA.
wcześniej byliśmy MD5, ale z brytyjskiego pogoniła nas pani od koni Smile



Cytat:
Co się głupio pytasz

Bo my tu wszyscy na usługach Szatana są Laughing


żeby zdyskredytować , to najlepiej wyśmiać ? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:07, 16 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panie od koni, gucwinskiego do pierdla chcialy wsadzic http://www.tvn24.pl/-1,1586570,0,1,gucwi.....omosc.html ahh te nasze baby nie ma co waleczne sa Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:26, 16 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

każda okazja jest dobra żeby wydrzeć od skarbu państwa urzędową stawkę za opiekę nad gadem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rEvolution




Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 872
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:55, 16 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak chcecie cokolwiek zmontować - na własną odpowiedzialność - to oglądajcie Mc Gywera Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shinobi




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:04, 18 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie lepiej zalozyc taki wątek w dziale "zamknięty" Very Happy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:07, 18 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rEvolution napisał:
Jak chcecie cokolwiek zmontować - na własną odpowiedzialność - to oglądajcie Mc Gywera Laughing


Hehehe
Każdego kto był w wojsku należało by zamknąć bo widział i pewnie pamięta jak można zrobić bombęSmile))
A jeśli już jesteśmy przy sztuce - to polecam książki Frederick Forsyth, w któreś z książek jest nawet opis krok po kroku jak podłożyć bombę w samochodzie:) Jak dobrze pamiętam to "Akta Odessy".

A tak przy okazji, to ludzie co wy tak wyjeżdżacie z tą paranoją i wszech panującym strachem? Czy rozmowy o domowych laboratoriach pirotechnicznych są już nielegalne?
Sami sobie karę i ograniczenia wymierzacie? Kurde - toż za PRL-u jak by porównać, to było to państwo o potężnych swobodach obywatelskich:) w porównaniu z dzisiejszą paranoją strachu i samokaraniu się.
O Kaczorze Donaldzie nie wolno bo Karina S. napisze donos i dowos, o bombie nie bo CIA patrzy... Wy za chwile z domu nie wyjdziecie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barbarossa




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:07, 23 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

mimo wszystko nie popadaj w euforie.


W euforie popadam tylko powyzej 1 promila alkoholu. Ponizej jestem raczej w apatii.
Ale zarty zartami, co mozemy konkretnie zrobic? Mozemy wlepiac tylko wlepki i rozpwszechniac "Nagrania Prawdy" oraz probowac uswiadomic znajomych. Czy to wystarczy? Sadze, ze jakies 80-90 % spoleczenstwa wierzy w przekazy z TV. Ja jestem zdeterminowany, zeby ludzie poznali prawde ale jestem praktycznie w swoim przekazie osamotniony. Nie liczac rodziny, ktora i tak zachowuje sie jakby nie do konca wierzyla, mimo, ze symptomy moich przepowiedni sprawdzaja sie na kazdym kroku. Proponuje kontynuowac ten temat i pozdrawiam - W.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 23 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem




Question co z tym serwerem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:38, 23 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poczytaj se watki o koniach to bedziesz wiedzial
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Budowa prostej bomby
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile