W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Budowa prostej bomby  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
18 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 15794
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Barbarossa




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:24, 15 Lut '09   Temat postu: Budowa prostej bomby Odpowiedz z cytatem

W sumie jest to forum prawdy, wiec pragne podzielic sie wiadomosciami na temat budowy roznych zjawisk pirotechnicznych i ich skladu chemicznego. Rzad ma calkowite pojecie na ten temat. Dlaczego my nie mielibysmy miec? Temat kontrowersyjny. Poprosze admina o *zielone swiatlo* i pozdrawiam. W.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:43, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak to ma byc cos wiecej niz np saletra + cukier puder to ja bym sie jednak troche pozastanawial nad mozliwymi konsekwencjami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:44, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dawaj smialo! szczegolnie moglbys zamiescic przepis na ladunek o duzej mocy, tani w produkcji, latwych do zdobycia skladnikach i malej objetosci i wadze po zrobieniu.

moglbys tez zapodac jakies schematy zapalnikow Smile

licze tez ze nie bedzie to cos z "anarchist cook book" Wink

zderzak - od kiedy to pisanie sobie o czyms niesie ze soba konsekwencje? licza sie czyny nie slowa, wiec dopoki cos nie wyleci w powietrze wszystko jest ok Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:57, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niby mam nadzieje ze uzytkownicy forum bimiego to ludzie odpowiedzialni sa ale cholera wie kto tu jeszcze zaglada Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:22, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez mam nadzieje ze sa odpowiedzialni i cos w koncu zacznie sie dziac - np w cyrk na wiejskiej uderzy zdalnie sterowany samolocik od ktorego budynek sie zapali a nastepnie w "naturalny" sposob zawali. odglosy eksplozji sa - jak udowodnili amerykansy specjalisci - czyms zupelnie normalnym w takich sytuacjach. dodatkowo licze ze bedziemy mieli kogo oplakiwac i zgina wszystkie 455 zebrane tam kurwiszony (pominalem piec osob ktore nie zaglosowaly przeciw dopalaczom Very Happy). potem moglyby sie w rownie "naturalny" sposob zawalac budynki najwiekszych bankow, mediow, korporacji. i wszystkie te jebane pijawki naucza sie fruwac. ponoc mysl ma potezna sile, wiec od dzisiaj bede sobie codziennie wizualizowal powyzsze wydarzenia - moze sie doczekam Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:25, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drugi post i już masz ochotę na budowę bomb, powiem wprost: SP...LAJ!

coś czuję w tym policyjną prowokację, jak macie ochotę budować bombki to skontaktujcie się mejlowo, a nie róbcie z tego portalu forum terrorystów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Manix




Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:05, 15 Lut '09   Temat postu: Budowa prostej bomby Odpowiedz z cytatem

Jak chcecie zeby to forum zamknac to jestescie bardzo blisko gratuluje pomyslu.

Niewiem jak w tej chwili prawnie wyglada ta sprawa w polsce ale w niemczech w tej chwili za umieszczanie przepisow produkcji materialow wybuchowych w necie albo sciaganie ich na twardy dysk daja 3 lata do odsiadki i uwazane jest to jako dzialalnosc terorystyczna.

Idzcie sobie lepiej tam budowac bomby: http://vmc.org.pl/index.php

Tam macie wszystko co cieszy kazdego piromana. A to forum zostawcie wolne od tego rodzaju projektow.

PS"

Ja bym wolal wiedziec np. najnowsze i niezawodnie spoby szyfrowania twardego dysku z ukryta (niewidzalna partycja).

No chociaz w UK tez to juz jest dzialalnosc terorystyczna i jak ktos nie poda dobrowolnie hasla to maja go prawo zamknac na 5 lat.
Pewno na wypadek jak by ktos zapomnial to ma 5 lat zeby sobie przypomniec Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:10, 15 Lut '09   Temat postu: Re: Budowa prostej bomby Odpowiedz z cytatem

Manix napisał:
Ja bym wolal wiedziec np. najnowsze i niezawodnie spoby szyfrowania twardego dysku z ukryta (niewidzalna partycja).

TrueCrypt
http://www.truecrypt.org/


nie jesteśmy forem dla pirotechników.
może kurwa jutro ktoś założy w sekcji autorskiej temat "tajniki makijażu"? Smile

w tym temacie (jak i w każdym innym niezwiązanym) polecam google.
np.: http://www.google.com/search?q=how+to+make+atomic+bomb
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:27, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyżby kolejne haki dla zamknięcia tego forum w przyszłości. Barbarossa właśnie się wpisałeś na moją black listę, będę cie miał na oku Twisted Evil
_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:39, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi - to chyba nie jest także forum o budownictwie i fotografii. Dlaczego więc rozmawiamy o 9/11 i Lądowaniu na Księżycu? Smile Dobrze jest znać teorię (dzieci: nie róbcie tego w domu, bo raz że to niebezpieczne, a dwa że ABWehra już tu pewnie węszy Laughing ) - może kiedyś się przyda np. w "Milionerach" (pytanie: co trzeba wymieszać, aby stworzyć napalm domowej roboty?) Laughing

W ogóle przydałoby się oddzielne forum dla "majsterkowiczów". Jak się robi domowymi sposobami środki obrony koniecznej, jak zabezpieczyć dom przed włamaniem najbardziej chciwych bandytów (PAŃSTWA!), jakiego wybrać maila, jak zabezpieczyć system i zapewnić anonimowość w internecie. Dobrze by też było wklejać na takim forum gotowe przepisy na pozyskanie wolnej energii.

Ale to tylko taka moja propozycja i pewnie nikomu nie przypadnie do gustu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:42, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
Bimi - to chyba nie jest także forum o budownictwie i fotografii. Dlaczego więc rozmawiamy o 9/11 i Lądowaniu na Księżycu? Smile

chyba nie zrozumiałem aluzji.

ale skoro nie pojąłeś pozwól że ujmę to inaczej:
to jest forum pacyfistyczne (widzisz pacyfę w logo?) a bomby służą do zabijania. Laughing
dlatego nie mogę tolerować tego typu tematów, szczególnie w sekcji autorskiej.
podobnie jak nie mogę tolerować tematów typu "jak zabić...?" powiedzmy cyklistę.
zabijanie jest złe, w każdym przypadku. nie zapominaj, że w przeciwieństwie do większości tu obecnych jestem przeciwnikiem kary śmierci. nawet dla pedofilów Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:00, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ah... No tak, zapomniałem. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:25, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mnie się temat podoba. I powiem więcej jak by się znalazł jakiś instruktaż jak zrobić jakąś broń, samopał, wnyki kolce do przebijania opon, to też było by fajnie. w końcu nie bez powodu ONI nas rozbroili i nie bez powodu próbują teraz rozbroić amerykanów.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:06, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z byle jakiej wiatrówki da się zrobić coś w rodzaju kbks - wystarczy poszukać ;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:07, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o juz sie tak nie bojcie. nikt nie ma tego forum na oku, ani nie ma tu zadnych agentow. po co mieliby byc? przeciez wiadomo ze bydlo - w szczegolnosci tak sparanoizowane jak my, ktore na kazdym kroku widzi zagrozenie - i tak nic nie zrobi Very Happy moim zdaniem spokojnie moglibysmy obgadac a nastepnie zrealizowac ze trzy zamachy zanim sluzby by sie polapaly ze to nikt od nich Smile przeciez wiadomo czyim dzielem sa wszelkie ataki terrorystyczne. choc z drugiej strony gdyby wysadzic agencje na wiejskiej to od razu by bylo wiadomo ze to nikt od nich. przyzwoici terrorysci zawsze atakuja przeciez tylko przecietnych ludzi, a nigdy wladcow Smile tak czy inaczej zamykanie tego forum nie wchodzi w gre, bo trzeba jakos skanalizowac frustracje tych pojedynczych osobnikow ktorym cos nie pasuje Wink
tutaj maly disclaimer: forum bardzo mi sie podoba i nie mam do niego zadnych zastrzezen Smile jest swietnie prowadzone i jestem pelen podziwu dla admina ze mu sie chce to robic Very Happy post ten ma na celu jedynie wypuszczenie ciutki powietrza z tego paranoicznego balona ktory codziennie pompujecie. ludzie znajmy swoje miejsce - dla "nich" NIC nie znaczymy. na tle spoleczenstwa jestesmy po prostu zwyklymi wariatami Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:13, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
może kiedyś się przyda np. w "Milionerach" (pytanie: co trzeba wymieszać, aby stworzyć napalm domowej roboty?) Laughing


I co? Boisz się napisać, iż napal robimy z benzyny (dowolna ilość oktan), i styropianu.
Teraz bierzemy np. graczek, wlewamy tam benzynę i kruszymy styropian do benzyny jednocześnie mieszając, aż się styropian rozpuści i dosypujemy styropianu aż nie zrobi nam się papka o zadowalającej nas konsystencji. I gotowe!
Teraz, przy okazji letniego grilla, rozścielamy papkę napalmową na chodniczkach, murkach, skałkach i podpalamy - efekt - fantastyczny:))) (uwaga na elementy drewniane, bo napalm to realny ogieńWink )
Pozdrawiam.
ps.
przepis na miedzy innymi napalm znajdziecie w każdej (chyba?) książce do chemia dla klas szkół średnich:))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:13, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol napisał:
o juz sie tak nie bojcie. nikt nie ma tego forum na oku, ani nie ma tu zadnych agentow.

oczywiście że nie ma. Very Happy
sam znam zaledwie jeden przypadek osoby która ku własnemu zaskoczeniu została wezwana na policję aby wyjaśnić kim są bimi i antenka Laughing i bynajmniej nie ode mnie mieli IP tego biednego człowieka, inwigilatorzy zajebani.

w praktyce każdy może być agentem tego systemu, choć mało kto zdaje sobie z tego sprawę Smile

Cytat:
Art. 54.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Barbarossa




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:50, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Art. 54.
1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Post numer 3. Rozumiem, ze temat nie uzyskal aprobaty "razwiedki" wiec zakonczmy go. Nie jestem piromanem i terrorysta, aczkolwiek chcialem podzielic sie wiedza, ktora moze przydac sie w swoim czasie ludziom pozostawionym przez rzad na pastwe losu w dniu X. Pozdrawiam - W.
_________________
Per aspera ad astra.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:09, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbarossa napisał:
Art. 54.
1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Post numer 3. Rozumiem, ze temat nie uzyskal aprobaty "razwiedki" wiec zakonczmy go. Nie jestem piromanem i terrorysta, aczkolwiek chcialem podzielic sie wiedza, ktora moze przydac sie w swoim czasie ludziom pozostawionym przez rzad na pastwe losu w dniu X. Pozdrawiam - W.

mimo wszystko nie popadaj w euforie.
w usa gdzie obecnie jest nasza strona polska konstytucja nie obowiązuje, za to obowiązuje patriot act.

dlatego koledzy mają trochę racji, iż tego typu tematy mogą być odebrane jako prowokacja, której celem jest utrudnienie działania forum poprzez wprowadzenie jego treści w konflikt z prawem.
"jak zrobić bombę" brzmi trochę jak podwieszony wątek na forum tej słynnej strony al kaidy Laughing generalnie jednak nie jest jeszcze tak źle dopóki nie zaczniesz nawoływać do świętej wojny Smile

ale po co ci bomba barbarossa?
jak przyjdzie do rozpierduchy to bomby i tak będą się walały po ulicach.
a dopóki rozpierduchy nie ma to chyba nie zamierzasz nikogo atakować? to byłby terroryzm, a przecież nie jesteśmy rządem usa Smile

apropos terrorystów.
dzisiaj w tv (polsat news) widziałem jednego gościa w garniturze który mówił, że terroryści to chwasty, że to nie ludzie, wszyscy zasługują na śmierć i że naszym obowiązkiem jest te chwasty wyrwać... pierdzielony - chyba nie chodził na religię Laughing naprawdę poleciał jak ostatni żądny krwi fanatyk, choć wyglądał na inteligenta. (jego wypowiedź przytoczyłem w telegraficznym skrócie)
co oni za świrów teraz do tv zapraszają? dziennikarki w studio miały takie miny jakby były w niezłym szoku. zresztą nie dziwię sie bo o tego typu wypowiedzi nie podejrzewałbym nawet samego hitlera.
szkoda że tego nie nagrałem - jestem pewien że na youtube gość zrobiłby karierę, szczególnie jakby mu dorobić angielskie napisy.
może ktoś widział? to było około 13-14:00
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:36, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z bombami bym uważał, bo nie chce usłyszeć w TVN ze dzielna policja zamknęła forum, która nawoływało do walki ze światowym porządkiem i uczyła budowania bomb w tym celu.

Zresztą w googole w 5 minut znajdziesz informacje.

Veritatis
Cytat:
W ogóle przydałoby się oddzielne forum dla "majsterkowiczów". Jak się robi domowymi sposobami środki obrony koniecznej, jak zabezpieczyć dom przed włamaniem najbardziej chciwych bandytów (PAŃSTWA!), jakiego wybrać maila, jak zabezpieczyć system i zapewnić anonimowość w internecie. Dobrze by też było wklejać na takim forum gotowe przepisy na pozyskanie wolnej energii.

Świetny pomysł co proponujesz?

Co do netu, nie masz szansy być anonimowym, zapomnij o jakiś tunelach vpn czy innych niby oszukiwaczach, to jest dobre na dzieciaki czy włamywaczy, ale bez znaczenia dla agencji rządowych zwłaszcza USA.
Jedyna możliwość to mail napisany, przed wysłaniem zaszyfrowany np. w truecrypt. Jednak możesz się niedługo zdziwić choć sam truecrypt jest bezpieczny - to własnie w UK (oczywiście w ramach walki z terrorem :) wprowadza sie prawo wg którego jesli nie udostępnisz policji dostępu do zaszyfrowanych materiałów możesz dostać nawet 5 lat więzienia.
Dodaj do tego pomysł UE by walczyć z piractwem :) i filtrować cały ruch w sieci szukając nielegalnych materiałów.
W praktyce oznacza to możliwość zablokowania wszystkiego co rząd uzna za niestosowne.
Uświadom sobie też, że Polska policja dysponowała i dysponuje bardzo słabiutkimi możliwościami walki w internecie.
W dobie NWO jeśli będziesz podłączony do sieci stanie przed nią otworem Twój windows- bez znaczenia czy był zaszyfrowany czy nie. Jedyna obrona w Linuksie - schowajcie na przyszłość jakąś obecną dystrybucje.
Na pocieszenie powiem wam że widziałem juz strony, które mogą być szyfrowane i otwierane przez ludzi znających hasło i posiadających klucz. (wykorzystano do tego także truecrypt). Jednak na dzień dzisiejszy UE likwiduje internet. Pozostanie roznoszenie ulotek i płyt. Choć wtedy będzie można zarobić od policjanta, zwłaszcza że w dobie NWO może pochodzić z dowolnego zakątka świata/europy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:38, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ya napisał:
Jednak na dzień dzisiejszy UE likwiduje internet.
Shocked zachcesz to rozwinąć?

pytam, jak ma nie być internetu to trochę boję się o pracę Laughing
co zrobią te wszystkie firmy które zainwestowały w internet cały swój majątek?
nie będzie już emaili, tylko same sms'y? Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:45, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ya
Nie rozumiem - co mam zaproponować? Przecież podałem już przykłady...
Co do Windowsa - nie używam. Kilka obecnych distro Linuksa już mam na płytach, na czarną godzinę - ale nawet w przyszłości, jeśli system będzie miał otwarty kod, to raczej nikłe są szanse na jakiś prezencik od służb. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:04, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
Jak się robi domowymi sposobami środki obrony koniecznej, jak zabezpieczyć dom przed włamaniem najbardziej chciwych bandytów (PAŃSTWA!)[...]


Te i wiele innych rzeczy, włącznie z tym co autor tego wątku miał na myśli tutaj - viewtopic.php?t=5169
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:10, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzisz parę lat temu była wielka afera że google i yahoo filtrują zawartości w wyszukiwarkach nie wyświetlając treści niezgodnych z linią komunistycznej partii Chin. Wszystkie portale internetowe w "demokratycznym" społeczeństwie zachodu prześcigały się w potępianiu takich działań.

Teraz mamy UE która walczy z piractwem.
pierwszy z brzegu link

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Unia.....caid=1782d

tylko czytaj miedzy wierszami chiny blokowały wyszukiwarki - tyle wiem, dawało się to zawsze obchodzić.

UE chce kontrolować cały ruch na urządzeniach sprzętowych dostawców internetu, i wszyscy temu przyklaskują jako ochronie praw autorów, choć w praktyce jest tym samym co zrobiły chiny.

Ta regulacje jeśli przejdzie w parlamencie UE pozwoli blokować dowolną niewygodną treść, i oczywiście możliwe żę przesadzam i nikt nie skorzysta z takiej możliwości, jednak ja jestem pesymistą.

Więc zrozum drogę teraz by zablokować coś w necie, ktoś zgłasza przestępstwo wzywa Cie policja dostajesz zarzuty masz sprawę w sądzie, przegrywasz zdejmujesz stronę. (oczywiście możesz to zrobić po prośbie policji lub jakiegoś lobby). By walczyć z piractwem muszą śledzić twój IP i nigdy do końca nie mają pewności czy to ty i co ściągałeś więc oskarżenie Cie jest trudne.

Po przejściu tego przepisu sytuacja się odwraca, ruch jest kontrolowany na bieżąco, bo inaczej nie byś był wstanie ustalić co jest piractwem/nielegalnym materiałem. I teraz jeśli takiemu panu z policji nie spodoba się twoje forum po prostu zablokuje je, ty pójdziesz z fochem do sądu, a sędzia pokiwa głową czytając raport policjanta w którym będzie napisane że strona stanowi zagrożenie dla społeczeństwa, poda wyrywkowo wiele przykładów z forum np budowa bomb. I tobie pozostanie walka w sądzie którą zawsze przegrasz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:14, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ya napisał:
Po przejściu tego przepisu sytuacja się odwraca, ruch jest kontrolowany na bieżąco, bo inaczej nie byś był wstanie ustalić co jest piractwem/nielegalnym materiałem. I teraz jeśli takiemu panu z policji nie spodoba się twoje forum po prostu zablokuje je, ty pójdziesz z fochem do sądu, a sędzia pokiwa głową czytając raport policjanta w którym będzie napisane że strona stanowi zagrożenie dla społeczeństwa, poda wyrywkowo wiele przykładów z forum np budowa bomb. I tobie pozostanie walka w sądzie którą zawsze przegrasz.

Nie bardzo rozumiem jak możnaby zablokować forum? Ze co, domenę w DNS? Czy IP serwera u providerów?
Policja miałaby decydować o tym która domena/serwer zostanie zablokowana? Policja którego kraju? Mam nadzieję że nie polska Laughing
Moim zdaniem taka idea nie ma ani rąk ani nóg.
No i jak będą monitorować, gdy każdy człowiek będzie wiedział, iż jego dane są podsłuchiwane? Przecież ludzie natychmiast zaczną się szyfrować. Pewnie szybciej niż rząd zdąży zakupić 10% sprzętu do podsłuchiwania Smile Co zrobią z szyfrowaniem, choćby SSL, który już dawno trafił pod strzechy? Przecież tego się nie da rozkodować. Nie na taką skalę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Budowa prostej bomby
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile